جمعه, ۱۴ آذر, ۱۳۹۹ / 4 December, 2020
سرمایه‌گذاران
قیمت جهانی طلا رشد کرد
۳ ساعت قبل / قیمت طلا / طلا / دلار
قیمت جهانی طلا رشد کرد
قیمت جهانی طلا در معاملات روز جمعه تحت تأثیر امیدهای سرمایه‌گذاران به تصویب بسته حمایتی مالی جدید آمریکا که منجر به افت دلار شد، به رشد خود ادامه داد.
زمینه حضور سرمایه‌گذاران بزرگ ملی در یزد فراهم است/ رتبه اول یزد در امنیت سرمایه‌گذاری
۳ ساعت قبل
زمینه حضور سرمایه‌گذاران بزرگ ملی در یزد فراهم است/ رتبه اول یزد در امنیت سرمایه‌گذاری
یزد- استاندار یزد ضمن بیان اینکه یزد یک استان امن برای سرمایه‌گذاری است، از آمادگی کامل و استقبال استان برای حضور و فعالیت سرمایه‌گذاران بزرگ ملی خبر داد.
تاثیر لایحه بودجه ۱۴۰۰ بر روند معاملات بورس
۴ ساعت قبل / بودجه / لایحه بودجه
تاثیر لایحه بودجه ۱۴۰۰ بر روند معاملات بورس
یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به جنبه‌های مثبت لایحه بودجه ۱۴۰۰ بر معاملات بورس، گفت: در روزهای اخیر، اخبار و شایعات مربوط به اعداد و ارقام لایحه بودجه، باعث شده بود که احتیاط در دستور کار سرمایه‌گذاران و سهامداران قرار بگیرد.
سیگنال لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ به بازار سرمایه چیست؟
۵ ساعت قبل / بورس تهران / سازمان بورس و اوراق بهادار / بورس / بورس کالا / لایحه بودجه / بودجه
سیگنال لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ به بازار سرمایه چیست؟
 ایرنا نوشت:  یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به جنبه‌های مثبت لایحه بودجه ۱۴۰۰ بر معاملات بورس، گفت: در روزهای اخیر، اخبار و شایعات مربوط به اعداد و ارقام لایحه بودجه، باعث شده بود که احتیاط در دستور کار سرمایه‌گذاران و سهامداران قرار بگیرد.
تصمیم مجلس به جذب سرمایه‌گذاری خارجی آسیب می‌زند/ پیامد اقتصادی تصمیم‌ها باید سنجیده شود
۶ ساعت قبل / مجلس شورای اسلامی / سرمایه‌گذاری خارجی / پروتکل الحاقی / برجام
تصمیم مجلس به جذب سرمایه‌گذاری خارجی آسیب می‌زند/ پیامد اقتصادی تصمیم‌ها باید سنجیده شود
ایلنا: رییس انجمن سرمایه‌گذاری‌های مشترک ایرانی و خارجی اظهار کرد: اگر سرمایه‌گذاران خارجی تا یک ماه پیش قصد ورود به بازارهای ایران را داشت وقتی متوجه می‌شوند که…
آیا زیرساخت‌های توسعه ارز دیجیتال در ایران کامل است؟
۲۶ ساعت قبل
آیا زیرساخت‌های توسعه ارز دیجیتال در ایران کامل است؟
محمد رضا قدوسی کارشناس ارزهای دیجیتال و رمز ارزها در گفتگو با بازار در خصوص توسعه زیرساخت‌های اساسی در حوزه رمزارزها گفت: تاکنون سرمایه گذاری جسورانه‌ای در حوزه رمز ارزها انجام نشده است و سرمایه‌گذاران علاقه‌ای به این سرمایه گذاری ندارند چراکه بیم دارند اگر قانونی تصویب شود و سرمایه گذاری شان از بین برود باید چه کنند. از این روی باید دولت رویکرد دوستانه و حمایتی نسبت به زیرساخت‌های این حوزه داشته باشد و نهادهایی به منظور قانونگذاری در این حوزه ایجاد کند. اگر ریل گذاری مناسب صورت گیرد سرمایه گذاران هم وارد این حوزه میشوند.
سرمایه‌گذاران در استان سیستان و بلوچستان سرمایه‌گذاری کنند
۲۸ ساعت قبل / حجت الاسلام حسن روحانی / خوزستان / خراسان رضوی / سیستان و بلوچستان
سرمایه‌گذاران در استان سیستان و بلوچستان سرمایه‌گذاری کنند
رئیس جمهور گفت: ما از سرمایه گذاران داخلی و خارجی می‌خواهیم که در استان سیستان و بلوچستان سرمایه گذاری کنند زیرا این استان ظرفیت های بسیار خوبی دارد.
ورود ۲۱۷ هزار بازیگر جدید به بورس
۲۸ ساعت قبل / بازار سرمایه / بازار سهام / بورس
ورود ۲۱۷ هزار بازیگر جدید به بورس
در دومین ماه پاییز هر چند صف‌های دریافت کد معاملاتی نسبت به مهر کوتاه‌تر شد اما ۲۱۷هزار بازیگر جدید به بازار سهام افزوده شد. نوسان بازارهای موازی شرایطی را برای بازار سهام به وجود آورد تا آن دسته از سرمایه‌گذارانی که دنبال سود در بازارهای دلار، طلا، مسکن و خودرو بودند راهشان را مجددا به سمت سعادت‌آباد کج کنند. نوشته ورود ۲۱۷ هزار بازیگر جدید به بورس اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
افزایش کلاه‌برداری در رمزارزها / معامله‌گران مراقب باشند
۳۲ ساعت قبل / بانک مرکزی ایران / وزارت صمت / رمز ارز
افزایش کلاه‌برداری در رمزارزها / معامله‌گران مراقب باشند
استخراج رمزارزها در کشور از فعالیت‌های نوپا است و چارچوب حقوقی و قانونی تکامل یافته‌ای ندارد؛ بنابراین اما و اگرها درباره رسیدگی به دعاوی آن می‌تواند،زیان سرمایه‌گذاران را بدنبال داشته باشد.
عقب نشینی شاخص بورس
۳۲ ساعت قبل / بازار بورس / بورس تهران / شاخص کل / بازار سهام / سهامدار
عقب نشینی شاخص بورس
در این میان هر چند ریسک‌های بیرونی برای بازار سهام قابل اهمیت خواهد بود، اما در شرایط فعلی این قبیل فرضیات تاثیر‌گذاری چندان قابل‌توجهی در روند معاملات بازار سهام نخواهد داشت، چراکه سرمایه‌گذاران استراتژی معامله‌گری خود را در حال حاضر بر پایه مفروضات موجود پیاده‌سازی کرده‌اند.
۳۹ ساعت قبل
فروش هزار میلیاردتومانی اوراق بدهی
طی هفته منتهی به 11 آذرماه 1399، هزار میلیارد و 950 میلیون تومان اوراق بدهی دولت توسط سرمایه‌گذاران حقیقی و حقوقی خریداری شد. به گزارش روابط عمومی بانک‌مرکزی، پیرو اطلاعیه روز سه‌شنبه 4 آذر 1399 درخصوص برگزاری حراج اوراق بدهی دولتی به اطلاع می‌رساند، طی برگزاری بیست و هفتمین مرحله از این حراج، سه بانک سفارش‌های‌ خود را به ارزش 600 میلیارد تومان در سامانه‌های بازار بین‌بانکی ثبت کردند. وزارت امور اقتصادی و دارایی نیز با فروش 377 میلیارد تومان اوراق «اراد54» و 470 میلیارد تومان اوراق «اراد58» با نرخ بازده تا سررسید 5/ 20 درصد موافقت کرد. معاملات مربوط به فروش این اوراق به نهادهای مالی برنده در روز سه‌شنبه 11 آذر‌ 1399 توسط کارگزاری بانک‌مرکزی در سامانه معاملاتی بورس ثبت شد.
ردیابی کدهای بورسی در آبان‌ماه
۳۹ ساعت قبل
ردیابی کدهای بورسی در آبان‌ماه
در دومین ماه پاییز هر چند صف‌های دریافت کد معاملاتی نسبت به مهر کوتاه‌تر شد اما 217هزار بازیگر جدید به بازار سهام افزوده شد. بورس بازان روزهای عجیبی را در این بازار رصد می‌کنند. چهار ماه سخت برای سهامدارانی که توفانی از اصلاح و ریزش قیمت را پشت‌سر گذاشته است. هجوم سهامداران به سمت درهای خروج این سیگنال را به بازار می‌داد که پرونده سرمایه‌گذاران تازه‌وارد به‌زودی بسته می‌شود، اما از چهارمین هفته آبان‌ماه بورس تهران روی دیگر خود را به سهامداران نشان داد. نوسان بازارهای موازی شرایطی را برای بازار سهام به وجود آورد تا آن دسته از سرمایه‌گذارانی که دنبال سود در بازارهای دلار، طلا، مسکن و خودرو بودند راهشان را مجددا به سمت سعادت‌آباد کج کنند.
۳۹ ساعت قبل
سرمایه‌گذاری غیرمستقیم مبنای کار سرمایه‌گذاران قرار بگیرد
عضو شورای‌عالی بورس و اوراق بهادار با اشاره به نوسانی بودن ذات بازارسرمایه بیان کرد: حتی در بازارهای توسعه یافته هم رفتارهای هیجانی و نوسان وجود دارد، ولی باید با سیاست‌ها و نظارت درست از تکرار دایمی آن جلوگیری کنیم؛ بنابراین انتظار داشتن بازار بدون ریسک بی‌معنی است. سرمایه‌گذاران باید این نکته را هم در نظر داشته باشند که بخش بزرگی از نوسان بازارسرمایه ایران از فضای بیرون کشور وارد می‌شود. سعید اسلامی اظهار کرد: ‌در حال حاضر میزان سرمایه‌گذاری‌ مستقیم در بازار سرمایه بیشتر از سرمایه‌گذاری غیرمستقیم است. ‌
۳۹ ساعت قبل / ایران / دلار / سازمان بورس و اوراق بهادار / سرمایه / سرمایه گذاران
تالار شیشه‌ای
معاونت حقوقی سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه برای حمایت از سهامداران و سرمایه‌گذاران بازار سرمایه و حفظ نظم و ثبات بازار و تعالی اعتماد سرمایه‌گذاران،
رسیدگی معاونت حقوقی سازمان بورس به تخلفات سهامداران عمده شرکت‌ها
۲ روز قبل
رسیدگی معاونت حقوقی سازمان بورس به تخلفات سهامداران عمده شرکت‌ها
جمالی، معاون حقوقی سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: برای حمایت از سهامداران و سرمایه گذاران بازار سرمایه و حفظ نظم و ثبات بازار و تعالی اعتماد سرمایه‌گذاران، سهامداران عمده شرکت‌ها نیز طبق مقررات باید به تکالیف مربوط به بازارگردانی عمل کنند.
ارزش دلار به کمترین میزان در دو سال و نیم گذشته رسید
۲ روز قبل / دلار / آمریکا / ارز / بازار جهانی
ارزش دلار به کمترین میزان در دو سال و نیم گذشته رسید
در معاملات امروز نیم نگاه سرمایه‌گذاران به مذاکرات درباره اجرای یک بسته کمک اقتصادی دیگر در آمریکا باعث شد تا ارزش دلار در بازار جهانی به کمترین میزان در دو سال و نیم گذشته برسد.
علیرضا کمالی: سرمایه‌گذاران جای کارگردان‌ها فیلم می‌سازند/دوست دارم نقش ابراهیم هادی را بازی کنم/ خلق قهرمان جذاب جسارت می‌خواهد
۲ روز قبل / شهید / دفاع مقدس / + فیلم / سینما
علیرضا کمالی: سرمایه‌گذاران جای کارگردان‌ها فیلم می‌سازند/دوست دارم نقش ابراهیم هادی را بازی کنم/ خلق قهرمان جذاب جسارت می‌خواهد
علیرضا کمالی که نقش فرمانده اطلاعات عملیات را در فیلم تک تیرانداز دارد، از تبدیل قهرمان به کالبدی بی‌جان در سینمای ایران می‌گوید و معتقد است که این سرمایه‌گذاران‌اند که هدایت سینمای ایران را در دست گرفته‌اند.
قیمت صندوق پالایشی یکم غیر واقعی است
۲ روز قبل / استانی-اقتصادی / بورس / صندوق پالایشی یکم / عرضه اولیه / بازار بورس
قیمت صندوق پالایشی یکم غیر واقعی است
یک فعال بازار سرمایه گفت: در واقع دلیل بالاتر بودن قیمت معاملاتی سهام این صندوق از ارزش ذاتی این سهم‌ها این است که صندوق پالایشی یکم از طرف بازار حمایت شد تا سودی عاید سرمایه‌گذاران کند اما باید دانست این قیمت‌ها تصنعی است و این امر نمی‌تواند پایدار باشد. قیمت‌های دیروز واقعی نیست و از امروز شاهد فشار عرضه‌ها خواهیم بود.
۲ روز قبل
پیش‌بینی از آینده صندوق‌های سرمایه‌گذاری
معتمد ضمن بررسی مصوبه‌های حوزه صندوق‌های سرمایه‌گذاری تاکید کرد: بازارسرمایه، بازاری امن، نظام‌مند، دارای ظرفیت و کمک‌کننده بنگاه‌های تولیدی و اقتصادی کشوراست و سرمایه‌گذاران باید قبل از ورود به این بازار مطلع باشند که بازارسرمایه ذاتا دارای ریسک و نیز حرکت‌های اصلاحی در کوتاه‌مدت بوده اما در بلند مدت سودده است.
روند صعودی بورس 
تا پایان سال
۲ روز قبل / بودجه / پول / درآمد / سرمایه / سرمایه گذاران
روند صعودی بورس تا پایان سال
نخست باید گفت که بورس نیاز به هیچ نوع حمایت مالی ندارد و حمایت مالی در زمان منفی بودن بازار صرفا عوامل خروج برخی از سهامداران و سرمایه‌گذاران را در بازار پدید می‌آورد. درحال حاضر بورس به اعتماد نیاز دارد و این اعتماد نیز با وحدت،
۲ روز قبل
زورآزمایی نیروها در بازار سهام
شاخص‌های سهامی در معاملات دیروز بازار سهام تحت‌تاثیر زورآزمایی معامله‌گران قرار گرفتند؛ سهامدارانی که بعضا با تشکیل صف‌های فروش قصد خروج از گردونه معاملات و در نقطه مقابل دیگر سرمایه‌گذاران با جمع‌آوری سهام ارزنده اقدام به تنوع‌بخشی در سبد سرمایه‌گذاری خود کردند. بورس تهران در 10 دقیقه ابتدایی معاملات چهارمین روز کاری هفته بیش از 8 هزار واحد افت کرد اما در ادامه خریداران توانستند مانع از ریزش بیشتر شوند و در نهایت شاخص کل با 5/ 0 درصد رشد به کار خود پایان داد. روز سه‌شنبه بهارستان‌نشینان نیز در اقدامی تازه، کلیات طرح «اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ها» را با اکثریت آرا در مجلس شورای اسلامی به تصویب رساندند که به موجب این طرح اقدامات هسته‌ای متوقف شده با سرعت بیشتری مجددا پیگیری می‌شوند.
۲ روز قبل
ماراتن صدور پروانه ساختمان
سرمایه‌گذاران ساختمانی یکی از مهم‌ترین موانع آغاز اجرای پروژه‌های ساختمانی را پروسه طولانی صدور انواع گواهی‌های ساختمانی، به‌ویژه صدور پروانه عنوان می‌کنند.
طرح هسته ای مجلس، سرمایه‌گذاران را از فعالیت در ایران می ترساند / خودمان باعث تحریم نشویم
۲ روز قبل
طرح هسته ای مجلس، سرمایه‌گذاران را از فعالیت در ایران می ترساند / خودمان باعث تحریم نشویم
آمریکا تقریبا 3 سال است که از برجام خارج شده و حالا دوستان یادشان افتاده که باید اقدام متقابل انجام بدهند. آن هم در شرایطی که زمینه‌های برای بازگشت احتمالی آمریکا به برجام فراهم شده است
صندوق‌های سرمایه‌گذاری، ابزارهایی برای کاهش ریسک
۲ روز قبل
صندوق‌های سرمایه‌گذاری، ابزارهایی برای کاهش ریسک
معتمد، عضو هیات مدیره و معاون سازمان بورس اوراق بهادار تاکید کرد: بازار سرمایه، بازاری امن، نظام‌مند، دارای پتانسیل و کمک‌کننده بنگاه‌های تولیدی و اقتصادی کشور است و سرمایه‌گذاران باید قبل از ورود به این بازار مطلع باشند که بازار سرمایه ذاتا دارای ریسک و نیز حرکت‌های اصلاحی در کوتاه‌مدت بوده اما در بلند مدت سودده است.
ثبات قیمت دلار پس از گذراندن بدترین ماه از جولای
۲ روز قبل
ثبات قیمت دلار پس از گذراندن بدترین ماه از جولای
دلار بعد از گذراندن بدترین ماه خود از جولای با اندکی جهش تحت فشار بود، در حالی که سرمایه‌گذاران روی تخفیف پولی بیشتر ایالات متحده حساب کرده‌اند.
بورس ناکام در عبور از یک میلیون و ۴۸۰ هزار واحد در روز سه‌شنبه| سرمایه‌گذاران به دنبال سود کوتاه‌مدت هستند
۲ روز قبل
بورس ناکام در عبور از یک میلیون و ۴۸۰ هزار واحد در روز سه‌شنبه| سرمایه‌گذاران به دنبال سود کوتاه‌مدت هستند
یک کارشناس بازار سرمایه درباره دلایل رد نشدن بورس از مرز یک میلیون و ۴۸۰ هزار واحد توضیحاتی داد.
آیا بازار سرمایه فضای امن برای سرمایه گذاری است؟
۳ روز قبل
آیا بازار سرمایه فضای امن برای سرمایه گذاری است؟
سعید توتونچی، اقتصاددان در گفتگو با خبرنگار بازار گفت: سرمایه به خاطر مختصات حقوقی، فنی و جایگاهی که در نظام‌های اقتصادی مدرن برای خود پیدا کرده و همچنین ویژگی‌های که دارد، شرایطی را فراهم می‌کند که سرمایه گذاران و سرمایه‌پذیران به راحتی و بدون هزینه و روابط حقوقی مالکیت تعریف شده با هم دیگر ارتباط و تعامل داشته باشند به بیان دیگر بازار سرمایه پل رابطی بین سرمایه‌گذاران و سرمایه‌پذیران است.
سرمایه‌گذاری در جنوب کرمان معطل ایجاد زیرساخت‌ها؛ وعده صدور یک روزه مجوزها
۳ روز قبل
سرمایه‌گذاری در جنوب کرمان معطل ایجاد زیرساخت‌ها؛ وعده صدور یک روزه مجوزها
کرمان- با توجه به محرومیت منطقه جنوب کرمان، مسئولان باید برای راه‌اندازی کارخانه‌ها و صنایع فرآوری در منطقه نسبت به تامین زیرساخت‌ها اهتمام ویژه‌ای داشته باشند چرا که تاخیر در این زمینه سرمایه‌گذاران فعلی را دلسرد کرده و از سوی دیگر سبب می‌شود…
جذب سرمایه‌گذار با مشوق‌ها و مزیت‌های قانونی و مالیاتی در منطقه ویژه خلیج فارس
۳ روز قبل
جذب سرمایه‌گذار با مشوق‌ها و مزیت‌های قانونی و مالیاتی در منطقه ویژه خلیج فارس
بندرعباس- عضو هیئت مدیره منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس گفت: معافیت‌های قانونی و مالیاتی ۱۰ ساله‌ای که برای استقرار صنایع بزرگ لحاظ شده‌اند، مهم‌ترین مشوق‌هایی هستند که این منطقه ویژه برای حضور و تشویق سرمایه‌گذاران صنایع معدنی و فلزی به وجود می‌آورد.
سهام آسیا با داده‌های اقتصادی قدرتمند چین جهش کرد
۳ روز قبل / بازار سهام اسیا / بازار سهام / بورس / اقتصاد چین / ویروس کرونا
سهام آسیا با داده‌های اقتصادی قدرتمند چین جهش کرد
سهام آسیا اقیانوسیه در معاملات امروز سه‌شنبه تحت تأثیر واکنش سرمایه‌گذاران به انتشار گزارش قدرتمند از فعالیت‌های تولیدی چین جهش کردند.
داوجونز ۴۰۰ واحد سقوط کرد تا از رشد بزرگ ماه نوامبر خود بکاهد
۳ روز قبل / بازار سهام امریکا / شاخص بورس داوجونز / بورس
داوجونز ۴۰۰ واحد سقوط کرد تا از رشد بزرگ ماه نوامبر خود بکاهد
سهام آمریکا در معاملات دیشب در حالی به شدت سقوط کرد که سرمایه‌گذاران به نقد کردن بخشی از سود بزرگ ماه نوامبر خود رو آوردند.
بورس در انتظار رد شدن از مرز ۱.۵ میلیون واحد/ آینده بورس چگونه خواهد شد؟
۳ روز قبل
بورس در انتظار رد شدن از مرز ۱.۵ میلیون واحد/ آینده بورس چگونه خواهد شد؟
یک کارشناس بازار سرمایه با تأکید بر ایجاد امنیت در سرمایه‌گذاری در بورس عنوان کرد: سرمایه‌گذاران در انتظار این هستند تا شاخص کل بازار از مرز یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحدی رد شود و به نظر می‌رسد که در روزهای آتی شاهد رشد بیشتر بورس خواهیم بود.
۴ روز قبل
چراغ‌سبز کدال به سهامداران
بازار سرمایه غیرقابل پیش‌بینی‌تر از آنچه تصور می‌کنیم پیش می‌رود. در حالی که تا قبل از انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا کارشناسان راهیابی بایدن به کاخ سفید را به ضرر بورس تهران می‌دانستند اما تنها چند روز پس از انتخابات، معاملات بازار سهام وارد فاز جدیدی شد. این هفته سومی است که بازار سرمایه روزهای سبزی را می‌گذراند. حرکت مثبت و بدون حاشیه شاخص، ارزش معاملات بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومانی در روز با حضور سهامداران حقیقی همراه با گزارش عملکرد ماهانه ارسالی شرکت‌ها به سامانه کدال این سیگنال را به سرمایه‌گذاران می‌دهد که بازار در حال رسیدن به تعادل است.
ستاره بورس افول می‌کند؟؛ سرمایه‌گذارانِ گریزان از دخالت‌های دولتمردان
۴ روز قبل
ستاره بورس افول می‌کند؟؛ سرمایه‌گذارانِ گریزان از دخالت‌های دولتمردان
بورس روزهای استانداردتری را طی می کند؛ با این حال اقبال مردم نسبت به بازار سرمایه نسبت به اردیبهشت‌ و خرداد ۹۹ کاهش‌یافته است موضوعی که کارشناسان اقتصادی بخش اعظم آن را به دخالت‌های دولتی در بازار بورس و یا بیم آن از سوی مردم می‌دانند.
قیمت جهانی طلا امروز ۹۹/۰۹/۱۰|کاهش اشتهای سرمایه‌گذاران برای خرید طلا
۴ روز قبل
قیمت جهانی طلا امروز ۹۹/۰۹/۱۰|کاهش اشتهای سرمایه‌گذاران برای خرید طلا
قیمت هر اونس طلا امروز با ۱.۰۲ درصد کاهش به ۱۷۶۹ دلار و ۵۱ سنت رسید.
برگزاری رویدادی ملی در حوزه سرمایه‌گذاران در کسب‌وکارهای علوم شناختی
۴ روز قبل
برگزاری رویدادی ملی در حوزه سرمایه‌گذاران در کسب‌وکارهای علوم شناختی
رویداد ملی سرمایه‌گذاری در کسب و کارهای حوزه علوم شناختی همزمان با هفته آگاهی از مغز به صورت برخط در تهران برگزار می‌شود.
۴ روز قبل
امیدواری به واکسن کرونا سد راه صعود طلا می‌شود؟
نظرسنجی طلای هفتگی کیتکونیوز نشان داد کارشناسان وال‌استریت و سرمایه‌گذاران کاهش بیشتر قیمت طلا در پی ادامه خوش‌بینی به ساخت واکسن‌های کووید- ۱۹ و احیای سریع‌تر از حد انتظار اقتصاد جهانی را پیش‌بینی کردند.
چشم‌انداز بازار خودرو تا پایان سال 1400
۴ روز قبل
چشم‌انداز بازار خودرو تا پایان سال 1400
سیر نزولی قیمت خودروهای تولید داخل، مونتاژی و وارداتی در حاشیه بازار ادامه دارد. به گفته کارشناسان و فعالان صنفی هنوز حباب قیمت خودرو در بازار به‌طور کامل تخلیه نشده و متقاضیان واقعی کمتر برای خرید خودروهای صفر کیلومتر یا کارکرده ریسک می‌کنند. سرمایه‌گذارانی که در ماه‌های اخیر با هدف سرمایه‌گذاری و کسب سود خودروهایی را خریداری و دپو کرده بودند، حالا حاضر به فروش خودروهایشان با قیمت کمتر و با ارائه تخفیف‌های بیشتر هستند، اما خریداران کمی در بازار حضور دارند. با این روند چشم‌انداز بازار خودرو طی چند‌ماه …
۹۹/۹/۹؛ باشکوه‌ترین روز بورس طی سه ماه اخیر
۴ روز قبل
۹۹/۹/۹؛ باشکوه‌ترین روز بورس طی سه ماه اخیر
یک کارشناس بازار سرمایه درباره روند معاملات امروز این بازار مطرح کرد: امروز باشکوه‌ترین روز بازار سرمایه در رندترین تاریخ سال بود که اعتماد سرمایه‌گذاران به بازار را افزایش داده است.
محدوده‌های معدنی خراسان جنوبی در مسیر فعال‌سازی
۵ روز قبل / ایمیدرو / وزارت صنعت معدن و تجارت / توسعه ایران / نهبندان / زغال سنگ / خراسان جنوبی / سرمایه گذاری / خدمات ماندگار و گام های توسعه در خراسان جنوبی
محدوده‌های معدنی خراسان جنوبی در مسیر فعال‌سازی
بیرجند - ایرنا - خراسان جنوبی از ظرفیت عظیم معدنی برخوردار است در حالی که بخش عمده‌ای از این ظرفیت هنور بالقوه مانده و مسوولان استان با واگذاری محدوده‌های معدنی به سرمایه‌گذاران و حمایت شرکت‌های توسعه‌گرای دولتی درصدد فعال‌سازی این بخش هستند.
جذب سرمایه‌گذار در شهرک‌های صنعتی قزوین ۱.۸ برابر رشد یافت
۵ روز قبل
جذب سرمایه‌گذار در شهرک‌های صنعتی قزوین ۱.۸ برابر رشد یافت
قزوین- مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی قزوین گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۴۶ سرمایه گذار در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان جذب شده‌اند که نشانگر رشد ۱.۸ برابری جذب سرمایه‌گذاران نسبت به مدت مشابه سال قبل است.
۵ روز قبل
بازدهی ۱۶۷ درصدی بورس طی ۸ ماهه ۹۹
شاخص بورس از ابتدای امسال تا پایان هفته گذشته در مدت ۱۶۵ روز معاملاتی، با ثبت بیش از ۸۵۴هزار واحد رشد، بازدهی ۱۶۷ درصدی را در این مدت نصیب سرمایه‌گذاران خود کرده است.
سرزمینِ موعود طلا، خیال یا واقعیت؟
۵ روز قبل / بازار طلا / طلای جهانی / اقتصاد جهانی
سرزمینِ موعود طلا، خیال یا واقعیت؟
نظرسنجی هفتگی طلای کیتکو نشان می‌دهد که اکثر کارشناسان وال‌استریت روند هفته آینده طلا را نزولی می‌بینند. همچنین خوش‌بینی در میان سرمایه‌گذاران مین‌استریت یا خرده‌فروش که هفته پیش به پایین‌ترین سطح چند ساله سقوط کرده بود، این هفته نیز زیر ۵۰ درصد باقی مانده است.
شوک غیراقتصادی به بورس
۵ روز قبل / بورس / شوک به بورس / شاخص بورس
شوک غیراقتصادی به بورس
پروز شنبه شاخص کل بورس تهران با رشد ۷/ ۱ درصدی همراه شد و فاصله این نماگر از کف پیشین به بیش از ۷/ ۱۴درصد رسید. درست اواسط دی ماه سال گذشته بود که ترور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در بغداد باعث هراس سرمایه‌گذاران نسبت به ریسک‌های غیراقتصادی و ریزش سنگین ۳/ ۴درصدی نماگر اصلی بورس تهران شد. این در حالی است که پیش از این اتفاق، بازار سهام با رشد بیش از ۶ درصدی همراه شده بود و انتظار می‌رفت این روند صعودی ادامه پیدا کند.
۵ روز قبل
نماد البرز سرمایه‌گذاری مطمئن و سودآور برای سهامداران شرکت بیمه البرز
طبق آمار ۶ ماه نخست سال جاری بر اساس اطلاعات سامانه کدال بورس حائز رتبه برتر در حوزه حاشیه سود عملیات بیمه‌ای در میان شرکت‌های بیمه‌ای شده است و با رشد چشمگیر سود خالص به نمادی مطمئن برای سهامداران و سرمایه‌گذاران خود بدل شده است.صنعت بیمه این روزها به عنوان یکی از ارکان مهم توسعه اقتصادی کشورها با توجه به نظام‌های تامین مالی و تامین اعتبار برای واحد‌های اقتصادی محسوب می‌شود و از طریق اثرگذاری در بازارهای مالی و شاخص‌های بهبود فضای کسب و کار موجب توسعه کسب و کارها را فراهم می‌کند.سال جاری شرایط بسیار ویژه‌ای در کشور حاکم است و در کنار تحریم‌های همه جانبه بر کشور، تبعات منفی درگیری جهان با ویروس کرونا نیز در تمامی زمینه‌ها از جمله وضعیت اقتصادی خودنمایی می‌کند که صنعت بیمه نیز از این موج در امان …
ذهنیت‌های بازارساز
۵ روز قبل / اقتصاد / جامعه / خودرو / رشد / سرمایه گذاران
ذهنیت‌های بازارساز
اگر رخدادهای کلی اقتصاد را برگرفته از ذهنیت افراد فرض کنیم، در آن‌صورت آگاهی از ذهنیت افراد و افکار سرمایه‌گذاران می‌تواند،
نسخه جذب پول خارجی برای بنگاه‌های دیجیتال
۵ روز قبل
نسخه جذب پول خارجی برای بنگاه‌های دیجیتال
ارزیابی‌ مجمع جهانی اقتصاد نشان می‌دهد دولت‌هایی که از مدل‌های کسب‌وکار جدید استقبال می‌کنند و به صورت فعال آنها را ترویج می‌دهند، در جذب سرمایه موفق‌تر خواهند بود. طبق بررسی‌ها، موفقیت در جذب سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های دیجیتال، می‌تواند به طور قابل‌توجهی بنگاه‌های محلی، به‌خصوص بنگاه‌های کوچک و متوسط را منتفع سازد. این مهم باعث شده در یک نظرسنجی جهانی از تصمیم‌گیرندگان سرمایه‌گذاری در بنگاه‌های مختلف پرسیده شود که کدام سیاست‌ها، مقررات و معیارها در تصمیم‌گیری برای سرمایه‌گذاری در یک بازار از اهمیت بالاتری برخوردار است؟ در پاسخ 290 بنگاه از کشورهای آمریکا، انگلستان، هند، کانادا و چین مشخص شد سه عنصر نخست که سرمایه‌گذاران زمان تصمیم‌گیری برای سرمایه‌گذاری در اقتصاد دیجیتال به آن اهمیت می‌دهند، …
چهار تحول بزرگ در بازار
۵ روز قبل
چهار تحول بزرگ در بازار
قیمت بیت‌کوین و برخی ارزهای دیجیتال دیگر در چند هفته اخیر رشد قابل ملاحظه‌ای داشته و درباره علل این رشد و آنچه در آینده رخ خواهد داد دیدگاه‌های گوناگونی مطرح شده است. عده‌ای معتقدند رشد قیمت‌ها این بار با رشدی که پایان سال ۲۰۱۷ و اوایل سال ۲۰۱۸ مشاهده شد متفاوت است و قیمت‌ها به ارقام بسیار بالاتری افزایش خواهد یافت. بازارهای ارز دیجیتال معمولا محلی برای سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاران خرد بوده و هرگاه تحت‌تاثیر حضور این سرمایه‌گذاران، قیمت‌ها بالا رفته متخصصان و سرمایه‌گذاران بزرگ نیز وارد بازار شده‌اند. حال این سوال مطرح است که آیا این وضعیت تغییر کرده است؟
سرمایه‌گذاران از بازار مسکن رفتند
۵ روز قبل
سرمایه‌گذاران از بازار مسکن رفتند
کاهش قیمت در مناطق گران و افزایش قیمت در مناطق ارزان
۵ روز قبل
۲۰ عرضه اولیه در ۹ ماه
عرضه اولیه سهام در بورس و فرابورس یکی از دلایل اقبال سرمایه‌گذاران به بازار سرمایه بوده است.
برندگان و بازندگان بحران کرونا
۱۳۹۹/۰۹/۰۸ / رکود اقتصادی / اقتصاد جهان / شرکت‌های بزرگ تکنولوژی / ویروس کرونا / بحران کرونا
برندگان و بازندگان بحران کرونا
اقتصادنیوز : به دنبال انتشار اخبار امیدوارکننده درباره تولید و توزیع واکسن کرونا، چشم‌انداز اغلب سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی روشن‌تر از گذشته شده است. حال با افول پاندمی کرونا پرسش درباره «برندگان و بازندگان بحران کرونا» جای تأمل و بررسی دارد.
راهنمای دریافت غیرحضوری کد بورسی
۱۳۹۹/۰۹/۰۸
راهنمای دریافت غیرحضوری کد بورسی
آخرین گزارش‌ها نشان می‌دهد بیش از 9 میلیون نفر در هفت ماه اول سال جاری به جمعیت سرمایه‌گذاران بورس اضافه شده‌اند. از این 9 میلیون نفر تعداد قابل‌توجهی از طریق مراجعه حضوری فرایند احراز هویت سجام را تکمیل کرده‌اند و پیش‌بینی می‌شود به‌زودی میلیون‌ها نفر دیگر نیز در صف ثبت‌نام در بورس خواهند بود.
بیمه البرز، حائز رتبه برتر حاشیه سود عملیاتی شرکت‌های بیمه‌ای/ نماد البرز سرمایه‌گذاری مطمئن و سودآور برای سهامداران
۱۳۹۹/۰۹/۰۸ / بیمه / البرز / سرمایه‌گذاری / بورس
بیمه البرز، حائز رتبه برتر حاشیه سود عملیاتی شرکت‌های بیمه‌ای/ نماد البرز سرمایه‌گذاری مطمئن و سودآور برای سهامداران
شرکت بیمه البرز طبق آمار ۶ ماه نخست سال جاری بر اساس اطلاعات سامانه کدال بورس حائز رتبه برتر در حوزه حاشیه سود عملیات بیمه‌ای در میان شرکت‌های بیمه‌ای شده است و با رشد چشمگیر سود خالص به نمادی مطمئن برای سهامداران و سرمایه‌گذاران خود بدل شده است.
سقوط شدید قیمت طلا و نگرانی سرمایه گذاران
۱۳۹۹/۰۹/۰۸ / بورس / سرمایه گذاری در بورس
سقوط شدید قیمت طلا و نگرانی سرمایه گذاران
قیمت جهانی طلا تا ۱۸۷۸ دلار در هر اونس کاهش یافته و سقوط به کانال ۱۷۰۰ دلاری طلا خیلی از سرمایه‌گذاران این بازار را نگران کرده است. خصوصا که سقوط سنگین در بازار جهانی طلا پیش از این نیز اتفاق افتاده بود. طلا در سه هفته اخیر بیش از ۹ درصد سقوط کرده است.
ریزش نگران‌کننده قیمت طلا / ارزانی طلا به بازار داخل سرایت می‌کند؟
۱۳۹۹/۰۹/۰۸ / بازار طلا / سکه / طلا / قیمت سکه / قیمت طلا
ریزش نگران‌کننده قیمت طلا / ارزانی طلا به بازار داخل سرایت می‌کند؟
قیمت جهانی طلا تا ۱۸۷۸ دلار در هر اونس کاهش یافته و سقوط به کانال ۱۷۰۰ دلاری طلا خیلی از سرمایه‌گذاران این بازار را نگران کرده است. خصوصا که سقوط سنگین در بازار جهانی طلا پیش از این نیز اتفاق افتاده بود. نوشته ریزش نگران‌کننده قیمت طلا / ارزانی طلا به بازار داخل سرایت می‌کند؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
سیگنال بازارهای جهانی برای بورس تهران / امیدواری سهامداران به رشد شاخص
۱۳۹۹/۰۹/۰۸ / بازار سرمایه / بازار سهام / بورس
سیگنال بازارهای جهانی برای بورس تهران / امیدواری سهامداران به رشد شاخص
با ایجاد چشم‌انداز محو کرونا، بازارهای جهانی پیش‌تر خود را با این اتفاق میمون تطبیق داده‌اند؛ اتفاقی که دلالت مهم آن برای سرمایه‌گذاران و شرکت‌های مرتبط در بورس تهران عبارت از لحاظ شدن آثار مثبت اتفاقات آتی در قیمت‌های کنونی است. نوشته سیگنال بازارهای جهانی برای بورس تهران / امیدواری سهامداران به رشد شاخص اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۹/۰۸
افزایش سرمایه چیست؟ انواع آن را بشناسیم
یکی از واژه‌هایی که به گوش بورس‌بازان آشناست، افزایش سرمایه شرکت‌ها و رشد قیمت سهام آنها به این واسطه است. در این میان پرسشی که شاید برای بسیاری از سرمایه‌گذاران جدید بورسی پیش می‌آید این است که افزایش سرمایه چیست، چه شرکت‌هایی مبادرت به افزایش سرمایه می‌کنند، چه روش‌هایی برای افزایش سرمایه وجود دارد و تفاوت این روش‌ها در چیست، سهام موجود در پرتفوی سهامداران بعد از افزایش سرمایه چه تغییری می‌کند؟ و پرسش‌های دیگری از این دست که در گزارش پیش رو به آنها پاسخ داده می‌شود.
۱۳۹۹/۰۹/۰۸
سقوط طلا به کانال 1700 دلاری
روز گذشته درحالی‌که تا میانه روز طلا توانسته بود قیمت خود را در بالای مرز 1800 دلاری حفظ کند، ناگهان قیمت فلز زرد با افت 6/ 1 درصدی به حوالی قیمت 1780 دلاری نزول کرد. فقدان عوامل حمایتی طلا و استحکام چشم‌انداز مثبت برای واکسن و همچنین تمایل بیشتر سرمایه‌گذاران به ریسک‌پذیری سبب شده است تا طلا در سه هفته گذشته بیش از 9 درصد از ارزش خود را از دست بدهد. در حالی که بیت‌کوین در روزهای گذشته در حال فتح قله‌های قیمتی سه ساله خود بود و با سرعت بالایی در حال نزدیک شدن به بالاترین قیمت خود بود، در سه روز گذشته با اصلاح قیمتی شدیدی مواجه شده است.
۱۳۹۹/۰۹/۰۸
فشار به سکه از دو جبهه
سقوط سکه به کانال 10 میلیونی موجب شد که کمترین قیمت این فلز گرانبها از اواخر تابستان رقم بخورد. روز پنج‌شنبه، فلز گرانبهای داخلی 150 هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و به بهای 10 میلیون و 850 هزار تومان رسید. دو عامل فشار به شکل همزمان، سکه امامی را به کانال 10 میلیون تومانی بردند: اولی ریزش بهای اونس طلا در بازارهای جهانی که زمینه‌ساز کاهش انتظارات افزایشی سکه‌بازان برای اونس طلای جهانی شد و دومی، کاهش کانالی دلار که فروشندگان بازار سکه را فعال‌تر کرد. روز پنج‌شنبه دلار 300 تومان افت کرد و به بهای 24 هزار و 700 تومان رسید. برخی از تحلیلگران فنی معتقد بودند که دلار با از دست دادن مرز 25 هزار تومانی، ظرفیت افت تا کانال 23 هزار تومانی را دارد. این مساله می‌تواند در انتظارات کاهشی سکه‌بازان …
سهام آسیا اقیانوسیه با جهش سود صنعتی چین نوسان کرد
۱۳۹۹/۰۹/۰۷ / بازار سهام اسیا / بورس / دلار
سهام آسیا اقیانوسیه با جهش سود صنعتی چین نوسان کرد
سهام آسیا اقیانوسیه در معاملات روز جمعه تحت تأثیر واکنش سرمایه‌گذاران به گزارش سود صنعتی چین نوسان کردند.
داستانِ نامه‌هایی که بافت تاریخی همدان را سرگردان کرد
۱۳۹۹/۰۹/۰۷ / گردشگری
داستانِ نامه‌هایی که بافت تاریخی همدان را سرگردان کرد
داستان‌شان از تحصن کمتر از ۱۵ نفره‌ی سرمایه‌گذارانی در شهر شروع شد که برای گرفتن مجوز ساخت آسمان‌خراش‌ها در بافت تاریخی همدان تحصن و اعتراض کرده بودند؛ اقدامی که به دنبال اعتراض میراث فرهنگی برای مطرح شدن مصوبه‌ای در صحن شورای شهر همدان رخ داد که استعلام گرفتن از میراث فرهنگی برای صدور هر نوع مجوز در بافت تاریخی همدان را رد می‌کرد.
تشکیل گروه دوستی ایران و ‌چین زیر نظر لاریجانی
۱۳۹۹/۰۹/۰۷ / سازمان صمت / مجلس / مجلس شورای اسلامی / لاریجانی / ایران
تشکیل گروه دوستی ایران و ‌چین زیر نظر لاریجانی
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نمایندگان مجلس در حال بررسی قرارداد ۲۵ساله ایران و چین هستند گفت: با توجه به تشکیل گروه دوستی بین ایران و چین سرمایه‌گذاران چینی برای سرمایه‌گذاری در معا
گروه دوستی بین ایران و چین زیر نظر لاریجانی تشکیل شد / در حال بررسی قرارداد ۲۵ ساله هستیم
۱۳۹۹/۰۹/۰۶ / قرارداد ایران و چین / مجلس یازدهم
گروه دوستی بین ایران و چین زیر نظر لاریجانی تشکیل شد / در حال بررسی قرارداد ۲۵ ساله هستیم
عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نمایندگان مجلس در حال بررسی قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین هستند گفت: با توجه به تشکیل گروه دوستی بین ایران و چین سرمایه‌گذاران چینی برای سرمایه‌گذاری در معادن قم علاقه‌مند هستند.
۲۳ محدوده معدنی خراسان جنوبی به سرمایه‌گذاران جدید واگذار شد
۱۳۹۹/۰۹/۰۶ / وزارت صنعت معدن و تجارت / توسعه ایران / خراسان جنوبی / مواد معدنی / سرمایه گذاری / سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور / خدمات ماندگار و گام های توسعه در خراسان جنوبی
۲۳ محدوده معدنی خراسان جنوبی به سرمایه‌گذاران جدید واگذار شد
بیرجند - ایرنا - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: ۶۰ محدوده اکتشافی در این استان از ید سرمایه‌گذار خارج و در اولین مزایده ۲۳ محدوده معدنی به سرمایه‌گذاران جدید واگذار شد.
بازگشت سرمایه‌گذاری‌ انجام شده در کوتاه مدت و اشتغال نیروهای بومی، 2 ویژگی بارز پتروشیمی لردگان
۱۳۹۹/۰۹/۰۶ / حسن روحانی / وزیر نفت / لردگان
بازگشت سرمایه‌گذاری‌ انجام شده در کوتاه مدت و اشتغال نیروهای بومی، 2 ویژگی بارز پتروشیمی لردگان
رییس‌جمهور با بیان اینکه پتروشیمی لردگان می‌تواند تحول بسیار خوبی در این منطقه ایجاد کند، گفت: این پتروشیمی در صورت تولید با ظرفیت صد در صد ظرف حدود چهار سال می‌تواند سرمایه‌گذاری انجام شده ۸۷۵ میلیون یورویی را بازگرداند که این نکته مهمی برای مردم و سرمایه‌گذاران است.
بیانیه باشگاه نساجی در نکوهش بی احترامی در فوتبال/ بی‌عدالتی‌ها، سرمایه‌گذاران باشگاه‌های خصوصی را دلسرد می‌کند
۱۳۹۹/۰۹/۰۶ / فوتبال / تیم فوتبال نساجی مازندران
بیانیه باشگاه نساجی در نکوهش بی احترامی در فوتبال/ بی‌عدالتی‌ها، سرمایه‌گذاران باشگاه‌های خصوصی را دلسرد می‌کند
باشگاه نساجی مازندران در بیانیه‌ای ضمن اعتراض به تضییع شدن حقوق خود نوشت: در فوتبال ایران هر چه بیشتر بی‌احترامی کنید، بیشتر مورد لطف قرار می‌گیرید!
روحانی: دولت از سرمایه‌گذاران خارجی استقبال می‌کند
۱۳۹۹/۰۹/۰۶
روحانی: دولت از سرمایه‌گذاران خارجی استقبال می‌کند
رئیس‌جمهور گفت: دولت و ملت ایران از حضور سرمایه خارجی در چارچوب قوانین و مقرراتش استقبال می‌کند.
شکست سیاست‌های انبساطی
۱۳۹۹/۰۹/۰۶
شکست سیاست‌های انبساطی
سال‌جاری میلادی برای اقتصاد ترکیه یک سال پرالتهاب بوده و بحران ارزی و نوسان در نرخ‌های بهره سبب کاهش شدید اعتماد سرمایه‌گذاران شده است. رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه، چندی پیش‌ با یک حکم، رئیس بانک‌ مرکزی را برکنار کرد. همچنین وزیر دارایی که داماد رئیس‌جمهور است از سمت خود کناره‌گیری کرده است. این تحولات سبب اضطراب تمامی فعالان اقتصادی از جمله سرمایه‌گذاران در بازار مالی درباره آنچه در آینده رخ خواهد داد، شده و حالا سرمایه‌گذاران امیدوارند سال آینده میلادی وضعیت اقتصادی بهبود یابد. وزیر دارایی که اواسط سال ۲۰۱۸ در این سمت قرار گرفته بود برای حفظ ارزش پول ملی ترکیه از ذخایر ارزی کشور استفاده کرده و سبب شد ذخایر ارز خارجی به‌شدت کاهش یابد. اقدامی که نه تنها به حفظ ارزش لیر منجر نشد، بلکه تبعات …
یا مرگ یا تغییر در انتظار صنایع کوچک/ برداشت غلط و متفاوت  از جهش تولیددر بین مسئولان
۱۳۹۹/۰۹/۰۵
یا مرگ یا تغییر در انتظار صنایع کوچک/ برداشت غلط و متفاوت از جهش تولیددر بین مسئولان
یک کارشناس حوزه تولید و فضای کسب و کار، گفت: دولت بایستی مشوق هایی برای سرمایه‌گذاران جدید در نظر بگیرد تا حضور در بخش صنعت برای آنها جذاب شود.
کاهش ارزش دلار آمریکا با مشخص شدن رئیس فدرال رزرو در دولت بایدن
۱۳۹۹/۰۹/۰۵
کاهش ارزش دلار آمریکا با مشخص شدن رئیس فدرال رزرو در دولت بایدن
ساخت واکسن کرونا و انتخاب جانت یلن، رئیس سابق فدرال رزرو آمریکا به عنوان وزیر خزانه داری آینده این کشور باعث افزایش بی ثباتی و بی تمایلی سرمایه‌گذاران نسبت به دلار و در نتیجه ضعف آن شده است.
بستر سرمایه‌گذاری در دوغارون خراسان رضوی فراهم شده است
۱۳۹۹/۰۹/۰۵ / تایباد / مرز دوغارون / افغانستان / توسعه ایران / دولت تدبیر و امید / اختصاصی ایرنا / اقتصاد مقاومتی / آسیای میانه / قفقاز / بندرعباس
بستر سرمایه‌گذاری در دوغارون خراسان رضوی فراهم شده است
مشهد- ایرنا- مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی دوغارون گفت: این منطق همجوار با کشور افغانستان در فاصله ۱۸ کیلومتری شهر تایباد واقع در شرق خراسان رضوی به عنوان یک پل ارتباطی با کشورهای آسیای میانه است و ظرفیتهای موجود در این کانون اقتصادی، بستر حضور سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی را فراهم کرده است.
بازار ارز / خیز دلار برای نزول بیشتر
۱۳۹۹/۰۹/۰۵
بازار ارز / خیز دلار برای نزول بیشتر
با نزول 600تومانی قیمت دلار در بازار آزاد در مبادلات دیروز، قیمت هر دلار آمریکا در آستانه نزول به کانال 24هزار تومان قرار گرفت. به‌گزارش همشهری، حذف ریسک‌های سیاسی و امید سرمایه‌گذاران به بهبود روابط یا  کاهش سطح تنش‌های سیاسی به افت قیمت ارز دامن زده باست؛ به گونه‌ای که قیمت هر دلار آمریکا از بعد از مشخص شدن نتایج انتخابات آمریکا محدوده 28، 26 و  25هزار تومان را از دست داده و  در آستانه نزول به کانال 24هزار تومان قرار گرفته است. دیروز قیمت هر دلار آمریکا در بازار ازاد دست‌کم 600تومان کاهش یافت و …
۱۳۹۹/۰۹/۰۴
چرا بورس ریخت و قرمز شد؟
یک کارشناس بازار سرمایه نگاه سرمایه‌گذاران در بازار را نگاه کوتاه مدت دانست و اضافه کرد: نگاه همراه با ترس مردم به معاملات باعث شده است که سرمایه‌گذاران به فروش سهم‌ها فشار بیاورند.
نیاز به انقلاب اداری در نظام اداری داریم/ مردانه کار خواهم کرد
۱۳۹۹/۰۹/۰۴ / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - کرمان / پارک علم و فناوری
نیاز به انقلاب اداری در نظام اداری داریم/ مردانه کار خواهم کرد
استاندار کرمان با تاکید برآنکه ما نیاز به انقلاب اداری در نظام اداری داریم، عنوان کرد: قوانین را به شدت سامان خواهیم داد و باید همه به استاندار کمک کنید تا این قوانین مزاحم را شناسایی کنیم و بنده راه را برای کارآفرینان و سرمایه‌گذاران و نوآوران باز خواهم کرد و مطمئن باشید که مدیران سنگ انداز در مسیر توسعه استان را برکنار خواهم کرد و جلوی توقف کارها را می‌گیریم.
نگاه عمده خریداران نگاه کوتاه‌مدت و همراه با ترس است/ برخی سهامداران عطای بورس را به لقایش بخشیده‌اند
۱۳۹۹/۰۹/۰۴
نگاه عمده خریداران نگاه کوتاه‌مدت و همراه با ترس است/ برخی سهامداران عطای بورس را به لقایش بخشیده‌اند
یک کارشناس بازار سرمایه نگاه سرمایه‌گذاران در بازار را نگاه کوتاه مدت دانست و اضافه کرد: نگاه همراه با ترس مردم به معاملات باعث شده است که سرمایه‌گذاران به فروش سهم‌ها فشار بیاورند.
افزایش سقف سرمایه‌گذاری در صندوق، شرایط بورس را بهبود می‌بخشد
۱۳۹۹/۰۹/۰۴
افزایش سقف سرمایه‌گذاری در صندوق، شرایط بورس را بهبود می‌بخشد
خسروشاهی، کارشناس اقتصادی با بیان اینکه بورس نیازمند بازگشت اعتماد سرمایه‌گذاران است، گفت: تصمیم بانک مرکزی برای افزایش سقف سرمایه‌گذاری در صندوق، باعث تقویت تقاضا شده و به جلب اعتماد سرمایه‌گذاران می‌انجامد.
۱۳۹۹/۰۹/۰۴
محبوب‌ترین بانک‌مرکزی جهان در توییتر
بانک‌مرکزی هند تنها بانک‌مرکزی بزرگ جهان است که در توییتر به رقم یک میلیون هوادار دست پیدا کرد. شاکتیکانتا داس، رئیس بانک‌مرکزی هند در توییتی اعلام کرد حساب توییتری RBI@ روز یکشنبه به مرز یک میلیون هوادار رسید که بالاتر از حدود ۸۹۲ هزار هوادار در ژوئن است. در مقابل بانک‌مرکزی آمریکا حدود ۶۷۸ هزار هوادار، بانک‌مرکزی اروپا ۵۹۱ هزار هوادار و بانک‌مرکزی انگلیس بالای ۳۱۷ هزار هوادار در توییتر دارند. داس از زمان شیوع ویروس کرونا، کنفرانس‌های مطبوعاتی را به‌صورت مجازی از طریق کانال یوتیوب بانک‌مرکزی هند و حساب رسمی در توییتر برگزار کرده و این کانال ارتباطی را در میان سرمایه‌گذاران و عموم مردم متداول کرده است.
۱۳۹۹/۰۹/۰۴
یادداشت/ اوراق اختیار فروش تبعی ابزاری برای بیمه سهام
سیامک ظاهری- حسابدار رسمی باوجود رشد شاخص بورس در روزهای اخیر؛ قیمت سهام‌ عرضه شده در این بازار از اواخر مردادماه، نزول قیمت بی‌سابقه‌ای را تجربه کرده است؛ افت قیمتی که تفاوت معناداری با میزان ارزندگی واقعی سهام دارد، اما نمی‌توان منکر شد که سایر متغیرهای اقتصادی نظیر نوسانات نرخ ارز نیز بر این امر تأثیرگذار بوده‌اند. درنهایت با هدف جلوگیری از خروج نقدینگی و بازگرداندن تعادل به بازارسرمایه و همچنین براساس مصوبات آیین‌نامه حفظ ثبات بازار سرمایه و صیانت از حقوق سرمایه‌گذاران و سهامداران، سهامداران …
۱۳۹۹/۰۹/۰۳
اغلب سهام‌های آسیایی رشد کردند
اغلب سهام آسیا اقیانوسیه امروز، دوشنبه در شروع معاملات هفتگی بازارها در حالی رشد کردند که سرمایه‌گذاران با نگرانی تحولات مربوط به بحران کرونا را دنبال می‌کنند.
اغلب سهام آسیایی رشد کردند / نگاه نگران سرمایه گذاران به بحران کرونا
۱۳۹۹/۰۹/۰۳ / بازار سهام اسیا / بورس / دلار / ویروس کرونا / ژاپن
اغلب سهام آسیایی رشد کردند / نگاه نگران سرمایه گذاران به بحران کرونا
اغلب سهام آسیا اقیانوسیه امروز، دوشنبه در شروع معاملات هفتگی بازارها در حالی رشد کردند که سرمایه‌گذاران با نگرانی تحولات مربوط به بحران کرونا را دنبال می‌کنند.
بازدم کوتاه بورس تهران
۱۳۹۹/۰۹/۰۳ / بورس تهران / معاملات
بازدم کوتاه بورس تهران
همان‌طور که می‌دانید در ماه‌های اخیر یکی از مهمترین عواملی که سبب شد ریزش سنگین قیمت‌ها در بازار سهام بسیاری از سرمایه‌گذاران ضررهای سنگینی را متحمل شوند، نه فقط جریانات عرضه و تقاضا بلکه عمدتا مخاطراتی بود که از جانب سیاست‌گذاران و مدیران به شکل ریسک سیستماتیک به بازار سرمایه تحمیل می‌شد.
۱۳۹۹/۰۹/۰۳
ورودی جدید خانه اولی‌ها به بازار مسکن
مشاهدات و تحقیقات میدانی انجام شده از بازگشایی یک ورودی جدید در بازار مسکن برای خانه اولی ها خبر می‌دهد. این ورودی جدید به دنبال شروع فرآیند رفع انسداد از مسیر خانه اولی ها برای خرید مسکن در برخی از شهرهای حومه کلانشهرها ایجاد شده است.تحقیقات میدانی نشان می‌دهد در شرایطی که به دنبال افزایش شدید قیمت مسکن و تداوم جهش قیمتی در سه سال پیاپی، تعداد قابل توجهی از خانه اولی ها به اجبار از بازار خارج شده وتوان مالی آن برای خرید مسکن به شدت تضعیف شده است هم اکنون به تدریج جست و جوی آن ها برای خرید مسکن در اطراف کلانشهرها به منظور اطلاع از شرایط قیمتی و سایر مشخصات فایل های عرضه شده به بازار افزایش یافته است.این شرایط به دنبال مشاهده علائم اولیه شروع فرآیند تعدیل قیمتی در بازار مسکن شهرهای اطراف کلانشهرها …
بورس/ بازگشت دوباره حقیقی‌ها به بازار سهام
۱۳۹۹/۰۹/۰۳
بورس/ بازگشت دوباره حقیقی‌ها به بازار سهام
دیروز برای چهارمین روز متوالی ارزش روزانه معاملات بورس از مرز 20هزار میلیارد تومان فراتر رفت و ارزش معاملات خرد سهام در محدوده 17هزار میلیارد تومان تثبیت شد. به گزارش همشهری، آمار‌ها نشان می‌دهد جریان ورود نقدینگی سهامداران حقیقی به بورس افزایش یافته؛ ظرف 4روز گذشته این دسته از سرمایه‌گذاران دست‌کم 2500میلیارد تومان نقدینگی تازه را وارد بورس کرده‌اند، این جریان ورود نقدینگی می‌تواند خون تازه‌ای به رگ‌های شاخص پمپاژ کند. کاهش ریسک و افزایش ورودی پول با کاهش ریسک‌های بازار و رشد مولفه‌های بنیادی …
راستی‌آزمایی «شاخص»های سهام
۱۳۹۹/۰۹/۰۳
راستی‌آزمایی «شاخص»های سهام
در بازار‌های مالی به پارامتر‌های متفاوتی برای سرمایه‌گذاری نیاز است. «شاخص» در واقع یکی از معیار‌هایی است که نمایانگر وضعیت اقتصادی و میزان پویایی بخش‌های مختلف یک بازار را در قالب اعداد و ارقام به نمایش می‌گذارد. در بورس اوراق بهادار تهران سیاست‌گذار همانند سایر بورس‌های بزرگ دنیا در راستای تسهیل و بهبود عملکرد سرمایه‌گذاران اقدام به طبقه‌بندی شاخص‌های سهامی کرده است.
مذاکره کیش با قطر برای پذیرش مسافران جام جهانی
۱۳۹۹/۰۹/۰۲ / گردشگری / توریسم ورزشی / قطر / کیش / جام جهانی ۲۰۲۲ قطر
مذاکره کیش با قطر برای پذیرش مسافران جام جهانی
دبیرکل انجمن سرمایه‌گذاران و کارآفرینان کیش از مذاکره با قطر برای پذیرش مسافران و تماشگران بازی‌های جام جهانی ۲۰۲۲ در جزیره کیش خبر داد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •