چهارشنبه, ۲۶ شهریور, ۱۳۹۹ / 16 September, 2020
سهام دارا دوم
کلاهبرداری با شگرد پذیره‌نویسی سهام دارا دوم
۳۸ ساعت قبل / استان زنجان / سرقت / سهام / فتا / فضای مجازی
کلاهبرداری با شگرد پذیره‌نویسی سهام دارا دوم
اقتصاد نیوز : رئیس پلیس فتای استان زنجان از کلاهبرداری با شگرد پذیره‌نویسی در سهام دارا دوم با جعل سامانه سجام خبر داد.
پذیره‌نویسی خرید سهام دارا دوم در دیجی پی آغاز شد
۱۳۹۹/۰۶/۱۲
پذیره‌نویسی خرید سهام دارا دوم در دیجی پی آغاز شد
دومین صندوق قابل‌معامله دولتی (دارا دوم یا صندوق پالایشی یکم) از پنجم شهریور در بورس تهران عرضه شده و پذیره‌نویسی‌اش تا نوزدهم شهریور ادامه خواهد داشت.
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / بورس / پالایشی یکم / سهام دارا دوم
چگونه پالایشی یکم بخریم؟
پذیره نویسی پالایشی یکم از پنجم شهریورماه آغاز شده و تا ۱۹ شهریورماه ادامه دارد. بر این اساس هر فرد دارای کد ملی می تواند نسبت به پذیره نویسی اقدام کند و متقاضیانی که صاحب کد بورسی هستند باید از طریق کد بورسی خود اقدام به پذیره نویسی کنند.
نکات مهم برای خریداران دارا دوم
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / بازار سرمایه / بورس / سهام etf / سهام دارا دوم / صندوق دارا دوم
نکات مهم برای خریداران دارا دوم
به گزارش ایسنا، پذیره نویسی صندوق پالایشی یکم که باقی مانده سهام دولت در چهار پالایشگاه تهران، تبریز، اصفهان و بندرعباس است از چهارشنبه پنج شهریورماه آغاز شده و تا ۱۹ شهریور نیز ادامه دارد. سقف سرمایه­ گذاری هر شخص حقیقی (هر کد ملی ایرانی) در مجموع دو صندوق قابل معامله اول و دوم دولتی، ۵۰ میلیون ریال (پنج میلیون تومان) تعیین شده است.
ببینید |  تخفیف یک میلیونی دولت به خریداران سهام دارا دوم
۱۳۹۹/۰۶/۰۶ / سهام / بورس / فرهاد دژپسند
ببینید | تخفیف یک میلیونی دولت به خریداران سهام دارا دوم
دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی امروز در حاشیه جلسه هیات دولت گفت: از امروز همه مردم می‌توانند با کد ملی سهام صندوق دارا دوم را با ۲۰ درصد تخفیف تا سقف پنج میلیون تومان پذیره نویسی و خریداری کنند.
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / دارا دوم / سهام دارا دوم / عرضه دارا دوم
خرید سهام پالایشی یکم از طریق کارگزاری ها
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، محمود گودرزی درباره دومین صندوق قابل معامله دولتی افزود: سهام پالایشی یکم با نماد پالایش از فردا ۵ شهریور تا ۱۹ شهریور ماه پذیره نویسی می‌شود و افراد می‌توانند با داشتن کد ملی، اقدام به خرید هر واحد این صندوق کنند.
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / بورس / حقوقی های بورس / سهام دارا دوم / عرضه دارا دوم
قیمت دارادوم فردا تعیین می‌شود/ادامه حمایت حقوقی‌ها از بازار سرمایه
به گزارش ایسنا، امیر هامونی در گفت‌وگوی ویژه خبری از هفت برابر شدن ظرفیت هسته معاملاتی بازار سرمایه خبر داد و گفت: با تلاش مهندسان ایرانی، تعداد تراکنش‌ها به ازای هر ثانیه از سوی هسته معاملات هفت برابر شده و به ۲۰ هزار تراکنش در ثانیه رسیده است. بر این اساس بازار دیگر بازار دو شیفته نخواهد بود بلکه به زودی معاملات تمامی اوراق بهادار در یک جلسه معاملاتی انجام خواهد شد.
ارزش صندوق دارا دوم چقدر است؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ / سهام دارا دوم / صندوق دارا دوم
ارزش صندوق دارا دوم چقدر است؟
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، براساس اعلام سازمان بورس صندوق دارا دوم روز چهارشنبه (۵ شهریور ماه) به ارزش ۵ میلیون تومان با ۳۰ درصد تخفیف عرضه می‌شود.
رئیس سازمان بورس: تغییر قیمت دارا دوم در دست بررسی است
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ / بازار سرمایه / حسن قالیباف اصل / سازمان بورس و اوراق بهادار / سهام دارا دوم
رئیس سازمان بورس: تغییر قیمت دارا دوم در دست بررسی است
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، حسن قالیباف اصل رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در حاشیه جلسه شورای عالی بورس اظهار کرد:این جلسه در اصل به علت اتفاقاتی که در چند هفته اخیر  در بورس رخ داد و سبب اُفت شاخص شده است، برگزار شد. در این جلسه تصمیمات مهمی گرفتیم و  اعضای شورای عالی بورس نیز به دغدغه های سرمایه گذاران در بازار سرمایه اشاره کردند.
همه عوامل ریزش بورس در ۴ روز پُر استرس
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / بازار بورس / بازار سرمایه / سهام دارا دوم / شاخص بورس
همه عوامل ریزش بورس در ۴ روز پُر استرس
وی با اشاره به اینکه اندیکاتورهای شاخص نیز اشباع شده بود، گفت: با این حال بازار برای برخی بخصوص افرادی که در قیمت‌های پایین سهام خریداری کرده بودند سودده است. مگر آنهایی که در قله خرید کرده بودند.
«دارا دوم» را بهتر بشناسید
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / سهام دارا دوم / صندوق ETF / عرضه دارا دوم / عرضه سهام پالایشگاه ها
«دارا دوم» را بهتر بشناسید
ایسنا نوشت: بر اساس تبصره ۲ قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور، به دولت اجازه داده شده است که باقیمانده سهام دولت در شرکت‌ها را به روش‌های معمول یا از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله (ETF) عرضه کند و به فروش برساند. متعاقب این ظرفیت قانونی، در ابتدای سال جاری هیأت وزیران به وزارت امور اقتصادی و دارایی اجازه داد تا در قالب سه صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامل (ETF) باقیمانده سهام  دولت را واگذار  کند.
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / بورس / سهام دارا دوم / عرضه دارا دوم
«صندوق دارا دوم» با چند درصد تخفیف عرضه می‌شود؟
به گزارش ایسنا، سید محسن دهنوی در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: «دیروز اخبار ضد و نقیضی راجع به لغو عرضه «صندوق دارا دوم» دریافت کردم. امروز ساعت ۸ صبح با ⁦‪وزیر نفت⁩ در مجلس حضوری صحبت کردم و از او قول گرفتم که وزارت نفت در این ماجرا همکاری داشته باشد و ایشان نیز قول ⁧‫ همکاری کامل‬⁩ داد. ساعت ۱۲ ظهر نیز جلسه‌ای با معاون وزیر اقتصاد در هیئت‌رئیسه‌ی مجلس گذاشتم و بازی با روان سهام‌داران را ⁧‫خط قرمز‬⁩ دانستم. ‏ایشان نیز بر اراده کامل وزارت اقتصاد بر عرضه «صندوق دارا دوم» تاکید داشت. خبرخوب اینکه قرار است در ۵ شهریور، عرضه «صندوق دارا دوم» به مردم با ۳۰ درصد تخفیف آغاز شود. ‏مجلس همچنان خود را متعهد به پیگیری منافع ⁧‫سهامداران …
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ / سهام دارا دوم / عرضه دارا دوم / علی ربیعی سخنگوی دولت
ربیعی: صندوق دارا دوم سریعا عرضه می‌شود/ دولت به اجرای تعهدات پایبند است
به گزارش مهر، علی ربیعی سخنگوی دولت طی مطلبی در فضای مجازی تاکید کرد: امروز در ستاد اقتصادی دولت اتفاقات دو روز گذشته در خصوص صندوق دارا دوم بررسی شد. هماهنگی‌ها انجام شد و این صندوق سریعا عرضه می‌شود. 
تائید و تکذیب عرضه «دارا دوم» به نفع نوسان‌گیران
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ / بورس / سهام دارا دوم / صندوق ETF / عرضه دارا دوم
تائید و تکذیب عرضه «دارا دوم» به نفع نوسان‌گیران
فارس نوشت: تکذیب، تائید، تکذیب، تائید و در نهایت ما مقصر نیستیم و آن بخش دیگری کار خود را درست انجام نداده است، خلاصه این روزهای بازار سرمایه است. تائید و تکذیب هایی که بیشتر از اینکه رنگ شاخص بورس را تغییر دهد، اعتماد مردم به بورس و تصمیمات دولت را نشانه گرفته است. سال هاست مسوولان دولتی به دنبال حضور گسترده مردم در بورس بوده اند. حال که این اتفاق رخ داده، با تصمیمات شبانه و بدون پشتوانه کارشناسی در حال از بین بردن سرمایه اجتماعی هستند که در حال حاضر در بورس، برای کشور ایجاد شده است.
موضع‌گیری دژپسند علیه وزارت نفت/ نفتی‌ها آماده عرضه «دارا دوم» نبودند
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / دژپسند وزیر اقتصاد / سهام دارا دوم / صندوق ETF / صندوق دارا دوم و سوم
موضع‌گیری دژپسند علیه وزارت نفت/ نفتی‌ها آماده عرضه «دارا دوم» نبودند
به گزارش فارس، ‌در حالی که شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی علت لغو شدن عرضه صندوق دارا دوم در بورس را خواست وزیر اقتصاد برای لغو آن عنوان کرد و سازمان خصوصی سازی دلیل آن را عدم همکاری وزارت نفت در تاسیس صندوق مربط اعلام کرد،‌ دژپسند هم علت عدم عرضه دارادوم با موضوع پالایشی را آماده نبودن دستگاه ذیربط عنوان کرد. 
وزارت نفت با عرضه پالایشگاه‌ها در صندوق ETF مخالف نیست
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / سهام دارا دوم / صندوق ETF / وزارت نفت
وزارت نفت با عرضه پالایشگاه‌ها در صندوق ETF مخالف نیست
ایرنا نوشت: صندوق‌های ETF به عنوان راهی برای جذب نقدینگی در بورس و تامین مالی دولت از ابتدای سال جاری مطرح شد. مرحله اول آن به سهام بانک‌ها و بیمه‌هایی اختصاص داشت که همچنان بخشی از سهام آنها در اختیار دولت بود و با موفقیت به انجام رسید تا آنجا که به فاصله یک ماه از عرضه این سهام، ‌ارزش آن بیش از ۱۰۰ درصد رشد کرد.
پشت‌پرده لغو عرضه «دارا دوم»؛ بین دو وزارتخانه نفت و اقتصاد اختلاف وجود دارد؟!
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / سهام دارا دوم / صندوق ETF / عرضه دارا دوم / وزارت اقتصاد / وزارت نفت
پشت‌پرده لغو عرضه «دارا دوم»؛ بین دو وزارتخانه نفت و اقتصاد اختلاف وجود دارد؟!
تسنیم نوشت: از حدود یک هفته قبل خبر عرضه قطعی ای‌تی‌اف دوم در روز دوم شهریور در بسیاری از رسانه‌های رسمی و غیررسمی باعث شد موجی از ورود نقدینگی به‌سمت 4 سهم پالایشی (پالایشگاههای بندرعباس، تهران، تبریز و اصفهان) صورت گیرد. نکته جالب توجه اینکه به هیچ عنوان این خبر از سوی سازمان خصوصی‌سازی یا وزارت اقتصاد به‌عنوان متولی اصلی عرضه ای‌تی‌اف‌ها تکذیب نشد.
دومین عرضه سهام دولتی در راه است / چگونه سهام دارا دوم را بخریم؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ / بازار سرمایه / بورس / راهنمای شهروندی الف / سهام etf / سهام دارا دوم / سهام دارا یکم / سهام دولتی
دومین عرضه سهام دولتی در راه است / چگونه سهام دارا دوم را بخریم؟
هر چند  پیش‌بینی فروش دارا یکم ۱۷ هزار میلیارد تومان بود اما فقط ۶۰۰۰ میلیارد تومان جذب کرد، اما بازدهی خوب این صندوق (افزایش ۲.۷ برابری این صندوق) باعث شده بسیاری از مردم منتظر صندوق بعدی که قرار است از سوی دولت عرضه شود بنشینند.به نحوی که در پایان معاملات روز  یک‌شنبه بازار سهام، ارزش ۲۰۰ واحد صندوق دولتی دارا یکم با رشدی ۳ درصدی به ۵ میلیون و ۴۵۴ هزار تومان رسید.در حالیکه مردم برای خرید آن 2 میلیون تومان پرداخت کرده بودند .
۱۳۹۹/۰۴/۲۲ / اقتصاد / پوشش / خودرو / سهام / سهام عدالت
مجلس منتظر محل تامین سهام دارا دوم و سوم
پیگیری‌ها نشان می‌دهد، برای شفاف شدن محل عرضه سهام موجود در صندوق‌های قابل معامله دارا دوم و سوم وزیر اقتصاد مکلف شده تا به صورت کتبی اعلام کند
مجلس منتظر پاسخ کتبی وزیر درباره محل تأمین سهام دارا دوم و سوم/ ارائه طرح دو فوریتی در صورت تأخیر دژپسند در شفاف سازی
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ / سهام عدالت
مجلس منتظر پاسخ کتبی وزیر درباره محل تأمین سهام دارا دوم و سوم/ ارائه طرح دو فوریتی در صورت تأخیر دژپسند در شفاف سازی
پیگیریها نشان می‌دهد، برای شفاف شدن محل عرضه سهام موجود در صندوقهای قابل معامله دارا دوم و سوم وزیر اقتصاد مکلف شده تا به صورت کتبی اعلام کند این دارایی ارتباطی به سهام عدالت پس گرفته شده در سال۱۳۹۴ ندارد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •