یکشنبه, ۱۹ مرداد, ۱۳۹۹ / 9 August, 2020
شرکت خودروسازی نیسان
سهام خودروسازان ژاپنی سقوط کرد/ ثبت زیان یک میلیارد دلاری
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / تویوتا / شرکت خودروسازی نیسان / صنعت خودروسازی / بازار سهام / شرکت میتسوبیشی
سهام خودروسازان ژاپنی سقوط کرد/ ثبت زیان یک میلیارد دلاری
سهام خودروسازان ژاپن به دنبال اعلام چشم‌انداز میتسوبیشی که پیش‌بینی کرد در سال مالی جاری بیش از ۱ میلیارد دلار ضرر می‌کند، سقوط کردند.
ببینید | از خودروی الکتریکی «نیسان» با نام ایرانی رونمایی شد
۱۳۹۹/۰۴/۲۶ / خودرو / نیسان
ببینید | از خودروی الکتریکی «نیسان» با نام ایرانی رونمایی شد
پیشتر یاسوهیرو یاموچی، نماینده اجرایی نیسان موتور در مورد دلیل انتخاب نام آریا برای این خودروی الکتریکی توضیح داده بود که برای نامگذاری نماد جدید نیسان به نامی نیاز داشتیم که هم بازتاب دهنده آینده درخشان این شرکت و هم نشان دهنده گذشته پرافتخار این خودروسازی باشد، به همین دلیل به نام قدیمی آریا برخوردیم و آن را که هر دوی این ویژگی‌ها را در خود داشت، انتخاب کردیم.
رشد فروش نیسان در چین
۱۳۹۹/۰۴/۱۵
رشد فروش نیسان در چین
شرکت خودروسازی نیسان‌موتور روز جمعه اعلام کرده است که فروش این شرکت در چین، بزرگ‌ترین بازار خودرویی جهان با رشد 5/ 4 درصدی در ماه ژوئن نسبت به همین ماه در سال 2019 روبه‌رو شد. بازار چین یکی از مهم‌ترین بازارهای نیسان است تا این خودروساز بحران‌زده بتواند برخی از مشکلات مالی و مدیریتی خود را که پس از بازداشت کارلوس گوسن، مدیرعامل این شرکت در سال 2017 به اتهام فساد آغاز شد برطرف سازد. البته شیوع ویروس کرونا نیز بر درد و رنج‌های نیسان افزوده است که به دنبال یک سال بحرانی پس از بازداشت کارلوس گوسن، گریبانگیر صنعت خودروی جهان شد. با این حال ماکوتا یوشیدا، مدیرعامل نیسان می‌گوید که نیسان نقدینگی لازم را برای جان به‌در بردن از بحران کرونا که موجب تعطیلی چندماهه صنعت خودرو شد در اختیار دارد.
فهرست خودروهای برقی که ارزش خریداری دارند
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / خودروی برقی / شرکت تسلا موتورز آمریکا / شرکت خودروسازی نیسان / صنعت خودروسازی
فهرست خودروهای برقی که ارزش خریداری دارند
صنعت خودروسازی در سال‌های اخیر تولید اتومبیل‌های برقی را جدی گرفته، اما با توجه به نوپا بودن این نوع خودروها هنوز تعداد اتومبیل‌های برقی که ارزش خریداری دارند زیاد نیست.
آیا باید به خرید نیسان جوک فکر کنیم؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / صنعت خودروسازی / شرکت خودروسازی نیسان / ژاپن
آیا باید به خرید نیسان جوک فکر کنیم؟
نیسان همیشه خودروساز موفق و خوش‌نامی بوده است و خودروسازان ژاپنی همواره به کیفیت ساخت خودروهای خود توجه خاصی دارند، اما آیا شما هم به این خودرو دوست داشتنی علاقه دارید؟
سایه بیم و امید بر صنعت خودروسازی اسپانیا
۱۳۹۹/۰۳/۱۰
سایه بیم و امید بر صنعت خودروسازی اسپانیا
تهران- ایرنا- تعطیلی کارخانه‌های شرکت ژاپنی نیسان و تجمع‌های گسترده کارکنان این شرکت در شهر بارسلونا از یک سو و نگرانی‌ها از بسته شدن احتمالی کارخانه‌های شرکت فرانسوی رنو از سوی دیگر، حال و روز این روزهای صنعت کلیدی خودروسازی در اسپانیاست.  
تعمیق همکاری رنو و نیسان
۱۳۹۹/۰۳/۰۸
تعمیق همکاری رنو و نیسان
سه شرکت خودروسازی رنو، نیسان و میتسوبیشی به‌تازگی از جزئیات استراتژی جدید خود برای تعمیق همکاری‌ها در توسعه و تولید خودرو پرده برداشتند تا بتوانند به‌عنوان یک گروه متحد در خودروسازی به حیات خود ادامه دهند. این سه خودروساز هم‌اکنون با پیامدهای شدید ناشی از شیوع ویروس کرونا و افت تقاضا مواجه هستند آن‌هم درست در زمانی که تلاش می‌کردند تا به اختلافات خود که پس از بازداشت کارلوس گوسن، رئیس پیشین نیسان ایجاد شده بود پایان دهند. کارلوس گوسن که مهره حیاتی اتحاد بین این سه شرکت بود در اواخر سال 2017 به اتهام فساد مالی در توکیو بازداشت شد و پس از آن با آغاز بحران مدیریتی در نیسان، عملکرد این خودروساز و متحدان آن نیز تحت‌تاثیر قرار گرفت. نیسان بیش از دو خودروساز دیگر درگیر بحران‌های ناشی از کنار رفتن گوسن …
۱۳۹۹/۰۳/۰۴
تهدید شیوع کرونا علیه اتحاد رنو نیسان
شیوع ویروس کرونا آسیب بسیار جدی به اتحاد دو شرکت خودروسازی نیسان ژاپن و رنوی فرانسه وارد کرده است.
نفس رنو به شمارش افتاد
۱۳۹۹/۰۳/۰۳ / رنو نیسان / فرانسه / خودرو / هراس جهانی از ویروس کرونا
نفس رنو به شمارش افتاد
تهران-ایرنا- هشدار وزیر مالی فرانسه درباره احتمال حذف شرکت خودروسازی رنو در صورتی که به زودی کمک‌های لازم را دریافت نکند و گزارشی از ژاپن درباره این که شرکت خودروسازی نیسان به عنوان شریک رنو در حال بررسی تعدیل ۲۰ هزار نیرو است، زنگ هشدار را برای صنعت خودروسازی اروپا به صدا درآورد.
شرکت ژاپنی نیسان 20 هزار نفر از کارکنان خود را اخراج می‌کند
۱۳۹۹/۰۳/۰۲
شرکت ژاپنی نیسان 20 هزار نفر از کارکنان خود را اخراج می‌کند
رسانه‌های ژاپن امروز (جمعه) اعلام کردند که شرکت خودروسازی نیسان موتور در نظر دارد نیروی کار خود را در سراسر جهان با تمرکز بر اروپا و کشورهای در حال توسعه، به میزان 20 هزار شغل کاهش دهد.
تمدید تعطیلات کرونایی کارخانه‌های نیسان در آمریکا/ ۱۰ هزار نیروی کار ساعتی موقتا بیکار می‌شوند
۱۳۹۹/۰۱/۳۱ / تعطیلات کرونایی / کارگران نیسان در امریکا
تمدید تعطیلات کرونایی کارخانه‌های نیسان در آمریکا/ ۱۰ هزار نیروی کار ساعتی موقتا بیکار می‌شوند
ایلنا: شرکت خودروسازی نیسان موتور اعلام کرد که تعطیلی کارخانه‌های تولیدی خود را در ایالات‌متحده تا اواسط ماه مه به دلیل شیوع ویروس کرونا تمدید کرده است.
فروش نیسان در چین ۴۴.۹ درصد سقوط کرد/ کاهش ۵۰ درصدی فروش هوندا
۱۳۹۹/۰۱/۲۱ / شرکت خودروسازی نیسان / چین / ویروس کرونا
فروش نیسان در چین ۴۴.۹ درصد سقوط کرد/ کاهش ۵۰ درصدی فروش هوندا
خودروساز بزرگ ژاپنی، نیسان، اعلام کرد که میزان فروش خودروی این شرکت در چین، در ماه مارس ۴۴.۹ درصد نسبت به سال گذشته سقوط کرده و به ۷۳۲۹۷ خودرو رسیده است.
آسیب نیسان از شیوع کرونا
۱۳۹۸/۱۲/۲۱
آسیب نیسان از شیوع کرونا
شیوع ویروس کرونا در چین سبب شد فروش شرکت خودروسازی نیسان در بزرگ‌ترین بازار خودروی جهان افت 80 درصدی را طی ماه فوریه تجربه کند. نیسان هم‌اکنون نیز به‌دلیل بحران‌های مدیریتی و مالی، با شرایط حساسی مواجه است و تداوم کاهش فروش در چین به‌دلیل شیوع کرونا می‌تواند اوضاع را برای نیسان بیش از پیش بحرانی کند. نیسان اعلام کرد که در ماه فوریه تنها موفق به فروش 15 هزار و 111 دستگاه از محصولاتش در چین شده است و این در حالی است که تقاضا از سوی چینی‌ها برای خودروهای قشقایی و ایکس‌تریل همچنان در حال کاهش است. مدیران نیسان قرار بود با تمرکز بر افزایش فروش در چین، تاثیر کاهش فروش در ایالات‌متحده و ژاپن را خنثی کنند. اما در همین حال شیوع کرونا و تداخل در زنجیره تامین قطعات خودرو از چین موجب شد نقشه‌های نیسان نقش …
چوب حراج رنو بر نمایندگی‌ها
۱۳۹۸/۱۲/۱۱
چوب حراج رنو بر نمایندگی‌ها
رنو برنامه دارد تا بخشی از نمایندگی‌های خود را در فرانسه و در راستای طرح کاهش هزینه‌ها واگذار کند. رنو در واقع قصد دارد تا طبق یک برنامه مشخص و ظرف سه سال، میزان دو میلیارد یورو از هزینه‌های خود را کاهش دهد. این خودروساز فرانسوی در یک بیانیه اعلام کرد که در راستای بازسازی عملیات خرده‌فروشی خود تا 2024، بنا دارد 10 نمایندگی خود را در فرانسه به فروش برساند و خود را برای فروش آنلاین در آینده آماده سازد. همچنین گروه خرده‌فروشی رنو اعلام کرد که یک ساختمان خود را در منطقه پاریس به فروش خواهد رساند. این گروه که تحت مالکیت شرکت خودروسازی رنو است هم اکنون دارای 275 نمایندگی و 12 هزار پرسنل در 14 کشور اروپایی است که محصولات برند رنو، داچیا و نیسان را به فروش می‌رسانند. رنو می‌گوید که این گروه دومین شرکت …
سهام نیسان به پایین‌ترین سطح ۱۰.۵ ساله افت کرد
۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / شرکت خودروسازی نیسان / بورس / بازار سهام
سهام نیسان به پایین‌ترین سطح ۱۰.۵ ساله افت کرد
پس از انتشار گزارش کاهش شدید پیش‌بینی درآمد و سود شرکت نیسان، سهام این شرکت به پایین‌ترین سطح خود در بیش از ۱۰ سال اخیر سقوط کرد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۶
کاهش سوددهی رنو
شرکت خودروسازی رنوی فرانسه که تحت فشار تحریم‌های آمریکا از بازار ایران خارج شده اعلام کرد، برای اولین بار طی ۱۰ سال گذشته میزان سوددهی‌اش کاهش یافته است.به گزارش رویترز، میزان درآمدهای شرکت رنو در سال 2019 با 141 میلیون یورو (153 میلیون دلار) کاهش مواجه شده که از جمله دلایل آن می‌توان به کاهش 4/ 3 درصدی فروش قطعات به شرکت‌های نیسان و دایملر، افت تقاضا برای موتورهای دیزلی در اروپا، کاهش شدید فعالیت‌های مونتاژی در چین و توقف فعالیت‌ها در ایران به دلیل تحریم‌ها اشاره کرد.شرکت رنو حاشیه سود عملیاتی خود را برای سال جاری میلادی از 8/ 4 درصد در سال 2019 به 3 تا 4 درصد کاهش داده است.کلوتیلد دلبوس، مدیر اجرایی موقت رنو در بیانیه‌ای اظهار کرد: «به دلیل نوسانات مورد انتظار در بخش تقاضا چشم‌انداز رشد در …
خروج از ایران برای رنو فرانسه گران تمام شد!
۱۳۹۸/۱۱/۲۵
خروج از ایران برای رنو فرانسه گران تمام شد!
ایسنا نوشت: شرکت خودروسازی رنو فرانسه تحت تاثیر خروج از بازار ایران و رسوایی یکی از مدیران اتحاد رنو- نیسان نخستین کاهش سودآوری این برند را در ۱۰ سال گذشته رقم زد.
لالایی مخصوص پخش در خودروهای برقی ساخته شد
۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / صنعت خودروسازی / شرکت خودروسازی نیسان / نوزاد / خودروی برقی
لالایی مخصوص پخش در خودروهای برقی ساخته شد
محققان با استفاده از اصوات موتورهای بنزینی نوعی لالایی برای خودروهای برقی طراحی کرده اند که به نوزادان کمک می کنند، راحت تر بخوابند.
ادامه نگرانی خودروسازان از کرونا
۱۳۹۸/۱۱/۲۱
ادامه نگرانی خودروسازان از کرونا
گروه خودروسازی فولکس‌واگن آلمان اعلام کرد که آغاز فعالیت خط تولید خود در چین را بنابر نگرانی‌های مربوط به ویروس کرونا به تعویق انداخته است. پیش از این نیز چند خودروساز دیگر فعالیت کارخانه‌های خود را در چین به حالت تعلیق درآورده بودند. بر اساس بیانیه شرکت مشترک فولکس و سائیک، فعالیت کارخانه‌های مشترک این دو خودروساز تا 17 فوریه آغاز نخواهد شد. با این حال کارخانه شانگهای می‌تواند فعالیت خود را از 10 فوریه (امروز) از سر بگیرد. اما خودروسازان دیگر نیز قرار است فعالیت خود را در چین طی روزهای آتی فوریه از سربگیرند. برای نمونه کارخانه نیسان در 14 فوریه و کارخانه هوندا در 13 فوریه قرار است خطوط تولیدی را فعال کنند. شرکت بی‌ام‌و آلمان نیز فعالیت کارخانه شانگهای را تا 17 فوریه از سر نمی‌گیرد. اما تعطیلی …
تولید ون میتسوبیشی توسط رنو
۱۳۹۸/۱۱/۱۷
تولید ون میتسوبیشی توسط رنو
شرکت رنو قرار است یک نسخه از ون ترافیک خود را با برند میتسوبیشی در کارخانه ساندوویل فرانسه بسازد. این کارخانه همچنین نسخه‌هایی از این ون را با برندهای نیسان و فیات نیز تولید می‌کند. بنابر بیانیه مشترک اتحاد رنو-نیسان، ون میتسوبیشی قرار است به جنوب شرق آسیا صادر شود. در این بیانیه آمده است که ون مذکور همکاری در اتحاد رنو، نیسان و میتسوبیشی را با کمترین هزینه توسعه می‌دهد. تولید یک نسخه از این ون تحت برند اوپل با نام ویوارو پس از آنکه گروه خودروسازی پژو-سیتروئن برند آلمانی اوپل را خریداری کرد، در سال 2018 متوقف شد. براساس اعلام یک روزنامه محلی فرانسوی، قرار است تولید ون‌های میتسوبیشی در سال جاری و توسط کارخانه ساندوویل با ظرفیت سالانه چهار هزار دستگاه تولید شود. این در حالی است که مقامات شرکت رنو …
احتمال فروپاشی رنو-نیسان رد شد
۱۳۹۸/۱۰/۲۴
احتمال فروپاشی رنو-نیسان رد شد
دو شرکت خودروسازی رنو فرانسه و نیسان ژاپن هرگونه ادعای مبنی احتمال فروپاشی اتحاد رنو- نیسان را رد و تکذیب کردند.
نیسان ژاپن به دنبال جدایی از رنوی فرانسه
۱۳۹۸/۱۰/۲۳
نیسان ژاپن به دنبال جدایی از رنوی فرانسه
مقامات ارشد شرکت خودروسازی نیسان ژاپن به طور جدی به دنبال پایان دادن به اتحاد با رنوی فرانسه هستند.
تولید یک ماده سبک برای رهایی از آلودگی صوتی خیابان‌ها
۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / آلودگی صوتی / شرکت خودروسازی نیسان / نمایشگاه سی ای اس
تولید یک ماده سبک برای رهایی از آلودگی صوتی خیابان‌ها
شرکت نیسان یک ماده آکوستیک سبک تولید کرده که با استفاده از آن در حریم خیابان‌ها و بزرگراه‌ها می‌توان جلوی آلودگی صوتی را گرفت.
رد پای امریکایی ها در ماجرای  فرار رئیس سابق نیسان از ژاپن
۱۳۹۸/۱۰/۱۲
رد پای امریکایی ها در ماجرای فرار رئیس سابق نیسان از ژاپن
مسئولیت فراری دادن کارلوس گون، رئیس سابق اتحادیه خودروسازی رنوـ نیسان ـ میتسوبیشی به شرکت های حافظتی آمریکایی و لبنانی محول شده بود.
۱۳۹۸/۱۰/۱۰
فرار رئیس سابق شرکت رنو نیسان به لبنان
رئیس سابق شرکت خودروسازی رنو نیسان بدون مجوز ژاپن را ترک و به لبنان فرار کرده است.
۱۳۹۸/۰۹/۰۴
راه دشوار تا موتورهای برقی
استفاده از خودروهای برقی در حال افزایش است؛ اما تا فراگیر شدن این نوع خودروها راهی طولانی در پیش است. از بیش از یک میلیارد خودرویی که در جهان در تردد هستند، حدود 2 میلیون خودروی برقی سال گذشته در چین، اروپا و آمریکا به فروش رسیدند. آژانس بین‌المللی انرژی قصد دارد با اتخاذ برخی تدابیر، سهم خودروهای برقی در جهان را تا سال 2030 به 30 درصد برساند. دو خودروساز چینی یعنی بی‌وای‌دی و خودروی برقی پکن، خودروساز آمریکایی تسلا و شرکت خودروسازی نیسان ژاپن بزرگ‌ترین تولید‌کنندگان خودروی برقی در جهان هستند. سال قبل این شرکت‌ها در مجموع 560 هزار دستگاه از این نوع خودروها تولید کردند که رقمی قابل ملاحظه است؛ با این حال این تعداد کمتر از یک دهم درصد یک میلیارد خودرویی است که در جهان وجود دارد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۵
یکه‌تازی تسلا در بازار آمریکا
آمارهای جدید نشان از آن دارد که شرکت خودروسازی تسلا توانسته است لقب سلطان خودروهای برقی آمریکا را به نام خود بزند. براساس گزارش وب‌سایت «کلین‌تکنیک»، بررسی آخرین گزارش فروش خودروهای برقی در سرتاسر ایالات‌متحده نشان می‌دهد تسلا 7/ 77 درصد از خودروهای برقی فروخته شده در بازار ایالات‌متحده آمریکا را از ابتدای سال 2019 تا ماه اکتبر به خود اختصاص داده است. تسلا مدل ۳ با فروش 9 هزار دستگاه خودرو در اکتبر ۲۰۱۹ در جایگاه نخست فهرست محبوب‌ترین خودروی برقی آمریکا قرار گرفته است. پس از آن خودروی شورولت بولت با فروش هزار و500 دستگاه، تسلا مدل ایکس با فروش هزار و 400دستگاه، تسلا اس با فروش هزار دستگاه، نیسان لیف با فروش ۸۸۷ دستگاه، فولکس‌واگن ای-گلف با فروش ۶۳۷ دستگاه، برندهای دیگر با ۵۰۰ دستگاه، آئودی ای-ترون …
۱۳۹۸/۰۸/۲۲
افت 70 درصدی سود نیسان
شرکت خودروسازی نیسان‌موتور به‌تازگی افت 70 درصدی سوددهی را گزارش کرده است و از این رو چشم‌انداز سالانه سودآوری خود را به پایین‌ترین میزان طی 11 سال گذشته کاهش داد. شرکت ژاپنی نیسان همچنان و پس از افشا شدن فساد مالی کارلوس گوسن، مدیرعامل پیشین خود درگیر بحران‌های مدیریتی و فروش است. آمار منتشر شده نشان از آن دارد که تیم مدیریتی جدید در این شرکت راه ناهمواری را برای بازگرداندن نیسان به ثبات پیش‌رو خواهد داشت. پس از کنار گذاشته شدن گوسن، به علت عدم اطمینان از آینده مدیریتی آن، فروش محصولات این برند افت کرده است و نیسان تنش‌هایی را هم با شرکت رنوی فرانسه، بزرگ‌ترین سهامدارش داشت. در سه‌ماهه جولای-سپتامبر، درحالی سود این خودروساز بزرگ جهان به 30 میلیارد ین رسید که این رقم تنها یک سال پیش برابر با …
۱۳۹۸/۰۷/۲۱
خودرو خود را با انرژی خورشیدی شارژ کنید!
به نظر می‌رسد که شرکت خودروسازی نیسان موتورز قصد دارد شارژ خودروهای برقی خود را با استفاده از انرژی خورشیدی تست و آزمایش کند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ / شرکت رنو / شرکت خودروسازی نیسان / خودروسازان
رنو مدیرعامل خود را برکنار کرد
شرکت رنو مدیرعامل خود را در شرایطی برکنار کرد که با شریک ژاپنی خود، نیسان، به دنبال احیای اتحادشان هستند.
۱۳۹۸/۰۷/۱۱
فراخوان 2/ 1 میلیون نیسان
شاخه آمریکایی شرکت خودروسازی نیسان فراخوانی گسترده را برای اغلب مدل‌های 2018-2019 خود اعلام کرده است. علت این فراخوان تصویر مخدوش دوربین‌های پشتیبان در این خودروهاست.
۱۳۹۸/۰۶/۲۵ / بازی های رایانه ای / شرکت خودروسازی نیسان / نوآوری
طرح اولیه نیسان از صندلی خودرو مخصوص بازی های رایانه ای
نیسان طرح اولیه سه صندلی بازی های رایانه ای را رونمایی کرده است این صندلی ها با الهام از خودروهای مختلف طراحی شده اند.
۱۳۹۸/۰۶/۰۷ / شرکت خودروسازی نیسان / خودروی خودران / نوآوری
نیسان توپ گلف خودران ساخت
شرکت نیسان با الهام از فناوری کمک راننده، توپ گلف خودرانی ساخته که به طور خودکار به سمت حفره های موجود در زمین بازی حرکت می کند.
۱۳۹۸/۰۵/۲۸
شاسی‌بلند هیبریدی داچیا، از شایعه تا واقعیت
خودروسازان تراز اول جهانی به خاطر قوانین سخت‌گیرانه آلایندگی‌ها تحت‌ فشار قرار گرفته‌اند. برخی از آنها قبلا با تکنولوژی‌های جدید اقدام به بهبود قوای محرکه‌ محصولات خود کرده و اکثر آنها روش الکتریکی‌سازی محصولات‌شان را انتخاب کرده‌اند.داچیا که زیر چتر حمایتی رنو قرار دارد هیچ‌یک از روش‌های بالا را انتخاب نکرده است. به همین خاطر اگر به زودی دست به کار نشود با جریمه‌های سنگینی در اروپا مواجه خواهد شد. خب پس چه کار باید کرد؟ بلومبرگ می‌گوید ظاهرا داچیا به‌دنبال تولید یک شاسی‌بلند هیبریدی است تا به این ترتیب از میزان آلایندگی کربن دی‌اکسید کلی محصولات خود بکاهد.فعلا هیچ‌کسی از برنامه‌های این شرکت خبر ندارد اما مدیر فروش رنو معتقد است استفاده از قوای محرکه‌ الکتریکی شده روشی اجتناب‌ناپذیر برای داچیا …
۱۳۹۸/۰۵/۱۲
آغاز فروش اعتباری پنج محصول سایپا
گروه خودروسازی سایپا با هدف تنظیم و جلوگیری از التهاب بازار، فروش نقدی و اعتباری پنج محصول خود را از ساعت ۱۰صبح امروز آغاز خواهد کرد. سایپا ۱۵۱ با تسهیلات ۴ میلیونی، تیبا صندوقدار و ساینا دنده‌ای رینگ فولادی با تسهیلات ۵ میلیونی و ساینا دنده‌ای رینگ آلومینیومی با تسهیلات ۱۰ میلیون تومانی محصولاتی هستند که به‌صورت اعتباری عرضه می‌شوند. همچنین کامیونت نیسان بنزین‌سوز نیز به‌طور فروش فوری عرضه می‌شود. زمان تحویل محصولاتی که در این طرح فروش عرضه می‌شوند، ۳۰ روز پس از پذیرش خواهد بود. مبلغ تسهیلات درنظر گرفته‌شده برای چهار محصول سواری سایپا طی سه قطعه چک در فاصله‌های زمانی ۴ماهه دریافت خواهد شد. اسناد خودروهای اعتباری تا زمان تسویه کامل چک‌ها در رهن شرکت سایپا خواهد ماند و امکان تسویه و فک رهن خودرو …
۱۳۹۸/۰۵/۰۵
تاثیر منفی عملکرد نیسان بر سود رنو
گروه خودروسازی رنو پس از سودآوری ضعیف نیمه نخست 2019 بنابر کاهش تقاضا در اروپا و افت درآمدها در اتحاد با نیسان، اکنون چشم‌انداز درآمد سالانه خود را کاهش داده است. سود خالص برای رنو در نیمه نخست سال‌جاری با کاهشی حدود 50 درصدی به 970 میلیون یورو رسید درحالی که در همین بازه زمانی درآمد این خودروساز نیز با کاهش 4/ 6 درصدی به رقم 05/ 28 میلیارد یورو رسید. به‌علاوه اعلام رنو، سود عملیاتی نیز برای این خودروساز فرانسوی افت 14 درصدی داشته و به 65/ 1 میلیارد یورو رسیده است. از این رو و با توجه به کاهش تقاضا در بازار اروپا، رنو چشم‌انداز درآمد سالانه خود در 2019 را نزدیک به سال گذشته پیش‌بینی کرد. اما مهلک‌ترین ضربه بر پیکره رنو، کاهش درآمدزایی 826 میلیون یورویی از شرکت نیسان بوده است؛ شرکت ژاپنی که رنو …
۱۳۹۸/۰۴/۱۶
آغاز تحقیقات پلیس فرانسه در باره گوسن
پلیس فرانسه، مقر رنو در نزدیکی پاریس را به‌عنوان بخشی از فرآیند تحقیقات مربوط به پرونده فساد مالی کارلوس گوسن، رئیس پیشین اتحاد رنو-نیسان بازرسی کرد. نیروی پلیس این کشور همچنین به جست‌وجو در محلی که گوسن میهمانی عروسی خود را برگزار کرده بود نیز پرداخت. رویترز گزارش داده است که مقامات محلی از افراد میزبان این میهمانی و برخی دیگر بازپرسی کرده‌اند. رنو تایید کرده این بازرسی توسط مقامات پلیس انجام شده اما از اشاره به جزئیات بیشتر و همچنین دلیل این بررسی فنی خودداری کرده است. این خودروساز فرانسوی با اشاره به این نکته که درباره گمانه‌زنی‌ها واکنشی نشان نمی‌دهد، افزوده است: «رنو تایید می‌کند که تحقیقات پلیس فرانسه هم‌اکنون در مقر این شرکت آغاز شده است و ما همکاری لازم را با پلیس انجام می‌دهیم.» کارلوس …
۱۳۹۸/۰۴/۰۲
نقش ژاپن در مذاکرات رنو و فیات کرایسلر
خبرگزاری بلومبرگ به نقل از چند منبع آگاه اعلام کرده است که دولت ژاپن در شکست مذاکرات رنو و فیات کرایسلر برای ادغام نقش مهمی ایفا کرده است. نگرانی ژاپنی‌ها به این دلیل بوده که این ادغام را دارای پیامدهای منفی برای نیسان می‌دانستند. دو شرکت نیسان و رنو دو دهه است که به‌عنوان متحد در خودروسازی شناخته می‌شوند. ژاپن همچنین سیگنال‌های نارضایتی خود را از چنین توافقی به دولت فرانسه اعلام کرده است. به گفته این منابع پس‌ از این رنو خواستار توقف مذاکرات شد تا بتواند ابتدا حمایت نیسان را دریافت کند، اما در همین زمان فیات کرایسلر پیشنهاد ادغام خود را پس گرفت. ازاین‌رو می‌توان گفت که دولت‌های ژاپن و فرانسه مایل هستند تا برای تداوم اتحاد رنو و نیسان با یکدیگر همکاری کنند. از زمان بازداشت کارلوس گوسن، رئیس اتحاد …
۱۳۹۸/۰۳/۲۲ / نوآوری / خودروسازان / شرکت خودروسازی نیسان
فناوری جدید نیسان رانندگی را بهتر می کند
نیسان قصد دارد در نمایشگاه «محصولات مصرفی الکترونیکی آسیا» سیستم جدید «مغز به خودرو» را نمایش دهد. این فناوری با تحلیل سیگنال های مغز رانندگی را بهبود می دهد.
۱۳۹۸/۰۳/۲۲
تلاش برای احیای ادغام رنو و فیات‌کرایسلر
براساس اعلام چند منبع آگاه به رویترز، دو شرکت خودروسازی فیات‌کرایسلر و رنو به‌دنبال راهکارهایی هستند تا طرح شکست‌خورده خود را برای ادغام با یکدیگر احیا کنند و ازسوی دیگر موافقت نیسان، متحد قدیمی رنو را تضمین کنند. دو منبع آگاه همچنین مدعی شده‌اند که نیسان در عوض حمایت از ادغام رنو و فیات‌کرایسلر، از رنو خواسته است تا به‌طور قابل‌توجهی سهام 4/ 43 درصدی خود را در این خودروساز ژاپنی کاهش دهد. با این حال هنوز مشخص نیست آیا تلاش‌های منسجم بتواند توافق جنجالی و تا حدی سیاسی‌شده را میان دو شرکت رنو و فیات‌کرایسلر تحقق ببخشد. پس از آنکه دولت فرانسه، بزرگ‌ترین سهامدار شرکت رنو از رای‌گیری هیات‌مدیره این شرکت برای ادغام با فیات- تا زمان موافقت نیسان- ممانعت کرد، جان الکان، رئیس فیات‌کرایسلر پیشنهاد ادغام …
۱۳۹۸/۰۳/۱۹
فرانسه آماده کاهش سهام دولتی برای افزایش همکاری رنو با نیسان است
تهران- ایرنا- وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه اعلام کرد: پاریس آماده است تا میزان سهام دولتی خود را در شرکت خودروسازی رنو به منظور افزایش همکاری با شرکت ژاپنی نیسان، کاهش دهد.
۱۳۹۸/۰۳/۰۷
گمانه‌زنی رنو از ادغام با نیسان و میتسوبیشی
براساس گفته ژان سنارد، مدیرعامل رنو، ممکن است سه شرکت خودروسازی نیسان، رنو و میتسوبیشی گفت‌و‌گوهایی را در آینده پیرامون ادغام با یکدیگر آغاز کنند. سنارد در این‌باره گفت: «گفت‌و‌گوهایی پیرامون ادغام سرمایه‌های سه شرکت برای مدتی است که مطرح شده و طی هفته‌های گذشته این ایده قوت گرفته است.» وی افزود: «فکر می‌کنم که با گذشت زمان رنو، میتسوبیشی و نیسان بدون هیچ‌گونه تنشی در این رابطه فکر می‌کنند.» سنارد همچنین تاکید کرد که اکنون شرکت‌ها در حال کار روی روش‌های تقویت اتحاد خود هستند. وی در ادامه نیز اظهار کرد که انتشار اخباری مبنی‌بر احتمال ادغام، موجب واهمه همه شده است. بازداشت کارلوس گوسن، مدیرعامل پیشین رنو به اتهام فساد مالی بر آینده این اتحاد سایه افکنده است. گوسن در سال 1999 پس از توافق همکاری …
۱۳۹۸/۰۲/۰۲
کمک مالی نیسان برای بازسازی نوتردام
شرکت خودروسازی نیسان‌موتور اعلام کرده است که 100 هزار یورو برای کمک به بازسازی کلیسای نوتردام فرانسه که دچار حریق شد اعطا می‌کند. این اقدام از سوی نیسان درحالی انجام می‌شود که تلاش دارد تا روابط خود را با دولت فرانسه و شرکت رنو، شریک خود که پس از بازداشت کارلوس گوسن تیره شده بود، بهبود دهد. این خودروساز ژاپنی در بیانیه‌ای اعلام کرد: «مشارکت نیسان در کمک به بازسازی کلیسای نوتردام قدردانی از کارکنان اروپایی این شرکت و تمامی مردم فرانسه است.» درحالی که چند شرکت مهم تاکنون بیش از یک میلیارد دلار را برای بازسازی کلیسای نوتردام، از معروف‌ترین بناهای تاریخی فرانسه اعطا کرده‌اند، شرکت فرانسوی رنو تاکنون مبلغی را برای اهدا اختصاص نداده است. نیسان و رنو تلاش می‌کنند تا بحران گوسن را که اکنون منتظر اعلام …
۱۳۹۷/۱۲/۱۵
مدیرعامل پیشین شرکت خودروسازی رنو - نیسان با قرار وثیقه آزاد شد
کارلوس گون، مدیرعامل پیشین شرکت خودروسازی رنو- نیسان سرانجام پس از زمانی نزدیک به چهار ماه بازداشت در توکیو، آزاد شد.آزادی او پس از آن ممکن شد که دادگاه ژاپن با دریافت وثیقه‌ای ۸.۹ میلیون دلاری در قبال آزادی مشروط او موافقت کرد.
۱۳۹۷/۱۲/۱۶
ژاپن با آزادی مشروط مدیرعامل پیشین رنو- نیسان موافقت کرد
همشهری آنلاین: دادگاه ژاپن سرانجام روز سه‌شنبه با آزادی به قید وثیقۀ مدیر عامل پیشین شرکت خودروسازی رنو- نیسان موافقت کرد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •