چهارشنبه, ۱۲ آذر, ۱۳۹۹ / 2 December, 2020
سفرهای جاده‌ای
اثر پاندمی بر تقاضای خودرو در آمریکا
۱۳۹۹/۰۸/۲۷
اثر پاندمی بر تقاضای خودرو در آمریکا
آمارهای آمریکا حکایت از آن دارند تعداد افرادی که برای نخستین بار خودرو می خرند، طی دوران شیوع بیماری کرونا افزیش یافته و از سطح معمول 3-4 درصد به 11 درصد رسیده است. به گزارش رویترز، اسکات کئوگ، مدیرعامل گروه فولکس واگن در آمریکا، در کنفرانسی به میزبانی رویترز ضمن اعلام این موضوع افزود: «این تغییر، نشانه‌ای واضح از این موضوع است که افراد نسبت به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی تردید دارند و برخی نسبت به خودروهای اشتراکی هم همین تردید را دارند.» مری نیکولاس، رئیس هیات مدیره ایر ریسورسز کالیفرنیا به رویترز گفت: «رانندگی بار دیگر به فرهنگ زندگی مردم بازگشته است؛ چون انتظار می‌رود فروشگاه ها یا دفاتر زیادی بازگشایی شوند.» اداره بزرگراه‌های فدرال آمریکا اعلام کرده است که در ماه سپتامبر سفرهای …
ممنوعیت سفر بدون تست کرونا و برخورد با متخلفان
۱۳۹۹/۰۸/۲۴ / سفرهای جاده‌ای / کروناویروس / مسئولیت اجتماعی در برابر کرونا
ممنوعیت سفر بدون تست کرونا و برخورد با متخلفان
مدیرکل حمل ونقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اعلام کرد: بر اساس مصوبه اخیر ستاد ملی مقابله با کرونا، همه شرکت‌های حمل و نقل جاده‌ای مسافری نباید اجازه سفر مسافران دارای تست کرونای مثبت را بدهند، در غیر این صورت با آن‌ها برخورد خواهد شد.
محدودیت‌های تردد در صورت ابلاغ ستاد ملی کرونا اجرایی می شود
۱۳۹۹/۰۸/۰۲ / سفرهای جاده‌ای / محدودیت تردد / کروناویروس / مسئولیت اجتماعی در برابر کرونا
محدودیت‌های تردد در صورت ابلاغ ستاد ملی کرونا اجرایی می شود
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه آماده اجرای همه پروتکل‌های بهداشتی مورد تاکید وزارت بهداشت از جمله محدودیت‌های تردد در صورت ابلاغ هستیم، گفت: از همه مردم خواهش می‌کنیم در این شرایط که شیوع ویروس کرونا در کشور افزایش یافته به خاطر خودشان و خانواده‌هایشان هم که شده، مسافرت نروند.
پیش‌بینی دو میلیون سفر برای روزهای آتی+ جزییات تردد
۱۳۹۹/۰۸/۰۱ / سفرهای جاده‌ای / کروناویروس / مسئولیت اجتماعی در برابر کرونا
پیش‌بینی دو میلیون سفر برای روزهای آتی+ جزییات تردد
مدیر مرکز مدیریت راه‌های کشور گفت: پیش‌بینی دو میلیون تردد در محورهای…
اعمال محدودیت‌های بی‌اثر کرونایی روی سفرهای مردم
۱۳۹۹/۰۷/۲۸ / سفرهای جاده‌ای / کروناویروس / مسئولیت اجتماعی در برابر کرونا / سفر ممنوع
اعمال محدودیت‌های بی‌اثر کرونایی روی سفرهای مردم
گزارش‌ها و بررسی ترددها در روزهای گذشته نشان می‌دهد اعمال محدودیت‌های دیرهنگام اخیر نه تنها تاثیر چندانی روی کاهش سفرهای مردم در روزهای تعطیل گذشته نداشته بلکه در روزهای اول و دوم میزان ترددها نسبت به روزهای پایانی دو هفته گذشته بیشتر شده است.
در تعطیلی یک هفته‌ای تهران، سفر نروید!
۱۳۹۹/۰۷/۱۴ / سفرهای جاده‌ای / کروناویروس
در تعطیلی یک هفته‌ای تهران، سفر نروید!
معاون مرکز مدیریت اطلاعات راه ها و حمل و نقل جاده ای کشور گفت: بارها اعلام کرده‌ایم که سفرهای مردم تاثیر مستقیمی بر افزایش شیوع ویروس کرونا دارد اما کسی گوش شنوا ندارد و مردم در هر تعطیلاتی به سفر می‌روند.
۱۳۹۹/۰۵/۱۹
موتورهومی مجلل با پارکینگ داخلی برای خودرو!
شیوع ویروس کرونا در دنیا سفرهای جاده‌ای را مختل کرده است اما در همین شرایط هم با داشتن یک موتورهوم کاملاً مجهز مثل کنکورد لاینر می‌توان سفر لذت‌بخشی را تجربه کرد. این موتورهوم مجلل که بر اساس کامیون مرسدس بنز آتگو ساخته شده و در دو نسخه لاینر ۹۹۰ و لاینر ۱۰۹۰ ارائه می‌شود، از تمام امکانات راحتی خانه و همین‌طور چند شگفتی برخوردار است.برجسته‌ترین ویژگی این خانه متحرک برخورداری از پارکینگی برای خودرو است که در عقب آن تعبیه شده است. مدل لاینر ۹۹۰ در پارکینگ خود می‌تواند یک اسمارت فورتو را جای دهد درحالی‌که در پارکینگ مدل بزرگ‌تر لاینر ۱۰۹۰ می‌توان خودروهایی مثل مینی کوپر یا فیات ۵۰۰ را هم جای داد. این موتورهوم همچنین به سیستم تعلیق بادی هم مجهز شده که به لطف این ویژگی می‌تواند با کاهش ارتفاع بخش …
وضعیت سفر در استان‌های قرمز چگونه است؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۶
وضعیت سفر در استان‌های قرمز چگونه است؟
با وجود اخطارهای مکرر برای توقف سفر به مناطق قرمز به ویژه استان‌های شمالی، مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس، ترافیک در جاده‌های شمالی کشور را پرحجم گزارش کرده است. رییس پلیس راهور هم خبر داده که سفرهای جاده‌ای در روز گذشته نسبت به زمان اجرای طرح فاصله‌گذاری، ۵۸ درصد بیشتر شده است. با این حال در بیشتر استان‌ها، خبری از کنترل و محدود کردن سفرها نیست.
تسخیر هولناک جاده‌ها
۱۳۹۹/۰۳/۱۷
تسخیر هولناک جاده‌ها
محمد باریکانی_خبرنگار سفرهای بی‌محابای ایرانی‌ها در عصر پاندومی کرونا و شیوع گسترده بیماری در ایران ادامه دارد. در تعطیلات هفته گذشته خطر ابتلا به کرونا هم نتوانست از ترددهای وسیع جاده‌ای در مسیرهای شمالی بکاهد و التماس‌های وزیر بهداشت پیش از آغاز تعطیلات برای خودداری از سفر نیز بی‌نتیجه بود. آمار پلیس راهنمایی و رانندگی کشور مشخص کرده است که در تعطیلات هفته گذشته سفرهای جاده‌ای ایرانی‌ها نسبت به تعطیلات عید فطر تنها 14درصد کاهش داشته و شهرهای شمالی ایران تا عصر دیروز همچنان میزبان موج وسیعی …
پروژه های ارتقای ایمنی حمل و نقل پیش از کلنگ زنی تامین اعتبار شود
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ / استانی-اجتماعی / عید فطر / سفرهای جاده‌ای / کلنگ‌زنی / تامین اعتبار
پروژه های ارتقای ایمنی حمل و نقل پیش از کلنگ زنی تامین اعتبار شود
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی گفت: دستگاه های اجرائی به ویژه در حوزه حمل و نقل و ترافیک باید پیش از کلنگ زنی پروژه نسبت به تامین اعتبار اقدام کنند و تا زمانیکه اعتبار تامین نشده است، کلنگ زنی نشود.
چوب کرونا لای چرخ حمل‌ونقل کشور؛ دولت ۷۸۰۰ میلیارد تومان را چگونه توزیع خواهد کرد؟
۱۳۹۹/۰۲/۰۶ / کرونا / سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای / ویروس کرونا / شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی / محمد اسلامی / شهرداری تهران / یوسف حجت / حمل و نقل مسافری / حمل و نقل درون شهری
چوب کرونا لای چرخ حمل‌ونقل کشور؛ دولت ۷۸۰۰ میلیارد تومان را چگونه توزیع خواهد کرد؟
تهران- ایرناپلاس- کرونا موجب کاهش ۹۸ درصدی تردد دریایی، کاهش ۸۰ درصدی جابه‌جایی مسافر در بخش هوایی، کاهش ۷۰ درصدی سفرهای جاده‌ای و استرداد حدود ۳۰۰ هزار بلیت قطار شده و موجب شده دولت تسهیلات ۷۸۰۰ میلیارد تومانی برای فعالان این بخش در نظر گیرد.
سازمان راهداری: کاهش ۸۰ درصدی سفرهای جاده‌ای در نوروز امسال / پیش‌بینی بسته حمایتی برای رانندگان
۱۳۹۹/۰۱/۱۷
سازمان راهداری: کاهش ۸۰ درصدی سفرهای جاده‌ای در نوروز امسال / پیش‌بینی بسته حمایتی برای رانندگان
معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از کاهش ۸۰ درصدی سفرهای جاده ای مردم در ایام نوروز و پس از اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی خبر داد و گفت: برای جبران خسارت رانندگان در این ایام بسته های حمایتی مناسبی پیش بینی کرده ایم.
ببینید | کاهش چشمگیر سفرهای جاده‌ای، ریلی و هوایی در نوروز 99 به روایت آمار
۱۳۹۹/۰۱/۱۴ / وزارت راه و شهرسازی / سال ۱۳۹۹ / سفر
ببینید | کاهش چشمگیر سفرهای جاده‌ای، ریلی و هوایی در نوروز 99 به روایت آمار
وزارت راه و شهرسازی از کاهش ۹۴ درصدی سفرهای ریلی، ۷۵ درصدی سفرهای جاده‌ای با ناوگان حمل و نقل عمومی و ۷۰ درصدی سفرهای هوایی در نوروز ۹۹ خبر داد. منبع: پایگاه اطلاع رسانی دولت
وزیر راه و شهرسازی: سفرهای ریلی و هوایی به ترتیب ۹۴ و ۷۰ درصد کاهش یافته‌اند
۱۳۹۹/۰۱/۱۳
وزیر راه و شهرسازی: سفرهای ریلی و هوایی به ترتیب ۹۴ و ۷۰ درصد کاهش یافته‌اند
وزیر راه و شهرسازی از کاهش ۹۴ درصدی سفرهای ریلی، ۷۵ درصدی سفرهای جاده‌ای با ناوگان حمل‌ونقل عمومی و ۷۰ درصدی سفرهای هوایی در نوروز ۹۹ خبر داد.
کاهش ۹۴ درصدی سفرهای ریلی و ۷۰ درصدی سفرهای هوایی
۱۳۹۹/۰۱/۱۳ / جاده / راه و شهرسازی / ناوگان حمل و نقل / نوروز / وزیر راه و شهرسازی
کاهش ۹۴ درصدی سفرهای ریلی و ۷۰ درصدی سفرهای هوایی
ایلنا: محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی از کاهش ۹۴ درصدی سفرهای ریلی، ۷۵ درصدی سفرهای جاده‌ای با ناوگان حمل‌و‌نقل عمومی و ۷۰ درصدی سفرهای هوایی در نوروز ۹۹ خبر داد.
کاهش بی‌سابقه‌ی بهای بلیت قطار و هواپیما در ایام شیوع کرونا
۱۳۹۹/۰۱/۰۴
کاهش بی‌سابقه‌ی بهای بلیت قطار و هواپیما در ایام شیوع کرونا
درحالی که محدودیت‌هایی برای سفرهای جاده‌ای در طول ایام نوروز اعمال شده، هیچ‌گونه محدودیتی برای سفرهای هوایی و ریلی پیش‌بینی نشده است.
راهداری: سفرهای مردم پس از شیوع کرونا ۱۵ درصد کاهش یافته
۱۳۹۸/۱۲/۱۵
راهداری: سفرهای مردم پس از شیوع کرونا ۱۵ درصد کاهش یافته
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اعلام کرد که با توجه به توصیه‌های مسئولان وزارت بهداشت، مبنی بر اینکه مردم حتی‌الامکان از سفرهای غیرضروری در روزهایی که کرونا در کشور شیوع پیدا کرده خودداری کنند، آمارها نشان می‌دهد که میزان سفرهای جاده‌ای مردم در این ایام تا ۱۵ درصد کاهش پیدا کرده است.
دست‌انداز کرونا در سفرهای جاده‌ای
۱۳۹۸/۱۲/۱۴
دست‌انداز کرونا در سفرهای جاده‌ای
تایید اولین فرد مبتلا به کرونا ویروس در گرجستان/  محدودیت‌های سفرهای جاده‌ای و هوایی به ایران
۱۳۹۸/۱۲/۰۸ / ایران / گرجستان / کرونا
تایید اولین فرد مبتلا به کرونا ویروس در گرجستان/ محدودیت‌های سفرهای جاده‌ای و هوایی به ایران
ایلنا: اولین فرد مبتلا به کرونا ویروس در گرجستان به تازگی از ایران بازگشته است .
۱۳۹۸/۱۱/۲۲
کمپر ون متمایز بازار آمریکا
مرسدس بنز از فرصت برگزاری نمایشگاه خودروی شیکاگو برای معرفی اولین کمپر ون پاپ آپ و مدرن خود در این بازار استفاده کرده است. این ون با پسوند «ویکندر» شناخته می‌شود، اما توسط شرکت Driverge Vehicle Innovations که همکار مرسدس می‌باشد ساخته شده است.بنا به گفته این خودروساز آلمانی، متریس ویکندر خودروی بسیار قابلی است. شما نه‏تنها می‌توانید از آن برای سفرهای جاده‌ای طولانی استفاده کنید؛ بلکه متریس ویکندر خودرویی ایده آل برای گشت‌وگذار آخر هفته است.رابرت ویت مدیر ون‌های مرسدس بنز آمریکا می‌گوید: «کمپر ون‌های پاپ آپ حالتی نمادین داشته و بسیار کاربردی هستند. ما مدت‌های زیادی به خاطر حضور در این بازار شناخته شده‌ایم و نیاز به خودروهای جدید در این کلاس کاملاً حس می‌شود زیرا ون‌های کمپر سالخورده و قدیمی در …
۱۳۹۸/۱۰/۳۰
رکود سنگین سفرهای داخلی / تورهای گردشگری و سفرهای جاده‌ای نصف شد
با وجود اینکه رئیس هیات‌مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران از کاهش ۳۰ درصدی سفرهای داخلی در کشور خبر داد اما تحقیقات میدانی «دنیای‌اقتصاد» نشان می‌دهد به‌طور میانگین حجم سفر و تعداد تورهای گردشگری داخلی در پاییز و هفته‌های گذشته از زمستان امسال نسبت به زمان مشابه سال گذشته ۵۰ درصد کاهش داشته است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۱
قیمت بنزین چه تاثیری بر سفرها گذاشت؟
هفته پایانی آبان ماه امسال طرح سهمیه بندی و اصلاح قیمت بنزین اجرایی شد که بر اساس آن ضمن در نظر گرفتن سهمیه‌ای مشخص برای انواع خودروهای شخصی، عمومی و خدماتی، قیمت بنزین سهمیه‌ای به ازای هر لیتر ۱۵۰۰ تومان و قیمت بنزین آزاد لیتری ۳۰۰۰ تومان در نظر گرفته شد که به نظر می‌رسد این تصمیم تاثیر قابل توجهی بر تردد انواع خودروها و سفرهای جاده‌ای و بین شهری گذاشته است.
۱۳۹۸/۰۹/۰۴
چرا بلیط اتوبوس vip بخریم؟
رپرتاژ آگهی – امروزه سفرهای جاده‌ای به دلیل دسترسی خوبی که به تمامی شهرهای کوچک و بزرگ دارند بسیار پرطرفدار هستند. اما موضوعی که اغلب مسافران ممکن است به دلیل آن از سفر با اتوبوس منصرف شوند و یا حتی کل سفرشان را لغو کنند عدم اطمینان از راحت بودن در طول مسیر است. شما […]
۱۳۹۸/۰۸/۰۴
ابلاغ شیوه‌نامه‌ سفرهای جاده‌ای برای زیارت امام رضا(ع)/ آغاز طرح از ۶ آبان
مدیرکل دفتر حمل مسافر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با اشاره به آماده‌سازی ۶۰۰۰ دستگاه اتوبوس برای سفرهای زیارتی پایان ماه صفر، از ابلاغ شیوه‌نامه‌ سفرهای زیارتی امام رضا (ع) به ادارات کل استان‌ها در این ایام خبر داد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۰
طرح سفرهای اربعین ۷ روز زودتر آغاز شد/ اتوبوس‌های عراقی هم به کمک آمدند‌
مدیرکل دفتر حمل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با بیان اینکه به دلیل تقاضای بالای سفرهای اربعین از سوی مردم، طرح سفرهای جاده‌ای اربعین 7 روز زودتر آغاز شد، گفت: در این ایام اتوبوس‌های عراقی هم به کمک ناوگان ما می‌آیند.
۱۳۹۸/۰۷/۰۹ / گردشگری / فردوس / طبس
رونق سفرهای تابستانی در خراسان جنوبی
بیرجند - ایرنا - افزایش اقامت مسافران و سفرهای جاده‌ای حکایت از رونق سفرهای تابستانی به خراسان جنوبی در مجاورت ۶ استان کشور و مسیر عبور به مشهد مقدس دارد.
۱۳۹۸/۰۶/۰۴
ساخت کوچکترین موتور جهان
فیزیکدانان دانشگاه Trinity توانسته‌اند کوچکترین موتور دنیا را بسازند که ۱۰ میلیارد برابر کوچکتر از موتور ماشین و به اندازه یک یون کلسیم است. به جای تولید انرژی برای سفرهای جاده‌ای، موتور اتمی می‌تواند برای پایه و اساس علم نانو تکنولوژی در آینده مورد استفاده قرار گیرد.
۱۳۹۸/۰۵/۲۸ / سفر / جاده / سفرهای جاده‌ای
کدام یک از جاده‎های ایران معروف هستند؟
زیبایی جاده‎های ایران در بسیاری از موارد با زیباترین جاده‎های دنیا برابری می‎کند.
۱۳۹۸/۰۵/۲۸ / کربن / سفر سبز
ردپای کربن سالانه خودروی خود را پیدا کنید
سفرهای جاده‌ای یکی از محبوب‌ترین روش‌های ما برای جست‌وجو و کشف مکان‌های جدید است، اما این سفرها تاثیر بسزایی بر محیط‌زیست دارند.
۱۳۹۸/۰۵/۰۲
پیگیری پلیس برای استفاده از سیستم هشدار سریع جاده‌ای
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا از پیگیری پلیس برای استفاده از سیستم هشدار سریع جاده‌ای (RDS) برای سفرهای جاده‌ای خبر داد.
۱۳۹۸/۰۱/۱۵
افزایش ۱۵درصدی سفرهای نوروزی نسبت به دیروز
رئیس پلیس راهور ناجا از افزایش ۱۵ درصدی میزان سفرهای جاده‌ای کشور نسبت به روز گذشته خبر داد.
۱۳۹۸/۰۱/۰۸
محدودیت سفرهای جاده‌ای به علت شرایط جوی
سردار هادیانفر رییس پلیس راهور گفت: هموطنان تا اطلاع ثانوی از مراجعه غیر ضروری به استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، کردستان، کرمانشاه، ایلام و لرستان خودداری کنند.
۱۳۹۷/۱۲/۲۸
توصیه‌هایی برای افزایش ایمنی خودرو در سفر
با نزدیک‌شدن به تعطیلات نوروز، سفرهای جاده‌ای رونق تازه‌ای می‎گیرند. در این مقاله، راه‌های مختلف ایمن‌کردن خودرو برای سفر را معرفی کرده‌ایم.
۱۳۹۷/۱۲/۲۸
اختصاص ۱۴۰ فروند هواپیما برای پروازهای نوروزی/ اخطار به ایرلاین‌های متخلف
وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که طی هماهنگی با وزارت ارتباطات با سایت‌های متخلف فروش بلیت هواپیما برخورد می‌شود، گفت: گشت هوایی از سوی سازمان راهداری بابت نظارت هوایی بر سفرهای جاده‌ای از امروز راه‌اندازی شد.
۱۳۹۷/۱۲/۱۳
مسافران به کدام شهرها با اتوبوس بیشتر سفر می‌کنند؟
مشهد از شهرهای پرسفری است که بیشترین حجم سفرهای جاده‌ای با اتوبوس به این شهر ختم می‌شود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •