سه شنبه, ۱ مهر, ۱۳۹۹ / 22 September, 2020
سفر هوایی
۶ ساعت قبل
"پروازهای بی‌مقصد"؛ اعتیاد بشر به سفر هوایی
اغلب به ما گفته شده که ما نمی‌توانیم بدون پرواز زندگی کنیم چرا که آن‌ها به ما تجربه و درک مکان‌ها و فرهنگ‌های دیگر را می‌دهند.
قیمت سفر هوایی به ترکیه شکست
۷ ساعت قبل / پرواز ایران و ترکیه / پرواز های خارجی / سفر به ترکیه
قیمت سفر هوایی به ترکیه شکست
دبیر انجمن ایرلاین‌های کشور نرخ بلیت هواپیماهای ایرانی برای پرواز به ترکیه را حدود ۴ و نیم میلیون تومان اعلام کرد. نوشته قیمت سفر هوایی به ترکیه شکست اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
تور مشهد با قطار
۲۴ ساعت قبل / تور مشهد با قطار / تور مشهد / آژانس ندا بال آسمان
تور مشهد با قطار
سفر به مشهد مقدس با حال و هوای معنوی خاص خود همواره بهترین گزینه برای تخلیه انرژی منفی و داشتن یک حال خوب می‌باشد و در میان گزینه‌هایی که برای سفر پیش روی شما قرار دارد از جمله سفر با خودروی شخصی، سفر با قطار، سفر هوایی، رزرو هتل و ... این استفاده از تورها هستند که بهترین انتخاب می‌باشند زیرا با رزرو قطار و یا هواپیما به همراه هتل و استفاده از نرخ‌های همکاری همواره کمترین قیمت را دارند و باعث می‌شود تا مقدار قابل توجهی از هزینه هایتان کاهش یابد. این تورها به شما این امکان را می‌دهند تا بتوانید هتلی متناسب با نیازهای خودتان انتخاب نمایید.
نکاتی درباه سفر هوایی با کودکان که قبل از خرید بلیط هواپیما باید بدانید!
۲۴ ساعت قبل / طاهاگشت / بلیط استانبول / سفر هوایی
نکاتی درباه سفر هوایی با کودکان که قبل از خرید بلیط هواپیما باید بدانید!
سفر هوایی با کودکان نوزاد و خردسال کمی دشوار و گاهی دردسر ساز می باشد اما تا زمانی که ندانید باید چکار کنید.
شواهد بیشتر درباره انتشار آسان کرونا در پروازهای هوایی درازمدت| سفر هوایی آنقدر هم بی‌خطر نیست
۲ روز قبل
شواهد بیشتر درباره انتشار آسان کرونا در پروازهای هوایی درازمدت| سفر هوایی آنقدر هم بی‌خطر نیست
یافته‌های یک بررسی جدید این احتمال را مطرح می‌کند ویروس کرونا ممکن است در پروازهای درازمدت به آسانی انتشار یابد.
پرواز مسیر استانبول تهران ۶۴ میلیون! + فیلم
۱۳۹۹/۰۶/۲۱
پرواز مسیر استانبول تهران ۶۴ میلیون! + فیلم
قطر نرخ بلیط تهران به استانبول را ۳۲ برابر کرده است. قیمت‌های نجومی سفر هوایی خارجی از ایران باعث اعتراض مسافران شده است.
چطور سفر هوایی ایمن دردوران کرونا داشته باشیم؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / کرونا / کووید 19 / سفر هوایی / فاصله اجتماعی / امنیت / ابتلا
چطور سفر هوایی ایمن دردوران کرونا داشته باشیم؟
اگر بخواهیم محکم‌کاری بیشتری کنیم باید دستمال مرطوب ضدعفونی‌کننده شخصی خودمان را به درون هواپیما بیاوریم. فقط باید از دستمال‌هایی استفاده کنیم که ضدکرونا بودنشان روی بسته آن‌ها درج شده باشد.
بلیط هواپیما چارتر چه کمکی به مسافران می کند؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ / سفر مارکت / بلیط چارتر هواپیما / بلیط هواپیما
بلیط هواپیما چارتر چه کمکی به مسافران می کند؟
اگر تا امروز با انگیزه های مختلف قصد سفر هوایی داشته اید و زمانی را برای خرید اینترنتی بلیط هواپیما در سایت های مختلف سپری کرده باشید، حتما به عبارت بلیط هواپیما چارتر یا سیستمی برخورد کرده‌اید. اما این دو نوع بلیط هواپیما چیستند و چه اهمیتی در صنعت گردشگری دارند؟
خطوط هوایی دلتای آمریکا بیش از 1900 خلبان را به مرخصی بدون حقوق می‌فرستد
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ / ویروس کرونا
خطوط هوایی دلتای آمریکا بیش از 1900 خلبان را به مرخصی بدون حقوق می‌فرستد
به علت کاهش شدید تقاضا برای سفر هوایی در آمریکا، شرکت هواپیمایی دلتا قرار است در ماه اکتبر 1941 خلبان را به مرخصی اجباری بدون حقوق بفرستد.
بزرگترین خطوط هوایی آمریکای جنوبی به دلیل بحران کرونا 13 هزار نفر را اخراج کرد
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / ویروس کرونا
بزرگترین خطوط هوایی آمریکای جنوبی به دلیل بحران کرونا 13 هزار نفر را اخراج کرد
خطوط هوایی لاتام که بزرگترین شرکت هواپیمایی در آمریکای جنوبی محسوب می شود اعلام کرد که از ماه مارس 12 هزار و 600 کارمند یا تقریبا 30 درصد از نیروی کار خود را به دلیل کاهش شدید تقاضا برای سفر هوایی درپی شیوع کرونا اخراج کرده است.
چگونه در سفر هوایی کرونا نگیریم؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۱
چگونه در سفر هوایی کرونا نگیریم؟
این روزها از ما خواسته می‌شود تا حد امکان از سفر و جابه جایی خودداری کنیم اما به هرصورت گاهی ناگزیر از بعضی جابه جایی‌ها هستیم. به همین دلیل رعایت بعضی نکات به ما کمک می‌کند سفر هوایی ایمن‌تری از لحاظ کرونا داشته باشیم.
زمان از سرگیری پروازهای ایران و ترکیه اعلام شد
۱۳۹۹/۰۵/۱۷ / ایران و ترکیه / تجارت ایران و ترکیه / سفر هوایی / کرونا
زمان از سرگیری پروازهای ایران و ترکیه اعلام شد
رییس خانه اقتصاد ایران و ترکیه و از دو زمان احتمالی برای از سرگیری پروازهای مشترک میان ایران و ترکیه خبر داد. نوشته زمان از سرگیری پروازهای ایران و ترکیه اعلام شد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
پایان ملکه آسمان ها/بوئینگ ۷۴۷ از خط تولید خارج می شود   گالری
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / بوئینگ / 747
پایان ملکه آسمان ها/بوئینگ ۷۴۷ از خط تولید خارج می شود گالری
شرکت هواپیماسازی بوئینگ به ساخت جامبو جت های ۷۴۷ خود پایان می دهد. این جت ها در دهه ۱۹۷۰ سفر هوایی را دموکراسی سازی کردند، اما از هواپیماهای نوین دو موتوره عقب ماندند. تولید این جت ها از سال ۲۰۲۲ به کلی متوقف می شود. این هواپیماهای بوئینگ در دوران اوج خود به «ملکه آسمان ها» مشهور بودند. بوئینگ ۷۴۷ اولین بار در ۹ فوریه ۱۹۶۹ به پرواز درآمد و در ماه ژانویه ۱۹۷۰ توسط شرکت هواپیمایی جهانی «پنَ آمریکن» در خدمات هوایی به کار گرفته شد. از نظر ایمنی، ۷۴۷ سابقه نسبتا خوبی دارد، اما در سال ۱۹۸۵ بدترین حادثه خود را پشت سر گذاشت: ۷۴۷ متعلق به خطوط هواپیمایی ژاپن سقوط کرد و ۵۲۰ نفر جان خود را از دست دادند. ناسا یک مرتبه از یک ۷۴۷ تغییر یافته برای حمل شاتل فضایی ۶۸ تنی و ریچارد برنسون میلیاردر نیز از یک ۷۴۷ …
محدودیت‌های پزشکی برای سفر با هواپیما چیست؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / سفر با هواپیما / هواپیما / محدودیت پزشکی / چارتر / سبک زندگی / پارسی خبر
محدودیت‌های پزشکی برای سفر با هواپیما چیست؟
افرادی که دارای بیماری خاصی هستند بهتر است قبل از خرید بلیط هواپیما و انجام سفر هوایی با پزشک خود مشورت کنند و مجوز سفر را دریافت کنند.
چند نکته مهم برای خرید بلیط هواپیما
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / فلایتیو / خرید بلیط هواپیمایی
چند نکته مهم برای خرید بلیط هواپیما
سفر هوایی این فرصت را برای گردشگران فراهم کرده که زمان بین سفر خود را کاهش دهند و وقت بیشتری برای لذت بردن از جاذبه‌های گردشگری مقصد مورد نظر خود داشته باشند.
سفر هوایی در زمان همه‌گیری کرونا تا چه اندازه خطرناک است؟
۱۳۹۹/۰۴/۱۵
سفر هوایی در زمان همه‌گیری کرونا تا چه اندازه خطرناک است؟
علی ملائکه _  روزنامه‌نگار و پزشک سفر هوایی خطر قرارگیری شما در معرض عفونت را افزایش می‌دهد، اما خطوط هوایی اقداماتی را برای پیشگیری انجام داده‌اند و شما هم می‌توانید کارهایی را برای پیشگیری از ابتلا به کرونا انجام دهید. سفر هوایی به‌معنای به انتظار ایستادن در صف بازرسی و پایانه‌های فرودگاه است که شما را در تماس نزدیک با دیگر افراد قرار می‌دهد. با از سرگرفته شدن سفرهای هوایی، به‌تدریج هواپیماها شلوغ‌تر می‌شوند و به‌این‌ترتیب با احتمال بیشتری ممکن است برای مدت زیادی مجبور باشید نزدیک افراد دیگر …
بدهی سفرهای هوایی به ۶۰ میلیارد تومان رسید
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / گردشگری / انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و هوایی ایران / ایرلاین / بدهی / بخشنامه لغو سفر / کروناویروس / آژانس مسافرتی / سفر هوایی / سفر / _هتل
بدهی سفرهای هوایی به ۶۰ میلیارد تومان رسید
رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران می گوید: با گذشت ۵ ماه از لغو سفرها پس از شیوع کرونا، هنوز بخشی از بدهی شرکت های هواپیمایی به مردم و آژانس های مسافرتی برگردانده نشده. بدهی ایرلاین ها به ۶۰ میلیارد تومان رسیده است.
تشدید مقررات استفاده از ماسک در شرکت‌های هوایی آمریکا
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / شبکه سی ان ان / کرونا / ماسک / ایالات متحده آمریکا / هراس جهانی از ویروس کرونا
تشدید مقررات استفاده از ماسک در شرکت‌های هوایی آمریکا
تهران – ایرنا– شرکت‌های عمده هواپیمایی آمریکا قصد دارند با تشدید اجرای مقررات الزام مسافران به استفاده از ماسک در هواپیما، مسافرانی را که از اجرای مقررات تازه خودداری می‌کنند، از سفر هوایی محروم کنند.
یک بازرگان کلمبیایی متهم به همکاری با ونزوئلا بازداشت شد
۱۳۹۹/۰۳/۲۵ / ونزوئلا / کلمبیا / اینترپل / بازداشت / پرداخت رشوه / پولشویی / تحریم اقتصادی
یک بازرگان کلمبیایی متهم به همکاری با ونزوئلا بازداشت شد
یک بازرگان کلمبیایی که به اتهام همکاری با دولت ونزوئلا تحت تحریم آمریکا قرار گرفته است، در سفر هوایی خود به مقصد ایران توسط مقامات جمهوری کیپ ورد در قاره آفریقا بازداشت شد.
ترکیه به دنبال نفوذ در منطقه
۱۳۹۹/۰۳/۰۷
ترکیه به دنبال نفوذ در منطقه
ماجراجویی‌های اخیر رجب طیب اردوغان در لیبی و پشتیبانی از دولت حاکم در طرابلس با به کارگیری مزدوران سوری و امضای توافق‌ دریایی، تنها بخشی از طرح بلندپروازانه ترکیه برای برتری طلبی در حوزه شرق مدیترانه هستند. به گزارش ایسنا روزنامه گاردین انگلیس در تحلیلی درباره برنامه‌های ترکیه برای گسترش نفوذ در حوزه خاورمیانه و مدیترانه نوشته است: وائل عمر، اولین باری که سوار یک هواپیما شد با تجربه‌ای متفاوت از آن چیزی که فکرش را می‌کرد مواجه شد. دیدن سفر با هواپیما در فیلم‌ها باعث شده بود او تصور کند که قرار است از استان ادلب سوریه با یک سفر هوایی شگفت‌انگیز به تعطیلاتی در سرزمین دیگری برود. او که ۲۲ سال سن دارد به عنوان مزدور جذب ارتش ترکیه شده و در مناطق نزدیک به مرز ترکیه …
پرواز خطوط هوایی دلتا با 60 درصد ظرفیت برای جلوگیری از شیوع کرونا
۱۳۹۹/۰۲/۳۰
پرواز خطوط هوایی دلتا با 60 درصد ظرفیت برای جلوگیری از شیوع کرونا
شرکت هواپیمایی دلتای آمریکا حداقل تا آخر ماه ژوئیه، از بیش از 60 درصد ظرفیت صندلی هواپیماهای خود استفاده نخواهد کرد و در صورت افزایش تقاضا برای سفر هوایی پروازهای بیشتری انجام خواهد داد.
صندلی هواپیما سازگار با شرایط کرونایی
۱۳۹۹/۰۲/۰۴
صندلی هواپیما سازگار با شرایط کرونایی
یک شرکت ایتالیایی صندلی مخصوص هواپیما همراه کلاهکی طراحی کرده که فضای هر مسافر را ایزوله و از احتمال ابتلا به ویروس کرونا جلوگیری می‌کند. به‌گزارش دیلی‌میل، شیوع ویروس کرونا به زمینگیر شدن هواپیماها در سراسر جهان منجر شده اما یک شرکت ایتالیایی مشغول کار روی طرح اولیه‌ای است که سفر هوایی را در این بازه ایمن می‌کند.  رندرهایی که شرکت Avio Interiors طراحی کرده شامل یک کلاهک است که دور هر صندلی هواپیما قرار می‌گیرد و حائلی میان مسافران به‌وجود می‌آورد. این صندلی Janus نام گرفته و طراحی‌های مختلف از آن …
۱۳۹۹/۰۲/۰۳
ورود مهاجر ممنوع
کرونا تبدیل به بهانه‌ای شد تا دونالد ترامپ، رییس‌جمهور ایالات‌متحده امریکا بتواند به آمال و آرزویی که از ابتدای ریاست‌جمهوری به دنبال آن بود، دست پیدا کند و آن جلوگیری از ورود مهاجران به امریکا بود. دونالد ترامپ می‌گوید، روند مهاجرت را به دلیل شیوع ویروس کرونا متوقف کرده است. او روز دوشنبه به وقت امریکا اعلام کرد که برای حمایت از اشتغال در امریکا روند مهاجرت به ایالات‌متحده را به حالت تعلیق در می‌آورد. او در توییتر خود نوشت: «کشور از سوی دشمنی نامرئی مورد حمله قرار گرفته و ما نیازمند محافظت از مشاغل شهروندان بزرگ امریکا هستیم.» ترامپ پیش‌تر پروازها و ورود مسافران از سمت چین و اروپا را محدود کرده بود. سی‌ان‌بی‌سی در گزارش خود می‌نویسد …
(تصاویر) پنج مکانی که هواپیما‌ها نمی‌توانند بر فراز آن پرواز کنند
۱۳۹۹/۰۱/۱۷ / سفر هوایی / هواپیمای مسافربری / جاذبه های سفر هوایی / ممنوعیت عبور هوایی
(تصاویر) پنج مکانی که هواپیما‌ها نمی‌توانند بر فراز آن پرواز کنند
به لطف سفر‌های بین المللی هوایی، مکان‌های بسیار کمی در جهان ما وجود دارد که ما نمی‌توانیم با مدارک مناسب به آن‌ها دسترسی پیدا کنیم. با این حال، مناطق خاصی در کره زمین وجود دارد که محدودیت‌هایی را تنظیم کرده اند که ورود هواپیما‌ها را ممنوع می‌کند.
۱۳۹۹/۰۱/۱۶
۲ میلیون سفر هوایی در جهان لغو لغو شد/ کاهش ۶۵ درصدی فروش بلیت
انجمن بین المللی شرکت های هواپیمایی (یاتا) اعلام کرد: شمار افرادی که سفرهای هوایی خود را به دلیل شیوع کرونا لغو کرده اند، از ۲ میلیون نفر گذشت.
لغو 2 میلیون سفر هوایی در جهان
۱۳۹۹/۰۱/۱۶
لغو 2 میلیون سفر هوایی در جهان
انجمن بین المللی شرکت های هواپیمایی (یاتا) اعلام کرد: شمار افرادی که سفرهای هوایی خود را به دلیل شیوع کرونا لغو کرده اند، از ۲ میلیون نفر گذشت.
چگونه استرس ناشی از پرواز و سفر هوایی را کاهش دهیم؟
۱۳۹۹/۰۱/۱۶
چگونه استرس ناشی از پرواز و سفر هوایی را کاهش دهیم؟
پرواز و سفر هوایی به دلیل آنکه سبک و سیاقی کمی متفاوت نسبت به روش‌های دیگر سفر دارد، برای خیلی از افراد همراه با استرس است.
سفرستان؛ چگونه سفر هوایی خاطره‌انگیزی با هواپیما را تجربه کنیم؟
۱۳۹۹/۰۱/۱۴
سفرستان؛ چگونه سفر هوایی خاطره‌انگیزی با هواپیما را تجربه کنیم؟
شرکت خدمات مسافرت هوایی سفرستان شهر فردا چهل سال پیش فعالیت خود را با نام آوانگارد (به‌معنای پیشرو و پیشتاز) آغاز کرد.
سفر جاده‌ای ممنوع، سفر هوایی و ریلی آزاد؟!
۱۳۹۹/۰۱/۰۴ / شیوع کرونا در ایران / منع سفر نوروزی / سفرهوایی و ریلی در نوروز / کرونا و نوروز در ایران
سفر جاده‌ای ممنوع، سفر هوایی و ریلی آزاد؟!
از یک طرف ورودی برخی شهر‌ها و استان‌ها به روی خودروی مسافران بسته شده و از طرف دیگر، هواپیما و قطار تخفیف‌هایی گذاشته‌اند که وسوسه‌کننده است.
شما از مدت‌ها پیش در قرنطینه زندگی می‌کنید / مزایای زندگی دورکاری در وضعیت کرونایی را در یابید
۱۳۹۸/۱۲/۲۷
شما از مدت‌ها پیش در قرنطینه زندگی می‌کنید / مزایای زندگی دورکاری در وضعیت کرونایی را در یابید
یان بوگوست نویسنده و همکار نشریه آتلانتیک و عصو برجسته مطالعات رسانه‌ای در موسسه فناوری جورجیا در مقاله‌ای برای نشریه آتلانتیک می‌نویسد: من در دفتر خود در آتلانتا نشسته ام تا در یک سمینار درباره نوشتن شرکت کنم. سمینار در دفتر من برگزار نمی‌شود، بکه در دورهام کارولینای شمالی برگزار می‌شود.  من از مدتی پیش یک سفر هوایی را برای شرکت در این رویداد در نظر داشتم، اما تصور کردم که لزومی ندارد برای یک سمینار کوتاه سفر کنم و بهتر است از این برنامه صرف نظر کنم. به پیشنهاد میزبانم قرار شد از طریق ویدئو کنفرانس در اپلیکیشن زوم یکدیگر را ملاقات کرده و جلسه داشته باشیم. جالب است بدانید که این برنامه‌ریزی هیچ ارتباطی به کرونا نداشت و ما پیش از شیوع کرونا تصمیم گرفتیم از فناوری برای کوتاه کردن مسیر و ماندن در …
۱۳۹۸/۱۲/۲۷
ارسال زمینی خودرو و سفر هوایی برای دور زدن مقررات کرونایی!
یک دستگاه تریلر با ۸ دستگاه خودرو پلاک تهران در خیابان طالقانی به وسیله پلیس راهور توقیف شد که صاحبان خودرو از طریق هوایی وارد بوشهر شده و خودروهای خود را با تریلر فرستاده بودند تا مورد استفاده قرار دهند که با هوشیاری پلیس راهور این خودروها متوقف و به پارکینگ منتقل شدند.رئیس پلیس راهور استان بوشهر در گفت‌وگو با ایسنا با بیان جزئیات این خبر عنوان کرد: ساعت ۷ صبح دوشنبه ۲۶ اسفندماه ۹۸ در بازدید از سطح شهر در راستای کنترل ترافیک در مسیر میدان مطهری به سمت صلح‌آباد یک دستگاه تریلی خودروبر دو طبقه حامل ۸ خودرو را مشاهده کردیم که به آن مشکوک شدیم. سرهنگ حاجی‌زاده اظهار کرد: در بررسی‌ها متوجه شدیم این خودروها، خودروهای گران‌قیمت همچون لانکروزر، BMW و مزدا و چند خودرو ایرانی هستند که در بررسی بیشتر دیدیم …
ایرلاین‌های داخلی کرونا را به کشور منتقل نکردند/کاهش شدید تقاضای سفر هوایی و ریلی
۱۳۹۸/۱۲/۱۵
ایرلاین‌های داخلی کرونا را به کشور منتقل نکردند/کاهش شدید تقاضای سفر هوایی و ریلی
معاون وزیر راه با بیان "طبق بررسی وزارت بهداشت کرونا با ایرلاین‌های داخلی به کشور منتقل نشده است،گفت:با بیشترین کاهش تقاضا برای سفر در بخش‌های هوایی، ریلی و جاده‌ای مواجه هستیم.
اعلام شماره تلفن برای شکایت از آژانس‌های خاطی در بحران کرونا
۱۳۹۸/۱۲/۰۷
اعلام شماره تلفن برای شکایت از آژانس‌های خاطی در بحران کرونا
انجمن صنفی دفاتر سفر هوایی، گردشگری و زیارتی استان تهران برای پیگیری شکایت از آژانس‌هایی که با شیوع ویروس کرونا جریمه کنسلی گرفته‌اند، شماره تلفن‌هایی را اعلام کرد.
تور کیش و سفر جاده‌ای با رنت ماشین
۱۳۹۸/۱۲/۰۵ / پرشین هتل / تور کیش / رنت ماشین
تور کیش و سفر جاده‌ای با رنت ماشین
تور کیش به صوت سفر هوایی و دریایی و زمینی محبوبیت دارد. اما به دلیل تسهیل سفر اغلب گردشگران ترجیح می‌دهند تور کیش را به‌صورت هوایی را تجربه کنند.
۱۳۹۸/۱۲/۰۴ / عبدالله عبدالله / کابل / هرات / انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان (سپتامبر ٢٠١٩)
مقامات فرودگاه کابل مانع سفر رئیس تیم انتخاباتی عبدالله شدند
تهران- ایرنا- "علی احمد عثمانی"، رئیس تیم انتخاباتی "عبدالله عبدالله" گفت، مقامات فرودگاه کابل به او اجازه سفر هوایی به استان هرات ندادند.
۱۳۹۸-۱۲-۰۴
تداوم سفر هوایی کرونا از چین - وزیر راه تکذیب کرد!
طبق آخرین اخبار از سوی وزارت بهداشت و درمان، آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در ایران به ۲۸ نفر و تعداد افراد فوت شده به ۵ نفر رسید. تا روز گذشته (شنبه) ۷۸۵ فرد مشکوک به ویروس کرونا از بین هزاران فرد مراجعه‌کننده از مطب‌ها و کلینیک ها به مراکز وزارت بهداشت تحت آزمایش قرار گرفته‌اند و در روز شنبه تعداد ۱۰ فرد مبتلای جدید به ویروس کرونا تشخیص قطعی شد که با توجه به آمار ۱۸ نفر روز گذشته مجموع این مبتلایان به ۲۸ نفر رسید.
۱۳۹۸/۱۲/۰۳ / کاریکاتور / ویروس کرونا / بیماری مسری واگیر دار / سفر
راه‌حل سفر هوایی بدون خطر کرونا کشف شد!
پرش نات، کارتونیست هندی، با انتشار کارتونی در سایت کگل، به سفرهای هوایی به عنوان یکی از مهمترین عوامل گسترش ویروس کرونا در جهان اشاره کرد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۳ / الی گشت / اصطلاحات پرواز / بلیط هواپیما / سفر
برای سفر هوایی این اصطلاحات را بایستی بدانید!
شاید بارها پیش آمده باشد که هنگام سفر با هواپیما و خرید بلیط، با اصطلاحاتی رو به رو شده باشید که هیچ اطلاعی از آن‌ها نداشته‌اید و حتی معنی تحت‌الفظی آن‌ها را هم نمی‌دانستید.
۱۳۹۸/۱۲/۰۱
آیا انتقال ویروس کرونا در سفر هوایی امکان‌پذیر است؟
ویروس کرونا از حدود یک ماه قبل از ووهان چین شیوع یافته و به کشورهای مختلف جهان از جمله ایران رخنه کرده است. چطور بدون نگرانی از ویروس کرونا پرواز امنی داشته باشیم؟
۱۳۹۸/۱۱/۳۰
پرواز با فناوری در فرودگاه‌های آینده
عمادالدین قاسمی پناه_خبرنگار  سفرهای هوایی در دهه پیش رو نقش پررنگ‌تری در حمل‌ونقل خواهند داشت. علاوه بر اینکه هر روز فناوری‌ طراحی و ساخت هواپیماهای مسافربری پیشرفت می‌کند، فرودگاه‌های جهان هم قرار است تا سال ۲۰۳۰ امکاناتی پیدا کنند که با استفاده از تکنولوژی‌های جدید سفر هوایی برای همه راحت‌تر شود. سیستم‌های بیومتریک در تأمین امنیت فرودگاه‌ها کاربرد جدی‌تری پیدا می‌کنند و این در حالی است که اپلیکیشن‌های شرکت‌های هواپیمایی می‌توانند تأخیر در پرواز، محل‌های وای‌فای رایگان و شارژ گوشی را به همه …
۱۳۹۸/۱۱/۲۳
سرآسیایی: برنامه بسیار فشرده‌ای داریم/ امیدوارم ظلم AFC روزی به پایان برسد
مجتبی سرآسیایی با اشاره به تقویم فشرده مسابقات این تیم در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا اظهار کرد: در ۲۴ روز، ۶ بازی انجام دادیم که ۵ بازی، بیرون از خانه بوده‌است. 3 دیدار از این 5 دیدار هم برون‌مرزی بوده و کیلومترها سفر هوایی داشتیم تا به محل برگزاری مسابقه برسیم.
۱۳۹۸/۱۱/۲۳
کمک طوفان به رکورد سفر هوایی
لندن: یک فروند هواپیمای بوئینگ شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز با کمک انرژی ناشی از باد‌های طوفان کی‌را توانست رکورد سفری هوایی را تا 80دقیقه بهبود ببخشد. این هواپیما مسافت نیویورک تا لندن را در 4ساعت و 56دقیقه طی کرد. براساس گزارش فلایت ترید ۲۴، وب‌سایت ردیابی آنلاین پروازها، رکورد پیشین را یک هواپیمای نروژی به‌دست آورده بود که این مسافت را در ۵ساعت و ۱۳دقیقه پیموده بود.  
۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / هواپیما / بریتیش ایرویز / توفان
توفان رکورد سفر هوایی از لندن به نیویورک را جابجا کرد
یک توفان شدید باعث شد رکورد سفر هوایی از لندن به نیویورک جابجا شود و این کار به جای شش ساعت در عرض ۴ ساعت و ۵۶ دقیقه صورت بگیرد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۰
هواپیما تا چه مدت می‌تواند با یک موتور پرواز کند؟
هر اتفاق غیرمنتظره‌ای طی سفر هوایی می‌تواند بسیار نگران‌کننده باشد. به‌خصوص اگر یکی از خدمه هواپیما بگوید که یکی از موتور‌های هواپیما از کار افتاده است!
۱۳۹۸/۱۱/۱۵
کاهش 50 درصدی سفر ایرانیان به خارج از کشور در سال 97
رئیس انجمن صنفی دفاتر سفر هوایی گردشگری و زیارتی تهران در گفتگو با «ایران» گفت: بندرعباس، کیش، قشم، مشهد، اصفهان و شیراز مسیرهای پرتقاضا در نوروز است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۳ / کرمانشاه / کردستان / کنگاور / سفر هوایی / زیورآلات سنتی / مراسم پیرشالیار / لباس کردی / اورامان تخت / مریوان کردستان / سفر به اورامان تخت
از اورامان تا آسمان فقط چند قدم فاصله است
در سفر به اورامان تخت فقط چند قدم با آسمان فاصله خواهید داشت. در این سرزمین می‌توانید در بهمن‌ماه مهمان مراسم عروسی پیرشالیار شوید.
۱۳۹۸-۱۰-۲۲
علت‌یابی یک سقوط: از پنهان‌کاری تا شفافیت دیر هنگام
کسی نمی‌گوید که هیچ هواپیمای مسافربری سقوط نمی‌کند و کسی هم نمی‌گوید که مسافرت با هواپیما به جهت ضریب بالای امنیتی، نباید همراه با حادثه و سانحه باشد. به واقع سقوط هواپیما و سوانح هوایی با توجه به توسعه و گسترش صنعت حمل‌و نقل هوایی، فرسوده شدن ناوگان هواپیمایی، خطای خدمه و نقص فنی و سرانجام سایر عوامل نظیر: شرایط جنگی در برخی مناطق و آسمان‌های خاص یا جغرافیای برخی فرودگاه‌ها، گاه چالش سفر هوایی را اجتناب‌ناپذیر می‌سازد.
۱۳۹۸/۱۰/۰۷
ایده منحصر به‌فرد ژاپنی‌ها برای افزایش گردشگری در المپیک و پارالمپیک
مسئولان کشور ژاپن قصد دارند با اهدای سفر هوایی مجانی به اتباع خارجی، امکان جدیدی را برای توریست‌های خارجی به منظور بازدید از نقاط مختلف این کشور فراهم کنند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / مشهد / زیارت / تورگردشگری
سفر هوایی به شهر مقدس مشهد
چنانچه به دنبال سفری هستید که هم بتوانید از زیارت کردن لذت برده و هم جاذبه های گردشگری را هدف قرار دهید مشهد می تواند یک انتخاب مناسب برایتان باشد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۶
3 نکته مهم که می تواند سفر هوایی شما را ساده تر کند
برخی از مردم نسبت به سفرهای هوایی احساس خوبی ندارند و تصور می کنند که در هنگام سفر هوایی تجربه خوبی ندارند، اما به نظر می رسد بخشی از این احساسات منفی شامل عدم توجه به برخی نکات ساده است.
۱۳۹۸-۰۹-۱۱
گفت‌وگوی مجله «نِیشن» با نائومی کلاین، بحران محیط زیست ادامه داستان برده‌داری و استعمار است
در ماه اگوست که با نائومی کلاین گفت‌وگو کردم، 13 روز از آغاز سفر «گرتا تونبرگ» با قایقِ مسابقه‌ای و پاک «مالیزا» روی اقیانوس اطلس گذشته بود. این فعال زیست‌محیطی 16 ساله سوئدی به دلیل آلودگی کربنی هواپیماها، از سفر هوایی به نیویورک پرهیز کرد و برای شرکت در اجلاس آب‌وهوایی سازمان ملل در منهتن، با قایق سفر کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۵ / لیونل مسی / فرانس فوتبال / توپ طلا / سون هیونگ مین / ویرجیل فن دایک
نامزدهای معمولی «عشق» پخش می‌کنند، نامزدهای توپ طلا «CO۲»
تهران- ایرنا- براساس اعلام یک محقق تغییرات اقلیمی، سفر هوایی ۲۰ فوتبالیست برتر نامزد شده برای توپ طلای سال ۲۰۱۹، تنها در سال جاری موجب تولید ۵۰۵ تُن دی‌اکسید کربن شده است.
۱۳۹۸/۰۹/۰۴
ازدواج زوج گیمر در ارتفاع 37 هزار پایی
یک زوج گیمر که از 8 سال پیش در فضای مجازی و در حین بازی آنلاین درباره هواپیما با یکدیگر آشنا شده بودند، سرانجام با یکدیگر  ازدواج کردند. این ازدواج در جریان یک سفر هوایی انجام شد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۳
سفر با هواپیما کاهش یافت/نزدیکی نرخ سفر با هواپیما به کف
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: در فصلی هستیم که تقاضای سفر هوایی بسیار کاهش یافته است و در این راستا عرضه ناوگان بر تقاضا پیشی گرفته است و نرخ‌‌ها در دامنه قیمت‌ها به کف نزدیک شده‌اند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / علی بابا / شرکت هواپیمایی / هواپیما
خرید بلیط هواپیما برای نوزادان و کودکان
اگر قصد انجام سفر هوایی به همراه کودک یا کودکانتان را دارید حتما با این سؤال مواجه شدید که خرید بلیط هواپیما برای کودکان چه شرایطی دارد وآیا بلیط هواپیما کودکان با بلیط بزرگسالان متفاوت است؟
۱۳۹۸/۰۸/۱۵ / بیماری قلبی / پزشک / تورم / قلب / هواپیما
سفر هوایی برای بیماران قلبی چه خطراتی دارد؟
برنا نوشت: برای سفر رفتن خیلی از افراد، هواپیما را انتخاب می کنند اما افراد مبتلا به بیماری قلبی باید احتیاطاتی را به نسبت دیگر افراد رعایت کنند و قبل از سفر، با تایید نظر پزشک و انجام اقداماتی، قصد سفر کنند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / اختلال اتیسم / حقوق شهروندی / معلولان
کادر پرواز با مشکلات سفر هوایی افراد اوتیسم آشنا می شوند
گروهی از پرسنل فرودگاهی و کادر پرواز شرکت های هواپیمایی، با مشکلات سفر هوایی افراد دچار اختلال اوتیسم آشنا شدند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / مجلس دهم / مجلس شورای اسلامی / خبرآنلاین
توییت جدید نماینده میلیونی بگیر درباره ترکیدن چرخ هواپیما؛ بخیر گذشت نزدیک بود که صندلی‌مان در مجلس آینده خالی بماند
نماینده مردم ایذه در مجلس با انتشار توییتی با اشاره به مشکلات سفر هوایی خود از اهواز به تهران نوشت: بخیر گذشت نزدیک بود که صندلی مان در مجلس آینده (یازدهم) خالی بماند.
۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / زنجان / فرودگاه زنجان / سفر هوایی / تعلیق پروازها / استانی-اجتماعی
پرواز زنجان - مشهد متوقف شد
مدیر فرودگاه زنجان، علت توقف پروازهای زنجان - مشهد را اعزام هواپیما برای چک سنگین اعلام کرد و گفت: هواپیمای جایگزین نداریم.
۱۳۹۸/۰۷/۲۴
رضایت زوارپاکستانی از میزبانی خادمان ایرانی/زیارت پیاده را به سفر هوایی ترجیح دادیم
هر سال به صورت هوایی در ایام اربعین عازم عراق می شدیم اما گفته‌های مردم کشورم از میزبانی خواهران و برادران ایرانی و البته ثواب اخروی آن موجب شد تا سفر پیاده را به هواپیما ترجیح دهیم که از این‌انتخاب هم خرسندیم.
۱۳۹۸/۰۷/۱۸ / لایپزیش / بوندسلیگا آلمان / ممنوعیت سفر هوایی برای بازیکنان فوتبال
تصمیم عجیب باشگاه آلمانی؛ سفر هوایی ممنوع!
طبق قانون جدید در باشگاه لایپزیش، بازیکنان این تیم حق سفر هوایی در روز‌های مرخصی خود را نخواهند داشت.
۱۳۹۸/۰۷/۱۶
توصیه مهم پلیس فتا درخصوص تهیه بلیط سفر هوایی زیارت اربعین+ فیلم
به گفته پلیس فتا، سایت‌های فروش بلیط اینترنتی در ایام اربعین اجازه فروش ندارند و تمامی بلیط‌ها از طریق مراکز خدمات پروازی و دفاتر فروش بلیط انجام می‌شود.
۱۳۹۸/۰۷/۱۳ / سامانه بلیط تیک بان / خرید بلیط هواپیمایی / بلیط هواپیما ارزان
در هواپیما چگونه از ما پذیرایی می‌شود؟
هنگام رزرو بلیط هواپیما نوع کلاس پروازی و نوع ایرلاین از نکاتی است که به آن توجه می‌کنیم؛ اما یکی از مهم‌ترین بخش در یک سفر هوایی کترینگ هواپیما ونوع پذیرایی از مسافران است.
۱۳۹۸/۰۶/۱۷ / تور محرم / محرم گردی / تور زیارتی
تور «محرم» چند؟
هزینه تور‌های زیارتی عراق که به انگیزه مراسم خاص روز‌های تاسوعا و عاشورا در شهر کربلا برگزار می‌شود نیز به مرز ۴ میلیون تومان رسیده است. این قیمت به سفر هوایی یک هفته‌ای تعلق دارد و نرخ سفر زمینی آن از مرز ۲ میلیون تومان گذشته است.
۱۳۹۸/۰۶/۱۴ / سفر هوایی / قیمت‌ بلیط هواپیما
سفر هوایی، گران و دور از دسترس مردم؛ مظنه جدیدترین قیمت‌های بلیط هواپیما
با این که اواخر تابستان است و به همین زودی‌ها بوی مهر و صدای دانش‌آموزان در شهر می‌پیچد، باز هم فرصت برای سفر فراهم است. هر سال اواسط شهریور، آخرین سفرهای تابستانی قبل از مهر هم انجام می‌شود؛ البته اگر خانواده‌ها توان پرداخت هزینه‌های سفر را داشته باشند.
۱۳۹۸/۰۶/۰۶ / سفر هوایی
فرودگاه بین المللی شاهرود مهیای پروازهای تجاری و باری خارجی
نماینده مردم شاهرود و میامی با اشاره به ارتقاء فرودگاه شاهرود به فرودگاه بین المللی و اعطای مرز هوایی به این فرودگاه گفت: به زودی پروازهای تجاری و باری در این فرودگاه بین المللی شروع می شود.
۱۳۹۸/۰۶/۰۳
مهم‌ترین قوانین حمل دارو در سفر هوایی به دبی
سفرهای هوایی به هر نقطه از دنیا دارای محدودیت ها و قوانین خاصی هستند که رعایت آنها الزامی می باشد. در بین سفرهای هوایی یکی از سختگیرانه ترین قوانین برای حمل دارو را امارات متحده عربی وضع کرده است که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشند.
۱۳۹۸/۰۵/۳۰
افزایش قیمت سفرهای هوایی در ایام محرم/ آغاز ثبت‌نام سفر اربعین از اول شهریور در سامانه سماح
ایلنا: مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت با اشاره به افزایش قیمت سفر هوایی به عتبات در ایام محرم گفت: ثبت‌نام دوره اربعین از ابتدای شهریور در سامانه سماح آغاز و متقاضیان می‌توانند از دهم محرم بدون داشتن روادید به عتبات سفر کنند.
۱۳۹۸/۰۵/۲۶
ستاره ونک شما را با اقلام ممنوعه در سفر هوایی آشنا می‌کند
آژانس هواپیمایی ستاره ونک با داشتن کادری مجرب و باسابقه در امر صدور بلیط هواپیما، از ارائه‌دهندگان انواع خدمات بلیط هواپیما و ویزا و تور است.
۱۳۹۸/۰۵/۲۳
متهم ردیف اول پرونده مدیران سابق بانک مرکزی متواری است
سالار آقاخان از متهمان مطرح پرونده ارزی که کیفرخواستش به همراه پرونده عراقچی و سیف به دادگاه رفته، متواری است. سالار آقاخان 20 اسفند سال گذشته یعنی دقیقاً زمانی که اوج برخورد با دلالان بازار ارز بود، توسط پلیس آگاهی شناسایی و دستگیر می‌شود.سالار آقاخان که متولد 1370 یعنی جوانی 28 ساله است، از جمله اخلالگران بازار ارز است که از او به عنوان عامل بانک مرکزی در توزیع ارز نیز یاد می‌شود و در پرونده تشکیل شده برای مسئولان و مقامات سابق بانک مرکزی، متهم ردیف اول است. معاون اول قوه‌قضائیه گفته بود از او به عراقچی رسیدیم.به گزارش تسنیم، در کیفرخواستی که برای آقاخان قرائت شده، اتهام او مشارکت در اخلال در نظام ارزی و پولی کشور از طریق قاچاق عمده ارز به صورت شبکه‌ای و سازمان یافته در حد کلان به میزان 159 …
۱۳۹۸/۰۵/۱۹ / سفر هوایی / پرواز داخلی / نوزادان و پرواز داخلی
نوزادان و پرواز داخلی یا خارجی با هواپیما
والدین نوزادانی که سنشان کمتر از یک سال می باشد باید هنگام درخواست رزرو یا خرید بلیط هواپیما مسائل پزشکی نوزاد را درنظر بگیرند.
۱۳۹۸/۰۵/۱۳ / مستر تیکو / خرید بلیط هواپیمایی / قیمت بلیط هواپیما
 تهیه بلیط هواپیما و یک سفر هوایی شیرین
به هنگامی‌ که تصمیم به سفر هوایی می‌گیرید، اصلی‌ترین مسئله تهیه بلیط هواپیماست.
۱۳۹۸/۰۵/۰۶ / هواپیمایی
تقاضای سفر هوایی کاهش یافته است
تهران- ایرنا- معاون بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری گفت:در شرایط فعلی که پیک سفرهای تابستانی است بطور میانگین عرضه از تقاضا بیشتر است و در مسیرهای پرتردد،  نارضایتی از کمبود صندلی نیست و گلایه از نرخ ها است.
۱۳۹۸/۰۵/۰۳ / شورای نگهبان / انتخابات مجلس
خاطره خواندنی رهبری از یک سفر هوایی: قدر مرا بدان! چون به خاطر من با هواپیما به تهران آمدی
شماره‌ جدید هفته‌نامه‌ خط حزب‌الله با عنوان «ورق برگشت» منتشر شد که در آن خاطره ای از رهبری انقلاب نقل شده است.
۱۳۹۸/۰۵/۰۳
از خود ردپای کربن به جا نگذارید
شاید تا به حال عبارت «رد‌پای کربن» (Carbon Footprint) را نشنیده باشید؛ اما باید بدانید این عبارت درباره روشی برای اندازه‌گیری میزان آسیب‌زننده بودن رفتار شما در محیط‌‌زیست است. هر‌چه میزان ردی که بر‌جا می‌گذارید کمتر باشد، دنیا وضع بهتری خواهد داشت. به همین دلیل بهتر است این نکته را بدانید که سفر با هواپیما بیشترین ردپای کربن و سفر با قطار به ویژه قطارهای برقی کمترین رد را به جا خواهد گذاشت. سفر هوایی یکی از بدترین روش‌های جابه‌جایی از نظر ردپای کربن است. برای آنکه کمی به فکر سالم ماندن سیاره زمین باشیم بد نیست درباره ردپای کربن اطلاعات بیشتری به دست آورده و با آثار سوء آن بیشتر آشنا شوید.
۱۳۹۸/۰۵/۰۱ / شرکت هواپیمایی / مالیات بر ارزش افزوده / بلیت
به تخلف دو شرکت هواپیمایی رسیدگی کنید تا به دیگران سرایت نکرده است
انجمن صنفی کارفرمایی دفتر سفر هوایی، گردشگری و زیارتی استان تهران نسبت به نحوه فروش بلیت دو شرکت هواپیمایی و اقدام آن‌ها در موضوع مالیات بر ارزش افزوده معترض شد و آن را خلاف قانون عنوان کرد.
۱۳۹۸/۰۵/۰۱
ترفندهایی برای مقابله با کم آبی بدن در سفر هوایی
در هنگام سفر هوایی ممکن است بدن انسان با مشکل کم آبی مواجه شود و شادابی بدن از بین برود. در ادامه راهکار‌هایی برای مواجه شدن با این مشکل بیان می‌کنیم.
۱۳۹۸/۰۴/۲۲ / پرواز / قیمت بلیت هواپیما / منطقه خوزستان
آزادسازی بلیت باعث کاهش رغبت به سفر هوایی شده است
رییس انجمن آژانس‌های هواپیمایی خوزستان با انتقاد از گرانی نرخ بلیت هواپیما گفت: با توجه به سیاست گذاری که از سوی سازمان هواپیمایی کشور در بحث آزادسازی نرخ بلیت‌ها انجام گرفته است، دیگر اقشار ضعیف جامعه نمی‌توانند با هواپیما تردد کنند و این مساله باعث کاهش رغبت مردم برای سفر شده است.
۱۳۹۸/۰۴/۱۸ / علی عابدزاده / سازمان هواپیمایی کشوری / حمل و نقل هوایی / قیمت بلیت هواپیما
سفر هوایی از سبد مصرف خانوار حذف نشده است
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: حمل و نقل هوایی از سبد خانوارها حذف نشده و در برخی از ایام قیمت بلیت هواپیما همانند ایام نوسانات ارزی به فروش می‌رسد.
۱۳۹۸/۰۴/۱۸
80 درصد پروازها غیرچارتری است/ ماندگاری سفر هوایی در سبد خانوار
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه 80 درصد پروازهای داخلی غیرچارتری است،‌ گفت: حمل و نقل هوایی در سبد خانوار حذف نشده و امروز حتی کسانی که پیش از این نمی‌توانستند هواپیما سوار شوند می‌توانند از این وسیله نقلیه استفاده کنند.
۱۳۹۸/۰۴/۱۸
آیا راهی برای سفر ارزان‌تر و آسان‌تر با هواپیما وجود دارد؟
راحتی شرایط سفر و صرفه‌جویی در زمان از جمله عوامل مهمی هستند که باعث افزایش محبوبیت سفر هوایی و رشد تقاضا برای خرید بلیط ارزان هواپیما شده‌اند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •