چهارشنبه, ۲ مهر, ۱۳۹۹ / 23 September, 2020
سلطان محمدی
رشد بورس با واقعیت‌های اقتصادی همخوانی ندارد
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / بازار سرمایه / بورس / وضعیت اقتصادی
رشد بورس با واقعیت‌های اقتصادی همخوانی ندارد
به گزارش ایسنا، مهدی سلطان محمدی اظهار کرد: اکثر دارایی‌های سرمایه‌ای در طول یکی دو سال گذشته افزایش نرخ‌های شدیدی را تجربه کردند که یکی از مهم ترین دلایل آن کاهش نرخ بهره های بانکی بود و این اقدام در شرایطی که نرخ تورم واقعی نسبتاً بالا و تورم انتظاری بسیار بالا بود، به معنی منفی شدن نرخ بهره واقعی و کاهش ارزش پس اندازهای بانکی مردم بود.  
جولان سوداگران زمین در نبود قوانین مالیاتی/ رشد ۲۲ درصدی قیمت زمین
۱۳۹۹/۰۵/۲۴ / سلطان محمدی / بازار مسکن / زمین مسکونی / قیمت مسکن
جولان سوداگران زمین در نبود قوانین مالیاتی/ رشد ۲۲ درصدی قیمت زمین
کمبود زمین و بالا بودن سهم زمین در قیمت تمام شده مسکن باعث شده تا قیمت زمین در بهار امسال از قیمت مسکن در شهر تهران در حالی فاصله بگیرد که سوداگران مسکن در نبود محدودیت های مالیاتی به راحتی در بازار مسکن جولان می دهند.
۱۳۹۹/۰۴/۲۰
چرا خرید مسکن به رویا تبدیل شد؟
یک کارشناس مسکن می‌گوید دلیل اصلی افزایش قیمت مسکن در چند دهه اخیر بیش از هر چیز به نرخ فزاینده تورم عمومی باز می‌گردد. این در حالی است که همزمان با افزایش قیمت‌ها قدرت خرید مردم به ویژه در یک دهه اخیر کاهش چشمگیری داشته است تا عملا خرید مسکن تبدیل به یک آرزوی دست نیافتنی برای اقشاری از مردم شود.به گزارش خبرآنلاین، سال گذشته افزایش قیمت حدود ۱۰۰ درصدی در بخش خرید و فروش مسکن دیده شد و امسال این تورم خود را بر بخش اجاره متمرکز کرده است. این مسئله سبب شده تا دولت از دادستانی بخواهد در بخش اجاره مسکن وارد شود. این در حالی است که در ۶ سال نخست دولت روحانی این دولت به شدت از مسکن سازی دولتی انتقاد می‌کرد ولی حالا وعده داده در یک سال آخر دولت خود ۶۰۰ هزار واحد مسکونی جدید بسازد تا از ادامه روند افزایش …
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / اقتصاد / خودرو / دولت / قیمت خودرو / مسکن
مداخله دولت کارساز نیست
مهدی سلطان محمدی، کارشناس اقتصاد مسکن در پاسخ به اینکه آیا مداخلات پلیسی می‌تواند منجر به آرامش قیمتی شود،
۱۳۹۹/۰۳/۳۰ / تورم / تورم مسکن
تورم مسکن چقدر بوده است؟
مهدی سلطان محمدی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در طول ۲۷ سال گذشته که آمارهای سیستماتیک و منظم بخش مسکن ارائه شده، میانگین تورم عمومی سالیانه ۱۹.۵ درصد، متوسط رشد سالیانه قیمت مسکن ۲۴ درصد و میانگین رشد اجاره بها ۲۱.۵ درصد بوده است.
نتیجه معکوس دستور روحانی برای «مهار قیمت مسکن»/ قیمت‌ها تا پایان سال افزایش پیدا می‌کند
۱۳۹۹/۰۳/۲۵ / قیمت مسکن / افزایش قیمت مسکن / مهدی سلطان محمدی / بازار مسکن
نتیجه معکوس دستور روحانی برای «مهار قیمت مسکن»/ قیمت‌ها تا پایان سال افزایش پیدا می‌کند
محمدی تحلیلگر بازار مسکن معتقد است اگر دولت توانایی مهار افزایش قیمت مسکن را داشت، پیش از این، افزایش قیمت بازار ارز و خودرو را مهار می‌کرد.
بانوی پرستار پارادوومیدانی: برای بیماران کرونایی از قرآن کمک گرفتم +عکس
۱۳۹۹/۰۳/۰۳ / فیروزه سلطان محمدی / پرستار / پارادوومیدانی / ویروس کرونا
بانوی پرستار پارادوومیدانی: برای بیماران کرونایی از قرآن کمک گرفتم +عکس
پرستار پارادوومیدانی کار کشورمان گفت: با خدا صحبت می کنم و هر کاری که باعث خشنودی او شود را پیش می گیرم.
قهرمان ورزشی، در زمینی دیگر
۱۳۹۹/۰۲/۰۷
قهرمان ورزشی، در زمینی دیگر
سلطان محمدی، بانوی ورزشکار رشته پاراگلایدر، در روز‌های کرونایی اقدام جالبی کرده است.
ورزشکار معلولی که در خط مبارزه با کرونا فعالیت می‌کند
۱۳۹۹/۰۲/۰۴ / همه_باهم_علیه_کرونا
ورزشکار معلولی که در خط مبارزه با کرونا فعالیت می‌کند
فیروزه سلطان محمدی ورزشکار پارادوومیدانی که به عنوان پرستار داوطلب در خط مبارزه با بیماری کرونا فعالیت می‌کند.
در اقتصاد کرونایی، محتمل‌ترین سناریو برای بازار مسکن چیست؟
۱۳۹۹/۰۱/۱۰
در اقتصاد کرونایی، محتمل‌ترین سناریو برای بازار مسکن چیست؟
مهدی سلطان محمدی معتقد است: در بخش تقاضا، قطعا درآمد ملی با اُفت مواجه خواهد شد و توان مردم برای اینکه بتوانند سرمایه گذاری دقیقی انجام بدهند یا سطح زندگی خود را ارتقا بدهند، به شدت کاهش خواهد یافت. از سوی دیگر در سمت عرضه نیز عملاً کارگاه‌های ساختمانی تعطیل شده اند.
۱۳۹۸/۱۱/۲۶
افزایش قیمت مسکن در سال آینده از تورم بیشتر نخواهد بود
مهدی سلطان محمدی کارشناس مسکن در گفتگو با دیدارنیوز شرایط سال آینده در حوزه مسکن را چنین ارزیابی کرد: سال آینده همین روندی که در چند ماه اخیر داشتیم، پیش می‌رود. به این معنا که قیمت مسکن، نه با شیب تند سال ۹۶ و نه با توقف قیمت‌ها روبرو می‌شود، البته مادامی که تورم وجود دارد قاعدتا تمام کالا‌ها از شیر مرغ تا جان آدمیزاد را از جهت افزیش ارزش اقتصادی تحت تاثیر قرار خواهد داد؛ به خصوص آنکه انتظار براین است تا دستمزد‌ها از سال آینده افزایش یابد و طبیعتا کالا‌ها و محصولات دیگر هم همه به درجاتی، قیمت‌هایشان تغییر می‌کند، مسکن نیز از این قاعده مستثنی نیست، ولی بعید به نظر می‌رسد که افزایش قیمت مسکن خیلی از تورم بیشتر باشد یا حتی به پای تورم برسد، احتمال دارد که حتی کمتر از تورم باشد، ولی روند افزایش …
۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / بازار مسکن / رونق مسکن / افزایش قیمت مسکن / رکود مسکن / تقاضا مسکن
چه کسی مسکن را گران کرد؟
مهدی سلطان محمدی کارشناس بازار مسکن گفت: اینکه گفته می‌شود، این معاملات صوری است و از سوی دلالان انجام می‌شود را بنده به هیچ عنوان قبول ندارم، مردم، چون به بنگاه‌های مراجعه می‌کنند، استنباطشان این است که آن‌ها ممکن است معاملات صوری انجام دهند، اما این فرضیه از اساس غلط است، اگر این امر درست بود، چرا در بین سال‌های ۹۲ تا ۹۵ که مسکن در رکود بود و قیمت‌ها تکان نمی‌خورد، این دلالان و سودجویان نتوانستند مسکن را گران کنند، در صورتیکه اگر این افراد قدرتی داشتند، باید همان زمان نیز با معاملات صوری قیمت‌ها را بالا می‌بردند.
۱۳۹۸/۱۰/۰۷
اما و اگرهای افزایش مبلغ وام مسکن؛ آیا یخ بازار مسکن آب می‌شود؟
مهدی سلطان محمدی کارشناس بازار مسکن با تاکید بر اینکه افزایش وام مسکن در کلان‌شهرها چندان گره‌‌ای را باز نمی‌‌کند، گفت: با توجه به میزان رشد قیمت‌ها نمی‌توان در شهری مثل تهران در مناطق حتی متوسط فرد بتواند با این وام واحدی را بخرد، اما در مناطق ارزان و جنوبی تهران، حاشیه کلان‌شهرها و شهرهای کوچک این وام می‌تواند عده‌‌ای را صاحبخانه کند.
۱۳۹۸/۱۰/۰۳
«لانچر ۵» به تماشاخانه ایرانشهر رسید
نمایش «لانچر ۵» به کارگردانی پویا سعیدی و مسعود صرامی از روز پنجشنبه ۵ دی‌ماه در تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه می‌رود. به گزارش مهر به نقل از روابط‏عمومی و امور بین‌الملل تماشاخانه ایرانشهر، نمایش «لانچر ۵» به نویسندگی و کارگردانی پویا سعیدی و مسعود صرامی که در اجراهای پیشین با استقبال قابل‌توجه مخاطبان مواجه شده است از روز پنجشنبه ۵ دی‌ماه ساعت ۲۱ در سالن سمندریان تماشاخانه ایرانشهر به صحنه می‌رود.بازیگران نمایش (به ترتیب ورود به صحنه) عبارتند از میلاد چنگی‌ (صادقی)، مرتضی سلطان محمدی (سلطون)، فرشید روشنی (موسوی)، امیر نوروزی (شایگان)، صادق برقعی (بذرافشان)، محمد حق‌شناس (عبدی)، مجید یوسفی (کمالی)، علی چایچی (نخعی)، باسط رضایی (هرسینی)، مجتبی یوسفی (تیغ نورد)، پویا عربگری و عرفان امین (سعیدی)، …
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ / مسکن / روزنامه ایران
سیاست های مسکن ، همسایه دیوار به دیوار پوپولیسم
تهران- ایرنا- عباس فرهادیه، که در زمان انجام این میزگرد، مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی تأمین مسکن بود و اکنون به عنوان یکی از کارشناسان ارشد این حوزه، شناسایی و معرفی می‌شود.وی تحقق هدف را با اجرای این برنامه میسر می‌داند اما مهدی سلطان محمدی، کارشناس اقتصاد مسکن؛ تأمین زمین در کلانشهرها و شبهه ایجاد رانت بخاطر عرضه زمین دولتی به سازندگان را از چالش‌های مهم برنامه دوساله تأمین مسکن می‌داند.
۱۳۹۸/۰۷/۰۷ / مسکن / تورم / گرانی / اجاره نشین
دلایل کاهش قیمت مسکن
مهدی سلطان محمدی، کارشناس مسکن
۱۳۹۸/۰۷/۰۶ / بوی باران / محمود معظمی / عبدالرضا سپنجی / حسین سلطان محمدی
سریال تلویزیونی «آش کشک خاله» نیست/ چالش سیاه‌نمایی یا سفیدنمایی!
نشست نقد و بررسی مجموعه «بوی باران» با انتقاداتی نسبت به نبود مدیریت مناسب در تلویزیون برای برنامه‌ریزی پخش سریال‌هایی با محتوای تلخ و خشن و نیز خلا تولید سریال‌های سرگرم‌کننده همراه شد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۳ / محمود معظمی / بوی باران / عباس ریاحی / عبدالرضا سپنجی / حسین سلطان محمدی
نسبت «بوی باران» با جامعه ایرانی چه بود؟/ در جستجوی یک «الگو»!
نشست نقد و بررسی سریال «بوی باران» در حالی برگزار شد که بیشتر نقدها متوجه شخصیت‌پردازی ضعیف این سریال در معرفی یک شخصیت الگو و قهرمان بود.
۱۳۹۸/۰۶/۳۱ / عباس ریاحی / محمود معظمی / حسین سلطان محمدی / عبدالرضا سپنجی / بوی باران / خبرگزاری مهر
گفتگو با عوامل سریال « بوی باران »
عوامل سریال بوی باران با حضور در خبرگزاری مهر به سوالات خبرنگار مهر پاسخ گفتند.
۱۳۹۸/۰۶/۲۳
بازار مسکن برای رکود سه ساله آماده می‌شود/ چرا این رکود، عمیق‌تر از دوره‌های قبلی است؟
مهدی سلطان محمدی با بیان این موضوع که از چند ماه پیش اکثر کارشناسان پیش بینی می‌کردند که بازار مسکن به سمت رکود حرکت کند و در سال ۹۸ یک رکود در بازار مسکن رخ دهد، افزود: هم اکنون داده‌هایی که در این زمینه وجود دارد صحت پیش بینی‌های کارشناسان در مورد رکود را تایید می‌کند و بر این مبنا می‌توان گفت که بازار مسکن عملا وارد یک دوره رکودی شده است که این دوره ممکن است ۲ الی ۳ سال به طول بینجامد.
۱۳۹۸/۰۴/۱۴
فیلمنامه و سریال| سریال‌های مختلف تلویزیون باید تماشاگر را میخکوب کند نه فقط «گاندو»/ جای خالی اقتباس در فیلمنامه‌نویسی
حسین سلطان محمدی منتقد تلویزیون معتقد است که همه سریال‌های تلویزیون باید مثل «گاندو» در جذب مخاطب موفق باشد اما مشکل عدم توازن در فیلمنامه‌ها و قصه‌ها باعث شده تا وجه دراماتیک آثار،‌متفاوت باشد.
۱۳۹۸/۰۴/۰۷ / اجاره بها / بازار مسکن / مازیار حسینی / مهدی غلامی / مهدی سلطان محمدی
نگاه مستاجران به نسخه‌پیچی‌های دولت
دولت بازار اجاره‌بها را صرفا تابع تورم عمومی می‌داند و قصد دارد برای تامین ودیعه به موجران وام پرداخت کند اما کارشناسان می گویند بازار اجاره بیش از آنکه تابع تورم باشد، تابع قیمت مسکن است.
۱۳۹۸/۰۳/۱۶
سلطان محمدی: هیچ کدام از سریال‌های امسال رمضانی نبودند
یک منتقد تلویزیونی معتقد است که قصه سریال «از یادها رفته» کاملا امروزی است که در بستر گذشته به تصویر کشیده شده است.
۱۳۹۸/۰۲/۰۸
چالش موجر و مستأجر بر سر نرخ اجاره‌بها در تابستان/ ریشه اصلی افزایش نجومی اجاره‌ها چیست؟
مهدی سلطان محمدی، تحلیلگر حوزه مسکن بر این باور است، راهکار‌های کوتاه مدت برای به سامان رساندن وضعیت بازار اجاره مانند مداخلات دولت به جز ایجاد اختلال کاری نمی‌تواند انجام دهد و باعث می‌شود که معاملات از حالت شفاف خارج و توافقاتی در پشت پرده در کنار توافقات رسمی انجام شود که نهایتاً دودش به چشم مستأجران خواهد رفت.
۱۳۹۸/۰۱/۱۵
تله رکود تورمی با بازار مسکن در سال ۹۸ چه می‌کند؟
مهدی سلطان محمدی گفت: قیمت مسکن در کلان شهرهای در حالی رشد نزدیک به صد در صد را در سال گذشته تجربه کرد که میزان تورم مصالح ساختمانی در این دوره زمانی ۵۰ درصد بود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •