پنجشنبه, ۱۳ آذر, ۱۳۹۹ / 3 December, 2020
شرکت‌های لبنی
احتمال افزایش قیمت شیر خام در هفته آینده
۱۳۹۹/۰۸/۰۷ / شرکت‌های لبنی / شیر خام / قیمت شیر خام
احتمال افزایش قیمت شیر خام در هفته آینده
رئیس هیات‌مدیره انجمن صنفی گاوداران با بیان اینکه قیمت تمام شده شیر خام برای دامداران بیش از ۵۰۰۰ تومان است، گفت: اقدامات کارشناسی برای افزایش قیمت شیر خام انجام شده و در دستور کار ستاد تنظیم بازار قرار گرفته است و احتمالا تا هفته آینده مشخص می‌شود. نوشته احتمال افزایش قیمت شیر خام در هفته آینده اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
تفاوت کره حیوانی و گیاهی چیست؟
۱۳۹۹/۰۷/۱۶ / کره حیوانی / مارگارین / کره گیاهی / سبک زندگی / پارسی خبر
تفاوت کره حیوانی و گیاهی چیست؟
 اسماعیل خاتمی مقدم با اشاره به اینکه در دنیا کره‌ای به اسم کره گیاهی وجود ندارد و به آن مارگارین می‌گویند، اظهار کرد: کره چربی است که از شیر گاو به دست می‌آید و مارگارین (کره گیاهی) چربی گیاهی عمل آوری شده است که تلاش شده از لحاظ ظاهری، رنگ، بافت و بو شبیه کره شود. به عبارت دیگر مارگارین چربی گیاهی و کره چربی استحصال شده از شیر است. وی ادامه داد: این دو محصول از لحاظ مشخصات شیمیایی اختلافات بسیاری با یکدیگر دارند و هر یک دارای معایب و مزایای خاص خود هستند. کره در شرکت‌های لبنیاتی و مارگارین نیز توسط صنایع روغنی تولید می‌شود. مارگارین ارزش غذایی روغن گیاهی و ظاهر و بافتی شبیه به کره را دارد. این کارشناس صنعت غذایی به فلسفه تولید مارگارین اشاره کرد و گفت: نیاز به کره در کشور احساس می‌شد، ولی به …
جنجال «کَرِه» در بازار؛ داستان از چه قرار است؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / کره / گرانی کره / کمیابی کره / بازار
جنجال «کَرِه» در بازار؛ داستان از چه قرار است؟
با وجود افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت کره، مسئولان انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی احتمال می‌دهند که قیمت این محصول دوباره با افزایش مواجه شود. آن‌ها می‌گویند که از سال ۱۳۹۷ تاکنون با توجه به افزایش نرخ ارز و میزان نرخ تورم، شرکت‌های لبنی با دولت همکاری کردند و قیمت کره را ثابت نگه داشتند. اما حالا با افزایش نرخ ارز و واردات تکنولوژی‌های جدید، انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی در نظر دارد که پیوسته قیمت شیرخام را افزایش دهد.  
شرکت‌های لبنی در صورت گرانی، قطعا مجازات خواهند شد
۱۳۹۹/۰۶/۱۰
شرکت‌های لبنی در صورت گرانی، قطعا مجازات خواهند شد
اسفنانی، مدیرکل تعزیرات حکومتی شهر تهران از برگزاری جلسه مشترک با تولیدکنندگان محصولات لبنی به منظور حل وفصل مشکلات این شرکت‌ها خبر داد.
تعزیرات: تولید نوشابه بر پایه لبنیات تخلف است | شرکت‌های لبنی باید فقط لبنیات تولید کنند
۱۳۹۹/۰۶/۰۱
تعزیرات: تولید نوشابه بر پایه لبنیات تخلف است | شرکت‌های لبنی باید فقط لبنیات تولید کنند
مدیرکل تعزیرات شهر تهران گفت: متاسفانه اخیرا یکی از شرکت‌ها اقدام به تولید نوشابه‌ای خاص کرده که مسئولان امر باید بررسی کنند این محصول چه ارتباطی با لبنیات دارد.
تولید نوشابه توسط یک شرکت لبنی تخلف است
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ / مصرف نوشابه / لبنیات / محمد علی اسفنانی
تولید نوشابه توسط یک شرکت لبنی تخلف است
مدیرکل تعزیرات تهران تولید نوشابه توسط یک شرکت لبنی را تخلف دانست و گفت: شرکت‌های لبنی باید فقط لبنیات تولید کنند.
قیمت لبنیات چرب‌تر شد
۱۳۹۹/۰۵/۲۲
قیمت لبنیات چرب‌تر شد
علی ابراهیمی ـ دبیر گروه بازار با وجود تصویب و ابلاغ افزایش رسمی 28درصدی قیمت فراورده‌های لبنی در ستاد تنظیم بازار از تیر‌ماه امسال، شرکت‌های لبنی افزایش چراغ خاموش نرخ انواع شیر و لبنیات مشمول قیمت‌گذاری و اقلام کم‌مصرف را در دستور کار قرار داده‌اند و به‌نظر می‌رسد پس از زمزمه‌های آزادسازی قیمت برخی محصولات صنعتی مانند خودرو، حرکت گام به گام صنایع لبنی برای آزادسازی نرخ این اقلام نیز تندتر شده است. بررسی قیمت خرده‌فروشی انواع شیر و لبنیات، عرضه چند نرخی، رشد تخلفات درج قیمت و کاهش وزن و درصد …
جریمه ۱۲ میلیارد تومانی شرکت‌های لبنی
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / گران فروشی / قیمت لبنیات / سید یاسر رایگانی / جریمه
جریمه ۱۲ میلیارد تومانی شرکت‌های لبنی
یاسر رایگانی سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: شرکت شان دشت با نشان پاژن، ۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان، شرکت لبن دشت با نشان چوپان، ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان و شرکت مادی با نشان می‌ماست، یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان جریمه شدند که با وجود مهلت‌های سازمان تعزیرات، اما این جریمه‌ها را پرداخت نکردند که در نهایت مسدودالحساب شدند و در ادامه اگر جرایم را پرداخت نکنند خط تولید آن‌ها متوقف می‌شود.
جریمه میلیاردی شرکت‌های لبنیات؛ حساب بانکی سه شرکت معروف مسدود شد
۱۳۹۹/۰۵/۲۰
جریمه میلیاردی شرکت‌های لبنیات؛ حساب بانکی سه شرکت معروف مسدود شد
سخنگوی سازمان تعزیرات از مسدود شدن حساب های سه شرکت‌ لبنی خبرداد.
اسامی سهام بورس با بالاترین و پایین‌ترین رشد قیمت امروز ۹۹/۰۴/۱۰
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / بازار سرمایه / فرابورس / شاخص بورس / بورس تهران
اسامی سهام بورس با بالاترین و پایین‌ترین رشد قیمت امروز ۹۹/۰۴/۱۰
امروز سهامداران شرکت‌های لبنیات پاک، قطعات اتومبیل ایران و آهنگری تراکتورسازی ایران در بورس و معامله‌گران شرکت‌های تولیدات پتروشیمی قائد بصیر، فرابورس ایران و سیمان لار سبزوار در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.
شیرتوشیرقیمت لبنیات
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
شیرتوشیرقیمت لبنیات
فرخنده رفائی_خبرنگار گرچه شرکت‌های لبنی به عناوین و بهانه‌های مختلف تا امروز زیر بار اتهام افزایش قیمت نرفته‌اند، اما گرانی اقلام مختلف کالاهای لبنی چیزی نیست که از چشم‌ها پنهان بماند. با اینکه اقلام یارانه‌ای که قیمت اصطلاحا مصوب دارند، به‌دلیل رصد نرخشان از سوی نهادهای نظارتی افزایش نرخ زیادی نداشته‌اند اما سایر کالاهای لبنی در یک‌ماه اخیر و برخی حتی در یکی دو هفته اخیر افزایش نرخی بین 20تا50درصد را تجربه کرده‌اند.  این در حالی است که ابتدای امسال از سوی انجمن صنایع لبنی گفته شد محصولات کارخانه‌های …
۳۰ درصد افزایش قیمت فقط در ۲۰ روز/ شرکت‌های لبنی چگونه محصولاتشان را گران کردند؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۱ / رضا باکری / قیمت لبنیات
۳۰ درصد افزایش قیمت فقط در ۲۰ روز/ شرکت‌های لبنی چگونه محصولاتشان را گران کردند؟
قیمت لبنیات توسط شرکت میهن، طی ۲۰ روز، حدود ۳۰ درصد افزایش یافته است؛ این در حالی است که بر اساس قانون مجوزی برای این افزایش قیمت وجود نداشته است. این در حالی است که به گفته رضا باکری دبیر انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی این شرکت‌ها حق ندارند خودسرانه قیمت‌ها را افزایش دهند، زیرا ملزم به رعایت قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار هستند.
۱۳۹۸/۱۲/۰۳
افزایش قیمت‌ها و رشد تقاضا برای لبنیات سنتی
افزایش قیمت شیر و لبنیات صنعتی در حالی سبب موج کاهش این اقلام در سبد مصرفی خانوارها شده که طعم و مزه و نرخ پایین‌تر انواع لبنیات سنتی موجب اقبال مشتریان به خرید اینگونه محصولات با وجود برخی هشدارهای بهداشتی شده است. به گزارش همشهری، حرکت چراغ خاموش شرکت‌های لبنی برای افزایش چندین باره نرخ شیر و لبنیات، رواج کم‌فروشی، عرضه چند نرخی و افت چربی و کیفیت محصولات در بازار شیر و لبنیات در حالی است که طی سال‌های اخیر گرایش به خرید لبنیات سنتی به‌دلیل طعم خاص و قیمت پایین‌تر افزایش یافته است. در بین لبنیات …
۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / آفلاتوکسین / لبنیات / انجمن صنایع لبنی / میراسلام تیموری
ماجرای آفلاتوکسین، مصرف لبنیات را ۲۰ درصد کاهش داد/ شکایت شرکت‌های لبنی از رسانه ملی
رئیس هیات مدیره انجمن صنایع لبنی با بیان اینکه مطرح شدن مباحثی مبنی بر وجود سم آفلاتوکسین از صدا و سیما موجب کاهش ۲۰ درصدی مصرف لبنیات شده ، از شکایت انجمن از عوامل این اقدام خبر داد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۶
تبعات یک اظهارنظر برای لبنیات ایران
قریب یک ماه پیش وقتی نظرات غلط کارشناس یک برنامه تلویزیونی درباره کیفیت لبنیات منتشر شد و موجی از بی‌اعتمادی به شیر و فرآورده‌های لبنی را در جامعه رقم زد، مصرف شیر و محصولات لبنی در خانوارهای ایرانی کاهش یافت. براساس استانداردهای جهانی سرانه مصرف لبنیات در خانوارهای ایرانی به مراتب کمتر از نرم‌های جهانی است که این خود به تنهایی در آینده هزینه‌های درمانی سنگینی به خانوارها و اقتصاد کشور تحمیل می‌کند. حال با گذشت یک ماه از آن ماجرا، محمد فربد، عضو هیات‌مدیره انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی ایران به «دنیای‌اقتصاد» خبر داده است که شرکت‌های لبنی در پی ادعای نادرست آن کارشناس با خسارت تقریبی ماهانه 35 میلیارد تومانی مواجه شده‌اند.
۱۳۹۸/۱۱/۰۱
شیرها هیچ خطری ندارند جز در جنگل!
امیر حسین ذاکری ‪-‬ عروس زینت خانوم یه غذایی برای شوهرش درست کرده بود که شوهرش انگار سم خورده حالش بد شد و کارش به دکتر و درمان کشید. اما کاش کار به همین جا می‌کشید؛ پس از آزمایشات مشخص شد سم درغذا بوده! همین جنجالی تو خانواده و فامیل به راه افتاد که عروس زینت می‌خواسته شوهر بدبختش را بکشه. زینت خانوم آه از ته دل می‌کشید به سینه‌اش می‌کوفت می‌گفت چه بدی بهت کردم؟ بد کردم با اون ریخت و قیافه ات که گرگ نگاه ات نمی‌کنه برای پسرم گرفتمت که حرف پشت سرم باشه زینت چشاش رو گل گرفته بودند که این دخترو برای پسرش گرفت؟ حالا این جواب محبت‌های ما بود سم به بچه‌ام بدی بخوره؟ بیچاره عروس زینت خانوم گفت: من نکشتمش من سم بهش ندادم. حالام که شکر خدا زنده است. من بهش غذا دادم بعد هم شیر خورد لابد رو دل کرده. بهش …
۱۳۹۸/۱۰/۳۰
ضعف نظارت و تداوم افزایش خزنده نرخ شیر و لبنیات
با وجود تصویب و ابلاغ نرخ مصوب شیر و لبنیات پرمصرف به شرکت‌های لبنی، گرانی و گرانفروشی انواع لبنیات مشمول قیمت‌گذاری دولتی و اقلام پرچرب و لوکس در سطح خرده‌فروشی همچنان ادامه دارد.
۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / افزایش قیمت / خاک / سازمان صنعت معدن و تجارت استان / سیستان و بلوچستان / واردات
اخبار
ایسنا|در پی افزایش قیمت برخی محصولات لبنی در بازار، سازمان حمایت اعلام کرد که تمامی شرکت‌های لبنی قیمت‌های مصوب ابلاغی…
۱۳۹۸/۰۷/۰۲
تکرار تخلف شرکت‌های لبنی با افزایش خودسرانه قیمت شیر
در حالی که کمتر از سه ماه از مصوبه ستاد تنظیم بازار مبنی بر افزایش قیمت محصولات لبنی می‌گذرد اما، برخی از شرکت‌های لبنی مجددا خودسرانه قیمت شیر را افزایش دادند.
۱۳۹۸/۰۵/۳۱
آمادگی بانک ملت برای حمایت از شرکت‌های لبنی
مدیرعامل بانک ملت از آمادگی کامل این بانک برای حمایت از شرکت های فعال در صنعت لبنیات کشور خبر داد.
۱۳۹۸/۰۴/۱۸
افزایش قیمت‌ها مانند موریانه ذره ذره روح و روان ملت را می‌خورد/ وقتی عالی‌ترین رکن نظارت کشور تعطیل می‌شود، از بقیه انتظاری نیست
سرانجام پس از حدود یک ماه از افزایش قیمت خودسرانه از سوی برخی شرکت‌های لبنی و عدم برخورد سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با این موضوع، وزارت صنعت با ابلاغ افزایش رسمی قیمت محصولات لبنی موافقت کرد.
۱۳۹۸/۰۴/۰۴ / تعزیرات حکومتی
رایگانی: تعزیرات آماده برخورد با تخلف شرکت‌های لبنی است
سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی از آمادگی این سازمان برای برخورد با شرکت‌های لبنی در قیمت گذاری برخلاف ضوابط ستاد تنظیم بازار خبر داد.
۱۳۹۸/۰۳/۲۶ / گرانفروشی / محمد امامی امین
معاون استاندار تهران: با شرکت های لبنی گران فروش برخورد می کنیم
تهران –ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران گفت: با شرکت‌های لبنی که خودسرانه اقدام به افزایش قیمت‌ها کردند از طریق تعزیرات که نقش حمایتی از مردم دارد برخورد می کنیم.
۱۳۹۸/۰۳/۲۰
سازمان حمایت مانع افزایش قیمت می‌شود؟
حدود ۶ ماه از افزایش قیمت محصولات لبنی نگذشته که شرکت‌های لبنی مجددا ساز خود را برای افزایش قیمت کوک کردند.
۱۳۹۸/۰۲/۲۸ / تعزیرات حکومتی / شرکت‌های لبنی / لبنیات
هنوز یک سازوکار جدی برای حمایت از مصرف کنندگان نداریم
در پی نوسانات اقتصادی که از سال گذشته در کشور به وجود آمد بسیاری از شرکت‌ها در خصوص عرضه محصولات خود به مصرف کنندگان دست به گرانفروشی یا کم فروشی زدند که با پیگیری‌های وزارت سازمان صنعت، معدن و تجارت و سازمان‌های مختلف دخیل از جمله سازمان حمایت از مصرف کنندگان، تعزیرات و… تخلف این شرکت‌های لبنی محرز شده و برای آن‌ها پرونده قضائی تشکیل شد.
۱۳۹۸/۰۲/۲۵
چرا قیمت مواد غذایی کاهش یافت؟
تعزیرات با جریمه شرکت‌های لبنی معروف قیمت شیر و لبنیات را به قیمت قبل بازگردانده و تن ماهی که به صورت غیر قانونی گران شده‌بود با کاهش قیمت در بازار مواجه شده‌است.
۱۳۹۸/۰۲/۲۰
میزان دریافت ارز دولتی توسط شرکت‌های لبنیاتی مشخص شد
شفقنا اقتصادی_ بر اساس لیست منتشر شده از اسامی اشخاص حقیقی و حقوقی دریافت کننده ارز دولتی و نیمایی توسط بانک مرکزی، شرکت کاله در بین شرکت‌های لبنی بهره‌مند شده از ارز دولتی، در صدر جدول قرار دارد. به گزارش شفقنا اقتصادی، بررسی‌‌ها از لیست دریافت کنندگان بخش ارزدولتی که اخیرا توسط بانک مرکزی منتشر شده نشان از […]
۱۳۹۸/۰۲/۱۱
افزایش قیمت محصولات لبنی جرم محرز است
عباس تابش رئیس سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولید کنندگان به شرکت‌های لبنی هشدار داد هر گونه افزایش قیمت تخلف محسوب می‌شود و پرونده متخلفان نیز به تعزیرات حکومتی ارسال می‌شود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •