دوشنبه, ۵ آبان, ۱۳۹۹ / 26 October, 2020
شورای عالی بیمه
۴ شرکت بیمه جدید در راه است
۱۳۹۹/۰۷/۲۹ / غلامرضا سلیمانی / بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران / بیمه سلامت / شورای عالی بیمه / خسارت بیمه / بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران / معافیت پرداخت حق بیمه / بورس / بیمه درمان / بیمه بیکاری
۴ شرکت بیمه جدید در راه است
تهران - ایرنا - رییس بیمه مرکزی از تاسیس چهار شرکت بیمه‌ای جدید خبر داد و گفت: علاقه بخش‌های حقیقی و حقوقی برای ایجاد شرکت‌های بیمه زیاد شده است و این تعدد شرکت‌های بیمه باعث رقابت در صنعت بیمه می‌شود تا خدمات بیمه‌ای با مناسب‌ترین قیمت و بهترین کیفیت در دسترس بیمه‌گذاران قرار گیرد.
دستورالعمل خدمات پزشکی از راه دور ابلاغ شد
۱۳۹۹/۰۷/۲۴ / تله مدیسین / کرونا / ویروس کرونا / بیمه سلامت / نسخه / سازمان بیمه سلامت ایران / فاصله گذاری اجتماعی / طرح نسخه الکترونیکی / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
دستورالعمل خدمات پزشکی از راه دور ابلاغ شد
تهران - ایرنا - معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت گفت: با توجه به شرایط اپیدمی کرونا دستورالعمل خدمات تله مدیسین (پزشکی از راه دور) ابلاغ شده و ایجاد زیرساختهای فنی آن در دستور کار دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت و سازمان‌های بیمه‌گر قرار گرفت.
احکام برقراری مستمری بازنشستگی صادر می‌شود
۱۳۹۹/۰۷/۱۹ / سازمان تامین اجتماعی / شورای عالی بیمه / بازنشستگان
احکام برقراری مستمری بازنشستگی صادر می‌شود
تهران - ایرنا - معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی گفت: به منظور افزایش رضایت مخاطبان و همچنین در راستای اصلاح فرایندهای جاری، واحدهای اجرایی این سازمان باید پس از احراز شرایط قانون بازنشستگی و دریافت استعلام ترک کار بیمه‌شده، پیش‌نویس حکم بازنشستگی را با لحاظ مجموع سوابق پرداخت حق بیمه و رعایت قوانین صادر کنند.
صنعت بیمه به شدت نیازمند شرکت های دانش بنیان است
۱۳۹۹/۰۷/۱۰ / بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران / توسعه اقتصادی / شورای عالی بیمه
صنعت بیمه به شدت نیازمند شرکت های دانش بنیان است
تهران -ایرنا-رئیس کل بیمه مرکزی از آمادگی صنعت بیمه برای سرمایه گذاری ۸۰۰ میلیاردتومانی به منظور تکمیل زیرساخت های آی تی این صنعت در کشور خبر دادو تاکید کرد:صنعت بیمه به شدت نیازمند خدمات شرکت های دانش بنیان است.
سقف خرید سهام بورس برای صنعت بیمه بیشتر شد
۱۳۹۹/۰۷/۰۷ / بورس / بازار بورس / سازمان بورس و اوراق بهادار / اخبار بورس / بازار / بازار سرمایه / بازار سهام / سهام / سرمایه گذاری / بیمه
سقف خرید سهام بورس برای صنعت بیمه بیشتر شد
بر اساس مصوبه جدید شورای عالی بیمه، سقف خرید سهام از بازار سرمایه برای شرکت‌ها و موسسات بیمه‌ای افزایش می‌یابد.
دریافت هزینه خسارت متفرقه بیماران از بیمه ها تسهیل می شود
۱۳۹۹/۰۷/۰۷ / _بیمه / وزارت بهداشت / شورای عالی بیمه
دریافت هزینه خسارت متفرقه بیماران از بیمه ها تسهیل می شود
رئیس و دبیر شورای عالی بیمه از تسهیل و الکترونیکی کردن دریافت هزینه خسارت متفرقه خبر داد.
برنامه‌های فرهنگی سازمان تامین اجتماعی در قالب ماموریتی ویژه دنبال می‌شوند
۱۳۹۹/۰۷/۰۶ / سازمان تامین اجتماعی / شورای عالی بیمه / اصناف
برنامه‌های فرهنگی سازمان تامین اجتماعی در قالب ماموریتی ویژه دنبال می‌شوند
تهران - ایرنا - مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی ســازمان تامین اجتماعی گفت: برنامه‌های فرهنگی این سازمان در سه محور «گفتمان‌سازی در حوزه بیمه و تامین اجتماعی، ارتباط نظام‌مند با شرکای اجتماعی و افزایش رضایتمندی شرکای اجتماعی» در چارچوب برنامه‌های مدون تصویب و در قالــب ماموریتی ویژه دنبال می‌شود.
۱۳۹۹/۰۷/۰۶
پیوند صنعت بیمه و بازارهای سرمایه‌ای مستحکم‌تر خواهد شد
حضور سیاست‌گذاران بانکی در حوزه‌های بیمه‌ای نشانه پیوند بانک و بیمه به شمار می‌رود که در آینده‌ای نزدیک محصولات متنوعی به بازار این صنعت اضافه خواهد کرد. به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل بیمه مرکزی، دکتر غلامرضا سلیمانی که در آیین افتتاح ساختمان جدید شرکت سهامی بیمه ما سخن می‌گفت با اعلام این مطلب افزود: رونق بازار «بیمه بانک» در گرو مجموعه‌ای یکدست، خوشفکر و مبتکر است که خوشبختانه در راس هرم و بدنه هر دو صنعت حضوری فعال دارند.رییس کل بیمه مرکزی، ضمن تبریک هفته دفاع مقدس، ابراز امیدواری کرد نامگذاری ساختمان جدید شرکت بیمه ما به نام سپهبد دل‌ها، حاج قاسم سلیمانی در ارایه خدمات مخلصانه و بی‌تکلف به مردم، اثربخش باشد.دکتر …
۱۳۹۹/۰۷/۰۶
نسخه دارو‌های شیمی درمانی، الکترونیک می‌شود
رئیس و دبیر شورای عالی بیمه سلامت وزارت بهداشت از اقدامات انجام شده برای نسخه نویسی الکترونیک دارو‌های شیمی درمانی و الزامات در نظر گرفته شده برای بیمارستان‌ها و مراکز شیمی درمانی خبر داد.
افزایش ۲۰ درصدی سقف خرید سهام شرکت‌های بورسی از سوی بیمه‌گران
۱۳۹۹/۰۷/۰۵ / بازار سرمایه / غلامرضا سلیمانی / بیمه مرکزی
افزایش ۲۰ درصدی سقف خرید سهام شرکت‌های بورسی از سوی بیمه‌گران
رئیس کل بیمه مرکزی گفت: بر اساس مصوبه شورای عالی بیمه، به شرکت‌ها و مؤسسات بیمه‌ای اجازه داده می‌شود تا ۲۰ درصد بیشتر از سقف پیش بینی شده قبلی برای خرید سهام از بازار سرمایه اقدام کنند.
۱۳۹۹/۰۷/۰۵
پوشش بیمه‌ای خدمات توان‌بخشی به کجا رسید؟
دبیر و رئیس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت درباره وضعیت پوشش بیمه‫ای خدمات توان بخشی، گفت: در حال حاضر پیشنهاد کردیم که تا هر مبلغی را که سازمان مدیریت به ما ارائه دهد، به همان میزان اولویت‌بندی کرده و خدمات توان‌بخشی را برای بیمارانی که بیشترین نیاز را دارند، تحت پوشش بیمه قرار دهیم.به گزارش ایسنا، سجاد رضوی درباره وضعیت پوشش بیمه‌ای خدمات توانبخشی گفت: طبق قانون باید خدمات مربوط به توان‌بخشی را تحت پوشش بیمه قرار دهیم، اما با توجه به اینکه این موضوع نیاز به منابع و اعتبارات دارد، در صورتی که منابع آن را در اختیار قرار دهند، برای پوشش بیمه‌ای این خدمات اقدام می‌کنیم.رضوی با بیان اینکه پوشش بیمه‌ای خدمات توان‌بخشی در سال گذشته به حدود ۲۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داشت، گفت: در حال حاضر پیشنهاد …
۱۳۹۹/۰۷/۰۳
رییس کل بیمه مرکزی:بیمه ایران پشتوانه صنعت بیمه کشور است
رییس شورای عالی بیمه از چابک سازی، هوشمندسازی و نوگرایی در طراحی محصولات به عنوان مولفه های اصلی توسعه ای در صنعت بیمه یاد کرد و افزود: پایین آوردن ضریب خسارت و افزایش سرمایه و همچنین سطح توانگری مالی سه ماموریت اساسی هیات مدیره شرکت های بیمه ای به شمار می رود.
این افراد واکسن رایگان آنفولانزا می گیرند
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / پوشش بیمه‌ای واکسن / واکسن / واکسن آنفلوآنزا
این افراد واکسن رایگان آنفولانزا می گیرند
دبیر و رئیس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت درباره سرانجام پوشش بیمه‌ای واکسن آنفلوآنزا توضیح داد. نوشته این افراد واکسن رایگان آنفولانزا می گیرند اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
سرانجام پوشش بیمه‌ای واکسن آنفلوآنزا
۱۳۹۹/۰۷/۰۲
سرانجام پوشش بیمه‌ای واکسن آنفلوآنزا
دبیر و رییس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت درباره سرانجام پوشش بیمه ای واکسن آنفلوآنزا توضیح داد.
خبر مهم درباره دریافت رایگان واکسن آنفولانزا
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / ارز / پوشش / سلامت / واکسن
خبر مهم درباره دریافت رایگان واکسن آنفولانزا
اقتصاد نیوز : طبق اعلام دبیر و رییس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت، گروه های در معرض خطر و دارای اولویت واکسن آنفولانزا را به صورت رایگان دریافت خواهند کرد.
پرداخت خسارات حوادث طبیعی با تاسیس صندوق بیمه همگانی
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / غلامرضا سلیمانی / بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران / وزارت اقتصاد و امور دارایی / شورای عالی بیمه
پرداخت خسارات حوادث طبیعی با تاسیس صندوق بیمه همگانی
تهران - ایرنا - غلامرضا سلیمانی گفت: تاسیس صندوق بیمه حوادث طبیعی، پشتوانه محکمی برای دولت و مردم خواهد بود و در آینده نزدیک با آغاز فعالیت این صندوق، دغدغه‌های مختلف در حوزه چگونگی تامین منابع برای پرداخت خسارات ناشی از حوادث طبیعی، برطرف خواهد شد.
عناوین شغلی بیمه‌شدگان تامین اجتماعی به‌ روز شد
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / سازمان تامین اجتماعی / شورای عالی بیمه
عناوین شغلی بیمه‌شدگان تامین اجتماعی به‌ روز شد
تهران - ایرنا - مدیر کل نامنویسی و حساب‌های انفرادی سازمان تامین اجتماعی از به‌ روزرسانی عناوین شغلی بیمه‌شدگان تامین اجتماعی خبر داد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۴
کسب رتبه یک توانگری بیمه نوین برای چهارمین سال متوالی
طبق  اعلام بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، بیمه نوین برای  چهارمین سال پیاپی، رتبه یک توانگری مالی را کسب کرد. با توجه به پیاده‌سازی مدیریت صحیح ریسک و عملیات بیمه گری مناسب، نسبت توانگری مالی این شرکت  ۱۱۴ درصد و در سطح یک توسط بیمه مرکزی ج.ا.ایران تایید شده است.بر اساس این گزارش، شرکت‌های بیمه در اجرای مقررات مصوب شورای عالی بیمه (آیین‌نامه شماره ۶۹) موظفند توانگری مالی خود را پس از حسابرسی صورت‌های مالی سالانه، محاسبه و همراه اظهارنظر حسابرس و بازرس قانونی به بیمه مرکزی ارسال کنند. بیمه مرکزی سپس این گزارش را بررسی و نظر خود را درباره توانگری مالی اعلام می‌کند. شرکت‌هایی که در سطح «یک» توانگری قرار دارند، از توانایی کافی برای ایفای تعهدات خود در مقابل بیمه‌گذاران و صاحبان حقوق آنها برخوردارند. بیمه …
۱۳۹۹/۰۶/۱۵
اما و اگرهای پوشش بیمه‌ای «یزیت از راه دور»
دبیر و رئیس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت با بیان اینکه تله مدیسین (پزشکی از راه دور) باید در کشور راه اندازی شود، گفت: البته به شرط اینکه شناسنامه آن نوشته شود، موارد و شاخص ها کاملا مشخص شود تا تقاضای القایی ایجاد نکند؛ به طوری که بیمه ها ورشکست شوند و برای خدمات اصلی هم نتوانند پول دهند.
۱۳۹۹/۰۶/۱۵
واریز بالاترین سود مشارکت بیمه‫گذاران عمر و سرمایه‫گذاری سال ۹۸ بیمه رازی
سود مشارکت در منافع بیمه‫گذاران عمر و سرمایه‫گذاری برای سال ۱۳۹۸ محاسبه و به اندوخته بیمه نامه‫ها واریز شد. شرکت بیمه رازی در راستای اجرای مواد آیین نامه ۶۸ شورای عالی بیمه‫، در سال ۱۳۹۸ نرخ سود قطعی ۳۹ درصد را برای اندوخته بیمه نامه های عمر و سرمایه‫گذاری محاسبه و به حساب بیمه نامه های مشمول واریز کرد.مدیر بیمه‫های زندگی بیمه رازی ضمن اعلام این خبر افزود: امکان مشاهده مبلغ سود مشارکت در منافع و سایر منافع مالی بیمه نامه ها برای نمایندگان و بیمه گذاران از طریق پرتال ویژه بیمه عمر در سامانه همراز به آدرس hamraz24.ir وجود دارد.
تحقق دولت الکترونیک ضامن توسعه اقتصادی و رضایت عمومی
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / غلامرضا سلیمانی / کرونا / بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران / شورای عالی بیمه
تحقق دولت الکترونیک ضامن توسعه اقتصادی و رضایت عمومی
تهران - ایرنا - رییس کل بیمه مرکزی اعلام کرد: چنانچه نهادها و سازمان‌ها برای تحقق دولت الکترونیک تمامی توان خود را به کار گیرند، مسیر توسعه اقتصادی و ضریب رضایت عمومی افزایش خواهد یافت.
حق‌بیمه پیمانکاری قبل از انعقاد قرارداد توسط سازمان تامین اجتماعی اعلام می‌شود
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / سازمان تامین اجتماعی /  مصطفی سالاری / شورای عالی بیمه
حق‌بیمه پیمانکاری قبل از انعقاد قرارداد توسط سازمان تامین اجتماعی اعلام می‌شود
تهران - ایرنا - مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: با صدور بخشنامه تنقیحی، دریافت حق‌بیمه از قراردادهای پیمانکاری، امکان تعیین و اعلام ضرایب حق بیمه مربوط به قراردادهای پیمان در ابتدای انعقاد این قراردادها به کارفرما و پیمانکار فراهم می‌شود تا پیمانکاران بتوانند با آگاهی از مبلغ حق بیمه در مناقصات شرکت کنند.
هزینه‌های درمان بیماران کرونایی تفاوتی با سایر بیماران ندارد
۱۳۹۹/۰۶/۰۷ / همه_باهم_علیه_کرونا / کرونایی / شورای عالی بیمه / وزارت بهداشت / کرونا
هزینه‌های درمان بیماران کرونایی تفاوتی با سایر بیماران ندارد
مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر گفت: هزینه های درمان بیماران کرونایی تفاوتی با سایر بیماران ندارد و بیمه سلامت ۹۰ درصد از هزینه دارو و درمان این بیماران که مورد تایید وزارت بهداشت و شورای عالی بیمه است تعهد نموده‌است.
ساده‌سازی فرآیند عرضه محصولات بیمه‌ای یک ضرورت است
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ / غلامرضا سلیمانی / بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران / شورای عالی بیمه
ساده‌سازی فرآیند عرضه محصولات بیمه‌ای یک ضرورت است
تهران - ایرنا - رئیس کل بانک مرکزی گفت: ایجاد تحول بنیادین در صنعت بیمه در گرو تعامل بیشتر شبکه فروش با شرکت‌های بیمه و تلاش برای ایجاد جذابیت‌ در طراحی محصولات صنعت بیمه است.
آیین نامه اجرایی نسخه الکترونیک به بیمه‌ها ابلاغ شد
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ / بیمه سلامت / سرطان / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
آیین نامه اجرایی نسخه الکترونیک به بیمه‌ها ابلاغ شد
تهران - ایرنا - رییس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت از ابلاغ آیین نامه اجرایی نسخه الکترونیک به اعضای شورای عالی بیمه مانند سازمان‌های بیمه ای و نظام پزشکی خبر داد.
تعرفه جدید ویزیت پزشکان  عمومی و متخصص سال 99
۱۳۹۹/۰۵/۲۹
تعرفه جدید ویزیت پزشکان عمومی و متخصص سال 99
شورای عالی سازمان نظام پزشکی پس از بررسی های لازم در کمیسیون تخصصی تعرفه و بیمه و با استناد به مصوبات این شورا، در نهایت به وزیر بهداشت و رئیس شورای عالی بیمه اعلام نمود که افزایش تعرفه های پزشکی برای سال ۹۹ مطابق با افزایش تورم و دستمزدها باشد.در این مطلب به تعرفه های ویزیت پزشکان عمومی و متخصص سال 99 اشاره شده است.
هواپیمای سانحه‌دیده اوکراینی تحت پوشش بیمه‌های اروپایی بود
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / اوکراین / بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران / ویروس کرونا / سقوط هواپیما / شورای عالی بیمه / بیمه شخص ثالث
هواپیمای سانحه‌دیده اوکراینی تحت پوشش بیمه‌های اروپایی بود
تهران - ایرنا - رئیس کل بیمه مرکزی درباره پرداخت خسارت به هواپیمای اوکراینی گفت: این هواپیما توسط شرکت‌های بیمه‌ای در اوکراین و اتکایی اروپایی تحت پوشش قرار گرفته بود و شرکت‌های ایرانی ارتباطی با این موضوع ندارند.
اعضای ناظر در شورای عالی بیمه تعیین شدند
۱۳۹۹/۰۵/۱۹ / شورای عالی بیمه
اعضای ناظر در شورای عالی بیمه تعیین شدند
ایلنا: نظری خانقاه و صمدی به عنوان ناظران مجلس جهت حضور در شورای عالی بیمه تعیین شدند.
دو نماینده عضو شورای عالی توسعه فرهنگ ایثار و شهادت شدند
۱۳۹۹/۰۵/۱۹ / کمیسیون اجتماعی / شورای عالی بیمه / مجلس شورای اسلامی / شورای عالی سلامت
دو نماینده عضو شورای عالی توسعه فرهنگ ایثار و شهادت شدند
دو نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، عضو شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت شدند.
تعرفه تست کرونا در بخش دولتی و خصوصی اعلام شد
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / بیمارستان / تجهیزات پزشکی / دولتی و خصوصی / سازمان نظام پزشکی / سلامت
تعرفه تست کرونا در بخش دولتی و خصوصی اعلام شد
دبیر و رییس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت کشور گفت: در هفتاد و هشتمین جلسه شورای عالی بیمه سلامت کشور چندین موضوع بررسی و مورد تصویب قرار گرفت.
بازنگری در تعرفه تست مولکولی کرونا
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / کرونا / ویروس کرونا / شورای عالی بیمه / تست کرونا / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
بازنگری در تعرفه تست مولکولی کرونا
تهران- ایرنا- رییس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت از بازنگری در تعرفه خدمت تشخیصی کووید ۱۹ بر اساس آزمایش‌های مولکولی و PCR خبر داد.
رمدسیویر و فاویپیراویر بیمه می‌شوند؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
رمدسیویر و فاویپیراویر بیمه می‌شوند؟
دبیر و رئیس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت کشور گفت: در جلسه شورای عالی بیمه سلامت کشور چندین موضوع بررسی و مورد تصویب قرار گرفت. یکی از این مصوبات، بازنگری تعرفه خدمت آزمایشگاهی تشخیص کووید۱۹ بر اساس آزمایش‌های مولکولی PCR بود.
شرط پوشش بیمه‌ای داروی «رمدسیویر» و «فاویپیراویر»
۱۳۹۹/۰۵/۱۰ / ویروس کرونا / درمان کرونا
شرط پوشش بیمه‌ای داروی «رمدسیویر» و «فاویپیراویر»
رییس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت، درباره شرایط قائل شدن پوشش بیمه‌ای برای دو داروی کمک کننده به درمان کرونا و واکسن آنفلوآنزا توضیح داد.
تولید داروهای کرونا با هدف جمع شدن بازار سیاه
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
تولید داروهای کرونا با هدف جمع شدن بازار سیاه
رئیس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت گفت: هدف از تولید داروهای کرونا جلوگیری از قاچاق و ورود این داروها به بازار سیاه است.
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
انجام تست کرونا در مراکز ۱۶ ساعته رایگان است
رییس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت گفت:«اگر کسی مشکوک به کرونا بوده و علائم هم داشته باشد و به مراکز ۱۶ ساعته کرونا مراجعه کند در صورت تشخیص و درخواست پزشک، از او رایگان تست گرفته می‌شود.» سیدسجاد رضوی در گفت‌وگو با ایرنا درباره تعرفه تست‌های کرونا افزود:«اگر شخص به مرکز خصوصی مراجعه کرده و علائم کرونا هم نداشته باشد باید هزینه تست را بپردازد. بر اساس دستورالعمل‌های معاونت بهداشت، تست کرونا در بخش دولتی فقط در صورتی که فرد علائم داشته باشد یا دچار بیماری زمینه‌ای باشد یا زن باردار باشد به صورت رایگان انجام می‌شود. در سایر کشورها نیز به همین صورت است که اگر شخص بدون علائم بخواهد تست کرونا انجام بدهد خودش باید هزینه را پرداخت کند. محدودیت تست کرونا …
برای تست کرونا رایگان کجا برویم؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۲
برای تست کرونا رایگان کجا برویم؟
رییس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت گفت: اگر کسی مشکوک به کرونا بوده و علائم هم داشته باشد و به مراکز ۱۶ ساعته کرونا مراجعه کند، در صورت تشخیص و درخواست پزشک، از او رایگان تست گرفته می‌شود.
داروهای درمان کرونا زیر پوشش بیمه می‌روند؟ | درمان کرونا در بیمارستان‌های دولتی رایگان است
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
داروهای درمان کرونا زیر پوشش بیمه می‌روند؟ | درمان کرونا در بیمارستان‌های دولتی رایگان است
رئیس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت گفت: در صورتی که معاونت درمان وزارت بهداشت هزینه اثربخشی داروهای درمان کرونا را تایید کند، این داروها تحت پوشش بیمه قرار خواهند گرفت.
شرط پوشش بیمه‌ای «فاویپیراویر» و «رمدسیویر»/ درمان کرونا رایگان است
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
شرط پوشش بیمه‌ای «فاویپیراویر» و «رمدسیویر»/ درمان کرونا رایگان است
رئیس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت گفت: در صورتی که معاونت درمان وزارت بهداشت هزینه اثربخشی داروهای درمان کرونا را تایید کند این داروها تحت پوشش بیمه قرار خواهند گرفت.
قرار گرفتن در پروتکل درمانی، شرط پوشش بیمه‌ای داروی رمدسیویر
۱۳۹۹/۰۴/۳۱
قرار گرفتن در پروتکل درمانی، شرط پوشش بیمه‌ای داروی رمدسیویر
رییس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت گفت: پوشش بیمه‌ای داروی رمدسیویر منوط به قرار گرفتن در پروتکل‌های درمانی معاونت درمان است و پس از آن، سازمان‌های بیمه‌گر و شورای عالی بیمه سلامت در مورد پوشش بیمه‌ای آن تصمیم می‌گیرند. به تازگی دو داروی رمدسیویر و فاویپیراویر در فهرست دارویی کشور قرار گرفته‌اند.
۱۳۹۹/۰۴/۲۹
چالش بزرگ صنعت بیمه همگانی‫سازی بیمه‫های اختیاری است
ماهیت صنعت بیمه با رویکرد اجتماعی تعریف می شود و محصول نهایی آن چیزی جز آرامش و اطمینان نیست.غلامرضا سلیمانی در دیدار با یکی از مدیران مسئول رسانه و کارکنان آن، ضمن اعلام این مطلب افزود: بزرگ‫ترین چالش صنعت بیمه همگانی‫سازی بیمه‫های اختیاری است و ما از رسانه‌ها انتظار داریم در این مسیر همراه ما باشند.رئیس کل بیمه مرکزی عملکرد این صنعت را در راستای افزایش سرمایه های اجتماعی، مناسب ارزیابی کرد و افزود: گسترش فرهنگ استفاده از محصولات بیمه‌ای علاوه بر افزایش سطح رفاه جامعه به رونق فضای کسب و کار نیز کمک می‌کند.وی از بیمه نامه‫های زندگی به عنوان نماد آینده نگری یاد کرد و گفت: با استفاده از ظرفیت‌های رسانه‌ای و همچنین قابلیت فراوان فضای مجازی می توان زمینه های افزایش امید در جامعه و رشد شاخص‫های اجتماعی …
۱۳۹۹/۰۴/۲۶
مردم به رسانه‌های جیبی خود اعتماد دارند
نیاز اصلی کشور، دستیابی به اطلاعات آزاد، شفاف و بی‌واسطه است که می‌تواند آرامش و اطمینان را در جامعه نهادینه کند. به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل بیمه مرکزی، دکتر غلامرضا سلیمانی در بازدید از موسسه رسانه‌ای دنیای اقتصاد با اعلام این مطلب افزود: به نسبت تغییر رویکرد اطلاع‌رسانی ابزار رسانه نیز تغییر کرده و مردم برای دریافت اخبار از مبادی رسمی، منتظر نمی‌مانند و از رسانه‌های جیبی خود بهره می‌گیرند. رییس کل بیمه مرکزی با بیان این مطلب که رشد صنعت بیمه با شاخص اطلاع‌رسانی ارتباط معناداری دارد، تصریح کرد: همان‌گونه که دقت در انتشار اخبار صحیح می‌تواند بنگاه‌ها را از آسیب مصون نگه دارد به همان میزان نشر اطلاعات غلط می‌تواند …
افزایش قیمت پیش‌ساز داروهای ترک اعتیاد/احتمال ورشکستگی مراکز درمانی
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ / اعتیاد / مواد مخدر / تریاک / درمان اعتیاد / مراکز درمان اعتیاد / درمان سرپایی اعتیاد / متادون / اپیوم / تعرفه درمانی
افزایش قیمت پیش‌ساز داروهای ترک اعتیاد/احتمال ورشکستگی مراکز درمانی
براساس اعلام دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت کشور، تعرفه خدمات سرپایی درمان اعتیاد در سال ۹۹ معادل ۱۵ درصد افزایش یافته، این درحالیست که به گفته رئیس کانون سراسری انجمن‌های صنفی مراکز درمان اعتیاد کشور اگرچه تعرفه‌های درمانی امسال افزایش یافته، اما تورم و دیگر هزینه‌های مراکز بسیار بیشتر از این ۱۵ درصد است.
تعرفه‌های جدید درمان اعتیاد / تسهیلات ویژه برای کودکان و معتادان بی‌بضاعت
۱۳۹۹/۰۴/۱۵ / شورای عالی بیمه / وزارت بهداشت / اعتیاد / ترک اعتیاد / مراکز ترک اعتیاد
تعرفه‌های جدید درمان اعتیاد / تسهیلات ویژه برای کودکان و معتادان بی‌بضاعت
معاون دبیرخانه شورایعالی بیمه سلامت کشور از افزایش 15 درصدی تعرفه خدمات سرپایی درمان اعتیاد خبر داد و گفت: در حوزه داروهای درمان اعتیاد نیز متناسب با هزینه‌ای که سازمان غذا و دارو برای همه داروها تعیین می‌کند، برای داروهای مرتبط با درمان اعتیاد نیز هزینه مربوطه تعیین می‌شود.
دو خدمت تله مدیسین تحت پوشش بیمه قرار گرفت
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / بیمه سلامت / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی / بیمه درمان / بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی
دو خدمت تله مدیسین تحت پوشش بیمه قرار گرفت
تهران - ایرنا - مدیرکل دفتر ارزیابی فناوری سلامت، استانداردها و تعرفه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از موافقت شورای عالی بیمه سلامت برای پوشش بیمه‌ای دو خدمت تله مدیسین خبر داد.
۱۳۹۹/۰۳/۲۵
نگران حضور استارتاپ ها در بازار بیمه نباشید
رئیس شورای عالی بیمه در پایان به نمایندگان شبکه فروش و مدیران شرکتهای بیمه پیشنهاد کرد با ارائه محصولات جدید بیمه‌ای و همچنین بسته‌های خدماتی بیمه‌ای و نوآوری های این چنینی سهم خود را از بازار بیمه کشور افزایش دهند.
مردم جز خیرخواهی از جامعه پزشکی و کادر درمانی خاطره دیگری ندارند
۱۳۹۹/۰۳/۱۸ / سازمان برنامه و بودجه / مصطفی معین / وزارت بهداشت درمان / شورای عالی بیمه / بیماری کرونا / ویروس کرونا
مردم جز خیرخواهی از جامعه پزشکی و کادر درمانی خاطره دیگری ندارند
معاون اول رئیس جمهور گفت: مردم جز خیرخواهی از جامعه پزشکی و کادر درمانی خاطره دیگری به یاد ندارند.
بخش بهداشت و درمان هم باید امکان استفاده از تسهیلات کرونایی را داشته باشد
۱۳۹۹/۰۳/۱۸ / کرونا / مصطفی معین / سازمان برنامه و بودجه / شورای عالی بیمه / سازمان نظام پزشکی کشور / اسحاق جهانگیری / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی / تبعات کرونا بر اقتصاد ایران و جهان از نگاه اساتید دانشگاه
بخش بهداشت و درمان هم باید امکان استفاده از تسهیلات کرونایی را داشته باشد
تهران - ایرنا - معاون اول رییس جمهوری، گفت: پزشکان و کسانی که در امر بهداشت و درمان فعالیت دارند، باید همانند سایر اصناف کشور امکان استفاده از تسهیلات مربوط به جبران خسارات ناشی از کرونا را داشته باشند.
دو نگرانی تعرفه ای جامعه پزشکی/خطر ورشکستگی و تعطیلی مطب ها
۱۳۹۹/۰۳/۰۲ / تعرفه های پزشکی / سازمان نظام پزشکی / شورای عالی بیمه
دو نگرانی تعرفه ای جامعه پزشکی/خطر ورشکستگی و تعطیلی مطب ها
عضو هئیت رئیسه مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی، نسبت به تعرفه های ابلاغی سال ۹۹ واکنش نشان داد و خواستار اصلاح آنها شد.
یک نفر راز تحقق نیافتن مطالبات پرستاران را رمزگشایی کند
۱۳۹۹/۰۲/۲۶ / پرستار
یک نفر راز تحقق نیافتن مطالبات پرستاران را رمزگشایی کند
دوباره همه چیز برای پرستاری کشور از ابتدا شروع شد. پاییز سال ۹۷ کارگروه های ویژه پرستاری در کمیسیون بهداشت، اجتماعی و اصل ۹۰ پس از جلسات متعدد با نمایندگان دولت از وزارت بهداشت، سازمان مدیریت، شورای عالی بیمه و سازمان اموراستخدامی کشور و ... اهم مشکلات در حوزه پرستاری را بررسی و به مصوبات خوبی ختم کردند.
افزایش ۱۵ درصدی تعرفه‌های پزشکی در سال 99
۱۳۹۹/۰۲/۱۵ / بهداشت درمان و آموزش / تعرفه های پزشکی / سازمان برنامه و بودجه / سلامت / وزارتخانه
افزایش ۱۵ درصدی تعرفه‌های پزشکی در سال 99
تعرفه‌های پزشکی که در جلسه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ هیات وزیران به پیشنهاد مشترک وزارتخانه‌های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، کار و سازمان برنامه ‌و بودجه و تأیید شورای عالی بیمه سلامت کشور،
۱۳۹۹/۰۲/۱۴
جلسه هماهنگی ستاد مدیریت بحران کرونا در بیمه ایران
محمد زاهدنیا معاون فنی و رییس ستاد مدیریت بحران کرونا در بیمه ایران در پنجمین جلسه این ستاد ضمن ارائه گزارشی از اقدامات مرتبط با کسب و کار شرکت بویژه اجرای موفق طرح سپاس از حافطان سلامت و همچنین طرح سپاس مردم ایران (سما) به‌منطور حمایت و پشتیبانی از کادر درمان کشور، نقش بیمه ایران را در عرصه مدیریت بحران کرونا بسیار کارا و اثربخش ارزیابی کرد.به گزارش روابط عمومی بیمه ایران، در این جلسه دکتر رنجپور دبیر کمیته سلامت بیمه ایران گزارشی از اقدامات نطارتی، کنترلی و پایش همکاران‌ شرکت ارایه و بر تداوم عملیات غربالگری و شناسایی ناقلین و انجام بازدید مستمر از واحدهای اجرایی شرکت تاکید کرد.اعضای جلسه ضمن بیان برخی پیشنهادها در زمینه دورکاری‌ کارکنان، تداوم‌ سیاست حمایت از شبکه فروش و تهیه و ارایه اقلام …
سهم علی‌الحساب شرکت‌های بیمه از عوارض پرداختی وضع شده بر بیمه شخص ثالث
۱۳۹۹/۰۲/۱۴ / بیمه شخص ثالث / جدول / راهداری و حمل و نقل جاده / شرکت های بیمه / نیروی انتظامی
سهم علی‌الحساب شرکت‌های بیمه از عوارض پرداختی وضع شده بر بیمه شخص ثالث
ایلنا: رییس شورای عالی بیمه در نامه ای سهم علی الحساب هر یک از شرکت های بیمه را از عوارض وضع شده به بیمه شخص ثالث اعلام کرد.
۱۳۹۹/۰۲/۱۰
پذیرش نمایندگی بیمه رازی در سراسر کشور
شرکت بیمه رازی در نظر دارد  بر اساس ضوابط مندرج در آیین‌نامه 75 و 96 مصوب شورای عالی بیمه مرکزی ج.ا.ا نسبت به جذب نماینده حقیقی و نیز نمایندگی تخصصی فروش بیمه‌های زندگی اقدام کند.افراد واجد شرایط می‌توانند با مراجعه به سایت www.razi24.ir  قسمت پذیرش نمایندگی فرم مربوطه را تکمیل کنند.بدیهی است دارندگان مدرک تحصیلی بیمه‌ای و رشته‌های مرتبط و نیز افرادی که دارای سابقه فعالیت مثبت بیمه‌ای به تایید شرکت‌های بیمه‌گر باشند از اولویت برخوردار خواهند بود.در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر با مرکز ارتباط بیمه رازی به شماره 02181942 تماس حاصل کنید.
تعرفه های غیر واقعی موجب تعطیلی مراکز درمانی خواهد شد
۱۳۹۹/۰۲/۰۹ / سازمان نظام پزشکی / تعرفه های پزشکی / شورای عالی بیمه
تعرفه های غیر واقعی موجب تعطیلی مراکز درمانی خواهد شد
سازمان نظام پزشکی ایران، در واکنش به تعرفه های درمانی سال ۹۹ که در شورای عالی بیمه تصمیم گیری شده است، بیانیه ای صادر کرد.
تعرفه ارزیابی خسارات بیمه شخص‌ثالث اعلام شد
۱۳۹۹/۰۲/۰۷
تعرفه ارزیابی خسارات بیمه شخص‌ثالث اعلام شد
مصوبه جدید شورای عالی بیمه درباره حوادث ناشی از وسایل نقلیه و هزینه ارزیابی خسارت بیمه شخص‌ثالث ابلاغ شد.
مکمل آیین‌نامه بیمه‌ای اتباع خارجی و متقاضیان ورود به کشور تصویب شد
۱۳۹۹/۰۱/۳۰ / آیین نامه / ایران / پزشک / روابط عمومی و امور بین الملل / فوت
مکمل آیین‌نامه بیمه‌ای اتباع خارجی و متقاضیان ورود به کشور تصویب شد
ایلنا: آیین نامه شماره ۷۷.۱ که مکمل آیین‌نامه شرایط عمومی بیمه‌نامه مسافرتی اتباع خارجی متقاضی ورود به ایران، به شمار می‌رود از سوی شورای عالی بیمه به تصویب رسید.
تاکید بر ضرورت پیگیری تعرفه‌های خدمات پزشکی در شورای عالی بیمه
۱۳۹۹/۰۱/۲۹ / ویروس کرونا / سازمان نظام پزشکی کشور
تاکید بر ضرورت پیگیری تعرفه‌های خدمات پزشکی در شورای عالی بیمه
تهران - ایرنا - در بیست و یکمین جلسه ستاد مرکزی مدیریت اپیدمی کرونا، بر ضرورت پیگیری تعرفه‌های خدمات پزشکی و وضعیت تصویب آن در شورای عالی بیمه تاکید شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •