دوشنبه, ۷ مهر, ۱۳۹۹ / 28 September, 2020
شرکت ملی نفت ایران
تاسیس آتش‌نشانی آبادان به روایت اسناد
۱۰ ساعت قبل
تاسیس آتش‌نشانی آبادان به روایت اسناد
ارسال چک 75 میلیون ریالی کمک شرکت ملی نفت ایران برای طرح تاسیس واحد آتش نشانی شهر آبادان در مهرماه سال 1358 نقطه عطف راه اندازی این واحد در شهرداری است که در سالهای بعد و در جنگ تحمیلی اهمیت خود را در این شهر نشان داد.
فریب اروپایی
۱۰ ساعت قبل / مجمع عمومی سازمان ملل / پارلمان اروپا / چین / هند / برجام / وزارت خزانه داری آمریکا / شرکت ملی نفت ایران / بانک مرکزی ایران / اخبار داغ
فریب اروپایی
علی‌رغم آنکه تصور می‌شد قرار است اینستکس مقابل تحریم‌های آمریکا عمل کند و منافع ایران از برجام را تأمین کند، امّا بیانیه‌ی سه‌ کشور اروپایی اثبات کرد که این تصور غلط بوده است.
۲۰ ساعت قبل
امکان تسویه اوراق مالی اسلامی با تحویل نفت خام صادراتی
وزارت امور اقتصادی و دارایی با صدور اطلاعیه‌ای از امکان‌پذیر شدن تسویه اوراق مالی اسلامی با سررسید زودتر از خرداد ماه سال ۱۴۰۰ از طریق تحویل نفت خام صادراتی خبر داد. به گزارش «ایرنا» به نقل از وزارت اقتصاد، امور دارایی، معاونت نظارت مالی و خزانه‌داری این وزارتخانه طی اطلاعیه‌ای، از تمام دارندگان اوراق مالی اسلامی با سررسید زودتر از خردادماه سال ۱۴۰۰ که متقاضی تسویه این اوراق از طریق تحویل نفت خام صادراتی توسط شرکت ملی نفت ایران هستند، دعوت کرد درخواست خود را به این معاونت ارائه کنند.
اوراق مالی اسلامی بدهید نفت تحویل بگیرید
۲۳ ساعت قبل
اوراق مالی اسلامی بدهید نفت تحویل بگیرید
معاونت نظارت مالی و خزانه‌داری وزارت اقتصاد و امور دارایی طی اطلاعیه‌ای، از تمامی دارندگان اوراق مالی اسلامی با سر‍رسید زودتر از خردادماه سال ۱۴۰۰ که متقاضی تسویه این اوراق از طریق تحویل نفت خام صادراتی توسط شرکت ملی نفت ایران هستند، دعوت کرد درخواست خود را به این معاونت، ارائه کنند.
افزایش ۲۹ هزار بشکه‌ای تولید نفت ایران
۲ روز قبل / تحریم / وزارت نفت / توسعه ایران / جهش تولید / افزایش تولید / نفت / شرکت ملی نفت ایران
افزایش ۲۹ هزار بشکه‌ای تولید نفت ایران
تهران- ایرنا- مدیر امور فنی شرکت نفت فلات قاره ایران گفت: عملکرد تعداد عملیات‌های تکمیل‌شده حفاری در این شرکت در نیمه نخست امسال حدود دو برابر شده و بدین ترتیب تولید نفت از میادین نفتی خلیج فارس، بیش از ۲۹ هزار بشکه در روز افزایش یافته است.
انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک بین دانشگاه حکیم سبزواری و مدیریت اکتشافات شرکت نفت
۴ روز قبل / تحصیلات تکمیلی / علی اصغر مولوی / رئیس دانشگاه حکیم سبزواری / مدیریت اکتشافات شرکت ملی ن
انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک بین دانشگاه حکیم سبزواری و مدیریت اکتشافات شرکت نفت
رئیس دانشگاه حکیم سبزواری از امضای تفاهم نامه همکاری در زمینه امور پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی بین این دانشگاه و مدیریت اکتشافات شرکت ملی نفت ایران خبر داد.
همایون مطیعی از پیشکسوتان صنعت نفت و زمین شناسی کشور به دیدار حق شتافت
۵ روز قبل / نفت / همایون مطیعی / زمین‌شناسی / حق
همایون مطیعی از پیشکسوتان صنعت نفت و زمین شناسی کشور به دیدار حق شتافت
روابط عمومی مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران با انتشار مطلبی ضایعه بزرگ وفات همایون مطیعی از پیشکسوتان صنعت نفت و زمین شناسی کشور را به خانواده بزرگ صنعت نفت و مخصوصاً جامعه‌ زمین‌شناسی ایران تسلیت گفت.
تحقق ۹۹درصدی برداشت تکلیفی گاز از پارس جنوبی
۵ روز قبل / میدان گازی پارس جنوبی / وزارت نفت / فاز 11 / گاز / شرکت ملی نفت ایران / شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی
تحقق ۹۹درصدی برداشت تکلیفی گاز از پارس جنوبی
تهران - ایرنا- معاون عملیات و پشتیبانی شرکت نفت و گاز پارس از تحقق ۹۹ درصدی برداشت گاز از میدان مشترک پارس جنوبی بر اساس برنامه تکلیفی وزارت نفت خبر داد.
دانشگاه صنعتی اصفهان، مجری طرح پژوهشی افزایش ضریب بازیافت میدان نفتی مارون
۱۳۹۹/۰۷/۰۱ / استانی-علمی و آموزشی / دانشگاه صنعتی اصفهان
دانشگاه صنعتی اصفهان، مجری طرح پژوهشی افزایش ضریب بازیافت میدان نفتی مارون
در مراسم امضاء قرارداد پژوهشی میان وزارت نفت و تعدادی از دانشگاه های کشور، قرارداد طرح پژوهشی افزایش ضریب بازیافت میدان نفتی مارون به امضاء رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران رسید.
از بزرگ‌ترین کشف نفتی خوشحال باشیم یا از وضعیت بازار تخم مرغ غصه بخوریم؟
۱۳۹۹/۰۷/۰۱ / قیمت نفت / مرغ و تخم مرغ
از بزرگ‌ترین کشف نفتی خوشحال باشیم یا از وضعیت بازار تخم مرغ غصه بخوریم؟
رضا زندی در اعتماد نوشت:وقتی خبر سراسری ساعت 21 شبکه یک سیما، اخبار مربوط به «کسب مقام نخست اکتشاف منابع نفت و گاز در سال 2019 توسط شرکت ملی نفت ایران» و بررسی «وضعیت نابسامان بازار تخم‌مرغ» را پخش می‌کرد، حیرت، افسوس و غصه، احساس درهم تنیده‌ای بود که قلبم را می‌فشرد. کشور این همه منابع ارزشمند داشته باشد و یک روز دغدغه تخم‌مرغ داشته باشد، روز دیگر کره یا لبنیات و یک روز خودرو و...؟!
۱۳۹۹/۰۷/۰۱
تخم‌مرغ و بزرگ‌ترین کشف نفتی!
وقتی خبر سراسری ساعت 21 شبکه یک سیما، اخبار مربوط به «کسب مقام نخست اکتشاف منابع نفت و گاز در سال 2019 توسط شرکت ملی نفت ایران» و بررسی «وضعیت نابسامان بازار تخم‌مرغ» را پخش می‌کرد، حیرت، افسوس و غصه، احساس درهم تنیده‌ای بود که قلبم را می‌فشرد. کشور این همه منابع ارزشمند داشته باشد و یک روز دغدغه تخم‌مرغ داشته باشد، روز دیگر کره یا لبنیات و یک روز خودرو و...؟! 1- عصر شنبه، مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران، در جلسه مصاحبه مطبوعاتی با خوشحالی اعلام کرد که براساس آمار معتبر بین‌المللی، ایران در بین کشورهای جهان، در سال 2019، با مجموع اکتشاف نفت و گاز به میزان 4 میلیارد و 973 میلیون بشکه، معادل هیدروکربن مایع قابل برداشت، در رتبه اول اکتشاف نفت …
۱۳۹۹/۰۷/۰۱
بکارگیری 12 دستگاه حفاری در پروژه های طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت
مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران از بکارگیری 12 دستگاه حفاری سنگین خشکی ناوگان این شرکت در پروژه های طرح نگهداشت و افزایش تولید شرکت ملی نفت ایران خبر داد.مهندس سید عبداله موسوی با گرامیداشت فرا رسیدن چهلمین سالگرد حماسه دفاع مقدس در این باره گفت: تاکنون سه دکل حفاری 35 ، 81 و 48 فتح در میدان نفت شهر و دستگاه 27 فتح در میدان نفتی گچساران در مدار عملیات قرار دارند.وی با بیان اینکه این پروژه ها به ترتیب در میادین تحت سرپرستی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب می باشند، افزود: مجموع متراژ حفاری در این زمینه تا به امروز افزون بر شش هزار و 700 متر به ثبت رسیده است.موسوی اظهار کرد: شرکت ملی حفاری ایران در اجرای این دو پروژه که در قالب EPD/EPC اجرا می شود در میدان گچساران پنج حلقه …
۱۳۹۹/۰۷/۰۱
کسب موفقیت ممتاز در اجرای طرح ژئو مکانیک نفت
شاهرود – رضائیان-خبرنگار ابتکار :رئیس دانشگاه صنعتی شاهرود در گفتگو با خبرنگار ابتکار از کسب موفقیت ممتاز در اجرای طرح ژئو مکانیک نفت خبر داد و افزود: گام نخست تدوین نقشه راه توسعه فناوری و گام دوم توسعه فناوری و تجاری سازی بود که این تفاهم نامه پژوهشی در حوزه اکتشاف با شرکت ملی نفت ایران به مدت 10 سال با اعتباری بالغ بر 200 میلیارد ریال و 1.1 میلیون یورو منعقد شده است. دکتر فاتح تصریح نمود: دانشگاه صنعتی شاهرود در طی سال 1398 تعداد 177 قرار داد پژوهشی و طرح تحقیقاتی با سازمانها، شرکتها و ادرات مختلف در کشور منعقد کرده است.وی با اشاره به نخستین تفاهم نامه همکاری با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در استان سمنان به ارزش 10 میلیارد ریال جهت جذب نخبگان ایرانی خارج از کشور و توسعه همکاری های علمی …
قرارداد کلان پژوهشی صنعت نفت با 13 دانشگاه کشور
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / وزارت نفت / دانشگاه آزاد / دانشگاه های جمهوری اسلامی ایران
قرارداد کلان پژوهشی صنعت نفت با 13 دانشگاه کشور
13 قرارداد کلان پژوهشی ازدیاد برداشت نفت و گاز در مجموع به ارزش 35 میلیون یورو و 716 میلیارد تومان، با حضور وزیر نفت میان شرکت ملی نفت ایران و 13 دانشگاه و مرکز تحقیقاتی کشور امضا شد.
قرارداد ۱۰۰۸ میلیارد تومان و ۵۰ میلیون یورویی با دانشگاه ها
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / مسعود کرباسیان / شرکت ملی نفت ایران / دانشگاه های ایران / اکتشاف نفت
قرارداد ۱۰۰۸ میلیارد تومان و ۵۰ میلیون یورویی با دانشگاه ها
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: در بخش نفت در مجموع مطالعه ۲۰ میدان نفتی به دانشگاه‌ها واگذار شد که ارزش کل قرادادهای واگذار شده بیش از ۱۰۰۸ میلیارد تومان و حدود ۵۰ میلیون یورو است.
مطالعه ۲۲ میدان نفت و گاز در دستور کار دانشگاه‌های کشور است
۱۳۹۹/۰۶/۳۱
مطالعه ۲۲ میدان نفت و گاز در دستور کار دانشگاه‌های کشور است
کرباسیان، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: با احتساب ۹ قرارداد نخست طرح مطالعات پژوهشی ازدیاد برداشت میادین نفتی که پیش‌تر امضا شده بود و ۱۳ قراردادی که در همین راستا امروز امضا شد، در مجموع مطالعات فناورانه ۲۰ میدان نفتی و ۲ میدان گازی کشور به دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی سپرده شده است.
با حمایت وزارت نفت مراکز فناوری‌های خاص در دانشگاه‌ها ایجاد شدند
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / نفت ایران / مسعود کرباسیان / ازدیاد برداشت / مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران
با حمایت وزارت نفت مراکز فناوری‌های خاص در دانشگاه‌ها ایجاد شدند
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: با حمایت وزارت نفت مرکز فناوری آب هوشمند در دانشگاه شریف، مرکز فناوری پلیمر در دانشگاه صنعتی سهند، مرکز فناوری ردیاب در دانشگاه امیرکبیر و مرکز مکانیزم‌های تولید در دانشگاه آزاد ایجاد شدند.
به نام آقای وکیل
۱۳۹۹/۰۶/۳۱
به نام آقای وکیل
  گروه تهران  «ساعت هشت‌و‌نیم صبح امروز لوح مرمری  که روی آن به خط زرین نام «پروفسور رولن» نقش‌شده بود در حضور آقای امینی کفیل شهرداری تهران، روسای ادارات و عده‌ای از محترمین در خیابان سابق موزه ایران به دیوار عمارت شرکت ملی نفت ایران نصب شد.» این لوح سنگی که پانزدهم شهریور ۱۳۳۱ در خیابانی چند‌متری منشعب شده از میدان مشق به سمت خیابان سی‌تیر و در کنار موزه و کتابخانه ملی ایران نصب شد، هنوز در 68سالگی این اتفاق در همان‌جا روی دیوار آجر قزاقی و قدیمی شرکت سابق نفت ایران و انگلستان و ساختمان شماره …
افزایش برداشت از میادین نفت و گاز با تکیه بردانش ایرانی
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / دانشگاه شهید چمران اهواز / بیژن نامدار زنگنه / دانشگاه آزاد اسلامی / دانشگاه شیراز / دانشگاه صنعتی اصفهان / دانشگاه صنعتی شریف / دانشگاه صنعتی اصفهان / نفت / دانشگاه فردوسی مشهد / دانشگاه علم و صنعت
افزایش برداشت از میادین نفت و گاز با تکیه بردانش ایرانی
تهران- ایرنا- امضای مرحله دوم واگذاری طرح‌های کلان در حوزه ازدیاد برداشت به ارزش ۷۱۶میلیارد تومان و ۳۵ میلیارد یورو با ۱۳دانشگاه‌ برای مطالعه‌ در ۱۳ میدان نفتی فردا با حضور وزرای نفت و علوم انجام می‌شود.
تداوم حفاری‌های نفتی با وجود تحریم‌ها
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
تداوم حفاری‌های نفتی با وجود تحریم‌ها
موسوی، مدیرعامل شرکت ملی حفاری از به‌کارگیری ۱۲ دستگاه حفاری سنگین خشکی در پروژه‌های طرح نگهداشت و افزایش تولید شرکت ملی نفت ایران خبر داد.
شرکت ملی نفت ایران: کسب جایگاه نخست در اکتشاف نفت و گاز در شرایطی نابرابر
۱۳۹۹/۰۶/۲۹
شرکت ملی نفت ایران: کسب جایگاه نخست در اکتشاف نفت و گاز در شرایطی نابرابر
سیدصالح هندی، مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران امروز (شنبه، ۲۹ شهریورماه) در یک نشست خبری به مرور گزارش اخیر مؤسسه وودمکنزی از آمار اکتشاف‌های نفت و گاز جهان و تشریح موفقیت ایران در این حوزه پرداخت و گفت: شرکت ملی نفت ایران توانست با وجود رویارویی با تحریم‌های ظالمانه و در شرایطی کاملاً نابرابر، رتبه نخست جهان را از نظر میزان کشف ذخایر هیدروکربوری قابل استحصال به خود اختصاص دهد.
ایران رتبه نخست جهان در اکتشاف نفت و گاز
۱۳۹۹/۰۶/۲۹
ایران رتبه نخست جهان در اکتشاف نفت و گاز
هندی، مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران گفت: در رتبه بندی مخازن نفت و گاز کشف شده در سال ۲۰۱۹، رتبه نخست جهان در کشف بزرگترین مخازن نفت و گاز با کشف ۵ میلیارد بشکه نفت قابل استحصال به ایران تعلق گرفت.
سهم ۲۵ درصدی ایران از اکتشافات نفتی جهان در ۲۰۱۹ با وجود تحریم‌ها
۱۳۹۹/۰۶/۲۹
سهم ۲۵ درصدی ایران از اکتشافات نفتی جهان در ۲۰۱۹ با وجود تحریم‌ها
مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه حدود ۲۰ میلیارد بشکه معادل نفت خام قابل استحصال درسال ۲۰۱۹ در جهان کشف شده است گفت: ۲۵ درصد از این رقم یعنی ۵ میلیارد بشکه در ایران کشف شده است.
رتبه نخست ایران در بزرگ‌ترین اکتشافات نفتی سال قبل/ اکتشاف میادین استراتژیک گرگان و مغان
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / نفت / ایران / گاز / میادین نفتی
رتبه نخست ایران در بزرگ‌ترین اکتشافات نفتی سال قبل/ اکتشاف میادین استراتژیک گرگان و مغان
مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران گفت: از 20 اکتشاف در جهان، اکتشاف اول و سوم متعلق به جمهوری اسلامی ایران است که یکی از آنها میدان گازی ارم معادل 2.7 میلیارد بشکه نفت قابل استحصال است و همچنین میدان نفتی نام‌آوران نیز با 2.2 میلیارد بشکه نفت قابل استحصال در رتبه سوم قرار گرفته است.
مدیرعامل شرکت اکتشاف نفت مطرح کرد:
ایران جایگاه اول اکتشاف نفت در سال ۲۰۱۹ / ۴.۹۷ میلیارد بشکه معادل هیدروکربن مایع کشف شد
۱۳۹۹/۰۶/۲۹
مدیرعامل شرکت اکتشاف نفت مطرح کرد: ایران جایگاه اول اکتشاف نفت در سال ۲۰۱۹ / ۴.۹۷ میلیارد بشکه معادل هیدروکربن مایع کشف شد
مدیرعامل شرکت اکتشاف نفت اظهار داشت: بر اساس گزارش موسسه وود مکنزی که با عنوان اکتشافات جهانی ۲۰۱۹ – استمرار سودآوری منتشر شده است شرکت ملی نفت ایران در سال ۲۰۱۹ از نظر مجموع حجم اکتشافات انجام شده با کشف ۴.۹۷۳ میلیارد بشکه معادل هیدروکربن مایع ذخیره قابل برداشت، جایگاه نخست را در بین شرکت‌های بزرگ نفتی دنیا اعم از شرکت‌های ملی نفت بین المللی به خود اختصاص داده است این رقم معادل ۲۴ درصد از مجموع حجم هیدروکربنی کشف شده دنیا طی سال ۲۰۱۹ است.
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
کشف ژنراتور با قدمتی بیش از ۶۰ سال در دل میدان نفتی نفت شهر
کرمانشاه – کرمی - ابتکار : یک دستگاه ژنراتور قدیمی با قدمتی بیش از ۶۰ سال حین عملیات خاک‌برداری و تسطیح محوطه چاه‌های نفتی در منطقه مرزی نفت شهر از توابع بخش سومار شهرستان قصر شیرین کشف شد.به گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، این ژنراتور انگلیسی با سازه هفت تنی متعلق به سال ۱۳۳۸ خورشیدی برابر با ۱۹۵۸میلادی است که توسط کارکنان نفت و گاز غرب در زمین های اطراف چاه شماره ۱۱ در محل قدیم پالایشگاه نفت شهر کشف شده و به موزه صنعت نفت غرب منتقل شد.بر اساس این گزارش، ژنراتور در سال ۱۹۵۸ میلادی به سفارش شرکت ملی نفت ایران جهت تامین برق پالایشگاه نفت شهر در محل قدیم پالایشگاه نفت شهر نصب شده که محرک آن از نوع انرژی بخار آب خشک بوده است. تاریخچه پایان کار آن مشخص نیست ولی احتمالا به علت خرابی …
چرا زنگنه گفت قرارداد با توتال را نظام امضا کرد؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۸
چرا زنگنه گفت قرارداد با توتال را نظام امضا کرد؟
ایرنا نوشت: قرارداد توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی ۱۲ تیرماه سال ۹۶، ‌بعد از اجرایی‌شدن برجام در تهران امضا شد. این قرارداد ۴.۸ میلیارد دلاری بین شرکت ملی نفت ایران و کنسرسیومی متشکل از توتال فرانسه، سی ان پی سی آی چین و پتروپارس ایران منعقد شد تا علاوه بر…
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / پالایشگاه تهران / بورس / شاخص بورس / بازار بورس / بورس تهران / فرابورس / سازمان بورس / سازمان بورس و اوراق بهادار / بورس کالا / اخبار بورس
"شتران" را بیشتر بشناسید +جدول و نمودار
پروژه احداث پالایشگاه نفت تهران، از سال ۱۳۴۴ توسط شرکت ملی نفت ایران آغاز به کار کرد و در سال ۱۳۴۶ تکمیل و راه‌اندازی شد.
تصمیمات خطرناک در بزرگترین شرکت تولیدکننده نفت کشور
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / وزارت نفت / شرکت ملی نفت / بیژن نامدار زنگنه / شرکت ملی نفت ایران / صنعت نفت / مسعود کرباسیان / نفت / چین
تصمیمات خطرناک در بزرگترین شرکت تولیدکننده نفت کشور
تصمیم‌سازی‌هایی در شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در حال انجام است که در صورت عملیاتی شدن، صنعت نفت کشور را زمین‌گیر می‌کند.
طرح تامین قیر رایگان اصلاح شد
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / مجلس شورای اسلامی / وزارت نفت / قیر / شرکت ملی نفت ایران
طرح تامین قیر رایگان اصلاح شد
تهران-ایرنا- نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اصلاح طرح الحاق یک ماده به تبصره یک قانون بودجه سال ۹۹ درباره اختصاص قیر رایگان موافقت کردند.
عراقچی متهم اشتباهی/شنیده‌ها ازگزینه‌های پیشنهادی برای صمت! رشد۱۳۵ درصدی معاملات در بازار اولیه بدهی
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ / تجارت / سازمان تامین اجتماعی / سرمایه / شرکت ملی نفت ایران / مسکن
عراقچی متهم اشتباهی/شنیده‌ها ازگزینه‌های پیشنهادی برای صمت! رشد۱۳۵ درصدی معاملات در بازار اولیه بدهی
اقتصادنیوز: بررسی روزنامه‌های امروز ۲۰ شهریور ۱۳۹۹رابا مرور مطالب اصلی صفحات اول آنها آغازمی‌کنیم.
رشد۴۳۰درصدی در استحصال منابع مشترک با همسایگان
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / دولت یازدهم / دولت تدبیر و امید / اختصاصی ایرنا / دولت دوازدهم / شرکت ملی نفت ایران
رشد۴۳۰درصدی در استحصال منابع مشترک با همسایگان
تهران- ایرنا- با آغاز به کار دولت روحانی یعنی از سال ۱۳۹۲ تاکنون، تعداد زیادی از طرح‌های زیربنایی و عمرانی کشور کلید خورده یا به بهره‌برداری رسیده است. این اقدامات به ویژه در زمینه توسعه صنعت نفت و مناطق نفت‌خیز با لحاظ کردن ملاحظات زیست‌محیطی و بومی از برجستگی خاصی برخوردار است.
ایران دوباره به ونزوئلا بنزین می‌فرستد
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / شرکت ملی نفت ایران / تنگه هرمز / کانال سوئز / ایران / آمریکا / امارات / ونزوئلا
ایران دوباره به ونزوئلا بنزین می‌فرستد
گفته می شود، سری دیگری از محموله های نفتی ایران به مقصد ونزوئلا شناسایی شده و تحلیلگران آن را آزمون واکنش آمریکا می‌بینند.
استفاده از ظرفیت جهاددانشگاهی در زمینه تولید محصولات استراتژیک پرمصرف حوزه‌ نفت
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / جهاد دانشگاهی / وزارت نفت
استفاده از ظرفیت جهاددانشگاهی در زمینه تولید محصولات استراتژیک پرمصرف حوزه‌ نفت
معاون وزیر نفت با اشاره به این که بنابر تاکید مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران قرار شد از مجموعه دستاوردهای این نهاد استفاده شود. از جمله پیگیری‌های که در حال انجام است استفاده از ظرفیت جهاد در زمینه محصولات استراتژیک پرمصرف حوزه‌ی نفت است که در جهاددانشگاهی زمینه تولید و ساخت آن وجود دارد.
ساختار پدافند غیرعامل خارک ارتقا می‌یابد
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / استفاده از ظرفیت / ایران اسلامی / پوشش / شرکت ملی نفت ایران / صادرات نفت
ساختار پدافند غیرعامل خارک ارتقا می‌یابد
ایلنا: معاون امور تولید شرکت ملی نفت ایران از آمادگی کامل شرکت ملی نفت ایران برای ارتقای ساختار پدافند غیرعامل جزیره خارک خبر داد.
نمایشگاه بین‌المللی نفت ایران مهرماه برگزار می‌شود
۱۳۹۹/۰۶/۱۴ / ویروس کرونا / نفت / شرکت ملی نفت ایران
نمایشگاه بین‌المللی نفت ایران مهرماه برگزار می‌شود
تهران- ایرنا- بیست و پنجمین دوره نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی طبق اعلام ستاد برگزاری ۲۱ تا ۲۴ مهرماه برگزار می‌شود.
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / پایانه نفتی
فاز نخست پایانه نفتی جاسک آماده بهره برداری می شود
طرح پایانه نفتی جاسک به عنوان آخرین حلقه زنجیره انتقال نفت خام گوره به جاسک خردادماه سال گذشته از سوی شرکت ملی نفت ایران به شرکت نفت و گاز پارس واگذار شد که هدف از اجرای این طرح، بارگیری و صادرات روزانه یک میلیون بشکه نفت خام از طریق این پایانه به کشتی‌های انتقال نفت است.
۱۳۹۹/۰۶/۱۲
حفر و تکمیل ۱۰۹ حلقه چاه نفت و گاز در یک‌سال گذشته
مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران از حفر و تکمیل ۱۰۹ حلقه چاه های نفت و گاز با ثبت متراژ حفاری ۱۳۳ هزار و ۲۲۲ متر در یکسال گذشته خبر داد.سید عبداله موسوی با گرامیداشت هفته دولت و بزرگداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، گفت: از تعداد چاه های تکمیل شده ۳۰ حلقه توسعه ای، ۱۰حلقه اکتشافی توصیفی و ۶۹ حلقه تعمیری تکمیلی بوده است و در همین مدت ۱۹ هزار و ۳۱۳ متر حفاری افقی و جهت دار نیز در چاه های نفت و گاز انجام پذیرفته و عمیق ترین و اولین چاه جهت دار در سازند کژدمی میدان آزادگان جنوبی توسط متخصصان این شرکت با موفقیت انجام پذیرفت.وی با اشاره به اینکه این گزارش مربوط به عملکرد شرکت از ابتدای شهریور ۹۸ تا اول شهریور۹۹ است، تعداد دکل های حفاری خشکی و دریایی ملکی شرکت ملی حفاری را ۷۲ دستگاه عنوان و افزود: …
راه‌اندازی فاز نخست پایانه نفتی جاسک تا پایان امسال
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / وزارت نفت / نفت / جاسک / شرکت ملی نفت ایران
راه‌اندازی فاز نخست پایانه نفتی جاسک تا پایان امسال
تهران - ایرنا - سرپرست طرح پایانه نفتی جاسک گفت: فاز نخست طرح پایانه نفتی جاسک با هدف بهره‌برداری زودهنگام از این طرح تا پایان امسال راه‌اندازی می‌شود.
عدم‌النفع سنگین یک تصمیم‌ شتابزده دیگر از زنگنه
۱۳۹۹/۰۶/۰۷ / عربستان سعودی / نفت / زنگنه / گاز / برجام / وزارت نفت / شرکت ملی نفت ایران / پارس‌جنوبی / شرکت ملی نفت / اخبار داغ
عدم‌النفع سنگین یک تصمیم‌ شتابزده دیگر از زنگنه
در حالی که عربستان سعودی در حال برداشت از سهم ایران در میادین گازی فرزاد است، وزارت نفت با غفلتی طولانی از این میدان هدیه بزرگی را به عربستان داده است.
چشم بستن بر واقعیتی که سابقه اجرا دارد
۱۳۹۹/۰۶/۰۷ / بدهی دولت / اوراق سلف نفتی / بانک مرکزی / حسن روحانی / شرکت ملی نفت ایران
چشم بستن بر واقعیتی که سابقه اجرا دارد
تهران- ایرناپلاس- یکی از انتقادهایی که نسبت به اوراق سلف نفتی مطرح می‌شود، ایجاد بدهی در دولت کنونی و انتقال آن به دولت بعد است؛ آن هم در حالی که در تجربه‌های پیشین، اوراق ارزی نفت که در سال ۱۳۸۹ منتشر شد، نمونه‌ای از انتقال تعهدهای بین دولت‌هاست.
موافقت دولت با افزایش سرمایه شرکت ملی نفت ایران
۱۳۹۹/۰۶/۰۵
موافقت دولت با افزایش سرمایه شرکت ملی نفت ایران
به موجب این تصمیم، سرمایه شرکت ملی نفت ایران تا سقف مبلغ یک میلیارد و ۳۰۵ میلیون و ۴۲۷ هزار و ۴۸۰ میلیون ریال منقسم به ۱۳۰ میلیون و ۵۴۲ هزار و ۷۴۸ سهم ۱۰ میلیون ریالی افزایش می‌یابد.
دولت با افزایش فوق‌العاده جذب کارکنان شهرداری‌ها موافقت کرد
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ / سازمان خصوصی سازی / صندوق توسعه ملی / سازمان انرژی اتمی ایران / پاکستان / وزارت کشور / شهرداری تهران / وزارت امور خارجه / چین / عراق / شرکت ملی نفت ایران
دولت با افزایش فوق‌العاده جذب کارکنان شهرداری‌ها موافقت کرد
تهران- ایرنا- هیات وزیران با پیشنهاد وزارت کشور مبنی بر افزایش فوق العاده جذب کارکنان شهرداری‌ها موافقت کرد.
بازدید معاونین و مدیران شرکت ملی نفت ایران از کارخانه لوله سازی گروه ملی
۱۳۹۹/۰۶/۰۵
بازدید معاونین و مدیران شرکت ملی نفت ایران از کارخانه لوله سازی گروه ملی
هیاتی متشکل از معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، بهمراه جمعی از مدیران حوزه نفت از نزدیک در جریان فعالیت و روند تولید لوله های جریانی قرار گرفتند.
توضیح شرکت نفت درباره ۲۷ بسته قرارداد افزایش تولید نفت
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / تولید نفت / افزایش تولید نفت / شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب / شرکت ملی نفت ایران / جوابیه
توضیح شرکت نفت درباره ۲۷ بسته قرارداد افزایش تولید نفت
شرکت ملی نفت ایران در پاسخ به گزارش این خبرگزاری درباره پشت پرده ۲۷ بسته قراردادی افزایش تولید نفت توضیحاتی را ارائه کرد.
حفظ سطح تولید میدان‌های مشترک ایران در خلیج فارس در اوج تحریم‌ها
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / هفته دولت / توسعه ایران / شورای اقتصاد / خلیج فارس / شرکت ملی نفت ایران
حفظ سطح تولید میدان‌های مشترک ایران در خلیج فارس در اوج تحریم‌ها
تهران - ایرنا - مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران از حفظ سطح تولید میدان‌های مشترک در خلیج فارس با وجود تحریم‌های ظالمانه غرب علیه کشورمان خبر داد.
تحقق جهش تولید با افتتاح ۴.۷ میلیارد یورو پروژه نفتی
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / بوشهر / بیژن نامدار زنگنه / پاکستان / نفت خام / دولت تدبیر و امید / صنعت نفت ایران / عراق / شرکت ملی نفت ایران / ترکیه
تحقق جهش تولید با افتتاح ۴.۷ میلیارد یورو پروژه نفتی
تهران– ایرنا– با افتتاح سه طرح نفتی با سرمایه‌گذاری ۴.۷ میلیارد یورویی که امروز توسط رئیس‌جمهوری به صورت ویدئو کنفرانس انجام شد، ‌ ایران یک گام دیگر به تحقق جهش تولید و دستیابی به جایگاه واقعی خود در مناسبات انرژی منطقه و جهان نزدیک‌تر شد.
نیروگاه غرب کارون به بهره‌برداری رسید
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / برق / شرکت ملی نفت ایران / گاز / یورو / کارون
نیروگاه غرب کارون به بهره‌برداری رسید
ایلنا: نیروگاه غرب کارون که با هدف تأمین زیرساخت‌های برق میدان‌های مشترک و تأسیسات نفتی این منطقه عملیاتی ساخته شده است، از طریق ویدیو کنفرانس با دستور رئیس‌جمهوری…
شناسایی ۴۸ میلیارد بشکه نفت و گاز در بستر خزر
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ / دریای خزر / مقام معظم رهبری / خاورمیانه / شرکت ملی نفت ایران
شناسایی ۴۸ میلیارد بشکه نفت و گاز در بستر خزر
تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت نفت خزر اعلام کرد: ‌تا کنون بر اساس مطالعات انجام شده، ۴۶ ساختار کوچک و بزرگ نفتی در اعماق بین ۵۰۰ تا ۸۰۰ متری با ذخایر بالغ بر ۴۸ میلیارد بشکه­ نفت و گاز در بستر دریای خزر در آب‌های ایران، شناسایی شده است.
نفت مناطق مرکزی ۹۰ میلیارد مترمکعب گاز تولید کرد
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ / فراشبند / بوشهر / وزارت نفت / هرمزگان / شرکت ملی نفت ایران
نفت مناطق مرکزی ۹۰ میلیارد مترمکعب گاز تولید کرد
تهران - ایرنا - مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران گفت: از ابتدای سال ۹۸ تا پایان تیرماه امسال، ۸۹ میلیارد و ۸۷۶ میلیون مترمکعب گاز و ۵۵ میلیون و ۸۶۵ هزار بشکه نفت در این شرکت تولید شده است.
افتخارآفرینی "نفت" در حصار محدودیت‌ها
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ / انرژی / شرکت ملی نفت ایران / صنعت / نفت / واردات
افتخارآفرینی "نفت" در حصار محدودیت‌ها
ایلنا: با توسعه کامل فازهای تعریف شده در پارس جنوبی، ظرفیت تولید گاز از این میدان مشترک به بیش از ۸۰۰ میلیون مترمکعب در روز و میعانات گازی افزون بر یک میلیون بشکه در…
سرنوشت افزایش ضریب بازیافت در ۱۰ میدان نفتی/ با رفع تحریم، در قراردادها تجدیدنظر می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ / رشد / شرکت ملی نفت ایران / فناوری / مدیر عامل شرکت / نفت مناطق مرکزی ایران
سرنوشت افزایش ضریب بازیافت در ۱۰ میدان نفتی/ با رفع تحریم، در قراردادها تجدیدنظر می‌شود؟
ایلنا: مدیر عامل شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب اظهار داشت: امیدواریم که در آینده شرایط به نحوی باشد که پیمانکاران داخلی را توانمند کنیم و چند پیمانکار نفتی در حد IOC تربیت…
نشستی که «فروش اوراق سلف موازی نفتی» را ختم به خیر کرد
۱۳۹۹/۰۵/۳۰ / بیژن نامدار زنگنه / وزارت نفت / اوراق سلف نفتی / بانک مرکزی / نفت / بورس انرژی / کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی / شرکت ملی نفت ایران
نشستی که «فروش اوراق سلف موازی نفتی» را ختم به خیر کرد
‌تهران- ایرناپلاس- بعد از مواضع شدیدی که از سوی مجلس در ارتباط با انتشار اوراق سلف موازی استاندارد نفت اتخاذ شد، کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی به استناد تبصره ۵ قانون بودجه و با تأکید بر حذف هزینه‌های جاری، با انتشار این اوراق موافقت کرد.
پیام ۱۳ قرارداد مهم نفتی
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / بنزین / شرکت ملی نفت ایران / مشکلات / نفت / یورو
پیام ۱۳ قرارداد مهم نفتی
«۲۷ مردادماه ۹۹ روز خوب برای نفتی‌ها.» امضای ۱۳ قرارداد نگهداشت و افزایش تولید نفت با حضور وزیر نفت کلید خورد. قراردادهایی که ارزش آن به یک و نیم میلیارد یورو می‌رسد، که در یک بازه زمانی ۲۴ماهه قابل اجرا است.
صرفه‌جویی ۸۵ میلیارد تومانی با حذف قبوض کاغذی گاز
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / شرکت ملی گاز ایران / وزارت نفت / شبکه ملی اطلاعات / وزارت علوم / شرکت ملی نفت ایران
صرفه‌جویی ۸۵ میلیارد تومانی با حذف قبوض کاغذی گاز
مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی گاز ایران گفت:‌در سال ۹۸، کارهای اساسی و بزرگی کلید خورد و به اتمام رسید که یکی از آن‌ها، حذف قبوض کاغذی بود که صرفه‌جویی ۸۵ میلیارد تومانی برای شرکت به همراه داشت.
تبدیل تحریم‌ها به فرصت بومی‌سازی در صنعت نفت
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / وزارت نفت / نفت / شرکت ملی نفت ایران
تبدیل تحریم‌ها به فرصت بومی‌سازی در صنعت نفت
تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران گفت: تحریم‌ها را به فرصت بومی‌سازی و اتکا به توان داخل تبدیل کرده‌ایم.
۱۸۵ هزار بشکه به ظرفیت تولید نفت کشور افزوده می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۲۷
۱۸۵ هزار بشکه به ظرفیت تولید نفت کشور افزوده می‌شود
معاون توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران گفت: با اجرای ۱۳ قرارداد طرح نگهداشت و افزایش تولید، ۱۸۵ هزار بشکه به ظرفیت تولید نفت کشور افزوده می شود.
سهم ساخت داخل طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت بیش از ۷۰ درصد است
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / شرکت ملی نفت
سهم ساخت داخل طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت بیش از ۷۰ درصد است
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: سهم ساخت داخل در اجرای این قراردادها تاکنون بیش از ۷۰ درصد است و این سهم در پایان اجرای همه بسته‌های کاری طرح، به بیش از ۸۰ درصد می‌رسد.
۱۳ قرارداد نفتی با ۱۴ شرکت ایرانی امضا شد
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / قرارداد نفتی / وزارت نفت / شرکت نفت فلات قاره ایران / شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب
۱۳ قرارداد نفتی با ۱۴ شرکت ایرانی امضا شد
۱۳ قرارداد طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت با هدف حفظ جریان کار و اشتغال در صنعت نفت، میان دو شرکت تابع شرکت ملی نفت ایران و ۱۴ شرکت ایرانی امضا شد.
سامانه مدیریت پروژه شرکت ملی نفت ایران رونمایی شد
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / شرکت ملی نفت ایران / تولید نفت / وزارت نفت
سامانه مدیریت پروژه شرکت ملی نفت ایران رونمایی شد
سامانه مدیریت پروژه شرکت ملی نفت ایران که با هدف پایش، کنترل عملکرد و مدیریت بهینه‌ و یکپارچه پروژه‌های «طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت» و همین‌طور همه پروژه‌ها و پورتفولیوی این شرکت و شرکت‌های تابع طراحی و بهره‌برداری شده است، با حضور وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران رونمایی شد.
۱۳ قرارداد افزایش تولید و نگهداشت امضا شد
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / اقتصاد / شرکت ملی نفت ایران / نفت / تولید / پروژه
۱۳ قرارداد افزایش تولید و نگهداشت امضا شد
ایلنا: مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران اظهار داشت: این برنامه برای ۲۹ پروژه خشکی و ۴ پروژه فراساحل تعریف شده و به افزایش تولید ۲۸۰ بشکه در روز می‌رسد و با اجرای ۱۰ پروژه…
سرمایه‌گذاری ۶.۲ میلیارد یورویی برای افزایش ۲۸۰ هزار بشکه‌ای تولید نفت
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / مسعود کرباسیان / توسعه ایران / شورای اقتصاد / نفت / شرکت ملی نفت ایران
سرمایه‌گذاری ۶.۲ میلیارد یورویی برای افزایش ۲۸۰ هزار بشکه‌ای تولید نفت
تهران - ایرنا - مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران گفت: با نگهداشت و افزایش تولید نفت در مخازن مختلف در قالب ۳۳ پروژه و ۶.۲ میلیارد یورو اعتبار، ۲۸۰ هزار بشکه به ظرفیت تولید ایران اضافه می‌شود.
۱۳۹۹/۰۵/۲۶
عـــدد خــبــــر
1.5 ‌میلیارد یورو ارزش ۱۳ قرارداد نفتی [ایسنا] ۱۳ قرارداد طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت با ارزشی بالغ بر ۱.۵‌میلیارد یورو، دوشنبه، بیست‌وهفتم مرداد بین دو شرکت تابعه شرکت ملی نفت ایران با پیمانکاران ایرانی امضا می‌شود.۱۳ قرارداد مشتمل بر ۱۱ قرارداد به کارفرمایی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و دو قرارداد به کارفرمایی شرکت نفت فلات قاره ایران است و همه پیمانکاران طرف قرارداد مطابق روال جاری بسته‌های قراردادی طرح نگهداشت و افزایش توان تولید نفت شرکت‌های ایرانی هستند. این بسته‌های قراردادی در پنج استان خوزستان، فارس، کهگیلویه‌وبویراحمد، بوشهر و هرمزگان تعریف شده است. بسته‌های قراردادی‌ شرکت نفت فلات قاره ایران شامل میدان‌های فروزان و رسالت …
امضای ۱۳ قرارداد نفتی به ارزش ۱.۵ میلیارد یورو
۱۳۹۹/۰۵/۲۶ / قرارداد نفتی
امضای ۱۳ قرارداد نفتی به ارزش ۱.۵ میلیارد یورو
۱۳ قرارداد طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت با ارزشی بالغ بر ۱.۵ میلیارد یورو، فردا (۲۷ مردادماه) بین دو شرکت تابعه شرکت ملی نفت ایران با پیمانکاران ایرانی امضا می‌شود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •