سه شنبه, ۱ مهر, ۱۳۹۹ / 22 September, 2020
شعب بانکی
وام ودیعه مسکن به امسال نمی‌رسد
۱۳۹۹/۰۶/۲۴
وام ودیعه مسکن به امسال نمی‌رسد
 احمد میرخدائی- خبرنگار   سرکشی به شعب بانکی حاکی از این است که باوجود مصوبه ستاد مقابله با کرونا مبنی بر پرداخت تسهیلات حمایتی کمک ودیعه مسکن به مستأجران و ابلاغ بخشنامه‌های مربوطه از سوی بانک مرکزی برای تسهیل حداکثری فرایند پرداخت این تسهیلات، مستأجران متقاضی این وام، پشت دست‌انداز بوروکراسی بانکی و بهانه‌تراشی بانک‌ها مانده‌اند. به‌گزارش همشهری، پرداخت تسهیلات کمک ودیعه مسکن آخرین تیر ترکش دولت برای ساماندهی بازار اجاره و کمک به عبور مستأجران از شرایط خاص شیوه بیماری کرونا بود که با مصوبه ستاد …
وعده‌های سریالی سهام عدالت / چرا کارت اعتباری سهام عدالت اجرایی نشد؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / سهام عدالت / کارت اعتباری سهام عدالت / کارت اعتباری سهام عدالت در شعب بانکی / وام با سهام عدالت
وعده‌های سریالی سهام عدالت / چرا کارت اعتباری سهام عدالت اجرایی نشد؟
با سهام عدالت صاحب خودرو شوید، با سهام عدالت وام ودیعه مسکن بگیرید، با سهام عدالت وام بگیرید. وعده‌های مسئولان درباره سهام عدالت همچنان ادامه دارد. این در حالی است که هنوز اولین وعده برای نقد کردن سهام مردم که همان کارت اعتباری سهام عدالت بود، در شعب بانکی محقق نشده است. نوشته وعده‌های سریالی سهام عدالت / چرا کارت اعتباری سهام عدالت اجرایی نشد؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
خبر مهم برای خریداران «دارا دوم»
۱۳۹۹/۰۶/۱۰
خبر مهم برای خریداران «دارا دوم»
بالاخره پای «پالایشی یکم» نیز به‌عنوان دومین ETF دولت به بازار سرمایه باز شد و متقاضیان با خرید این صندوق می‌توانند سهامدار چهار پالایشگاه باشند. اما نکته‌ای که در مورد این صندوق مانند دارا یکم وجود دارد، این است که برای خرید آن فعلا نیازی به کد بورسی نیست و هر فرد با ارایه کدملی می‌تواند نسبت به خرید پالایشی یکم اقدام کند. به گزارش ایسنا، پذیره‌نویسی صندوق پالایشی یکم که باقی‌مانده سهام دولت در چهار پالایشگاه تهران، تبریز، اصفهان و بندرعباس است، از چهارشنبه پنجم شهریورماه آغاز شده و تا نوزدهم شهریور نیز ادامه دارد. سقف سرمایه‌‌گذاری هر شخص حقیقی (هر کدملی ایرانی) در مجموع دو صندوق قابل معامله اول و دوم دولتی، ۵۰‌میلیون ریال (پنج‌میلیون تومان) تعیین شده است. پذیره‌نویسی برای هر فرد دارای کدملی …
بی‌خبری بانک‌ها در برابر متقاضیان وام ودیعه مسکن / اجرای دستورالعمل در شعب بانکی زمان می‌برد
۱۳۹۹/۰۵/۳۱ / بانک ها / تسهلات وام ودیعه مسکن / حمید تهران‌فر / شبکه بانکی / شعب سراسری بانکی / مسکن٬اجاره‌بها٬ودیعه٬وام مسکن٬وزارت راه‌وشهرسازی٬وام ودیعه مسکن مستاجران٬تسهیلات وام ودیعه مسکن
بی‌خبری بانک‌ها در برابر متقاضیان وام ودیعه مسکن / اجرای دستورالعمل در شعب بانکی زمان می‌برد
با این که مدتی طولانی از وعده مسئولان برای وام ودیعه مسکن می‌گذرد، مردم در مراجعه به شعب با بی‌خبری بانک‌ها مواجه هستند. معاون سابق نظارتی بانک‌مرکزی عنوان می‌کند که طبیعتا ممکن نیست که درست هفته بعد از ابلاغ دستورالعمل وام پرداخت شود و احتمالا مردم این هفته هم نباید منتظر دریافت وام ودیعه مسکن باشند. نوشته بی‌خبری بانک‌ها در برابر متقاضیان وام ودیعه مسکن / اجرای دستورالعمل در شعب بانکی زمان می‌برد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
چه زمانی می‌توانیم با سهام عدالت وام بگیریم؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۳ / سهام عدالت / وام سهام عدالت
چه زمانی می‌توانیم با سهام عدالت وام بگیریم؟
چند روزی از وعده ارائه کارت اعتباری سهام عدالت می‌گذرد، اما از اجرای این طرح نه‌تن‌ها در شعب بانکی بلکه در مراتب بالاتر و حتی در بانک‌مرکزی هم خبری نیست. در این میان شعب بانکی حتی از کارت اعتباری سهام عدالت اسمی هم نشنیده‌اند. همچنین درحالی که معاون وزیر اقتصاد از الزام ۱۷ بانک خصوصی و دولتی برای اجرای طرح گفته بود، شنیده‌ها حاکی از آن است که قرار نیست پای خصوصی‌ها به این ماجرا باز شود.
نگرانی کارکنان بانکی از تزلزل ثبات شغلی با تعطیلی شعب اضافی
۱۳۹۹/۰۵/۱۷ / بانک ها / شعب بانکی / فرید ضیاالمالکی
نگرانی کارکنان بانکی از تزلزل ثبات شغلی با تعطیلی شعب اضافی
کارشناسان بانکی تاکید دارند؛ حرکت بانک ها در مسیر بانکداری تمام دیجیتال باید پیش زمینه کاهش شعب بانکی در کشور باشد طوری که بانک ها با ایجاد ساختاری نوین خود را مجهز به آخرین فن آوری های روز دنیا کنند و از طرفی با حذف شعب اضافه بانکی مشکلی ثبات…
ابتلای ۲۱۴ کارمند بانک همدان به کرونا
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / کمیسیون هماهنگی بانکها / کروناویروس / بانکداری الکترونیکی / استانی-اقتصادی / بانک
ابتلای ۲۱۴ کارمند بانک همدان به کرونا
دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان همدان از تعطیلی چهار شعب بانکی استان به علت ابتلای کارکنان به کروناویروس خبر داد و گفت: در استان همدان چهار شعبه از بانک های مختلف به علت ابتلای کارمندان به کرونا تعطیل هستند.
۱۳۹۹/۰۴/۳۰
بانک‌، بیمارستان‌ و پمپ‌بنزین‌ 3کانون شیوع کرونا
مهدیه تقوی راد_خبرنگار با شیوع ویروس کرونا بسیاری از مشاغل تعطیل یا کارمندان آنها مجبور به دورکاری شده‌اند، اما شعب بانک‌ها ازجمله مشاغلی هستند که تعطیل نشدند. هر چند مدت یک‌بار اخباری از ابتلای کارمندان برخی شعب بانکی به گوش می‌رسد و در برخی شهرها تعدادی از شعب نیز به‌علت ابتلای تمام کارمندان به کرونا‌، برای مدتی محدود تعطیل شده‌اند. تا فروردین امسال ابتلای 3هزار کارمند بانک به ویروس کرونا و جان باختن 42تن از آنها باعث شد تا نمایندگان مجلس به وزیر اقتصاد به‌دلیل عدم‌رعایت مقررات تذکر دهند. از …
لزوم رعابت پروتکل‌های بهداشتی در مراجعه حضوری به شعب بانکی
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ / بانک ملی / اخبار بانک ملی
لزوم رعابت پروتکل‌های بهداشتی در مراجعه حضوری به شعب بانکی
بانک ملی ایران به همه مشتریان خود توصیه می‌کند در صورت ضرورت مراجعه حضوری به واحدها، رعایت پروتکل‌های بهداشتی را در اولویت قرار دهند.
گردش کرونا در یکی از شعب بانکی کهنوج
۱۳۹۹/۰۳/۲۰ / اخبار شهرستان‌ها - کرمان / استانی-شهرستانها / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا
گردش کرونا در یکی از شعب بانکی کهنوج
فرماندار کهنوج از ابتلای ۳ نفر از کارکنان یکی از بانک ها در شهرستان کهنوج به ویروس کرونا خبر داد.
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ / سهام عدالت / کد بورسی / گرفتن کد بورسی
کد بورسی در چه صورت لازم مشمولان سهام عدالت می‌شود؟
تسنیم نوشت: آزادسازی سهام عدالت و در پی آن انتخاب روش مستقیم برای فروش این سهام توسط مشمولان در حالی تا ساعت ۲۴ روز ۱۵ خرداد ادامه دارد که سهامدارانی که قصد فروش ۳۰ درصد از سهام خود را دارند ابتدا باید در سامانه سهام عدالت روش مستقیم را انتخاب نموده و سپس جهت فروش به شعب بانکی که شماره شبای آن حساب را در سامانه معرفی کرده‌اند مراجعه و با تکمیل فرم های مربوط نسبت به تکمیل سفارش فروش ۳۰ درصد از سهام عدالت خود و تعهد نامه مربوطه اقدام کنند. بر این اساس اطلاعات افرادی که روش مستقیم را انتخاب نموده اند در اختیار بانک های عامل قرار  می گیرد.
ارزش روز هر برگه سهام عدالت چند میلیون تومان است؟
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ / سهام / سهام عدالت / شاخص / بورس تهران / سازمان بورس و اوراق بهادار
ارزش روز هر برگه سهام عدالت چند میلیون تومان است؟
روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: آزادسازی سهام عدالت سرانجام پس از گذشت بیش از یک دهه انتظار، وارد فاز اجرایی شد. به‌طوری‌که از روز گذشته (۱۰خردادماه) مشمولانی که روش آزادسازی مستقیم سهام عدالت را انتخاب کرده‌اند، مجاز شدند با مراجعه به بانک‌ها و تکمیل فرم‌های مربوطه تا ۳۰درصد از سهامشان را بفروشند. در این میان بررسی‌های صورت گرفته نشان می‌دهد مراجعه به شعب بانکی در نخستین روز این فرآیند با هجوم صاحبان سهام عدالت همراه بوده است، به‌طوری‌که در نخستین روز حدود ۲۰۰هزار نفر موفق به تکمیل فرم‌های مربوطه شدند.
دستگیری مسئول بانکی در مازندران که وام 69 مشتری را برداشت کرد
۱۳۹۹/۰۳/۱۰ / اختلاس / مازندران / فرماندهی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران
دستگیری مسئول بانکی در مازندران که وام 69 مشتری را برداشت کرد
ساری - ایرنا - نیروی انتظامی مازندران از دستگیری یکی از مسئولان شعب بانکی در غرب استان خبر داد که وام 69 مشتری را برای خودش برداشت کرد.
دارندگان کد بورسی برای فروش سهام عدالت نباید به شعب بانک‌ها مراجعه کنند
۱۳۹۹/۰۳/۰۶
دارندگان کد بورسی برای فروش سهام عدالت نباید به شعب بانک‌ها مراجعه کنند
سخنگوی ستاد راهبری سهام عدالت گفت: آن دسته از مشمولان این سهام که دارای کد بورسی هستند، خودشان می‌توانند از ۱۰ خرداد به فروش سهام اقدام کنند و نیازی به مراجعه به شعب بانکی نیست.
ویدئو/ آغاز فروش سهام عدالت با استفاده از شبکه بانکی از امروز
۱۳۹۹/۰۳/۰۶
ویدئو/ آغاز فروش سهام عدالت با استفاده از شبکه بانکی از امروز
معاون نظارت بر نهاد های مالی سازمان بورس و اوراق بهادار: دارندگان و مشمولان سهام عدالت از امروز می‌توانند از طریق مراجعه به شعب بانکی می‌توانن برای برای فروش سهام خود اقدام نمایند.
فروش ۳۰ درصد سهام عدالت از فردا در بانک‌ها آغاز می‌شود/ ۷ شرط مهم در فرم تقاضای فروش در شعب بانکی/ تفاوت آزادسازی مستقیم و غیرمستقیم در این روش چیست؟
۱۳۹۹/۰۳/۰۵
فروش ۳۰ درصد سهام عدالت از فردا در بانک‌ها آغاز می‌شود/ ۷ شرط مهم در فرم تقاضای فروش در شعب بانکی/ تفاوت آزادسازی مستقیم و غیرمستقیم در این روش چیست؟
به گفته سخنگوی ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت بیش از ۱۰ میلیون نفر روش مستقیم را انتخاب کرده اند و همچنان تا هشتم خرداد این امکان در سامانه سهام عدالت سازمان خصوصی سازی وجود دارد تا افراد روش مستقیم و یا غیر مستقیم را انتخاب کنند و اگر روش مستقیم انتخاب نشود فرض سامانه بر روش غیرمستقیم است.
شعب بانکی برای کاهش نرخ سود به خط شدند/مبالغ بالا همچنان قابل مذاکره
۱۳۹۹/۰۲/۱۲ / نرخ سود بانکی / شورای پول و اعتبار / بانک مرکزی ایران / نظام بانکی
شعب بانکی برای کاهش نرخ سود به خط شدند/مبالغ بالا همچنان قابل مذاکره
سود بانکی در حالی طی روزهای گذشته کاهش یافته که اکثر شعب در پاسخ به مراجعات مشتریان برای گشایش سپرده جدید اعلام می‌کنند که نرخ سود همان۱۵درصد است، اما اگر مبلغ بالا رود، سود قابل مذاکره است.
۱۳۹۹/۰۲/۰۶
شعب بانک‌ها باید کاهش یابد
یک کارشناس بانکی گفت: با توجه به اینکه شعب بانک‌ها در کشور بر پایه مراجعه فیزیکی مردم گسترش یافته‌اند، بنابراین با افزایش خدمات الکترونیکی و بانکداری دیجیتال، مراجعه حضوری مردم نیز کمتر از قبل است. بر همین اساس بانک مرکزی به عنوان تنظیم‌کننده بازار بانکی باید کاهش تعداد شعب را در دستور کار خود داشته باشد.به گزارش اقتصاد۲۴، با شیوع ویروس کرونا در کشور بانک‌ها بستر‌های خدمات الکترونیکی و غیرحضوری خود را توسعه داده‌اند تا از تجمع مردم در شعب جلوگیری کنند. شاید بتوان این مسئله را حسن شیوع کرونا دانست. این حسن سبب شده بالاخره سیستم بانکی تن به تغییرات بنیادی در سیستم الکترونیک خود دهد و کمتر مردم را دچار بوروکراسی‌های اداری کند و این خدمات در قالب‌های غیرحضوری انجام شود.این مسئله باعث شده برخی کارشناسان …
۱۳۹۹/۰۲/۰۳
به مناسبت هفته سلامت اقدامات سلامت محور بانک رفاه برای عبور از کرونا
برخی بانک ها همچون "رفاه کارگران" در روزهای کرونایی با توسعه خدمات بانکداری الکترونیک ضرورت حضور مردم در شعب را کاهش داده و برای صیانت از جان هموطنان، با ارائه آموزش‌های چگونگی پیشگیری از ویروس کرونا را از طریق پیامک و سامانه ها به مشتریان به فرهنگ سازی بهداشت عمومی کمک کردند، تا باری از دوش کادر درمانی برداشته شود.به گزارش روابط عمومی بانک رفاه کارگران به نقل از سایت خبری عصر ایران، پس از شیوع کرونا در ایران در دو ماه گذشته بانک ها برای جلوگیری از گسترش بیشتر ویروس تدابیر ویژه ای همچون توسعه خدمات آنلاین را در دستور کار قرار دادند و از طرف دیگر فعالیت‌های شعب بانکی را نیز برای حفظ سلامت کارکنان کاهش دادند، اما در میان این بانک‌ها بانک رفاه کارگران که بانکی اجتماعی و سلامت محور است، به این اقدامات …
۱۳۹۹/۰۱/۲۸
نقش حیاتی مرکز ارتباط با مشتریان در عصر کرونا
در روزهایی که مردم با نگرانی های ناشی از ابتلا به بیماری کرونا از منزل خارج می شوند و با مراجعه به شعب بانکی در معرض ریسک‏های متعددی قرار می‏گیرند، تنها کافی است با کسب اطلاع از خدمات گسترده مرکز ارتباط با مشتریان که یکی از واحدهای خدمت رسان فعال بانک دی است در هر ساعت از شبانه روز بدون مراجعه حضوری‏، برخی از امور بانکی خود را پیگیری کنند.جمشید قزوینیان، رئیس اداره روابط عمومی و تبلیغات بانک دی با اشاره به این که در‏صورت اطلاع رسانی مناسب به مشتریان در‏خصوص خدمات گسترده غیر حضوری بانک‏ها می‏توان به میزان چشمگیری از حجم مراجعات مشتریان به شعب را کاهش داد، گفت: اهمیت نقش مرکز ارتباط با مشتریان که بصورت 24 ساعته و در تمام طول سال حتی روزهای تعطیل پاسخگوی مشتریان است در دوره شیوع بیماری کرونا بیش …
پول‌های نقدمان را چکار کنیم؟
۱۳۹۹/۰۱/۲۳
پول‌های نقدمان را چکار کنیم؟
شعب بانکی هنوز امکان دریافت و پرداخت وجه نقد ندارند و این در حالی است که این وجوه در بین مردم جابجا می‌شود. برخی بانک‌ها نیز دستگاه‌های هوشمندی را در تعدادی از شعب خود برای دریافت وجه نقد راه‌اندازی کرده‌اند، اما به نظر نمی‌رسد که این دستگاه‌ها پاسخگوی وجوه نقد در گردش باشد.
۵ ماه تاخیر بانک مرکزی در عملیاتی کردن چک الکترونیکی
۱۳۹۹/۰۱/۲۲
۵ ماه تاخیر بانک مرکزی در عملیاتی کردن چک الکترونیکی
ویروس کرونا جان تعدادی از باجه‌نشینان بانکها را گرفته و بانک مرکزی علیرغم پنج ماه تاخیر، هنوز زیرساختهای صدور چک الکترونیکی را فراهم نیاورده تا بلکه مراجعات مردم به شعب بانکی کاهش یابد.
حال و هوای شعب بانک‌ها در روز‌های کرونایی
۱۳۹۹/۰۱/۲۲ / شعب بانکی / ویروس کرونا / ویروس کرونا در ایران
حال و هوای شعب بانک‌ها در روز‌های کرونایی
شعب برخی بانک‌های واقع در مناطق تجاری در روز‌های اخیر به دلیل کاهش ساعت کاری و شیفت‌بندی، شلوغ و پرازدحام بود، اما بیشتر شعب تقریبا خلوت هستند؛ به نظر می‌رسد که ترس از ویروس کرونا باعث شده که مردم به ویژه سالمندان به جز در موارد ضروری به شعب بانک مراجعه نکنند.
۱۳۹۹/۰۱/۱۲
دلار در بانک مرکزی 4200 تومان قیمت گذاری شد؛ در بازار آزاد و جهانی بالا رفت
بازار ارز در سومین روز هفته در حالی که انتظار می رفت صرافی های بانکی همانند شعب بانکی به فعالیت و خدمت رسانی مشفول باشند، تنها در معاملات پشت خطی و حاشیه بازار، به کار خود ادامه داد. هرچند در این میان بانک مرکزی مطابق روزهای رسمی و بدون تعطیل، نرخ رسمی 47 ارز را اعلام کرد.
۱۳۹۹/۰۱/۱۱
بخشنامه‌ بانک مرکزی به دست شعب بانکی نرسیده است؟!
شعب بانکی مصوبات را جدی نمی‌گیرند و اگرچه دولت بارها تاکید کرده که پرداخت وام‌های قرض‌الحسنه تاپایان اردیبهشت‌ماه از سوی وام‌گیرندگان الزامی نیست، اما برداشت از حساب‌ها و ضامنان ادامه دارد.
آیا بانک‌ها حرف رئیس‌کل رانمی‌خوانند؟
۱۳۹۹/۰۱/۱۱ / عبدالناصر همتی / بانک مرکزی ایران / نظام بانکی / بانک ها
آیا بانک‌ها حرف رئیس‌کل رانمی‌خوانند؟
شعب بانکی مصوبات را جدی نمی‌گیرند و اگرچه دولت بارها تاکید کرده که پرداخت وام‌های قرض‌الحسنه تا پایان اردیبهشت‌ماه از سوی وام‌گیرندگان الزامی نیست، اما برداشت از حساب‌ها و ضامنان ادامه دارد
تداوم برداشت‌ غیرمجاز از حساب‌ها
۱۳۹۹/۰۱/۱۱
تداوم برداشت‌ غیرمجاز از حساب‌ها
شعب بانکی مصوبات را جدی نمی‌گیرند و اگرچه دولت بارها تاکید کرده که پرداخت وام‌های قرض‌الحسنه تا پایان اردیبهشت‌ماه از سوی وام‌گیرندگان الزامی نیست، اما برداشت از حساب‌ها و ضامنان ادامه دارد
برداشت از حساب وام‌گیرندگان و ضامنین ادامه دارد/بانکها حرف رئیس کل را نمی‌خوانند؟
۱۳۹۹/۰۱/۱۱ / عبدالناصر همتی / بانک مرکزی ایران / شیوع کرونا / نظام بانکی / استمهال وام
برداشت از حساب وام‌گیرندگان و ضامنین ادامه دارد/بانکها حرف رئیس کل را نمی‌خوانند؟
شعب بانکی مصوبات را جدی نمی‌گیرند و اگرچه دولت بارها تاکید کرده که پرداخت وام‌های قرض‌الحسنه تا پایان اردیبهشت‌ماه از سوی وام‌گیرندگان الزامی نیست، اما برداشت از حساب‌ها و ضامنان ادامه دارد
عکس | پوشش ضد کرونایی یک شعبه بانک در ایران
۱۳۹۸/۱۲/۲۸
عکس | پوشش ضد کرونایی یک شعبه بانک در ایران
عکسی در فضای مجازی منتشر شده که چگونگی پوشش و محافظت یکی از شعب بانکی از کارکنان خود در برابر کرونا را نشان می‌دهد.
رئیس کل بانک مرکزی: برداشت غیر قانونی بانک‌ها از حساب مشتریان / پول باید برگردد
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ / عبدالناصر همتی / ویروس کرونا
رئیس کل بانک مرکزی: برداشت غیر قانونی بانک‌ها از حساب مشتریان / پول باید برگردد
رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه برخی از شعب بانکی از حساب مشتری یا ضامنان آن که مشمول تعویق در پرداخت سه ماهه اقساط شده‌اند، برداشت کرده‌اند، گفت: این کار غیرقانونی است و باید پول برگردد.
۱۳۹۸/۱۲/۲۶
تکذیب کاهش سقف برداشت از خودپردازها
سقف برداشت پول از دستگاه‌های خودپرداز همچنان تا اطلاع ثانوی ۵۰۰ هزار تومان است و اخبار منتشره مبنی بر کاهش سقف برداشت از خودپردازها به ۲۰۰ هزار تومان صحت ندارد. به گزارش «ایبِنا» بانک‌مرکزی به منظور مقابله با ویروس کرونا و کاهش مراجعه شهروندان به شعب بانکی نسبت به اعمال تمهیداتی در شبکه بانکی و پرداخت اقدام کرد و از مشتریان درخواست کرد تا خدمات بانکی را از طریق درگاه‌های غیر حضوری دریافت کنند؛ در عین حال، سقف برداشت پول نقد از دستگاه‌های خودپرداز به‌صورت روزانه از ۲۰۰ به ۵۰۰ هزار تومان، سقف عملیات کارت به کارت در خودپردازها، کیوسک‌ بانکی، اینترنت بانک و موبایل بانک به‌صورت روزانه از ۳ به ۱۰ میلیون تومان و سقف کارت به کارت از نرم‌افزارهای پرداخت‌سازان از یک به ۳ میلیون تومان افزایش پیدا کرد. …
تعداد شعب بانکی پذیرای مشتریان حضوری کاهش یافت
۱۳۹۸/۱۲/۲۵ / بانک ها / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - خوزستان / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا
تعداد شعب بانکی پذیرای مشتریان حضوری کاهش یافت
رییس کمیسیون هماهنگی بانک‌های خوزستان گفت: در راستای مقابله با شیوع کروناویروس تعداد شعب بانکی فعال که پذیرای مشتریان به صورت حضوری خواهند بود، کاهش داده شده است.
کشیک شعب بانکی در ایام نوروز/ افزایش 7 میلیون تومانی سقف کارت به کارت/ پرداخت وام چهار درصد به ۴ میلیون نفر بدون ضامن
۱۳۹۸/۱۲/۲۵
کشیک شعب بانکی در ایام نوروز/ افزایش 7 میلیون تومانی سقف کارت به کارت/ پرداخت وام چهار درصد به ۴ میلیون نفر بدون ضامن
همتی گفت: بانک مرکزی آمادگی دارد به سیستم بانکی کمک کند، تا از این مشکل عبور کرده و شرایط کشور به حالت عادی بازگردد.
برای تعویق اقساط وام به مدت ۳ ماه به شعب بانکی مراجعه نکنید
۱۳۹۸/۱۲/۲۳ / علیرضا قیطاسی / شورای هماهنگی بانکها و موسسات مالی و اعتباری دولتی و خصوصی / وام بانکی
برای تعویق اقساط وام به مدت ۳ ماه به شعب بانکی مراجعه نکنید
دبیر شورای هماهنگی بانک‌های دولتی و نیمه دولتی اعلام کرد: مشتریان بانکهای دولتی و نیمه دولتی آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا به شعب بانک ها برای تعویق اقساط وام به مدت سه ماه مراجعه نکنند.
احتمال انتقال بیماری در بانک ها
۱۳۹۸/۱۲/۲۱ / ویروس کرونا / کرونا / پارسی خبر
احتمال انتقال بیماری در بانک ها
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، با اشاره به احتمال انتقال بیماری در شعب بانکی از شهروندان درخواست کرد تا حد امکان از مراجعه حضوری به بانک‌ها بپرهیزند.
شهروندان از مراجعه حضوری به بانک‌ها خودداری کنند/ اسکناس عامل مهم انتقال آلودگی
۱۳۹۸/۱۲/۲۱ / ویروس کرونا
شهروندان از مراجعه حضوری به بانک‌ها خودداری کنند/ اسکناس عامل مهم انتقال آلودگی
ایسنا نوشت: فرمانده ستاد مقابله با کرونا در استان تهران با اشاره به احتمال انتقال بیماری در شعب بانکی، از شهروندان درخواست کرد تا حد امکان از مراجعه حضوری به بانکها بپرهیزند.
اسکناس‌ منبعی مهم برای انتقال ویروس کرونا
۱۳۹۸/۱۲/۲۱
اسکناس‌ منبعی مهم برای انتقال ویروس کرونا
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در استان تهران با اشاره به احتمال انتقال بیماری در شعب بانکی از شهروندان درخواست کرد تا حد امکان از مراجعه حضوری به بانک‌‌ها بپرهیزند و گفت: ویروس کرونای جدید می‌‌تواند به‌مدت طولانی به‌روی اسکناس‌‌ها باقی بماند.
کار در شعب بانکی نوبتی شد
۱۳۹۸/۱۲/۲۱ / بانک مرکزی / بانک خصوصی / کار / ویروس کرونا / اشتغال / ساعت کار
کار در شعب بانکی نوبتی شد
مهر نوشت: انجام کار در شعب بانک‌های تعدادی از شهرهای پرخطر، نوبتی شد.
در حوزه واردات دارو هم تحریم هستیم/ قیمت نان در روزهای کرونایی/ توزیع اسکناس نو در شعب بانکی ممنوع شد/ عربستان چه هدفی را در بازار نفت دنبال می‌کند؟
۱۳۹۸/۱۲/۲۰
در حوزه واردات دارو هم تحریم هستیم/ قیمت نان در روزهای کرونایی/ توزیع اسکناس نو در شعب بانکی ممنوع شد/ عربستان چه هدفی را در بازار نفت دنبال می‌کند؟
این پیمانه تیتر‌هایی همچون سومین ریزش پیاپی شاخص بورس تهران، جهش سهام آسیا-اقیانوسیه در بازگشت از سقوط دیروز، افزایش ۸ درصدی قیمت نفت پس از سقوط بی سابقه دیروز، گفت‌وگوی دونالد ترامپ و، ولی عهد سعودی درباره بازار نفت، ناکامی طلا برای ثبت رکورد قیمت جدید و ضربه مهلک کرونا به کیا و هیوندای را در بر دارد.
پرداخت و دریافت پول در شعب بانک‌ها ممنوع شد
۱۳۹۸/۱۲/۲۰
پرداخت و دریافت پول در شعب بانک‌ها ممنوع شد
بانک مرکزی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، بخشنامه‌ای مبنی بر ممنوعیت پرداخت و دریافت پول در شعب بانکی را صادر کرد.
توزیع اسکناس نو منتفی شد/ دستگاه های خودپرداز ضدعفونی شود
۱۳۹۸/۱۲/۲۰
توزیع اسکناس نو منتفی شد/ دستگاه های خودپرداز ضدعفونی شود
بانک مرکزی در بخشنامه ای از ممنوعیت توزیع اسکناس نو در شعب بانکی خبر داد.
سقف کارت به کارت ۱۰ میلیون تومان شد
۱۳۹۸/۱۲/۱۹ / افزایش سقف کارت به کارت / بانک مرکزی
سقف کارت به کارت ۱۰ میلیون تومان شد
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پژوهشکده پولی و بانکی، داوود محمد بیگی، در خصوص اعمال تمهیدات جدید از سوی بانک مرکزی برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و کاهش حضور مشتریان در شعب بانکی گفت: سقف عملیات کارت به کارت در ابزارهای خودپرداز، کیوسک، اینترنت بانک و همراه بانک در راستای کاهش مراجعه شهروندان به شعب بانکی تا اطلاع ثانوی با ابلاغ جدید به شبکه بانکی به ۱۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرد.
همه باهم «کرونا را شکست می‌دهیم»
۱۳۹۸/۱۲/۱۷ / بانک ملی ایران
همه باهم «کرونا را شکست می‌دهیم»
اگر شما هم می‌خواهید در بسیج همگانی «کرونا را شکست می‌دهیم» سهیم باشید، چراغ نخست را روشن کنید و از مراجعه به شعب بانکی تا حد امکان بپرهیزید.
بسیج همگانی «کرونا را شکست می‌دهیم»/ از مراجعه به شعب بانک تا حد امکان بپرهیزید
۱۳۹۸/۱۲/۱۷ / بانک ملی / ویروس کرونا
بسیج همگانی «کرونا را شکست می‌دهیم»/ از مراجعه به شعب بانک تا حد امکان بپرهیزید
اگر شما هم می‌خواهید در بسیج همگانی «کرونا را شکست می‌دهیم» سهیم باشید، چراغ نخست را روشن کنید و از مراجعه به شعب بانکی تا حد امکان بپرهیزید.
۱۳۹۸/۱۲/۱۷
فعال‌سازی رمز دوم پویا غیرحضوری است
مدیرکل اداره بانکداری شخصی و توسعه محصول بانک ملت گفت: فرآیند فعالسازی رمز دوم پویا به صورت کامل غیرحضوری بوده و شهروندان برای فعالسازی رمز دوم یکبار مصرف کارت بانکی به شعب بانکی مراجعه نکنند. 
همتی درگذشت ۶ تن از کارکنان شبکه بانکی را تسلیت گفت
۱۳۹۸/۱۲/۱۶ / عبدالناصر همتی / بانک مرکزی / نظام بانکی / ویروس کرونا
همتی درگذشت ۶ تن از کارکنان شبکه بانکی را تسلیت گفت
رئیس‌کل بانک مرکزی گفت: علی رغم درگذشت تعدادی از همکاران ما در شبکه بانکی بدلیل بیماری کرونا، ولی در شعب بانکی باقی می مانیم.
۱۳۹۸/۱۲/۱۶
وساطت بانک مرکزی برای تسویه بدهکاران قدیمی با بانک‌ها
بانک‌ها طبق قانون درخصوص تسهیل تسویه بدهی بدهکاران به شبکه بانکی، حداکثر تا پایان اردیبهشت۱۳۹۹ فرصت دارند مانده قابل تسویه بدهی را به مشتریان اعلام کنند و تسهیلات‌گیرندگان نیز تا پایان شهریور۱۳۹۹ فرصت دارند نسبت به پرداخت نقدی بدهی خود اقدام کنند.به گزارش ایسنا، معاون نظارت بانک مرکزی با بیان اینکه پس از تصویب قانون تسهیل تسویه بدهی بدهکاران شبکه بانکی کشور در مجمع تشخیص مصلحت نظام، بانک مرکزی بلافاصله قانون مذکور را به شبکه بانکی کشور ابلاغ کرد، گفت: همچنین این بانک در اجرای تکالیف مندرج در قانون مبنی بر تهیه دستورالعمل اجرایی، تعیین مصادیق تسهیلات تولیدی و تعیین حداقل اطلاعات مورد نیاز جهت درج در سامانه بدون فوت وقت با تشکیل کارگروه‌های کارشناسی و نظرخواهی از مراجع مختلف ذی‌ربط نسبت به اجرای …
تعداد مراجعان با وجود هشدارهای داده شده، بسیار بالاست.
۱۳۹۸/۱۲/۱۴ / استانی-اقتصادی / بانک / کروناویروس
تعداد مراجعان با وجود هشدارهای داده شده، بسیار بالاست.
دبیر شورای هماهنگی بانک‌های خراسان رضوی در خصوص هشدارهای جدی در خصوص عدم مراجعه به شعب بانکی گفت: اکیدا توصیه می‌شود تا با عنایت به این موضوع که سامانه‌های الکترونیکی به صورت شبانه‌روزی در اختیار مشتریان قرار دارد و تمام عملیات بانکی در این سامانه‌ها قابل اجراست؛ از مراجعه حضوری در بانک‌ها خودداری شود، اما با این وجود باز هم تعداد مراجعان بسیار زیاد است.
۱۳۹۸/۱۲/۱۲
افزایش تراکنش‌های کارتی و اینترنتی با شیوع کرونا
آمار شرکت‌های پرداخت نشان از افزایش قابل توجه تراکنش‌های کارتی و اینترنتی در پی شیوع ویروس کرونا در کشور دارد البته بیشترین رشد تراکنش‌ها مربوط به داروخانه‌ها و فروشندگان لوازم آرایشی و بهداشتی است. با توجه به اعلام شیوع ویروس کرونا در ایران و افزایش نگرانی‌ها در خصوص ابتلا به این ویروس و ضرورت رعایت نکات بهداشتی به خصوص در نقاط پُر رفت و آمد مانند بانک‌ها، گزارشات دریافتی از شبکه بانکی نشان می‌دهد که ترافیک ورودی مشتریان در شعب بانکی و استفاده از دستگاه‌های خودپرداز به منظور جلوگیری از احتمال ابتلابه ویروس کرونا کاهش یافته و بسیاری از مشتریان خدمات مختلف بانکی از جمله عملیات‌ انتقال وجه را به صورت غیر حضوری از طریق اینترنت بانک و موبایل بانک انجام می‌دهند که نکته بسیار ارزشمندی به منظور تسهیل …
بازگشایی شعب بانکی، نیاز مشترک ایران و پاکستان برای توسعه تجارت
۱۳۹۸/۱۲/۱۰ / لاهور / تسهیلات بانکی / اتاق بازرگانی تهران
بازگشایی شعب بانکی، نیاز مشترک ایران و پاکستان برای توسعه تجارت
اسلام‌آباد - ایرنا - گشایش مراودات پولی و بانکی از جمله تاسیس شعب بانکی در ایران و پاکستان از مباحثی است که طی سال‌های اخیر بر آن تاکید شده و مسئولان دو کشور به ویژه طرف ایرانی اجرای آن را نیاز مشترک دو ملت همسایه جهت توسعه تجارت و تسهیل فعالیت‌های بازرگانی می‌داند.
مراجعه کنندگان می توانند تمام کارهای بانکی خود را با موبایل انجام دهند
۱۳۹۸/۱۲/۰۹ / استانی-اقتصادی / کهگیلویه و بویراحمد / بانک / کروناویروس
مراجعه کنندگان می توانند تمام کارهای بانکی خود را با موبایل انجام دهند
دبیر کمیسیون بانک های استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: مراجعه کنندگان به شعب بانکی تمام کارهای خود را از جمله انتقال وجه، خرید شارژ، پرداخت قبوض خدماتی و حتی پرداخت اقساط وام را می توانند از طریق سامانه غیرحضوری و از طریق موبایل ها انجام دهند.
۱۳۹۸/۱۲/۰۷
حلقه قرنطینه مرزی تنگ­تر شد
از نخستین روزی که ورود کرونا به ایران تأیید شد، مبادلات مسافری و تجاری منطقه با محدودیت‌هایی مواجه شده است. دیروز نیز وضع این محدودیت‌ها ادامه پیدا کرد و موجب شد تعداد فرودگاه‌های ورودممنوع برای مسافران ایرانی به 8فرودگاه برسد. به گزارش همشهری، ممنوعیت ورود مسافران ایرانی به فرودگاه امارات، بسته شدن مرزهای جمهوری آذربایجان و ایران به روی مسافران زمینی، اعزام هواپیماهای ایرانی به فرودگاه‌های منطقه برای بازگرداندن مسافران به کشور، بازگشت کامیون‌های معطل شده در مرز مهران و تعطیلی باجه عصر شعب بانکی …
۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / بانک مرکزی / دلار / یورو / نرخ خرید دلار بانکی
دلار چند؟
نرخ خرید و فروش دلار و یورو امروز در صرافی‌های مجاز بانک مرکزی و همچنین در شعب بانکی نسبت به روز گذشته افزایش یافته است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۸
مالیات بر درآمد اشخاص حقوقی چگونه محاسبه می‌شود؟
کلیه شرکت‌ها، مؤسسات، شعب بانکی، شرکت‌های خارجی، شرکت‌های دولتی، وزارتخانه‌ها و نهادهای عمومی به عنوان اشخاص حقوقی مشمولان مالیات بر درآمد هستند که جمع درآمد شرکت‌ها و درآمد فعالیت‌های انتفاعی سایر اشخاص حقوقی، پس از اعمال زیان‌های حاصل از منابع غیرمعاف و کسر معافیت‌های تعیین شده، مشمول مالیات به نرخ ۲۵ درصد می‌شوند.
۱۳۹۸/۱۰/۲۶
مقصد وام جدید مسکن
وام جدید مسکن کمتر از یک هفته از ابلاغ رسمی به شعب بانکی عامل پرداخت‌کننده، در آگهی‌های فروش آپارتمان برخی از مناطق شهر تهران وارد شد. به این ترتیب رقم وام قابل استفاده برای خرید واحدهای مسکونی در فایل‌های فروش آپارتمان در بعضی از مناطق و محلات شهر تهران به روز شد.
۱۳۹۸/۱۰/۲۴
دریافت وام ازدواج برای ایرانی ها با تلفن همراه نیز امکان پذیر می باشد
فرایند دریافت وام ازدواج برای زوجین ایرانی از شعب بانکی دارای پیچیدگی های خاصی است با این حال این امکان وجود خواهد داشت که انجام عملیات مربوط به وام ازدواج از طریق موبایل نیز انجام شود.
۱۳۹۸/۱۰/۱۶
حذف گزینه فعال‌سازی رمز یکبارمصرف از طریق پیامک از ‌ATMها
مهلت پایان دی برای عملیاتی کردن کامل رمز پویا و اصلاح ساختار ارسال رمز از طریق پیامک در حالی برای نظام بانکی تعیین شده که گزینه «فعال‌سازی رمز پویا از طریق پیامک» در ATMها حذف شده است.به گزارش مهر، رمز پویا کلیدواژه جدیدی است که این روزها بسیاری از مشتریان نظام بانکی را به خود مشغول کرده است. اواخر آبان‏ماه بود که بانک مرکزی با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که فرآیند عملیاتی‏شدن رمز یک‌بارمصرف در تراکنش‌های بدون کارت را از اول دی‌ماه آغاز خواهد کرد و قرار بر این شد که نظام بانکی، گام‌های موثری را برای مقابله با فیشینگ و کلاهبرداری‌های ناشی از سوءاستفاده از کارت‌های بانکی و دسترسی به رمزهای ایستا، بردارد.بر این اساس، بانک مرکزی جهت سهولت دسترسی مشتریان نظام بانکی به رمزهای یک‌بارمصرف، راه‌های متعددی …
۱۳۹۸/۱۰/۱۶
اپلیکیشن‌های جعلی رمزساز در کمین شهروندان
سرپرست مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری از شهروندان خواست برنامه‌های بانکی موردنیاز خود را از منابع معتبر دریافت کنند و با انتخاب رمزهای عبور پیچیده، مجرمان سایبری را در رسیدن به اهداف مجرمانه خود ناکام بگذارند. به گزارش پایگاه خبری پلیس فتا، سرهنگ محمد‏علی رجبی، سرپرست مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا در تشریح این خبر گفت: با توجه به الزام بانک‌ها برای عملی کردن رمزهای یکبار مصرف (پویا)، کلاهبرداران سایبری با طراحی اپلیکیشن‌های جعلی رمز‌ساز به دنبال سرقت اطلاعات بانکی کاربران هستند تا بدین وسیله با دسترسی به اطلاعات کاربران نسبت به خالی کردن حساب افراد اقدام کنند.سرهنگ رجبی در توصیه به شهروندان گفت: لازم است برای فعال‌سازی رمز یک‌بارمصرف، حتما با مراجعه‌به سایت بانک مربوطه، …
۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / رمز پویا / دریافت رمز دوم پویا
کارمندان ناآشنا با رمز‌های پویا، چالش جدید مشتریان بانکی
از نظر مردم، راحت‌ترین و مطمئن‌ترین راه برای دریافت اطلاعات و راهنمایی برای فعال‌سازی رمز‌های دوم پویا، مراجعه به شعب بانکی و کسب راهنمایی از کارمندان بانک‌هاست، غافل از اینکه برخی از کارمندان بانک‌ها نسبت به این موضوع بی‌اطلاع بوده و حتی با راهنمایی اشتباه مشتریان را به دردسر می‌اندازند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۴
خلع سلاح هکرها با بکارگیری رمز دوم پویا
دیر زمانی نیست که برای انجام کوچکترین تراکنش های مالی از پرداخت قبوض آب، برق و تلفن تا انواع عوارض و واریزی ها مجبور بودیم که به شعب بانک ها مراجعه کنیم. نوبت بگیریم و مدت زمان زیادی را صرف انجام امور بانکی خود کنیم. در حالت خوشبینانه اگر همه امور به خوبی پیش می رفت و متصدی بانکی و مراجعین مشکلات شخصی و یا منزل را به بانک نیاورده بودند، بحث و جدلی بر سر نوبت دهی و کندی کار کارمند پیش نمی آمد، در نهایت موفق می شدیم بدون قلم خوردگی انواع و اقسام فیش های بانکی را تکمیل و به همراه وجه نقدی که بارها شمرده بودیم که مبادا کسری داشته باشد تحویل بانک داده و رسید دریافت کنیم و اگر سارق نامحترمی پول ما را از روی پیشخوان بانک سرقت نمی کرد، یک روز موفقیت آمیز ولی پر استرس را پشت سر می گذاشتیم.در همان دوران …
۱۳۹۸/۰۹/۲۰
کاهش 33 درصدی شعب بانکی در اتحادیه اروپا/تبعات افزایش تعداد شعب بانکی در ایران
با توجه به گسترش بانکداری الکترونیک، اکثر کشورهای توسعه‌یافته یا درحال‌توسعه تعداد شعب بانکی خود را کاهش داده‌اند ولی همچنان شاهد افزایش تعداد شعب بانکی در ایران هستیم که موجب کاهش قدرت تسهیلات دهی بانک‌ها می‌شود.
۱۳۹۸/۰۹/۱۱
جزییات فروش 17 هزار میلیارد تومان از اموال بانک‌ها
پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی نیز با اشاره به این موضوع گزارش داده است: در مرحله اول قرار شده ۱۷ هزار میلیارد تومان از این اموال به فروش برسد که شامل املاک تجاری، مسکونی، صنعتی و کشاورزی مانند کارخانه، دامداری، باغ، هتل و حتی شعب بانکی است.
۱۳۹۸/۰۹/۰۶
دلیل کاهش سقف انتقال وجه در اپ‌ها
سقف انتقال وجه برخی بانک‌ها در اپلیکیشن‌های غیربانکی از سه میلیون به یک میلیون تومان کاهش یافته که این اقدام بر اساس سیاست بانک‌های مبدأ است و به نظر می‌رسد برای سوق دادن مشتریان بانکی به سمت استفاده از اپلیکیشن‌های بانک‌ها باشد. به گزارش «ایسنا» استفاده از اینترنت برای انجام عملیات بانکی، در سال‌های گذشته در پی اقداماتی که بانک‌ها برای توسعه بانکداری الکترونیک انجام داده‌اند، به‌صورت روزافزون افزایش یافته و در همین راستا نیز بانک‌ها درصدد کاهش شعب بانکی خود برای پایین‌ آوردن هزینه‌ها برآمده‌اند. استفاده از اینترنت برای انجام عملیات بانکی و کاهش مراجعه حضوری به شعب بانکی هرچند مزایای زیادی برای بانک‌ها و مشتریان آنها دارد، اما با فراگیرشدن بانکداری الکترونیک، تهدیدات این حوزه نیز بیشتر می‌شود. …
۱۳۹۸/۰۸/۲۷
استانداری البرز: شهروندان نگران سپرده‌های بانکی خود نباشند
از مدیران شعب بانکی استان انتظار می‌رود به منظور تکریم ارباب رجوع نسبت به فعال کردن واحدهای انفورماتیک به منظور استفاده شهروندان از خدمات حساب‌های جاری خود اقدامات لازم را مدنظر قرار دهند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۹
آیا رمز یکبار مصرف این بار عملیاتی خواهد شد؟
بانک مرکزی در حالی اعلام کرده که از ابتدای دی‌ماه انجام تراکنش‌های بانکی تنها با دارا بودن رمز پویا امکان‌پذیر است که کارمندان شعب بانکی ‌می‌گویند زیرساخت‌های بانکها فراهم نیست.
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / رمز یکبار مصرف / نظام بانکی ایران / بانک مرکزی ایران
صدای پای رمزهای یکبار مصرف در تراکنش‌های بانکی/ باجه‌نشینان: زیرساختها هنوز تکمیل نیست
بانک مرکزی در حالی اعلام کرده که از ابتدای دی‌ماه انجام تراکنش‌های بانکی تنها با دارا بودن رمز پویا امکان‌پذیر است که کارمندان شعب بانکی ‌می‌گویند زیرساخت‌های بانکها فراهم نیست.
۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / دلار
دلار و یورو ارزان شد
آخرین قیمت‌ انواع ارز در صرافی‌های بانکی و شعب بانکی اعلام شد که نسبت به روز پنجشنبه کاهش یافته است.
۱۳۹۸/۰۸/۱۳
افزایش 34 درصدی تعداد شعب بانکی در 14 سال اخیر
در سال های اخیر، دارایی منجمد بانک‌ها رو به افزایش است و شعب بانکی یک نمونه از این دارایی‌ها است که طی 14 سال اخیر 34 درصد افزایش داشته است.
۱۳۹۸/۰۷/۱۵ / اربعین 98 / کرمانشاه / بانک ها
افزایش سقف خودپردازهای کرمانشاه تا ۵۰۰ هزار تومان
کرمانشاه_ رئیس شورای هماهنگی بانک‌های استان کرمانشاه از افزایش سقف خودپردازهای استان تا ۵۰۰ هزار تومان و فعالیت کشیک شعب بانکی در ایام اربعین خبر داد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •