شنبه, ۱۰ خرداد, ۱۳۹۹ / 30 May, 2020
سهمیه‌بندی و نرخ جدید بنزین
۱۳۹۸/۰۹/۲۱
خط مسافری «چابهار-مسقط» بعد از دو سال وقفه راه‌اندازی می‌شود
معاون دریایی اداره‌کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: خط مسافری دریایی «چابهار-مسقط» دوباره راه‌اندازی می‌شود.به گزارش روابط عمومی اداره‌کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان، سیدحسن ابراهیمی اظهار داشت: طبق برنامه‌ریزی انجام شده خط مسافری دریایی «چابهار- مسقط» پس از دو سال وقفه بار دیگر راه‌اندازی می‌شود.معاون دریایی اداره‌کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان ادامه داد: این خط دریایی در دو سال اخیر متوقف شده بود اما از اواسط دی‌ماه‌ دوباره با کشتی‌های با ظرفیت ۲۴۰ نفر و حمل ۴۰ خودرو راه‌اندازی خواهد شد. این تصمیم در راستای استفاده از ظرفیت بندر چابهار در امر جابه‌جایی مسافر بین کشورهای همسایه است و موجب می‌شود مسافرت دریایی بین بندر چابهار و بنادر اطراف رونق گیرد.وی تصریح کرد: …
۱۳۹۸/۰۹/۱۸
هیچ عقل سلیمی به دنبال فروش صندلی اتوبوس و افزایش نرخ کرایه نیست
شهردار تهران عنوان کرد که خبر مربوط به صندلی‌های اتوبوس درست منعکس نشده است.به گزارش ایسنا، پیروز حناچی دیروز در حاشیه افتتاح فاز اول شهید نجفی رستگار با حضور در جمع خبرنگاران درخصوص انتشار خبری درمورد فروش صندلی اتوبوس‌های بی‌آر‌تی با بیان این‌که اصل خبر اساسا درست نیست و این خبر هم درست منعکس نشده بود گفت: در این شرایط سخت هیچ عقل سلیمی به دنبال فروش صندلی و افزایش کرایه نیست و چیزی که توضیح داده شده بود با خبری که منعکس شده بود متفاوت است.حناچی افزود: این صحبت در حاشیه یک برنامه درمورد استفاده از ظرفیت‌های استارت‌آپی بیان شده و عنوان شده بود که می‌توان از ظرفیت اتوبوس‌های خصوصی برای تقاضاهای انبوه‌بر از طریق اپلیکیشن اقدام کرد و این ربطی به فروش صندلی‌های اتوبوس‌های بخش عمومی ندارد.وی درخصوص …
۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / سازمان برنامه و بودجه کشور / بنزین / محمدباقر نوبخت / سهمیه بندی بنزین / نفت / حسن روحانی / خلیج فارس / سهمیه‌بندی و نرخ جدید بنزین
پرونده واردات بنزین با سهمیه‌بندی بسته شد
اگرچه دلایل مختلفی از کنترل مصرف داخلی گرفته تا افزایش صادرات برای سهمیه‌بندی و اصلاح قیمت بنزین مطرح می‌شود اما همانگونه که رییس‌جمهوری امروز (سه‌شنبه) اعلام کرد،‌ این کار با هدف حفظ خودکفایی و جلوگیری از واردات بنزین در دو سال آینده انجام شده است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۱
فراکسیون 60 لیتری‌ها
امیر حسین ذاکری ‪-‬ امروز یکی از همکاران در دفتر روزنامه صحبت از این کرد چه زمان می‌گذرد و د ر هیاهوی گذر زمان چه هیاهوهای خبری که نمی‌گذرد. یادته این رفیق اهل تله پاتی ات طی تماسی گفت: ماجرای این طناب چیه؟ هر دولتی می‌آید می‌گوید دستم بسته خب مگه طناب پبچ‌اش کردند که دستش بسته؟ رئیس دولت که دستش بسته باشه وای به حال ما که زبان بسته ایم.همین چندی پیش تو مغازه اسمال قصاب بودم گوشت بخرم میگم مرد حسابی چرا گرون کردی؟ میگه همین که هست خودتون انتخاب کردین! به جون تو زبونم بسته شد هر چند دهان به یاوه گویی داریم. یکی دیگر از همکاران طنز پرداز ما گفت: اینکه برخی کارشناسان می‌گویند رئیس جمهور با مردم بی‌پرده سخن بگوید جالبه بعد غش غش خندید و گفت دولت هم بی‌پرده با مردم سخن گفت و سخن از افزایش قیمت بنزین …
۱۳۹۸-۰۹-۰۷
راهکار جدید وزارت صمت برای برخورد با گرانفروشی؛ مردم به پویش «گران نخریم» بپیوندند
پس از افزایش نرخ بنزین، رفته‌رفته قیمت سایر کالاها، محصولات و خدمات هم باربط یا بی‌ربط در حال افزایش است. علاوه بر گران‌شدن 50 قلم کالای پرمصرف اساسی که وزیر صنعت به آن اشاره کرد، نگاهی به بازارهایی نظیر ارز، طلا، سکه و خودرو نشان از ارقام متفاوت‌تری نسبت به پیش از سهمیه‌بندی بنزین دارد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / بیژن نامدار زنگنه / بنزین / کارت سوخت / سهمیه بندی بنزین / دولت / نفت / سهمیه‌بندی و نرخ جدید بنزین
چرا دولت استفاده از کارت سوخت را متوقف کرده بود؟
داده‌های آماری رابطه مستقیم میان سهمیه‌بندی و استفاده از کارت سوخت با کاهش میزان مصرف را تایید نمی‌کنند.
۱۳۹۸/۰۹/۰۴ / سهمیه بندی بنزین / اتاق اصناف ایران / تاکسی / سهمیه‌بندی و نرخ جدید بنزین
۴۰۰ هزار راننده تاکسی تلفنی در انتظار سهمیه بنزین
تهران - ایرنا - رئیس اتاق اصناف ایران اعلام کرد: ۴۰۰ هزار راننده تاکسی تلفنی در سطح کشور هنوز از سهمیه بنزین برخوردار نشده‌اند.
۱۳۹۸/۰۹/۰۴ / جنگ تحمیلی / صرفه جویی / دفاع مقدس / بنزین / سهمیه بندی بنزین / یارانه / محمدعلی رجایی / ناآرامی و اعتراض‌ها به تغییر قیمت بنزین / سهمیه‌بندی و نرخ جدید بنزین
زمانی که قیمت بنزین سه برابر شد، اما کسی نگران نشد
تهران - ایرنا - حساسیت جامعه به افزایش نرخ بنزین سابقه‌ای نزدیک به ۶۰ سال دارد. در این قسمت از گزارش نگاهی داریم به تلاش نخستین دولت‌ منتخب بعد از پیروزی انقلاب برای افزایش قیمت بنزین و واکنش جامعه با این شوک.
۱۳۹۸/۰۹/۰۲
سهمیه‌بندی و افزایش نرخ بنزین به شکل کنونی، بدترین راهکار و طرح ممکن بود / طرح «توزیع هلیکوپتری» یعنی توزیع سهمیه به هر نفر نه هر خودرو، باید در دستور کار قرار می‌گرفت؛ آن‌هم در وضعیت رونق اقتصادی / با …
یک کارشناس مسائل اقتصادی می گوید که اگر در شرایط رونق که تورم کمتری وجود داشت و وضعیت درآمد و اشتغال شهروندان طرح بنزینی مطرح می‌شد تا اندازه‌ای منطقی به‌نظر می‌رسید اما به نظر می‌رسد طرح کنونی به دلیل قرار گرفتن دولت در مخمصه فشارهای اقتصادی، در دستور کار قرار گرفته است؛ در مجموع، بر این باور هستم که طرح سهمیه‌بندی و افزایش نرخ بنزین به شکل کنونی، بدترین راهکار و طرح ممکن بود.
۱۳۹۸/۰۸/۲۷ / اعتراضات مردمی / تخریب اموال عمومی / تصاویر
(تصاویر) تخریب اموال عمومی در سنندج و اصفهان
در پی اجرای طرح سهمیه‌بندی و اعلام نرخ جدید بنزین بعضی از مردم نسبت به طرح اجرا شده معترض بوده و مطالبات به حقی داشتند، اما حضور اشرار در جمع برخی از معترضان باعث شده صف مردم از اغتشاش گران جدا شود. تصاویر موجود در این گزارش بخشی از اقدامات خرابکارانه عده‌ای اغتشاشگر در شهر اصفهان و سنندج را نشان می‌دهد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۶ / مجلس شورای اسلامی / احمد مازنی / روحانی / سهمیه‌بندی و نرخ جدید بنزین
مازنی: سهمیه بندی بنزین با حضور سران قوا در مجلس بررسی شود
 تهران-ایرنا- نظر به اینکه رهبری مبنای تاییدشان را اعتماد به سران سه قوه دانسته‌اند، بنده پس از مشورت روسای فراکسیون‌های سیاسی مجلس به آقای لاریجانی پیشنهاد کردم از روسای قوای مجریه و قضائیه دعوت کند تا این موضوع با حضور روسای قوه در مجلس شورای اسلامی بررسی شود.
۱۳۹۸/۰۸/۲۶ / مجلس شورای اسلامی / فراکسیون امید / علی لاریجانی / مقام معظم رهبری / سهمیه بندی بنزین / قانون اساسی / مصطفی کواکبیان / سهمیه‌بندی و نرخ جدید بنزین
امیدوارم منافع حاصل از سهمیه‌بندی بنزین به همه ۶۰ میلیون ایرانی تعلق یابد
تهران - ایرنا - نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: امیدوارم همانگونه که رئیس جمهوری وعده داده اند منافع حاصل از اجرای طرح سهمیه بندی بنزین، به همه ۶۰ میلیون ایرانی تعلق پیدا کند و شاهد افزایش قیمت کالاها نباشیم.
۱۳۹۸/۰۸/۲۶ / دلار / یورو / دلالان سکه و ارز / سهمیه بندی بنزین / سهمیه‌بندی و نرخ جدید بنزین / تحولات قیمت ارز در سال ۱۳۹۸
دلالان، نگران سقوط یکباره دلار
تهران- ایرنا- رشد یکباره بهای دلار در بازار ارز، فعالان این بازار را سردرگم و مردد کرده‌است به‌طوری که برخی دلالان معتقدند قیمت‌ها رشد بیشتری خواهد کرد، اما شماری دیگر از دلالان می‌گویند که به دلیل رشد بیش از حد نرخ دلار، احتمال افت قیمت‌ها و ضرر خریداران وجود دارد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۶ / مجلس شورای اسلامی / مسعود پزشکیان / دولت / بوکان / سهمیه‌بندی و نرخ جدید بنزین
نماینده بوکان استعفای خود را تقدیم هیات رئیسه کرد
تهران- ایرنا-نماینده مردم بوکان در مجلس ضمن با انتقاد از نقش نداشتن مجلس شورای اسلامی در مورد تصمیم دولت در مورد سهمیه بندی سوخت استعفای خود را تقدیم هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۶ / مجلس شورای اسلامی / فراکسیون امید / مقام معظم رهبری / بنزین / سهمیه بندی بنزین / حسن روحانی / سهمیه‌بندی و نرخ جدید بنزین
فراکسیون امید خواهان حضور رئیس جمهور در مجلس هستند
تهران - ایرنا - عضو فراکسیون امید در نطق سالانه خود گفت: فراکسیون امید از هیئت رئیسه مجلس انتظار دارد تا با دعوت از رئیس جمهور و وزرای مربوطه در جلسه فردای مجلس، امکان طرح تصمیمات و توجیهات دولت در اجرای این طرح را برای مردم و نمایندگانشان فراهم سازد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۶ / نرخ سوخت / سهمیه بندی بنزین / سهمیه‌بندی و نرخ جدید بنزین
اما و اگرهای نرخ جدید بنزین از نگاه مردم
تهران - ایرنا - اعلام نرخ جدید و سهمیه‌بندی بنزین از یک طرف و تبعات تورم احتمالی افزایش قیمت اجناس و کالاهای ضروری طی روزهای اخیر نگرانی‌هایی را برای مردم ایجاد کرده است.
۱۳۹۸/۰۸/۲۶ / دادستانی کل کشور / نرخ سوخت / قوه قضاییه / سهمیه‌بندی و نرخ جدید بنزین
لزوم مراقبت مسئولین از افزایش قیمت کالاها به بهانه گران شدن سوخت
تهران - ایرنا - دادستان کل کشور در بخشنامه‌ای از دادستان‌های عمومی و انقلاب مراکز استان‌ها خواستار شد:‌ مراقبت کامل مسئولین از افزایش قیمت کالاها به بهانه اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت لازم است.
۱۳۹۸/۰۸/۲۶ / سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای / نرخ سوخت / بنزین / سهمیه بندی بنزین / پرسش از خبر / شرکت ملی پخش فراورده های نفتی / سهمیه‌بندی و نرخ جدید بنزین
سهمیه کدام خودروها بر اساس پیمایش افزایش می‌یابد؟
تهران - ایرنا - همزمان با آغاز سهمیه‌بندی سوخت، عضو هیات عامل سازمان راهداری و حمل‌و نقل جاده‌ای خبر داد که تا دو ما آینده با اجرای سیستم پیمایش،سواری‌های عمومی بین‌شهری و وانت‌های برون‌شهری بر اساس پیماش سهمیه واقعی را دریافت می‌کنند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۶ / مجلس شورای اسلامی / علی ‌اصغر یوسف ‌نژاد / سهمیه‌بندی و نرخ جدید بنزین
کلیات لایحه درآمد پایدار شهرداری‌ها تصویب شد
تهران- ایرنا- نمایندگان مجلس شورای اسلامی کلیات لایحه درآمد پایدار و هزینه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها را تصویب کردند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۶ / مقام معظم رهبری / سهمیه بندی بنزین / محمود واعظی / طرح حمایت معیشتی دولت / سهمیه‌بندی و نرخ جدید بنزین
واعظی: حمایت رهبری راه بهانه‌جویی برای اصلاح قیمت بنزین را بست
تهران – ایرنا- رئیس دفتر رئیس جمهوری با قدردانی از حمایت رهبر انقلاب از تصمیم سران قوا در اصلاح قیمت بنزین تاکید کرد: اکنون راه‌ بهانه‌جویی، ایرادگیری و مانع‌گذاری در راه دولت که مجری این تصمیم بزرگ اقتصادی است، بسته شده است.
۱۳۹۸/۰۸/۲۶ / کرمان / بنزین / یزد / اقتصاد / سهمیه بندی بنزین / حسن روحانی / سهمیه‌بندی و نرخ جدید بنزین / سفر رئیس‌جمهوری به یزد و کرمان
روحانی و چاره‌جویی برای تنگناهای اقتصاد
تهران- ایرنا- تنگناهای ناشی از تحریم بر سر راه کسب درآمدهای نفتی، تدابیر جدی اقتصادی را در دستور کار دولت قرار داده است. مبارزه با فساد و حمایت از معیشت خانوارها ملاحظات مهمی است که در برنامه‌های اقتصادی برجستگی خاصی دارد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۶ / بنزین / سهمیه بندی بنزین / تاکسی اینترنتی / اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور / تاکسی / سهمیه‌بندی و نرخ جدید بنزین
دور زدن نرخ کرایه تاکسی به بهانه سهمیه‌بندی بنزین
تهران-ایرنا- «تاکسی‌ها به بهانه سهمیه‌بندی بنزین اجازه گران شدن ندارند» روایت مشترک تمام مسئولان است، اما در بعضی خیابان‌های شهر اتفاقاتی خلاف این گفته‌ها در جریان است.
۱۳۹۸/۰۸/۲۶ / سید ابراهیم رییسی / قوه قضاییه / سهمیه‌بندی و نرخ جدید بنزین
دلایل اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت برای مردم تبیین شود
تهران- ایرنا- رئیس قوه قضاییه در بیانیه ای اعلام کرد: دلایل اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت به صورت شفاف برای مردم به ویژه اثرگذاران جامعه و نخبگان تبیین شود و دیدگاه های نخبگان و دلسوزان مورد توجه قرار گیرد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۶ / بنزین / علی ربیعی / سهمیه‌بندی و نرخ جدید بنزین / طرح حمایت معیشتی دولت
نشست خبری ربیعی با حضور مسئولان طرح اصلاح قیمت بنزین برگزار می شود
تهران- ایرنا- نشست خبری سخنگوی دولت روز دوشنبه با حضور مسئولان دستگاه‌های مرتبط با اجرای طرح‌های حمایت معیشتی و اصلاح قیمت بنزین برگزار می‌شود.
۱۳۹۸/۰۸/۲۶ / سهمیه بندی بنزین / عبدالرضا رحمانی فضلی / سهمیه‌بندی و نرخ جدید بنزین
وزیر کشور: هر اعتراضی در بستر خود امکان‌پذیر است
تهران- ایرنا- عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور با تاکید براینکه برای تامین امنیت و آسایش مردم با هنجار شکنان برخورد می شود، گفت: هر اعتراضی در بستر خود امکان‌پذیر است.
۱۳۹۸/۰۸/۲۵ / بیژن نامدار زنگنه / زنگنه / بنزین / کارت سوخت / سهمیه بندی بنزین / پرسش از خبر / دولت / سید حمید حسینی / نفت / یارانه
موافقان سهمیه‌بندی بنزین چه می‌گویند؟
تهران- ایرنا- با وجود رشد قیمت‌ها و نرخ تورم در سال‌های اخیر،‌ قیمت بنزین همچنان ثابت بوده اما سرانجام واقعیت‌های اقتصاد خود را بر سیاست‌های قیمتی تحمیل کرد و بنزین سهمیه‌بندی شد تا به گفته موافقان،‌علاوه بر کنترل مصرف در داخل و کاهش قاچاق و توزیع عادلانه‌تر یارانه انرژی،‌زمینه صادرات بنزین و درآمدزایی دولت در شرایط تحریم فراهم شود.
۱۳۹۸/۰۸/۲۵ / مقام معظم رهبری / وزارت نفت / بنزین / دولت / قوه قضاییه / سهمیه‌بندی و نرخ جدید بنزین
چه نهادی تصمیم گرفت که بنزین گران شود؟
با وجود اینکه اعلام افزایش نرخ بنزین توسط مقامات دولتی صورت گرفته اما تصمیم‌ برای این موضوع در این خصوص در شورای عالی هماهنگی سران قوا گرفته شده است.
۱۳۹۸/۰۸/۲۵ / سازمان برنامه و بودجه کشور / علی ربیعی / محمدباقر نوبخت / دولت / عبدالرضا رحمانی فضلی / سهمیه‌بندی و نرخ جدید بنزین
۶۰ میلیون نفر از منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین برخوردار می‌شوند
تهران – ایرنا - سخنگوی دولت گفت: ۶۰ میلیون نفر به ویژه خانوارهای کم درآمد از منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین برخوردار می‌شوند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۵ / مجلس شورای اسلامی / سهمیه بندی بنزین / دولت / قوه قضاییه / شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا / سهمیه‌بندی و نرخ جدید بنزین
کمک‌های حمایتی و معیشتی، ماهانه و بدون وقفه پرداخت خواهد شد
تهران – ایرنا- سران قوا در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی با تاکید بر همکاری کامل در اجرای مصوبه مدیریت مصرف سوخت و حمایت از معیشت اقشار کم درآمد اعلام کردند که کمک‌های حمایتی و معیشتی ماهانه بدون وقفه و به طور منظم پرداخت خواهد شد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۵ / کارت سوخت / سهمیه بندی بنزین / یارانه / حسن روحانی / سهمیه‌بندی و نرخ جدید بنزین
نگاه رسانه‌های داخلی به معادله جدید بنزین و یارانه
تهران- ایرنا- رسانه‌های داخلی با اشاره به قیمت جدید حامل‌های انرژی،‌ جزییات طرح سهمیه‌بندی بنزین و حمایت معیشتی از ۱۸ میلیون خانوار ایرانی را مورد توجه قرار داده‌اند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۵ / یارانه / حقوق شهروندی / سهمیه بندی بنزین / قانون اساسی / بنزین / سهمیه‌بندی و نرخ جدید بنزین
مطالبات اصلی را فراموش نکنیم
تهران - ایرنا - این روزها عکس‌العمل‌های متعدد و البته متفاوتی را در خصوص افزایش قیمت بنزین شاهد هستیم. که نشان دهنده اهمیت این کالا در تصویر ذهنی جامعه است. اما آیا واقعا میزان عکس‌العملی که نسبت به این رویداد داریم متناسب با بزرگی و اهمیت آن در واقعیت زندگی ما است؟
۱۳۹۸/۰۸/۲۵ / وزارت صنعت معدن و تجارت / نرخ سوخت / بنزین / کارت سوخت / سهمیه بندی بنزین / پرسش از خبر / تورم / بنزین / سهمیه‌بندی و نرخ جدید بنزین
سهمیه‌بندی بنزین بر قیمت اجناس تاثیر دارد؟
تهران-ایرنا- عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاوررزی ایران سهمیه‌بندی بنزین را اقدامی مناسب ارزیابی کرد و گفت: این تصمیم باید خیلی زودترها اجرا می‌شد؛ در هر صورت سهمیه‌بندی بنزین ممکن است اثرات جزئی داشته باشد اما نادرست است که بگوئیم این کار باعث جهش تورمی کوتاه مدت یا بلندمدت می‌شود.
۱۳۹۸-۰۸-۲۵ / مجلس شورای اسلامی / همدان / محمد کاظمی / بنزین / ملایر / سهمیه بندی بنزین / سهمیه‌بندی و نرخ جدید بنزین
نماینده مجلس: افزایش قیمت بنزین تصمیم ارکان نظام است
نائب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: اصلاح قیمت بنزین تصمیم ارکان نظام بوده و تنها تصمیم از سوی دولت نبوده‌است.
۱۳۹۸/۰۸/۲۵ / قیمت نفت / شرکت بورس کالای ایران / نرخ سوخت / بنزین / کارت سوخت / سهمیه بندی بنزین / معاملات بورس / بورس اوراق بهادار / بازار بورس / سازمان بورس و اوراق بهادار
نخستین واکنش بازار سهام به سهمیه‌بندی بنزین
تهران- ایرنا- از بامداد روز جمعه (۲۴ آبان ماه)، بنزین برای همه وسایل نقلیه سهمیه‌بندی شد؛ نخستین واکنش بازار سرمایه به اجرای این طرح، رشد نماد پالایشگاهی‌ها و پتروشیمی‌ها و همچنین افت گروه خودرو بود.
۱۳۹۸/۰۸/۲۵ / بنزین / کارت سوخت / سهمیه بندی بنزین / سهمیه‌بندی و نرخ جدید بنزین
تجمع‌های اعتراضی در واکنش به تغییر قیمت بنزین
تهران - ایرنا- اعتراض‌هایی پراکنده نسبت به اصلاح قیمت بنزین، در نخستین روز هفته،‌ در برخی از خیابان‌های چند شهر مشاهده شد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۵ / دلار / برجام / نرخ ارز / نرخ سوخت / بنزین / کارت سوخت / سهمیه بندی بنزین / تورم / یارانه / بانک مرکزی
موج‌سواری دلالان ارز با قیمت بنزین
تهران- ایرنا- دلالان بازار ارز که به هر بهانه‌ای متوسل می‌شوند تا با ایجاد تلاطم در بازار ارز، سودی موقت را برای خود کسب کنند، این بار، افزایش قیمت بنزین را بهانه کرده‌اند که البته به نظر کارشناسان، غیرمنطقی و موقتی است.
۱۳۹۸/۰۸/۲۵ / سهمیه بندی بنزین / قزوین / آموزش و پرورش / سهمیه‌بندی و نرخ جدید بنزین
سوخت سرویس‌های مدارس کشور تامین شده است
قزوین - ایرنا - وزیر آموزش و پرورش گفت: تامین سوخت مورد نیاز سرویس‌های مدارس کشور به وزارت نفت ارسال شده که پس از بررسی‌های لازم از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در کارت‌های سوخت لحاظ می‌شود.
۱۳۹۸/۰۸/۲۵ / بنزین / سهمیه‌بندی و نرخ جدید بنزین
کل حمایت دولت از خانوارها چقدر می‌شود؟
با احتساب یارانه و کمک معیشتی، هر خانوار ماهانه چقدر از دولت دریافت خواهد کرد؟
۱۳۹۸/۰۸/۲۵ / بسته حمایتی / سازمان برنامه و بودجه کشور / بنزین / یارانه / محمدباقر نوبخت / سهمیه‌بندی و نرخ جدید بنزین
جزئیات طرح افزایش قیمت بنزین و بسته حمایتی خانوار
«محمد باقر نوبخت»، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: همه منابع مالی افزایش قیمت بنزین که حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان است به بیش از ۶۰ میلیون نفر اختصاص خواهد یافت.
۱۳۹۸/۰۸/۲۵
پمپ‌بنزینی که ادعا می‌شد به آتش کشیده شد
پس از اعلام سهمیه‌بندی و نرخ جدید بنزین، ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی پخش و ادعا شده مربوط به آتش زدن پمپ بنزین خمینی‌شهر، بعد از اعلام وضعیت تازۀ بنزین است. ویدئوی اختصاصی و جدید ایسنا از همان پمپ بنزین نشان می‌دهد چنین اتفاقی نیفتاده و ویدیوی ادعایی، قدیمی است.
۱۳۹۸/۰۸/۲۴ / نوبخت / سازمان برنامه و بودجه کشور / یارانه / محمدباقر نوبخت / بنزین / سهمیه‌بندی و نرخ جدید بنزین
نوبخت: ۳۰هزارمیلیاردتومان به‌بیش‌از۶۰ میلیون نفراختصاص می‌یابد
تهران - ایرنا - معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: همه منابع مالی افزایش قیمت بنزین که حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان است به بیش از ۶۰ میلیون نفر اختصاص خواهد یافت.
۱۳۹۸/۰۸/۲۴ / شهرداری / وزارت کشور / تهران / سهمیه‌بندی و نرخ جدید بنزین
آموزش و پرورش:‌ سرویس‌های مدارس نگران سهمیه بنزین نباشند
تهران – ایرنا- وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد که با هماهنگی به عمل آمده سهمیه سوخت مورد نیاز سرویس مدارس تامین خواهد شد این سهمیه پس از ثبت نام کلیه سرویس‌ها و بررسی میزان مورد نیاز از روز اجرای سهمیه‌بندی یعنی ۲۴ آبان ماه جاری محاسبه و اعمال خواهد شد
۱۳۹۸/۰۸/۲۴ / بنزین / قوه قضاییه / مجمع تشخیص مصلحت نظام / سهمیه‌بندی و نرخ جدید بنزین
تکذیب جملات منتسب به رییسی و رضایی درباره سهمیه‌بندی بنزین
تهران - ایرنا - روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام و سردبیر خبرگزاری میزان، شایعات و جملات منتسب به دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و رییس قوه قضاییه درباره سهمیه‌بندی و قیمت بنزین را تکذیب کردند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۴ / وزارت کشور / تهران / ناوگان عمومی / سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور / سهمیه‌بندی و نرخ جدید بنزین
برای حمایت‌ از حمل‌ونقل عمومی درون شهری برنامه‌ریزی می‌شود
تهران - ایرنا - معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور از تدابیر اتخاذ شده دولت برای حمایت از سامانه های حمل و نقل عمومی درون شهری در پی اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت خبرداد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۴ / نرخ سوخت / بنزین / بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران / پرسش از خبر / سهمیه بندی بنزین / تورم / بنزین / سهمیه‌بندی و نرخ جدید بنزین
آیا واقعی‌شدن قیمت بنزین تورم‌زا است؟
تهران- ایرنا- اگرچه برخی از کارشناسان واقعی‌شدن قیمت بنزین را عاملی برای افزایش تورم می‌دانند اما تجربه ۱۵ مورد افزایش قیمت بنزین در ۴۰ سال گذشته نشان می‌دهد که جز در سه مورد که به دلیل مواردی مانند اجرای نادرست قانون،‌ تورم بالا رفته در سایر موارد، ‌واقعی‌شدن قیمت‌ها نه تنها تورم‌زا نبوده بلکه در ۶ مورد،‌ تورم با کاهش نیز همراه شده است.
۱۳۹۸/۰۸/۲۴ / بنزین / علی ربیعی / سهمیه‌بندی و نرخ جدید بنزین
یک ریال از درآمد اصلاح قیمت بنزین به بودجه کشور تعلق نمی‌گیرد
تهران - ایرنا - سخنگوی دولت گفت: یک ریال از درآمد حاصل از اصلاح قیمت بنزین به بودجه جاری کشور یا تملک دارایی تعلق نمی‌گیرد بلکه به طرح حمایت معیشتی از ۱۸ میلیون خانوار کم درآمد اختصاص می‌یابد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۴ / رضا رحمانی / وزارت صنعت معدن و تجارت / بنزین / اصناف / سهمیه بندی بنزین / سهمیه‌بندی و نرخ جدید بنزین
تاکید سازمان تعزیرات بر برخورد جدی با عوامل مخل بازار
تهران- ایرنا- رئیس سازمان تعزیرات حکومتی گفت:‌ این سازمان با همراهی همه دستگاه های همکار خود از جمله سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و بازرسی اصناف، روند تشدید نظارتی و برخورد با مواردی که موجب اخلال در روند اجرای طرح افزایش نرخ بنزین می‌شود را در دستور کار ویژه خود قرار داده است.
۱۳۹۸/۰۸/۲۴ / عبدالناصر همتی / بنزین / بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران / سهمیه بندی بنزین / تورم / سهمیه‌بندی و نرخ جدید بنزین
تاثیر افزایش قیمت بنزین در تورم حدود چهار واحد درصد در سال است
تهران- ایرنا- رئیس کل بانک مرکزی گفت: محاسبات اداره بررسی های اقتصادی بانک مرکزی نشان می دهد که تاثیر افزایش امروز قیمت بنزین در تورم، در حدود چهار واحد درصد در سال خواهد بود.
۱۳۹۸/۰۸/۲۴ / رضا رحمانی / وزارت صنعت معدن و تجارت / تنظیم بازار / بنزین / سهمیه بندی بنزین / ستاد تنظیم بازار / سهمیه‌بندی و نرخ جدید بنزین
بازار به‌طور ویژه رصد و قیمت‌ها کنترل می‌شود
تهران- ایرنا- وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: بازار از امروز به دقت رصد و قیمت‌ها کاملا کنترل و با توجه به تمهیدات اتخاذ شده، در صورت مواجه با هرگونه تخلف و افزایش قیمتی در سطح بازار برخورد جدی می‌شود.
۱۳۹۸/۰۸/۲۴ / انرژی برق / نرخ سوخت / مدیریت مصرف انرژی / کارت سوخت / سهمیه بندی بنزین / بهینه سازی مصرف انرژی / بنزین / سهمیه‌بندی و نرخ جدید بنزین
شدت مصرف انرژی در ایران سه برابر دنیاست
تهران- ایرنا- هرچه شدت استفاده از انرژی در کشورهای مختلف از سال ۱۹۹۰ تا کنون کم شده، در ایران افزایش یافته است. اکنون ایران بعداز روسیه، بالاترین شدت مصرف انرژی را در جهان دارد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۴ / رضا رحمانی / وزارت صنعت معدن و تجارت / بنزین / سهمیه بندی بنزین / سهمیه‌بندی و نرخ جدید بنزین
تغییر قیمت بنزین کمترین اثرگذاری روی قیمت تمام شده کالاها دارد
تهران - ایرنا - وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تغییر نرخ بنزین کمترین اثر ممکن را روی قیمت تمام شده کالاهای تولیدی دارد و در بخش حمل ونقل کالا نیز با توجه به تغییر نکردن نرخ گازوئیل مشکلی نخواهیم داشت، در حوزه حمل و نقل مسافر سهمیه لازم تعریف شده و تمهیدات مربوطه اتخاذ شده است.
۱۳۹۸/۰۸/۲۴ / بنزین / کارت سوخت / سهمیه بندی بنزین / سهمیه‌بندی و نرخ جدید بنزین
کاهش ۲۰ درصدی مصرف بنزین در نخستین روز اجرای طرح سهمیه‌بندی
تهران- ایرنا- سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران از کاهش ۲۰ درصدی مصرف بنزین در نخستین روز اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین در کشور خبر داد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۴ / بنزین / سهمیه بندی بنزین / قاچاق / سهمیه‌بندی و نرخ جدید بنزین
بنزین و باری که دولت بر دوش می‌کشد
تهران- ایرنا- واقعیت مصرف بنزین این‌گونه است که از یک طرف مصرف به شدت افزایش می‌یابد و از سوی دیگر، دولت بار سنگین یارانه پنهان ناشی از این مصرف را به دوش می‌کشد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۴ / سهمیه بندی بنزین / حسن روحانی / هدفمندی یارانه / سهمیه‌بندی و نرخ جدید بنزین
روحانی : افزایش نرخ بنزین برای کمک به اقشار تحت فشار است
تهران - ایرنا- رئیس جمهوری با بیان این که دولت باوجود مشکلات اقتصادی، هرگز قصد برداشت از درآمد افزایش قیمت بنزین را ندارد و همه آن میان حدود ۶۰ میلیون نفر توزیع می‌شود، گفت: اقدام دولت در افزایش نرخ بنزین به نفع مردم و برای کمک به اقشار تحت فشار جامعه است.
۱۳۹۸/۰۸/۲۴ / احمد نوریان / کارت سوخت / دولت / پلیس / سهمیه‌بندی و نرخ جدید بنزین
بعد از اعلام سهمیه‌بندی سوخت آرامش و امنیت در استان‌ها حاکم است
تهران - ایرنا - سخنگوی نیروی انتظامی از آرامش و امنیت حاکم بر استان‌های سراسر کشور بعد از اعلام سهمیه‌بندی سوخت توسط دولت خبر داد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۴ / بنزین / سهمیه‌بندی و نرخ جدید بنزین
مشکلات بنزین ارزان
در پنج‌سال گذشته قیمت بنزین تغییری نداشته است. اما یک بررسی نشان می‌دهد در دولت‌های نهم و دهم بنزین ۶۰۰ درصد گران‌تر شد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۴ / وزارت نفت / نرخ سوخت / کارت سوخت / بنزین / شرکت ملی پخش فراورده های نفتی / گازوئیل / سهمیه‌بندی و نرخ جدید بنزین
شرایط مطلوب در جایگاه‌های سوخت حاکم است
تهران- ایرنا- شرکت ملی پخش فراورده های نفتی ایران در پی تصمیم اتخاذ شده برای سهمیه بندی بنزین از نخستین ساعت بامداد جمعه( ۲۴ آبان ۹۸) اعلام کرد:‌ طبق اطلاعات دریافتی از سراسر کشور طرح سهمیه بندی در شرایط مناسب و بدون هیچگونه حادثه‌ای به اجرا در آمد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۴
آغاز سهمیه‌بندی بنزین همراه با افزایش یارانه‌ها/ دولت نرخ جدید بنزین را اعلام کرد
همزمان با اطلاعیه شرکت ملی پخش فراورده های نفتی ایران که آغاز سهمیه‌بندی بنزین و قیمت‌های جدید را اعلام کرد، محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه از افزایش 55 تا 205 هزار تومانی یارانه‌ها به ازای هر خانوار خبر داد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۴
اختصاص ماهانه ۶۰ لیتر بنزین هزار و ۵۰۰ تومانی/ نرخ بنزین آزاد به ۳ هزار تومان رسید + جدول
جزئیات تصمیم جدید سران سه قوه برای سهمیه‌بندی و نرخ بنزین اعلام شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •