چهارشنبه, ۲ مهر, ۱۳۹۹ / 23 September, 2020
شرکت MTN
MTN برنامه‌ای   برای خروج از اسنپ ندارد
۱۳۹۹/۰۵/۲۶
MTN برنامه‌ای برای خروج از اسنپ ندارد
طی روزهای اخیر بحث خروج شرکت MTN آفریقای‌جنوبی از ایران یکی از مباحث داغ محافل رسانه‌ای بود. از طرف دیگر به‌دلیل اینکه MTN یکی از سهامداران عمده اسنپ محسوب می‌شود این نگرانی به وجود آمد که چه چشم‌اندازی پیش روی این سوپراپ ایرانی خواهد بود. در این راستا، محمد خلج مدیرعامل اسنپ گفت: هیچ برنامه کوتاه‌مدتی برای خروج MTN از ایران و همچنین واگذاری سهام اسنپ وجود ندارد. وی اطمینان داد که ام‌تی‌ان درحال‌حاضر هیچ برنامه‌ای برای خروج از ساختار سهامداری اسنپ ندارد و درحال‌حاضر هم هیچ نگرانی بابت این موضوع وجود ندارد. او با اشاره به اینکه بیانیه مشترک ایرانسل و ام‌تی‌ان هم خروج قریب‌الوقوع این شرکت را منتفی اعلام کرده، گفت: «با ‌وجود این تمام مباحث در لایه استراتژیک و مدیران ارشد و سهامداران شرکت مطرح و …
مدیرعامل اسنپ: ام‌تی‌ان برنامه‌ای برای خروج از اسنپ ندارد، هیچ جای نگرانی نیست
۱۳۹۹/۰۵/۲۵ / ایران / رسانه / سهام / مشهد / مصاحبه
مدیرعامل اسنپ: ام‌تی‌ان برنامه‌ای برای خروج از اسنپ ندارد، هیچ جای نگرانی نیست
طی روزهای اخیر بحث خروج شرکت MTN افریقای جنوبی از ایران یکی از مباحث داغ محافل رسانه‌ای بود. از طرفی دیگر به دلیل اینکه MTN یکی از سهامداران عمده اسنپ محسوب می‌شود این نگرانی به وجود آمد که چه چشم‌اندازی پیش روی این سوپراپ ایرانی خواهد بود. محمد خلج مدیرعامل اسنپ در مصاحبه اختصاصی با راه‌پرداخت عنوان کرد که هیچ برنامه کوتاه‌مدتی برای خروج MTN از ایران و همچنین واگذاری سهام اسنپ وجود ندارد. او همچنین در این گفت‌وگو در خصوص شرایط این روزهای اسنپ و چشم‌انداز آن در این روزهای سخت کرونایی گفت که در ادامه می‌خوانید.
تحریم‌ها دامن ایرانسل را هم گرفت
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / خاورمیانه / فناوری اطلاعات و ارتباطات / کشورهای اروپایی / مالیات / یمن
تحریم‌ها دامن ایرانسل را هم گرفت
مدیرعامل شرکت MTN اعلام کرده که این شرکت قصد دارد از بازار خاورمیانه خارج شده و در بازار آفریقا متمرکز شود. به گفته وی،
ام‌تی‌ان به‌دنبال فروش سهام اسنپ
۱۳۹۹/۰۵/۲۰
ام‌تی‌ان به‌دنبال فروش سهام اسنپ
شرکت آفریقایی ام‌تی‌ان (MTN) که اخیرا اعلام کرده بود قصد دارد از بازار خاورمیانه خارج شود، اعلام کرد که به‌دنبال فروش سهام خود در استارت‌آپ اسنپ نیز هست. رالف ماپیتا، مدیر مالی گروه ام‌تی‌ان که بزرگ‌ترین اپراتور تلفن همراه آفریقاست، اظهار کرد: اگرچه اسنپ جایگاه برتر را در بازار تاکسی اینترنتی ایران در اختیار دارد اما ام‌تی‌ان سرمایه‌گذاری در این اپلیکیشن را یک کسب‌وکار غیراصلی می‌بیند. از سوی دیگر شرکت MTN ایرانسل همچنان برای این گروه کلیدی است.
سهام شرکت MTN در اسنپ نیز به فروش می‌رسد
۱۳۹۹/۰۵/۱۹
سهام شرکت MTN در اسنپ نیز به فروش می‌رسد
پس از اعلام خبر خارج‌شدن تدریجی شرکت MTN، بزرگ‌ترین اپراتور آفریقای جنوبی از ایران، حال تصمیم این گروه تجاری برای فروش سهام اسنپ نیز به گوش می‌رسد.
۱۳۹۹/۰۵/۱۹
100ثانیه خبر
  نرم‌افزاری برای تبدیل دوربین عکاسی به وب‌کم باکیفیت شرکت نیکون نرم‌افزاری را ساخته که می‌تواند دوربین عکاسی را به یک وب‌کم با کیفیت بسیار بالا تبدیل کند. به گزارش نیو اطلس،‌ماه گذشته و به‌هنگام رونمایی از دوربین مدل Z5، نیکون خبر از ارائه نرم‌افزار جدیدی داد که می‌تواند دوربین‌های این شرکت را همانند دوربین‌های پاناسونیک، فوجی‌فیلم، کانن و گوپرو، تبدیل به یک وب‌کم باکیفیت کند.   برنامه MTN برای خروج کامل از ایران شرکت MTN تنها سرمایه‌گذار خارجی حوزه اپراتوری کشور می‌خواهد سهام خود را در شرکت‌های …
خروج سهامدار ایرانسل از بازار خاورمیانه
۱۳۹۹/۰۵/۱۷
خروج سهامدار ایرانسل از بازار خاورمیانه
شرکت MTN آفریقای جنوبی قصد دارد از بازار خاورمیانه خارج شده و در بازار آفریقا متمرکز شود.
۱۳۹۸/۱۰/۱۰
آمریکا شرکت MTN را به حمایت مالی از القاعده و طالبان متهم کرد
آمریکا چندین شرکت ازجمله MTN را متهم کرده با حمایت مالی از القاعده و طالبان، قانون ضد تروریسم آمریکا را نقض کرده اند.
۱۳۹۸/۰۵/۲۳
راه دشوار MTN در خاورمیانه
فعالیت در برخی کشورهای پرخطر دنیا مانند سودان‌جنوبی و سوریه، باعث شده که اپراتور مخابراتی ام‌تی‌ان MTN Group Ltd. بسیار گسترده‌تر و پیشرفته‌تر از دیگر شرکت‌های هم‌رده خود شود. اما فعالیت در چنین کشورهایی، ریسک‌های خودش را دارد. شرکت MTN – که در آمریکا کمتر شناخته شده است – در آفریقا و خاورمیانه قدرت زیادی دارد. این شرکت مدت‌هاست که در دولت‌هایی کار می‌کند که یا در جنگ و تحریم به‌سر می‌برند یا به هر نحوی با درگیری و نزاع روبه‌رو هستند.
۱۳۹۷/۱۲/۱۷
کیفرخواست متهمان پتروشیمی 5 |ابهام در رابطه تجاری ایرانسل با شرکت بازرگانی پتروشیمی
بخشی از ارز معامله محصولات برش سنگین، خارج از مجرای قانونی و برخلاف رویه متعارف به صورت ریالی از طریق شرکت MTN ایرانسل به حساب شرکت لنکوور واریز شده و این در حالی است که این شرکت هیچ رابطه تجاری با ایرانسل نداشته و ندارد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •