سه شنبه, ۱۹ فروردین, ۱۳۹۹ / 7 April, 2020
شناسه کالا
آیا پایان قاچاق لوازم خانگی نزدیک است؟
۱۳۹۹/۰۱/۰۷ / لوازم خانگی / قاچاق / شناسه کالا
آیا پایان قاچاق لوازم خانگی نزدیک است؟
اجرای طرح شناسه کالا برای مبارزه با قاچاق لوازم خانگی در سطح عرضه امید تازه‌ای برای فعالان این صنعت در جهت کاهش یا توقف قاچاق و همچنین جلوگیری از تقلب‌های رایج در این صنعت از جمله فروش کالای ایرانی با برند خارجی ایجاد کرده، اما هنوز برای بررسی دستاوردهای این طرح زود است.
فناوری RFID چیست، چه کاربردی دارد و چگونه کار می‌کند؟
۱۳۹۸/۱۲/۱۶
فناوری RFID چیست، چه کاربردی دارد و چگونه کار می‌کند؟
بازشناسی با امواج رادیویی یا RFID شیوه‌ای کارآمد برای ردیابی و هویت‌سنجی افراد و اشیاء است. سامانه RFID از دو قسمت اصلی، یکی برچسب RFID و دیگری کدخوان تشکیل شده است. این فناوری در حوزه‌های گوناگونی همچون انبارداری، نظارت، فروش، اخذ عوارض جاده‌ای و... کاربرد دارد. برای مثال، با نصب برچسب RFID روی کالاهای مختلف می‌توان اطلاعاتی همچون شناسه کالا و قیمت آن‌ را در حافظه برچسب RFID ذخیره کرد و حتی از محل کالا و زمان ورود و خروج آن آگاه شد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۷
ریسک عرضه سیگار قاچاق افزایش یافت
سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: با اجرای طرح رهگیری سیگارت، ریسک عرضه سیگار قاچاق افزایش و رصد‌پذیر کردن کلیه فرآیندهای تولید تا عرضه فراهم می‌شود. حمیدرضا دهقانی‌نیا گفت: طرح رهگیری سیگارت، براساس ماده 13 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز بر بستر سامانه‌های حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز اجرا می‌شود و با اجرای این طرح امکان رصد سیگار قاچاق از غیر قاچاق فراهم می‌شود. سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز اظهار کرد: با اجرای طرح رهگیری سیگارت، ریسک عرضه سیگار قاچاق افزایش و رصدپذیر کردن کلیه فرآیندهای تولید، حمل‌ونقل و انبار سیگار فراهم می‌شود و با ابزار شناسه کالا و رهگیری امکان‌سنجی و اصالت‌سنجی کالاهای دخانی فراهم می‌شود و در مجموع امکان رهگیری مالکیتی و مکانی محقق …
عاملان فروش سیگار رصد می‌شوند/اعطای کدرهگیری به همه کالاهای دخانی
۱۳۹۸/۱۲/۰۳ / سامانه جامع تجارت / ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز / کد رهگیری / دخانیات / آزاده نظری
عاملان فروش سیگار رصد می‌شوند/اعطای کدرهگیری به همه کالاهای دخانی
اعطای کد رهگیری به تمام کالاهای دخانی از ۵ اسفند اجرا خواهد شد و از درب کارخانه تا سطح توزیع کننده کشور، استانی و مغازده دار باید شناسه کالا را ثبت کنند.
۱۳۹۸/۱۲/۰۳
لوازم خانگی بدون شناسه نخرید تا به دردسر نیفتید!
رئیس هیئت مدیره اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی با بیان اینکه بعد از اجرای طرح شناسه‌دار کردن کالاها این اتحادیه از فروشگاه‌داران تعهد می‌گیرد که خدمات پس از فروش کالایی که می‌فروشند را به عهده بگیرند، از مردم خواست لوازم خانگی بدون شناسه نخرند تا به دردسر نیفتند.به گزارش ایسنا، سید مرتضی­میری اظهار کرد: درپی شناسه‌دار کردن کالاها مقرر شده فروشگاه‌ها تعداد کالاهای خود را که در حال حاضر در مغازه دارند، به اتحادیه اعلام کنند.وی افزود: اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی از فروشگاه داران تعهد می‌گیرد که خدمات پس از فروش کالایی که می‌فروشد را به عهده بگیرند. بنابراین درصورتی که مشتریان کالای شناسه‌دار خریده باشند جای نگرانی نیست، چراکه اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی متعهد شده در چنین شرایطی تامین خدمات پس …
اجرای طرح شناسه کالا؛ قاچاق را در بازار کاهش می‌دهد
۱۳۹۸/۱۱/۲۷
اجرای طرح شناسه کالا؛ قاچاق را در بازار کاهش می‌دهد
شجری گفت: اجرایی شدن طرح شناسه کالا در صنعت کفش موجب می‌شود که قاچاق در بازار کم شود.
پایان فروش لوازم خانگی قاچاق و تقلبی/ لوازم خانگی بعد از خروج کره‌ای‌ها ساماندهی می شود؟
۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / لوازم خانگی / قاچاق
پایان فروش لوازم خانگی قاچاق و تقلبی/ لوازم خانگی بعد از خروج کره‌ای‌ها ساماندهی می شود؟
ایران نوشت: بازار لوازم خانگی به سمت بهبود در حال حرکت است و قرار نیست دیگر فروشندگان برای مردم تعیین تکلیف کنند. اگر می‌خواهید لوازم خانگی بخرید از مغازه داران، شناسه کالا بگیرید، در صورتی که این شناسه را در اختیار نداشتند از آنها تأییدیه اتحادیه را بخواهید، اگر مغازه داران شناسه و تأییدیه اتحادیه را نداشتند، به‌هیچ عنوان از آنها خرید نکنید. چرا که کالاهای آن مغازه، تقلبی یا کالای قاچاقی است که گارانتی ندارد.
قاچاق پوشاک ۲۳۵ هزار شغل را از بین برد
۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / قاچاق کالا و ارز / شناسه کالا
قاچاق پوشاک ۲۳۵ هزار شغل را از بین برد
مشاور مبارزه سیستمی و کالامحور ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور با بیان اینکه در سال 96 به میزان ۲.۶ میلیارد دلار قاچاق پوشاک صورت گرفته است افزود: ۲۳۵ هزار شغل در این رابطه از بین رفت.
آغاز طرح مقابله با قاچاق لوازم خانگی از فروشگاه‌های بزرگ
۱۳۹۸/۱۱/۲۳
آغاز طرح مقابله با قاچاق لوازم خانگی از فروشگاه‌های بزرگ
به گفته سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی، اجرای طرح برخورد با کالاهای بدون شناسه از چهارشنبه، ۱۶ بهمن ماه از سوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز آغاز شده، در حال انجام است و در مرحله اول آن هایپرمارکت‌ها و فروشگاه‌های بزرگ بررسی می‌شود.
۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / لوازم خانگی قاچاق
جزئیات اجرای طرح سراسری برخورد با لوازم خانگی قاچاق
حمیدرضا دهقانی‌نیا در گفت وگو با فارس در رابطه با طرح سراسری برخورد با لوازم خانگی قاچاق گفت: با توجه به برنامه‌ای که ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ابلاغ کرده بود و اتمام مهلت تمدید شده برای اخذ و نصب شناسه کالای لوازم خانگی عملیات برخورد و جمع‌آوری لوازم خانگی قاچاق از سطح عرضه به عنوان یکی از گلوگاه‌های مهم حوزه مقابله با قاچاق کالا و ارز  آغاز شد. 
۱۳۹۸/۱۱/۱۶
صدور ۳ دستور جدید برای برخورد با پوشاک قاچاق
رئیس ستاد مبارزه با قاچاق ضمن تاکید بر اینکه پوشاک خارجی فاقد شناسه کالا، قاچاق محسوب می‌شود، از صدور سه دستور جدید برای مقابله با پوشاک قاچاق فاقد شناسه کالا خبر داد. علی مویدی خرم آبادی در بخشنامه‌ای به استانداران و روسای کمیسیون‌های برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز سراسر کشور، بر تشدید مبارزه با پوشاک قاچاق فاقد شناسه کالا تاکید و سه دستور جدید برای توسعه طرح برخورد با پوشاک قاچاق صادر کرد.
پوشاک فاقد شناسه کالا، قاچاق است/ صدور ۳ دستور جدید برای برخورد
۱۳۹۸/۱۱/۱۵
پوشاک فاقد شناسه کالا، قاچاق است/ صدور ۳ دستور جدید برای برخورد
رئیس ستاد مبارزه با قاچاق ضمن تاکید بر اینکه پوشاک خارجی فاقد شناسه کالا، قاچاق محسوب می‌شوند، سه دستور جدید برای مقابله با پوشاک قاچاق فاقد شناسه کالا صادر کرد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / ایران / خدمات پس از فروش / قاچاق / کارشناسی / نرخ ارز
قاچاق لوازم خانگی و بانه‌ای به حداقل می‌رسد
با اجرای طرح شناسه کالا دیگر کالای قاچاق و اصطلاحا کالاهای بانه‌ای در بازار طرفدار نخواهد داشت
۱۳۹۸/۱۱/۱۵
اولتیماتوم به کالاهای بدون شناسه
دبیر انجمن صنایع لوازم خانگی از آغاز طرح برخورد با کالاهای بدون شناسه از چهارشنبه، ۱۶ بهمن‌ماه از سوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز خبر داد. به گزارش «ایسنا» اوایل دی‌ماه وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد تمام تولیدکنندگان و تشکل‌های صنعتی لوازم خانگی تولید داخل تا ۱۵ دی‌ماه فرصت دارند که برای ۸ گروه کالایی خود فرآیند ثبت و اخذ شناسه را انجام دهند و برای کالاهای خود شناسه دریافت کنند و بعد از این تاریخ هر کالایی که در سطح بازار شناسه کالا نداشته باشد، کالای قاچاق تلقی می‌شود.
آغاز طرح برخورد با کالاهای بدون شناسه از ۱۶ بهمن
۱۳۹۸/۱۱/۱۴
آغاز طرح برخورد با کالاهای بدون شناسه از ۱۶ بهمن
دبیر انجمن صنایع لوازم خانگی از آغاز طرح برخورد با کالاهای بدون شناسه از چهارشنبه، ۱۶ بهمن ماه از سوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز خبر داد.
دریافت‌کنندگان کد GTIN نیازی به کد شناسه کالا ندارند
۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی / تجارت
دریافت‌کنندگان کد GTIN نیازی به کد شناسه کالا ندارند
تهران- ایرنا- رییس موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی گفت: در صورت دریافت کد GTIN (شناسه جهانی قلم کالای تجاری) دیگر نیازی به دریافت کد شناسه کالا نیست.
خرید و فروش لوازم خانگی بدون شناسه کالا در خاش ممنوع اعلام شد
۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / لوازم خانگی / خاش / اتاق اصناف / شناسه کالا
خرید و فروش لوازم خانگی بدون شناسه کالا در خاش ممنوع اعلام شد
رئیس اتاق اصناف خاش گفت: خرید و فروش هر گونه لوازم خانگی فاقد شناسه کالا بر حسب تاکیدات وزارت صمت در سطح این شهرستان و کشور ممنوع است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۶
آگهی ثبتی
تاسیس شرکت با مسئولیت محدود ثمین شجره شرق طوبی درتاریخ 02/11/1395 به شماره ثبت 504561 به شناسه ملی 14006518490 ثبت و امضا ذیل دفاترتکمیل گردیده که خلاصه آن به شرح زیر جهت اطلاع عموم آگهی میگردد. موضوع : خرید و فروش و صادرات و واردات کالا های مجاز بازرگانی و ترخیص کالا از گمرکات کشور و اخذ وام و تسهیلات ارزی و ریالی از بانکها و موسسات مالی و اعتباری مجاز داخل و خارج کشور- ایجاد غرفه و شرکت در کلیه نمایشگاه های داخلی و خارج کشور - اخذ و اعطای نمایندگی به داخل و خارج کشور - انعقاد قرارداد با اشخاص حقیقی و حقوقی شرکت در مناقصات و مزایدات دولتی و خصوصی ( در صورت ضرورت قانونی انجام موضوعات پس از اخذ مجوزهای لازم ) مدت : از تاریخ ثبت به مدت نامحدود مرکز اصلی : تهران میدان ولیعصر کوچه مینو خیابان مظفر …
کد شناسه کالا بر تارک پوشاک وارداتی
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / رسانه / روزهای پایانی سال / قاچاق / مبارزه با قاچاق کالا و ارز / معاون
کد شناسه کالا بر تارک پوشاک وارداتی
هر ساله با نزدیک‌تر شدن به موعد روزهای پایانی سال و آغاز بازارهای فروش پایان سال؛
۱۳۹۸/۱۱/۰۱
اولویت‌دهی به ایجاد شناسه کالا
اعضای کمیسیون تسهیل تجارت و مدیریت واردات اتاق ایران در نشستی که با حضور سعید عباس‌پور مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، به بیان مهم‌ترین مشکلات خود درخصوص تخصیص ارز و ثبت‌سفارش کالا پرداختند. مهم‌ترین مشکلات مطرح شده از سوی فعالان این حوزه درخصوص تخصیص ارز و ثبت‌سفارش کالا بود. عباس‌پور در این نشست از در دستور کار قرار گرفتن ایجاد شناسه برای ثبت‌سفارش کالاهای وارداتی خبر داد.
۱۳۹۸/۱۰/۳۰
خرید لوازم خانگی با شناسه
خریداران لوازم‌خانگی با دریافت شناسه از فروشندگان و اطمینان از اصالت کالا نسبت به خرید اقدام کنند.
لوازم خانگی از ۱۶ بهمن با شناسه کالا خریداری شود
۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / وزارت صنعت معدن و تجارت / لوازم خانگی / کالای قاچاق / بانه
لوازم خانگی از ۱۶ بهمن با شناسه کالا خریداری شود
تهران- ایرنا- رییس اتحادیه صنف توزیع‌کنندگان لوازم‌خانگی ایران گفت: براساس اجرای طرح شناسه کالا، خریداران لوازم‌خانگی از ۱۶ بهمن ماه با دریافت این شناسه از فروشندگان و اطمینان از اصالت کالا نسبت به خرید اقدام کنند.
۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / جدول / قاچاق / کیف و کفش / مبارزه با قاچاق کالا و ارز / واردات
الزام واردکنندگان «کیف و کفش» به نصب شناسه کالا
ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اگر چه بارها به اشکال مختلف، قوانین و دستورالعمل‌های مربوط به مقابله با کالاهای قاچاق…
حذف قاچاق لوازم خانگی در سه گام؛ سامانه گارانتی، خواب قاچاقچیان را آشفته خواهد کرد
۱۳۹۸-۱۰-۱۷
حذف قاچاق لوازم خانگی در سه گام؛ سامانه گارانتی، خواب قاچاقچیان را آشفته خواهد کرد
طرح مبارزه با قاچاق لوازم خانگی در حالی با نصب شناسه کالا آغاز شده که موفقیت این طرح منوط به تکمیل و اجرایی شدن سایر حلقه‌های این زنجیره است.
۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / آیین نامه / صنعت / قاچاق / قانون / مبارزه با قاچاق کالا
آیا افزایش هزینه قاچاق صنعت پوشاک را نجات می‌دهد؟
این روزها بحث اجرای آیین‌نامه اجرایی ماده ۱۳ قانون مبارزه با قاچاق کالا که طبق آن درج شناسه کالا برای تمام کالاهای موجود در بازار و انبارهای کشور الزامی شد دوباره مطرح شده است
جمع‌آوری لوازم خانگی بدون شناسه کالا تا 15 بهمن به بهانه حمایت از تولید داخل؛ بازار آماده تامین لوازم خانگی مردم است؟
۱۳۹۸-۱۰-۱۰
جمع‌آوری لوازم خانگی بدون شناسه کالا تا 15 بهمن به بهانه حمایت از تولید داخل؛ بازار آماده تامین لوازم خانگی مردم است؟
طرح شناسه‌دار شدن کالا که برای مبارزه با قاچاق کالاها تدوین شده در بخش لوازم خانگی نیز قرار است اجرایی شود. بنا بر اعلام ستاد مبارزه با قاچاق کالا از ۱۵بهمن‌ماه هر کالای خارجی که شناسه نداشته باشد، قاچاق محسوب و ضبط خواهد شد که این زمان برای کالاهای تولید داخل از ۱۵ دی ماه است. بر این اساس لوازم خانگی شامل تلویزیون، یخچال و فریزر، ماشین لباس شویی، ماشین ظرف‌شویی، جاروبرقی، پکیج و چرخ خیاطی نیازمند دریافت شناسه کالا هستند که اگر نتوانند این شناسه را بگیرند از سطح فروشگاهها ضبط خواهند شد.
سامانه جامع گارانتی، بازار آشفته لوازم‌خانگی را نجات می‌دهد
۱۳۹۸/۱۰/۰۹
سامانه جامع گارانتی، بازار آشفته لوازم‌خانگی را نجات می‌دهد
مدیرکل فناوری اطلاعات ستاد مبارزه با قاچاق گفت: پس از اجرای طرح شناسه کالا در گروه لوازم خانگی،مصرف‌کننده می‌تواند از طریق این شناسه و سامانه جامع گارانتی، خدمات پس از فروش دریافت کند.
چهار دسته کالا به درج شناسه کالا ملزم شدند
۱۳۹۸/۱۰/۰۹
چهار دسته کالا به درج شناسه کالا ملزم شدند
مدیر پدافند غیر عامل مرکز توسعه تجارت الکترونیکی گفت : صاحبان چهار دسته کالا شامل لوازم خانگی ، پوشاک و منسوجات ، تلفن همراه و دخانیات در فضای مجازی به درج شناسه کالا بر روی کالاهایشان ملزم شدند.
زمان درج شناسه برای لوازم خانگی داخلی
۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / لوازم خانگی / اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی / وزارت صنعت / کالای قاچاق
زمان درج شناسه برای لوازم خانگی داخلی
مدیرکل فناوری اطلاعات ستاد مبارزه با قاچاق کالا گفت: بر اساس طرح مبارزه با قاچاق لوازم خانگی، شناسه بر روی کالاهای داخلی از 15 دی ماه و بر روی محصولات وارداتی از 15 بهمن ماه نصب می‌شود.
درج شناسه لوازم خانگی داخلی از 15 دی‌ماه/شناسایی محصولات قاچاق با کد دستوری
۱۳۹۸/۱۰/۰۹
درج شناسه لوازم خانگی داخلی از 15 دی‌ماه/شناسایی محصولات قاچاق با کد دستوری
مدیرکل فناوری اطلاعات ستاد مبارزه با قاچاق کالا گفت: بر اساس طرح مبارزه با قاچاق لوازم خانگی، شناسه بر روی کالا‌های داخلی از 15 دی ماه و بر روی محصولات وارداتی از 15 بهمن ماه نصب می‌شود.
۱۳۹۸/۱۰/۰۹
لزوم شناسه‌دار کردن کفش و اجزای پوشاک
اگرچه حدود یک سال از الزام نصب شناسه کالا بر محصولات وارداتی کفش و اجزای پوشاک می‌گذرد، اما ستاد مبارزه با قاچاق در نامه‌نگاری با اتاق‌های اصناف و بازرگانی بار دیگر خواستار عملی کردن آن شد. مصطفی پورکاظم شایسته، معاون امور مقابله و هماهنگی حقوقی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در نامه‌ای به روسای اتاق بازرگانی ایران و اتاق اصناف ایران اعلام کرد که اگرچه بارها دستورالعمل‌های مربوط به لزوم اخذ شناسه کالا برای واردکنندگان کفش و اجزای پوشاک صادر شده، اما ترتیبی اتخاذ شود که هر چه زودتر این دستورالعمل اجرایی شود.
کفش و اجزا پوشاک باید شناسه کالا داشته باشند
۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / واردکنندگان کفش / شناسه کالا / وزارت صمت / قاچاق پوشاک / قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز
کفش و اجزا پوشاک باید شناسه کالا داشته باشند
اگرچه حدود یک سال از الزام نصب شناسه کالا بر محصولات وارداتی کفش و اجزا پوشاک می‌گذرد، اما ستاد مبارزه با قاچاق در نامه نگاری با اتاق‌های اصناف و بازرگانی باردیگر خواستار عملی کردن آن شد.
راهکاری برای حمایت از تولید داخل
۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / حمایت از تولید / رقابت / قاچاق / مبارزه با قاچاق کالا و ارز / نقدینگی
راهکاری برای حمایت از تولید داخل
مبارزه با قاچاق کالا با «ثبت شناسه کالا» رسما کلید خورد. براساس تازه‌ترین اقدام وزارت صمت،
۱۳۹۸/۱۰/۰۸
شرط جمع شدن کالای قاچاق از بازار لوازم خانگی
عضو هیئت مدیره انجمن صنایع لوازم خانگی درباره الزام تولیدکنندگان به اخذ شناسه برای کالاهای خود، موثر بودن این طرح برای جمع شدن کالای قاچاق از بازار را منوط به اجرای درست آن دانست.به گزارش ایسنا، سعید رضوانی درباره اجرای آیین‌نامه شناسه و رهگیری کالا موضوع ماده ۱۳ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در بخش لوازم خانگی که طبق آن تمامی تولیدکنندگان و تشکل‌های صنعتی لوازم خانگی تولید داخل تا ۱۵ دی‏ماه فرصت دارند که برای ۸ گروه کالایی خود فرایند ثبت و اخذ شناسه را انجام دهند؛ این طرح را طرحی شایسته توصیف کرد، ولی موثر بودن آن در جمع‌آوری کالای قاچاق را منوط به اجرای درست آن دانست.وی با بیان اینکه تولیدکنندگان از وزارت صنعت خواسته بودند که برای مبارزه با قاچاق لوازم خانگی از کف بازار، فروشگاه‌ها و انبارها …
واکنش‌ها به طرح جدید دولت؛ کد شناسه قاچاق لوازم خانگی را کم می‌کند؟
۱۳۹۸/۱۰/۰۷
واکنش‌ها به طرح جدید دولت؛ کد شناسه قاچاق لوازم خانگی را کم می‌کند؟
براساس طرح جدید دولت برای مبارزه با قاچاق کالا تا 15 دی ماه امسال باید شناسه کالا برای محصولات لوازم خانگی اعمال شود اما آیا این طرح می تواند میزان خرید و فروش لوازم خانگی قاچاق را در بازار کاهش دهد یا خیر؟
از نیمه دی ماه همه کالاهای وسایل خانگی باید دارای شناسه شوند
۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / قاچاق کالا / ستاد مبارزه با قاچاق کالا / واردات کالا
از نیمه دی ماه همه کالاهای وسایل خانگی باید دارای شناسه شوند
دهقانی‌نیا سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا درباره قاچاق وسایل خانگی گفت: تمامی وسایل تولید داخل از ۹۸/۱۰/۱۵ و وسایل وارداتی از ۹۸/۱۱/۱۵ باید شناسه دار شوند.
۱۳۹۸/۱۰/۰۱
اخذ شناسه کالا و شناسه رهگیری برای تولیدکنندگان
مدیر کل دفتر صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت اعلام کرد که اخذ شناسه کالا و شناسه رهگیری را برای تولیدکنندگان در راستای ایجاد یک شبکه موثر برای جلوگیری از قاچاق کالا در دستور کار داریم.
ایجاد شبکه موثر مبارزه با قاچاق با دریافت شناسه کالا و کد رهگیری
۱۳۹۸/۰۹/۳۰
ایجاد شبکه موثر مبارزه با قاچاق با دریافت شناسه کالا و کد رهگیری
مدیر کل صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صنعت گفت: در راستای ایجاد یک شبکه موثر برای جلوگیری از قاچاق کالا، اخذ شناسه کالا و کد رهگیری برای تولیدکنندگان در دستور کار قرار دارد.
«قاچاق نپوش»| غدیری: منع واردات، قاچاق پوشاک را تشدید کرد/بی‌‎توجهی وزارت صمت به جلسات ساماندهی بازار پوشاک
۱۳۹۸/۰۹/۱۱
«قاچاق نپوش»| غدیری: منع واردات، قاچاق پوشاک را تشدید کرد/بی‌‎توجهی وزارت صمت به جلسات ساماندهی بازار پوشاک
دبیر اتحادیه تولید و صادرکنندگان پوشاک با تأکید بر اینکه ممنوعیت واردات پوشاک مشکلی را حل نمی‌کند، گفت: دستورالعمل ثبت برندهای خارجی و کد شناسه کالا مختل شده است و جلسات آن برگزار نمی‌شود.
فروش پوشاک قاچاق در بازار با سوء استفاده از نواقص کدشناسه کالا
۱۳۹۸/۰۷/۲۹
فروش پوشاک قاچاق در بازار با سوء استفاده از نواقص کدشناسه کالا
یک فعال حوزه پوشاک با بیان اینکه با وجود ممنوعیت وارادات پوشاک بازار مملو از کالاهای خارجی است، گفت: مشاهدات بازار نشان می‌دهد قاچاقچیان با شگردهای خاص مقررات دریافت کد شناسه کالا را دور می‌زنند.
۱۳۹۸/۰۶/۰۸
در کشور ما همه از شفافیت فرار می‌کنند
رئیس سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه در کشورمان همه از شفافیت فرار می‌کنند، گفت: منشی پزشکان می‌توانند نسبت به نصب و استفاده از کارتخوان اقدام کنند و آموزش آن حداکثر ۱۵ دقیقه زمان می‏برد.به گزارش ایلنا، امیدعلی پارسا درباره مقاومت برخی از پزشکان برای استفاده از دستگاه‌های کارتخوان برای عدم پرداخت مالیات اظهار کرد: کلیه معاملات کالا و خدمات در تمام اصناف و حرف باید به سامانه امور مالیاتی متصل شوند و این حکم قانون است که از ابتدای سال مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، دندان‏پزشکی، دامپزشکی و داروسازی باید به این سامانه متصل شوند که البته تا آماده شدن بسترها به طول انجامیده است.وی با بیان اینکه این اقدام و سیاست تنها شامل حال جامعه پزشکان نمی‌شود و به تدریج تمام معاملات باید متصل به سامانه امور مالیاتی …
بکارگیری «ایران کد» به مدیریت بازار و کنترل قاچاق کمک می‌کند
۱۳۹۸/۰۵/۰۸
بکارگیری «ایران کد» به مدیریت بازار و کنترل قاچاق کمک می‌کند
تهران- ایرنا- مدیرعامل مرکز ملی شماره‌گذاری کالا و خدمات ایران (ایران کد یا GS۱ ایران) ضمن معرفی این مرکز به عنوان کدینگ مختص شناسه گذاری کالاها و خدمات، گفت: ‌اگر به دنبال مدیریت درست بازار، جلوگیری از قاچاق، مالیات ستانی صحیح، تسهیل در تجارت، بهبود وضعیت حمل و نقل، لجستیک و غیره هستیم، ابزارهای آن در ایران کد تعریف شده است.
آماده سازی زیرساخت‌ کد رهگیری کالای کشاورزی
۱۳۹۸/۰۵/۰۱ / محصولات کشاورزی / کد رهگیری / وزارت صنعت معدن و تجارت
آماده سازی زیرساخت‌ کد رهگیری کالای کشاورزی
مدیر عامل مرکز ملی شماره‌گذاری کالا و خدمات ایران گفت:بسترهای راه‌اندازی زیرساخت شناسه گذاری، رهگیری کالا و نهاده‌های کشاورزی و دامی صنعتی و نیمه‌صنعتی تا رسیدن به مصرف‌کننده نهایی فراهم شد.
چرا طرح شناسه کالا برای محصولات سلامت‌محور عقب‌گرد کرد؟
۱۳۹۸/۰۴/۲۸
چرا طرح شناسه کالا برای محصولات سلامت‌محور عقب‌گرد کرد؟
تغییرات مکرر مدیریتی از سال ۹۲ تاکنون موجب شده تا فرآیند تکمیل «سامانه TTAC»با کندی مواجه شود؛ موضوعی که می‌تواند افزایش قاچاق کالاهای سلامت‌محور را به دنبال داشته باشد.
غیر فعال شدن حساب‌های فاقد شناسه شهاب بانک ملی از مرداد
۱۳۹۸/۰۴/۱۹ / بخشنامه / بانک مرکزی ایران / سامانه شناسه کالا
غیر فعال شدن حساب‌های فاقد شناسه شهاب بانک ملی از مرداد
حساب‌های فاقد شناسه هویت سنجی الکترونیکی بانکی (شهاب) در بانک ملی ایران به زودی غیر فعال می‌شوند.
۱۳۹۸/۰۴/۱۶
ابلاغ برنامه‌های تکمیل ظرفیت زنجیره پوشاک
مدیرکل دفتر پوشاک و نساجی وزارت صمت با اشاره به اقدامات انجام شده در مبارزه با قاچاق پوشاک و محصولات نساجی از تهیه و ابلاغ برنامه‌های تثبیت تولید و تکمیل ظرفیت‌های خالی زنجیره پوشاک خبرداد. افسانه محرابی با اعلام این خبر گفت: به‌منظور ارتقای توان رقابت‌پذیری تولیدات داخلی، توسط این حوزه، همواره در راستای توسعه روند فعالیت تولید و تجارت صنایع نساجی و پوشاک اقدامات متعدی انجام شده است که از آن جمله می‌توان به تهیه و ابلاغ برنامه‌های تثبیت تولید و تکمیل ظرفیت‌های خالی زنجیره پوشاک و کفش (تامین سرمایه در گردش) و همچنین برنامه توسعه تولید و تجارت نساجی و پوشاک در سال رونق تولید مبتنی‌بر الزامات و منابع مورد نیاز برای دستیابی به اهداف مدنظر اشاره کرد. او همچین به تکالیف موضوع ماده (13) قانون مبارزه …
مجوزدارها سیگار قاچاق عرضه نمی‌کنند
۱۳۹۸/۰۴/۰۹
مجوزدارها سیگار قاچاق عرضه نمی‌کنند
رئیس گروه امور صنعتی مرکز برنامه‌ریزی و نظارت بر دخانیات کشور با بیان اینکه مغازه‌های مجوزدار از فروش کالا‌های قاچاق خودداری می‌کنند، از اجرای طرح سامانه شناسه کالا تا سال آینده برای مبارزه با قاچاق کالا خبر داد.
فروشندگان فارس تکلیف پوشاک های خارجی بدون شناسه را مشخص کنند
۱۳۹۸/۰۳/۲۶ / استان فارس / سازمان تعزیرات / پوشاک / وزارت صنعت ، معدن و تجارت
فروشندگان فارس تکلیف پوشاک های خارجی بدون شناسه را مشخص کنند
شیراز- ایرنا- معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس گفت: عرضه کنندگان پوشاک برند خارجی تا ۳۱ خردادماه ۹۸ فرصت دارند نسبت به تعیین تکلیف اجناس فاقد شناسه کالا و کد رهگیری خود اقدام کنند.
قاچاق 40 درصدی اقلام آرایشی و بهداشتی در کشور/ مردم حتما شناسه اصالت کالا را بررسی کنند
۱۳۹۸/۰۱/۲۳
قاچاق 40 درصدی اقلام آرایشی و بهداشتی در کشور/ مردم حتما شناسه اصالت کالا را بررسی کنند
سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: متاسفانه حدود 40 درصد از اقلام آرایشی و بهداشتی در کشور قاچاق است. حداقل توصیه ما به مردم برای استفاده از کالاهای آرایشی بهداشتی این است، حتما شناسه اصالت کالا را بررسی کنند، کالایی که شناسه اصالت ندارد از نظر ما قاچاق است
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •