یکشنبه, ۶ مهر, ۱۳۹۹ / 27 September, 2020
سازمان نظام مهندسی
شرکت ۴۹۰۰ نفر در آزمون نظام مهندسی لرستان
۲ روز قبل / استانی-علمی و آموزشی / سازمان نظام مهندسی / آزمون / راه وشهرسازی
شرکت ۴۹۰۰ نفر در آزمون نظام مهندسی لرستان
رئیس اداره نظام مهندسی راه و شهرسازی لرستان از شرکت ۴۹۰۰ نفر در آزمون نظام مهندسی استان خبر داد.
۲۰ میلیون نفر در بافت فرسوده زندگی می‌کنند/ لزوم کمک سازمان نظام‌مهندسی برای تسریع نوسازی
۳ روز قبل / نوسازی بافت فرسوده / رضایی کوچی / کمیسیون عمران مجلس / سازمان نظام مهندسی ساختمان / سعید سعیدیان
۲۰ میلیون نفر در بافت فرسوده زندگی می‌کنند/ لزوم کمک سازمان نظام‌مهندسی برای تسریع نوسازی
رئیس کمیسیون عمران مجلس، گفت: در حال حاضر ۲۰ میلیون نفر در بافت فرسوده و آسیب‌پذیر زندگی می‌کنند و سازمان نظام‌مهندسی باید کمک کند تا احیای بافت فرسوده هر چه سریع‌تر و قوی‌تر انجام شود.
نظام مهندسی در حوزه نظارت اقدام جدی انجام نمی‌دهد/عده‌ای از مهندسان ناظر، امضاء فروشی می‌کنند
۴ روز قبل / سازمان نظام مهندسی / رئیس کل دادگستری استان کرمان / مهندس ناظر / اخبار اجتماعی - کرمان / استانی-اجتماعی
نظام مهندسی در حوزه نظارت اقدام جدی انجام نمی‌دهد/عده‌ای از مهندسان ناظر، امضاء فروشی می‌کنند
نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان با اشاره به این مطلب که با توسعه حوزه مجریان ذیصلاح در اجرای ساختمان ها افراد باید در جریان احداث هرواحد ساختمانی به دنبال امضاهای متعدد بروند، افزود: واقعیت این است هر کس ساختمانی را ساخته می داند که سازمان نظام مهندسی در بسیاری از موارد در طراحی و محاسبات به خوبی همکاری دارند اما در حوزه نظارت اقدام جدی انجام نمی دهد و در برخی موارد مهندس ناظر تا زمان پایان کار نیز در محل اجرای پروژه حضور نمی یابد و در این رابطه اگر واقعیت ها را نگوئیم جفا است.
۵ روز قبل / کمیسیون عمران / مهندسان بیکار
رییس کمیسیون عمران مجلس: ۵۰۰ هزار مهندس بیکار در کشور داریم
به گزارش ایرنا، محمد رضا رضایی کوچی عصر سه شنبه در نشست هم اندیشی اعضای کمیسیون عمران با سازمان نظام مهندسی استان تهران گفت: شاهد هستیم که مهندسان کشورمان که هزینه بسیار زیادی برای تحصیل آن پرداخت شده است امروز نانوانی و مسافرکشی می کنند.
بانک‌ها پروانه بهره‌برداری از معادن را به عنوان وثیقه بپذیرند
۵ روز قبل / وزارت صنعت معدن و تجارت / تولید ناخالص ملی / معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت معدن و تجارت
بانک‌ها پروانه بهره‌برداری از معادن را به عنوان وثیقه بپذیرند
تهران- ایرنا- رییس سازمان نظام مهندسی معدن ایران خواستار پذیرش پروانه بهره‌برداری از معادن به عنوان وثیقه قابل قبول از سوی نظام بانکی شد تا دغدغه فعالان معدنی برطرف شود.
آزمون نظام مهندسی ۳ و ۴ مهر برگزار می‌شود
۵ روز قبل / استانی-شهرستانها / سازمان نظام مهندسی
آزمون نظام مهندسی ۳ و ۴ مهر برگزار می‌شود
رییس اداره راه و شهرسازی کاشان گفت: آزمون نظام مهندسی برای ورود به حرفه مهندسان و کاردان‌های فنی ساختمان و تعیین صلاحیت معماران تجربی در روزهای پنجشنبه و جمعه ۳ و ۴ مهرماه در دانشگاه کاشان برگزار می‌شود.
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
محرک بانک مسکن برای کیفی سازی ساخت و ساز
رئیس اداره کل نظارت و ارزیابی اعتباری بانک مسکن، توسعه ساخت و سازهای با کیفیت در شهرهای کشور از طریق حمایت تسهیلاتی از سازندگان حرفه ای را یکی از مهم ترین اهداف اعتبارسنجی این بانک برای پرداخت تسهیلات مشارکت مدنی در سال ۹۹ عنوان کرد.حسین حیدری، رئیس اداره کل نظارت و ارزیابی اعتباری بانک مسکن با بیان اینکه یک فاکتور اصلی در تعیین سقف تسهیلات مشارکت مدنی برای سال جاری مدنظر بانک مسکن قرار داشته است، به پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، گفت: از آنجا که یکی از اهداف مهم بانک در پرداخت تسهیلات مشارکت مدنی افزایش کیفیت پروژه های ساختمانی است از این رو اولویت اصلی در تعیین سقف تسهیلاتی، سابقه فعالیت حرفه‫ای متقاضیان اخذ این نوع تسهیلات است. به طوری که سازندگان حرفه‫ای می توانند از سقف بیشتری از تسهیلات بهره …
تعرفه جدید خدمات مهندسی تهران این هفته اعلام می شود
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / شورای مرکزی نظام مهندسی / سازمان نظام مهندسی
تعرفه جدید خدمات مهندسی تهران این هفته اعلام می شود
مدیرکل دفتر توسعه مهندسی ساختمان از تعیین تعرفه خدمات مهندسی سال ۹۹ تهران در هفته جاری خبر داد.
مشکل فضای تنها هنرستان کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد برطرف شد
۱۳۹۹/۰۶/۲۷ / استانی-علمی و آموزشی / کهگیلویه و بویراحمد / هنرستان کشاورزی
مشکل فضای تنها هنرستان کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد برطرف شد
مدیر هنرستان کشاورزی آیت الله ملک حسینی گفت: با تلاش‌های بی وقفه در سه سال گذشته وحمایت ویژه رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد علی رغم همه نامهربانی های تشکل صنفی سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان بالاخره مشکل فضای تنها هنرستان کشاورزی برای آموزش مطلوب دانش آموزان برطرف شد.
فضای حمایت از کسب و کارهای فناورانه معدنی ایجاد شد
۱۳۹۹/۰۶/۲۷ / معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
فضای حمایت از کسب و کارهای فناورانه معدنی ایجاد شد
در هجدهمین اجلاس هیئت عمومی سازمان نظام مهندسی معدن زمینه تبادل دیدگاه و گفت‌وگو در حوزه گذار از خام‌فروشی و ضرورت توجه به فناوری‌های معدن و حوزه معدنی با نقش‌آفرینی شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها فراهم شد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۷ / استانی-اقتصادی / سازمان نظام مهندسی / فارس / تعاون روستایی
پروانه نظام صنفی کشاورزی به رسمیت شناخته شود
مدیر سازمان تعاون روستایی فارس خواستار به رسمیت شاخته شدن پروانه نظام صنفی کشاورزی به عنوان یک مدرک معتبر و قابل استناد شد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۸
جلسه مشترک  مدیر کل راه و شهرسازی با هیات مدیره سازمان نظام مهندسی استان بوشهر
این جلسه  در راستای تعامل در خصوص تفاهم نامه همکاری در نحوه ی اجرای پروژه طرح اقدام ملی مسکن در سالن جلسات راه و شهرسازی استان بوشهر با حضور مدیرکل راه و شهرسازی و رئیس هیات مدیره سازمان نظام مهندسی بوشهر  برگزار شد. به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی استان بوشهر  در ابتدای جلسه مهندس رستمی مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر ضمن عرض خیر مقدم به میهمانان حاضر در جلسه با طرح اقدام ملی ساخت مسکن در دولت دوازدهم و ظرفیت های ایجاد شده برای مهندسان جهت مشارکت در این طرح اشاره کرد و جهت رفع ابهامات و تسهیل اجرای تفاهم نامه اعلام آمادگی کرد .سنایی دشتی رئیس هیات مدیره سازمان نظام مهندسی استان بوشهر هم ضمن بیان خلاصه عملکرد و وضعیت سازمان نظام مهندسی استان  تمایل خود را جهت تعامل  در اجرای …
ضرورت استفاده از توانایی نظارتی نظام مهندسی معدن در اکتشاف
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / وزارت صنعت معدن و تجارت / سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور / معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت معدن و تجارت
ضرورت استفاده از توانایی نظارتی نظام مهندسی معدن در اکتشاف
تهران- ایرنا- رییس سازمان نظام مهندسی معدن ایران گفت: امروز اعضای این سازمان در بخش نظارت اکتشاف معدن حضور ندارد و ضروری است از این ظرفیت استفاده لازم به عمل آید.
۱۳۹۹/۰۶/۲۴
طرح حسابان بانک رفاه آغاز شد
بانک رفاه از اعطای تسهیلات به فعالان حوزه مالی، حسابرسی و مهندسی در قالب طرح ‫حسابان‫ خبر داد. به منظور توسعه و بهبود خدمات اعتباری به جوامع هدف مورد نظر بانک و ارائه خدمات مناسب به عموم مشتریان، اعطای تسهیلات در قالب طرح ‫حسابان به فعالان حوزه مالی، حسابرسی و مهندسی امکان‫پذیر است.موسسه‫های حسابرسی عضو جامعه حسابداران رسمی ایران، حسابداران رسمی دارای کارت عضویت با ارائه معرفی نامه از جامعه حسابداران رسمی ایران، مدیران و کارکنان مالی شرکت ها مشروط به داشتن حساب فعال یا افتتاح حساب شرکت نزد بانک رفاه و مهندسان دارای پروانه از سازمان نظام مهندسی مرتبط، می‌توانند از مزایای این طرح استفاده کنند. همچنین مشمولان طرح می توانند از اعطای تسهیلات برای تجهیزات مورد نیاز محل فعالیت موسسات حسابرسی، حسابداران …
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / دادگستری / کاداستر / سازمان نظام مهندسی ساختمان
فراخوان واگذاری تهیه نقشه طرح کاداستر
اداره کل ثبت اسناد و املاک استان بوشهردر اجرای ماده 8 قانون حدنگار (کاداستر) مصوب 1393 و همچنین تکلیف مقرر در تبصره 3 ماده 9 قانون مزبور در نظر دارد تهیه نقشه های مربوط به درخواست ثبت، افراز، تجمیع، اصلاح و تعیین حدود باقیمانده املاک و اراضی واقع در حوزه ثبتی این استان را به نقشه برداران ذیصلاح واگذار نماید.
زمین های دولتی با کاربری مسکونی به تولید مسکن اقشار کم درآمد اختصاص یابد
۱۳۹۹/۰۶/۲۱
زمین های دولتی با کاربری مسکونی به تولید مسکن اقشار کم درآمد اختصاص یابد
نصر، عضو شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور بر همکاری و هماهنگی نهادهای متولی تامین مسکن کم درآمدها تاکید کرد و گفت: مسکن باید به عنوان کالای مصرفی در دسترس همگان باشد و سیاستگذاری ها باید به سمت نصرفی شدن مسکن برنامه ریزی و سیاستگذاری شود.
تخفیف ۶۰ درصدی نظام مهندسی در اقدام ملی مسکن
۱۳۹۹/۰۶/۱۷
تخفیف ۶۰ درصدی نظام مهندسی در اقدام ملی مسکن
اردبیل- رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل گفت: نظام مهندسی ساختمان در طرح اقدام ملی مسکن و برای ساخت واحدهای مسکونی تا ۶۰ درصد در خدمات خود تخفیف ارائه می‌کند.
نمای ساختمانهای کرمانشاه باید زیباتر شود
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / استاندار کرمانشاه / سازمان نظام مهندسی ساختمان / استانی-اقتصادی
نمای ساختمانهای کرمانشاه باید زیباتر شود
استاندار کرمانشاه گفت: انتظار است سازمان نظام مهندسی ساختمان احساس مسئولیت بیشتری نسبت به نمای ساختمانها و سیمای شهری کرمانشاه داشته باشد.
نگرانی ها از کاهش صدور پروانه ساختمانی در تهران/دخالت نظام مهندسی در صنعت ساختمان ادعای انبوه سازان است
۱۳۹۹/۰۶/۱۵
نگرانی ها از کاهش صدور پروانه ساختمانی در تهران/دخالت نظام مهندسی در صنعت ساختمان ادعای انبوه سازان است
سعیدیان، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان با اشاره به اینکه انبوه سازان معتقد هستند این سازمان در تمام موارد ساخت و ساز دخالت می کند تنها یک ادعا است گفت: آمار افت صدور پروانه ساختمانی در تهران نگران کننده است.
۸ میلیون فقره پروانه ساخت مسکن در مازندران صادر می‌شود
۱۳۹۹/۰۶/۱۳
۸ میلیون فقره پروانه ساخت مسکن در مازندران صادر می‌شود
ساری- علی نیا، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران گفت: سالانه حدود هشت میلیون مترمربع پروانه ساخت مسکن در استان صادر می‌شود.
تمایل سرمایه‌گذاران خارجی به سرمایه‌گذاری در سیستان و بلوچستان
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / سازمان نظام مهندسی / سیستان و بلوچستان / معدن / استانی-اقتصادی
تمایل سرمایه‌گذاران خارجی به سرمایه‌گذاری در سیستان و بلوچستان
رییس سازمان نظام مهندسی معدن ایران گفت: سرمایه گذاران خارجی با توجه ظرفیت‌های سیستان و بلوچستان در بخش معدن تمایل بسیار زیادی برای سرمایه‌گذاری در این استان دارند.
نرخ خدمات مهندسی ۱۰ درصد افزایش یافت/ افزایش هزینه ساخت مسکن و  امضا فروشی قوت می گیرد
۱۳۹۹/۰۶/۱۲
نرخ خدمات مهندسی ۱۰ درصد افزایش یافت/ افزایش هزینه ساخت مسکن و امضا فروشی قوت می گیرد
سعیدیان، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران با تاکید بر اینکه امضاء فروشی مهندسان ناظر در شرایطی به صفر می رسد که ارجاع کار به مهندسان بر اساس صلاحیت و سابقه کار آنها باشد، گفت: نرخ خدمات مهندسی ۱۰ درصد افزایش یافت.
نظارت بر استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد در ساخت و سازها ضروری است
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / استانی-اجتماعی
نظارت بر استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد در ساخت و سازها ضروری است
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان گفت: سازمان نظام مهندسی ملزم به نظارت بر استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد در ساخت و سازها می باشد.
«حمل و نقل» و «شهرسازی» به مقررات ملی و کنترل ساختمان افزوده شد
۱۳۹۹/۰۶/۰۸ / مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی / معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی / سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور
«حمل و نقل» و «شهرسازی» به مقررات ملی و کنترل ساختمان افزوده شد
تهران - ایرنا- معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی از افزودن موضوعات حمل و نقل و شهرسازی به مقررات ملی و کنترل ساختمان خبر داد.
قدمی برای افزایش کیفیت ساختمان ها
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / سازمان نظام مهندسی
قدمی برای افزایش کیفیت ساختمان ها
استفاده از مجری ذیصلاح در ساخت و سازها که معمولاً جدی گرفته نمی شود و عاملی برای افت کیفیت ساختمان‌ها است با امضای تفاهم‌نامه‌ای بین مجلس، شهرداری تهران و سازمان نظام مهندسی تهران الزامی شد.
بزرگترین سالن ورزشی قم به نام شهید حاج قاسم سلیمانی افتتاح شد
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / استانی-اجتماعی / سازمان نظام مهندسی / منطقه قم
بزرگترین سالن ورزشی قم به نام شهید حاج قاسم سلیمانی افتتاح شد
همزمان با هفته دولت، بزرگترین سالن ورزشی استان با گنجایش 3هزار و 500 نفر به نام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در مجموعه خانه مهندس نظام مهندسی قم اقتتاح شد.
پتانسیل معادن اصفهان برای سرمایه گذاری ذوب آهن
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / استانی-اقتصادی / معدن / مواد اولیه / ذوب آهن اصفهان / سرمایه‌گذاری
پتانسیل معادن اصفهان برای سرمایه گذاری ذوب آهن
عضو کمیته تخصصی معدن سازمان نظام مهندسی معدن اصفهان گفت: با وجودی که معادن استان اصفهان جزو معادن کوچک هستند، اما شرکت های ذوب آهن و فولاد با توجه به افزایش نرخ جهانی مواد معدنی و دلار می توانند نسبت به فعال سازی و با سرمایه گذاری در چند معدن بخشی از نیاز مواد اولیه خود را تامین کنند.
وضعیت ایمنی معادن مازندران نامطلوب است
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / استانی-اقتصادی / معدن زغال سنگ / البرز مرکزی
وضعیت ایمنی معادن مازندران نامطلوب است
رئیس سازمان نظام مهندسی معدن مازندران با بیان اینکه تعداد معادن فعال زغال سنگ مازندران نسبت به سال ۹۸ کاهش یافته است، گفت: وضعیت ایمنی معادن از جایگاه مناسبی برخوردار نیست.
امضای تفاهمنامه «استفاده از خدمات سازندگان ذیصلاح مسکن»
۱۳۹۹/۰۶/۰۲
امضای تفاهمنامه «استفاده از خدمات سازندگان ذیصلاح مسکن»
تفاهمنامه «ساماندهی و استفاده از خدمات سازندگان حقیقی و حقوقی ذیصلاح مسکن و ساختمان» با هدف ارتقای کیفیت ساخت‌وساز در شهر تهران بین کمیسیون‌های شهرسازی و معماری و عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر تهران، معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران و سازمان نظام مهندسی استان تهران امضا شد. به گزارش همشهری، رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران با اشاره به موضوع این تفاهمنامه که مربوط به ساختمان‌های در حال ساخت و پروانه‌های دریافتی از شهرداری تهران می‌شود، تصریح کرد: به موجب این تفاهمنامه، مالکین …
۱۳۹۹/۰۶/۰۱
رویداد
ساختمان‌های شهر تهران شناسنامه‌دار می‌شوند تفاهمنامه «ساماندهی و استفاده از خدمات سازندگان حقیقی و حقوقی ذی‌صلاح مسکن و ساختمان» با هدف ارتقای کیفیت ساخت‌وساز در شهر تهران فی‌مابین کمیسیون‌های شهرسازی و معماری و عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر تهران، معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران و سازمان نظام مهندسی استان تهران امضا شد. محمد سالاری، رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران درباره جلسه هم‌اندیشی و امضای تفاهمنامه فیمابین کمیسیون‌های شهرسازی و معماری و عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر تهران، معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران و سازمان نظام مهندسی استان تهران گفت: «توفیق داشتیم، تفاهمنامه «ساماندهی …
صدور شناسنامه واقعی برای ساختمان های شهر تهران/افزایش کیفیت ساخت و ساز در پایتخت
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ / شورای شهر تهران
صدور شناسنامه واقعی برای ساختمان های شهر تهران/افزایش کیفیت ساخت و ساز در پایتخت
تفاهم نامه "ساماندهی و استفاده از خدمات سازندگان حقیقی و حقوقی ذیصلاح مسکن و ساختمان" با هدف ارتقای کیفیت ساخت و ساز در شهر تهران ما بین کمیسیون های شهرسازی و معماری و عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر تهران، معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران و سازمان نظام مهندسی استان تهران امضاء شد.
قطبیت کشاورزی می‌تواند فرصت‌های از دست‌ رفته کشاورزی کرمانشاه را جبران کند
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / استانی-اقتصادی / کشاورزی / کرمانشاه
قطبیت کشاورزی می‌تواند فرصت‌های از دست‌ رفته کشاورزی کرمانشاه را جبران کند
رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان کرمانشاه گفت: اگر کرمانشاه قطب کشاورزی شود، فرصت‌های ازدست رفته این استان در بخش کشاورزی جبران خواهد شد.
۱۳۹۹/۰۵/۲۹
امضای تفاهم‌نامه همکاری ایران و روسیه در بخش معدن
سازمان نظام مهندسی معدن ایران با مرکز صادرات روسیه برای توسعه همکاری در زمینه‌های مهندسی و معدنی تفاهم‌نامه همکاری در تهران امضا کردند. این تفاهم‌نامه بین «تقی نبئی» رئیس سازمان نظام مهندسی معدن و «پاول بوخانف» (Pavel Bukhanov) مسوول مرکز صادرات روسیه در ایران به امضا رسید. مرکز توسعه صادرات روسیه در واقع یک هلدینگ متشکل از سه شرکت است و برای گسترش صادرات این کشور به ایران تلاش می‌کند.
سامانه نظام مهندسی معدن، گامی در مسیر جهش تولید
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / ایمیدرو / وزارت صنعت معدن و تجارت / معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت معدن و تجارت
سامانه نظام مهندسی معدن، گامی در مسیر جهش تولید
تهران- ایرنا- رییس سازمان نظام مهندسی معدن ایران در مراسم رونمایی از سامانه جامع این سازمان تصریح کرد: بر اساس نام‌گذاری سال جهش تولید یکی از گام‌هایی که در این ارتباط برنامه‌ریزی شد، فعال‌سازی این سامانه است که ۳۱ استان از آن بهره‌برداری خواهند کرد.
رونمایی از سامانه جامع سازمان نظام مهندسی معدن (سنم)
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / فناوری اطلاعات / کشاورزی / معدن / سازمان نظام مهندسی / برنامه ریزی
رونمایی از سامانه جامع سازمان نظام مهندسی معدن (سنم)
آیین رونمایی سامانه جامع سازمان نظام مهندسی معدن(سنم) در روز سه شنبه مورخ بیست و هشتم مرداد ماه 1399 با حضور تقی نبئی؛ رییس سازمان، دکتر رضا کشاورزی؛ معاون توسعه و برنامه ریزی، مهندس امیراسماعیل شاهسوارانی؛ مدیر حوزه ریاست و سرکار خانم مهندس بلوری فرد؛ مدیر فناوری اطلاعات سازمان، برگزار شد.
علت افزایش تعداد بیکاران مهندسی ساختمان در استان اردبیل
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / استانی-اجتماعی / سازمان نظام مهندسی ساختمان
علت افزایش تعداد بیکاران مهندسی ساختمان در استان اردبیل
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل گفت: گسترش روز افزون اعضای سازمان و تناسب نداشتن تعداد اعضا با آمار ساخت و ساز از چالش‌های پیش روی این سازمان است.
تفاهم‌نامه همکاری نظام مهندسی معدن با مرکز صادرات روسیه امضا شد
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / امضای تفاهمنامه / روسیه / وزارت صنعت معدن و تجارت
تفاهم‌نامه همکاری نظام مهندسی معدن با مرکز صادرات روسیه امضا شد
تهران- ایرنا- سازمان نظام مهندسی معدن ایران با مرکز صادرات روسیه برای توسعه همکاری در زمینه‌های مهندسی و معدنی تفاهم نامه همکاری در تهران امضا کردند.
پاک‌سازی اشتغال اتباع غیرمجاز از مرکز استان یزد
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / استانی-اقتصادی / سازمان نظام مهندسی کشاورزی / فرماندار یزد / اتباع غیرمجاز / اشتغال / گلخانه‌ها
پاک‌سازی اشتغال اتباع غیرمجاز از مرکز استان یزد
فرماندار یزد با اشاره به جدیت فرمانداری مرکز استان در موضوع ساماندهی اتباع بیگانه، اظهار کرد: با توجه به مشکلات ناشی از حضور اتباع در بخش‌های اشتغال و سکونت، در حال اجرای دستورالعمل‌هایی همچون پاک‌سازی اشتغال اتباع غیرمجاز هستیم.
خدمات نظام مهندسی ساختمان گلستان الکترونیکی می شود
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / محمد ابراهیم پور / نظام مهندسی ساختمان گلستان / گرگان
خدمات نظام مهندسی ساختمان گلستان الکترونیکی می شود
گرگان- ابراهیم پور، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان از الکترونیکی شدن تمام خدمات این سازمان خبرداد و گفت: یکی از مزیت‌های مهم این سامانه را شفافیت مالی سازمان است.
سازمان نظام کاردانی ساختمان در آستانه تعطیلی/لزوم رسیدگی به قصور و سوء مدیریت ها در بخش مسکن
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / سازمان نظام مهندسی
سازمان نظام کاردانی ساختمان در آستانه تعطیلی/لزوم رسیدگی به قصور و سوء مدیریت ها در بخش مسکن
عضو هیئت مدیره سازمان نظام کاردانی از در آستانه تعطیلی قرار گرفتن این سازمان خبر داد و بر لزوم رسیدگی به قصور و سوء مدیریت ها در بخش مسکن تاکید کرد.
رایزنی با نمایندگان مجلس برای اصلاح قانون نظام مهندسی ساختمان
۱۳۹۹/۰۵/۲۶ / محمود محمودزاده / سازمان نظام مهندسی / وزارت راه و شهرسازی / مجلس شورای اسلامی
رایزنی با نمایندگان مجلس برای اصلاح قانون نظام مهندسی ساختمان
محمودزاده، معاون مسکن و ساختمان از انجام رایزنی با نمایندگان مجلس یازدهم برای اعمال اصلاحات قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان خبر داد و گفت: دستورالعمل کاهش مصرف انرژی در ساختمان‌های دولتی و جدید الاحداث در دست بررسی و تصویب قرار دارد.
۱۳۹۹/۰۵/۲۵
عدم کیفیت ۴۰ درصد ساختمان‌های نوسازی شده در پایتخت
عضو هیات رییسه شورای شهر تهران گفت: ۴۰ درصد بافت‌های نوسازی شده در بافت فرسوده کیفیت ساخت ندارند. زهرا نژاد‌بهرام در گفت‌وگو با ایسنا درباره وضعیت نوسازی بافت‌های فرسوده در تهران گفت: مطالعاتی درمورد وضعیت بافت‌های فرسوده انجام شده که نشان می‌دهد متاسفانه ۴۰ درصد بافت‌های نوسازی شده در بافت فرسوده از نظر کیفیت ساخت، مطلوب نیستند. او با بیان اینکه این ساختمان‌ها به دلیل عدم رعایت استانداردهای ساخت و ساز و به کارگیری مصالح غیراستاندارد جزو ساختمان‌های ناایمن محسوب می‌شوند، گفت: این آمار آنقدر شوک‌آور بود که شهرداری تهران، سازمان نظام مهندسی و چند دستگاه دیگر طی یک تفاهمنامه‌ای بر لزوم نظارت بر ساخت و ساز و مصالح تاکید کردند و در همین …
۱۳۹۹/۰۵/۲۲
توسعه زیست‌بوم نوآوری حوزه معدن
با هدف توسعه زیست‌بوم نوآوری حوزه معدن، تفاهم‌نامه‌ای میان طرح توسعه نوآوری‌ها و فناوری‌های حوزه معدن معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری با سازمان نظام مهندسی معدن منعقد شد. کامبیز مهدیزاده، مشاور عالی معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور با اشاره به حمایت‌های این معاونت در سال‌های اخیر از شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان در حوزه معدن و صنایع معدنی، گفت: ظرفیت‌های معدنی کشور از جمله محورهایی است که می‌تواند باعث کاهش اتکای اقتصاد به نفت شود.
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ / ایران / معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری / معدن / نمایشگاه بین المللی / سازمان نظام مهندسی
برگزاری اولین نمایشگاه IMEX 2021 در آینده نزدیک
امیراسماعیل شاهسوارانی، مدیر حوزه ریاست سازمان در حاشیه آئین امضاء تفاهم نامه همکاری فی ما بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان نظام مهندسی معدن ایران از برگزاری اولین نمایشگاه بین المللی معدن و صنایع معدنی (IMEX 2021) در آینده ای نزدیک توسط سازمان نظام مهندسی معدن خبر داد.
امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک طرح توسعه نوآوری و فناوری‌های حوزه معدن و صنایع معدنی
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ / ایران / فناوری / معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری / معدن / سازمان نظام مهندسی
امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک طرح توسعه نوآوری و فناوری‌های حوزه معدن و صنایع معدنی
ایلنا: تفاهم نامه همکاری مشترک طرح توسعه نوآوری و فناوری‌های حوزه معدن و صنایع معدنی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با سازمان نظام مهندسی معدن امضا شد.
۱۳۹۹/۰۵/۱۹ / شهرداری تهران / شهر تهران / معاونت شهرسازی و معماری / سازمان نظام مهندسی
آغاز اصلاح فرآیندهای مرتبط با سازمان نظام مهندسی
فرآیندهای مرتبط با سازمان نظام‌مهندسی به منظور کاهش زمان صدور پروانه ساختمانی و اجرای دقیق قانون اصلاح می‌شود.
برگزاری جشنواره
۱۳۹۹/۰۵/۱۷ / استانی-فرهنگی و هنری / خانه دوست کجاست؟ / نظام مهندسی فارس
برگزاری جشنواره "خانه دوست کجاست" در فارس
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس اعلام کرد که این سازمان با همکاری موسسه آموزش‌عالی حافظ، جشنواره‌ی "خانه دوست کجاست" را برگزار خواهد کرد.
تقدیر رئیس سازمان نظام مهندسی استان از ایسنای قم
۱۳۹۹/۰۵/۱۶ / استانی-فرهنگی و هنری / منطقه قم / سازمان نظام مهندسی
تقدیر رئیس سازمان نظام مهندسی استان از ایسنای قم
رئیس سازمان نظام مهندسی استان از خدمات و فعالیت های ایسنای قم تجلیل کرد.
شناسایی ۳۲۰۰ مهندسی که وجود خارجی ندارند/ نظام مهندسی در طرح‌های تفصیلی جایگاهی ندارد
۱۳۹۹/۰۵/۱۶ / استانی-اجتماعی / ساختمان / سازمان نظام مهندسی / ساخت و ساز / طرح های تفصیلی
شناسایی ۳۲۰۰ مهندسی که وجود خارجی ندارند/ نظام مهندسی در طرح‌های تفصیلی جایگاهی ندارد
رئیس سازمان نظام مهندسی خراسان رضوی با اشاره به اینکه در راستای شفاف‌سازی از مهندسین ساخت اثر انگشت گرفته شده و فرایند هویت‌شناسی انجام می‌گیرد، اظهار کرد: طی این فرایند ۳۲۰۰ مهندسی که وجود خارجی نداشتند یا فوت شده بودند و اتفاقا مهر و امضای فعالی داشتند از گردونه مهندسین ساخت خارج شدند. در حال حاضر ۱۳ هزار مهندس ساختمان مشغول به فعالیت هستند. 
ایجاد سامانه واگذاری اراضی در یزد برای اولین بار در کشور
۱۳۹۹/۰۵/۱۶ / استانی-اقتصادی / سازمان نظام مهندسی کشاورزی / واگذاری اراضی / سرمایه‌گذاری
ایجاد سامانه واگذاری اراضی در یزد برای اولین بار در کشور
رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان یزد با اشاره به آمادگی ۴۲۵۵ نفر برای سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی استان، از ایجاد سامانه واگذاری اراضی در استان برای اولین بار در کشور در جهت تسهیل سرمایه‌گذاری خبر داد.
اعتبار نظام مهندسی سرمایه‌ای ارزشمند برای این سازمان است
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / استانی-اقتصادی / سازمان نظام مهندسی ساختمان یزد
اعتبار نظام مهندسی سرمایه‌ای ارزشمند برای این سازمان است
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد با اشاره به روند رشد شاخص‌های نظام مهندسی استان در سال‌های اخیر، اعتبار و اعتماد عمومی به این سازمان را یک سرمایه ارزشمند خواند که نقش رسانه‌ها در ارتقای آن تاثیرگزار است.
وضعیت نگران‌کننده فرونشست زمین در اصفهان/ آپارتمان کمتر از ۷۰۰ میلیون نداریم
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / استانی-اقتصادی / فرونشست زمین / آپارتمان / مسکن
وضعیت نگران‌کننده فرونشست زمین در اصفهان/ آپارتمان کمتر از ۷۰۰ میلیون نداریم
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان اصفهان گفت: پیش از این قیمت هر متر آپارتمان در مناطق خوب اصفهان متری ۸ میلیون تومان بود، امروز همین آپارتمان متری ۷۰ تا ۸۰ میلیون تومان شده است و حتی در مناطق پایین شهر اصفهان نیز قیمت یک واحد آپارتمان کمتر از ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیون تومان نیست.
راه‌اندازی واحد رسیدگی به پرونده‌های ویژه در نظام مهندسی یزد
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / استانی-اقتصادی / سازمان نظام مهندسی ساختمان یزد / نشست خبری / تخلفات ساختمانی
راه‌اندازی واحد رسیدگی به پرونده‌های ویژه در نظام مهندسی یزد
رئیس سازمان نظام مهندسی یزد با اشاره به ضرورت توجه به عدالت در توزیع خدمات و پیگیری‌های قانونی، گفت: واحد رسیدگی به پرونده‌های ویژه برای متخلفین خاص در استان یزد خبر داد.
سامانه پایش مصرف انرژی هفته دولت افتتاح می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / مصرف انرژی / سازمان نظام مهندسی ساختمان / محمد شکرچی زاده / انرژی
سامانه پایش مصرف انرژی هفته دولت افتتاح می‌شود
رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن‌ و شهرسازی از راه‌اندازی سامانه پایش مصرف انرژی در هفته دولت خبر داد.
راه اندازی شبکه نوآوری صنعت ساختمان؛ حرکتی برد- برد برای تمام ذی‌نفعان
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / استانی-اقتصادی / سازمان نظام مهندسی ساختمان یزد / شبکه نوآوری / صنعت ساختمان / یزد
راه اندازی شبکه نوآوری صنعت ساختمان؛ حرکتی برد- برد برای تمام ذی‌نفعان
مدیر شبکه نوآوری صنعت ساختمان کشور با حضور در آیین آغاز بهره برداری از شبکه نوآوری صنعت ساختمان در یزد، این حرکت را نوعی آینده سازی همراه با سودآوری ذهنی دانست که می تواند نتیجه ای برد- برد برای تمام ذی نفعان آن داشته باشد.
تاکید بسطامی بر استفاده از ظرفیت فارغ‌التحصیلان کشاورزی در سامانه گرمسیری
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / منطقه ایلام / استانی-اقتصادی
تاکید بسطامی بر استفاده از ظرفیت فارغ‌التحصیلان کشاورزی در سامانه گرمسیری
نماینده ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: در سامانه گرمسیری که اعتبارات کلانی صرف آن شده است ضرورت دارد جایگاهی برای اشتغال و ورود کارشناسان عضو سازمان نظام مهندسی کشاورزی در نظر گرفته شود.
دوره‌های ارتقاء پایه پروانه اشتغال به کار مهندسان در بوشهر
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / سازمان نظام مهندسی / وزارت راه و شهرسازی / وزارت علوم / بوشهر / مکانیک / سازمان نظام مهندسی / استان بوشهر
دوره‌های ارتقاء پایه پروانه اشتغال به کار مهندسان در بوشهر
مسئول آموزش و عضویت سازمان نظام مهندسی استان بوشهر عنوان کرد: دوره های ارتقاء پایه پروانه اشتغال به کار مهندسان در مجموعه نظام مهندسی مصوب شده که عناوین دوره ها بر حسب تصمیم کمیته آموزش در رشته‌های مختلف و بر اساس نیاز هر استان تعریف شده است.
الکترونیکی شدن ارائه خدمات در سازمان نظام مهندسی ساختمان کهگیلویه و بویراحمد
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / استانی-اقتصادی / کهگیلویه و بویراحمد / سازمان نظام مهندسی ساختمان / شهرداری / استانداری
الکترونیکی شدن ارائه خدمات در سازمان نظام مهندسی ساختمان کهگیلویه و بویراحمد
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه استان از جمله نخستین استان هایی است که دست به چنین اقدامی زده است گفت: تمامی خدمات به صورت الکترونیکی انجام و به شهرداری ارسال می شود که این امر کاهش هزینه های ارباب رجوع و سرعت در ارائه خدمات را در پی خواهد داشت.
مقصر حادثه کلینیک سینا مشخص شد
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / اخبار داغ / کلینیک سینا / کلینیک سینا اطهر / سازمان نظام مهندسی / حادثه کلینیک سینا / شورای شهر تهران / وزارت راه و شهرسازی / مجلس شورای اسلامی
مقصر حادثه کلینیک سینا مشخص شد
شهردار منطقه یک شهرداری گفت:وزارت بهداشت پروانه تاسیس مرکز درمانی کلینیک سینا را بدون رعایت قوانین مقررات ملی ساختمان صادر کرده است و ما در شهرداری برای این ساختمان کاربری مسکونی صادر کرده بودیم.
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
وعده جدید درباره صدور پروانه «پلاسکو»
شهردار منطقه 12 با اعلام رفع نگرانی‌ها در ساختمان پلاسکو گفت: پروانه ساختمانی پلاسکو به‌زودی صادر می‌شود. به گزارش «ایسنا» علی‌محمد سعادتی اظهار کرد: این موضوع صحت ندارد و از همان روزهای اول دو موضوع نگرانی از وضعیت ایمنی و استحکام سازه جدید پلاسکو و همچنین تامین پارکینگ برای این مجموعه جزو دغدغه‌های ما بود. وی توضیح داد: ما نگران وضعیت ساختمان به لحاظ ایمنی و استحکام بودیم و بارها تاکید کردیم که باید نقشه‌های ساختمان جدید به تایید سازمان نظام مهندسی و مجموعه‌های ذی‌صلاح در حوزه فنی و مهندسی برسد که بنیاد مستضعفان نیز مدارکی دال بر اینکه شرکت‌های ذی‌صلاح در حال ساخت و نظارت بر ساختمان جدید پلاسکو هستند، ارائه کرده است و دغدغه ساخت ایمن این سازه برطرف شده است.
جزئیات ۱۳ پیشنهاد انبوه‌سازان به مجلس برای رونق تولید و عرضه مسکن
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / محمدباقر قالیباف / وزارت راه / سازمان نظام مهندسی
جزئیات ۱۳ پیشنهاد انبوه‌سازان به مجلس برای رونق تولید و عرضه مسکن
کانون سراسری انبوه‌سازان ۱۳ پیشنهاد را در قالب بسته پیشنهادی برای رونق تولید و عرضه مسکن به مجلس شورای اسلامی ارائه کرده‌اند.
۱۳۹۹/۰۴/۲۹
صدور 7 فقره پروانه اکتشاف برای فولاد مبارکه
اصفهان -راعی : سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان مجوز هفت فقره پروانه اکتشاف معدنی را برای فولاد مبارکه صادر کرد تا این شرکت بتواند در پهنه انارک و با توسعه اکتشافات معدنی کشور، برای تامین کانسارهای آهن و سایر فلزات موردنیاز خود گام بلندی برداشته باشد. در جلسه‌ای که روز سه‌شنبه هفدهم تیرماه، با حضور رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان، رئیس سازمان نظام مهندسی معدن استان اصفهان و مدیرعامل و جمعی از معاونان شرکت فولاد مبارکه در سازمان صمت استان برگزار شد، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان گفت: پروانه اکتشاف این محدوده‌ها برای اولین بار در کشور به نام فولاد مبارکه صادر شد تا این شرکت بتواند کارهای اکتشافی را در بخش کانسارهای فلزی انجام دهد. ایرج موفق اظهار داشت: مقدمات انجام …
۱۳۹۹/۰۴/۲۷
جلسه شورای تامین مسکن استان بوشهر تشکیل شد
جلسه شورای تامین مسکن استان بوشهر با ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی , مدیرکل راه و شهرسازی استان به عنوان دبیر جلسه و مدیران و مسئولین عضو این شورا در محل سالن جلسات اداره کل راه و شهرسازی استان بوشهر تشکیل شد.به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه وشهرسازی استان بوشهر در این جلسه برنامه های احداث مسکن در قالب طرح اقدام ملی مسکن تشریح و راهکارهای لازم جهت همکاری هر چه بیشتر دستگاههای مختلف از جمله شهرداریها برای تخفیف صدور پروانه ساختمانی وسازمان نظام مهندسی جهت تخفیف هزینه های نظارتی( طبق بخشنامه های صادره)، شرکت توزیع نیروی برق و آب و فاضلاب استان برای پی گیری و اتخاذ تمهیدات لازم برای اتصال انشعابات و نحوه ساخت و سازها در شهرستانها مورد بررسی قرار گرفت.در ابتدای جلسه رستمی دبیر شورای …
قیمت ساخت مسکن  اعلام شده توسط  نظام مهندسی تناسبی با واقعیت ندارد
۱۳۹۹/۰۴/۲۵
قیمت ساخت مسکن اعلام شده توسط نظام مهندسی تناسبی با واقعیت ندارد
دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان گفت: با توجه به جمع‌آوری نظرات بخش خصوصی، قیمت‌ اعلام شده هر متر مربع واحد مسکونی توسط سازمان نظام مهندسی فاقد تناسب با واقعیت است.
بیش از ۵۰ درصد معادن کشور از نظر استخراج رتبه پایین دارند
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ / معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت معدن و تجارت
بیش از ۵۰ درصد معادن کشور از نظر استخراج رتبه پایین دارند
تهران- ایرنا- رییس سازمان نظام مهندسی معدن ایران گفت: بیش از ۵۰ درصد معادن کشور به‌دلیل حجم پایین استخراج، درجه چهار محسوب می‌شوند که کارورزان این سازمان در آنها فعالیت می‌کنند.
تأکید امام جمعه یزد بر ضرورت ورود مهندسین به مباحث کلان شهری
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / استانی-اقتصادی / امام جمعه یزد / سازمان نظام مهندسی ساختمان یزد
تأکید امام جمعه یزد بر ضرورت ورود مهندسین به مباحث کلان شهری
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد ورود به مسائل کلان شهری و ارائه طرح‌های جدید متناسب با نیاز گروه‌های مختلف جامعه را از مسئولیت‌های جامعه مهندسین و سازمان نظام مهندسی خواند.
۱۳۹۹/۰۴/۲۲
با حمایت بانک ایران زمین صورت گرفت
بازدید میدانی از ساختگاه پروژه مرکز تجارت بین‫المللی بنکداران موادغذایی محصولات دخانیات ایرانمراسم بازدید میدانی از ساختگاه پروژه مرکز تجارت بین‫المللی بنکداران موادغذایی محصولات دخانیات ایران با همت بانک ایران زمین و شرکت عمران صنعت هامون (سهامی خاص) در منطقه 51 تهران برگزار شد.در این مراسم که با حضور مدیران ارشد بانک ایران زمین، قاسم نوده فراهانی رئیس اتاق اصناف تهران، ابراهیم درستی نماینده سرپرست وزارت صمت دراصناف کشور وعضو هیئت رئیسه اتاق اصناف ایران، سیدعلی مفاخریان مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهرداری تهران، وحیدرضا محمدی انارکی شهردار منطقه 51، محمد آقاطاهر رئیس اتحادیه بنکداران موادغذایی تهران، محسن شهرابی نائب رئیس اتحادیه عطار و سقط فروش و عمده فروشان کالای دخانی تهران، نمایندگان …
افزایش تعداد مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی را در کرمانشاه دنبال می‌کنیم
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ / استانی-اقتصادی / جهاد کشاورزی / مراکز خدمات کشاورزی / کرمانشاه
افزایش تعداد مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی را در کرمانشاه دنبال می‌کنیم
رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان کرمانشاه گفت: افزایش تعداد مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی را در استان دنبال می‌کنیم.
جزئیات طرح ساخت ۶ میلیون مسکن
۱۳۹۹/۰۴/۲۰ / قیمت مسکن / بازار مسکن / سازمان نظام مهندسی / ایران / بنیاد مسکن / وزارت راه و شهرسازی / کمیسیون عمران مجلس / وزارت صمت / انتخابات مجلس یازدهم / وزارت اقتصاد
جزئیات طرح ساخت ۶ میلیون مسکن
عضو کمیسیون عمران مجلس از تصویب طرح ۲فوریتی ساخت ۶میلیون مسکن با تامین ۶۰درصد هزینه با وام دولت و زمین رایگان خبر داد وگفت:در تهران،دستگاه‌های دولتی موظف به تامین زمین هستند واحتمال توسعه مناطق ۲۲گانه وجود دارد.
شبکه‌ای غیررسمی مشوق یزدی‌ها در ساخت و سازهای غیرمجاز است
۱۳۹۹/۰۴/۱۷ / استانی-اقتصادی / سازمان نظام مهندسی ساختمان یزد / شورای شهر یزد / ساخت و سازهای غیر مجاز
شبکه‌ای غیررسمی مشوق یزدی‌ها در ساخت و سازهای غیرمجاز است
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد با بیان این که در حال حاضر شبکه‌ای غیررسمی بین شهرداری و نظام مهندسی ایجاد شده که مشوق مردم در ساخت و سازهای غیرمجاز است، اظهار کرد: متصل شدن سامانه های این دو ارگان و ایجاد سامانه اطلاعاتی مشترک بین آنها، می تواند دست سودجویان را از صنعت ساختمان کوتاه کند.
هیچ کدام از بیمارستان‌های مشهد تاییدیه ایمنی ندارند
۱۳۹۹/۰۴/۱۶ / استانی-اجتماعی / آتش نشانی مشهد / ساختمان ناایمن / اماکن عمومی / _بیمارستان / سازمان نظام مهندسی / قوه قضاییه / اطفاء حریق / حریق
هیچ کدام از بیمارستان‌های مشهد تاییدیه ایمنی ندارند
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی مشهد با بیان اینکه اگر تا شهریور ماه مراکز تجمعی ناایمن برای تشکیل پرونده و رفع نواقص خود اقدام نکنند، می‌توانیم برای آنها دستور پلمب بگیریم، گفت:آتش‌نشانی قدرت پلمب ساختمان‌های ناایمن را ندارد، اما با توجه به حمایتی که دستگاه قضایی در سه ماه گذشته از آتش‌نشانی داشته است، در حال حاضر می‌توانیم به سمت پلمب ساختمان‌های ناایمن هم برویم.
۱۳۹۹/۰۴/۱۵
سوءتفسیر در مالیات بر عایدی و مالیات بر املاک خالی
ابوالفضل طبرزدی.عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خوزستان
هزینه ساخت هر متر مربع ساختمان اعلام شد
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / ساخت و ساز / مسکن / قیمت مسکن / بازار مسکن تهران
هزینه ساخت هر متر مربع ساختمان اعلام شد
مهر نوشت: رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور جدول هزینه ساخت هر متر مربع واحد مسکونی برای امسال را به معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی ارائه داد.
هزینه ساخت هر مترمربع ساختمان از ۱.۶ تا ۳.۳ میلیون تومان تعیین شد /ساختمان ۳ تا ۵ طبقه:۲میلیون
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / سازمان نظام مهندسی ساختمان / محمود محمودزاده / ساخت و ساز
هزینه ساخت هر مترمربع ساختمان از ۱.۶ تا ۳.۳ میلیون تومان تعیین شد /ساختمان ۳ تا ۵ طبقه:۲میلیون
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور جدول هزینه ساخت هر متر مربع واحد مسکونی برای امسال را به معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی ارائه داد.
ساختمان های قبل از سال ۸۰ در برابر زلزله مقاوم نیستند/قیمت مسکن در کرمان ۲ تا ۴ برابر شده است
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / سازمان نظام مهندسی ساختمان / زلزله / قیمت مسکن / اخبار اجتماعی - کرمان / استانی-اجتماعی
ساختمان های قبل از سال ۸۰ در برابر زلزله مقاوم نیستند/قیمت مسکن در کرمان ۲ تا ۴ برابر شده است
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کرمان با اشاره به اینکه قیمت مسکن نسبت به چهار سال قبل در کرمان دو تا چهار برابر شده، بیان کرد: کشور ما درگیر تحریم است و برای ارزیابی عملکرد دولت در این زمینه باید شاخص های کلان اقتصادی را در نظر بگیریم.
شاکری: وزارت راه و شهرسازی باید مسئولیت خود را در حوزه مسکن بپذیرد
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / سازمان نظام مهندسی / شهرداری / وزارت راه و شهرسازی / کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی / مسکن
شاکری: وزارت راه و شهرسازی باید مسئولیت خود را در حوزه مسکن بپذیرد
یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که ساخت مسکن‌های ۲۵ تا ۴۰ متری برای جوانان آنان را محدود کرده و پاسخگوی نیازهای این قشر نخواهد بود. وزارت راه و شهرسازی باید مسئولیت خود را در این حوزه پذیرفته و به دنبال ارائه‌ی طرح‌های کارشناسی باشد.
تعیین حق الزحمه خدمات مهندسی تا اطلاع ثانوی از دستور کار خارج شد
۱۳۹۹/۰۴/۰۶ / وزارت راه و شهرسازی / سازمان نظام مهندسی ساختمان / نظام مهندسی
تعیین حق الزحمه خدمات مهندسی تا اطلاع ثانوی از دستور کار خارج شد
سرپرست دفتر توسعه مهندسی ساختمان در نامه ای به مدیران کل راه و شهرسازی بر ضرورت خروج موضوع تعیین حق الزحمه (تعرفه) خدمات مهندسی مربوط به سال ۱۳۹۹ تا اطلاع ثانوی تاکید کرد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۳
بازار مسکن ایران چقدر ارزش دارد؟
رئیس اتاق بازرگانی تهران اظهار داشت: درحالیکه ارزش بازار سرمایه 6 هزار هزار میلیارد تومان محاسبه شد، ارزش بازار مسکن 15 هزار هزار میلیارد تومان یعنی 2.5 برابر بازار سرمایه بوده است. مسعود خوانساری در مراسم امضای تفاهمنامه تولید مسکن ملی بین وزارت راه و شهرسازی، سازمان نظام مهندسی و اتاق بازرگانی با اشاره به سهم بازارها در اقتصاد گفت: GDP کشور در پایان سال 98 حدود 2500 میلیارد تومان برآورد شد. همچنین ارزش بازار سرمایه 6 هزار هزار میلیارد تومان محاسبه شد و در این بین ارزش بازار مسکن 15 هزار هزار میلیارد تومان یعنی 2.5 برابر بازار سرمایه بوده است. وی اداهم داد: رشد سرمایه‌گذاری واقعی در سال 98 در بازار مسکن 3.4- دهم درصد و در سال 97، 9.4- درصد بوده است. یعنی رشد سرمایه‌گذاری دو سال پیاپی …
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / استان تهران / مسکن / مناطق آزاد / پروانه / صدور
زمان صدور پروانه کاهش یابد
بیژن خطیبی، عضو هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران درباره تسهیل شرایط صدور پروانه ساختمانی گفت:
طرح ساماندهی ترافیک مشگین‌شهر را نظام مهندسی تدوین می‌کند
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / استانی-شهرستانها / طرح ترافیک / سازمان نظام مهندسی
طرح ساماندهی ترافیک مشگین‌شهر را نظام مهندسی تدوین می‌کند
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل گفت: فلسفه وجودی نظام مهندسی ساختمان ارائه خدمات کیفی به مردم است تا ساخت و ساز ایمن و قابل سکونت برای مردم اجرایی و عملیاتی شود.
ارزش بازار مسکن چند برابر بازار سرمایه است؟
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / مسکن / قیمت مسکن / بازار مسکن تهران / وام و تسهیلات مسکن / اتاق بازرگانی
ارزش بازار مسکن چند برابر بازار سرمایه است؟
مسعود خوانساری در مراسم امضای تفاهمنامه تولید مسکن ملی بین وزارت راه و شهرسازی، سازمان نظام مهندسی و اتاق بازرگانی با اشاره به سهم بازارها در اقتصاد گفت: GDP کشور در پایان سال ۹۸ حدود ۲۵۰۰ میلیارد تومان برآورد شد.
۱۵ هزار هزار میلیارد تومان ارزش بازار مسکن/ پس از ۴۰ سال، مسکن‌سازی کشور سنتی است
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / اقتصاد / سرمایه / مسکن / وزارت راه و شهرسازی / سازمان نظام مهندسی
۱۵ هزار هزار میلیارد تومان ارزش بازار مسکن/ پس از ۴۰ سال، مسکن‌سازی کشور سنتی است
ایلنا: رئیس اتاق بازرگانی تهران اظهار داشت: درحالیکه ارزش بازار سرمایه 6 هزار هزار میلیارد تومان محاسبه شد، ارزش بازار مسکن 15 هزار هزار میلیارد تومان یعنی 2.5 برابر…
یک مسئول: باید از ظرفیت دانش‌آموختگان برای تحول در کشاورزی کرمانشاه استفاده کرد
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / استانی-اقتصادی / اشتغال فارغ‌التحصیلان کشاورزی / روستاها / کشاورزی مدرن / کرمانشاه
یک مسئول: باید از ظرفیت دانش‌آموختگان برای تحول در کشاورزی کرمانشاه استفاده کرد
رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان کرمانشاه با اشاره به سکونت 842 فارغ التحصیل کشاورزی در روستاهای استان، بر ضرورت استفاده از پتانسیل این افراد برای افزایش بهره‌وری در بخش کشاورزی تاکید کرد.
صدور مجوزهای‌ معدنی از مشکلات عدیده بخش معدن
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / نظام مهندسی معدن / اخبار اقتصادی - کرمان / استانی-اقتصادی / معدن
صدور مجوزهای‌ معدنی از مشکلات عدیده بخش معدن
رییس سازمان نظام مهندسی معادن کشور گفت: یکی از مشکلات عدیده بخش‌ معدن، صدور مجوزهای‌ معدنی است همچنین خدماتی است‌ که دستگاه های مرتبط به بخش معدن می دهند که باعث کُند شدن فرآیند ها و عدم شفافیت شده است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •