سه شنبه, ۲۱ مرداد, ۱۳۹۹ / 11 August, 2020
سود بانکی
نرخ سود بانک‌های مرکزی بازارهای نوظهور کاهش یافت
۱۸ ساعت قبل / سود بانکی / بانک مرکزی / پیامد اقتصادی کرونا / اقتصاد جهانی
نرخ سود بانک‌های مرکزی بازارهای نوظهور کاهش یافت
بانک‌های مرکزی بازارهای نوظهور در راستای تقویت اقتصادهای خود در بحبوحه پاندمی کرونا، برای هجدهمین ماه نرخ بهره خود را کاهش دادند.
مظنه خرید و فروش وام در بازار سیاه / از ۵ میلیون تا ۱۰ میلیارد وام با سود حداقلی!
۲۵ ساعت قبل / اعطای وام / امتیاز وام / بازار سیاه / خرید وام / خریدوفروش وام / فروش وام
مظنه خرید و فروش وام در بازار سیاه / از ۵ میلیون تا ۱۰ میلیارد وام با سود حداقلی!
«مظنه وام در بازار سیاه چند؟» این روزها این سوال مشترک مردمی شده که در شبکه بانکی آشنا ندارند و سرشان از وام‌های میلیونی بی‌کلاه مانده است. رشد افسارگسیخته قیمت‌ها و شیوع کرونا آن‌ها را بیش از پیش نیازمند وام کرده و رونق تازه‌ای به بازار خرید و فروش وام بخشیده است. از یک میلیون یا ده‌ها میلیارد، از وام بانکی تا جانبازی، سود چهار تا ۱۸ درصدی، سند ملک تا ضامن کارمند، ... همه‌چیز در این بازار موجود است. نوشته مظنه خرید و فروش وام در بازار سیاه / از ۵ میلیون تا ۱۰ میلیارد وام با سود حداقلی! اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
افزایش ۳۴ درصدی سپرده‌های بانکی در اردیبهشت ۹۹
۲۶ ساعت قبل / تسهیلات بانکی / بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران / سود بانکی
افزایش ۳۴ درصدی سپرده‌های بانکی در اردیبهشت ۹۹
تهران - ایرنا - آمارهای بانک مرکزی نشان می‌دهد مانده سپرده‌های بانکی در اردیبهشت ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ به میزان ۳۴.۱ درصد افزایش داشته است.
شرایط دریافت وام سهام عدالت بدون سود بانکی
۲ روز قبل / اعطای وام / سهام عدالت / سود بانکی
شرایط دریافت وام سهام عدالت بدون سود بانکی
مدیرعامل بانک ملی ایران اظهار کرد: اگر دریافت کننده وام سهام عدالت بتوانند طی ۳۰ روز که وام را دریافت کرده آن را تسویه کند مشمول پرداخت سود نخواهد شد. نوشته شرایط دریافت وام سهام عدالت بدون سود بانکی اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
دریافت وام بانکی با سود ۱۸ درصدی برای وثیقه سهام عدالت/ سهم ۸۲ درصدی بانک‌ها در تامین مالی اقتصاد
۲ روز قبل
دریافت وام بانکی با سود ۱۸ درصدی برای وثیقه سهام عدالت/ سهم ۸۲ درصدی بانک‌ها در تامین مالی اقتصاد
معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: با وثیقه ۵۰ درصد ارزش روز سهام عدالت، مشمولان می‌توانند از شبکه بانکی وام دریافت کنند و مدت زمان بازپرداخت این وام سه ساله و سود آن ۱۸ درصد خواهد بود.
سهام عدالت وثیقه وام بانکی شود
۲ روز قبل / سهام عدالت / وام بانکی / وثیقه بانکی
سهام عدالت وثیقه وام بانکی شود
معمارنژاد معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت:با وثیقه ۵۰ درصد ارزش روز سهام عدالت، مشمولان می‌توانند از شبکه بانکی وام دریافت کنند و مدت زمان بازپرداخت این وام سه ساله و سود آن ۱۸ درصد خواهد بود.
۲ روز قبل
به بانک معرفی می‌شوند
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه از روز بیست و یکم مردادماه روند معرفی متقاضیان تسهیلات کمک ودیعه اجاره به ۱۹ بانک و موسسه اعتباری آغاز می شود گفت: در این مرحله تلاش این است که در کوتاه ترین زمان وام پرداخت شود.به گزارش ایسنا، محمود محمودزاده اظهار کرد: بخش زیادی از پالایش متقاضیان تسهیلات مرابحه خرید کالا و خدمات یا همان وام کمک ودیعه اجاره انجام شده و متقاضیان طبق اعلامی که از قبل صورت گرفت بر اساس رقم سمت راست کد ملی خود از روز ۱۴ مرداد نسبت به تکمیل اطلاعات خود اقدام کرده‌اند که این روند تا بیستم ادامه می‌یابد. از روز بیست و یکم معرفی افراد واجد شرایط را به بانک شروع می‌کنیم تا نسبت به تکمیل پرونده خود در بانک اقدام کنند.محمودزاده با بیان اینکه ۱۷ بانک و دو موسسه اعتباری برای پرداخت …
بورس با قیمت‌ها در بازار مسکن، طلا و ارز چه کرد؟
۲ روز قبل / بورس تهران / سازمان بورس و اوراق بهادار / بورس / تورم / نرخ سود بانکی / ارز / بازار طلا و ارز / مسکن / قیمت مسکن / بازار مسکن تهران
بورس با قیمت‌ها در بازار مسکن، طلا و ارز چه کرد؟
یک کارشناس اقتصادی معتقد است: رشدهای غیرقابل توجیه بورس، اقتصاد ایران را در بخش اقتصاد واقعی و بازارهای موازی کاملا دچار عدم تعادل کرده و این عدم تعادل در اقتصاد ایران می‌ماند.
آقای همتی؛ نظام بانکی در خدمت تولید است یا در مسیر بورس بازی و سود بردن از نوسان ‌گیری و خرید مسکن؟
۲ روز قبل
آقای همتی؛ نظام بانکی در خدمت تولید است یا در مسیر بورس بازی و سود بردن از نوسان ‌گیری و خرید مسکن؟
جذابیت بازار سرمایه برای برخی بانک‌ها به حدی بوده است که تنها در بهار امسال این بانک‌ها حجم سرمایه‌گذاری خود را در این بازار تا ۵۷۰ درصد افزایش داده‌اند؛ امری که از رغبت شدید مدیران بانک‌ها به سود بردن از تنور گرم بازار سهام حکایت دارد.
یک تصمیم خطرناک برای بانک‌ها / افزایش مجدد نرخ سود چقدر محتمل است؟
۴ روز قبل / بانک / تورم / سود / سود بانکی / سود سپرده بانکی
یک تصمیم خطرناک برای بانک‌ها / افزایش مجدد نرخ سود چقدر محتمل است؟
درحالی که عده‌ای به اختلاف فاحش نرخ سود سپرده بانکی با تورم اشاره و پیشنهاد افزایش نرخ را مطرح می‌کنند، احمد مجتهد معتقد است که اگرچه امکان دارد شورای پول و اعتبار بار دیگر نرخ سود را افزایش دهد اما این تصمیم بی‌شک مشکلات بزرگی برای بانک‌ها ایجاد می‌کند. نوشته یک تصمیم خطرناک برای بانک‌ها / افزایش مجدد نرخ سود چقدر محتمل است؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
مسیر سخت بازگشت نقدینگی به نظام بانکی/ چرا بانک مرکزی نرخ سود سپرده را افزایش نمی‌دهد؟
۴ روز قبل / علی سعدوندی / سود سپرده های بانکی / کاهش سود سپرده / قیمت دلار / افزایش قیمت دلار
مسیر سخت بازگشت نقدینگی به نظام بانکی/ چرا بانک مرکزی نرخ سود سپرده را افزایش نمی‌دهد؟
کاهش نرخ سود بانکی، به عنوان یکی از مقصران اصلی افزایش قیمت ارز، طلا و سکه معرفی می‌شود. اما چرا دولت و بانک مرکزی این تصمیم را بر بازار سرمایه و اقتصاد کشور تحمیل کردند؟ تصمیمی که از یک سو تولید را دچار مشکل کرد و از سوی دیگر بازار سرمایه، ارز و سکه را با نوسان‌های بسیاری مواجه کرد. یک کارشناس بانکی در گفتگو با رویداد‌۲۴ می‌گوید:تصمیم‌گیران به تبعات کاهش سود سپرده‌های بانکی توجه نکردند و اصلا از تبعات آن باخبر نبودند. البته خودشان ادعا می‌کنند، چون قرار بود از سود سپرده‌ها مالیات گرفته شود تصمیم گرفتند تا سود سپرده‌ها را کاهش دهند.
شرط افزایش نرخ سود بانکی چیست؟ / کارمزدها را مردم پرداخت کنند
۵ روز قبل / افزایش سود سپرده / سود بانکی / سود سپرده بانک‌ها / سود سپرده‌های بانکی / کارمزد بانک‌ها / نرخ سود بانکی
شرط افزایش نرخ سود بانکی چیست؟ / کارمزدها را مردم پرداخت کنند
برخی کارشناسان پیشنهاد می‌کنند با توجه به افزایش نقدینگی نرخ سود سپرده حداقل تا اندازه پوشش تورم بالا برود اما بانک‌ها ادعا می‌کنند که توان پرداخت ندارند. دبیر کانون بانک‌های خصوصی معتقد است اگر مردم هزینه کارمزدشان را بپرازند بانک‌ها می‌توانند نه تنها سود بیشتری پرداخت کنند بلکه تسهیلات ارزان‌تری هم بدهند. نوشته شرط افزایش نرخ سود بانکی چیست؟ / کارمزدها را مردم پرداخت کنند اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
رشد ۷۰ درصدی قیمت ها در پی تورم انتظاری/ جلو تورم انتظاری را بگیرید
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / نرخ ارز / محسن صادقی / سود بانکی
رشد ۷۰ درصدی قیمت ها در پی تورم انتظاری/ جلو تورم انتظاری را بگیرید
کارشناس معتقدند؛ با افزایش نرخ سود بانکی و بازار بین بانکی نه تنها سرمایه ها از بازارهای موازی نظیر سکه و ارز جذب بازار مطمئن بانکی می شود، بلکه چنین شیوه ای مانع ورود منابع بانک ها به بورس و سایر بازارهای سفته بازی که تورم انتظاری را شعله ور…
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
فروش اوراق مشارکت، محرکی برای جذب نقدینگی
سعید معادی، معاونت شعب و بازاریابی بانک توسعه تعاون در پاسخ به سوالی در مورد مهم‌ترین چالش‌های صنعت بانکداری و پرداخت معتقد است: تحریم، کرونا و کاهش سود سپرده‌ها منجر به خروج منابع از بانک‌ها شده است، فروش اوراق مشارکت، می‌تواند به محرکی برای تجهیز منابع شبکه بانکی کشور تبدیل شود.اقتصاد ایران بر مبنای بانک و فعالیت‌های بانکی قرار دارد، پس طبیعی است که چرخه محرک آن، بانک‌ها باشند. بنابراین، اگر شبکه بانکی شرایط مناسبی داشته باشد و چرخه فعالیت آن روی روال مشخصی طی شود، این امر تاثیر مثبتی بر اقتصاد می‌گذارد. اما اگر بانک‌ها با چالش‌ها و مشکلاتی مواجه باشند، شرایط اقتصادی کشور نیز مختل می‌شود.تحریم و کرونااکنون اقتصاد و شبکه بانکی ایران، با معضلات مهمی مواجه هستند؛ نخست مساله تحریم که فروش نفت و …
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
جزئیات پرداخت کمک ودیعه مسکن به مستاجران اعلام شد
قائم مقام بانک مرکزی جزئیات طرح اعطای تسهیلات بانکی به مستاجران را اعلام کرد.به گزارش ایسنا، اکبر کمیجانی ضمن اشاره به چرایی اخذ این تصمیم گفت: با توجه به گرانی‌های اخیر در قیمت و اجاره مسکن و در راستای ایجاد ثبات در بازار اجاره و حمایت از مستاجران کم‌درآمد در شرایط اقتصادی تحمیل شده بر کشور در این ستاد مطرح شد.وی با اشاره به سقف تسهیلات یادشده عنوان کرد: براساس تصمیمات «ستاد ملی مقابله با کرونا» مقرر شد، تسهیلات یاد شده در سقف‌های ۵۰۰ میلیون ریال در شهر تهران، ۳۰۰ میلیون ریال در سایر کلان شهرها و ۱۵۰ میلیون ریال در سایر شهرها با نرخ سود ۱۳ درصد و بازپرداخت یکساله (به نحوی که مستاجر در دوره قرارداد صرفاً سود تسهیلات را پرداخت کند و اصل تسهیلات در سررسید تسویه شود) یا با نرخ سود ۱۲ درصد و بازپرداخت …
جزئیات طرح اعطای تسهیلات بانکی به مستأجران | میزان نرخ سود وام ودیعه مسکن
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
جزئیات طرح اعطای تسهیلات بانکی به مستأجران | میزان نرخ سود وام ودیعه مسکن
قائم مقام بانک مرکزی گفت: وام ودیعه مسکن با نرخ سود ۱۳ درصد و بازپرداخت یکساله و یا با نرخ سود ۱۲ درصد و بازپرداخت ۳۶ ماهه به مستاجران پرداخت می‌شود.
نرخ سود سپرده بانکی بالاتر می‌رود؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
نرخ سود سپرده بانکی بالاتر می‌رود؟
به اعتقاد اغلب کارشناسان با توجه به بازدهی بانک‌ها نسبت به سایر بازار‌ها نرخ سود سپرده باید حداقل تا اندازه تورم بالا رود تا تغییر نه آنقدر کم باشد که از بازار‌های دیگری مانند طلا، مسکن، ارز و بورس باز بماند و نه آنقدر بالا باشد که موجب فشار روی ترازنامه بانک‌ها و افزایش بی‌رویه بدهی‌های دولت شود. اما تحقق این موضوع در شرایط فعلی چقدر ممکن است؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
2 روش برای پرداخت ودیعه مسکن
عبدالناصر همتی، رئیس‌کل بانک مرکزی ضمن اعلام آمادگی نظام بانکی برای پرداخت تسهیلات کمک ودیعه مسکن به مستأجران، از تعیین 2 روش برای پرداخت این تسهیلات خبر داد و گفت: در روش اول، مستأجران می‌توانند تسهیلات را یکساله دریافت کنند و صرفاً سود آن را ماهانه بپردازند و در پایان سال، اصل آن را برگردانند و در روش دوم متقاضیان می‌توانند وام را 3‌ساله دریافت کنند و در مدت ۳۶‌ماه اصل ‌و فرع آن را به بانک بپردازند.(ایرنا)
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
بازارها برای بانک‌ها
کشاکش‌های نرخ سود بانکی در ایران سال‌هاست ادامه دارد. به جز سال‌های 95 تا 97، تقریبا در هیچ دو سالی نرخ سود بانکی در ایران مانند هم نبوده و مصوبات برای تغییر نرخ سود در یک سال گاهی بیش از 3بار ابلاغ شده است. در شرایطی که با تورم بیش از 40درصد، دلار بیش از 20هزارتومان و تحریم‌های همه‌جانبه دست‌و‌پنجه نرم‌می‌کنیم،‌ نرخ سود بانکی این روزها بعد از یک رفت‌و‌برگشت به 18درصد رسیده است. در روزهای پایانی اردیبهشت‌ماه، شورای‌عالی بانک‌ها و مؤسسات اعتباری تصمیم گرفت، سپرده بانکی بلندمدت را از اول اردیبهشت۹۹ …
بازی با نرخ سود بانکی با هدف تامین بودجه انجام شد
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
بازی با نرخ سود بانکی با هدف تامین بودجه انجام شد
شیوا نوروزی_روزنامه نگار 24تیر امسال شورای پول و اعتبار تشکیل جلسه داد و درباره تغییر نرخ سود بانکی تصمیم مهمی گرفت؛ این شورا ضمن موافقت با پیشنهاد بانک مرکزی برای افزایش نرخ سود بانکی، سقف نرخ سود سپرده‌های بانکی (دو ساله) را 18درصد تعیین کرد. افزایش نرخ سود به 18درصد درحالی در شورای پول و اعتبار به تصویب رسید که در فروردین امسال، شبکه بانکی کشور تصمیم گرفته بود که سقف نرخ سود سپرده‌های بانکی به 15درصد محدود شود. شورای پول و اعتبار در راستای دستیابی به هدف حفظ ارزش پول ملی با پیشنهاد بانک مرکزی …
تغییر معادلات ودیعه و اجاره‌مسکن
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
تغییر معادلات ودیعه و اجاره‌مسکن
خدیجه نوروزی_روزنامه نگار در این مدت که دولت نرخ سود سپرده را کاهش داده بود، استقبال مالکان از اخذ ودیعه مسکن به‌شدت کاهش یافته و با افزایش اجاره‌بها، مستأجران به نخستین قربانیان این تصمیم تبدیل شدند. البته این موضوع از زمانی که با دستورات بانک مرکزی به نظام بانکی مبنی بر رعایت نرخ سود مصوب و تقویت زمزمه کاهش نرخ سود سپرده‌های بانکی و جمع‌آوری مؤسسات مالی غیرمجاز که رقابت‌های غیرسالمی با نهادهای متشکل پولی و بانکی و مؤسسات اعتباری دارای مجوز از بانک مرکزی بر سر جذب سپرده را آغاز کرده بودند، دامن …
سود بانکی منبع درآمد نیست
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
سود بانکی منبع درآمد نیست
شبنم سیدمجیدی_روزنامه نگار نرخ بهره برای حساب پس‌انداز در کشورهای مختلف بسیار متغیر است و از 0.01درصد بهره سالانه تا 10درصد سود سالانه متغیر است. معمولا نرخ بهره سالم برای یک حساب پس‌انداز تقریباً 2درصد است و در بسیاری از موارد چنین سودی توسط بانک‌های آنلاین ارائه می‌شود. در خارج از ایران، مالیات سود سالانه‌ای که از بانک به‌دست آورده‌اید، از شما دریافت می‌شود؛ درست مثل اینکه این سود، درآمد حاصل از یک کار پاره وقت بوده است؛ در نتیجه به حساب‌های پس‌انداز معمولاً به‌عنوان محلی نگاه می‌شود که با خیال …
تولید؛ گروگان افزایش نرخ سود تسهیلات
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
تولید؛ گروگان افزایش نرخ سود تسهیلات
نورا عباسی_روزنامه نگار حال این روزهای اقتصاد ایران مانند کلاف سردرگمی است که برای یافتن سرنخ و گشودن این گره راه پرپیچ و‌خمی را باید طی‌کرد؛ مانند روزی که خبر افزایش نرخ سود سپرده‌های بانکی لبخند بر لب سپرده‌گذاران نشاند اما در سوی دیگر، این تولیدکنندگان بودند که با ناامیدی خود را برای افزایش سود تسهیلات آماده کردند. سود حاصل برای سپرده‌گذاران و بهره‌ وامی که دریافت‌کنندگان تسهیلات می‌گیرند همچون دو خط موازی‌ای هستند که صعود و نزولشان به یکدیگر وابسته است. برای بررسی تأثیر افزایش نرخ سود سپرده‌های …
بازگشت سی میلیارد ریال اضافه سود پرونده‌های تسهیلاتی یکی از بانک‌های هرمزگان
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / سازمان بازرسی کل کشور / سود بانکی
بازگشت سی میلیارد ریال اضافه سود پرونده‌های تسهیلاتی یکی از بانک‌های هرمزگان
بازرس کل استان هرمزگان از بازگشت سی میلیارد ریال اضافه سود محاسبه شده در ۱۱۰ فقره پرونده تسهیلاتی در یکی از بانک‌های استان خبر داد.
مهم ترین اقدامات بانک مرکزی برای مهار تورم
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / بانک مرکزی ایران / تورم / نرخ تورم / مهار تورم / سال ۱۳۹۹
مهم ترین اقدامات بانک مرکزی برای مهار تورم
اردیبهشت ماه ۹۹، بانک مرکزی با هدف تورم ۲±۲۲ درصدی برای یک سال آینده اقداماتی را در سه محور فروش اوراق بدهی دولتی، دالان سود در بازار بین بانکی و ابزارهای جدید در بازار پول آغاز کرد.
طرح «بخشودگی جرایم» بانک عامل حوزه مسکن تمدید شد
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / بانک مسکن / نرخ سود بانکی / وام مسکن
طرح «بخشودگی جرایم» بانک عامل حوزه مسکن تمدید شد
زمان اجرای طرح «میثاق» که با هدف بخشودگی جرایم بانکی اجرا می‌شود به دنبال شیوع ویروس کرونا و با هدف مساعدت مشتریان بانک عامل حوزه مسکن، تا پایان مردادماه تمدید شد.
وام مستاجران و توجیه شرعی
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / عباس عبدی / تحلیل گر
وام مستاجران و توجیه شرعی
عباس عبدی در یادداشتی نوشت: آقایانی که این نظام بانکی و پرداخت و دریافت سود را غیرشرعی می‌دانند، کاش یک بانک یا موسسه مالی الگو درست می‌کردند تا معلوم شود که شرع مورد نظر آنان چیست؟ البته موسسات اعتباری غیرمجاز چنین ادعایی را داشتند. ولی آنقدر سود می‌دادند که بسیاری از این مدعیان پول‌های خود را برای کسب سود بیشتر و البته حلال در آنجا سپرده کرده بودند. صداقت هم خوب چیزی است.
بی‌انضباطی مالی دولت و بانک‌ها عامل اصلی افزایش نقدینگی تورم‌زا
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / تورم / نقدینگی / بانک ها / بانک مرکزی / نرخ سود بانکی
بی‌انضباطی مالی دولت و بانک‌ها عامل اصلی افزایش نقدینگی تورم‌زا
یک کارشناس اقتصادی می‌گوید علت اصلی رشد نقدینگی و تورم حاصل از آن، بی‌انضباطی مالی دولت و بانک‌هاست.
رییس قوه قضاییه: این که فساد از درون سیستم بانکی آغاز نشود خیلی مهم است/ بانک ها با سرمایه سود را افزایش دهند نه با راکد کردن منابع
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / رییس قوه قضاییه / فساد در نظام بانکی / گردش مالی در کشور / مسدود کردن منابع / نظام بانکی
رییس قوه قضاییه: این که فساد از درون سیستم بانکی آغاز نشود خیلی مهم است/ بانک ها با سرمایه سود را افزایش دهند نه با راکد کردن منابع
شفقنا- رییس قوه قضاییه با تاکید بر لزوم سیاست گذاری صحیح بانک‌ها برای هدایت منابع به حوزه تولید، از مدیران عامل بانک‌ها خواست واحد‌های تولیدی تعطیل یا نیمه تعطیلی را که در تملک می‌گیرند، فعال کرده و آن‌ها را...
اقتصاد ایران با انبساطی شدن سیاستهای پولی به کجا می رود؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / تورم / بانک مرکزی / مجید سلیمی‌ بروجنی / رکود اقتصادی / نقدینگی / ونزوئلا / تحریم اقتصادی / اوراق بدهی / نرخ سود بانکی
اقتصاد ایران با انبساطی شدن سیاستهای پولی به کجا می رود؟
یک تحلیلگر اقتصادی معتقد است: در وضعیتی که اقتصاد کشور با رکود تورمی دست و پنجه نرم می‌کند، سیاست‌های پولی انبساطی به‌هیچ کارکردی مثبت نخواهد داشت؛ زیرا ریشه رکود، افت تقاضا نیست که بتوانیم با تسهیل پولی و تلاش برای کاهش نرخ سود، سرمایه‌گذاری و تولید را به حرکت وا داریم.
نقدینگی وارد شده به بازار سرمایه را حفظ می‌‌کنیم / آخرین خبرها درباره بورس املاک
۱۳۹۹/۰۵/۱۰ / بازار سرمایه / سود بانکی / فرهاد دژپسند / وزیر اقتصاد
نقدینگی وارد شده به بازار سرمایه را حفظ می‌‌کنیم / آخرین خبرها درباره بورس املاک
وزیر اقتصاد از راه‌اندازی بورس املاک و مستغلات و امتیازات با سرمایه اولیه ۵ هزار میلیارد تومان خبر داد و گفت: از ابتدای سال تاکنون ورودی حقیقی و حقوقی خالص به بازار سرمایه معادل ۷۰ هزار میلیارد تومان بوده است. نوشته نقدینگی وارد شده به بازار سرمایه را حفظ می‌‌کنیم / آخرین خبرها درباره بورس املاک اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
سیاست‌های پولی و مالی کشور در وضعیت کنونی موفق می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / تسهیلات بانکی / ویروس کرونا / کارت اعتباری / بانک مرکزی / سود بانکی / تورم / بازار سرمایه
سیاست‌های پولی و مالی کشور در وضعیت کنونی موفق می‌شود؟
تهران- ایرناپلاس- در حالی که برخی موافق افزایش نرخ سود بانکی برای بلندمدت شدن سپرده‌های بانکی و همچنین کاهش تمایل به سفته‌بازی هستند، عده‌ای دیگر آن را موجب افزایش هزینه‌های شبکه بانکی می‌دانند. با توجه به اقدامات انجام شده در این زمینه، آن هم با شرایط کنونی کرونا و مشکلات اقتصادی، در گفت‌وگو با عضو هیات مدیره بانک رفاه، به واکاوی سیاست‌های پولی و مالی ارکان دولت بویژه بانک مرکزی پرداختیم.
زیان سپرده بانکی چقدر است؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / افزایش نرخ سود / تورم / سود سپرده / سود سپرده بانک‌ها
زیان سپرده بانکی چقدر است؟
با این که سود سپرده اخیرا اندکی افزایش یافته اما همچنان به اندازه‌ای نیست که بتواند مردم را ترغیب به سپرده‌گذاری کند، آن هم زمانی که رقبای بزرگی مثل بازار سهام و دلار در برابر آن قد برافراشتند. مردم در واکنش به گزارش تجارت‌نیوز در این باره از عقب‌ماندگی بانک در برابر بازارهای رقیبش می‌گویند. نوشته زیان سپرده بانکی چقدر است؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / اقتصاد / بانک مرکزی / پول / نرخ سود بانکی / نقدینگی
افزایش اندک بهره بانکی کمکی به اقتصاد نمی‌کند
کامران ندری تحلیلگر اقتصادی، این اقدامات بانک مرکزی در مهار پول را نقد و بررسی کرد و گفت: افزایش نرخ سود بانکی می‌تواند در کنترل و مهار نقدینگی موثر باشد اما نه با افزایش یک تا دو درصدی.
۱۳۹۹/۰۵/۰۹
پیام نرخ سود اوراق به بازارها
آمار فروش اوراق بین بانکی حراج شده در تاریخ 7 مرداد نشان می‌دهد اوراق دولتی با نرخ 9/ 20 درصد به فروش رسیده است و به‌نظر می‌رسد این اوراق با نرخ‌هایی که دولت در نظر دارد خریدار نداشته و دولت مجبور به افزایش نرخ در فرآیند خارج از حراج و در بورس شده است. بازدهی بالا در بازارهای موازی مانند ارز و بورس از یک‌سو و تورم انتظاری از سوی دیگر موجب تقاضا برای افزایش بازدهی اوراق دولتی شده است. درواقع تقاضا برای نرخ‌های بالاتر در این اوراق نشان می‌دهد خریداران، نرخ تورم بالاتری را برای ماه‌های آتی پیش‌بینی می‌کنند.
وضعیت هشداردهنده‌ آمارهای پولی / مواد لازم برای افزایش تورم آماده است؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / افزایش پول / افزایش نرخ تورم / تورم / خلق پول / رشد نقدینگی / سیاست های پولی / نرخ بهره بانکی / نرخ سود بانکی / نقدینگی
وضعیت هشداردهنده‌ آمارهای پولی / مواد لازم برای افزایش تورم آماده است؟
آمارهای سه ماهه بانک مرکزی نشان می‌دهد مواد لازم برای خلق تورم جدید آماده است و اگر سیاستگذار به زودی برای مهار نقدینگی اقدام نکند، باید منتظر افزایش نقدینگی و سطح عمومی قیمت‌ها بود. نوشته وضعیت هشداردهنده‌ آمارهای پولی / مواد لازم برای افزایش تورم آماده است؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
دخالت های دولت بازار سرمایه را بیمار کرده است/ زمان تغییر نرخ سود بانکی اشتباه بود
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / محمدباقر قالیباف / بازار / بانک مرکزی / بورس / سود بانکی / حمایت دولت / نظام بانکی / بازارهای ما
دخالت های دولت بازار سرمایه را بیمار کرده است/ زمان تغییر نرخ سود بانکی اشتباه بود
یک کارشناس بازارهای مالی از دلایل استقبال مردم به بورس و سیاست های اشتباه دولت و بانک مرکزی در خصوص حمایت از بورس می‌گوید.
سود ۱۰۰ میلیون تومان سپرده بانکی چقدر می‌شود؟ / لیست نرخ سود ۱۸ بانک و موسسه اعتباری
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / بازدهی / بانک / بانک مرکزی / تخلف بانک‌ها / سود بانکی / سود سپرده
سود ۱۰۰ میلیون تومان سپرده بانکی چقدر می‌شود؟ / لیست نرخ سود ۱۸ بانک و موسسه اعتباری
درحالی که بانک‌مرکزی سقف سود سپرده‌های سرمایه‌گذاری با سررسید یکساله را ۱۶درصد تعیین کرده، اما همچنان مشتریان قادرند با ۱۰۰ میلیون تومان سپرده‌گذاری سود ماهانه‌ای بین یک میلیون و ۲۰۰ هزار تا یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان دریافت کنند. به این معنا که برخی از بانک‌ها هم‌چنان توجهی به نرخ مصوب قانونی ندارند و بعضا سود ۱۸ و ۲۰ درصدی هم پرداخت می‌کنند. اگرچه حتی با پرداخت سود بالاتر هم بازدهی سرمایه‌گذاری در بانک همچنان اختلاف فاحشی با سرمایه‌گذاری در سایر بازارها دارد. نوشته سود ۱۰۰ میلیون تومان سپرده بانکی چقدر می‌شود؟ / لیست نرخ سود ۱۸ بانک و موسسه اعتباری اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
تا سیستم بانکی اصلاح نشود، مملکت اصلاح نخواهد شد
عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: تا ساختار بانکی کشور همین باشد، مملکت اصلاح نمی‌شود. بیش از ۹۰ درصد مشکلات اقتصادی کشور در بانک‌ها است. ما باید قوانینی را تنظیم کنیم که بانک‌ها جرات بنگاه‌داری نداشته باشند.به گزارش اقتصاد۲۴، چند سالی بود که بانک مرکزی سود سپرده‌های بانکی را کاهش داده بود و همین امر باعث شد تا اکثر سپرده‌گذاران پول‌های خود را از بانک خارج و در بازار‌های دیگر سرمایه‌گذاری کنند که بعضا سودهای این بازارها باعث ایجاد سفته-بازی در بازارهای اقتصادی کشور شده بود. چند روزی است که شورای پول و اعتبار تصمیم به افزایش چند درصدی سود‌های بانکی آورده تا شاید سپرده‌گذاران حاضر شوند به مانند گذشته، نقدینگی خود را به‌سمت بانک‌ها سوق دهند، زیرا بانک‌ها زمانی می‌توانند تسهیلات ارائه دهند که از نقدینگی …
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
بانکداری اسلامی بر سر دو راهی
کیمیا نجفی«بانکداری اسلامی» از جمله مسائلی است که از گذشته تا کنون مورد بحث و بررسی بسیاری قرار گرفته و به گفته بسیاری از کارشناسان آنطور که به نظر می‌رسد هنوز تا رسیدن به بانکداری اسلامی راه درازی در پیش داریم. بانکداری اسلامی، نوعی بانکداری یا فعالیت بانکی است که با احکام اسلام، به‌ویژه از دید نفی رباخواری همخوانی دارد و در قالب اقتصاد اسلامی تعریف می‌شود. بسیاری از کشورهای جهان حتی کشورهای اسلامی بانکداری ربوی دارند اما در ایران پس از انقلاب تلاش‌های بسیاری شد تا بانکداری در مسیر نظام اقتصاد اسلامی قرار بگیرد، اما به اعتقاد بسیاری از صاحب‌نظران اقتصاد اسلامی، این حرکت هنوز به مقصد خود نرسیده و با گذشت سالیان سال این نظام هنوز در میانه راه است.احیای بانکداری اسلامی از جمله مسائلی است که بسیاری …
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
مسکن مهر بالاخره امسال تمام می‌شود؟
پروژه دو میلیون و ۲۰۰ هزار واحدی مسکن مهر در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر به پیشرفت بیش از ۹۷ درصد رسیده و در شهرهای جدید نیز ۹۶ درصد واحدها به مرحله نازک‌کاری رسیده است؛ مسئولان پایان آبان ماه را زمان اتمام مسکن مهر در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر و پایان سال جاری را زمان تکمیل این پروژه در شهرهای جدید اعلام کرده‌اند.به گزارش ایسنا، از دو میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر اجرای یک میلیون و ۱۹۰ هزار واحد در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر به عهده سازمان ملی زمین و مسکن، ۳۶۰ هزار و ۵۳۰ واحد در شهرهای جدید و مابقی در روستاها و شهرهای کمتر از ۲۵ هزار نفر تعریف شد.تحویل ۹۷.۵ درصد مسکن مهر در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر ماموریت سازمان ملی زمین و مسکن در پروژه مسکن مهر ۱۲ سال طول کشید تا این سازمان بالاخره آن را در پایان …
کاهش66 درصدی سود بزرگ‌ترین بانک اردن بخاطر کرونا
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
کاهش66 درصدی سود بزرگ‌ترین بانک اردن بخاطر کرونا
گروه بانکی عرب که بزرگترین بانک اردن به شمار می‌رود اعلام کرد به خاطر شیوع ویروس کرونا شاهد کاهش 66 درصدی سود خالص خود در نیمه نخست سال جاری بوده است.
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
همواره از بانک ملت به عنوان نمادی شاخص ساز یاد می شود
رییس هیات مدیره بانک ملت همچنین با اشاره به این نکته که در نیمه دوم سال گذشته، بانک مرکزی به عنوان نهاد سیاستگزار پولی، عملیات بازار باز را با هدف مدیریت نرخ سود در بازار بین بانکی و کنترل نقدینگی، آغاز کرد، ادامه داد: بانک مرکزی با تصمیمات اثربخش خود، به طور غیرمستقیم نقش موثری را در حمایت از بازار سرمایه کشور ایفا کرد.
بانک مرکزی برای کنترل تورم چه سیاستی را در پیش گیرد؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / تسهیلات بانکی / بانک مرکزی / سود بانکی / تورم / نرخ تورم
بانک مرکزی برای کنترل تورم چه سیاستی را در پیش گیرد؟
تهران- ایرناپلاس- نرخ سود سپرده‌های بانکی در حالی افزایش یافته که همچنان بازدهی بازارهای موازی با بازار پول، از جذابیت بیشتری برای سرمایه‌گذرای برخوردار است. با این حال کارشناسان معتقدند هر اقدام بانک مرکزی باید در راستای کنترل نرخ تورم باشد.
نرخ سود بانکی چقدر و چگونه افزایش یابد؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / سود بانکی / اقتصاد ایران
نرخ سود بانکی چقدر و چگونه افزایش یابد؟
نرخ سود به عنوان یک ابزار کوتاه‌مدت برای مهار نوسان اقتصادی در ادبیات پولی مطرح است. در شرایط فعلی نیز کارشناسان معتقدند که سیاست‌گذار باید از این ابزار، استفاده موثر را ببرد. سیاست‌گذار پولی نیز اخیرا در اولین گام، نرخ سود سپرده‌های یکساله را از ۱۵ به ۱۶ درصد ارتقا داد و با تعریف سپرده‌های ۲ساله با نرخ ۱۸ درصد، سعی کرد با افزایش جذابیت سپرده‌های بانکی، عملیات قبض نقدینگی را اجرایی کند.
۱۳۹۹/۰۵/۰۲
مستاجران تهرانی 50 میلیون سایر شهرها 30 و 15‌میلیون تومان
بر اساس آنچه رئیس‌جمهوری اعلام کرده مستاجران تهرانی وام 50‌میلیون تومانی و سایر شهرهای ‏بزرگ وام‌های 30‌میلیون تومانی و شهرهای کوچک هم وام‌های 15‌میلیون تومانی دریافت می‌کنند.‏ اما برای دریافت این‌ وام‌ها چند شرط وجود دارد نخست آنکه ملک مورد اجاره می‌بایست کمتر از 75متر ‏در تهران و کمتر از 90 متر در سایر شهرها باشد و دوم آنکه اجاره‌نامه باید حتما به صورت رسمی و ‏قانونی تنظیم شده باشد.‏ حسن روحانی در سخنان خود اعلام کرد:  «کسی که خانه‌ای در تهران اجاره می‌کند تا ۵۰‌میلیون ‏تومان آن را می‌تواند با سود و بهره ۱۳‌درصد از بانک بگیرد، بنابراین کمک بسیار خوبی برای ‏مستاجران عزیز ما …
۱۳۹۹/۰۵/۰۲
پرداخت وام خرید لوازم خانگی و جهیزیه به بازنشستگان با اقساط 5 ساله
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از اجرای ۹ طرح معیشتی و رفاهی تدارک دیده‌ شده از سوی این صندوق برای بهبود وضعیت بازنشستگان و فرزندان آنان در شرایط کنونی اقتصادی کشور خبر داد. به گزارش ایسنا، دکتر اکبر افتخاری در مراسم رونمایی از درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری و قرعه‌کشی جوایز طرح یاری که سه‌شنبه شب در محوطه باز سالن تلاش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد، افزود: گام اول صندوق بازنشستگی کشوری در این جهت، امضای تفاهمنامه سه‌جانبه با بانک صادرات ایران و فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه تحت عنوان طرح «یاری» در اسفندماه گذشته بود که طبق آن در 3 مرحله مبلغ یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به صورت وام کوتاه‌مدت …
۱۳۹۹/۰۵/۰۲
جشن سودآوری بانک صادرات ایران در مجمع سالیانه
مجمع عمومی عادی سالیانه سال مالی منتهی به ٢٩ اسفندماه سال ١٣٩٨ بانک صادرات ایران با حضور اکثریت سهامداران، صبح امروز سه‌شنبه٣١ تیر ماه ۹٩ به صورت آنلاین و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد و صورت‌های مالی بانک به اتفاق آرا مورد تصویب قرار گرفت.همزمان با برگزاری این مجمع که با حضور نمایندگان دولت، سازمان بورس و اوراق بهادار تهران، حسابرس و بازرس قانونی، مدیرعامل، اعضای هیئت‌مدیره، معاونان، مدیران و سهامداران در محل برج غدیر بانک صادرات ایران به صورت آنلاین (برخط) برگزار شد، صورت‌های مالی سال مالی منتهی به ۲۹ اسفندماه سال ١٣٩٨ شرکت بانک صادرات ایران (سهامی عام)، پس از استماع گزارش هیئت‌مدیره، حسابرس و بازرس قانونی، مورد تصویب سهامداران قرار گرفت.سهامداران بانک صادرات ایران به دلیل شیوع بیماری …
۱۳۹۹/۰۵/۰۲
ایجاد هزاران فرصت شغلی با بهره برداری از 8 طرح توسعه فولاد مبارکه
اصفهان -راعی : رئیس هیئت عامل ایمیدرو گفت: گروه فولاد مبارکه 8 طرح توسعه‌ای خود را با سرمایه 909 میلیون یورو و 10 هزار میلیارد تومان تا 1403 به بهره‌برداری می‌رساند. برای تحقق این مهم، طبق سیاست‌های ایمیدرو، استراتژی تامین مالی طرح‌های توسعه شرکت‌های بزرگ از محل سود، در دستور کار است.معاون وزیر صمت تصریح کرد: سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران در راستای راهبردهای توسعه‌ای خود، استراتژی تامین مالی طرح‌های توسعه‌ای شرکت‌های معدن و صنایع معدنی از محل سود خود شرکت‌ها را آغاز کرده است.وی یادآور شد: هدف‌گذاری مذکور توسط این سازمان توسعه‌ای به این جهت انجام شده که کشور در شرایط محدودیت در تامین مالی بین‌المللی (فاینانس)، نبود تسهیلات بانکی و تحریم نفت به سر می‌برد.رئیس هیئت عامل ایمیدرو …
عملکرد شعب، ارزش بازار سهام بانک صادرات ایران را ۳۰ برابر کرد
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / بانک صادرات / نرخ سود بانکی / سرمایه گذاری
عملکرد شعب، ارزش بازار سهام بانک صادرات ایران را ۳۰ برابر کرد
روزهای طلایی در انتظار بانک صادرات ایران است و با برنامه‌ریزی دقیق برای افزایش سهم بازار، پایدارسازی سود عملیاتی و ... در تلاشیم به تحقق اهداف چشم‌انداز ۱۴۰۴ کمک کنیم.
تذکر ۵۵ نماینده به «دژپسند» درباره بخشش سود و جریمه تأخیر تسهیلات بانکی
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
تذکر ۵۵ نماینده به «دژپسند» درباره بخشش سود و جریمه تأخیر تسهیلات بانکی
عضو هیئت رئیسه مجلس تذکر ۵۵ تن از نمایندگان به وزیر اقتصاد درباره لزوم بخشش سود و جریمه تأخیر تسهیلات بانکی در مشاغل آسیب دیده از کرونا را قرائت کرد.
منحنی افزایشی نرخ سود
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / اوراق دولتی / بورس تهران / اقتصاد ایران
منحنی افزایشی نرخ سود
برخی همخوانی نرخ سود سپرده‌ها با بازار اوراق را ملاک تصمیم شورای پول و اعتبار مطرح می‌کردند. اکنون با توجه به فضای فعلی، به نظر می‌آید نرخ سود سپرده‌های بانکی دچار عقب‌ماندگی شده است؛ علاوه بر این با توجه به نرخ تورم هدف، سود ۱۶ درصدی یکساله برای سپرده‌ها، نمی‌تواند هدف قبض نقدینگی را برای سیاستگذار پولی به ارمغان آورد. از این‌رو، کارشناسان معتقدند سیاست‌گذار باید با رصد تحولات در بازارها، دست به بازتنظیم نرخ‌ها بزند.
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
نرخ جدید سود سپرده‫های سرمایه‫گذاری بانک رفاه اعلام شد
نرخ جدید سود علی‫الحساب سپرده‫های سرمایه‫گذاری بانک رفاه اعلام و در تمامی شعب این بانک اجرایی شد. به استناد نامه مدیریت کل مقررات، مجوزهای بانکی و مبارزه با پولشویی بانک مرکزی ج.ا.ا، نرخ جدید سود علی‫الحساب انواع سپرده‫های سرمایه‫گذاری مدت‫دار در این بانک شامل: سپرده سرمایه‌گذاری کوتاه‫مدت عادی 10 درصد، سپرده سرمایه‫گذاری کوتاه‫مدت ویژه سه ماهه 12 درصد، سپرده سرمایه‫گذاری کوتاه‫مدت ویژه شش ماهه 14 درصد، سپرده سرمایه‫گذاری بلندمدت یک ساله 16 درصد و سپرده سرمایه‫گذاری بلندمدت دو ساله 18 درصد است.
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
الماسی بسیار کمیاب
لامبورگینی با معرفی نسخه سفارشی و تولید محدود از آونتادور SVJ رودستر با نام زاگو ادیشن این محصول را نایاب‌تر از همیشه کرده است.تنها ۱۰ دستگاه از این خودرو تولید خواهد شد و جدای از دارا بودن حساب بانکی پر و پیمان، روش سفارش این خودرو سفارش از طریق برنامه تبلیغاتی پرسونام این برند است.این ابزار مجازی جدید باعث شده لامبورگینی جلسات مشاوره‌ای خود به مشتریان در سراسر جهان را ارائه کند. مشتریانی که خواهان شخصی‌سازی لامبورگینی جدید خود هستند می‌توانند بدون سفر کردن به بخش پرسونام در بولونیای ایتالیا از این ابزار جدید بهره‌مند شوند.با آغاز این ماه مشتریان خواهند توانست مشاوره ابتدایی حدود دو ساعته خود را از طریق نمایندگی خود ثبت کنند. در زمان تماس ویدئویی آن‌ها از میان چندین آپشن پرسونام موارد مدنظر …
کاربران خبرآنلاین: سود بانکی را بالا ببرید تا مردم پول‌هایشان را در بانک بگذارند
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / نرخ سود بانکی / وام و تسهیلات مسکن / بازار طلا و ارز / سکه و طلا / ارز
کاربران خبرآنلاین: سود بانکی را بالا ببرید تا مردم پول‌هایشان را در بانک بگذارند
برخی کاربران خبرآنلاین عنوان می‌کنند «سود بانکی را بالا ببرید تا مردم پول‌هایشان را در بانک بگذارند و بانک‌ها بتوانند روی پروژه‌های عمرانی وام بدهند؛ وگرنه مردم پول‌هایشان را در بازار مسکن و ارز می‌ریزند و همین باعث شده که مسکن و ارز گران شود. »
نرخ‌های جدید سود بانکی ابلاغ شد | جزئیات سود انواع سپرده‌ها
۱۳۹۹/۰۴/۳۱
نرخ‌های جدید سود بانکی ابلاغ شد | جزئیات سود انواع سپرده‌ها
سقف‌های جدید نرخ سود علی‌الحساب سپرده‌های سرمایه‌گذاری بانکی، توسط شورای پول و اعتبار تعیین شد.
سود سپرده ۲ ساله ۱۸ درصد شد
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / نرخ سود بانکی / سپرده بانکی / بانک مرکزی / شورای پول و اعتبار
سود سپرده ۲ ساله ۱۸ درصد شد
سقف های جدید نرخ سود علی الحساب سپرده‌های سرمایه گذاری به بانک ها ابلاغ شد.
شما نظربدهید/ ارزیابی شما از تاثیر افزایش نرخ سود بانکی بر سبد سرمایه‌گذاری‌ها چیست؟
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / نرخ سود بانکی / بانک مرکزی / شورای پول و اعتبار
شما نظربدهید/ ارزیابی شما از تاثیر افزایش نرخ سود بانکی بر سبد سرمایه‌گذاری‌ها چیست؟
نرخ سود بانکی با تصمیم شورای پول و اعتبار برای سپرده های یک ساله به ۱۶ درصد و برای سپرده های دو ساله به ۱۸ درصد افزایش یافت .
بانک مرکزی قزاقستان نرخ بهره را کاهش داد
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / قزاقستان / ویروس کرونا / نرخ سود بانکی
بانک مرکزی قزاقستان نرخ بهره را کاهش داد
بانک مرکزی قزاقستان نرخ بهره را از ۹.۵ درصد به ۹ درصد کاهش داد و محدوده مجاز نرخ بهره بانک‌ها را از مثبت منفی ۲ درصد به مثبت منفی ۱.۵ درصد نرخ بهره بنچ‌مارک بانک مرکزی تغییر داد.
از سوی بانک مرکزی؛ 
نرخ‌های جدید سود سپرده بانکی به بانک‌ها ابلاغ شد
۱۳۹۹/۰۴/۳۱
از سوی بانک مرکزی؛ نرخ‌های جدید سود سپرده بانکی به بانک‌ها ابلاغ شد
بانک مرکزی مصوبه اخیر شورای پول و اعتبار برای افزایش سقف نرخ سود علی الحساب سپرده‌ها را به بانک‌ها و مؤسسات اعتباری ابلاغ کرد.
دلار به زیر ۱۵ هزار تومان بازخواهد گشت
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / دلار / نرخ ارز / یورو / دلالان سکه و ارز / بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران / سود بانکی / بانکداری بدون ربا / صادرات غیر نفتی
دلار به زیر ۱۵ هزار تومان بازخواهد گشت
تهران - ایرنا - کارشناس ارشد بانکی گفت: اگر بانک مرکزی موفق شود ۲۷ میلیارد دلار ارز صادراتی بازنگشته را از طریق فشار به صادرکنندگان وارد چرخه اقتصادی کشور کند، شاهد کاهش نرخ ارز به زیر ۱۵ هزار تومان خواهیم بود.
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / سهام عدالت / فروش سهام عدالت
انتقاد از ارزان خریدن سهام عدالت
اکبر حیدری سخنگوی کانون شرکتهای سرمایه‌گذاری استانی در گفت‌وگو با فارس،‌ در مورد اینکه سخنگوی سهام عدالت گفته 600 هزار نفر درخواست فروش 30 درصد سهام عدالت داده‌اند، اما به دلیل مغایرت شماره شبای حساب بانکی و یا مغایرت تلفن همراه به نام پول آنها واریز نشده است، گفت: مگر در سامانه سهام عدالت که قبلاً سود سالانه سهام عدالت برای افراد واریز شد، شماره شبا ثبت نشده و دیگر اینکه بدون ثبت تلفن همراه انتخاب گزینه روش مدیریت مستقیم امکان‌پذیر نیست، بنابراین دلیل مناسبی برای ندادن پول مردم به نظر نمی‌رسد.
اغتشاش و به هم ریختن کشور خط قرمز ماست/ بین اعتراض و اغتشاش تفاوت قائلیم
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / رئیسی / قوه قضائیه
اغتشاش و به هم ریختن کشور خط قرمز ماست/ بین اعتراض و اغتشاش تفاوت قائلیم
رئیس قوه قضائیه با اشاره به بخشنامه ابلاغی اخیر درخصوص بدهی‌های بانکی گفت: دریافت سود و جریمه بانکی باید منضبط باشد، آشفتگی در اعطای تسهیلات با هر میزان نرخ سود و جریمه باید رفع شود.
در حفظ حقوق عامه خط قرمز نداریم/ بین اعتراض و اغتشاش فرق قائلیم؛ اعتراض را باید شنید
۱۳۹۹/۰۴/۳۰
در حفظ حقوق عامه خط قرمز نداریم/ بین اعتراض و اغتشاش فرق قائلیم؛ اعتراض را باید شنید
دریافت سود و جریمه بانکی باید منضبط باشد. آشفتگی در اعطای تسهیلات با هر میزان نرخ سود و جریمه باید رفع شود. ناظم بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار است ما هم تضمین آن هستیم. اقدام ما در راستای حمایت از تولیدکنندگان و کمک به انضباط مالی در نظام بانکی بود. مدیران اقتصادی کشور با مردم و بازار سخن بگویند تا مردم مطمئن شوند که برنامه دارند.
حکم قانون در مورد میزان سود و جرائم بانکی آمره است/ توافق بانک‌ها با مشتریان فاقد اثر حقوقی است/ باید قانون واحدی درباره روابط بانک‌ها با مشتریان حاکم شود
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / تسهیلات / بانک / رئیسی / کانون وکلا / کانون وکلای دادگستری مرکز / رییس قوه قضائیه / مهدی حجتی / جرائم بانکی
حکم قانون در مورد میزان سود و جرائم بانکی آمره است/ توافق بانک‌ها با مشتریان فاقد اثر حقوقی است/ باید قانون واحدی درباره روابط بانک‌ها با مشتریان حاکم شود
ایلنا: عضو هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز گفت: عملیات بانکی بدون ربا بر مبنای قوانین و مقررات موجود ملازمه با رعایت دستورات صادره از ناحیه بانک مرکزی توسط…
۱۳۹۹/۰۴/۲۹
بارز در مسیرپیشرفت
علی‌اکبر مشرفی، سرپرست گروه صنعتی بارز گروه صنعتی بارز در راستای تامین منافع و سود طیف وسیعی از سهامداران و ذینفعان مجموعه و نیز ایجاد زیرساخت های مقتضی در مسیر بهبود مستمر و رشد و تعالی سازمانی پایدار، با ایجاد توازن در منافع ذینفعان کلیدی، افزایش سود و رشد چشمگیر در شاخص‌های عملیاتی گام-های محکم و استواری برداشته است.صنعت تایر در سال گذشته مسیر بسیار پرچالشی را طی کرد که تامین مواد اولیه خارجی در صدر مشکلات قرار داشت و شرکت با مشکلات اساسی در زمینه تامین ارز و هزینه های نهان و آشکار رسیدن پول به فروشندگان خارجی، افزایش مدت زمان تامین مواد و قطعات مواجه بود که تبعات منفی آن در کمبود نقدینگی، فقدان منابع ارزی و روش های تامین و ریسک های مترتب با آن تبلور یافت و در سال 99 نیز با حذف ارز رسمی …
با وام ۱۶۰ میلیون تومانی چند متر خانه می‌شود خرید؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۸ / وام مسکن / خرید مسکن در تهران
با وام ۱۶۰ میلیون تومانی چند متر خانه می‌شود خرید؟
در کجای دنیا برای گرفتن یک وام ۱۶۰ میلیون تومانی، یک چهارم مبلغ وام را هزینه گرفتن وام می‌کنید؟ با سود ۱۸ درصد و اوراق ۳۰، ۴۰ میلیون تومانی، می‌توان گفت سود این وام حدود ۳۰ درصد می‌شود. شما به کشور‌های توسعه‌یافته و یا حتی در حال توسعه مثل ترکیه و مالزی وقتی مراجعه می‌کنید، می‌بینید تا ۷۰، ۸۰ درصد و حتی بعضا تا ۱۰۰ درصد قیمت مسکن به صورت ۳۰ ساله، ۴۰ ساله و حتی نیم قرن تسهیلات بانکی پرداخت می‌شود.
بررسی نقش بانک‌ها در تحولات بازار ارز
۱۳۹۹/۰۴/۲۸
بررسی نقش بانک‌ها در تحولات بازار ارز
دبیر کمیسیون حقوقی بانک‌ها و موسسات اعتباری نقش بانک‌ها در بازار ارز را تشریح کرد و گفت: فعالیت مستقیم یا غیرمستقیم بانک‌ها در این بازار در صورتی بر تحولات قیمتی آن تاثیرگذار است که صرافی‌های بانکی برای کسب سود بیشتر وارد بازار پرالتهاب ارز نشوند.
۱۳۹۹/۰۴/۲۹
بی رمقی بانک‌ها در جذب نقدینگی
کیمیا نجفیاگر نگاهی به وضعیت بازارهای اقتصادی در ماه‌های اخیر داشته باشیم خواهیم دید که نوسان و جهش قیمت مهمان این‌روزهای بازارها بوده و هنگامی که علت نوسانات را جویا می‌شویم تحلیلگران نظرات متفاوتی را برای شرایط پیش آمده مطرح می‌کنند. در این میان افزایش نقدینگی از مهم‌ترین دلایلی است که کارشناسان به آن اشاره دارند، آنها معتقدند جریان نقدینگی روند افزایشی به خود گرفته و باید برای کنترل آن به دنبال راهکار مناسبی بود. افزایش نرخ سود سپرده‌های بانکی از جمله راهکارهایی است که برخی‌ از کارشناسان مطرح می‫کنند. به گفته آنها افزایش نرخ سود سپرده می‌تواند مانعی برای حرکت نقدینگی به سوی بازارهای مالی باشد.درپی التهاب بازارهای اقتصادی و رشد نقدینگی، اخیرا شورای پول و اعتبار تصمیم به افزایش نرخ سود سپرده‌گذاری …
فقط «#صاحبخانه خوب»؟ چرا «#بانک خوب»،«#بیمه خوب» نه؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۷
فقط «#صاحبخانه خوب»؟ چرا «#بانک خوب»،«#بیمه خوب» نه؟
واقعا در کنار صاحبخانه خوب به بانک خوب هم احتیاج داریم. به بانکی در زمانه بد اقتصادی به فکر سود گرفتن از مردم نباشد. تا چند وقت وام قرض‌الحسنه بدهد.
۱۳۹۹/۰۴/۲۷
قانونی برای خرید و فروش مسکن نداریم/ افزایش نرخ سود بانکی نقدینگی را به بانک‌ها نمی‌برد/ افزایش ۹۰۰ تومانی قیمت دلار برای رسیدن به کانال ۲۳/ سکه ۱۱ میلیونی خریدار دارد؟
این پیمانه تیتر‌هایی همچون ۳۶ هزار میلیارد تومان کسری بودجه دولت بدون خلق نقدینگی جدید تأمین شد، کمیسیون اقتصادی طرح مالیات بر عایدی سرمایه را سریعتر به صحن ارسال کند، نرخ طلا در بازار جهانی، جهش ۲۰۲ درصدی سهام بزرگترین سازنده تراشه کامپیوتری چین، اسمیک، گازپروم روسیه اعلام ضرر کرد و افزایش صادارت ایران به امارات را در بر دارد.
یادداشت اقتصادی|تورم را با کاهش نرخ سود بانکی کنترل کنیم
۱۳۹۹/۰۴/۲۷ / سود بانکی / بانک مرکزی / تورم
یادداشت اقتصادی|تورم را با کاهش نرخ سود بانکی کنترل کنیم
عقیده ای رایج و بدون استناد به سری های زمانی ادعا می کند که افزایش نرخ سود بانکی باعث کاهش تورم می شود، اما شواهد نشان می دهد که راهکار کاهش تورم، کاهش نرخ سود بانکی است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •