سه شنبه, ۲۹ مهر, ۱۳۹۹ / 20 October, 2020
شهر ملایر
چرا شهردار ملایر برکنار شد؟
۲ روز قبل / استانی-شهرستانها / شورای شهر‌ / شهرداری / استیضاح / پروژه / انتخابات مجلس
چرا شهردار ملایر برکنار شد؟
رئیس شورای اسلامی شهر ملایر گفت: ما از خیلی وقت پیش تصمیم به استیضاح شهردار داشتیم، حتی قبل از انتخابات مجلس شورای اسلامی اما تصمیم بر این شد که مدتی صبر کنیم و این فرصتی برای شهردار سابق بود تا بتواند پروژه های نیمه تمام شهر را کامل کند.
ممانعت از تردد تاکسی‌داران بدون ماسک در ملایر
۱۳۹۹/۰۷/۱۳ / استانی-شهرستانها / کروناویروس / ماسک / تاکسی
ممانعت از تردد تاکسی‌داران بدون ماسک در ملایر
رئیس سازمان حمل‌ونقل بار و مسافر ملایر با بیان اینکه در حال حاضر ۱۰۵۹ دستگاه تاکسی و ۱۴۱ دستگاه ون، مسافران را در سطح شهر ملایر جا به جا می کنند، گفت: با توجه به شیوع موج سوم کرونا چاره ای جزء سخت‌گیری و ممانعت از تردد خودروهای تاکسی بدون ماسک نداریم.
ویدئو / فصل انگور و شیره انگور در ملایر
۱۳۹۹/۰۷/۰۸ / شهر ملایر / شیره انگور / منطقه همدان / شیره پزی / انگور ملایر
ویدئو / فصل انگور و شیره انگور در ملایر
ملایر در استان همدان زادگاه انگور و فرآورده‌های آن یعنی کشمش و شیره است. آنچه بر جذابیت این شهر و روستاهای اطرافش می‌افزاید، بندهایی است که در برخی از اتاق‌های خانه‌های قدیمی با سقف تیرک چوبی دیده می‌شود. انگورها از این بندها آویزان می‌شوند تا در سایه خشک شوند که به آنها «سایه خشک» می‌گویند. خوشه‌ها در زمین‌های کاهگلی پهن می‌شوند تا در برابر نور مستقیم آفتاب خشک شوند. دهم آذر سال ۹۷ نظام تولید انگور ملایر در سازمان جهانی خواروبار و کشاورزی ملل متحد (فائو) ثبت شد. نظام تولید انگور «درّه جوزان» ملایر ۷۰۰ سال قدمت دارد و سالانه افزون بر ۲۴۰ هزار تن انگور از حدود ۱۱ هزار هکتار باغ برداشت می‌شود.
ویدئو / حال این روزهای تالاب «آقگل» ملایر
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ / استان همدان / تالاب آق‌گل / فهرست آثار ملی ایران / شهر ملایر
ویدئو / حال این روزهای تالاب «آقگل» ملایر
تالاب «آقگل ملایر» یکی از تالاب‌های طبیعی ایران است و بزرگ‌ترین تالاب فصلی استان همدان محسوب می‌شود. این تالاب فصلی در مرز استان‌های مرکزی و همدان و در فاصله ۲۰ کیلومتری شمال شرقی شهر ملایر قرار دارد. تالاب آقگل به عنوان یکی از زیستگاه‌های عمده پرندگان، در اردیبهشت سال ۱۳۹۰ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسید. با توجه به همزمانی فصل پرآبی تالاب با کوچ پرندگان در اواخر زمستان و اوایل بهار، این تالاب مسیر مهاجرت حدود ۲۰ هزار گونه پرنده آبزی و کنار آبزی است.
۱۳۹۹/۰۲/۰۷ / استانی-شهرستانها / شورای شهر‌ / شهرداری / بودجه
تبدیل شهرداری‌ها به اداره کاریابی
رئیس شورای اسلامی شهر ملایر اعلام کرد: شهرداری ها تراکم نیرو دارند به طوریکه در سنوات گذشته تعداد زیادی نیرو بدون ضابطه وارد شهرداری ها شده و این سازمان خدمات رسان تبدیل به اداره کاریابی شده است.
تخصیص ۱۵ میلیارد اعتبار برای تکمیل کانال جمع‌آوری آب‌های سطحی کوچه ناسیونال
۱۳۹۹/۰۱/۲۵ / استانی-شهرستانها / شهرداری
تخصیص ۱۵ میلیارد اعتبار برای تکمیل کانال جمع‌آوری آب‌های سطحی کوچه ناسیونال
فرماندار ویژه شهرستان ملایر گفت: امسال شهر ملایر به منظور تکمیل و به سرانجام رساندن پروژه‌های نیمه‌ کاره، باید به یک کارگاه عمرانی تبدیل شود.
توزیع ۱۰ هزار بسته ماسک رایگان در حاشیه شهر ملایر
۱۳۹۹/۰۱/۱۸ / استانی-شهرستانها / کروناویروس / ماسک
توزیع ۱۰ هزار بسته ماسک رایگان در حاشیه شهر ملایر
به مناسبت ولادت حضرت علی اکبر(ع) و هفته جوان ۱۰ هزار بسته ماسک رایگان و بسته های حمایتی در مناطق حاشیه شهر ملایر و درب منازل تحویل اهالی منطقه شد.
مصرف ۱۰۰ هزار لیتر محلول ضدعفونی کننده در ملایر
۱۳۹۹/۰۱/۱۲ / استانی-شهرستانها / کروناویروس / آتش‌نشانی
مصرف ۱۰۰ هزار لیتر محلول ضدعفونی کننده در ملایر
سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی ملایر به فعالیت های صورت گرفته در دو ماه ‏اخیر این سازمان در راستای مبارزه و پیشگیری با کروناویروس اشاره کرد و گفت: حدود ۱۰۰ ‏هزار لیتر محلول ضدعفونی کننده برای گندزدایی در سطح شهر ملایر، تهیه و استفاده شده است.
ملایر شهر جهانی مبل و منبت جهان شد
۱۳۹۹/۰۱/۰۹
ملایر شهر جهانی مبل و منبت جهان شد
وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اعلام خبری ثبت شدن جهانی صنایع دستی سه تا از شهرهای ایران و یک روستا را اعلام کرد. در این خبر از شهر ملایر به عنوان شهر جهانی منبت نام برده شده است.
استقرار اکیپ کنترل بیماری کرونا در ورودی شهر/بهبودی ۱۲ بیمار مشکوک به کرونا در ملایر
۱۳۹۸/۱۲/۱۴ / استانی-شهرستانها / کروناویروس / شبکه بهداشت و درمان
استقرار اکیپ کنترل بیماری کرونا در ورودی شهر/بهبودی ۱۲ بیمار مشکوک به کرونا در ملایر
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان ملایر از برپایی ایستگاه اطلاع رسانی و آموزش بیماری کووید ۱۹ و فعالیت اکیپ کنترل و نظارت بر بیماری کرونا در ورودی شهر ملایر واقع در میدان استقلال خبر داد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / استانی-شهرستانها / نیروی انتظامی / پلیس / اراذل و اوباش
دستگیری ۲ نفر از اراذل و اوباش ملایر
فرمانده انتظامی شهرستان ملایر از شناسایی و دستگیری دو نفر از اراذل و اوباش توسط پلیس ملایر خبر داد و گفت: در راستای اعلام نارضایتی شهروندان در یکی از نقاط حاشیه ای شهر ملایر مبنی بر ایجاد مزاحمت، شرارت و توزیع مواد مخدر توسط دو نفر از اوباش در این منطقه، این مأموریت به صورت ویژه در دستور کار مأموران کلانتری ۱۲ پاسداران قرار گرفت.
۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / استانی-شهرستانها / شهرداری / عکسبرداری هوایی / نقشه
نقشه رقومی شهر ملایر تهیه شد
شهردار ملایر گفت: به همت شهرداری ملایر نقشه رقومی(دیجیتال) یک هزارم شهر ملایر از عکس های هوایی با مقیاس یک پنج هزارم تهیه و توسط سازمان نقشه برداری کل کشور تأیید شد.
۱۳۹۸/۱۰/۰۳
در جستجوی والدین نوزاد رها شده
فرمانده انتظامی شهرستان ملایر از پیداشدن نوزاد سه روزه ای توسط پلیس ملایر خبر داد و گفت: مأموران کلانتری ۱۱ شهدا حین گشت زنی در سطح حوزه استحفاظی مشاهده کردند در یکی از بلوارهای سطح شهر ملایر دختری سه روزه به حال خود رها شده است.
۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / استانی-شهرستانها / دکه مطبوعات / فرهنگ / روزنامه
شهری که دکه مطبوعاتی ندارد
شهر ملایر، با سابقه ۷۰ ساله کار مطبوعاتی و سبقه طولانی آن در عرصه فرهنگ، ادب و هنر همواره به عنوان شهر فرهنگی استان شناخته شده و پرآوازه است اما اکنون پنج ماهی است که این شهر فرهنگی با نقصانی بزرگ دست و پنجه نرم می کند، ملایر با داشتن سه نشریه محلی فعال و نمایندگی روزنامه های سراسری، بنابه دلایلی فاقد دکه مطبوعاتی است.
۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / استانی-شهرستانها / استعفا / شهرداری / شورای شهر‌
پشت پرده شایعه استعفای شهردار ملایر
سخنگوی شورای اسلامی شهر ملایر گفت: چندی پیش طرح سوال توسط اعضای شورای شهر از ‏شهردار ملایر کلید خورد و اعضا پنج سوال از شهردار پرسیدند.‏
۱۳۹۸/۰۸/۰۶ / شرکت آب منطقه ای همدان / استانی-اقتصادی / انتقال آب از سد کلان ملایر
انتقال آب از سد کلان ۶ میلیارد اعتبار نیاز دارد
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان با بیان اینکه پروژه انتقال آب از سد کلان به شهر ملایر نیازمند ۶ میلیارد تومان اعتبار است، گفت: خط انتقال آب از سد کلان به ملایر ۸۵ درصد پیشرفت داشته و برای اتمام نیازمند ۶ میلیارد تومان است.
۱۳۹۸/۰۸/۰۵ / استانی-شهرستانها / شهر ملایر
ملایر در سوگ عظمی...‏
اذا مات العالم الفقیه ثلم فی الاسلام ثلمة لایسدها شیء:"وقتی عالمی فقیه، فوت کند در اسلام رخنه و ‏حفره‌ای ایجاد می‌شود که هیچ چیزی نمی‌تواند جای آن را پر کند."‏ در شب رحلت پیامبر مهربانی ‌ها حضرت رسول اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) و با کمال تاسف و تاثر روح بلند عالم کامل و عارف وارسته حضرت آیت‌الله‌ حاج شیخ ‏جلال‌الدین لطیفی گنبدی به ملکوت اعلی پیوست.‏
۱۳۹۸/۰۸/۰۵
شاگرد علامه طباطبایی درگذشت
آیت الله لطیفی گنبدی از علمای اخلاق شهر ملایر که چهار سال از شاگردان درس علامه طباطبایی بود، دار فانی را وداع گفت.
۱۳۹۸/۰۸/۰۵
درگذشت آیت الله لطیفی گنبدی از علمای ملایر
عالم ربانی آیت الله لطیفی گنبدی از علمای بزرگ شهر ملایر دار فانی را وداع گفت.
۱۳۹۸/۰۷/۱۷ / استاندارد / تجهیزات شهربازی‌ها / شهر ملایر / استانی-شهرستانها
تعلیق و ابطال۱۱ فقره پروانه کاربرد علامت استاندارد در ملایر
رئیس اداره استاندارد ملایر با بیان اینکه طی یک سال گذشته ۱۱ فقره پروانه کاربرد علامت استاندارد در این شهرستان تعلیق و ابطال شد، گفت: در این مدت مجوز بهره‌برداری تجهیزات شهربازی برای ۴۴ دستگاه صادر و تمدید و ۱۸ مورد بازرسی از شهربازی‌ها صورت پذیرفت.
۱۳۹۸/۰۶/۲۸ / اداره ورزش و جوانان / شهر ملایر
اداره ورزش و جوانان ملایر ۶ ماه بدون مدیر اداره می شود
فرماندار ویژه ملایر با بیان اینکه مدت 6 ماه است اداره ورزش و جوانان ملایر بدون مدیر اداره شده و در بلاتکلیفی به سر می برد، تأکید کرد: باید مدیرکل ورزش و جوانان همدان در اسرع وقت با هماهنگی ما، فرد مناسبی را برای اداره ورزش و جوانان ملایر معرفی کند و این وضعیت باید زودتر تعیین تکلیف شود.
۱۳۹۸/۰۶/۱۶ / جشنواره انگور / شهر ملایر
ملایر برای برگزاری جشن "جهانی شدن انگور" آماده می‌شود
اینجا ملایر است؛ شهرستانی در غرب کشور، با تاکستان‌های سر سبز انگور و مهد تولید خوشه‌های زرینی که کام مردم این دیار را از دیرباز شیرین کرده و شیره انگور و حبه‌های کشمش آن سوغات همیشگی باغداران زحمتکش این دیار برای سایر ساکنان ایران زمین بوده است.
۱۳۹۸/۰۶/۰۲ / دپوی زباله / ملایر / تصاویر
(تصاویر) وضعیت نامناسب دپوی زباله در ملایر
در پنجاه کیلومتری شهر همدان و ده کیلومتری شهر ملایر نزدیکی شهر جوکار ، محل دفن زباله های شهر ملایر است که متاسفانه هر روز بیشتر از روز قبل زمین و هوا را آلوده می سازد
۱۳۹۸/۰۵/۲۸ / قاتل / شهر ملایر
آخرین وضعیت زن قاتل چهار شهروند ملایری
فرمانده انتظامی شهرستان ملایر از دستگیری زنی که قاتل چهار شهروند ملایری بود، خبر داد و گفت: زن متهم به قتل 4 شهروند ملایری با ذکاوت پلیس شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد.
۱۳۹۸/۰۵/۰۷ / ضرب و شتم طلبه / شهر ملایر / امر به معروف و نهی از منکر
ضرب و شتم طلبه ملایری ‏صحت دارد؟
طی روزهای اخیر اخباری در مورد ضرب و شتم طلبه ملایری به علت امر به معروف و نهی از منکر در ملایر پیچیده است، برخی آن را تأیید و برخی رد کردند.
۱۳۹۸/۰۵/۰۳
مرگ مرموز ۴ نفر در ملایر ‏
فرمانده انتظامی شهرستان ملایر با اشاره به فوت مشکوک چهار تن بر اثر مسمومیت در دو محله مختلف شهر ملایر، گفت: به دنبال اعلام یک فقره فوت مشکوک در یکی از محله‌های ملایر، تیمی از ماموران کلانتری ۱۲ به محل اعزام شدند.
۱۳۹۸/۰۴/۲۵ / شفاف‌سازی / اختلاس / آتش‌نشانی / شهر ملایر
شفاف‌سازی اختلاس آتش‌نشانی ملایر
امروز صبح نخستین نشست خبری شهردار ملایر با خبرنگاران و اصحاب رسانه در سالجاری شامل پرسش و پاسخ ۳ ساعته بود و بسیاری از ابهامات در حوزه کاری شهرداری، با توضیحات شهردار و معاونانش برطرف و شفاف‌سازی شد.
۱۳۹۸/۰۴/۲۲ / ملایر / موزه
خانه لطفعلیان تنها موزه شهر ملایر
همدان-ایرنا- عمارت لطفعلیان تنها موزه شهر ملایر است که در خیابان شهید مصطفی خمینی قرار دارد. این خانه قدیمی، بخشی از یک مجموعه سکونتگاهی به یادگار مانده از دوره قاجار است. عکس از مرضیه بختیاری
۱۳۹۸/۰۴/۰۵ / بازار سنتی / شهر ملایر
بحران در بازار سنتی ملایر
فراندار ویژه ملایر گفت: در حال حاضر در زمینه های برق، گاز و سد معبر در بازار سنتی ملایر مشکل داریم و به علت بیمه نبودن اجناس و مغازه های موجود در این بازار اگر بحران و حادثه ای چون بازار تبریز رخ دهد، به طور قطع خسارت شدیدی وارد می شود.
۱۳۹۸/۰۴/۰۳ / دفاع مقدس / راه شهیدان / لشکر انصارالحسین / شهید حسین همدانی / شهر ملایر / همدان / خانواده‌های شهدا
این مادر شهید نگران مراسم تشییع پسرش است
شهرستان ملایر دیار ۱۱۰۲ شهید گلگون کفنی است که سینه سپر کردند و از جان شیرین، همسر، فرزند و خانواده خود گذشتند تا امروز من و شما در امنیت و با عزت و آزادگی زندگی را سپری کنیم. روحانی شهید «احمد جوکار» از شهدای محراب و منبر است که در سال ۱۳۴۰ در ملایر متولد شد و آموزش ابتدایی تا دبیرستان را در آن شهر فرا گرفت.
۱۳۹۸/۰۳/۲۸ / خانه منصوری
طلسم خانه منصوری در حال شکسته شدن
خانه قدیمی منصوری واقع در بلوار سیف الدوله شهر ملایر، متعلق به مرحوم عبدالصمد منصوری است و حدود2850 مترمربع مساحت دارد.
۱۳۹۸/۰۳/۲۶ / آتش سوزی جنگلی
اطفای۳۲ مورد آتش سوزی در زمین های کشاورزی و حاشیه شهر ملایر
مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی ملایر گفت: پیرو توصیه های قبلی سازمان آتش نشانی ملایر برای مقابله با آتش سوزی مراتع و جنگل ها آتش نشانان ملایر در 7 روز گذشته بیش از ۳۲ مورد آتش سوزی و عملیات اطفای حریق خار و خاشاک و علف های هرز در حاشیه شهر و در روستاها را خاموش و از گسترش آن به دیگر مناطق مجاور جلوگیری کردند.
۱۳۹۸/۰۳/۱۵ / شهر ملایر / قطار / مشهد / منطقه همدان
آغاز فروش بلیت ملایر به مشهد و برعکس
سخنگوی کمیسیون فرهنگی و نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی در دیدار با مدیر عامل راه‌آهن کشور و معاون سفرهای شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی از آغاز فروش بلیت ملایر به مشهد و بالعکس همانند گذشته خبر داد.
۱۳۹۸/۰۳/۱۵ / زنبور عسل / شهر ملایر / منطقه همدان
حمله زنبورهای عسل به منزل مسکونی در ملایر
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی ملایر تجاوز انبوه زنبورهای عسل به منزل مسکونی در ملایر خبر داد و گفت: طی تماس تلفنی یکی از شهروندان با سامانه 125، حمله تعداد بیش از 2000 زنبور عسل به منزل مسکونی گزارش شد.
۱۳۹۸/۰۱/۲۰ / سد ملایر / سرریز شدن سد / بارندگی
(تصاویر) سرریز شدن سد کلان ملایر بر اثر بارندگی‌
سد کلان ملایر یکی از بزرگ‌ترین سد‌های غرب کشور در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر ملایر قرار دارد.
۱۳۹۸/۰۱/۱۷
اثر ثبت‌شده ملی که در بارش‌ها فرو ریخت +تصاویر
«یخچال میرفتاح» از آثار دوره قاجاریه در شهر ملایر استان همدان که در فهرست آثار ملی نیز ثبت شده و به تازگی برای افتتاح مرمت شده بود؛ فرو ریخت. یخچال میرفتاح از آثار…
۱۳۹۸/۰۱/۱۷
« یخچال میرفتاح » فرو ریخت
«یخچال میرفتاح» از آثار دوره قاجاریه در شهر ملایر که در فهرست آثار ملی نیز ثبت شده و به تازگی برای افتتاح مرمت شده بود؛ فرو ریخت.
۱۳۹۸/۰۱/۱۲
یخچال قاجاری ملایر تنها قربانی تاریخی سیل + فیلم
معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی استان همدان خبر داد: بارش باران‌های سیل‌آسا در استان همدان حدود ۷۰ درصد از یخچال قاجاری «میرفتاح» شهر ملایر را تخریب کرد.
۱۳۹۸/۰۱/۰۷
سیل ملایر دختر ۱۰ ساله را با خود برد
مدیرکل مدیریت بحران استانداری همدان گفت: سیل رودخانه «حرم آباد» شهر ملایر یک دختر ۱۰ ساله را با خود برد. شب گذشته یک موتور سوار با عبور از لابلای موانع سعی در عبور از یک پل باریک را داشت. سیلاب که روی پل را فرا گرفته بود موجب برهم خوردن تعادل موتورسیکلت و سقوط سرنشینان این وسیله نقلیه شامل پدر و دختر نوجوان در داخل رودخانه شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •