پنجشنبه, ۲ بهمن, ۱۳۹۹ / 21 January, 2021
شرکت بوش
ضمانت نامه های «بوش»تمدید شد
۱۳۹۹/۱۰/۱۸ / اقتصادنیوز / مبنی / حالی / مربوطه / کانتینرهای
ضمانت نامه های «بوش»تمدید شد
اقتصادنیوز : با وجود صدور رای و اعلام دیوان عدالت اداری به گمرک ایران مبنی بر توقف موقت اقدام در رابطه با ضبط یا متروکه شدن کالاهای شرکت بوش و در حالی که واردات این کالا ممنوع است، گمرک نسبت به تمدید زمان ضمانت‌نامه این شرکت اقدام کرده است.
ابهام‌های ماجرای ترخیص ۴۲۰ کانتینر لوازم خانگی
۱۳۹۹/۰۹/۰۴ / گمرک ایران / واردات لوازم خانگی / واردات لوازم خانگی بوش
ابهام‌های ماجرای ترخیص ۴۲۰ کانتینر لوازم خانگی "بوش"
تسنیم نوشت: محموله بزرگی از لوازم خانگی جزو گروه چهار مربوط به شرکت بوش آلمان (دارای محصول مشابه داخل که ثبت سفارش آنها ممنوع شده است) در آستانه ترخیص از یکی از گمرکات کشور قرار گرفته بود که با پیگیری های رسانه ای و تلاش دستگاه های مربوطه ترخبص متوقف شد.
جنجال واردات لوازم خانگی لاکچری
۱۳۹۹/۰۹/۰۳ / واردات لوازم خانگی / شرکت بوش
جنجال واردات لوازم خانگی لاکچری
واردات کالاهای این برند که در بازارهای داخلی با قیمت‌های نجومی عرضه می‌شود در حالی انجام شده که هم ثبت سفارش دارند و هم تایید منشأ ارز با ارز نیما شده و از سوی دیوان عدالت اداری در رابطه با ترخیص این کالاها رای صادر کرده است.
میلیون‌ها دلار ارز واردات ممنوعه کالاهای«بوش»از کجا آمده است؟!
۱۳۹۹/۰۹/۰۳ / لوازم خانگی / شرکت بوش / ارز واردات
میلیون‌ها دلار ارز واردات ممنوعه کالاهای«بوش»از کجا آمده است؟!
۴۲۰ کانتینر لوازم خانگی برند«بوش» به ارزش ده‌ها میلیون دلار در زمان ممنوعیت وارد شده و در حالی گمانه هایی در رابطه با منشا تامین ارز این کالاها اعم از ورود با ارز نیما، انتقال بدون ارز و البته ارز دولتی وجود دارد که هنوز بانک مرکزی در این باره مستنداتی ارائه نکرده و این موضوع بیشتر به شائبه و فضای غیر شفاف در این رابطه دامن زده است.
ثبت سفارش محموله لوازم خانگی "بوش" مربوط به قبل از ممنوعیت واردات است
۱۳۹۹/۰۸/۲۹ / لوازم خانگی / ممنوعیت واردات / بوش آلمان
ثبت سفارش محموله لوازم خانگی "بوش" مربوط به قبل از ممنوعیت واردات است
مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) گفت: ثبت سفارش محموله لوازم خانگی شرکت بوش مربوط به قبل از ممنوعیت واردات بوده و تمدید ثبت سفارش صاحب کالا نیز بعد از ممنوعیت واردات لوازم خانگی، حسب شکایت ایشان به دیوان عدالت اداری و صدور آرای قضایی (بدوی و قطعی) از سوی دیوان ناظر بر لزوم به واردات کالای ثبت سفارش شده صورت گرفته است.
ترخیص لوازم خانگی
۱۳۹۹/۰۸/۲۹ / لوازم خانگی / واردات / وزارت صنعت ، معدن و تجارت / گمرک شهید رجایی / بوش / حمیدرضا غزنوی / قوه قضائیه
ترخیص لوازم خانگی "بوش" داد تولیدکنندگان را درآورد!
سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی به بانک مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) که به مجوز واردات لوازم خانگی شرکت بوش اعتراض نکردند اعتراض کرد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۲
نخستین مربی زن مکانیک در مصر
ویدئویی از تبحر مکانیکی یک زن مصری در زمینه قطعات ماشین آلات در فضای مجازی منتشر شده است. به گزارش باشگاه خبرنگاران، برخی از کارها مانند ساخت یا تعمیر قطعات ماشین‌آلات جزو کارهای سنگین و سختی است که در جامعه انتظار می‌رود تنها مردان انجام آن‌ها را برعهده داشته باشند زیرا باور عموم این است که طبیعت وجودی مرد بدین شکل طراحی شده تا بتواند از پس چنین کارهایی بربیاید و آن‌ها را انجام دهد. اما در گوشه‌ای از دنیا خارج از بحث توانایی، یک دختر مصری به دلیل علاقه زیاد به خودرو، وارد حرفه مکانیکی شد و از شرکت بوش مدرک مربی‌گری دریافت کرد. دنیا عبدالعزیز یکی از دانش‌آموخته‌های شرکت بوش می‌گوید: اوایل در آکادمی به ما می‌گفتند که وظیفه زن آشپزی و در خانه ماندن است. اما وقتی عزم و عطش من را برای یادگیری دیدند، …
۱۳۹۹/۰۳/۲۰
سیستم تشخیص تصادف بوش
شرکت بوش یک سیستم تماس اضطراری جدید راه‌اندازی کرده که به هنگام تشخیص تصادفات موتورسیکلت، برای درخواست کمک تماس برقرار می‌کند. این سیستم «هلپ‌کانکت»(Help Connect) نام گرفته و هنگامی که بروز تصادفات را تشخیص داد، می‌تواند به‌طور خودکار درخواست کمک کند. برخلاف سرویس‌های اضطراری دیگر که برای خودروها تهیه شده‌اند، سیستم «هلپ‌کانکت» برای موتورسیکلت‌ها توسعه داده شده است. سیستم اضطراری ساخت شرکت «بوش» به یک یونیت حسگر اینرسی متکی است که بخشی از «سیستم کنترل پایداری موتورسیکلت» (MSC) شرکت بوش است. این حسگر، شتاب و سرعت زاویه‌ای موتور را صدبار در ثانیه اندازه‌گیری می‌کند و به سیستم هلپ‌کانکت اطلاعاتی راجع‌به موقعیت فعلی موتور می‌دهد. این سرویس به الگوریتم سقوط یکپارچه حسگر هم متکی است. این الگوریتم تصمیم …
از سرگیری فعالیت کارخانه‌های بوش آلمان در مکزیک
۱۳۹۹/۰۳/۰۸ / بوش آلمان / کرونا در جهان
از سرگیری فعالیت کارخانه‌های بوش آلمان در مکزیک
شرکت بوش آلمان نیز به تازگی اعلام کرده که با کسب مجوز از دولت مکزیک به زودی فعالیت کارخانه های خود را در این کشور از سر خواهد گرفت.
۲۵ سال با سیستم ESC مرسدس بنز
۱۳۹۹/۰۳/۰۴
۲۵ سال با سیستم ESC مرسدس بنز
امسال بیست و پنج سال از اولین استفاده‌ی مرسدس بنز اس کلاس از سیستم کنترل پایداری ESC ساخت شرکت بوش آلمان می‌گذرد. این سیستم پس از آن تبدیل به بخشی جدایی‌ناپذیر از خودروهای مدرن شد.
۱۳۹۸/۱۲/۱۰ / شرکت بوش / قیمت ظرفشویی / قیمت جاروبرقی
خرید اینترنتی و اقساطی لوازم خانگی بوش
شرکت آلمانی بوش سالهاست که در زمینه تولید لوازم خانگی فعالیت می‌کند، این شرکت طی سال‌های فعالیت خود با آگاهی از نیاز مشتریان اقدام به تولید کالاهای با کیفیت متناسب با تکنولوژی روز نموده است.
۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / هوش مصنوعی / صنعت خودروسازی / نوآوری
آفتابگیر نوآورانه خودرو که از تصادف جلوگیری می کند
شرکت بوش ایده یک آفتابگیر نوآورانه و مجهز به هوش مصنوعی برای خودرو را رونمایی کرده که از تابش نور خورشید به چشم راننده جلوگیری می کند.
۱۳۹۸/۱۰/۱۷
آفتاب‌گیر خودکار خودرو
نیویورک: آفتاب‌گیر موسوم به «آفتاب‌گیر مجازی»(Virtual isor) از یک پنل ال‌سی‌دی شفاف و یک دوربین رو در روی راننده ساخته شده است که از نرم افزار تشخیص چهره و ردیابی چهره توسط هوش مصنوعی برای تعیین تابش خورشید روی چهره راننده استفاده می‌کند. به گزارش انگجت، شرکت بوش این وسیله را با استفاده از الگوریتم هوش مصنوعی طوری ساخته است که دید راننده را تجزیه و تحلیل و آفتاب‌گیر را تنظیم می‌کند.  
۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / آفتاب‌گیر / شرکت بوش / نمایشگاه CES 2020
ابداع آفتاب‌گیر خودرویی که مانع دید راننده نمی‌شود
شرکت "بوش" یک آفتاب‌گیر جدید برای خودرو طراحی کرده است که با اینکه با استفاده از فناوری تشخیص چهره جلوی تابش مستقیم نور خورشید را به چشمان راننده می‌گیرد، اما دید او را مسدود نمی‌کند.
۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / فناوری لیدار / شرکت بوش / خودروی خودران
"بوش" برای خودروهای خودران "لیدار" می‌سازد
شرکت بوش اعلام کرد در راستای توسعه فناوری خودروهای خودران خود می‌خواهد آنها را به حسگرهای لیزری موسوم به لیدار(LiDAR) مجهز کند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / فناوری خودران / مرسدس بنز / شرکت بوش / سن خوزه / سیلیکون ولی
آغاز آزمایش فناوری خودران مرسدس بنز و بوش
شرکت‌های مرسدس و بوش آلمان که در حال همکاری روی توسعه فناوری خودران هستند، اعلام کردند که خودروی خودران خود را در شهر سن خوزه آمریکا مورد آزمایش قرار خواهند داد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۰
استفاده از مواد منفجره برای افزایش ایمنی در خودروهای برقی
شرکت بوش قصد دارد تا با استفاده از مواد منفجره‌ در مقیاس کوچک، اتصالات مربوط به باتری را در خودروهای برقی جدا کند تا خطرات کم‌تری متوجه سرنشینان باشد.
۱۳۹۸/۰۶/۱۱ / کالسکه برقی
کالسکه برقی هم ساخته شد
شرکت بوش یک کالسکه برقی ساخته است که به والدین در حمل کودک در مسیرهای شیب‌دار کمک می‌کند و با یک اپلیکیشن اختصاصی قابلیت اتصال به گوشی همراه والدین را دارد.
۱۳۹۸/۰۵/۲۳ / صنعت خودروسازی / نوآوری / طرح ایمنی جاده‌ها
پیام های هشدار سه بعدی برای رانندگان توسعه می یابد
شرکت بوش مشغول توسعه هشدارهای سه بعدی برای رانندگان است. این هشدارها که ناگهان جلوی چشمان راننده ظاهر می شوند، اطلاعات بصری را در اختیار او قرار می دهند.
۱۳۹۸/۰۵/۰۷ / شرکت بوش / تولید خودرو
کاهش ۵ درصدی تولید جهانی خودرو تا پایان سال جاری
بوش به‌تازگی اعلام کرده است که میزان تولید خودرو در جهان تا پایان سال جاری میلادی به میزان پنج درصد کاهش پیدا خواهد کرد.
۱۳۹۸/۰۵/۰۱ / دایملر / شرکت بوش / مرسدس بنز / فناوری خودران
دایملر و بوش به پارک تمام خودکار نزدیک‌تر می‌شوند
شرکت‌های دایملر و بوش که از سال 2017 در حال همکاری برای توسعه فناوری رانندگی خودران هستند جدیدترین نسخه از فناوری خود را که فناوری "اتوپارک" است در پارکینگ موزه مرسدس بنز در اشتوتگارت آلمان به معرض نمایش گذاشتند.
۱۳۹۸/۰۳/۰۲ / بوش / تاکسی پرنده
جعبه حسگرهای "بوش" برای استفاده در خودروهای پرنده خودران
شرکت بوش جعبه‌ای از حسگرهای مختلف را تولید می‌کند که به پرواز بهتر تاکسی‌های پرنده کمک می کند.
۱۳۹۸/۰۲/۲۵
بوش استفاده از پلاتین در فناوری پیل سوختی را کاهش می‌دهد
شرکت بوش اخیرا اعلام کرده که در نسل آینده پیل‌های سوختی خود، استفاده از پلاتین را به حداقل می‌رساند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •