یکشنبه, ۶ مهر, ۱۳۹۹ / 27 September, 2020
ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی
بسیاری از مشکلات با امر به معروف از بین می‌رود
۵ روز قبل / ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی / امر به معروف و نهی از منکر / فساد
بسیاری از مشکلات با امر به معروف از بین می‌رود
تهران- ایرنا- دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت: ما اگر بتوانیم امر به معروف و نهی از منکر را در کشور احیا کنیم، بسیاری از مشکلاتمان با این ابزار الهی و شرعی از بین می‌رود.
موافقت رهبر انقلاب با تداوم فعالیت دادگاه‌های ویژه اقتصادی
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / دادگاه مفاسد اقتصادی / رهبر انقلاب / ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی / قوه قضائیه
موافقت رهبر انقلاب با تداوم فعالیت دادگاه‌های ویژه اقتصادی
رهبر انقلاب اسلامی در پاسخ به درخواست رئیس قوه قضائیه مبنی بر تداوم فعالیت شعب ویژه دادگاه انقلاب اسلامی جهت رسیدگی به پرونده‌های اخلالگران و مفسدان اقتصادی با لحاظ برخی اصلاحات، با این درخواست موافقت کردند. نوشته موافقت رهبر انقلاب با تداوم فعالیت دادگاه‌های ویژه اقتصادی اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
جلسه بررسی مشکلات کارگران هفت تپه
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ / ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی / شرکت نیشکر هفت تپه / اسحاق جهانگیری
جلسه بررسی مشکلات کارگران هفت تپه
ایرنا - تهران - جلسه بررسی مشکلات کارگران هفت تپه روز چهارشنبه به ریاست اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور در محل نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.
هشدار جهانگیری به مدیران عالی رتبه نظام درباره فساد اقتصادی
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / سازمان بازرسی کل کشور / وزارت اطلاعات / دولت تدبیر و امید / سازمان اطلاعات سپاه / مقام معظم رهبری / ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی / جهانگیری
هشدار جهانگیری به مدیران عالی رتبه نظام درباره فساد اقتصادی
معاون اول رئیس جمهور گفت: قوه قضاییه باید در سریعترین زمان ممکن نسبت به اتهامات مطرح علیه مسئولان ارشد کشور شفاف سازی کند.
جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / اسحاق جهانگیری / دولت / مبارزه با فساد اقتصادی / وزارت اطلاعات
جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی
ایرنا - تهران - جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی عصر دوشنبه به ریاست اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری در محل نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.
شفافیت و مبارزه با فساد در بیانات رهبر معظم انقلاب
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی / مقام معظم رهبری / فساد
شفافیت و مبارزه با فساد در بیانات رهبر معظم انقلاب
رهبر معظم انقلاب در خصوص مساله فساد می فرمایند: فساد همچون اژدهای هفت‌سر افسانه ها است که از بین بردن آن به راحتی امکان پذیر نیست ولی حتما باید انجام شود.
اعتقاد به آخرت در نزد برخی مردم و مسئولان پایین آمده است
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی
اعتقاد به آخرت در نزد برخی مردم و مسئولان پایین آمده است
یک نماینده سابق مجلس گفت: یکی از بزرگترین مشکلات ما این است که متاسفانه در نزد برخی مردم و حتی برخی مسئولین ما اعتقاد به قیامت و آخرت پایین آمده است.
حدود ۴۰ تا ۴۵ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی وجود دارد/ بر طبق مصوبه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی عمل می‌کنیم
۱۳۹۹/۰۳/۲۵ / مالیات / فرارمالیاتی / مالیات بر ارزش افزوده
حدود ۴۰ تا ۴۵ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی وجود دارد/ بر طبق مصوبه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی عمل می‌کنیم
رئیس کل سازمان امور مالیاتی با تاکید بر اینکه سازمان امور مالیاتی تا پارسال، راهبرد تعامل داشت، گقت:‌ اما اکنون بر طبق مصوبه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی عمل می‌کنیم و باید همه اطلاعات ریز اقتصادی در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار گیرد.
محاکمه دانه‌درشت‌ها افتخار نظام
۱۳۹۹/۰۳/۲۰ / مقام معظم رهبری / آیت الله هاشمی رفسنجانی / قانون اساسی / مجلس دهم / دولت / سازمان خصوصی سازی / پرویز کاظمی / دستگاه قضایی / رییس جمهور / سربازان گمنام امام زمان
محاکمه دانه‌درشت‌ها افتخار نظام
در حالی که برگزاری دادگاه طبری باعث افتخار نظام، امید مردم و سرافکندگی بدخواهان شده است، اما عده‌ای در داخل با دنباله‌روی از طیف‌های سیاسی خارج‌نشین، شبهه‌افکنی را در دستور کار خود قرار داده‌اند.
تهیه طرح جامع توسعه سواحل مکران و کاداستر اراضی ملی ضروری است
۱۳۹۹/۰۳/۱۳ / نیروهای مسلح / سازمان برنامه و بودجه / لواسان / وزارت دادگستری / جهاد کشاورزی / ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی / دریای عمان / شورای عالی امنیت ملی / اسحاق جهانگیری / قوه قضاییه
تهیه طرح جامع توسعه سواحل مکران و کاداستر اراضی ملی ضروری است
معاون اول رئیس‌جمهور گفت: دولت از هیچ اقدامی در جهت صیانت از اراضی و منابع ملی، حفاظت از حقوق مردم و اهتمام به مصلحت جامعه دریغ نخواهد کرد و با متخلفان برخورد جدی خواهد کرد.
پیشگیری از ساخت و سازهای غیرقانونی باید دستور کار نخست استاندار تهران باشد
۱۳۹۹/۰۳/۱۳ / وزارت دادگستری / ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی / وزارت کشور / وزارت راه و شهرسازی / اسحاق جهانگیری / هیئت دولت / وزارت نیرو
پیشگیری از ساخت و سازهای غیرقانونی باید دستور کار نخست استاندار تهران باشد
تهران-ایرنا- معاون اول رییس جمهوری با تاکید بر این که دولت از هیچ اقدامی در جهت صیانت از اراضی و منابع ملی و حقوق مردم دریغ نخواهد کرد، گفت: پیشگیری از ساخت و سازهای غیرقانونی دستور کار نخست استاندار تهران باید باشد.
فصل کوچ وکیل‌الدوله‌ها از خانه ملت به خانه دولت
۱۳۹۹/۰۲/۲۷ / قانون انتخابات / انتخابات مجلس / مجلس یازدهم / مجلس دهم / تهران / وزارت خارجه / عباسعلی کدخدایی / بهارستان / رئیس جمهور / قوه قضائیه
فصل کوچ وکیل‌الدوله‌ها از خانه ملت به خانه دولت
برخی اخبار واصله به کیهان حاکی از آن است که برخی دستگاه‌های دولتی در پی جذب و به‌کارگیری اخراجی‌های خانه ملت در بدنه اجرایی کشور هستند.
تخلفات ارزی چند میلیاردی /تکذیب روحانی و تأیید مقامات دولتی
۱۳۹۹/۰۲/۰۴ / محمدحسینی / مجلس / دیوان محاسبات / روحانی / بانک مرکزی / قوه قضائیه / وزارت صمت / کاظم پالیزدار / محمد حسینی / ستاد مبارزه با مفاسد
تخلفات ارزی چند میلیاردی /تکذیب روحانی و تأیید مقامات دولتی
در حالی که آقای روحانی کلاً ماجرای تخلف ۴/۸ میلیارد دلاری و گزارش دیوان محاسبات در این باره را منکر شده بود، دبیر ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی ارتکاب تخلف را تأیید کرد.
هشدار کرونایی یک دولتمرد: مرگ برای همسایه نیست /ابایی از اعلام کردن دارایی‌هایم ندارم /همیشه کارت مترو همراه دارم
۱۳۹۹/۰۱/۱۱ / دولت دوازدهم / ویروس کرونا
هشدار کرونایی یک دولتمرد: مرگ برای همسایه نیست /ابایی از اعلام کردن دارایی‌هایم ندارم /همیشه کارت مترو همراه دارم
دبیر ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی نهاد ریاست جمهوری به باشگاه خبرنگاران گفت: مانعی برای بیان فیش حقوقی ام ندارم، اما علاقه‌ای هم به این کار ندارم. آدم‌ها دوست دارند که همیشه حریم شخصی برای خود داشته باشند.
۱۳۹۸/۱۱/۱۲
عدم ارائه اطلاعات مورد نیاز سازمان مالیاتی از سوی دستگاه‌ها جرم است
رئیس سازمان امور مالیاتی گفت: عدم ارائه اطلاعات مورد نیاز سازمان امور مالیاتی از سوی دستگاه‌ها جرم است و ذیل ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی پیگرد قانونی تحت عنوان مشارکت در جرم خواهد داشت.
۱۳۹۸/۰۸/۲۹ / استان مرکزی / کمیسیون اصل نود / ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی / وزارت نیرو / گردشگری / شهر آیلند
بررسی پروژه گردشگری آیلند در کمیسیون اصل نود
سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس از بررسی پروژه گردشگری آیلند در جلسه امروز کمیسیون اصل نود خبر داد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۸
گفت‌وگو| یک نماینده: مجلس سازوکارهای قانونی برای تشویق افشاکنندگان فساد را فراهم کند
عضو ناظر مجلس در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: مجلس باید با ارائه طرح‌هایی، سازوکارهای قانونی برای تشویق کردن افشاکنندگان فساد را فراهم کند.
۱۳۹۸/۰۸/۰۳
اسامی نجومی‌بگیران باید در مجلس اعلام شود
عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: اسامی نجومی‌بگیران و دستگاه‌هایی که به کارکنان خود حقوق نامتعارف می‌دهند، باید به صراحت در مجلس اعلام شود.
۱۳۹۸/۰۸/۰۳
عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی: همه دستگاه‌های دولتی مکلفند که حقوق و مزایای خود را در سامانه‌ای ثبت کنند
عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: اسامی نجومی‌بگیران و دستگاه‌هایی که به کارکنان خود حقوق نامتعارف می‌دهند، باید به صراحت در مجلس اعلام شود.
۱۳۹۸/۰۷/۲۹ / شبنم نعمت زاده / ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی / مفاسد اقتصادی
شبنم نعمت زاده: پدرم، بابای خوبی نبود!
شبنم نعمت زاده در آخرین جلسه دادگاه خود گفت: من آبروی خود و خانواده‌ام را نمی‌برم و صادقانه کار می‌کنم. پدر من پدر خوبی نبود ولی برای مملکت مدیر خوبی بود و به عنوان مدیر خوب به او مدیونم.
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ / مجلس شورای اسلامی / ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی / فساد اقتصادی / قوه قضاییه
روایت رسانه های کشور از مبارزه با فساد و افزایش اعتماد عمومی
تهران- ایرنا- عوامل بسترساز فساد و نقش مبارزه با مفاسد اقتصادی در جلب اعتماد و باور عمومی همواره از مهمترین محورهای مورد بررسی در ایران به شمار می روند، به همین دلیل رسانه های داخلی با توجه به خط مشی خود به واکاوی این مهم از زوایای مختلف پرداخته اند.
۱۳۹۸/۰۷/۰۳
یکی از دغدغه‌های رهبر انقلاب تولید داخلی و خودکفایی است
نماینده ناظر مجلس در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری تولید داخلی، بومی سازی تولید محصولات، خودکفایی و اقتصاد مقاومتی است.
۱۳۹۸/۰۶/۱۲ / وزارت جهاد کشاورزی / ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی / نیره پیروزبخت / بندرامام خمینی / پرسش از خبر / اتاق بازرگانی تهران / مهدی میر اشرفی / حمید ورناصری / شرکت پشتیبانی امور دام کشور
ماجرای ذرت‌های آلوده چیست؟
تهران - ایرنا - مرداد ماه امسال، یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، ماجرای واردات ذرت‌های آلوده را دوباره داغ کرد. داستانی که از اواخر سال ۱۳۹۶ آغاز شده و بعد از حدود یک سال و نیم، هنوز به پایان نرسیده است.
۱۳۹۸/۰۵/۲۸
رئیس کل بانک مرکزی: اسامی ۷ بدهکار دانه درشت را به ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی دادیم/ارزانی مسکن آغاز شد
رئیس کل بانک مرکزی از برنامه جدید این بانک برای حمایت از واحدهای تولیدی خبر داد و گفت: از دو سه هفته آینده این طرح را در نظام بانکی اجرایی می کنیم.
۱۳۹۸/۰۵/۲۶ / قوه قضائیه / مفسدان اقتصادی / نمایندگان مجلس / ابراهیم رئیسی
تقدیر نمایندگان مجلس از رئیسی
عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: جمعی از نمایندگان درحال تهیه‌ای نامه‌ای خطاب به رئیسی در تقدیر از برخورد قاطع قوه قضائیه با مفسدان اقتصادی هستند.
۱۳۹۸/۰۵/۲۶
نامه نمایندگان به آیت‌الله رئیسی در تقدیر از برخورد قاطع قوه قضائیه با مفسدان اقتصادی
عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: جمعی از نمایندگان نامه‌ای خطاب به آیت‌الله رئیسی در تقدیر از برخورد قاطع قوه قضائیه با مفسدان اقتصادی تهیه کرده‌اند.
۱۳۹۸/۰۵/۱۶
20 درصد کل بدهی بانکی متعلق به 2 نفر/ هر کدام بیش از 10 هزار میلیارد تومان بدهی
عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی با بیان اینکه 20 درصد کل بدهی بانکی متعلق به 2 نفر است، گفت: هر کدام از این افراد بیش از 10 هزار میلیارد تومان بدهی دارند.
۱۳۹۸/۰۵/۰۷ / فراکسیون امید / ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی / محمدجواد فتحی / قاسم میرزایی نیکو / ایران
مبارزه با فساد دغدغه جریان های سیاسی کشور
تهران-ایرنا- فعالیت چهره های سیاسی در قالب سازمان های مردم نهاد در جهت مبارزه با فساد می تواند بخشی از مسئولیت مقابله با این پدیده را از دولت و حاکمیت به مردم و فعالان سیاسی و اجتماعی منتقل کند.
۱۳۹۸/۰۵/۰۵ / فساد اقتصادی-مبارزه با مفاسد اقتصادی
روایت دبیر ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی از نگاهی که رقم‌های فسادها را بزرگتر و مفسدان گستاخ‌تر کرد
ایرنا نوشت: دبیر ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی نهاد ریاست جمهوری با اشاره به اینکه در زمینه مبارزه با فساد بسترها و ریشه های شکل گیری فساد کمتر مورد توجه قرار گرفته است، گفت: طی ۱۵ سال گذشته تمامی اقدامات در بحث مبارزه با فساد در برخورد با مفسدین متمرکز بوده؛ در حالی که برخورد با مفسد گام آخر مبارزه است.
۱۳۹۸/۰۵/۰۵
مراسم اعلام موجودیت سازمان جهد(جمعیت هم اندیشان دادخواه)
ایرنا - تهران - مراسم اعلام موجودیت سازمان مردم نهاد «جهد» (جمعیت هم اندیشان دادخواه) به منظور شفافیت و مقابله با اشکال فساد روز شنبه با حضور اعضای اصلی تشکل و کاظم پالیزدار دبیر ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی نهاد ریاست جمهوری در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار شد.عکس از مرضیه سلیمانی
۱۳۹۸/۰۵/۰۵ / فساد
پالیزدار: برخورد با مفسد آخرین گام مبارزه با فساد است
تهران-ایرنا-دبیر ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی نهاد ریاست جمهوری با اشاره به اینکه در زمینه مبارزه با فساد بسترها و ریشه های شکل گیری فساد کمتر مورد توجه قرار گرفته است، گفت: طی ۱۵ سال گذشته تمامی اقدامات در بحث مبارزه با فساد در برخورد با مفسدین متمرکز بوده؛ در حالی که برخورد با مفسد گام آخر مبارزه است.
۱۳۹۸/۰۵/۰۲ / کمیسیون اقتصادی مجلس / ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی / عبدالناصر همتی
پرونده دانه درشت‌های بدهکاران بانکی در حال بررسی است/ قیمت‌ها باید پائین بیاید
رئیس بانک مرکزی با اشاره به پرونده بدهکاران عمده بانکی، اظهار داشت: ۷-۸ نفر از دانه درشت‌ها هستند که پرونده آنها در کمیته فرادستگاهی بانک مرکزی در حال بررسی است.
۱۳۹۸/۰۵/۰۲
یک نماینده: فردی با بدهی ۳۰ هزار میلیارد تومانی در نظام بانکی وجود دارد / یک زن و مرد شبانه ۷۰۰ خودرو ثبت نام کردند
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه متاسفانه عزم جدی در بخش عمده‌ای برای مبارزه با فساد نیست گفت: ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی و قوه قضائیه دارد زحمت می‌کشد اما عزم جدی در همه دستگاه‌ها نیست.
۱۳۹۸/۰۵/۰۲
زن و مردی که شبانه ۷۰۰ خودرو ثبت نام کردند!
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه متاسفانه عزم جدی در بخش عمده‌ای برای مبارزه با فساد نیست گفت: ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی و قوه قضائیه دارد زحمت می‌کشد اما عزم جدی در همه دستگاه‌ها نیست.
۱۳۹۸/۰۴/۲۴
عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی در گفت‌وگو با الف مطرح کرد رویه عجیب برخی محاکم قضایی در برخورد با بدهکاران ظاهرا ورشکسته
عضو ناظر مجلس در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی از نکته ای عجیب در موضوع معوقات بانکی پرده داشت. به گفته وی محاکم قضایی گاهی برای راستی آزمایی اعلام ورشکستگی بدهکاران کلان بانکی، خود فرد بدهکار را به عنوان مدیر تسویه انتخاب می‌کنند!
۱۳۹۸/۰۳/۲۴
حذف تدریجی دلار ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی از سوی دولت
نایب رئیس مجلس‌ گفت: تخصیص ارز دولتی در حال حاضر کاهش یافته و دولت به دنبال این است تا جایی که ممکن بوده رقم تخصیص این ارز را کم کند تا رانتی ایجاد نشود.مسعود پزشکیان، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خانه ملت، در تشریح جزئیات آخرین نشست ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی‌ گفت: در این نشست بیشتر درباره روش‌هایی که برای شناسایی و برخورد با مفاسد اقتصادی اجرایی می‌شود، بحث و بررسی‌هایی صورت گرفت. نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مبارزه با مفاسد اقتصادی با وجود داده‌ها امکان‌پذیر است، افزود: در این نشست هر ارگانی گزارش‌هایی درباره اقدامات انجام داده مطرح کرد و مقرر شد راهکارهای تکمیلی برای بستن منافذ فساد ارائه شود. وی با اشاره به اینکه در جلسه ستاد مبارزه …
۱۳۹۸/۰۲/۰۴
لاریجانی به جهانگیری تذکر داد + جزئیات
عضو ناظر مجلس در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی از تذکر لاریجانی به جهانگیری برای برگزاری منظم جلسات این ستاد خبر داد.
۱۳۹۷/۱۲/۰۱
تعطیلی دوباره ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی/ چرا جلسات ستاد گاه و بیگاه برگزار می‌شود؟
عزت‌الله یوسفیان‌ملا از تهیه و تدوین دومین نامه نمایندگان مجلس به سران قوا در اعتراض به تعطیلی مجدد جلسات ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی خبر داد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •