پنجشنبه, ۸ خرداد, ۱۳۹۹ / 28 May, 2020
سیاست های اصل 44
قرائت گزارش مجلس درباره نحوه اجرای سیاست‌های کلی اصل 44
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / مجلس
قرائت گزارش مجلس درباره نحوه اجرای سیاست‌های کلی اصل 44
گزارش مربوط به نحوه اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی در جلسه علنی امروز قرائت شد.
تامین مالی ۱۰۰۰ میلیارد تومانی در بورس انجام شد
۱۳۹۹/۰۲/۲۵ / پول / حاشیه خلیج فارس / رسانه / سیاست های اصل ۴۴ / فولاد
تامین مالی ۱۰۰۰ میلیارد تومانی در بورس انجام شد
ایلنا: مدیر عامل بورس اوراق بهادار تهران گفت: بزرگترین تامین مالی ۱۰۰۰ میلیارد تومانی در بورس اوراق بهادار تهران از طریق اختیار فروش تبعی انجام شده است.
توضیح اداره‌کل غله خوزستان در خصوص فروش سیلوی اهواز
۱۳۹۹/۰۲/۲۵ / غله / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - خوزستان / سیلوی گندم / واگذاری به بخش خصوصی
توضیح اداره‌کل غله خوزستان در خصوص فروش سیلوی اهواز
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خوزستان با اشاره به بحث فروش سیلوی بزرگ و قدیمی اهواز گفت: فروش سیلوی اهواز در راستای چابک سازی دولت و توسط سازمان خصوصی سازی در راستای مفاد قانون و اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی و طبق دستورالعمل های مربوطه صورت گرفته است.
جلسه شورای عالی اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی
۱۳۹۹/۰۲/۰۸ / فرهاد دژپسند / اسحاق جهانگیری
جلسه شورای عالی اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی
ایرنا - تهران - جلسه شورای عالی اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی روز دوشنبه با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور و فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی در ساختمان کوثر ریاست جمهوری برگزار شد.
انتقاد محمود صادقی از اخم سفیر چین و استمالت جویی سخنگوی وزارت خارجه از او
۱۳۹۹/۰۱/۱۸
انتقاد محمود صادقی از اخم سفیر چین و استمالت جویی سخنگوی وزارت خارجه از او
محمود صادقی، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، به استمالت جویی سخنگوی وزارت خارجه از سفیر چین در پی صحبت های سخنگوی وزارت بهداشت، واکنش نشان داد. وی نوشت: اینکه سخنگوی وزارت خارجه با دستپاچگی از آن سفیر استمالت جویی کند؛ نه با خط مشی نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی سازگار است نه با اصل عزت که از اصول سه گانه سیاست خارجی ما است.
نقش مقاومت در خنثی کردن حربه ترور/ اصول کلیدی در برخورد با رژیم صهیونیستی
۱۳۹۸/۱۲/۲۱ / مقاومت فلسطین / حماس / حزب الله لبنان / ایران / سردار شهید حاج قاسم سلیمانی
نقش مقاومت در خنثی کردن حربه ترور/ اصول کلیدی در برخورد با رژیم صهیونیستی
مرور روند برخورد گروه های مقاومت با سیاست ترور و حذف فیزیکی رژیم صهیونیستی نشان می‌دهد این گروه ها با تکیه بر ۳ اصل مهم توانسته‌اند این حربه را ناکام کنند.
ویدئو/ انقلاب فرهنگی در چین چرا و چگونه رخ داد؟ +زیرنویس فارسی
۱۳۹۸/۱۱/۳۰
ویدئو/ انقلاب فرهنگی در چین چرا و چگونه رخ داد؟ +زیرنویس فارسی
مائو که توانسته بود در جنگ های داخلی چین پیروز شود حال با سیاست هایش کشور را متلاشی کرده بود و بدترین قحطی تاریخ بشر را به وجود آورده بود/ طرح مائو صنعتی سازی فوری چین بود. و می‌خواست این هدف را به وسیله جمعیت فراوان چین حاصل کند. اما این طرح به شکست منجر شد و میلیون ها نفر از چینی ها در اثر قحطی مردند/ بعد از انقلاب کمونیستی و شکست جهش بزرگ اقتصادی، مائو ایده انقلاب فرهنگی پرولتاریا را مطرح کرد که تلاشی برای حدف بورژوازی که در حزب کمونیست نفوذ کرده بود و در اصل حذف همه کسانی که با مائویسم مخالف بودند/ میلیون ها جوان چینی سازماندهی شده بودند و با اذن مائو در انقلاب فرهنگی به انها اختیار کامل داده شد، آنها مامور بودند فرهنگ، ایدوئولژی، سنت و مراسم قدیمی را نابود کنند، ایده اصلی بازنویسی تاریخ …
جدیدترین خبر صدا و سیما درباره احتمال مرگ «آیت‌الله مایک» در  هواپیمای آمریکایی ، این‌بار بدون عکس
۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / آیت الله مایک / طالبان / سقوط هواپیما / ایالات متحده آمریکا / افغانستان / شهید سپهبد قاسم سلیمانی
جدیدترین خبر صدا و سیما درباره احتمال مرگ «آیت‌الله مایک» در هواپیمای آمریکایی ، این‌بار بدون عکس
کانال خبرگزاری صدا و سیما در بسته خبری دیگه چه خبر، خبری را از منابع خبری نزدیک به طالبان نقل کرد که مجددا تاکید دارند معاون میز ایران سازمان سیا ملقب به آیت الله مایک که از تئوریسین‌های ترور ناجوانمردانه سردار سلیمانی در عراق است، در هواپیمای ساقط شده آمریکایی در افغانستان کشته شده است. در هفته گذشته رسانه ملی گزارشی را به نقل از رسانه های روسی منتشر و تصویری از این فرد را منتشر کرد که گروهی آن را تصویر یک هنرپیشه آمریکایی معرفی کردند و اصل خبر را با تشکیک روبرو کردند. البته آمریکایی‌ها هم مثل ماجرای عین الاسد سیاست شان سکوت و پنهانکاری است. این بار این بسته خبری صدا و سیما پادکستی است و عکس این مامور سیاه را ندارد.
اعضای ناظر مجلس در شورای عالی اجرای اصل 44 انتخاب شدند
۱۳۹۸/۱۰/۱۵
اعضای ناظر مجلس در شورای عالی اجرای اصل 44 انتخاب شدند
نمایندگان مجلس اعضای ناظر مجلس در شورای عالی اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی را انتخاب کردند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۵
موسوی: دخالت در امور دیگر ملت‌ها به یک اصل در سیاست خارجی هنجار ستیز آمریکا تبدیل شده است
سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با اشاره به دخالت های مکرر آمریکا در امور داخلی کشورهای مستقل بویژه جمهوری خلق چین گفت: دخالت در امور دیگر ملت‌ها به یک اصل در سیاست خارجی هنجار ستیز آمریکا تبدیل شده است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / ماکائو / چین / ایالات متحده آمریکا / تحولات هنگ کنگ / ناآرامی‌ها در هنگ‌کنگ
رییس کنگره چین: هنگ کنگ باید به اصل یک چین پایبند باشد
پکن-ایرنا- «لی جانشو» رییس کنگره ملی خلق چین (مجلس) گفت که هنگ کنگ باید به اصل یک چین و سیاست های دولت مرکزی پایبند باشد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۱
مجلس تسلیم لابی گری سازمان تامین اجتماعی خواهد شد/تعطیلی چراغ خاموش ماده 5 قانون اجرای اصل 44
در حالی که بانک مرکزی، وزارت اقتصاد، دیوان محاسبات کشور و مرکز پ‍ژوهش های‌مجلس با تصویب طرح معافیت 5 ساله بانک رفاه از واگذاری مطابق ماده 5 قانون اجرای سیاست های کلی اصل 44، این طرح به تصویب کمیسیون حمایت از تولید رسید و امروز در صحن علنی مجلس بررسی خواهد شد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / سیاست های اصل 44 / مجلس شورای اسلامی / قانون اساسی
هیئت داوری رسیدگی به اختلافات ناشی از واگذاری‌ها تشکیل می‌شود
نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای مقرر کردند، هیئت داوری ۷ نفره جهت رسیدگی به دعاوی و اختلافات ناشی از واگذاری‌ها تشکیل شود.
۱۳۹۸/۰۸/۱۲
قانون اصل 44 اصلاح می‌شود
نمایندگان مجلس کلیات لایحه اصلاح قانون اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی و موادی از قانون برنامه سوم توسعه را به تصویب رساندند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۲
کلیات لایحه اصلاح قانون سیاست‌های اصل ۴۴ تصویب شد
نمایندگان مجلس کلیات لایحه اصلاح قانون اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی را به تصویب رساندند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / انتخابات 98 / دوقطبی سازی در کشور
اگر به ما رای ندهید آینده وحشتناکی در انتظارتان است !
ترسیم صحنه سیاست بر مبنای خیر و شر، سیاه و سفید و خوب و بد در فضای رقابت های انتخاباتی به تاکتیکی کارآمد برای رای آوری و پیروزی در انتخابات تبدیل شده است. فرایند انتخابات سال 92 و 96 ریاست جمهوری و 94 مجلس شورای اسلامی نیز بر مبنای همین اصل پیش رفت.
۱۳۹۸/۰۷/۲۴ / سیاست های نظام قانونگذاری / حسین سبحانی‌نیا / مجلس شورای اسلامی
قوانین نباید گره کور شوند یا سلیقه‌ای باشند
ابلاغ سیاست های کلی نظام قانون گذاری از سوی رهبر انقلاب در راستای اجرای بند یک اصل ۱۱۰ قانون اساسی، بدون شک گامی مهم در نظام قانونگذاری کشور خواهد بود و بر شیوه قانونگذاری، نوع قوانینی که وضع می‌شوند و ارتباطاتی که بین دستگاه ها، قوه مجریه، قوه مقننه، شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام تاثیرگذار خواهد بود.
۱۳۹۸/۰۷/۱۶ / وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / فرهنگی / لادن حیدری / اقتصاد مقاومتی / معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران / سید عباس صالح شریعتی
اقتصاد مقاومتی باید گفتمان رایج ملی شود
تهران – ایرنا - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه اقتصاد مقاومتی باید گفتمان رایج ملی شود، گفت: اصل ۲۱ سیاست کلی اقتصاد مقاومتی تبیین ابعاد اقتصاد مقاومتی و گفتمان سازی آن در محیط های علمی آموزشی و ... و تبدیل آن به گفتمان رایج ملی است و این کارگروه در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با این هدف دنبال می شود.
۱۳۹۸/۰۷/۱۵
طرح تشکیل وزارت بازرگانی چه مغایرت‌هایی با قوانین و اسنادبالادستی دارد+اینفوگرافی
تصویب طرح تشکیل وزارت بازرگانی با اصول 65 و 75 و بند 10 اصل 3 قانون اساسی، بند «الف» ماده 28 قانون برنامه ششم توسعه، بند 16 سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، بند 10 سیاست های کلی نظام اداری و بند 8 سیاست های کلی نظام قانون گذاری مغایرت دارد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۴ / استانداری کهگیلویه و بویراحمد / طرح های نیمه تمام / اقتصاد مقاومتی
نبض اقتصاد مقاومتی در کهگیلویه و بویراحمدکند می زند
یاسوج- ایرنا- انباشت مصوبات اجرا نشده و معطل مانده در سال های گذشته و یا گره زدن اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی به کمبود منابع دولتی و یا وجود معارضات اجتماعی نشان می دهد که هنوز مفهوم واقعی ، اهداف و راهبردهای مهم در سیاست های کلی و جهت گیری های این اصل مهم اقتصادی در وجود برخی مدیران، دست اندرکاران و دستگاه های مربوطه نهادینه نشده است.
۱۳۹۸/۰۵/۲۲
با پول شما به سلیقۀ خودم، بُت می‌شکنم!
قائم مقام جوان شبکه سه در توجیه پخش مستند «قدیس» گفته هدف ما شکستن بت برخی شخصی های فرهنگی است و هر رسانه ای سیاست خودش را دارد... اصل استناد «محسن یزدی» به چند مصاحبه و سخنرانی شاملو در خارج از کشور است و مثلا چون به موسیقی سنتی علاقه ندارد و احساس می کند آقای شجریان جرأت ندارد به او پاسخ بدهد به ایشان حس قائم مقامی شجریان هم دست داده و جالب این که خود شجریان را تحریم کرده اند ولی از طرف او حرف می زنند!
۱۳۹۸/۰۵/۱۶
جزو منتقدین اجرای نادرست سیاست‌های اصل۴۴ هستم؛ دولت‌ها در این زمینه خوب عمل نکردند/ هنوز عقب‌ماندگی زیادی در کشور داریم
رهبر انقلاب اسلامی همچنین با اشاره به سخنان یکی دیگر از جوانان نخبه که معتقد بود اجرای نامناسب اجرای اصل ۴۴ و خصوصی سازی ناشی از ابلاغیه سیاست های کلی است، گفتند: در قضیه اصل ۴۴، تفسیریه علت نتیجه نامناسب آن نیست، بلکه علت اصلی، عملکردهاست و من همواره مهمترین منتقد آن عملکردها بوده‌ام و در بسیاری از موارد هم در مقابل اشکال ها ایستاده و آنها را باز گردانده‌ام...
۱۳۹۸/۰۵/۱۰
واکنش ستادکل نیروهای مسلح به تحریم ظریف توسط آمریکا: آنها در این مسیر هم تنها خواهند ماند
در بخشی از بیانیه ستادکل نیروهای مسلح آمده است که دولت آمریکا از هیچ منطق و اصولی در روابط دیپلماتیک بهره نمی برد و سیاستمداران کاخ سفید از کمترین هوش سیاسی برخوردار نیستند. اقدام اخیر آنها در تحریم رئیس دستگاه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران هیچ تاثیری نخواهد داشت و آنها در این مسیر هم تنها خواهند ماند و ایران اسلامی سیاست های هوشمندانه خود را با اقتدار بر سه اصل عزت، حکمت و مصلحت دنبال خواهد کرد.
۱۳۹۸/۰۵/۰۸
مخالفت رهبری با دولت پنهان/ توضیح ظریف درباره نامه به رهبری و شکایت از گاندو/ حمایت یک اصلاح‌طلب از سیاست ایران در جنگ سوریه
هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.
۱۳۹۸/۰۴/۱۷
چرا ناطق‌نوری از سیاست بازنشسته شد؟/ مسئولیت عملکرد لیست امید با خاتمی است/ لاریجانی به اصولگرایان نزدیک می‌شود؟
هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.
۱۳۹۸/۰۴/۱۵
بررسی پیشنهاد شمول شهرک‌های صنعتی غیردولتی از مزایای بخش دولتی در کمیسیون امور زیربنایی دولت
وزارت صنعت، معدن و تجارت به استناد قانون اجرای سیاست های کلی اصل (۴۴) قانون اساسی و به منظور ایجاد زمینه رقابت عادلانه بخش های صنعتی دولتی و غیردولتی، پیشنهاد اصلاح آیین‌نامه های اجرایی قوانین «حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها» و «افزایش بهره‌وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی» را با هدف شمول شهرک های صنعتی غیردولتی از مزایای بخش دولتی در خصوص «معافیت از پرداخت عوارض تغییر کاربری» و «محاسبه قیمت منطقه ای در واگذاری اراضی ملی» جهت سیر مراحل بررسی و تصویب هیئت وزیران ارائه نموده است.
۱۳۹۸/۰۴/۱۲
واکنش شورای نگهبان به ایده انتخاباتی اصلاح‌طلبان/ پیش بینی زیباکلام از سیاست آینده ترامپ در قبال ایران/ چرا اصولگرایان از نهادهای انقلابی انتقاد نمی‌کنند؟
هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.
۱۳۹۸/۰۴/۰۷
امام جمعه دماوند: ممانعت از غربگرایی کلید حل مشکلات مسلمانان است
تهران – ایرنا – امام جمعه دماوند با بیان اینکه ایران و همه کشورهای اسلامی باید در سیاست های خارجی بر سه اصل عزت، حکمت و مصلحت تکیه کنند، گفت: ممانعت از حاکمیت تفکر غربگرایانه و سازشکارانه راهگشا و کلید حل مشکلات مسلمانان جهان است.
۱۳۹۸/۰۴/۰۶ / میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی / سازمان خصوصی سازی / اصل 44 قانون اساسی / سیاست های اصل 44
اقتصاد ایران با اجرای اصل ۴۴ شکوفا می‌شود
رییس کل سازمان خصوصی سازی گفت: تنها راه شکوفایی اقتصاد ایران اجرای کامل اصل ۴۴ است و باید اهداف این سیاست‌ها دقیق عملیاتی شود.
۱۳۹۸/۰۴/۰۳
وقتی حتی «اقتصاد» به یک اشاره «سیاست» بند است، چرا اتفاقاتی از جنس مشاجره روحانی و جهانگیری باید رخ ‏دهد؟
فشار اقتصادی که ایران در حال حاضر متحمل می شود، کشور را در شرایط بسیار ویژه ای قرار داده که نمونه اش را ‏کمتر به یاد داریم. اوضاع اقتصادی نیز کاملا به سیاست وابسته است؛ چنانکه بسیاری از تکانه های اقتصادی کشور ناشی از اتفاقات سیاسی ‏است. کافی است به نحوه بالا و پایین شدن قیمت ها توجه کنیم. در چنین شرایطی اصل اولی که باید مورد توجه قرار گیرد، آشتی ملی است. طبیعی است که اتفاقاتی مانند آنچه بین روحانی و جهانگیری رخ داد، در شرایط فعلی سمی مهلک برای کشور است.
۱۳۹۸/۰۳/۲۵
روزنامه جمهوری اسلامی: راه برای دولت های میانجی باز است / در شرایطی، می توان در سیاست عدم مذاکره با آمریکا تجدیدنظر کرد
روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: بند اول اصل یکصد و دهم قانون اساسی «تعیین سیاست‌های کلی نظام جمهوری اسلامی ایران» را از وظایف و اختیارات رهبری می‌داند. نوع تعامل با دولت آمریکا در شرایط کنونی و باتوجه به جمیع جهات و سوابق، قطعاً از مصادیق «سیاست‌های کلی نظام» است.
۱۳۹۸/۰۳/۱۳
خرازی: خاتمی از سیاست دور شده است/ چه کسی باعث شد نجفی شهردار تهران شود؟/ فینال جام حذفی؛ اوج بی‌کفایتی مدیران فوتبال
هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.
۱۳۹۸/۰۳/۱۰ / اقتصاد مقاومتی / حضرت آیت الله سید علی خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی / تحریم اقتصادی ایران / حجت الله عبدالملکی / مسعود خوانساری / محمد لاهوتی / نفت خام / خام فروشی / فضای کسب و کار / خودکفایی در تولید بنزین
کلیدواژه‌هایی که تحریم را دور می‌زنند/ نسخه شفابخش این روزهای اقتصاد ایران چیست؟
نقشه راه اقتصاد ایران در دوران جنگ اقتصادی، کلیدواژه‌هایی دارد که اگرچه بارها از سوی مقام معظم رهبری بیان شده،اما دولت همچنان به آنها بی‌توجه است و رفتارش،صدای فعالان اقتصادی را درآورده است.
۱۳۹۸/۰۳/۰۵ / سازمان خصوصی سازی / واگذاری شرکت های دولتی / واگذاری سهام شرکتهای دولتی / بخش خصوصی / سیاست های اصل 44
باقیمانده سهام دولت در ۱۸ بنگاه و خودروسازی بلوکی واگذار می‌شود
هیأت واگذاری دیروز تصویب کرد باقیمانده سهام دولت در ۱۸ بنگاه اعم از خودروسازی، پالایشگاه، بانک و هلدینگ سرمایه گذاری بصورت بلوکی و نقدی بر مبنای قیمت پایه بورس واگذار شود.
۱۳۹۸/۰۲/۲۵
مقومی: طرح پیشنهادی اصلاح قانون نظام مهندسی برخلاف سیاست های اصل ۴۴ است
شفقنا- رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم  گفت: طرح پیشنهادی اصلاح قانون نظام مهندسی بر خلاف سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی بوده و این طرح پاسخگوی نیازهای مردم و این سازمان نیست. به گزارش شفقنا، مهندس امین مقومی رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم در جلسه مشترک اعضای هیات مدیره سازمان با معاون مسکن و ساختمان وزیر […]
۱۳۹۸/۰۲/۲۴
اماکن ورزشی چابهار به بخش خصوصی واگذار می شود
چابهار- ایرنا- رئیس اداره ورزش و جوانان چابهار گفت: اماکن ورزشی این شهرستان به منظور اجرایی کردن سیاست های اصل 44 قانون اساسی از طریق مزایده به بخش خصوصی واگذار می شود.
۱۳۹۸/۰۲/۰۹
از چاله اقتصاد مردمی به چاه تیول‌داری افتادیم/ تا وقتی تفکر اقتصادی ایدئوژیک داریم اوضاع همین است / جواب تحریم تسهیل است
ایلنا: موسی غنی نژاد با بیان اینکه برخی از آقایان نمی گویند اقتصاد باید آزاد باشد بلکه می گویند اقتصاد باید مردمی و غیر دولتی شود گفت: بیش از 10 سال از ابلاغ سیاست های کلی اصل 44 گذشته و گزارش ها می گویند در این زمینه موفق نبوده ایم. در همه این گزارش ها یک مفهوم گم شده اما نکته جالب این است که هیچ کس نمی‌گوید دلیل عدم موفقیت نداشتن اقتصاد آزاد بوده است.
۱۳۹۸-۰۲-۰۹
سرنوشت کارکنان و دارایی شرکت‌ها چگونه کنترل می‌شود؟
واگذاری شرکت های دولتی به بخش خصوصی و سرنوشت آنها بعد از واگذاری موضوعی است که سازمان خصوصی سازی به صورت مستمر دنبال می کند. ماجرای بحران در نیشکر هفت تپه و ماشین سازی اراک از این دست موضوعات است. این سازمان که مسئول و متولی اصلی اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی است قبل و بعد از واگذاری بر عملکرد و فعالیت شرکت های دولتی نظارت دارد.
۱۳۹۸/۰۱/۳۱
آیت الله ری شهری: اصلی ترین سیاست حکومت مهدوی ظلم ستیزی و عدالت گستری است
شفقنا- آیت الله محمدی ری شهری گفت: پس از اعتقاد به اصل مهدویت، آشنایی با سیره حکومت مهدوی از مهمترین مباحث مهدویت در این مقطع از تاریخ اسلام است. به گزارش شفقنا، نویسنده دانشنامه امام مهدی (عج) در یکصد و سی امین نشست از سلسله نشست های ماهانه فرهنگ مهدوی مؤسسه فرهنگی هنری موعود عصر(عج) گفت: این اعتقاد هم از […]
۱۳۹۸/۰۱/۲۳
دلسوزی برخی منجر به فرار سرمایه‌ از کشور می‌شود / از اجرای قانون کوتاه نمی‌آیم
در نگاهی به انتقادات و حواشی درباره سازمان خصوصی سازی شاید بتوان گفت این قائله یک برنده اصلی خواهد داشت و آن هم مخالفان اجرای کامل سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی هستند.
۱۳۹۷/۱۲/۲۷
پرونده خصوصی‌سازی در سالی که گذشت
سال ۹۷ یکی از سال های پر تنش و چالش برای سازمانی خصوصی‌سازی بود، سازمانی که مسئول اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی است.
۱۳۹۷/۱۱/۲۳
عزتمندی و اقتدار مهمترین دستاورد جمهوری اسلامی در ۴۰ سال گذشته است
­مشاور رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: اصل کلی که در همه دوره ها و البته با برنامه های متفاوت در سیاست خارجی بر آن تکیه شده است عزت، حکمت و مصلحت است.
۱۳۹۷/۱۱/۲۳
مهمترین دستاورد چهل ساله جمهوری اسلامی از نگاه ولایتی
تهران-ایرنا- وزیر خارجه پیشین ایران با تاکید بر این که مهمترین دستاورد جمهوری اسلامی در چهل سال گذشته عزتمندی و اقتدار است، گفت: اصل کلی که در همه دوره ها و البته با برنامه های متفاوت در سیاست خارجی بر آن تکیه شده است عزت، حکمت و مصلحت است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •