جمعه, ۲۰ تیر, ۱۳۹۹ / 10 July, 2020
سامانه همتا
کلاه‌برداری‌های پیامکی همچنان قربانی می‌گیرد
۳ روز قبل / ارتباطات / وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات / سامانه همتا
کلاه‌برداری‌های پیامکی همچنان قربانی می‌گیرد
تهران- ایرنا- ارسال پیامک برای انجام کلاه‌برداری شیوه‌ای است که متخلفان با استفاده از آن حساب کاربران را خالی می‌کنند. این شکل از کلاه‌برداری بر اساس مناسبت‌های مختلف و اتفاقاتی که در جامعه رخ می‌دهد، سمت و سوی جدیدی به خود می‌گیرد.
هر آنچه باید درباره طرح رجیستری، فعال سازی، انتقال مالکیت و ثبت گوشی مسافری بدانید
۴ روز قبل
هر آنچه باید درباره طرح رجیستری، فعال سازی، انتقال مالکیت و ثبت گوشی مسافری بدانید
آیا با رجیستری و سامانه همتا آشنا هستید؟ ما در این مقاله با آموزش جامع رجیستری که شامل فعال‌سازی گوشی نو و مسافری و سایر موارد می‌شود، همراهتان هستیم.
سال ۹۸ چند گوشی در همتا ثبت شد؟
۱۳۹۹/۰۴/۱۳
سال ۹۸ چند گوشی در همتا ثبت شد؟
طبق جدیدترین آمار منتشرشده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) در سال گذشته مجموعا ۱۵ میلیون و ۲۷۱ هزار و ۵۵۸ عدد تلفن همراه مسافری، وارداتی و تولیدی در سامانه همتا ثبت شده است.
۱۳۹۹/۰۴/۱۲
کلاهبرداری از کاربران به اسم «همتا»
در حالی که سامانه همتا خود برای احراز اصالت و اطمینان از کالای غیرقاچاق راه‌اندازی شده حالا برخی کلاهبرداران به اسم همتا به فریب کاربران مشغولند. طی ماه‌های اخیر پیامک‌های مختلفی به اسم همتا به گوشی‌های کاربران ارسال شده که برخی از آنها حاوی لینک به سایت‌هایی است که اطلاعات کاربران را به سرقت برده یا منجر به اخاذی از آنها می‌شود.
فریب پیامک کلاهبرداری به اسم همتا را نخورید!
۱۳۹۹/۰۴/۱۱
فریب پیامک کلاهبرداری به اسم همتا را نخورید!
در حالی که سایت رسمی سامانه همتا hamta.ntsw.ir است، کلاهبرداران برای فریب و سوءاستفاده کاربران، پیامک‌هایی به همراه لینک سایت‌های فیشینگ ارسال می‌کنند.
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / بازار موبایل / قیمت گوشی / قیمت موبایل / نرخ ارز
راه‌اندازی کانال جدید برای اعلام قیمت موبایل
رئیس‌ هیات‌مدیره انجمن واردکنندگان موبایل گفت: بناست با درخواست انجمن واردکنندگان موبایل و فراهم کردن زیرساخت‌ها، سازمان حمایت دستور دهد به سامانه همتا و مرکز تجارت الکترونیک که وقتی مصرف‌کننده گوشی را روشن می‌کند، قیمت گوشی و اینکه از کدام واردکننده خریداری شده، برایش پیامک شود و در آن شرایط اگر گوشی را گران‌تر بخرد، متوجه می‌شود. نوشته راه‌اندازی کانال جدید برای اعلام قیمت موبایل اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
بیش از ۱۵ میلیون تلفن‌همراه در سال ۹۸ وارد بازار شد
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / سامانه همتا
بیش از ۱۵ میلیون تلفن‌همراه در سال ۹۸ وارد بازار شد
تهران- ایرنا- بازار موبایل در سال ۹۸ میزبان حضور ۱۵ میلیون و ۲۷۱ هزار و ۵۴۸ تلفن‌همراه جدید بود؛ بخشی از آنها تولید داخل، شماری وارداتی و بخشی نیز همراه مسافر بوده‌اند.
کلاهبرداری اینترنتی تحت عنوان رجیستری موبایل
۱۳۹۹/۰۳/۱۷
کلاهبرداری اینترنتی تحت عنوان رجیستری موبایل
مدیر سامانه همتا درباره پیامک‌های جعلی که از سرشماره‌های عجیب به گوشی تلفن‌همراه افراد مخابره می‌شود تا حساب‌شان را خالی کند، گفت: این پیامک‌ها معمولا با سرشماره‌های ۱۰-۱۵ رقمی ارسال می‌شود و جزو پیامک‌های کلاهبرداری جمعی است و ارتباطی با سامانه همتا ندارد. سامانه همتا هشدارهای خود را صرفا با سرشماره HAMTA ارسال می‌کند. رحمان زارعیان افزود: هدف ارسال‌کننده چنین پیغامی صرفا ایجاد نگرانی است تا کاربر به سایتی که در پیامک آمده مراجعه کند و ببیند آیا گوشی او در صورت رجیستر نشدن قطع خواهد شد یا نه. پس از ورود کاربر به لینکی که سعی شده از حروفی مانند سایت همتا در آن استفاده شود، او به سایتی متصل می‌شود که از او اطلاعات شخصی می‌خواهد و پس از آن به درگاه بانکی جعلی وصل می‌شود.
هفت راز مخوف درباره بازار گوشی موبایل ایران
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ / گوشی موبایل / واردات موبایل / قیمت موبایل
هفت راز مخوف درباره بازار گوشی موبایل ایران
طلاعات ثبت شده در سامانه همتا نشان می‌دهد از میان گوشی‌های موبایل فعال شده در کشور همچنان سامسونگ با ۵۶درصد، بیشترین سهم بازار موبایل را در اختیار دارد. پس از سامسونگ محصولات نوکیا با ۱۷ درصد، هواوی با ۹ درصد، شیائومی با هفت درصد، اپل با پنج درصد و آنر با سه درصد رتبه‌های دوم تا ششم را به لحاظ سهم بازار در اختیار دارند
اطلاعات سیم‌کارت واگذارشده را چطور بازیابی کنیم؟
۱۳۹۹/۰۳/۰۶ / سامانه همتا
اطلاعات سیم‌کارت واگذارشده را چطور بازیابی کنیم؟
برای بازیابی اطلاعات سیم‌کارتی که منقضی شده یا آن را واگذار کرده‌اید،…
مراقب سامانه همتا تقلبی باشید
۱۳۹۹/۰۳/۰۶
مراقب سامانه همتا تقلبی باشید
اگر با پیامکی به اسم سامانه همتا مواجه شدید که برای جلوگیری از قطع شدن گوشی از شما درخواست پول کرد، لازم است بدانید سایت رسمی سامانه همتا hamta.ntsw.ir است و این سامانه هم برای انجام فرآیندهای خود وجهی دریافت نمی‌کند. کلاهبرداران با راه‌اندازی سایت‌های جعلی که شبیه سایت‌های اصلی است، به ربودن اطلاعات افراد، اغلب برای سوءاستفاده‌های مالی اقدام می‌کنند؛ در این شیوه که اصطلاحا به فیشینگ معروف است، از طریق اطلاعات واردشده توسط کاربران در صفحات جعلی حساب‌های بانکی قربانیان خالی می‌شود.اگر بخواهیم در برابر تهدیدات سایبری ایمن باشیم، باید موارد امنیتی را رعایت کنیم، هر ایمیلی را باز نکرده و روی هر لینکی کلیک نکنیم، آدرس سایت‌ها را دقیق چک کنیم که همان آدرس مورد نظر باشد.
کدام همتا معتبر است؟
۱۳۹۹/۰۳/۰۵ / سامانه همتا
کدام همتا معتبر است؟
اگر با پیامکی به اسم سامانه همتا مواجه شدید که برای جلوگیری از قطع…
واردات بیش از ۱۵ میلیون دستگاه گوشی موبایل
۱۳۹۹/۰۲/۲۲ / تلفن همراه / سامانه همتا
واردات بیش از ۱۵ میلیون دستگاه گوشی موبایل
تهران-ایرنا-گزارش آمار روند واردات و مصرف موبایل طی ۱۲ ماه سال۹۸ نشان می‌دهد واردات موبایل از طریق رویه تجاری در سال ۹۸ نسبت به سال قبل بیش از ۹۰ درصد رشد داشته است.
دلایل گرانی موبایل در بازار
۱۳۹۹/۰۲/۱۳ / بانک مرکزی / وزارت صمت / سامانه همتا / اتاق بازرگانی ایران / دوران کرونا / ویروس کرونا / گوشی موبایل / قیمت موبایل
دلایل گرانی موبایل در بازار
انجمن واردکنندگان موبایل و تبلت، کمبود جهانی کالا به دلیل کرونا، بالا رفتن نرخ ارز و افزایش تقاضا برای خرید گوشی در پی معرفی اپلیکیشن شاد را از جمله عوامل التهابات بازار موبایل اعلام کرد.
پارسال چقدر موبایل وارد شد؟
۱۳۹۹/۰۱/۲۳ / کروناویروس / موبایل / واردات / وزارت صنعت ، معدن و تجارت / سامانه همتا
پارسال چقدر موبایل وارد شد؟
آخرین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان می‌دهد که تعداد گوشی همراه وارداتی ثبت شده در سامانه همتا در ۱۱ ماهه پارسال نزدیک به ۴ برابر شده است، اما براساس صحبت‌های اخیر رئیس هیئت مدیره انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی واردات موبایل از یک ماه پیش متوقف شده است.
دردسر تازه فروشندگان موبایل برای خریداران| از فروشگاه‌های معتبر خرید کنید
۱۳۹۸/۱۱/۰۷
دردسر تازه فروشندگان موبایل برای خریداران| از فروشگاه‌های معتبر خرید کنید
اگر موبایل تازه‌ای بخرید برای رجیستر کردن آن باید IMEI را به سرشماره سامانه همتا بفرستید تا در صورت تایید قانونی بودن آن کد فعال‌سازی مخصوصی برایتان ارسال شود. بعضی فروشنده‌ها با وجود محدودیت‌های سفت و سخت راه‌هایی برای دور زدن سیستم رجیستری می‌شناسند و بدین‌ترتیب دردسرهایی را برای مشتری ایجاد می‌کنند.
رکورد واردات قانونی گوشی موبایل شکسته شد
۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / فناوری / گوشی موبایل / واردات گوشی / طرح رجیستری / سامانه همتا
رکورد واردات قانونی گوشی موبایل شکسته شد
سامانه طرح ثبت و رجیستری تلفن همراه (همتا) از شکسته شدن رکورد واردات قانونی گوشی موبایل در دی ماه ۹۸ با اجرای طرح رجیستری، خبر داد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۷
واردات قانونی یک میلیون و ۶۰۰ هزار تلفن همراه
در دی‌ماه سال‌جاری بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار دستگاه تلفن همراه توسط بیش از ۱۰۰ شرکت واردکننده وارد کشور شده است. پس از ضابطه‌مند شدن واردات مسافری و اتصال سامانه گمرک به پلیس گذرنامه ناجا، بنابر اعلام کانال همتا (کانال اطلاع‌رسانی ثبت تلفن همراه)، در دی‌ماه ۹۸ بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار دستگاه تلفن همراه توسط بیش از ۱۰۰ شرکت واردکننده وارد کشور شد. این در حالی است که میزان واردات قانونی تا قبل از طرح رجیستری، ماهانه کمتر از ۲۰۰ هزار دستگاه بوده و بقیه نیاز کشور، از طریق قاچاق تامین می‌شد.
واردات تلفن همراه رکورد زد
۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / واردات / گوشی موبایل
واردات تلفن همراه رکورد زد
براساس اعلام سامانه همتا رکورد واردات تلفن همراه در دی ماه ۹۸ شکسته شد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۰
کلاهبرداری با پیامک‌های فعال‌سازی گوشی موبایل
سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق گفت: مردم فریب پیام‌های فعال‌سازی موبایل را نخورند چراکه اگر سامانه همتا پیامی را ارسال کند، به جای شماره، عبارت همتا درج شده است.
۱۳۹۸/۱۰/۱۰
اطمینان از اصالت گوشی
  با ممنوعیت رجیستری گوشی‌های تلفن همراه مسافری، تشخیص گوشی‌های دارای اصالت و گارانتی از گوشی‌های نامعتبر عرضه‌شده در بازار به دغدغه خریداران گوشی نو و کارکرده تبدیل شده است. براین اساس برای خرید گوشی نو از فروشگاه‌های داخلی، توجه به برخی موارد ضروری است.    نخستین گام برای خرید گوشی نو یا کارکرده، استعلام اصالت شناسه گوشی تلفن همراه قبل از پرداخت هزینه از طریق شماره‌گیری #۷۷۷۷*  (گزینه استعلام اصالت) یا از طریق پیامک ۷۷۷۷ و دریافت پاسخ از سامانه همتا است.     مشتریان خرید گوشی نو در گام‌بعدی باید …
هشدار سامانه همتا نسبت به کلاهبرداری با پوشش رجیستری
۱۳۹۸/۰۹/۳۰
هشدار سامانه همتا نسبت به کلاهبرداری با پوشش رجیستری
سامانه همتا با تاکید بر رایگان بودن تمامی مراحل ثبت نام رجیستری موبایل، نسبت به ترفند جدید کلاهبرداران هشدار داد.
فیشینگ به بهانه رجیستری تلفن همراه
۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / اینترنت / فیشینگ / بانک / سامانه همتا
فیشینگ به بهانه رجیستری تلفن همراه
تهران- ایرنا- کلاهبرداران اینترنتی در تازه‌ترین گام برای فیشینگ و سرقت اطلاعات با ارسال پیامکی از قربانیان می‌خواهند که برای جلوگیری از قطع شدن تلفن همراه وارد سایت «همتا» شده و نسبت به فعال‌سازی تلفن خود (رجیستری) اقدام کنند. پلیس این پیامک را حاوی آدرس جعلی به قصد سرقت اطلاعات اعلام کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۸
چگونه گوشی خود را بدون اینترنت رجیستری کنم؟
سامانه همتا ابزاری است که برای ثبت گوشی هوشمند در طرح رجیستری به آن نیاز دارید. این سامانه توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت طراحی شده و  می توانید انواع گوشی هوشمند را در آن رجیستر کنید.
۱۳۹۸/۰۷/۲۸
پیامک افزایش نرخ گمرکی گوشی‌های موبایل جعلی است
تهران- ایرنا- سامانه همتا اعلام کرد پیامکی که اخیرا برای برخی افراد ارسال شده تا برای جلوگیری از قطع شدن تلفن همراه مبلغی پرداخت کنند، جعلی است و نوعی کلاهبرداری قلمداد می‌شود.
۱۳۹۸/۰۷/۲۶
این پیامک جعلی است
پیامک پرداخت عوارض گمرکی اضافی برای تلفن همراه، جعلی است، عوارض گمرکی واردات موبایل از طریق سامانه همتا اخذ می شود.
۱۳۹۸/۰۷/۲۱
انجام ۴ میلیون تراکنش اطلاعات با سامانه همتا و ۲/۵ میلیون تراکنش با سامانه جامع تجارت
مدیر کل دفتر حقوقی گمرک ایران با دفاع از گمرک الکترونیک تاکید به تاریخچه آغاز سامانه‌ها و فناوری‌های اطلاعات از سال ۹۰ گفت: در ماده ۹ قانون گمرکی برای نخستین بار گمرک پیشنهاد کرد تا از فناوری اطلاعات در تجارت استفاده کنیم.
۱۳۹۸/۰۷/۱۳
اقدامات سامانه همتا و نگرانی از مشکلات بزرگ‌تر در آینده
اقدامات اخیر سامانه‌ی همتا ضرر قابل‌توجهی به فعالان و مصرف‌کنندگان موبایل وارد کرده است و نگرانی‌هایی بابت مشکلات بزرگ‌تر با ورودوخروج زائران در روزهای آینده وجود دارد.
۱۳۹۸/۰۶/۳۱
جعل رجیستری ۳۰ هزار گوشی موبایل شناسایی شد
سامانه اطلاع‌رسانی ثبت و رجیستری گوشی تلفن همراه (همتا) اعلام کرد: بیش از ۳۰ هزار گوشی که با روش‌های متخلفانه ثبت شده بودند، شناسایی و مسدود شده‌اند. به گزارش خبرگزاری مهر، همتا در اطلاعیه‌ای با تاکید بر برخورد پیوسته سامانه کشف تخلفات رجیستری با تخلفات مربوط به ثبت گوشی‌های وارداتی اعلام کرد: در زمینه سامانه شناسایی کشف تخلف همتا از ۴ شهریورماه امسال تاکنون بیش از ۳۰ هزار تلفن همراه که با روش‌های متخلفانه ثبت شده بودند، شناسایی و مسدود شده‌اند. حجم عمده‌ای از این تخلفات از طریق سوءاستفاده از «رویه مسافری» انجام شده است.
۱۳۹۸/۰۲/۳۱
چرخه معیوب واردات گوشی
امروز آخرین روزی است که واردکنندگان گوشی‌های غیرمسافری می‎توانند شناسه‎های گوشی‌‎هایی را که وارد کردند در سامانه همتا (رجیستر موبایل) ثبت کنند. به گفته سخنگوى ستاد مرکزى مبارزه با قاچاق کالا و ارز، از شهریور سال گذشته تا چهارم اردیبهشت 98 حدود چهار میلیون و 100هزار گوشى تلفن همراه از طریق مسافر وارد کشور شده است. به عبارت دیگر، اظهارات سخنگوی این ستاد حاکی از آن است که به طور میانگین ماهانه حدود 512 هزار دستگاه موبایل از طریق مسافر وارد کشور می‌شود. به این ترتیب، نیمى از تقاضاى ماهانه بازار از طریق گوشی‌هایى تامین می‌شود که فاقد خدمات پس از فروش بوده و از طرفى ممکن است قاچاق باشد.
۱۳۹۸/۰۲/۲۲ / حمیدرضا دهقانی نیا / موبایل / طرح رجیستری تلفن همراه
با سامانه جدید طرح رجیستری امکان جعل وجود ندارد
حمیدرضا دهقانی‌نیا سخنگوی طرح رجیستری گفت: مردم قبل از خرید گوشی تلفن همراه از طریق سامانه همتا و با شماره‌گیری #٠۶#* نسبت به استعلام اصالت آن اقدام کنند.
۱۳۹۸/۰۲/۰۷
بی‌ثباتی بازار گوشی تلفن همراه ادامه دارد
نبض بازار گوشی تلفن همراه به دست سامانه همتا افتاده است. اخبار بازار موبایل حاکی از آن است که بی‌ثباتی در فعالیت سامانه‌ همتا در ماه‌های اخیر، موجب بی‌ثباتی در بازار گوشی موبایل هم شده است و توقف‌های چندساعته و چندروزه این سامانه و شایعات مربوط به واردات گوشی مسافری قیمت‌ها را در این بازار بالا و پایین می‌کند؛
۱۳۹۸/۰۲/۰۶ / سامانه همتا
بازی همتا با قیمت گوشی
بی‌ثباتی در فعالیت سامانه‌ی همتا موجب بی‌ثباتی در بازار گوشی هم شد…
۱۳۹۸/۰۱/۲۴
ارسال اطلاعات گوشی مسافری به همتا
گمرک ایران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: اطلاعات ثبت شده گوشی‌های وارداتی مسافری در فروردین ماه، از سامانه گمرک به سامانه همتا ارسال شده و متقاضیان، فعال‌سازی موبایل را از وزارت صنعت پیگیری کنند.
۱۳۹۸/۰۱/۲۱
علت خطای استعلام IMEI از سامانه همتا چیست؟
خطاهایی که در صورت استعلام شناسه IMEI از سامانه همتا دریافت می‌کنید، می‌تواند به علت اشتباه وارد کردن IMEI، غیرفعال شدن آن یا غیرمعتبر بودن آن باشد که برای هریک از…
۱۳۹۸/۰۱/۲۱
خطا در سامانه همتا
ارتباطاتایسنا نوشت: خطاهایی که در صورت استعلام شناسه IMEI از سامانه همتا دریافت می‌کنید، می‌تواند به علت اشتباه وارد کردن IMEI، غیرفعال شدن آن یا غیرمعتبر بودن آن باشد که برای هریک از این خطاها راهکارهایی وجود دارد.
۱۳۹۷/۱۲/۲۵
محکومیت ۱۳میلیاردی برای رجیستری‌ غیرقانونی ۹۰۴گوشی همراه
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران از جریمه بیش از ۱۳ میلیاردی متهمی خبر داد که به طور غیر قانونی اقدام به ریجستر و ثبت ۹۰۴ عدد گوشی همراه در سامانه مسافری گمرکی و سامانه همتا کرده بود.
۱۳۹۷/۱۲/۲۵
متقاضیان ثبت اطلاعات تلفن همراه مسافری بخوانند
اطلاعات دستگاه‌های این متقاضیان، بعد از بررسی‌های لازم، در قالب فایل برای سامانه همتا ارسال خواهد شد و در این صورت، کد فعال‌سازی از طرف سامانه همتا برای ایشان ارسال می‌شود.
۱۳۹۷/۱۲/۲۵
معنی خطای «کد متناظر گمرکی برای این شناسه تعریف نشده» در ثبت گوشی مسافری چیست؟
متقاضیانی که هنگام ثبت گوشی مسافری پیغامی مبنی بر اینکه «کد متناظر گمرکی برای این شناسه (IMEI) تعریف نشده است.» مشاهده می‌کنند بدانند اطلاعات دستگاه آنها، در قالب فایل از سوی گمرک برای سامانه همتا ارسال و کد فعالسازی از طرف همتا برای آنها ارسال می شود.
۱۳۹۷/۱۲/۲۵
جریمه ۱۳ میلیاردی رجیستر غیرقانونی در تهران / قاچاق ۹۰۴ گوشی غیرقانونی به کشور
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران از جریمه بیش از ۱۳ میلیاردی متهمی خبر داد که به طور غیر قانونی اقدام به رجیستر و ثبت ۹۰۴ عدد گوشی همراه در سامانه مسافری گمرکی و سامانه همتا کرده بود.
۱۳۹۷/۱۲/۲۳
ثبت گوشی‌های مسافری در سامانه رجیستری آنلاین شد
سامانه ثبت گوشی‌های مسافری گمرک امکان اتصال آنلاین به سامانه ثبت و رجیستری تلفن همراه (همتا) را فراهم کرد. سامانه اطلاع‌رسانی رجیستری گوشی‌های تلفن همراه با اعلام این خبر توضیح داد: با این اتصال، به محض پرداخت عوارض و ثبت موفق شناسه IMEI دستگاه تلفن‌همراه در گمرک، کد فعال‌سازی به شماره همراه مسافر پیامک می‌شود. پیش از این، اطلاعات از گمرک، به‌صورت دوره‌ای و در قالب فایل برای همتا ارسال می‌شد اما در حال‌حاضر با اتصال این دو سامانه، در صورت ثبت موفق شناسه IMEI در گمرک و پرداخت عوارض، کد فعال‌سازی به‌صورت آنی، برای شماره همراه مسافر پیامک شده و کاربر تلفن همراه می‌تواند از طریق درگاه‌های سامانه همتا، دستگاه را برای سیم کارت خود فعال‌سازی کند.
۱۳۹۷/۱۲/۲۲
دریافت آنی پیامک فعال‌سازی گوشی مسافری پس از پرداخت عوارض در سایت گمرک
از امروز با اتصال سامانه ثبت گوشی مسافری گمرک به همتا، اطلاعات از گمرک به صورت دوره‌ای و در قالب فایل برای همتا ارسال نخواهد شد و پس از ثبت سریال گوشی در گمرک، کد فعال‌سازی به صورت آنی برای مسافر ارسال می‌شود.
۱۳۹۷/۱۲/۱۴
"مرگ بر رجیستری" جواب داد – امکان مجدد ثبت نامحدود گوشی مسافری
در روزهای اخیر فعالان بازار گوشی‌های موبایل در تهران و چند شهر بزرگ دیگر دست به اعتصاب و اعتراض زدند. فروشندگان نسبت به طرح رجیستری گوشی‌ها معترض بودند و دلیل آن تصمیم اخیر کمیته راهبری طرح رجیستری برای گوشی‌های مسافری و فعال‌سازی این گوشی توسط سامانه همتا بود. از طرف دیگر 700 هزار گوشی برای چند ماه است که توقیف شده‌اند و هنوز وضعیت آنها مشخص نشده است. اعتراضات فروشندگان موبایل با شعارهای مانند "مرگ بر رجیستری" همراه بود که حالا به نظر می‌رسد با این سبک اعتراض به جواب رسیده‌اند. در جلسه‌ای …
۱۳۹۷/۱۲/۱۳
توقف ثبت گوشی‌ مسافری در صورت عدم تطبیق با پاسپورت
تصمیم اخیر کمیته راهبری طرح رجیستری برای گوشی‌های مسافری و فعال سازی این گوشی‌ها توسط سامانه همتا صرفاً به صحت اطلاعات پاسپورت مسافران محدود شده است.
۱۳۹۷/۱۲/۱۱
سامانه ثبت گوشی‌های مسافری همچنان بدون مشکل برقرار است
از زمان راه‌اندازی سامانه همتا و به‌طور دقیق‌تر بعد از آنکه نوسان بازار ارز تأثیر خود را در بازار موبایل به بدترین شکل ممکن نشان داد، فرآیند خرید و فروش گوشی‎های همراه به‌واسطه شناسانه دار کردن آنها با پیچیدگی‌های جدیدی همراه شد. اخیراً هم با اعلام خبر بسته شدن سایت ثبت گوشی مسافری بر روی محصولات قاچاق، شایعاتی درخصوص توقف امکان رجیستری دستگاه‌های مسافری به گوش می‌رسید. در همین راستا، سامانه رجیستری گوشی‌های تلفن همراه، همتا با رد این شایعات اعلام کرده است که ثبت گوشی‌های مسافری همچنان برقرار …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •