شنبه, ۲۱ تیر, ۱۳۹۹ / 11 July, 2020
سازمان مالیاتی کشور
۱۰ ساعت قبل
عـــدد خــبــــر
28٪ متوسط رشد نرخ مالیاتی در سال جاری است [ایرنا] رئیس‌ کل سازمان امور مالیاتی کشور متوسط افزایش نرخ مالیاتی امسال را ۲۸درصد اعلام کرد و گفت: «این نرخ در استان‌های محروم از جمله لرستان و ایلام ۱۵درصد، کرمان ۲۲درصد و تهران ۳۲درصد خواهد بود.» امیدعلی پارسا افزود: «اداره کشور هزینه‌های عمومی بسیاری دارد و مجموعه این هزینه‌ها باید از محلی تأمین شود.» او یادآور شد: «۳۵۰هزار میلیارد تومان حداقل هزینه سالانه اداره کشور است و فقط پرداخت حقوق و مزایای کمیته امداد، بهزیستی و بنیاد شهید به ۲۸هزار میلیارد تومان می‌رسد، در حالی که ماهانه بیش از ۱۲ هزار میلیارد تومان مالیات در کشور جمع‌آوری می‌شود.» رئیس‌ کل سازمان امور مالیاتی کشور …
مالیات ماهانه ایران: ۱۲ هزار میلیارد تومان
۳۳ ساعت قبل / مالیات / ایران
مالیات ماهانه ایران: ۱۲ هزار میلیارد تومان
امیدعلی پارسارییس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: ۳۵۰ هزار میلیارد تومان حداقل پولی است که با آن می توان مملکت را اداره کرد که از این میزان، ماهانه ۱۲ هزار میلیارد تومان مالیات اخذ می شود
ماهانه ۱۲ هزار میلیارد تومان مالیات در کشور دریافت می‌شود
۳۶ ساعت قبل / سازمان امور مالیاتی / امیدعلی پارسا
ماهانه ۱۲ هزار میلیارد تومان مالیات در کشور دریافت می‌شود
امیدعلی پارسا رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: ۳۵۰ هزار میلیارد تومان حداقل پولی است که با آن می‌توان مملکت را اداره کرد که از این میزان، ماهانه ۱۲ هزار میلیارد تومان مالیات اخذ می‌شود این در حالی است که تنها هزینه حقوق‌های پرسنلی، حقوق کارمندان و بازنشستگان و ... ۲۸ هزار میلیارد تومان می‌باشد.
متوسط رشد نرخ مالیاتی امسال ۲۸ درصد است
۳۷ ساعت قبل / سازمان امور مالیاتی کشور / کرمان / مالیات
متوسط رشد نرخ مالیاتی امسال ۲۸ درصد است
کرمان - ایرنا - رییس‌ کل سازمان امور سازمان مالیاتی کشور متوسط افزایش نرخ مالیاتی امسال را ۲۸ درصد اعلام کرد و گفت: این نرخ در استان های محروم از جمله لرستان و ایلام ۱۵ درصد، کرمان ۲۲ و تهران ۳۲ درصد خواهد بود.
سازمان امور مالیاتی: دریافت مالیات باید براساس میزان درآمد و ثروت باشد
۴۳ ساعت قبل
سازمان امور مالیاتی: دریافت مالیات باید براساس میزان درآمد و ثروت باشد
رئیس سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به اینکه درآمد نفت کاهش پیدا کرده است و راهی جز درآمدهای مالیاتی نیست گفت: مردم باید هزینه‌های جاری اداره خودشان را به‌نسبت درآمد، ثروت و مصرف خودشان پرداخت کنند.
۲ روز قبل
وزیر امور اقتصادی و دارایی روز مالیات و آغاز هفته فرهنگ مالیاتی تبریک گفت
فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی طی پیامی، روز مالیات و آغاز هفته فرهنگ مالیاتی را به مودیان خوش حساب مالیاتی و همکاران سازمان امور مالیاتی کشور تبریک گفت.وزیر اقتصاد در این پیام تصریح نموده است: بحمدالله کارکنان، کارشناسان و مدیران سازمان امور مالیاتی کشور با اراده ای قوی و تلاشی جهادی در این مسئولیت خطیر به خوبی نقش آفرین بوده اند و گواه این موضوع، رکورد بی نظیر در چهارده سال اخیر در زمینه تحقق ۱۰۲ درصدی درآمدهای مالیاتی در سال ۱۳۹۸ است که شایسته تقدیر است.در بخشی از این پیام‌آمده است: برای تحقق درآمدهای مالیاتی در سال جاری اقدامات ارزشمندی با رعایت تسهیل فعالیت کسب و کارها مبتنی بر جدیدترین فناوری های نوین، بعمل آمده است، به نحوی که حمایت های ویژه از فعالان اقتصادی در قالب بخشودگی جرایم …
سفر رئیس سازمان مالیاتی کشور به کرمان
۲ روز قبل / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - کرمان / مالیات
سفر رئیس سازمان مالیاتی کشور به کرمان
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از دعوت رئیس سازمان امور مالیاتی کشور به کرمان خبر داد.
۳ روز قبل
سامانه دریافت گزارشات مردمی فرار مالیاتی رونمایی شد
همزمان با روز مالیات، رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، از افتتاح سامانه الکترونیکی دریافت گزارشات مردمی فرار مالیاتی خبر داد.به گزارش مهر، همزمان با روز مالیات، رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، از افتتاح سامانه الکترونیکی دریافت گزارش‌ها مردمی فرار مالیاتی خبر داد.امید علی‌پارسا، با اشاره به اهداف راهبردی سازمان امور مالیاتی کشور در سال‌های اخیر در زمینه مقابله با فساد و مبارزه با فرار مالیاتی، عنوان کرد: در حال حاضر یکی از سیاست‌های مهم این سازمان، «وصول با اصول» است که براساس آن، به جای فشار بر مودیان موجود، بر شناسایی فرارهای مالیاتی و شناسایی مودیان جدید به منظور وصول مالیات حقه و عادلانه تمرکز داریم.وی با بیان اینکه برای تحقق این سیاست، اقدامات موثری در راستای رسیدگی به تراکنش‌های بانکی، …
افتتاح سامانه الکترونیکی مبارزه با فرار مالیاتی
۳ روز قبل / سازمان امور مالیاتی کشور / فرار مالیاتی / مالیات
افتتاح سامانه الکترونیکی مبارزه با فرار مالیاتی
تهران - ایرنا - رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور از افتتاح سامانه الکترونیکی دریافت گزارشات مردمی فرار مالیاتی به آدرس www.intamedia.ir خبر داد.
مودیان اظهارنامه‌های مالیاتی خود را الکترونیکی ارسال کنند
۳ روز قبل / استانی-اقتصادی / اظهارنامه مالیاتی / فرار مالیاتی
مودیان اظهارنامه‌های مالیاتی خود را الکترونیکی ارسال کنند
سرپرست اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی گفت: سامانه تسلیم اظهارنامه مالیاتی صاحبان مشاغل در سایت سازمان امور مالیاتی کشور فعال بوده و توصیه می‌شود مودیان از هم اکنون اظهارنامه‌های خود را بدون مراجعه به حوزه‌های مالیاتی به صورت الکترونیکی ارسال نمایند.
اجرای ورژن جدید نظام مالیاتی کشور از مهر/ بودجه دستگاههای غیرهمکار با سازمان مالیاتی قطع می‌شود
۳ روز قبل / مالیات
اجرای ورژن جدید نظام مالیاتی کشور از مهر/ بودجه دستگاههای غیرهمکار با سازمان مالیاتی قطع می‌شود
رئیس کل سازمان امور مالیاتی با اشاره به اجرای ورژن جدید نظام مالیاتی کشور از مهر ماه، گفت: بودجه دستگاههایی که با سازمان مالیاتی همکاری نمی‌کنند، قطع می‌شود.
۱۳۹۹/۰۴/۱۳
ادعای وزیر مسکن: افزایش 600 درصدی مسکن مصداق ندارد!
بسیاری از التهابات موجود در بازارسیاسی، روانی و فتنه‌انگیز استوزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ‌افزایش ۶۰۰درصدی قیمت ‌مسکن مصداق واقعی ندارد، گفت: ‌مهرماه دریافت مالیات از واحدهای مسکونی ‌خالی‌ آغاز می‌شود. محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در گفت‌وگو با تسنیم در قزوین با اشاره به اینکه سامانه ملی املاک و اسکان طراحی و رونمایی شده است، اظهار داشت: سازمان امور مالیاتی تا مهر ماه سال جاری برگه‌های مالیاتی را صادر و از صاحبان خانه‌های خالی مالیات اخذ می‌کند. وی با بیان اینکه تحولات بازار از هیچ منطقی تبعیت نمی‌کند زیرا حدود 6 ماه قبل هر اونس طلا نزدیک به 1هزار و 270 دلار بود درحالی‌که هر اونس امروز به هزار و 700دلار رسیده است، افزود: دلار در دنیا مقابل طلا سقوط کرده اما در کشور ما این جریان معکوس است. …
۱۳۹۹/۰۴/۰۹
تعلیق 2هزارو500 کارت بازرگانی متخلف در 3 روز گذشته
2‌هزار و 500 کارت بازرگانی متخلف از هفتم تیرماه تاکنون تعلیق شده‌اند. رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران با اعلام این خبر گفت: «تعلیق کارت‌های بازرگانی تنها مربوط به کارت‌های صادرکنندگانی است که غیرتولیدی بوده و به میزان صفر‌درصد رفع تعهد داشته‌اند، یا به هیچ طریقی علامت یا نشانی از رفع تعهد آنها وجود ندارد.» حمید زادبوم افزود: «درصورتی که افراد از کارت بازرگانی با نام شخص دیگری استفاده کرده باشند، این یک تخلف محسوب می‌شود و صاحب کارت می‌بایست نسبت به این تخلف پاسخگو باشد.» او درباره ورود سازمان امور مالیاتی به این موضوع توضیح داد: «در مورد ورود سازمان امور مالیاتی به بخش ابطال کارت‌های بازرگانی، باید گفت از آنجایی که …
۱۳۹۹/۰۴/۰۹
آسیب‌شناسی بازگشت ارز صادراتی
مدیر کل دفتر توسعه خدمات بازرگانی با اشاره به مباحث صورت‌گرفته طی روزهای اخیر در خصوص بازگشت ارز صادراتی، توجه به دغدغه‌های صادرکنندگان به عنوان پیشرانان توسعه اقتصادی کشور را ضروری دانست و هماهنگی میان بخش‌های مختلف تاثیرگذار بر صادرات غیرنفتی از جمله بانک مرکزی، گمرک، سازمان توسعه تجارت ایران و سازمان امور مالیاتی را بااهمیت عنوان کرد.
تمدید مهلت پرداخت مالیات مشاغل خودرویی
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / سازمان امور مالیاتی / مالیات مشاغل کرونایی
تمدید مهلت پرداخت مالیات مشاغل خودرویی
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، محمد مسیحی، معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور  با صدور دستورالعملی، مهلت پرداخت مالیات مقطوع عملکرد سال ۱۳۹۸ صاحبان مشاغل خودرویی را که براساس مصوبات هفدهمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا و به استناد دستورالعمل قبلی این سازمان، ۳۱ خردادماه ۱۳۹۹ اعلام شده بود، به مدت دو ماه تمدید کرد.
کمک ویژه مالیاتی برای ورود شرکت‌ ها به بورس
۱۳۹۹/۰۴/۰۷
کمک ویژه مالیاتی برای ورود شرکت‌ ها به بورس
معاون حقوقی و فنی مالیاتی سازمان امور مالیاتی از کمک ویژه مالیاتی به شرکت‌های که امسال وارد بورس می‌شوند در کشور خبر داد.
سامانه ثبت الکترونیکی شکایت به شورای عالی مالیاتی راه اندازی شد
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / مالیات / هادی خانی / سازمان امور مالیاتی
سامانه ثبت الکترونیکی شکایت به شورای عالی مالیاتی راه اندازی شد
معاون فناوری های مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور از راه اندازی سامانه ثبت الکترونیکی شکایت مودیان به شورای عالی مالیاتی خبرداد.
یکی از بخشنامه‌های سازمان امور مالیاتی ابطال شد
۱۳۹۹/۰۴/۰۶ / دیوان عدالت اداری / مالیات / حکم دیوان عدالت عمومی
یکی از بخشنامه‌های سازمان امور مالیاتی ابطال شد
حکم دیوان عدالت اداری در رابطه با ابطال یکی ازبخشنامه‌های معاون مالیات‌های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور صادر شد.
پیگیری ۵ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان فرارمالیاتی
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
پیگیری ۵ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان فرارمالیاتی
رئیس سازمان بازرسی کشور گفت: ۵ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان، فرار مالیاتی را گزارش دادیم و برگ تشخیص صادر و بخشی نیز وصول شده است.
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
برای کسری بودجه، منابع جایگزین داریم
رئیس سازمان برنامه و بودجه با اعلام علت تفاوت نرخ رشد اقتصادی بدون نفت از سوی مرکز آمار و بانک مرکزی گفت: هر میزان از بودجه و درآمدها که تحقق پیدا نکند، دولت برای آن مقدار منابع جایگزین دارد.به گزارش ایلنا، محمدباقر نوبخت درباره کسری بودجه دولت با توجه به عدم تحقق پیش‌بینی‌های نرخ ارز، میزان درآمد نفتی و مالیاتی اظهار کرد: عدم تحقق درآمدها هم در بخش فروش نفت و هم مالیات روشن است. در بخش نفت، به غیر از بحث تحریم‌ها، موضوع رکود ناشی از کرونا باعث شده که نرخ رشد اقتصادی جهان به شدت کاهش یابد و از این رو میزان تقاضای انرژی هم در دنیا کاهش یافته است. کشورهای دیگر هم برای فروش نفت مشکل دارند از سوی دیگر قیمت جهانی نفت هم کم شده ‌است. اخذ مالیات هم سه ماه به تاخیر افتاده است. نوبخت با بیان اینکه عدم …
رشد درآمد مالیاتی ناشی از وصول مانده‌هاست نه فشار برمردم/مبارزه با فرارمالیاتی در اولویت سازمان
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / استانی-اقتصادی / سازمان امور مالیاتی / سمنان / فرار مالیاتی
رشد درآمد مالیاتی ناشی از وصول مانده‌هاست نه فشار برمردم/مبارزه با فرارمالیاتی در اولویت سازمان
معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور از مبارزه با فرار مالیاتی به عنوان اصلی‌ترین برنامه این سازمان در سال‌جاری نام برد و گفت: باید به جایی برسیم که سازمان دیگر به سراغ مودیان مالیاتی نرود بلکه با توجه به قراردادنِ اصل بر مبارزه با فرار مالیاتی صرفا به سراغ افرادی برویم که ریسک بالا دارند.
۱۳۹۹/۰۴/۰۳
شناسایی خانه‌های خالی تا دو ماه آینده تمام می‌شود
معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی گفت: وزارت راه و شهرسازی در حال استخراج و بارگذاری اطلاعات مربوط به خانه‌های خالی در سامانه املاک و اسکان است و تا دو ماه آینده سازمان امور مالیاتی می‌تواند بر مبنای این اطلاعات قبض‌های مالیات مسکن خالی را صادر کند.به گزارش ایرنا، محمود محمودزاده در‫خصوص آخرین وضعیت سامانه املاک و اسکان گفت: اطلاعات سازمان امور مالیاتی کشور را به طور کامل گرفته‌ایم و اکنون در حال پالایش اطلاعات مربوط به خانه‌های کلانشهرها هستیم. استخراج اطلاعات مربوط به خانه‌های خالی در حال انجام است و بعد از تکمیل اطلاعات که حدود دو ماه طول خواهید کشید، سازمان امور مالیاتی می‫تواند اجرای مصوبه اخذ مالیات از خانه‌های خالی را آغاز کند. محمودزاده تصریح کرد: ریز اطلاعات مربوط به خانه‌های خالی تا دو …
تمدید 2 ماهه مهلت اظهارنامه مالیاتی
۱۳۹۹/۰۴/۰۳
تمدید 2 ماهه مهلت اظهارنامه مالیاتی
معاون سازمان امور مالیاتی گفت: صاحبان مشاغل (اشخاص حقیقی) تا پایان مرداد و اشخاص حقوقی تا پایان شهریور فرصت دارند اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال ۱۳۹۸ خود را به‌صورت الکترونیکی به این سازمان تسلیم کنند. به گفته محمد مسیحی، امسال با توجه به شرایط خاص ناشی از شیوع ویروس کرونا و تأثیری که این معضل بر کسب‌وکار و مشاغل کشور داشته، مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی 2‌ماه تمدیدشده است.
ارائه اظهارنامه‌های مالیاتی ۲ ماه تمدید شد
۱۳۹۹/۰۴/۰۲
ارائه اظهارنامه‌های مالیاتی ۲ ماه تمدید شد
معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: صاحبان مشاغل (اشخاص حقیقی) تا پایان مردادماه و اشخاص حقوقی تا پایان شهریورماه فرصت دارند اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال ۱۳۹۸ خود را به صورت الکترونیکی به سازمان تسلیم نمایند.
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / دولت / سازمان برنامه و بودجه / مسکن / نماینده مردم / وزارت راه و شهرسازی
اخبار
معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور از اجرای پروژه ابلاغ الکترونیکی اوراق مالیاتی خبر داد.
ابلاغ مصوبه مربوط به استفاده از اطلاعات سازمان امور مالیاتی برای ایجاد سامانه ملی املاک و اسکان کشور
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / دولت / جهانگیری / سازمان امور مالیاتی / معاون اول رئیس جمهور / اسحاق جهانگیری / سامانه ملی املاک و / سامانه ملی املاک و اسکان کشور / سامانه ملی املاک و اسکان
ابلاغ مصوبه مربوط به استفاده از اطلاعات سازمان امور مالیاتی برای ایجاد سامانه ملی املاک و اسکان کشور
ایلنا: معاون اول رییس‌جمهور مصوبه مربوط به استفاده از اطلاعات سازمان امور مالیاتی برای ایجاد سامانه ملی املاک و اسکان کشور را ابلاغ کرد.
فرایند اتصال سامانه املاک به سازمان مالیاتی
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / مسکن / معاون / وزارت راه و شهرسازی / سامانه / مالیاتی
فرایند اتصال سامانه املاک به سازمان مالیاتی
ایلنا: معاون حقوقی سازمان امور مالیاتی گفت: سامانه ملی املاک و اسکان کشور در حال طی کردن فرآیند متصل شدن به سامانه‌های سازمان است، اما به طور کامل به این سامانه متصل…
۱۳۹۹/۰۳/۳۱
تلاش برای اخذ مالیات از خانه‌های خالی
شهروندان می‌توانند در تماس با شماره تلفن ۱۵۲۶ اطلاعات خانه‌های خالی را در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار دهند. «سامانه ملی املاک و اسکان» از سوی وزارت راه‌وشهرسازی راه‌اندازی شده و در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار گرفته است و سازمان امور مالیاتی مکلف شده اطلاعات هویتی مودیان خود را در اختیار این سامانه قرار دهد تا آغازی باشد برای شناسایی صدها آپارتمان خالی که بازار عرضه و تقاضا را به هم ریخته است. با این حال  در بسیاری از مواقع مودیان اطلاعات کامل و درستی را در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار نمی‌دهند، به همین دلیل بخشی از اجرای این مصوبه به گزارش‌های مردمی از خانه‌های خالی نیازمند است.خبرنگار ایرنا در تماس با سامانه ارتباط مردمی امور مالیاتی …
ابلاغ الکترونیکی اوراق مالیاتی/ حضور غیر ضروری در ادارات مالیاتی حذف شد
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / مالیات
ابلاغ الکترونیکی اوراق مالیاتی/ حضور غیر ضروری در ادارات مالیاتی حذف شد
معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور از اجرای پروژه ابلاغ الکترونیکی اوراق مالیاتی خبر داد.
اوراق مالیاتی الکترونیکی ابلاغ می‌شوند
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / مالیات / سازمان امور مالیاتی
اوراق مالیاتی الکترونیکی ابلاغ می‌شوند
معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور از اجرای پروژه ابلاغ الکترونیکی اوراق مالیاتی خبر داد.
وزیر راه و شهرسازی: قیمت‌های بازار مسکن ربطی به عرضه و تقاضا ندارد
۱۳۹۹/۰۳/۳۰ / اسلامی وزیر راه و شهرسازی / بازار مسکن / مسکن
وزیر راه و شهرسازی: قیمت‌های بازار مسکن ربطی به عرضه و تقاضا ندارد
به گزارش ایسنا، محمد اسلامی در برنامه رهیافت رادیو اقتصاد افزود: بر اساس یکی از مواد قانون مالیات‌های مستقیم وزارت راه و شهرسازی مکلف به ایجاد سامانه ملی املاک و اسکان در کشور است تا سازمان امور مالیاتی از این سامانه برای شناسایی خانه های خالی و در عین حال مالیات ستانی استفاده کند.
۱۳۹۹/۰۳/۲۶
دستورالعمل جدید بخشودگی جرائم قابل‌بخشش مالیاتی ابلاغ شد
رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور، دستورالعمل جدید بخشودگی جرائم قابل‌بخشش موضوع قانون مالیات‌های مستقیم و قانون مالیات بر ارزش‌افزوده را صادر کرد. به گزارش همشهری، در این دستورالعمل تازه‌ترین تسهیلات حمایتی سازمان امور مالیاتی کشور از فعالان اقتصادی در قالب بخشودگی جرائم قابل‌بخشش مالیاتی تا پایان سال‌جاری اعلام شده است. در این دستورالعمل آمده است: در اجرای مصوبات چهل و هشتمین جلسه شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی و قانون مالیات‌های مستقیم بدین‌وسیله بخشودگی جرائم قابل‌بخشش موضوع قانون مالیات‌های مستقیم …
۱۳۹۹/۰۳/۲۵ / مالیات / مالیات مشاغل خرد / محمود علیزاده / مصوبه شورای سران قوا
مصوبه شورای سران قوا برای مالیات مشاغل خرد
به گزارش فارس، محمود علیزاده با اشاره به مصوبه اخیر شورای عالی هماهنگی سران قوا در مورد بالا رفتن سقف رقم توافق مالیاتی با صاحبان مشاغل در تبصره ماده 100 قانون مالیات‌های مستقیم اظهارداشت: سازمان امور مالیاتی کشور می­تواند برخی از مشاغل یا گروههایی از آنان را که میزان فروش کالا و خدمات سالانه آنها حداکثر ده برابر معافیت موضوع ماده(84) این قانون باشد از انجام بخشی از تکالیف از قبیل نگهداری اسناد و مدارک موضوع این قانون و ارائه اظهارنامه مالیاتی معاف کند و مالیات مودیان مذکور را به‌صورت مقطوع تعیین و وصول نماید.
سامانه ملی املاک و اسکان هنوز به سازمان امور مالیاتی تحویل نشده/تعریف خانه خالی بر عهده وزارت راه است
۱۳۹۹/۰۳/۲۵ / مالیات
سامانه ملی املاک و اسکان هنوز به سازمان امور مالیاتی تحویل نشده/تعریف خانه خالی بر عهده وزارت راه است
معاون فناوری سازمان امور مالیاتی گفت: سامانه ملی املاک و اسکان کشور هنوز به سازمان امور مالیاتی تحویل نشده است.
گام اساسی نظام مالیاتی برای توسعه دولت الکترونیک
۱۳۹۹/۰۳/۲۴
گام اساسی نظام مالیاتی برای توسعه دولت الکترونیک
معاون فناوری های مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور از اقدامات مهم و موثر نظام مالیاتی برای هوشمندسازی فرایندها و توسعه دولت الکترونیک خبر داد.
حذف 800 هزار مراجعه حضوری مردم به سازمان امور مالیاتی در سال 99
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / مالیات
حذف 800 هزار مراجعه حضوری مردم به سازمان امور مالیاتی در سال 99
معاون فناوری های مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به حذف 800 هزار مراجعه حضوری مردم به سازمان امور مالیاتی از اقدامات مهم و موثر نظام مالیاتی برای هوشمندسازی فرایندها و توسعه دولت الکترونیک خبر داد.
هوشمندسازی فرایندها در نظام مالیاتی با هدف کاهش مراجعات حضوری
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / سازمان امور مالیاتی کشور / ویروس کرونا / اظهارنامه‌ مالیاتی / مالیات
هوشمندسازی فرایندها در نظام مالیاتی با هدف کاهش مراجعات حضوری
تهران- ایرنا- معاون فناوری‌های مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور از برنامه‌های نظام مالیاتی برای هوشمندسازی فرایندها و توسعه دولت الکترونیک خبر داد.
جزئیات هوشمندسازی در سازمان مالیاتی اعلام شد
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / سازمان امور مالیاتی / مالیات / هوشمندسازی مالیات
جزئیات هوشمندسازی در سازمان مالیاتی اعلام شد
معاون فناوری‌های مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور ضمن اعلام اقدامات مهم و موثر نظام مالیاتی برای هوشمندسازی فرایندها و توسعه دولت الکترونیک، جزئیات مدرن‌سازی اخذ مالیات را اعلام کرد.
نحوه معافیت مالیاتی صادرکنندگان در سال ۹۸ ابلاغ شد
۱۳۹۹/۰۳/۲۲ / امیدعلی پارسا / سازمان امور مالیاتی / بازگشت ارز صادراتی / معافیت مالیاتی
نحوه معافیت مالیاتی صادرکنندگان در سال ۹۸ ابلاغ شد
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با صدور دستورالعملی، نحوه اعمال معافیت مالیاتی صادرکنندگان و استرداد مالیات بر ارزش افزوده کالاهای صادراتی آنها در عملکرد سال ۱۳۹۸ را ابلاغ کرد.
۱۳۹۹/۰۳/۲۲
کسب‌وکار الکترونیک بحران کرونا و چالش مالیاتی
تحریم‌های ظالمانه بر فروش نفت و کاهش بی‌سابقه قیمت طلای سیاه شرایط بسیار دشواری را پیش‌روی اقتصاد کشور قرار داده است. در بودجه سال ۱۳۹۹ با نفت ۵۰ دلاری حدود 48 هزار میلیارد تومان درآمد نفتی درنظر گرفته شده است و درآمد مالیاتی حدود ۱۹۵ هزار میلیارد تومان، این درحالی است که در چند روز اخیر قیمت نفت به زیر 30 دلار نزول کرده و عملا تحقق درآمد نفتی با چالش جدی روبه‌رو شده است. امری که باعث شده بار سنگین تامین درآمدهای مندرج در بودجه به دوش سازمان امور مالیاتی بیفتد؛ از طرف دیگر شیوع ویروس کرونا باعث رکود و تعطیلی کسب‌وکارها شده است.
اعلام نحوه بخشودگی جرایم مالیاتی
۱۳۹۹/۰۳/۲۱ / سازمان امور مالیاتی کشور / مالیات / بهبود کسب و کار
اعلام نحوه بخشودگی جرایم مالیاتی
تهران- ایرنا- رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور نحوه بخشودگی جرائم مالیاتی قابل بخشش موضوع قانون مالیات‌های مستقیم و قانون مالیات بر ارزش‌افزوده را ابلاغ کرد که بر اساس آن، تمام یا بخشی از جرایم، بخشیده می‌شود.
۱۳۹۹/۰۳/۱۹
سیر تحولی نحوه رسیدگی به تراکنش‌های بانکی توسط سازمان امور مالیاتی
در سال 1394 اصلاحیه قانون مالیات‌های مستقیم تصویب شد. یکی از مواد تغییریافته این قانون، ماده 169 مکرر بود. ماده پیشین بیشتر بر شماره اقتصادی، نحوه صدور صورت‌حساب و گزارش معاملات مودیان متمرکز بود. اما همان‌گونه که در ادامه می‌بینیم، در ماده اصلاحی صحبت از یک نظام یکپارچه اطلاعات مالیاتی مودیان به میان آمد: «به‌منظور شفافیت فعالیت‌های اقتصادی و استقرار نظام یکپارچه اطلاعات مالیاتی، پایگاه اطلاعات هویتی، عملکردی و دارایی مودیان مالیاتی شامل مواردی نظیر اطلاعات مالی، پولی و اعتباری، معاملاتی، سرمایه‌ای و ملکی اشخاص حقیقی و حقوقی در سازمان امور مالیاتی کشور ایجاد می‌شود.»
تحقق بیش از ۱۰۰ درصد درآمدهای مالیاتی
۱۳۹۹/۰۳/۱۸
تحقق بیش از ۱۰۰ درصد درآمدهای مالیاتی
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با تاکید بر تداوم مقابله با فرار مالیاتی، گفت: سال گذشته با وجود تمامی تحریم‌ها و مشکلات، تحقق درآمدهای مالیاتی کشور بیش از ۱۰۰ درصد بود.
نحوه برگشت ارز حاصل از صادرات در سال ۹۹ و رفع تعهد ارزی
۱۳۹۹/۰۳/۱۸ / سازمان امور مالیاتی کشور
نحوه برگشت ارز حاصل از صادرات در سال ۹۹ و رفع تعهد ارزی
تهران - ایرنا - رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور با صدور دستورالعملی، نحوه اعمال معافیت مالیاتی صادرکنندگان و استرداد مالیات بر ارزش افزوده کالاهای صادراتی آنها در عملکرد سال ۱۳۹۸ را ابلاغ کرد.
تحقق صددرصدی درآمدهای مالیاتی در سال گذشته/ فرارهای مالیاتی را به نحو احسن ساماندهی می‌کنیم
۱۳۹۹/۰۳/۱۸ / رئیس کل سازمان امور مالیاتی / علی پارسا
تحقق صددرصدی درآمدهای مالیاتی در سال گذشته/ فرارهای مالیاتی را به نحو احسن ساماندهی می‌کنیم
ایلنا: رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: سال گذشته با وجود تمامی تحریم‌ها و مشکلات، تحقق درآمدهای مالیاتی کشور بیش از صد درصد بود.
جزئیات بودجه ۹۹ استان کرمان/ فشار مالیاتی به استان کرمان
۱۳۹۹/۰۳/۱۷ / سازمان مدیریت و برنامه ریزی / بودجه ۹۹ / اخبار اقتصادی - کرمان / استانی-اقتصادی / مالیات
جزئیات بودجه ۹۹ استان کرمان/ فشار مالیاتی به استان کرمان
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان گفت: درآمدهای مربوط به حوزه مالیاتی استان در سال گذشته نزدیک به ۳۰۰۰ میلیارد تومان مصوب بود که بیش از ۹۷ درصد نسبت به مصوب رشد داریم در حالی که رشد استان های کشور ۳۱ درصد است و نشان می دهد فشار مالیاتی به استان کرمان بالاتر است و یا در استان های دیگر کم مالیات دریافت می شود.
شگردهای نجوا لاشیدایی برای خرید ٢۴ هزار و ٧٠٠ سکه
۱۳۹۹/۰۳/۱۴ / نجوا لاشیدایی / سکه / فساد اقتصادی
شگردهای نجوا لاشیدایی برای خرید ٢۴ هزار و ٧٠٠ سکه
«نجوا لاشیدایی» متولد ۵۵ از شهرستان رشت، بر اساس اطلاعات دریافتی از سامانه جامع مالیاتی تنها دارای سابقه ثبت نام و تشکیل پرونده در سازمان امور مالیاتی کشور به عنوان مدیر عامل شرکت (هرمس فارمد) بوده و هیچ گونه سابقه پرداخت مالیاتی در خصوص وی یافت نشد.
مدیرکل جدید امور مالیاتی استان ایلام معارفه شد
۱۳۹۹/۰۳/۱۳ / استانی-اقتصادی / اداره کل امور مالیاتی / استان ایلام
مدیرکل جدید امور مالیاتی استان ایلام معارفه شد
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان امور مالیاتی کشور گفت: شرایط تحریم و کاهش شدید قیمت نفت باید به یک تلنگر و انگیزه‌ای برای حرکت به سمت کاهش وابستگی به منابع انرژی تبدیل شود.
معاون سازمان مالیاتی: 
صاحبان مشاغل تا پایان مرداد برای تسلیم اظهارنامه فرصت دارند
۱۳۹۹/۰۳/۱۱
معاون سازمان مالیاتی: صاحبان مشاغل تا پایان مرداد برای تسلیم اظهارنامه فرصت دارند
معاون درآمد‌های مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: صاحبان مشاغل (اشخاص حقیقی) تا پایان مردادماه فرصت دارند، اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال ۱۳۹۸ خود را به صورت الکترونیکی به سازمان تسلیم نمایند.
چگونه می‌توان از رسیدگی مالیاتی معاف شد؟
۱۳۹۹/۰۳/۰۴ / سازمان امور مالیاتی / مالیات / معاون درآمدهای مالیاتی
چگونه می‌توان از رسیدگی مالیاتی معاف شد؟
معاون سازمان امور مالیاتی کشور ضمن تشریح برنامه‌های این سازمان برای اخذ مالیات به صورت سیستماتیک، گفت: اظهارنامه مالیاتی مودیانی که با رعایت مقررات و مبتنی بر واقعیت‌های مترتب با فعالیت‌های بنگاه اقتصادی تهیه و تنظیم شود، بدون مراجعه و رسیدگی ماموران مالیاتی مورد پذیرش قرار خواهد گرفت. 
عوارض خروج از کشور در سال ۹۹ اعلام شد
۱۳۹۹/۰۳/۰۲
عوارض خروج از کشور در سال ۹۹ اعلام شد
رئیس کل سازمان امور مالیاتی از تعیین مبلغ عوارض خروج از کشور در سال ۹۹ خبر داد.
وزیر راه: واجدین شرایط مسکن ملی به ۸۰۰ هزار نفر رسیدند/ اخذ مالیات از خانه‌های خالی با مصوبه دولت میسر شد
۱۳۹۹/۰۳/۰۱
وزیر راه: واجدین شرایط مسکن ملی به ۸۰۰ هزار نفر رسیدند/ اخذ مالیات از خانه‌های خالی با مصوبه دولت میسر شد
عضو کابینه دولت دوازدهم با اعلام این مطلب که سیاستگذاری تامین مسکن برای ۸۰۰ هزار نفر متقاضی واقعی در کشور در حال اجرایی و عملیاتی شدن است، اعلام کرد: با مصوبه دولت، موانع موجود بر سر راه اخذ مالیات از خانه های خالی برطرف می‌شود و سازمان امور مالیاتی می‌تواند نسبت به انجام آن اقدام کند.
برای دریافت گواهینامه ارزش‌افزوده به مراجعه حضوری نیاز نیست
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / سازمان امور مالیاتی کشور / ارزش افزوده / مالیات
برای دریافت گواهینامه ارزش‌افزوده به مراجعه حضوری نیاز نیست
تهران- ایرنا- معاون حقوقی و فنی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: مودیان جهت دریافت شماره اقتصادی و یا گواهینامه ثبت نام در نظام مالیات بر ارزش افزوده، نیازی به مراجعه به ادارات مالیاتی ندارند.
۳۱ اردیبهشت ماه، آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه ارزش افزوده نوبت زمستان ۹۸
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ / الکترونیک / زمستان / مالیات بر ارزش افزوده / معاون / آخرین مهلت
۳۱ اردیبهشت ماه، آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه ارزش افزوده نوبت زمستان ۹۸
ایلنا: معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: 31 اردیبهشت ماه، آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره زمستان 1398 است.
۱۳۹۹/۰۲/۲۳
تسهیل فرآیند ثبت‌نام نظام مالیاتی
وزیر اقتصاد طی بخشنامه‌ای، با اصلاح رویه دریافت کُد اقتصادی دستور حذف مرحله بازدید حضوری مکان استقرار و دریافت مدارک فیزیکی از مؤدیان را به سازمان امور مالیاتی ابلاغ کرد. به گزارش «ایبِنا»، در بخشنامه وزیر اقتصاد آمده است: تمامی اطلاعات مورد‌ نیاز سازمان امور مالیاتی برای تخصیص کد اقتصادی به اشخاص حقوقی به‌صورت الکترونیکی از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و مراجع ذی‌صلاح صدور مجوز دریافت و بدون نیاز به حضور مودی در شعب سازمان امور مالیاتی، کد اقتصادی تخصیص داده شود.
معاونت صنایع دستی و مغلطه توریه
۱۳۹۹/۰۲/۲۲ / صنایع دستی
معاونت صنایع دستی و مغلطه توریه
از آبان ماه سال ۱۳۹۸ دفتر پژوهش های سازمان امور مالیاتی کشور پیشنویس اصلاح قانون مالیاتهای مستقیم کشور را تدوین کرد و طی آن ماده های مربوط به معافیت مالیاتی از جمله ماده ۱۴۲ این قانون حذف شد. مقوله ای که در بدو امر با واکنش های مختلفی از سوی برخی وزارتخانه ها روبرو بود از جمله واکنش جدی و هماهنگ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نسبت به حذف معافیت مالیاتی حوزه های مرتبط با آن وزارتخانه داشت.
تسهیل فرایند صدور شماره اقتصادی برای کسب و کارها
۱۳۹۹/۰۲/۲۱ / سازمان امور مالیاتی کشور / ویروس کرونا / مالیات
تسهیل فرایند صدور شماره اقتصادی برای کسب و کارها
تهران- ایرنا- معاون حقوقی و فنی سازمان امور مالیاتی کشور، از حذف مرحله راستی‌آزمایی در فرایند ثبت نام فعالان اقتصادی در سامانه سازمان امور مالیاتی کشور جهت دریافت شماره اقتصادی خبر داد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •