پنجشنبه, ۱ آبان, ۱۳۹۹ / 22 October, 2020
صادرات به عراق
عقب‌نشینی از تسهیل صادرات به همسایه شرقی
۱۳۹۹/۰۷/۲۰
عقب‌نشینی از تسهیل صادرات به همسایه شرقی
موضوع صادرات ریالی بار دیگر خبرساز شده است. رایزن بازرگانی ایران در افغانستان در جدیدترین اظهار نظر در این رابطه اعلام کرده است که صادرات ریالی به افغانستان متوقف شده است. این خبر در حالی اعلام شده است که در هفته‌های گذشته جلسه‌ای میان جمعی از صادرکنندگان و رئیس کل بانک مرکزی برگزار شد و در آن جلسه توافق شد که تسهیلات جدیدی برای صادرات به عراق و افغانستان در نظر گرفته شود. اما اکنون یک بار دیگر اختلاف بر سر نحوه صادرات به همسایه شرقی مطرح شده است.
۱۳۹۹/۰۷/۱۲ / باشماق / مریوان / مرز / کردستان / صادرات به عراق
(تصاویر) مرز باشماق مریوان
مرز رسمی باشماق مریوان در کردستان یکی از مهمترین مرزهای رسمی زمینی ایران با اقلیم کردستان عراق به شمار می‌آید. بیشترین صادرات انجام شده در استان کردستان مربوط به گمرک باشماق مریوان است. این مرز در زمینه ترانزیت ، صادرات ، امور مسافری و مقدار قابل توجهی در بخش واردات فعال است.
صادرات حدود ۱۷ هزار تن کالا به عراق از مرز چذابه
۱۳۹۹/۰۷/۰۵ / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - خوزستان / صادرات / صادرات به عراق / مرز چذابه
صادرات حدود ۱۷ هزار تن کالا به عراق از مرز چذابه
دبیرکل اتاق بازرگانی اهواز از صادرات ۱۶ هزار و ۹۱۹ تن انواع کالاهای ایرانی از مرز چذابه در یک هفته گذشته خبر داد.
اعلام ممنوعیت صادرات ۲۹ محصول کشاورزی به کشور عراق
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - خوزستان / صادرات / صادرات به عراق
اعلام ممنوعیت صادرات ۲۹ محصول کشاورزی به کشور عراق
نایب رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق از ممنوعیت صادرات ۲۹ قلم محصول کشاورزی به کشور عراق بر اساس اعلام دولت این کشور خبر داد.
ممنوعیت صادرات به عراق چقدر جدی است؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / ایران و عراق / صادرات ایران / صادرات به عراق / ممنوعیت صادرات
ممنوعیت صادرات به عراق چقدر جدی است؟
بررسی لیست ممنوعه‌های وارداتی به عراق نشان می‌دهد که در بیشتر اقلام مذکور، ایران از بازار مناسبی در کشور عراق برخوردار بوده است و اکنون ناظران بر این باورند که با این تصمیم، شعاع صادرات ایران در حوزه محصولات کشاورزی و غذایی به عراق محدود خواهد شد. نوشته ممنوعیت صادرات به عراق چقدر جدی است؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
فعالیت گذرگاه تجاری چذابه به حالت عادی بازگشت
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - خوزستان / صادرات / صادرات به عراق / مرز چذابه / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا
فعالیت گذرگاه تجاری چذابه به حالت عادی بازگشت
رئیس اتاق بازرگانی اهواز از لغو محدودیت زمانی صادرات کالا از مرز چذابه خبر داد.
لغو محدودیت زمانی صادرات کالا در مرز شلمچه
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - خوزستان / مرز شلمچه / صادرات / منطقه آزاد اروند / صادرات به عراق
لغو محدودیت زمانی صادرات کالا در مرز شلمچه
معاون سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد اروند از لغو و برداشته شدن محدودیت زمانی برای صادرات کالا از مرز شلمچه خبر داد.
کاهش ذخیره بنزین به دلیل افزایش صادرات
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / بیژن زنگنه / ذخایر بنزین / صادرات به عراق / صادرات گاز / وزیر نفت
کاهش ذخیره بنزین به دلیل افزایش صادرات
وزیر نفت با بیان اینکه صنعت برق عراق با گاز ایران فعال است، گفت: ذخیره‌سازی‌های بنزین ایران در اردیبهشت و اوایل خردادماه به بیش از ۵ میلیارد لیتر رسیده بود، اما اکنون با توجه به صادراتی که انجام شده، پایین آمده است. نوشته کاهش ذخیره بنزین به دلیل افزایش صادرات اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
احداث ۱۳ هکتار بارانداز بندر خشک برای پشتیبانی صادرات به عراق
۱۳۹۹/۰۶/۰۲
احداث ۱۳ هکتار بارانداز بندر خشک برای پشتیبانی صادرات به عراق
آبادان- شمخانی، معاون فنی و امور زیربنایی سازمان منطقه آزاد اروند از احداث ۱۳ هکتار بارانداز بندر خشک به منظور پشتیبانی از سیستم لجستیکی صادرات ایران به کشور عراق خبر داد.
تکمیل نشدن زیرساخت‌های صادراتی، مشکل اصلی صادرات به عراق
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ / وزارت جهاد کشاورزی / سازمان توسعه تجارت ایران / وزارت کشور / وزارت راه و شهرسازی
تکمیل نشدن زیرساخت‌های صادراتی، مشکل اصلی صادرات به عراق
تهران- ایرنا- مدیر کل دفتر عربی و آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران گفت: تجهیز و تکمیل نشدن زیرساخت‌های صادراتی در استان‌های مرزی، پایانه‌ها و بازارچه‌های مشترک با کشور عراق از جمله مشکلات اصلی صادرات است.
عقب ماندن ایران از رقیبان در جذب بازارهای عراق/ صادرات از رده اول به چهارم رسید
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ / صادرات به عراق / صادرات / بازار عراق / عبدالامیر ربیحاوی
عقب ماندن ایران از رقیبان در جذب بازارهای عراق/ صادرات از رده اول به چهارم رسید
آبادان- ربیحاوی، رایزن اقتصادی ایران در عراق گفت: ایران از سایر رقیبان عقب مانده و از رده اول صادراتی به عراق به رده چهارم رسیده است.
رنجی که
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / استانی-اقتصادی / مرز پرویزخان / کرمانشاه / صادرات / گمرک
رنجی که "پرویزخان" از روند کند طرح جامع می‌برد
طرح جامع گمرک پرویزخان یکی از پروژه‌های بزرگ و مهم زیرساختی در حوزه مرزها و پایانه‌های کشور است، اگرچه فراهم کردن زیرساخت‌های مرز بر عهده گمرک نیست، اما گمرک ایران به واسطه اهمیتی که مرز پرویزخان خصوصا در زمینه صادرات به عراق دارد، اجرای طرح جامع گمرک پرویزخان را آغاز کرد.
صادرات به عراق به ۲۰ میلیارد دلار می‌رسد
۱۳۹۹/۰۵/۲۵
صادرات به عراق به ۲۰ میلیارد دلار می‌رسد
رئیس اتاق بازرگانی ایران و عراق گفت: سال گذشته ما 12 میلیارد دلار به این کشور صادرات داشتیم که این میزان ظرف 4 سال به رقم 20 میلیارد دلار می‌رسد.
مرز تجاری شلمچه بازگشایی شد
۱۳۹۹/۰۵/۱۹ / سید علی موسوی / سازمان منطقه آزاد اروند / مرز شلمچه / صادرات به عراق
مرز تجاری شلمچه بازگشایی شد
شلمچه- مرز بین‌المللی شلمچه که بر اساس اعلام عراق همزمان با عید قربان بسته شده بود امروز یکشنبه مجددا بازگشایی شد.
افزایش ۲۰ میلیارد دلاری مبادلات تجاری با عراق
۱۳۹۹/۰۵/۱۷ / سازمان توسعه تجارت ایران / صادرات به عراق / حمید زادبوم
افزایش ۲۰ میلیارد دلاری مبادلات تجاری با عراق
زادبوم، رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: هم اکنون ظرفیت تجاری ما با کشور عراق ۹ میلیارد دلار در سال است که با چشم اندازی که رئیس جمهور و دولت تعریف کرده باید به ۲۰ میلیارد دلار برسد.
۱۳۹۹/۰۵/۱۶
مشکلات انتقال پول برای بازنگرداندن ارز صادراتی بهانه‌ است
عضو هیئت رییسه اتاق بازرگانی ایران و عراق با بیان اینکه در سال جاری صادرات کالا از ایران به عراق در مقایسه با سال گذشته بیش از 20 درصد افزایش یافته است، اظهار کرد: اگر امکان نقل و انتقال پول وجود نداشت این میزان افزایش رخ نمی‌داد.به گزارش ایلنا، یوسف باپیری با اشاره به اینکه مرزهای اقلیم کردستان همواره باز بوده و صادرات به سایر بخش‌های عراق هم از طریق آن صورت گرفته است، افزود: خوشبختانه در سال جاری علی‌رغم مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا روند صادرات کالا از ایران به عراق متوقف نشد و افزایش 20 درصدی داشت.وی همچنین در خصوص اینکه مشکلات ناشی از نقل و انتقال پول مانع رفع تعهد صادراتی صادرکنندگان شده است گفت: البته تحریم‌ها موجب محدودیت شدید در روابط بانکی و مبادلات رسمی شده‌اند اما اینکه بگوییم نمی‌شود …
مشکلات انتقال پول برای بازنگرداندن ارز صادراتی بهانه‌ است/ افرادی که یک‌شبه صادرکننده شدند، نتوانستند ارزها را برگردانند/ افزایش ۲۰ درصدی صادرات به عراق
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / ارز / پول / عراق / نقل و انتقال پول / اتاق بازرگانی ایران
مشکلات انتقال پول برای بازنگرداندن ارز صادراتی بهانه‌ است/ افرادی که یک‌شبه صادرکننده شدند، نتوانستند ارزها را برگردانند/ افزایش ۲۰ درصدی صادرات به عراق
ایلنا: عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی ایران و عراق با بیان اینکه در سال جاری صادرات کالا از ایران به عراق در مقایسه با سال گذشته بیش از 20 درصد افزایش یافته است، اظهار…
آمادگی گمرک چذابه برای صادرات به عراق
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - خوزستان / گمرک / مرز چذابه / صادرات / صادرات به عراق
آمادگی گمرک چذابه برای صادرات به عراق
سرپرست گمرک چذابه از آمادگی کامل برای انجام تشریفات گمرکی صادرات از مرز چذابه به عراق خبر داد.
تعطیلی ۱۰ روزه مرز شلمچه / هشدار به صادرکنندگان کالاهای فاسدشدنی
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - خوزستان / منطقه آزاد اروند / مرز شلمچه / صادرات / صادرات به عراق
تعطیلی ۱۰ روزه مرز شلمچه / هشدار به صادرکنندگان کالاهای فاسدشدنی
معاون سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد اروند با اشاره به بسته شدن مرز شلمچه به درخواست عراق به مدت ۱۰ روز از صادرکنندگان خواست امور تجاری خود را با توجه به این وقفه زمانی هماهنگ کنند.
رهاورد سفر نخست وزیر عراق به ایران
۱۳۹۹/۰۵/۰۳ / روابط ایران و عراق / طلب ایران از عراق / طلب 5 میلیارد دلاری / صادرات به عراق
رهاورد سفر نخست وزیر عراق به ایران
حسینی با اشاره به اینکه بحث مهم دیگر پرداخت طلب ۵ میلیارد دلاری ایران از عراق است، گفت: این پول در چند حساب ایرانی بانک TVI عراق قرار دارد که رئیس این بانک در گذشته اعلام کرده بود که یک شرکت تاسیس می‌کند و ایران می‌تواند لیست کالا‌ها و مواد اولیه‌ای که لازم دارد را در اختیار این شرکت قرار دهد و این شرکت آن‌ها را با پولی که ایران نزد عراق دارد، خریداری می‌کند و آن‌ها را در اختیار کشورمان قرار می‌دهد، اما بعد از عوض شدن دولت در این کشور و بی ثباتی بعد از آن این مسئله در عمل به محلق رفت.
کلید ورود دلار به ایران در دست عراق!
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / صادرات غیز نفتی / کاهش صادرات / درآمدهای ارزی / صادرات به عراق / افزایش قیمت دلار / دلار 20 هزار تومانی / کنترل بازار ارز
کلید ورود دلار به ایران در دست عراق!
به دلیل تحریم‌ها ما برای نقل و انتقال پول بسیار مشکل داریم و اگر بخواهیم، پول حاصل از صادرات را حواله کنیم، در کشور‌های دیگر با مشکلات بسیار زیادی روبرو خواهیم شد، اما با توجه به روابط که ایران با ترکیه و به خصوص عراق دارد، صادرکنندگان مشکلی برای بازگشت پول خود ندارند، در این زمینه تُجاری که به عراق کالا صادر کرده‌اند، به راحتی سرمایه خود را به کشور بازگردانده‌اند، این در حالیست که صادرات به کشور‌هایی که با ما فاصله زیادی دارند، کار را برای نقل و انتقال پول بسیار مشکل می‌کند، در این زمینه ما با دو کشور کره جنوبی و هند نیز بر سر همین موضوع مشکل داریم و آن‌ها به بهانه تحریم‌های طلب خود را نمی‌پردازند.
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / ایران و عراق / منابع ارزی ایران در عراق / همتی رئیس کل بانک مرکزی
همتی: حجم صادرات به عراق و منابع ارزی حاصل از آن فرصت خوبی برای کشوراست  
به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، جلسه رئیس‌کل بانک مرکزی با مدیران عامل بانک‌ها در بانک مرکزی برگزار شد. در این جلسه اقای همتی با تقدیر از عملکرد بانک‌ها در پرداخت ۲۱ هزار میلیارد تومان تسهیلات معیشتی به ۲۱ میلیون نفر از هم‌وطنان، بر تداوم اعطای تسهیلات به واحدهای تولیدی آسیب‌دیده از کرونا تأکید کرد.رئیس‌کل بانک مرکزی با تاکید بر اهمیت خروج بانک‌ها از بنگاه‌داری از طریق واگذاری اموال و دارایی‌هایشان گفت: بانک‌ها با تداوم واگذاری سهام خود در شرایط فعلی بازار سرمایه می‌توانند ضمن کمک به تعمیق این بازار در راستای اصلاح و کاهش ناترازی خود اقدام کنند.وی در ادامه بانک‌ها را به فراهم کردن امکان بهره مندی از شرایط مناسب این بازار برای افزایش …
اعلام زمان بازگشایی مرز‌های ایران و عراق
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / صادرات به عراق / مرز ایران و عراق
اعلام زمان بازگشایی مرز‌های ایران و عراق
«سید حمید حسینی» روز یکشنبه در گفت‌وگو با ایرنا با بیان اینکه روزانه تقریبا دو هزار کامیون از مرز اقلیم کردستان صادر می‌شود، گفت: به دلیل بسته بودن مرزهای عربی، فشار بار روی مرزهای اقلیم کردستان بیشتر شده است؛ اما در مجموع رقم صادرات نه تنها افزایش نداشته که همچنان نسبت به سال گذشته کاهشی است.
احتمال کاهش ۱۵ درصدی صادرات به عراق
۱۳۹۹/۰۲/۱۳ / ویروس کرونا / اتاق بازرگانی ایران / تجارت / عراق / صادرات غیر نفتی
احتمال کاهش ۱۵ درصدی صادرات به عراق
تهران – ایرنا – عضو اتاق بازرگانی ایران گفت: اگرچه ممکن است تا پایان سال بخشی از کاهش تجارت با عراق به دلیل کرونا جبران شود، اما در مجموع رشد تجارتی نسبت به سال گذشته پیش‌بینی نشده و حتی ممکن است شاهد کاهش ۱۵ درصدی در حجم معاملات بین دو کشور باشیم.
۱۳۹۹/۰۱/۲۶
قیمت فرآورده‌ها کاهش یافته، اما صادرات متوقف نیست
در حال حاضر تقریبا به همه کشورها صادرات فرآورده انجام می‌شود و مشکلی از این بابت وجود ندارد، البته قیمت‌ها کاهش یافته اما همچنان در جریان است. حمید حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، درباره آخرین وضعیت صادرات فرآورده‌های نفتی گفت: با توجه به اینکه در اسفند ماه سردی و برودت هوا و همچنین اقدامات پیشگیرانه صادراتی بابت شیوع کرونا را داشتیم تقریبا صادرات بسیاری از فرآورده‌ها مثل گازوئیل و مازوت متوقف شده بود، ولی صدور نفتا و بنزین ستاره خلیج فارس ادامه داشت و اکنون نیز در جریان است. وی افزود: در حال حاضر تقریبا به همه کشورها صادرات فرآورده انجام می‌شود و مشکلی از این بابت وجود ندارد، البته قیمت‌ها کاهش یافته اما همچنان در جریان است . سخنگوی اتحادیه صادرکنندگان …
آغاز صادرات به عراق از ۲۷ فروردین/ پیشنهادات اتاق بازرگانی برای عبور از بحران اقتصادی احتمالی
۱۳۹۹/۰۱/۱۱
آغاز صادرات به عراق از ۲۷ فروردین/ پیشنهادات اتاق بازرگانی برای عبور از بحران اقتصادی احتمالی
ایلنا: تعویق اقساط وام بنگاه‌ها، پرداخت سهم تامین اجتماعی توسط دولت، تعویق در پرداخت مالیات سال 98 تا سال 1400 و پرداخت 10 درصد جایزه صادراتی برای بنگاه‌ها از…
ممنوعیت صادرات به عراق تا اطلاع ثانوی تمدید شد / مرز اقلیم کردستان باز است
۱۳۹۸/۱۲/۲۴ / عراق / صادرات کالا / گمرک ایران / ویروس کرونا / مرز مهران
ممنوعیت صادرات به عراق تا اطلاع ثانوی تمدید شد / مرز اقلیم کردستان باز است
یک مقام مسئول گفت: ممنوعیت صادرات به عراق به جز اقلیم کردستان، تا اطلاع ثانوی تمدید شد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۳
مرز مهران بسته شد
مدیرکل گمرک ایلام از بسته شدن مرز مهران برای صادرات به عراق خبر داد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۳ / مرز مهران / ویروس کرونا در ایران
مرز مهران بسته شد/ معطلی هزار کامیون صادراتی در مرز
به گزارش فارس، روح الله غلامی مدیرکل گمرک ایلام در نامه‌ای به مدیرکل دفتر صادرات گمرک از بسته شدن مرز مهران برای صادرات به عراق خبر داد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / ارز / ایران / بانک مرکزی / بخش خصوصی / عراق
رایزنی صادرکنندگان با بانک مرکزی برای تسریع در بازگشت ارز از عراق
یک مقام مسوول از رایزنی صادرکنندگان با بانک مرکزی برای تسریع در بازگشت ارز حاصل از صادرات به عراق خبر داد و گفت:
۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / صادرات گاز / صادرات گاز طبیعی / عراق / گاز رسانی / پارس جنوبی / سید علی نصر
خطاهای استراتژیک ایران در بازار بین‌المللی گاز / کاهش صادرات به عراق یک امتیاز منفی برای ماست
یک کارشناس بازار انرژی با تشریح خطاهای ایران در بازار بین المللی گاز، گفت: کاهش صادرات گاز به عراق با هر دلیلی که انجام شده، در فضای تجارت انرژی برای ایران یک امتیاز منفی محسوب می‌شود.
۱۳۹۸/۱۰/۲۰
منتظر فضای جدید برای تاسیس بانک مشترک با عراق هستیم
رئیس اتاق بازرگانی ایران و عراق گفت: نقش صندوق ضمانت صادرات ضعیف است چون با سرمایه ۳۰۰ میلیون دلاری برای تمام جهان، نمی‌تواند حجم ۲۰ میلیارد دلاری صادرات به عراق را تضمین کند.به گزارش ایلنا، یحیی آل‌اسحاق درمورد تاثیر حوادث اخیر بر روابط ایران و عراق گفت: قبل از این حادثه و شهادت سردار سلیمانی، دشمنان ما سعی می‌کردند روابط دو کشور را در همه حوزه‌ها به ویژه اقتصاد محدود و قطع کنند. به ‌طوری که بدخواهان ما از آمریکا و اسرائیل گرفته تا عربستان در این زمینه سرمایه‌گذاری‌های مختلف کرده که باعث نگرانی دست‌اندرکاران نیز شده بود اما با اتفاقات روی داده قطعا روابط دو کشور در همه حوزه‌ها از جمله اقتصاد بهتر خواهد شد. دورنمای شهادت سردار سلیمانی؛ انسجام داخلی، وحدت نظر و پاسخی برای ایران‌هراسی است. البته …
۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / پول / جامعه / دین / عراق / امنیت
شهادت سردار سلیمانی باعث همبستگی مردم ایران و عراق شد/ فضاسازی علیه کالاهای ایرانی شکست خورد/ وضعیت صادرات به عراق بهتر شده است
ایلنا: عضو اتاق بازرگانی گفت: مردم عراق طرفدار امنیت هستند و از هر کسی که این مقوله را برای آنها فراهم کند پشتیبانی و حمایت…
۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / استانی-اقتصادی / پایانه صادراتی / آبزیان / توسعه صادرات / کرمانشاه / صادرات به عراق
افزایش صادرات محصولات شیلاتی کرمانشاه در گرو احداث سکوی صادرات آبزیان
استان‌ کرمانشاه ظرفیت‌های خوبی در حوزه تولید محصولات شیلاتی دارد. از دیگر سو همجواری این استان با کشور عراق، فرصت مناسبی برای صادرات تولیدات آبزیان به این کشور فراهم کرده است.
۱۳۹۸-۰۹-۲۰
رالی قیمت‌ها در چهارراه استانبول؛ رشد دلار تا کجا ادامه می‌یابد
قیمت هر دلار آمریکا دیروز یکی از پرنوسان‌ترین روزهایش را در ماه‌های اخیر تجربه کرد. به اعتقاد تحلیل‌گران افزایش قیمت بنزین، تسویه‌حساب‌های پایان سال میلادی و اختلال در صادرات به عراق ازجمله دلایل رشد قیمت دلار بوده؛ با این حال بررسی‌ها نشان می‌دهد محرک اصلی رشد قیمت دلار در کنار 2عامل قبلی کاهش عرضه در بازار تحت‌تأثیر اختلال در صادرات به عراق بوده است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / صادرات به عراق / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - خوزستان
صادرات به عراق بدون هیچ وقفه‌ای در حال انجام است
رییس کمیسیون بازرگانی، حمل و نقل و گمرک اتاق بازرگانی اهواز با بیان اینکه دولت عراق همکاری خوبی را در زمینه صادرات کالا به این کشور دارد، گفت: صادرات به عراق از مرزهای خوزستان بدون هیچ وقفه‌ای در حال انجام است.
۱۳۹۸/۰۹/۰۹
ناامنی صادرات به عراق را کاهش داد/ افزایش مصرف کالاهای ایرانی در کردستان عراق
دبیر کل اتاق مشترک ایران و عراق با اشاره به کاهش 540 میلیون دلاری صادرات به عراق در 7 ماهه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل، گفت: روند کاهشی صادرات ناشی از اغتشاشات و ناآرامی‌های اخیر در عراق بوده است.
۱۳۹۸/۰۸/۲۵
بندر ام‌القصر به تصرف معترضان عراقی در آمد/ کاهش 10 درصدی صادرات به عراق در ماه جاری
دبیر اتاق بازرگانی ایران و عراق گفت: این برای دومین بار است این نقطه مرزی به‌تصرف معترضان در می‌آید علاوه بر اینکه عبور و مرور ماشین‌های ایرانی در این مرز متوقف شده و کالاهایی با مبدا دیگر کشورها نیز امکان تخلیه و توزیع ندارند.
۱۳۹۸/۰۸/۰۷
ناآرامی‌های عراق تاثیری بر روابط تجاری دو کشور نداشته است
دبیرکل اتاق مشترک ایران و عراق گفت: شرایط صادرات به عراق بعد از اربعین تقریبا به روال عادی برگشته و ناآرامی‌های این کشور فعلا تاثیری بر روابط تجاری ایران و عراق نداشته است.
۱۳۹۸/۰۸/۰۶ / صادرات به عراق / کرمانشاه / استانی-اقتصادی
نبود حمل یکسره بدترین تاثیر تخریبی را بر تجارت ایران و عراق دارد
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه گفت: اگر می‌خواهیم در بازار عراق و سوریه حضور قوی داشته باشیم باید حمل یکسره را راه‌اندازی کنیم.
۱۳۹۸/۰۷/۲۳
کاهش 610 میلیون دلاری واردات کفش/توانایی تامین کفش 400 میلیون نفر را داریم/ صادرات به عراق، افغانستان و روسیه در سال‌جاری
رییس اتحادیه کفاشان دست‌دوز تهران گفت: در حال حاضر کفش ایرانی به کشورهایی همچون عراق، افغانستان، آذربایجان و روسیه صادر می‌شود.
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ / خوزستان / ایرنا / دزفول / عراق / صادرات غیر نفتی
وزارت امور خارجه در رفع موانع صادرات به عراق همکاری کند
اهواز- ایرنا- رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان با اشاره به چالش‌های موجود در روند صادرات کالاهای تولیدی به کشور عراق، گفت: برای رفع موانع به وجود آمده در این زمینه نیاز به ورود و اقدام وزارت امور خارجه داریم.
۱۳۹۸/۰۷/۰۴
تلاش رقبای ایران برای کسب بازار عراق
دبیرکل اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق گفت: امسال تمام رقبا تلاش می‌کنند با ایجاد دفاتر جدید بازرگانی جایگاه اول را در صادرات به عراق کسب کرده و ایران را از این جایگاه خارج کنند.
۱۳۹۸/۰۶/۳۱
رشد 13 درصدی ارزش صادرات به عراق در 5 ماهه امسال
دبیرکل اتاق مشترک ایران و عراق از رشد صادرات طی 5 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌شود در ایام اربعین به دلیل ازدحام جمعیت و ترافیک جاده‌ای صادرات به این کشور متوقف شود.
۱۳۹۸/۰۶/۲۸ / مرز مهران / صادرات
چگونه صادرات به عراق از رشد منفی به 97 درصد رسید؟
مدیرکل گمرک استان ایلام با بیان اینکه ۲۰ ماه قبل از آبان ۹۷ آمار صادرات رشد منفی داشت، گفت: خوشبختانه مراودات خوبی با عراق شکل گرفت و تفاهم‌نامه‌های تسهیل‌کننده‌ای امضاء شد و در نهایت در سال گذشته مجموع درآمدها نسبت به سال1396 ، 97 درصد رشد داشت.
۱۳۹۸/۰۶/۲۰ / صادرات به عراق / صادرات سیب زمینی به عراق
صادرات سیب زمینی به عراق آزاد شد
بر اساس اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت ممنوعیت صادرات سیب زمینی به کشور عراق برداشته شد.
۱۳۹۸/۰۶/۱۳ / محمد لاهوتی / کنفدراسیون صادرات ایران / صادرات غیر نفتی / عراق / افغانستان / رفع تعهد ارزی / بازگشت ارز صادراتی
دلایل جایگزینی چین با عراق در تجارت با ایران / پشت پرده کاهش صادرات به عراق چیست؟
یک مقام مسئول با اشاره به تبدیل چین به عنوان شریک اول تجاری ایران گفت: عدم پذیرش صادرات ریالی به عراق،افزایش هزینه نقل و انتقال پول، کاهش سختگیری چین در تجارت با ایران عامل این جایگزینی بود.
۱۳۹۸/۰۶/۱۰ / مرز چذابه / صادرات / صادرات به عراق
اعتصاب رانندگان عراقی در چذابه و اخلال در روند صادرات
رییس اتاق بازرگانی اهواز با اشاره به اعتصاب رانندگان در سمت عراقی مرز چذابه، گفت: این موضوع باعث اخلال در روند صادرات کالاهای ایرانی به کشور عراق شده و پس از گذشت بیش از 10 روز نیز همچنان پابرجا است.
۱۳۹۸/۰۵/۲۰ / صادرات به عراق / نمایشگاه صنعت / صنعت ساختمان
تسهیل صادرات به عراق: دستاورد نمایشگاه صنعت ساختمان امسال
رضا مونسان مدیر وب سایت سند باد ( متعلق به شرکت کارگشا) و رئیس کمیسیون فنی و مهندسی اتاق مشترک ایران و عراق در نشست آموزشی تحت عنوان تجارت با کشور عراق با رویکرد صنعت ساختمان، علاوه بر معرفی اجمالی کشور عراق، اطلاعات اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی کاربردی برای حضور این کشور و چالش ها و فرصت های حضور در فضای کسب و کار صنعت ساختمان را معرفی کرد.
۱۳۹۸/۰۵/۱۸
تاکید سرکنسول ایران بر اهمیت مرز پرویزخان در تجارت با عراق
سلیمانیه - ایرنا - سرکنسول ایران در اقلیم کردستان عراق گفت: مرز رسمی پرویزخان نقش مهمی در مبادلات تجاری و صادرات به عراق مخصوصا شمال این کشور دارد و هم اکنون سهم عمده‌ای از صادرات کشورمان از این مرز انجام می‌شود.
۱۳۹۸/۰۵/۱۲
عوامل 4 گانه کاهش صادرات به عراق/ گمرک انتشار آمار روزانه صادرات را متوقف کرد
دبیرکل اتاق مشترک ایران و عراق با اشاره به کاهش صادرات به عراق، گفت: 4 عامل داخلی و خارجی موجب کاهش صادرات ایران به عراق شده است.
۱۳۹۸/۰۵/۰۳
شگرد جدید صادرات ریالی به عراق / ۴۰درصد تجارت ایران با عراق به صورت ریالی انجام می‌شود؟
یک فعال بخش خصوصی با اشاره به اینکه علی‌رغم ممنوعیت صادرات ریالی هم‌اکنون این شکل از صادرات به عراق انجام می‌گیرد، گفت: تجار عراقی پس از خرید کالاهای ایرانی را در درب خروج کارخانه‌ها، از طریق «بازارچه‌های مرزی» و...» آن‌ها را از کشور خارج می‌کنند.
۱۳۹۸/۰۴/۲۶
ریسک صادرات به عراق و افغانستان کاهش می یابد
مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران با اشاره به حمایت از صادرکنندگان گفت: در راستای کاهش ریسک تجاری و سیاسی صادرکنندگان به عراق و افغانستان این صندوق دفاتر خود را در دو کشور مذکور به زودی راه اندازی می کند.
۱۳۹۸/۰۴/۱۵
خط اعتباری 200 میلیون دلاری برای شرکت های پیمانکار / 5/2 میلیارد دلار صادرات به عراق در 100 روز گذشته
دبیر اتاق ایران و عراق گفت: سال گذشته تراز تجاری ما با عراق 12 میلیارد دلار بود که امیدواریم این عدد امسال به 20 میلیارد دلار برسد.
۱۳۹۸/۰۴/۱۴ / عراق / اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران / ناصر نبی پور / وزارت جهاد کشاورزی / قیمت تخم مرغ
کلاهبرداری از مردم با تخم مرغ‌های قهوه‌ای/ آغاز صادرات به عراق
رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران از آغاز صادرات ضابطه‌مند تخم مرغ به کشور عراق خبر داد و گفت:تخم مرغ های قهوه ای که تحت عنوان تخم مرغ بومی به مردم فروخته می‌شود، صنعتی هستند.
۱۳۹۸/۰۳/۱۱ / ناصر نبی پور / اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران / تخم مرغ / قیمت تخم مرغ / شرکت پشتیبانی امور دام
طرح خرید تخم مرغ مازاد همچنان بلاتکلیف/صادرات به عراق متوقف است
رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران با بیان اینکه عملیات خرید تخم مرغ مازاد مرغداران به دلیل نبود سردخانه هنوز شروع نشده است، از آغاز کشتار مرغ های پیر در کشور خبر داد.
۱۳۹۸/۰۲/۳۱
در سیاست بازگشت ارز صادرات، پنجره واحد تنظیم شود/ بازار متشکل ارزی می‌تواند ریل‌گذاری بازار ارز باشد/ افت صادرات به عراق را جبران می‌کنیم
ایلنا: وزیر پیشین بازرگانی اظهار داشت: در حوزه عراق در سال گذشته رشد ۳۳ درصدی صادرات را تجربه کردیم هر چند که در فروردین…
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •