یکشنبه, ۴ آبان, ۱۳۹۹ / 25 October, 2020
سفر به ترکیه
رایزنی ایران و ترکیه برای دور زدن کرونا
۴ روز قبل / گردشگری / پروازهای ترکیه / ایران و ترکیه / مرز / کروناویروس / سفر خارجی / سفر به ترکیه
رایزنی ایران و ترکیه برای دور زدن کرونا
هیات گردشگری ایران عازم ترکیه شد تا در دیدار با مقام‌های این کشور…
ترکیه رفت و آمد مسافر از مرز ایران را محدود کرده است؟/ سفر تفریحی ترکیه بی‌مشتری شد
۱۳۹۹/۰۷/۲۶ / ترکیه / سفر به ترکیه / محدودیت سفر به ترکیه / مسافرانِ ایرانی
ترکیه رفت و آمد مسافر از مرز ایران را محدود کرده است؟/ سفر تفریحی ترکیه بی‌مشتری شد
شفقنا- دولت ترکیه به تازگی از تعیین مقرارت تازه‌ای برای تردد شهروندان ایرانی و ترک از مرزهای مشترک دو کشور خبر داده است. با این حال دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران می‌گوید: قوانین تازه وضع شده شامل...
امضای یادداشت تفاهم همکاری یونان و عراق/ دعوت اردوغان از الکاظمی برای سفر به ترکیه
۱۳۹۹/۰۷/۲۴ / عراق / یونان
امضای یادداشت تفاهم همکاری یونان و عراق/ دعوت اردوغان از الکاظمی برای سفر به ترکیه
رئیس جمهوری عراق در دیدار با نیکوس دندیاس، وزیر خارجه یونان در بغداد تاکید کرد، عراق برای محافظت از حاکمیت، امنیت و ثبات خود و همکاری با متحدان و دوستان خود بر اساس احترام متقابل و عدم مداخله در امور داخلی اهمیت قائل است و حاضر نیست این کشور عرصه‌ای برای تسویه حساب دیگران باشد.
دعوت اردوغان از نخست وزیر عراق برای سفر به ترکیه
۱۳۹۹/۰۷/۲۳ / رجب طیب اردوغان / مصطفی الکاظمی / بغداد
دعوت اردوغان از نخست وزیر عراق برای سفر به ترکیه
بغداد - ایرنا- نخست وزیر عراق امروز چهارشنبه دعوتنامه رسمی رئیس جمهوری ترکیه برای سفر به این کشور را دریافت کرد.
۱۳۹۹/۰۷/۲۰
کرونا اجازه سفر به ترکیه با قطار را می‌دهد؟
در شرایطی که مرداد ماه سال گذشته قطار تهران-آنکارا بر اساس توافقات صورت گرفته بین ایران و ترکیه راه‌اندازی شد و قرار بود قطار تهران-استانبول نیز راه‌اندازی شود، کرونا سفر ریلی به آنکارا را هم لغو کرد و هنوز با توجه به شرایط سفر ۶۰ ساعته ریلی به ترکیه، نبود تقاضا و ... وضعیت آن مشخص نیست.
کرونایی‌های مالی، فوتبال ایران را ترساند!
۱۳۹۹/۰۷/۲۰
کرونایی‌های مالی، فوتبال ایران را ترساند!
فدراسیون فوتبال ایران از احتمال لغو دیدار تدارکاتی تیم‌ملی با مالی به دلیل مثبت‌شدن تست کرونای چند بازیکن حریف خبر داد. با اینکه بعد از سفر تیم‌ملی به ازبکستان و دیدار با تیم‌ملی این کشور در تاشکند، قرار بود شاگردان دراگان اسکوچیچ به ترکیه سفر کنند و در آنتالیا مقابل تیم‌ملی مالی قرار بگیرند، اعلام خبر مثبت‌شدن تست کرونای چند بازیکن مالی، نگرانی‌های زیادی را برای فدراسیون فوتبال و اعضای کادرفنی تیم‌ملی به وجود آورد. در فاصله سه روز برگزاری این دیدار، از اردوی تیم حریف ایران خبر می‌رسد که تست کرونای چهار بازیکن مالی مثبت شده است. فدراسیون فوتبال مالی رسما اعلام کرد نمونه تست کرونای چندین نفر از بازیکنان این تیم مثبت شده است.  مولا واگوئه (آمیا …
کاهش محدودیت حضور شرکت‌های ایرانی در مسیر تهران- استانبول
۱۳۹۹/۰۷/۱۹ / سازمان هواپیمایی کشوری / انجمن شرکت های هواپیمایی / استانبول / ایران / ترکیه
کاهش محدودیت حضور شرکت‌های ایرانی در مسیر تهران- استانبول
تهران- ایرنا- با کاهش محدودیت‌های سفر به ترکیه، شرکت هواپیمایی قشم ایر از برقراری مجدد ۳ پرواز  تهران - استانبول در روزهای آینده خبر داد.
عاقبت قیمت نجومی پرواز تهران- استانبول؟
۱۳۹۹/۰۷/۱۷ / پرواز تهران -استانبول / بلیط نجومی استانبول / قیمت بلیط هواپیما / سفر به ترکیه
عاقبت قیمت نجومی پرواز تهران- استانبول؟
مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با اشاره به اینکه با رایزنی‌های فشرده‌ای که انجام شد، ترکیه موافقت خود را برای پرواز روزانه اعلام کرد، گفت: بر این اساس، هر روز یک پرواز از تهران به استانبول و بالعکس انجام می‌شود، این اقدام با توجه به نیازی بود که در این حوزه وجود داشت، در صورتیک ه این توافق انجام نمی‌گرفت، دوباره انحصار شرکت قطر ایرویز شکل می‌گرفت و قیمت بلیط‌ها نجومی می‌شد.
تهیه طرح ایران برای حل بحران قره‌باغ | تعیین تکلیف پروازها برای سفر به ترکیه
۱۳۹۹/۰۷/۱۴ / وزارت امور خارجه / سخنگوی وزارت خارجه
تهیه طرح ایران برای حل بحران قره‌باغ | تعیین تکلیف پروازها برای سفر به ترکیه
سخنگوی وزارت امورخارجه کشورمان گفت: ایران طرحی را در ارتباط با حل این بحران آماده کرده است و انشاءالله با مشورت با دو طرف درگیر و همچنین دولت‌های منطقه و  همسایگان این موضوع را پیگیری می‌کند.
پرواز روی خطوط ناپایدار
۱۳۹۹/۰۷/۱۴
پرواز روی خطوط ناپایدار
خدیجه نوروزی ـ روزنامه‌نگار بحران کرونا از اسفند سال گذشته موجب محدودیت در پروازهای خارجی توسط برخی از کشورها و ایرلاین‌ها شده بود و در این میان ‌مدتی بود که به‌دلیل فعالیت تنها یک ایرلاین خارجی در ایران، انحصار در بازار پروازهای خارجی موجب افزایش سرسام‌آور نرخ بلیت سفرهای خارجی شده بود و از 40تا 80میلیون تومان برای سفر به ترکیه و اروپا قیمت خورده بود. اما اخیرا با فعال‌شدن 3ایرلاین خارجی در خطوط پروازهای خارجی ایران نرخ بلیت‌های پروازهای خارجی برای مسافران و گردشگران ایرانی کاهش یافته است. ایرلاین‌های …
هزینه سفر به ترکیه بدون تور چقدر است؟ 
۱۳۹۹/۰۷/۱۳
هزینه سفر به ترکیه بدون تور چقدر است؟ 
سفر به ترکیه یکی ار پرطرفدارترین تفریحاتی است که گردشگران ایرانی در روزهای تعطیل سال انجام می‌دهند؛ زیرا کشور ترکیه نزدیکی ایران قرار دارد و هزینه سفر به آن خیلی زیاد نیست.
بلیت‌های نجومی هواپیما در راه است؟
۱۳۹۹/۰۷/۱۲ / استانبول / ایران و ترکیه / پروازها / قیمت بلیت
بلیت‌های نجومی هواپیما در راه است؟
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان اینکه احتمالا بار دیگر با افزایش قیمت بلیت به ترکیه روبرو خواهیم بود، گفت: طبیعی است وقتی عرضه کم می‌شود و تقاضا برای سفر به ترکیه وجود دارد، ممکن است بازهم شاهد افزایش بی‌رویه قیمت بلیت استانبول باشیم. نوشته بلیت‌های نجومی هواپیما در راه است؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
پرواز‌های ایران به ترکیه باز هم لغو شد
۱۳۹۹/۰۷/۱۲ / ترکیه / پروازهای خارجی
پرواز‌های ایران به ترکیه باز هم لغو شد
در حالی که از حدود یک هفته پیش پروازهای تهران-استانبول با پروتکل‌های بهداشتی از سر گرفته شده بود و حتی این کشور همسایه شرط داشتن جواب منفی تست PCR را برای سفر به ترکیه برداشت، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی از لغو دوباره پرواز ایرلاین‌های داخلی به مقصد استانبول خبر داد. سامانی گفت: دلیل اعمال این سیاست‌ها از سوی مسئولان ترکیه مشخص نیست و نمی‌دانیم چرا به سرعت نظر و تصمیم‌شان را تغییر می‌دهند.
پروازها به ترکیه در چه وضعیتی هستند؟
۱۳۹۹/۰۷/۱۲ / ایران و ترکیه / پروازهای ترکیه / سفر به ترکیه
پروازها به ترکیه در چه وضعیتی هستند؟
ایسنا نوشت: از اوائل مهر ماه اعلام شد که پرواز ایرلاین‌های ایرانی به مقصد استانبول از چهارم مهر ماه از سر گرفته می‌شود و شرایط و پروتکل‌های بهداشتی اعلام شدهاز سوی ترک‌ها نیز اعلام شد. پس از چند روز نیز از طرف مقامات ترکیه به ایرلاین‌ها اعلام شده بود که مسافران دیگر برای سفر هوایی به این کشور نیازی به همراه داشتن تست PCR ندارند.
قیمت سفر هوایی به ترکیه شکست
۱۳۹۹/۰۷/۰۱ / پرواز ایران و ترکیه / پرواز های خارجی / سفر به ترکیه
قیمت سفر هوایی به ترکیه شکست
دبیر انجمن ایرلاین‌های کشور نرخ بلیت هواپیماهای ایرانی برای پرواز به ترکیه را حدود ۴ و نیم میلیون تومان اعلام کرد. نوشته قیمت سفر هوایی به ترکیه شکست اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۷/۰۱
شکست انحصار پروازهای خارجی
 انحصار در بازار پروازهای خارجی پس از انتشار گزارش‌های همشهری از نرخ‌های سرسام‌آور بلیت سفرهای خارجی که به‌ دلیل فعالیت تنها یک‌ایرلاین خارجی در ایران از ۴۰میلیون تا ۸۰ میلیون تومان برای سفر به ترکیه و اروپا قیمت خورده بود، شکست.
۱۳۹۹/۰۶/۳۱
کاهش نرخ بلیت پرواز ترکیه به ۴.۵ میلیون تومان
دبیر انجمن ایرلاین‌های کشور با اشاره به آمادگی ایرلاین‌های ایرانی برای برقراری پروازهای مجدد به ترکیه، اظهار کرد: اکنون نرخ بلیت‌ هواپیماجهت سفر به ترکیه کاهش پیدا کرده و نرخ آن حدود ۴ و نیم میلیون تومان است.
۱۳۹۹/۰۷/۰۱
دخالت در امور داخلی عراق، یک فاجعه منطقه‌ای است
وزیر امور خارجه عراق، تاکید کرد که عدم دخالت در امور داخلی، یک اصل در روابط همه کشورها با یکدیگر است و عراق هم در چارچوب همین اصل تلاش می‌کند.به گزارش ایسنا، فواد حسین، وزیر امور خارجه عراق در مصاحبه با روزنامه فرامنطقه‌ای «الشرق الاوسط» که در پاریس انجام شد، تاکید کرد که یکی از اهداف سفر اروپایی‌اش علاوه بر تقویت روابط اقتصادی، بررسی اوضاع امنیتی و سیاسی عراق و منطقه و دعوت از اعزام ناظران اروپایی برای انتخابات عراق در ژوئن آینده و همچنین هماهنگی‌های لازم برای سفر نخست وزیر عراق به پاریس در اواسط ماه اکتبر بوده است.حسین تاکید کرد که یکی از موضوعات مهمی که وی دنبال می‌کند موضوع خانواده‌های تروریست‌های داعش در زندان‌های عراق و سوریه است و افزود که این مسئله ابعاد پیچیده‌ای پیدا کرده و به یک معضل …
مصطفی الکاظمی برای سفر به ترکیه دعوت رسمی شده است
۱۳۹۹/۰۶/۲۷ / ترکیه / عراق / قاسم الاعرجی / مصطفی الکاظمی / فاتح یلدیز
مصطفی الکاظمی برای سفر به ترکیه دعوت رسمی شده است
سفیر ترکیه در بغداد اعلام کرد که کشورش از مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق برای سفر رسمی به آنکارا دعوت به عمل آورده است.
سفر به ترکیه با بلیت ۶۴ میلیونی  | چرا باز شدن مرز ایران و ترکیه مهم است؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۵
سفر به ترکیه با بلیت ۶۴ میلیونی | چرا باز شدن مرز ایران و ترکیه مهم است؟
 رئیس انجمن دفاتر مسافرت هوایی و جهانگردی ایران گفت: بسته بودن مرزی مثل ترکیه فقط به گران‌تر شدن پروازهای این مسیر دامن زده است. نه تنها ایرلاین خارجی، بلکه شرکت‌های هواپیمایی داخلی که گاهی در مسیر ترکیه پرواز دارند، بلیت‌ها را گران کرده‌اند، قیمت پرواز با شرکت هواپیمایی ایرانی برای مسیر یک‌طرفه استانبول ـ تهران به ۱۰ میلیون تومان هم رسیده است.
پرواز ۶۰‌ میلیون‌ تومانی به استانبول!
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / قطر ایرویز / پرواز تهران استانبول / سفر به ترکیه / پرواز استانبول
پرواز ۶۰‌ میلیون‌ تومانی به استانبول!
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان اینکه بده بستان سیاسی بین ترکیه و قطر، موجب اجحاف در حق مسافران ایرانی شده است، تصریح می‌کند: با توجه به بدقولی‌هایی که ترکیش‌ایرلاینز داشته، به مردم توصیه کرده‌ایم برای جلوگیری از متضرر‌شدن تا تعیین تکلیف نهایی، فعلا بلیت ترکیه خریداری نکنند. هرگاه پرواز‌های شرکت‌های هواپیمایی ایرانی به ترکیه برقرار شد، مطمئن می‌شویم که ترکیش‌ایرلاینز هم پرواز‌های خود را انجام خواهد داد.
ادامه بدقولی ترکیه
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / گردشگری / ترکیه / مجوز پروازهای ترکیه / سفر خارجی / مرز / سفر به ترکیه / کروناویروس
ادامه بدقولی ترکیه
ترکیه از ابتدای تابستان محدودیت‌های سفر را برای اتباع برخی از کشورها برداشته اما همچنان مرزهای مشترک با ایران را بسته نگه داشته است.
هایکو ماس: آتن و آنکارا با گفتگو تنش‌های فیمابین را حل‌وفصل کنند
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / هایکو ماس / یونان / ترکیه / مدیترانه شرقی
هایکو ماس: آتن و آنکارا با گفتگو تنش‌های فیمابین را حل‌وفصل کنند
وزیر خارجه آلمان پیش از سفر به ترکیه و یونان از هر دو کشور خواست تا با گفتگو تنش‌های فیمابین در خصوص مدیترانه شرقی را حل‌وفصل کنند.
هیات حماس به ریاست اسماعیل هنیه با اردوغان دیدار کرد
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ / اسماعیل هنیه / رجب طیب اردوغان / جنبش حماس / ترکیه
هیات حماس به ریاست اسماعیل هنیه با اردوغان دیدار کرد
رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین در سفر به ترکیه با رئیس جمهور این کشور دیدار و رایزنی کرد.
ایرانی‌ها رتبه اول خرید مسکن در ترکیه
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ / حضور ایرانی‌ها در ترکیه / خرید ملک در ترکیه / سفر به ترکیه
ایرانی‌ها رتبه اول خرید مسکن در ترکیه
روزنامه فرهیختگان نوشت: در اوایل سال 2010 هر 1.5 لیر ترکیه معادل یک دلار آمریکا بود که این میزان تا سال 2017 به 3.5 لیر و تا اوایل سال 2018 به 3.7 لیر رسید. در آن روزها دولت ترکیه با مشاهده افت قابل‌توجه ارزش لیر، در سپتامبر 2018 تصمیماتی را برای حفظ ارزش پول ملی خود گرفت که یکی از مهم‌ترین این تصمیمات، تسهیل شرایط سرمایه‌گذاری خارجی در این کشور بود. این شرایط 6گانه که در ادامه به آنها پرداخته‌شده، نشان از عزم جدی مسئولان ترکیه برای جذب سرمایه‌گذاری خرد اشخاص حقیقی و حقوقی در کشورهای همسایه و همچنین شهروندان مقیم ترک در کشورهای مختلف بوده است.
۲ مسیره شدن پروازها به ترکیه؛ قیمت بلیت را دوبرابر کرد/ بلیت ترکیه ۲۸ میلیون تومان!
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / مقصود اسعدی سامانی / قطر ایرویز / ترکیه / خطوط پروازی / قیمت بلیط هواپیما
۲ مسیره شدن پروازها به ترکیه؛ قیمت بلیت را دوبرابر کرد/ بلیت ترکیه ۲۸ میلیون تومان!
دو مسیره شدن پروازها این روزها باعث شده تا قیمت بلیت برخی خطوط و برخی مقصدها مثل سفر به ترکیه دو برابر شود. به این ترتیب به نظر می رسد ممنوعیت پرواز ایرانی ها به ترکیه بهانه ای به غیر از کرونا دارد!
هواپیمای قطری، مسافران ایرانی را به ترکیه می‌رساند/ ترکیه همچنان پرواز ایرانی نمی‌پذیرد
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / ایران / ترکیه / فرودگاه / مسافران / برنامه ریزی
هواپیمای قطری، مسافران ایرانی را به ترکیه می‌رساند/ ترکیه همچنان پرواز ایرانی نمی‌پذیرد
ایلنا: مسافران ایرانی برای سفر به ترکیه، در حالی که این کشور هنوز تاریخی را برای از سرگیری پروازها با ایران اعلام نکرده، مجبور هستند از طریق پروازهای کانکشن قطری…
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
کشمکش مینسک و مسکو بر سر «مزدوران روسی» در بلاروس
با وجود نزدیکی سران دو کشور به یکدیگر، ده‌ها شهروند روسیه در بلاروس دستگیر شده‌اند. دولت بلاروس می‌گوید، آنها قصد خرابکاری داشته‌اند. مسکو مدعی شده است که دستگیرشدگان در راه سفر به ترکیه بوده‌اند. به گزارش تایمز، اواخر ژوئیه سازمان اطلاعاتی بلاروس اطلاع داد که ۳۲ شهروند روس را در یک تفرجگاه درمانی در نزدیکی مینسک و یک روس را در جنوب کشور دستگیر کرده است. به گزارش تلویزیون دولتی بلاروس این مردان ۲۴ تا ۵۵ ساله مزدوران یگان واگنر هستند و مسکو آنها را برای بی‌ثبات کردن بلاروس در آستانه انتخابات ریاست جمهوری این کشور اعزام کرده است. یگان واگنر توسط یوگئنی پریگوژین، معروف به «آشپز پوتین» هدایت می‌شود. بر اساس گزارشی که سازمان ملل متحد در اردیبهشت (ماه …
شرط عجیب امارات برای پذیرش مسافر ایرانی
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / ترکیه / پرواز / فرودگاه دبی / تابعیت / امارات / دبی / کشور امارات / ترکیش ایرلاین
شرط عجیب امارات برای پذیرش مسافر ایرانی
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت: با اعلام کشور ترکیه، پروازهای شرکت‌های هواپیمایی ایرانی به ترکیه از روز سه‌شنبه 14 مرداد برقرار می‌شود اما در این پروازها فقط مسافرانی که «اقامت دائم» و «تابعیت» ترکیه را دارند امکان سفر به ترکیه دارند.
برقراری پروازهای ترکیه از 14 مرداد فقط برای 2 گروه از مسافران /شرط عجیب امارات برای پذیرش مسافر ایرانی
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / ترکیه / پرواز / شرکت‌های هواپیمایی / سامانی / مقصود اسعدی سامانی / پروازهای امارات / شرط پروb
برقراری پروازهای ترکیه از 14 مرداد فقط برای 2 گروه از مسافران /شرط عجیب امارات برای پذیرش مسافر ایرانی
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت: با اعلام کشور ترکیه، پروازهای شرکت‌های هواپیمایی ایرانی به ترکیه از روز سه‌شنبه 14 مرداد برقرار می‌شود اما در این پروازها فقط مسافرانی که «اقامت دائم» و «تابعیت» ترکیه را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ دارند امکان سفر به ترکیه دارند.
آرسنال در فینال حذفی؛ اوزیل در ترکیه!
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / آرسنال / مسوت اوزیل
آرسنال در فینال حذفی؛ اوزیل در ترکیه!
نام مسوت اوزیل از فهرست آرسنال برای فینال امشب جام حذفی انگلیس حذف شده و توپچی‌ها اجازه سفر به ترکیه را به او داده اند.
تست کرونای مهاجم پرسپولیس منفی شد/ اوساگونا در ترکیه حضور دارد
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
تست کرونای مهاجم پرسپولیس منفی شد/ اوساگونا در ترکیه حضور دارد
این مهاجم نیجریه ای پیش از ترک کشورش تست کرونا داده و سپس با منفی شدن این تست از نیجریه خارج شد. اوساگونا که پس از پیگیری اطرافیانش بلیت سفر به ترکیه را پیدا کرده بود با رسیدن به این کشور قرار بود به دوحه برود و از آنجا به ایران بازگردد. با این وجود شرایط لازم برای سفر وی به قطر فراهم نشد.
چرا ترکیه مرز هوایی با ایران را باز نمی‌کند؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۳ / گردشگری / مرز / ترکیه / ایرلاین / سفر به ترکیه / کروناویروس / ایرلاین / کرونا در جهان
چرا ترکیه مرز هوایی با ایران را باز نمی‌کند؟
ترکیه شنبه گذشته مجوز همه پروازها از تهران را باطل کرد. اعلام شد این تصمیم به دستور وزارت حمل و نقل و وزارت بهداشت ترکیه گرفته شده است. حالا شرکت هواپیمایی ترکیه در نامه جدیدی به آژانس‌های مسافرتی ایران اطلاع داده علت توقف پروازها بین دو کشور، در ادامه شیوع ویروس کرونا بوده است.
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / بازگشت پرواز به فرودگاه / شرکت های هواپیمایی
برقراری پروازهای مشروط به چین/ بازگشت بلیت پروازهای لغو شده ترکیه
مقصود اسعد سامانی در این باره به ایسنا گفت: ترکیه به صورت ناگهانی پروازهای ایران را به کشورش ممنوع کرد که البته در این میان تنها کسانی که ویزای کاری معتبر ویزای تحصیلی، اقامت یا تابعیت ترکیه را داشتند می‌توانستند به این کشور پرواز کنند و سفر به ترکیه مانند دوبی برای همه آزادنبود.
سفر فرمانده نیروی هوایی جمهوری آذربایجان به ترکیه در بحبوحه تنش‌ها با ارمنستان
۱۳۹۹/۰۴/۲۶
سفر فرمانده نیروی هوایی جمهوری آذربایجان به ترکیه در بحبوحه تنش‌ها با ارمنستان
همزمان با آغاز دوباره تنش مرزی ارمنستان و جمهوری آذربایجان، فرمانده نیروی هوایی این کشور، با سفر به ترکیه با وزیر دفاع این کشور دیدار کرد. وزیر دفاع ترکیه ضمن تأکید بر تداوم حمایت از جمهوری آذربایجان اظهار داشت که «ارمنستان هزینه تشدید حملات نظامی به مرزهای آذربایجان را خواهد داد».
تور ترکیه مجاز است؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / گردشگری / ترکیه / سفر خارجی / ایرلاین / تور ترکیه / سفر به ترکیه / کرونا در جهان
تور ترکیه مجاز است؟
دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی می‌گوید: وقتی شرکت‌های هواپیمایی بلیت استانبول را می‌فروشند، پس تبلیغ تور ترکیه غیرقانونی نیست اما مسافرانی که الان به ترکیه می‌روند، قصد تفریح در ساحل را ندارند، انگیزه‌های کاری و تجاری دارند.
سوغاتی که رضاخان پس از سفر به ترکیه برای مردم آورد
۱۳۹۹/۰۴/۲۱
سوغاتی که رضاخان پس از سفر به ترکیه برای مردم آورد
رضاشاه خودش شخصا حکم صادر و شخصا هم اجرا می‌کرد.
حضور ظریف با لباسی غیردیپلماتیک در یک فروشگاهی در ترکیه+ویدیو
۱۳۹۹/۰۳/۲۷
حضور ظریف با لباسی غیردیپلماتیک در یک فروشگاهی در ترکیه+ویدیو
وزیر خارجه ایران در حاشیه سفر به ترکیه با لباسی غیردیپلماتیک در یک فروشگاهی در شهر استانبول در ترکیه حضور یافت.
ظریف ترکیه را به مقصد مسکو ترک کرد
۱۳۹۹/۰۳/۲۷
ظریف ترکیه را به مقصد مسکو ترک کرد
وزیر خارجه ایران، پس از سفر به ترکیه عازم روسیه شد.
ظریف: در سفر به ترکیه تصمیمات مهمی اتخاذ شد
۱۳۹۹/۰۳/۲۶
ظریف: در سفر به ترکیه تصمیمات مهمی اتخاذ شد
وزیر خارجه ایران در پایان سفر کاری خود به ترکیه، آن را پربار و مهم ارزیابی کرد.
وزرای خارجه و دفاع روسیه به ترکیه سفر می‌کنند
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / روسیه / ترکیه / لیبی
وزرای خارجه و دفاع روسیه به ترکیه سفر می‌کنند
وزرای خارجه و دفاع روسیه فردا یکشنبه در سفر به ترکیه با همتایان خود پیرامون سوریه و لیبی گفتگو خواهند کرد.
بهترین شیوه آموزش زبان ترکی استانبولی
۱۳۹۹/۰۳/۰۳ / زبان ترکی / آموزش زبان خارجی / ترکیه
بهترین شیوه آموزش زبان ترکی استانبولی
اگر اهل تجارت یا سفر به ترکیه هستید و یا به یادگیری یک زبان دیگر مانند ترکی استانبولی علاقه دارید با شیوه‌های آموزش آسان این زبان آشنا شوید.
محاکمه مردی که همسر و دخترش را کشت
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / اخبار حوادث / همسر کشی
محاکمه مردی که همسر و دخترش را کشت
مشاجره بر سر سفر به ترکیه، منجر به قتل همسر و فرزند و بازداشت پدر خانواده شد. متهم مدعی است به دلیل وضع بد روانی دست به قتل اعضای خانواده‌اش زده است.
مانیا پرواز، میزبانی رویایی برای خاطرات شما در سفر به ترکیه و گرجستان زیبا
۱۳۹۹/۰۲/۲۴
مانیا پرواز، میزبانی رویایی برای خاطرات شما در سفر به ترکیه و گرجستان زیبا
نیمه اول سال با گرمای دلپذیر هوا آغازی است برای سفر کردن و دیدن کشورهای مختلف دنیا، زمانی برای گذراندن تعطیلاتی فوق‌العاده به‌ویژه در کشورهایی که به دلیل شرایط آب‌وهوایی در این فصول مقصدی مناسب برای گردشگران محسوب می‌شوند.
سایه کرونا بر سر سلمان | سفر به ترکیه عقب افتاد
۱۳۹۹/۰۲/۲۰
سایه کرونا بر سر سلمان | سفر به ترکیه عقب افتاد
نویسنده مجموعه تلویزیونی «سلمان فارسی» به کارگردانی داوود میرباقری، ضمن تشریح شرایط تولید این پروژه در وضعیت شیوع کرونا، از احتمال تاخیر در ضبط بخش‌های مربوط به ترکیه خبر داد.
آخرین وضعیت تولید «سلمان» در سایه کرونا/ سفر به ترکیه عقب می‌افتد؟
۱۳۹۹/۰۲/۲۰ / سریال سلمان فارسی / داوود میرباقری / امرالله احمدجو
آخرین وضعیت تولید «سلمان» در سایه کرونا/ سفر به ترکیه عقب می‌افتد؟
نویسنده مجموعه تلویزیونی «سلمان فارسی» به کارگردانی داوود میرباقری، ضمن تشریح شرایط تولید این پروژه در وضعیت شیوع ویروس کرونا، از احتمال تاخیر در ضبط سکانس‌های مرتبط با کشور ترکیه خبر داد.
کارگردان «پایتخت ۶»: عجله نکنید سریال ادامه دارد
۱۳۹۹/۰۱/۱۰ / سریال پایتخت / پایتخت 6
کارگردان «پایتخت ۶»: عجله نکنید سریال ادامه دارد
کارگردان سریال پایتخت در واکنش به انتقاد برخی افراد، گفت: در «پایتخت۵» هم عده‌ای در ماجرای سفر به ترکیه زود قضاوت کردند؛ عجله نکنید سریال ادامه دارد.
درباره «پایتخت» زود قضاوت نکنید
۱۳۹۹/۰۱/۱۰ / سیروس مقدم / سریال پایتخت 6
درباره «پایتخت» زود قضاوت نکنید
کارگردان سریال "پایتخت" در واکنش به انتقاد برخی منتقدان  گفت: در «پایتخت۵» هم عده ای در ماجرای سفر به ترکیه زود قضاوت کردند؛ عجله نکنید سریال ادامه دارد.
اخبار رادیو و تلویزیون| سیروس مقدم سانسور "پایتخت" را تکذیب کرد/ حضور اصغر سمسارزاده در برنامه زنده
۱۳۹۹/۰۱/۱۰
اخبار رادیو و تلویزیون| سیروس مقدم سانسور "پایتخت" را تکذیب کرد/ حضور اصغر سمسارزاده در برنامه زنده
کارگردان سریال پایتخت در واکنش به انتقاد برخی افراد گفت: در "پایتخت۵" هم عده‌ای در ماجرای سفر به ترکیه زود قضاوت کردند؛ عجله نکنید سریال ادامه دارد.
آشنایی با ۹ هتل لوکس ترکیه
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ / الفبای سفر / رزرو هتل لوکس / سفر به ترکیه
آشنایی با ۹ هتل لوکس ترکیه
صنعت گردشگری ترکیه از صنایع در حال رشد است که سالانه جمعیت پرشماری گردشگر از سراسر نقاط جهان را به خود جذب می‌کند و این محبوبیت و پیشرفت فقط به برخورداری از جاذبه‌های تاریخی و طبیعی فراوان ختم نمی‌شود و زیرساخت‌ها نیز در این زمینه، تأثیر زیادی داشته‌اند.
۱۳۹۸/۱۲/۲۱
23بازیکن به اردوی تیم ملی دعوت شدند
جلال طالبی، سرمربی تیم ملی در ارتباط با عدم‌دعوت از خداداد عزیزی گفت: من در جریان کامل شرایط عزیزی هستم و حتی در این زمینه با او صحبت کردم. پس از بازگشت تیم ملی از آمریکا، عزیزی در نظر داشت به یکی از باشگاه‌ها ملحق شود و به همین دلیل در حال سفر به ترکیه و آلمان بود و نهایتا تصمیم گرفت به دوبی برود تا از طریق امارات راهی آمریکا شود و با تیم سن‌خوزه قرارداد منعقد کند. طالبی افزود: من منکر این نیستم که عزیزی یکی از بهترین‌های فوتبال ماست و نبود او به تیم ملی ما لطمه می‌زند، اما بازیکنی که 2‌ماه در هیچ …
۱۳۹۸/۱۲/۰۱
دیدار رئیس دولت وفاق لیبی با اردوغان
رئیس شورای ریاستی دولت وفاق لیبی در جریان سفر به ترکیه با رئیس‌جمهور این کشور دیدار کرد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۹
سفر برباد رفته ایرانی‌ها
هواپیمایی اطلس گلوبال ترکیه ورشکست شد. این در حالی است که ایرانی‌ها  ‌میلیاردها تومان برای سفر به ترکیه با این خط پروازی در نوروز  بلیت خریداری کرده بودند. به گزارش همشهری،  این خط هواپیمایی که 2‌ماه پیش نیز اعلام ورشکستگی کرده بود،  دومین خط پروازی بزرگ ترکیه پس از هواپیمایی ترکیش ایرلاین بود که روزانه 3پرواز از تهران و 6شهر دیگر ایران به مقصد شهرهای ترکیه انجام می‌داد. خطوط پروازی اطلس گلوبال ترکیه در دولت دهم در ایران فعال شد و روز گذشته به‌دلیل ورشکستگی،  بدون اعلام قبلی پروازهای خود از مقصد …
۱۳۹۸/۱۰/۲۳
سفر نخست وزیر ایتالیا به ترکیه با محور تحولات لیبی
نخست وزیر ایتالیا در سفر به ترکیه با رئیس جمهور این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / توریاب / تنگه بسفر استانبول / سفر به ترکیه
تنگه بسفر استانبول چه جذابیت‌هایی دارد؟
تنگه بسفر یکی از زیباترین تنگه‌های جهان است که در ترکیه قرار دارد و دریای سیاه را به دریای مرمره متصل می‌کند.
۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / سفر به ترکیه / سفر استانبول / خرید بلیت استانبول / رزرو تور استانبول / سفر به استانبول در زمستان
در نوروز ۹۹ یک سفر ارزان خارجی به همین حوالی!
استانبول ترکیه، یکی از محبوب‌ترین مقاصد سفر برای ما ایرانی‌ها است. سفر به این شهر که بخشی از آن در آسیا و بخشی دیگر در اروپا قرار دارد، بسیار آسان‌تر از شهرهای دیگر اروپاست. جاذبه‌های دیدنی فراوان و فروشگاه‌های متعددی که می‌توان انواع برندهای مطرح بین‌المللی را در آن‌ها پیدا کرد تنها بخشی از جذابیت‌های این شهر است.
۱۳۹۸/۰۹/۲۳
لاریجانی: مجمع مجالس آسیایی فرصت مناسبی برای رایزنی درباره روابط اقتصادی بین کشورها است
شفقنا- رییس مجلس شورای اسلامی مهمترین اهداف سفر به ترکیه برای حضور در مجمع مجالس کشورهای آسیایی را تشریح کرد. علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی پیش از عزیمت به کشور ترکیه برای حضور در دوازدهمین مجمع مجالس آسیایی در جمع خبرنگاران گفت: سفر به ترکیه برای حضور در مجمع مجالس کشورهای آسیایی انجام می شود. در چند دهه اخیر، […]
۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / آندره استراماچونی / باشگاه استقلال
بشنوید | جدیدترین افشاگری آندره آ استراماچونی علیه مدیران استقلال
آندره آ استراماچونی دیشب درست در ساعت‌هایی که اعضای هیات مدیره استقلال می گفتند او تا فردا به تهران می آید و از سفر خلیل زاده رئیس هیات مدیره تیم به ترکیه و ملاقات او با استراماچونی در استانبول سخن می‌گفتند، درحال مصاحبه با شبکه فارسی زبان ایران اینترنشنال بود و اعلام کرد هیچ خواسته ای غیر از دریافت شفاف مطالباتش طبق قوانین فیفا ندارد و ماجرای کاهش یکساله قرارداد یا افزایش قیمت و یا سفر به ترکیه را رد کرد! بخش هایی از این گفت و گو را که امکان انتشار کامل آن مقدور نبود، در این پادکست بشنوید.
۱۳۹۸/۰۹/۰۷
جزئیات دیدار نخست‌وزیر اقلیم کردستان عراق با اردوغان
نخست‌وزیر اقلیم کردستان عراق در جریان سفر به ترکیه با رئیس‌جمهور و وزیر خارجه این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۷
لیبی و ترکیه توافقنامه امنیتی امضاء کردند
رئیس دولت وفاق ملی لیبی در سفر به ترکیه با مقامات بلندپایه این کشور توافقنامه همکاری‌های امنیتی امضا کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۱
دیدار نخست‌وزیر قزاقستان با مقامات عالی و تجار ترکیه
نخست‌وزیر قزاقستان در سفر به ترکیه با «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور و «فواد اوکتای» معاون وی دیدار کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / شورای وزیران اکو / ظریف وزیر امورخارجه / محمدجواد ظریف
ظریف: همسایگان و همکاری منطقه‌ای اولویت ایران است
وزیر امور خارجه کشورمان توئیتی را درباره سفر به ترکیه و حضور در بیست و چھارمین نشست شورای وزیران اکو در آنتالیای ترکیه منتشر کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۵ / مهدی تاج / فدراسیون فوتبال / مارک ویلموتس
خبری از جلسه ویلموتس و تاج در استانبول نیست
خبر ورزشی نوشت: رئیس فدراسیون فوتبال و اعضای هیات رئیسه برای شرکت در مجمع فوتسال امروز راهی مشهد می شوند و سفر به ترکیه در دستور کار مسئولان فدراسیون نیست.
۱۳۹۸/۰۸/۱۵
سفر تاج و هیات رئیسه به مشهد برای مجمع فوتسال/خبری از جلسه ویلموتس و مسئولان در ترکیه نیست
رئیس فدراسیون فوتبال و اعضای هیات رئیسه برای شرکت در مجمع فوتسال امروز راهی مشهد می شوند و سفر به ترکیه در دستور کار مسئولان فدراسیون نیست.
۱۳۹۸/۰۸/۰۴ / هند / کشمیر / ترکیه
کشمیر و گولن از علل تنش های دیپلماتیک میان هند و ترکیه
دهلی نو-ایرنا- دهلی نو در میان افزایش تنش ها میان هند و ترکیه، هفته گذشته به شهروندان خود در مورد سفر به ترکیه اخطار داد. تنش های دو کشور پس از مطرح شدن مساله کشمیر توسط رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه و همچنین حمایت هند از فتح الله گولن افزایش یافت.
۱۳۹۸/۰۸/۰۴ / سفر به ترکیه / استانبول / آنکارا
بهترین پایتخت های توریستی و اقتصادی ترکیه
ترکیه شهر‌های بسیار زیادی برای گردش و تفریح دارد. شهر‌های ترکیه اکثراً مقاصد مهم گردشگری در دنیا می‌باشند. شهر‌هایی در ترکیه وجود دارد که پایتخت اقتصادی و گردشگری این کشور به شمار می‌روند.
۱۳۹۸/۰۸/۰۱
افزایش ۴۵ درصدی سفر به ترکیه
رییس کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی تبریز گفت: با وجود دلار 11 هزار تومانی، باز هم تفریحات و اقامت در ترکیه بسیار ارزان‌تر از ایران است
۱۳۹۸/۰۷/۳۰
افزایش ۴۵ درصدی سفر به ترکیه/ خروج یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار از کشور برای خرید ملک در ترکیه
رئیس کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی تبریز گفت: با وجود دلار 11 هزار تومانی، باز هم تفریحات و اقامت در ترکیه بسیار ارزان‌تر از ایران است ضمن آنکه علاوه بر تفریح بحث خرید مخصوصا پوشاک مطرح است. تولیدات این کشور 50 درصد ارزان‌تر از پوشاک داخلی است ضمن آنکه کیفیت و طراحی به مراتب بهتر است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •