چهارشنبه, ۲۲ مرداد, ۱۳۹۹ / 12 August, 2020
صادرات غیرنفتی
۲۴ ساعت قبل
تفاهم نامه‌ای برای رشد صادرات
تفاهم نامه سه جانبه میان کنفدراسیون صادرات ایران، کمیسیون صادرات غیرنفتی ایران و شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی شهر آفتاب به امضا رسید.
۲۴ ساعت قبل
کارنامه 4ماهه تجارت خارجی
در سال 99، همه‌گیری بیماری کرونا و بسته شدن مرزها از یک طرف و تحریم‌ها از طرف دیگر، کاهش تجارت خارجی را به‌دنبال داشت. ارزش صادرات غیرنفتی ایران در 4 ماه اول سال جاری، نسبت به 4 ماه اول سال قبل، ۴۱ درصد کمتر شده که بر این اساس ارزآوری نیز به همین میزان کاهش یافته است. صادرات در این مدت با افت ۳۹ درصدی وزن نیز مواجه شده است. در مقابل ارزش واردات کشور نیز ۲۴ درصد و به لحاظ وزنی نیز یک درصد کاهش یافته است.
طرح پیش‌فروش نفت
 به امسال قد نمی‌دهد
۲۴ ساعت قبل / سهام / صادرات غیرنفتی / کسری بودجه / مالیات / نفت
طرح پیش‌فروش نفت به امسال قد نمی‌دهد
طرح پیش‌فروش نفت برای جبران کسری بودجه، طرح جدیدی نیست که ابتدا به ساکن به آن اشاره شده باشد و در دوره‌های تحریمی قبلی هم چنین مسائلی مطرح شده بود،
۴ مشکل عمده بر سر راه توسعه صادرات/ ممنوعیت‌های خلق الساعه خسارات جبران‌ناپذیر به صادرات زد
۳۱ ساعت قبل / مجلس شورای اسلامی / کمیسیون کشاورزی / صادرات غیرنفتی
۴ مشکل عمده بر سر راه توسعه صادرات/ ممنوعیت‌های خلق الساعه خسارات جبران‌ناپذیر به صادرات زد
رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون در نامه‌ای به رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی ۴ مشکل عمده بر سر راه توسعه صادرات را تشریح کرد.
رونق تجاری با تبدیل نمایشگاه شهرآفتاب به منطقه آزاد تجاری
۳۳ ساعت قبل / شهر آفتاب
رونق تجاری با تبدیل نمایشگاه شهرآفتاب به منطقه آزاد تجاری
مدیرعامل نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب خبر داد: تفاهم نامه سه جانبه میان کنفدراسیون صادرات ایران، کمیسیون صادرات غیرنفتی ایران و شرکت نمایشگاه های بین المللی شهر آفتاب به امضاء رسید.
نگرانی آمریکایی‌ها از توسعه اقتصاد غیرنفتی ایران/ به صادرات غیرنفتی 41 میلیارد دلاری امسال خوشبینم
۳۵ ساعت قبل / صادرات / حسین مدرس خیابانی / سرپرست وزارت صنعت معدن و تجارت / بازرگانی / لوازم خانگی
نگرانی آمریکایی‌ها از توسعه اقتصاد غیرنفتی ایران/ به صادرات غیرنفتی 41 میلیارد دلاری امسال خوشبینم
سرپرست وزارت صمت گفت: آمریکایی ها براساس تحلیل و بررسی‌های که انجام داده اند به این نتیجه رسیده اند که باید تحریم نفت ایران را برداشت زیرا براساس گزارش کنکره آمریکا، با وجود تحریم های نفتی ایران در حال فاصله گرفتن از اقتصاد نفتی است.
زنبورداری در شرف ورشکستگی
۳۵ ساعت قبل / زنبورداری / شکر / دارو
زنبورداری در شرف ورشکستگی
پرورش زنبور عسل و تولید عسل یکی از کارهایی است که سبب اشتغال زایی می‌شود، همچنین در بحث صادرات غیرنفتی نیز صادرات عسل یکی از مهمترین و پردرآمدترین صادرات‌ها است که ارز آوری زیاد به دنبال دارد. اما امروزه این صنعت با مشکلات زیادی همچون کمبود دارو و شکر روبرو شده است که مشکلات صنعت زنبورداری را تهدید می کند.
حجم تجارت خارجی در ۴ ماهه امسال به ۱۹.۶ میلیارد دلار رسید
۳۷ ساعت قبل / تجارت / صادرات غیرنفتی / واردات کالا / اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران
حجم تجارت خارجی در ۴ ماهه امسال به ۱۹.۶ میلیارد دلار رسید
طی ۴ ماه نخست امسال، مجموع تجارت خارجی کشور به ۱۹.۶ میلیارد دلار رسیده است.
۲ روز قبل
ورود فولاد صنعت بناب به بورس در سال جهش تولید
مدیرعامل مجتمع فولاد صنعت بناب اعلام کرد: پروژه بزرگ ذوب و نورد درمجموع با ظرفیت 2 میلیون تن وهمچنین 5 کارخانه توسعه ای فروآلیاژی با اعتباری بالغ بر یک میلیارد یورو با تامین از محل صندوق توسعه ملی در سال جاری به اجرا درخواهد آمد.بابک علیزاد شهیر در جمع خبرنگاران گفت: در سال جهش تولید شاهد یکی از بزرگ‫ترین پروژه های در حال احداث کشور خواهیم بود که می تواند سهم بسزایی را در تولید محصولات فولاشدی و اشتغال واقتصاد منطقه داشته باشد.وی از افزایش تولید در سال جاری خبر داد و افزود: در خرداد ماه امسال توانستیم رکورد تولید در 10 سال اخیر را بهبود داده و در جهت دستیابی به تولید بالای یک میلیون تن گام برداریم که هم در ذوب و هم در نورد رکورد تولید شکسته شد که در چند سال اخیر بی سابقه بود.علیزاد شهیر ادامه …
مرزها در چه وضعیتی هستند؟
۲ روز قبل / عراق / واردات / صادرات غیرنفتی / ویروس کرونا
مرزها در چه وضعیتی هستند؟
ایسنا نوشت: آخرین وضعیت تردد در مرزهای تجاری عراق از فعالیت تمامی مرزها به استثنای مرز چذابه حکایت دارد. مرز شلمچه که اخیرا نحوه فعالیت آن تغییر کرده بود به زودی به شرایط عادی برخواهد گشت.
۳ روز قبل
نهایی شدن بسته تشویقی بازگشت ارز حاصل از صادرات
مدیر کل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران، تدوین و اجرای بسته تشویقی بازگشت ارز حاصل از صادرات بر اساس مصوبه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت و تصویب کمیته کارشناسی شورای‌عالی صادرات غیرنفتی را از جمله برنامه‌های سازمان توسعه تجارت ایران دانست که با هدف حمایت و تشویق صادرکنندگانی که نسبت به ایفای تعهدات ارزی خود اقدام کرده‌اند، اجرا می‌شود.
برنامه ایران برای پر کردن خلأ صادرات به ترکیه
۳ روز قبل / مرز بازرگان / اتاق بازرگانی مشترک ایران و ترکیه / صادرات غیرنفتی / صادرات کالا
برنامه ایران برای پر کردن خلأ صادرات به ترکیه
رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و ترکیه اعلام کرد: در تلاش هستیم تا عقب افتادگی و خلأ ۴ ماهه صادارت به ترکیه را جبران کنیم.
رونمایی از چهره جدید دلار در بازار ارز
۳ روز قبل / ارز / بازار طلا و ارز / ارز تک نرخی / بانک مرکزی / صادرات نفت / صادرات غیرنفتی / کاهش صادرات / ویروس کرونا / حسن روحانی / عبدالناصر همتی
رونمایی از چهره جدید دلار در بازار ارز
برخی از فعالان اقتصادی معتقدند که «روند نزولی نرخ دلار آغاز شده و بانک مرکزی این ظرفیت را دارد که با اجرای سیاست درست قیمت دلار را کاهش دهد.»
کدام مرزهای زمینی در حال حاضر باز هستند؟
۴ روز قبل / گمرک / صادرات غیرنفتی / واردات / افغانستان
کدام مرزهای زمینی در حال حاضر باز هستند؟
مهر نوشت: گمرک ایران از بازگشایی مرز میلک پس از یک هفته تعطیلی خبر داد.
بازگشت ارز حاصل از صادرات توسط ۱۴۰۰ صادرکننده
۵ روز قبل
بازگشت ارز حاصل از صادرات توسط ۱۴۰۰ صادرکننده
مدیر کل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران، تدوین و اجرای بسته تشویقی بازگشت ارز حاصل از صادرات بر اساس مصوبه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت و تصویب کمیته کارشناسی شورایعالی صادرات غیرنفتی را از جمله برنامه‌های سازمان توسعه تجارت ایران دانست که با هدف حمایت و تشویق از صادرکنندگانی که نسبت به ایفای تعهدات ارزی خود اقدام کرده‌اند، اجرا می‌شود.
۳۰ پروژه زیرساختی در اولویت حمایت‌های سازمان توسعه تجارت
۵ روز قبل / سازمان توسعه تجارت ایران / پروژه زیرساختی / حمید زادبوم
۳۰ پروژه زیرساختی در اولویت حمایت‌های سازمان توسعه تجارت
زادبوم، معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در جلسه کمیته کارشناسی شورای‌عالی توسعه صادرات غیرنفتی که با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، از همکاری سازمان برنامه و بودجه و صندوق توسعه ملی در جهت تخصیص مشوق‌های صادراتی در سال جهش تولید، تقدیر و تشکر کرد.
بخش خصوصی از شفاف‌سازی استقبال می‌کند
۵ روز قبل / دلار / ارز / بازار طلا و ارز / ارز تک نرخی / سامانه نیما / صادرات نفت / صادرات غیرنفتی / جوایز صادراتی / واردات / قوه قضاییه
بخش خصوصی از شفاف‌سازی استقبال می‌کند
در ماه‌های اخیر و با افزایش نرخ ارز نظرات زیادی در این باره ارائه شده است.
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / مدرس خیابانی سرپرست وزارت صنعت / واردات کالای لوکس
مدرس خیابانی: واردات هر گونه کالاهای لوکس و غیرضرور ممنوع است
به گزارش مهر به نقل از وزارت صمت، حسین مدرس خیابانی، سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در جلسه کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی که با حضور فعالان اقتصادی و نمایندگان اتاق‌های بازرگانی و تعاون در حال برگزاری است، با تاکید بر ضرورت توجه ویژه به توسعه صادرات غیرنفتی در سال جهش تولید گفت: تنها راه نجات کشور از مسیر سخت تحریم‌های بی‌سابقه کنونی، تولید و صادرات است.
۸۵ درصد واردات مواد اولیه و سرمایه ای است
۱۳۹۹/۰۵/۱۵
۸۵ درصد واردات مواد اولیه و سرمایه ای است
تهران- ایرنا- سرپرست وزارت صنعت، معدن وتجارت در جلسه کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی گفت: راه نجات کشور از مسیر سخت تحریم‌های بی‌سابقه کنونی، تولید و صادرات است و اکنون ۸۵ درصد از واردات کشور را مواد اولیه، قطعات و تجهیزات مورد نیاز تولید و ماشین‌آلات تشکیل می‌دهد.
تاثیر کاهش درآمد کشورهای همسایه بر صادرات ایران به این کشورها
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / صادرات نفت / صادرات غیرنفتی / کاهش صادرات
تاثیر کاهش درآمد کشورهای همسایه بر صادرات ایران به این کشورها
فارس نوشت: عضو هیات رئیسه اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق با اشاره به تاثیر شیوع ویروس کرونا بر کاهش صادرات گفت: علاوه بر این کاهش درآمد کشورهای همسایه و کاهش تقاضا از سوی این کشورها نیز بر صادرات ما به این کشور موثر بوده است.
فروش ۴.۲ میلیارد یورو ارز صادراتی در نیما / تراز به نفع عرضه مثبت است
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / سامانه نیما / رفع تعهد ارزی / صادرات غیرنفتی
فروش ۴.۲ میلیارد یورو ارز صادراتی در نیما / تراز به نفع عرضه مثبت است
عملکرد سامانه نیما نشان می‌دهد که از ابتدای سال ۱۳۹۹ تا پایان تیرماه ۴میلیارد و ۲۴۰میلیون یورو ارز حاصل از صادرات در این سامانه به فروش رسیده و تراز عرضه در این سامانه مثبت بوده است.
افزایش 40 برابری صادرات گوشت مرغ منجمد در استان مرکزی
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / استانی-اقتصادی / صادرات غیرنفتی / مرغ / دامپزشکی / استان مرکزی
افزایش 40 برابری صادرات گوشت مرغ منجمد در استان مرکزی
معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان مرکزی از افزایش 40 برابری صادرات گوشت مرغ منجمد در استان مرکزی خبر داد.
۱۳۹۹/۰۵/۱۵
با تولید پایدار و صادرات محصول با کیفیت، تحریم ها را بی اثر می‌ کنیم
 تحریم ‌های ظالمانه از زمانی شروع شد که جمهوری اسلامی شکل گرفت و ایران با اعلام استقلال و حمایت از مستضعفان در برابر مستکبرانی همچون رژیم صهیونیستی و آمریکا موضع خود را آشکار ساخت. از آن زمان تاکنون آمریکا از راه ‌های گوناگون و به بهانه ‌های مختلف سعی دارد تا به مانند قبل از انقلاب، ایران را تحت سلطه‌ی خود درآورد. به لطف و مدد الهی و تلاش و کوشش دلسوزان نظام، تحریم‌ های ظالمانه، نه تنها باعث ناکامی نشده، بلکه سبب مقاوم شدن اقتصاد شد. علی محمدی مدیرعامل فولاد خوزستان در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی اظهار داشت: با گذشت چهار دهه از عمر با برکت انقلاب اسلامی ایران، از سوی دشمنان قسم‌خورده زخم‌ های بسیاری بر پیکره انقلاب وارد شد؛ زخم‌ هایی که هر کدام …
۱۳۹۹/۰۵/۱۵
القای ناکارآمدی دولت، محور اصلی جنگ روانی دشمن است
رئیس‌جمهوری با تاکید بر لزوم انسجام، هماهنگی وهمکاری میان همه مسوولان و کارگزاران نظام برای مقابله موثر با عملیات جنگ روانی، تحریم و تحریف دشمنان، اظهار کرد: ملت بزرگ ایران، همواره پشتیبان مسئولان نظام و کشور بوده و مطمئنا موفقیت‌ها و پیشرفت‌های عظیم کشور مرهون پشتوانه مردمی و هوشیاری، پایداری و استقامت ملت در برابر توطئه و فشار دشمنان است.حسن روحانی روز سه‌شنبه در یکصد و پنجاه و هفتمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در زمینه اهداف شوم کوتاه مدت و بلند مدت دشمنان دیرینه ملت ایران برای جلوگیری از پیشرفت اقتصادی کشور، گفت: بر این مبنا دو جریان تحریف و تحریم همزمان به دنبال محقق کردن این هدف از طریق توقف حرکت اقتصادی کشور و سیاه نمایی نسبت به دستاوردها …
توضیح بانک مرکزی درباره ۲۵۰ متخلفی که دلارهای صادراتی را به کشور بازنگرداند
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / ارز / بازار طلا و ارز / صادرات غیرنفتی / کاهش صادرات / جوایز صادراتی / بانک مرکزی / قوه قضاییه
توضیح بانک مرکزی درباره ۲۵۰ متخلفی که دلارهای صادراتی را به کشور بازنگرداند
مدیر اداره صادرات بانک مرکزی درباره ۲۵۰ متخلفی که دلارهای صادراتی را به کشور بازنگرداندند، توضیح داد.
عراق واردات برق و گاز ایران از ایران را افزایش می‌دهد؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / برق / صادرات غیرنفتی / واردات / ایران و عراق
عراق واردات برق و گاز ایران از ایران را افزایش می‌دهد؟
تسنیم نوشت: عراق در حال حاضر بین ۱۶ تا ۱۸ گیگاوات در روز برق تولید می کند و ۱.۲ گیگاوات هم در زمان اوج تقاضا از ایران واردات دارد.
۲۷ میلیارد دلار ارز صادرات غیرنفتی کجاست؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / ارز / ارز صادرات
۲۷ میلیارد دلار ارز صادرات غیرنفتی کجاست؟
مدیر اداره صادرات بانک مرکزی گفت: آمار نشان می‌دهد روند بازگشت ارز حاصل از صادرات بهبود یافته است.
کدام کالاها اجازه ورود به کشور را ندارند
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / واردات / تعرفه واردات-گمرک / صادرات غیرنفتی / تولید / گمرک
کدام کالاها اجازه ورود به کشور را ندارند
ایرنا به نقل از سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت نوشت: این وزارتخانه به منظور توسعه صادرات و کنترل واردات، اصرار بر جلوگیری از ورود کالاهایی دارد که مشابه تولید داخلی دارند.
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
رشد 428 درصدی عملیات کانتینری در بنادر غرب هرمزگان
مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه از جابجایی 1.5 میلیون تن انواع کالا و افزایش چشمگیر 39 درصدی صادرات غیرنفتی و همچنین رشد چشمگیر 428 درصدی عملیات کانتینری در 4 ماهه نخست سال 99 در بنادر غرب هرمزگان خبر داد.به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، "قاسم عسکری نسب" اظهار داشت: در دوره زمانی 4 ماهه سال 99، در مجموع یک میلیون و 459 هزار و 721 تن انواع کالا در بندرلنگه و بنادر وابسته به آن تخلیه و بارگیری شد که از این میزان، 691 هزار و 590 تن که رشد 13 درصدی را نشان می دهد مربوط به کالاهای غیر نفتی و 768 هزار و 131 تن دیگر به فرآورده های نفتی اختصاص دارد.مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه میزان صادرات کالاهای غیرنفتی در بنادر غرب هرمزگان را 353 هزار و 788 تن اعلام کرد و افزود: عمده این …
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
سه نکته درخصوص بازگشت ارز صادراتی
روابط‌عمومی بانک مرکزی اعلام کرد، این بانک در راستای سیاست‌های ارزی کشور و مصوبات شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی و همچنین مصوبات کمیته ماده ۲ مصوب شورای مذکور، اقدامات لازم برای مدیریت و تنظیم بازار ارز بر اساس منابع ارزی حاصل از صادرات غیرنفتی کشور را انجام داده است. در همین خصوص ذکر برخی نکات بسیار حائز اهمیت است:
اطلاعیه بانک مرکزی درخصوص نحوه پیگیری برگشت ارز حاصل از صادرات به کشور
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / ارز / بانک مرکزی / تنظیم بازار / دلار / صادرات غیرنفتی
اطلاعیه بانک مرکزی درخصوص نحوه پیگیری برگشت ارز حاصل از صادرات به کشور
ایلنا: تاکنون ۲۵۰ صادرکننده ای که شرکت تولیدی و دارویی نبوده و علیرغم پی گیری های مکرر حتی یک دلار ارز را به چرخه اقتصادی کشور بر نگردانده بودند به مقام قضایی معرفی …
ضرورت تشکیل میز توسعه صادرات اصناف با هدف توسعه صادرات غیرنفتی در هرمزگان
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - هرمزگان
ضرورت تشکیل میز توسعه صادرات اصناف با هدف توسعه صادرات غیرنفتی در هرمزگان
رئیس اتاق اصناف مرکز استان هرمزگان از ضرورت تشکیل میز توسعه صادرات اصناف مطابق با قانون ٧٨ نظام صنفی در هرمزگان تأکید کرد.
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
صادرات و این همه چالش
امروزه حال صادرات مانند سایر بخش‌های اقتصادی کشور حال و روز خوش و مساعدی نیست و بخش صادرات کشور نیز متاثر از 3 مقوله مهم با محدودیت و تنگنای شدید مواجه است که استمرار آن می‌تواند تبعات سنگین اقتصادی بیشتری در پی داشته باشد این 3 عامل عبارتند از تحریم‌های اقتصادی که مساله جدیدی نیست و تقریبا به شکل‌های مختلف طی سالیان گذشته همواره پیش روی کشور و بازرگانان و تجار وجود داشته اما طی 3 سال اخیر فشارهای مضاعف بر تراکنش‌های مالی، مساله را پرریسک‌تر و غامض‌تر کرده است. مساله دوم شرایط کرونایی به وجود آمده از اسفند سال گذشته که تقریبا سراسر دنیا را متاثر کرده و این تاثیر علاوه بر شکل و الگوی مصرف بر امکان و نحوه صادرات به ویژه با عدم امکان جابه‌جایی و حمل کالا نیز …
سقوط 40درصدی صادرات غیرنفتی
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
سقوط 40درصدی صادرات غیرنفتی
آمارهای گمرک ایران نشان می‌دهد ارزش صادرات غیرنفتی ایران در ۴ماهه امسال به ۸ میلیارد و ۷۱۳میلیون دلار رسیده که نسبت به‌مدت مشابه سال قبل 40درصد کاهش یافته است. در مقابل ارزش واردات کشور نیز به ۱۰میلیارد و ۹۲۲میلیون دلار رسیده که 24درصد کمتر از مدت مشابه سال قبل است. در 4ماهه امسال تراز تجارت خارجی ایران به منفی 2.2میلیارد دلار رسیده که رقم کم‌سابقه‌ای محسوب می‌شود.(گمرک)  
پهلوگیری ‌۲۸۷ ‌شناور بالای هزار تن در بنادر غرب هرمزگان
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / بندر لنگه / کشتی / کالاهای اساسی / اداره کل بنادر و دریانوردی
پهلوگیری ‌۲۸۷ ‌شناور بالای هزار تن در بنادر غرب هرمزگان
مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه از جابجایی ۱.۵ میلیون تن انواع کالا و افزایش چشمگیر ۳۹ درصدی صادرات غیرنفتی و همچنین رشد چشمگیر ۴۲۸ درصدی عملیات کانتینری در ۴ ماهه نخست سال ۹۹ در بنادر غرب هرمزگان خبر
عملیاتی شدن فرآیند پرداخت تسهیلات در قالب بسته حمایت از صادرات غیرنفتی
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / ایران / تجارت / صادرات غیرنفتی / کارشناسی / منطقه ای
عملیاتی شدن فرآیند پرداخت تسهیلات در قالب بسته حمایت از صادرات غیرنفتی
ایلنا: رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران در بیست و هفتمین جلسه کمیته کارشناسی شورایعالی توسعه صادرات غیر نفتی بر ضرورت همکاری کلیه دستگاه‌های اجرایی مرتبط برای تحقق…
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
تلاش فولاد مبارکه برای تامین حداکثری نیاز بازار و ثبات قیمتها
حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل فولاد مبارکه، به همراه جمعی از مدیران فولادی کشور، ضمن دیدار با رئیس جمهوری، گزارش مبسوطی از روند تولید و دستاوردهای این شرکت در چهارماهه نخست سال «جهش تولید» و تلاشهای صورت گرفته در فولاد مبارکه برای تامین حداکثری نیاز بازار داخل و ثبات قیمتها ارائه کرد.حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در این نشست که دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد و مدیران عامل شرکت های فولاد مبارکه، فولاد خوزستان، فولاد خراسان، ذوب آهن اصفهان، گل گهر، چادرملو و جمعی از فعالان صنایع پتروشیمی نیز در آن حضور داشتند، با قدردانی از تلاش همه فعالان در دو بخش فولاد و پتروشیمی اظهار داشت: محصولات همه حلقه های زنجیره فولاد و حتی پتروشیمی کشور در دولت تدبیر و امید، تقریبا دو برابر شده است و در این دو بخش …
عوارض صادراتی تخم مرغ ٤٠٠ تومان در هر کیلوگرم تعیین شد
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / گمرک / صادرات غیرنفتی / مرغ و تخم مرغ
عوارض صادراتی تخم مرغ ٤٠٠ تومان در هر کیلوگرم تعیین شد
وزارت صمت عوارض صادراتی تخم مرغ را برای هر کیلوگرم 4 هزار ریال تا پایان مرداد ماه 99 تعیین کرد.
بازار اوراسیا، فرصتی برای توسعه تجارت منطقه‌ای در دوران تحریم
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / مسکو / دلار / آستارا / تحریم / آستانه / توسعه صادرات / تعرفه صادراتی / ایروان / اتحادیه اقتصادی اورآسیا / صادرات غیر نفتی
بازار اوراسیا، فرصتی برای توسعه تجارت منطقه‌ای در دوران تحریم
تهران-ایرنا- در شرایطی که جمهوری اسلامی ایران تحت تحریم‌های ظالمانه غرب قرار دارد و اروپا نیز نتوانسته به تعهداتش جامه عمل بپوشاند، همکاری همه جانبه با اوراسیا فرصت‌های فراوانی را برای توسعه مبادلات منطقه‌ای و افزایش صادرات غیرنفتی این کشور فراهم خواهد ساخت.
۱۳۹۹/۰۵/۱۱
شنبه‌های مقاومت و پنجشنبه‌های تولید
رئیس‌جمهوری روز پنجشنبه در جلسه روسای کمیته‌های ستاد ملی مقابله با کرونا درباره بررسی ضوابط برگزاری عزاداری‌های محرم توضیح داد. وی همچنین در مراسم بهره‌برداری از طرح‌های ملی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: ما شنبه‌ها به دشمنان نشان خواهیم داد که در برابر بیماری کرونا چگونه مقاومت خواهیم کرد و در پنجشنبه‌ها با کار افتتاح و تولید نشان‌شان می‌دهیم که برخلاف تحریم‌ها ما اقتصادمان را زمین نگذاشته‌ایم.حسن روحانی در مراسم بهره‌برداری از طرح‌های ملی وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان این که «مهم است در شرایط سختی که دشمنان به وجود آوردند ملت‌مان در برابر تحریم و کرونا مقاومت می‌کنند»، اظهار کرد: مردم بیشتر از گذشته پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند و کار اصلی در دست مردم است اما انصافا کادر درمانی هم به …
اینفوگرافیک | این بار “عسل” به جای نفت!
۱۳۹۹/۰۵/۱۰ / عسل / صادرات غیرنفتی
اینفوگرافیک | این بار “عسل” به جای نفت!
به صورت تقریبی ارزش مادی ۲ کیلو عسل صادراتی با درآمد حاصل از فروش یک بشکه نفت برابری می کند! با وجود برخورداری ایران از رتبه ی سوم تولید عسل در جهان، سهم کشور از صادرات این محصول کمتر از ۱ درصد گزارش شده است! منبع: جام‌جم آنلاین
ممنوعیت صادرات اکسیژن به گمرکات ابلاغ شد
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / اکسیژن / گمرک / صادرات غیرنفتی
ممنوعیت صادرات اکسیژن به گمرکات ابلاغ شد
سخنگوی گمرک از ابلاغ مصوبه ممنوعیت صادرات اکسیژن بیمارستانی، طبی و صنعتی به گمرکات اجرایی کشور خبر داد.
۵.۳ میلیون دلار گل سرخ بهار امسال به هلند صادر شد
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / گل محمدی / گل رز / صادرات غیرنفتی / گمرک
۵.۳ میلیون دلار گل سرخ بهار امسال به هلند صادر شد
سخنگوی گمرک گفت: کشورمان در ۳ ماهه اول سال ۹۹ اقدام به صادرات بیش از ۲ هزار و۳۵۶ تن انواع گل وگیاه به ارزش ۵ میلیون و ۳۳۳ هزار ۶۶۰ دلار کرده است.
۱۳۹۹/۰۵/۰۸
از توطئه جنگ قوای سه‌گانه عبور کردیم
رئیس‌جمهوری با بیان اینکه دشمن نتوانسته صادرات ما را متوقف کند، گفت: «در دو ‌سال و چند ماه اخیر، روزهای سختی پشت سر گذاشتیم، اما اساس کشور و نظام و زندگی مردم در حداقل نیاز و ضرورت مردم به‌خوبی اداره شد. امروز کالای اساسی در اختیار مردم است و کالای مورد نیاز به وفور وجود دارد.» به گزارش ایرنا، حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیأت دولت گفت: «این روزها، روزهای پربرکتی است که پیش رو داریم و همه این ایام و روزها که ما را در مسیر حق و حقیقت دعوت می‌کند امیدواری، اعتماد و توانمندی ما را افزون‌تر می‌کند.» رئیس‌جمهوری اضافه کرد: «این ایام، ایامی است که در برابر همه توطئه‌هایی که بدخواهان علیه مردم و کشور ما طراحی کردند توانمندتر …
تجارت خارجی ایران؛  مسائل، ضرورت‌ها و راهکارها
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / اقتصاد مقاومتی / تجارت / پژوهشکده سیاست پژوهی و مطالعات راهبردی حکمت / صادرات غیرنفتی
تجارت خارجی ایران؛ مسائل، ضرورت‌ها و راهکارها
افزایش صادرات مهمترین بحث در مقوله تجارت خارجی است و مهم‌تر از بحث صادرات، چگونگی بازگشت ارز حاصل از صادرات برای تأمین کالاهای اساسی مورد نیاز و تأمین ارز به صورت مصارف اسکناس است.
صادرات ۵ میلیون دلاری گل و گیاه/۲۳ کشور خریدار گلهای ایرانی هستند
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / صادرات غیرنفتی / گل و گیاه / گمرک ایران / سید روح الله لطیفی
صادرات ۵ میلیون دلاری گل و گیاه/۲۳ کشور خریدار گلهای ایرانی هستند
سخنگوی گمرک گفت: در ۳ ماهه اول سال ۹۹ بیش از ۲ هزار و ۳۵۶ تن انواع گل و گیاه به ارزش ۵ میلیون و ۳۳۳ هزار دلار صادر شده است.
صادرات غیرنفتی ایران و «الگوی نامتقارن» شرکای تجاری
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / مبادلات تجاری / صادرات غیر نفتی / صادرات خدمات
صادرات غیرنفتی ایران و «الگوی نامتقارن» شرکای تجاری
تهران- ایرنا- نگاهی به روابط تجاری ایران طی ۱۷ سال (از ۱۳۸۰ تا ۱۳۹۷) از الگوی خاصی در حوزه صادرات نفتی و غیرنفتی حکایت دارد؛ الگویی نامتقارن از نظر شراکت تجاری که در آن تعداد کمی از کشورها سهم بالا و تعداد زیادی از آنها سهمی بسیار اندک در تجارت با ایران دارند.
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / صادرات غیرنفتی / اقتصاد ایران / کارآفرین
صادرات میلیون دلاری از یک روستای ایران به اروپا و کشورهای عربی
خبرنیوز نوشت:احمد صادقی قهرودی کار آفرین و تولید کننده کشور با حضور در برنامه در انتهای الوند شبکه دوم سیما درباره موفقیت های خود سخن گفت.
تشکیل کمیته اقدام ارزی برای صادرکنندگان متخلف
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / دلار / نرخ ارز / صادرات غیرنفتی
تشکیل کمیته اقدام ارزی برای صادرکنندگان متخلف
رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران از ارسال مشخصات صادرکنندگانی که نسبت به رفع تعهدات ارزی خود به صورت کامل اقدام نکرده‌اند، به سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها جهت تشکیل کمیته اقدام ارزی خبر داد.
صادرات ۱۰۰میلیارد دلاری محقق می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / سازمان توسعه تجارت / صادرات / ایران
صادرات ۱۰۰میلیارد دلاری محقق می‌شود؟
بر اساس پیش‌بینی سازمان توسعه تجارت، طی سال جاری صادرات کالاهای پتروشیمی و میعانات گازی بیشترین سهم را در صادرات غیرنفتی ایران به ۱۵ کشور همسایه در اختیار خواهد داشت.
تعیین سقف ۵۰۰ هزار دلاری برای صادرکنندگانی که برای اولین بار صادرات می‌کنند
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی / ایران / دلار / صادرات غیرنفتی / وزارت صنعت معدن و تجارت
تعیین سقف ۵۰۰ هزار دلاری برای صادرکنندگانی که برای اولین بار صادرات می‌کنند
ایلنا: سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با تقدیر از تلاش صادرکنندگان در عرصه ارزآوری، از اعمال سقف و سابقه برای آن دسته از صادرکنندگانی خبر داد که برای اولین بار،…
افزایش 15درصدی ترازیت خارجی از گمرک نوردوز در سال 98
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / استانی-اقتصادی / تجارت خارجی / روابط بین‌المللی / صادرات / صادرات غیرنفتی / منطقه آزاد ارس / مرز نوردوز / آذربایجان شرقی
افزایش 15درصدی ترازیت خارجی از گمرک نوردوز در سال 98
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: ارزش ریالی ترانزیت خارجی از گمرک نوردوز در سال ۹۷ بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال بود که این رقم در سال ۹۸ با افزایش ۱۵ درصدی به ۱۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال افزایش یافت.
پیشنهاد ارزی همتی به رییس‌جمهور
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / عبدالناصر همتی / بانک مرکزی / صادرات غیرنفتی / ارز
پیشنهاد ارزی همتی به رییس‌جمهور
رییس‌کل بانک مرکزی طی نامه‌ای به رییس‌جمهوری پیشنهاد کرد ⁩از صادرکنندگانی که بیشترین ارز را به چرخه اقتصاد کشور بازگردانده‌اند، تقدیر شود.
آخرین وضعیت تجارت ایران و اوراسیا/ رشد ۶۳ درصدی صادرات ایران
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / صادرات غیرنفتی / اتحادیه اقتصادی اوراسیا / تجارت / سازمان توسعه تجارت / حمید زادبوم
آخرین وضعیت تجارت ایران و اوراسیا/ رشد ۶۳ درصدی صادرات ایران
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از رشد ۶۳ درصدی صادرات ایران به اوراسیا در اقلام مشمول موافقت‌نامه فی‌مابین، خبر داد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
تلاش دشمن برای برهم زدن تعادل بازار نتیجه نداد
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: با تمهیدات اتخاذ شده، تامین کالاهای اساسی کشور با وجود تشدید تحریم‌ها و افزایش محدودیت‌های ناشی از کرونا بطور بی سابقه ای محقق شده و دولت همواره در تامین کالاهای اساسی تلاش می‌کند تا به قیمت متعادل و مناسب به دست مردم برسد.به گزارش ایلنا، یزدان سیف تصریح کرد: زحمات بسیاری در راستای تامین کالاهای اساسی، خرید تضمینی گندم و دانه‌های روغنی و تامین و پرداخت پول به کشاورزان به ویژه در شرایط تحریم و کرونا کشیده شده و می‌شود که باید به مردم اطلاع‌رسانی شود. در شرایط کنونی باید صادرات غیرنفتی را تقویت کنیم و از صادرکنندگان قدردانی می‫کنیم که دولت را همراهی کرده است.معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اقدامات روانی در کشور توسط تعدادی از بدخواهان که درصدد برهم …
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
اقدامات تازه برای تامین کالاهای اساسی
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: با تمهیدات اتخاذ شده، تامین کالاهای اساسی کشور با وجود تشدید تحریم‌ها و افزایش محدودیت‌های ناشی از کرونا به‌طور بی‌سابقه‌ای محقق شده و دولت همواره در تامین کالاهای اساسی تلاش می‌کند تا با قیمت متعادل و مناسب به دست مردم برسد. به گزارش «شاتا» یزدان سیف تصریح کرد: زحمات بسیاری در راستای تامین کالاهای اساسی، خرید تضمینی گندم و دانه‌های روغنی و تامین و پرداخت پول به کشاورزان به‌ویژه در شرایط تحریم و کرونا کشیده شده و می‌شود که باید به مردم اطلاع‌رسانی شود. سیف گفت: در شرایط کنونی باید صادرات غیرنفتی را تقویت کنیم و از صادر‌کنندگان قدردانی می‌کنیم که دولت را همراهی می‌کنند. معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اقدامات روانی در کشور توسط تعدادی از بدخواهان …
صادرات زعفران ایران از مسیر افغانستان برای برنگرداندان ارز
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / زعفران / صادرات غیرنفتی / افغانستان
صادرات زعفران ایران از مسیر افغانستان برای برنگرداندان ارز
تسنیم نوشت: رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی ایران گفت: به دلیل اجبار صادرکنندگان برای برگشت ارز حاصل از صادرات و قوانین دست و پاگیر بخشی از زعفران ایران از مسیر افغانستان به دیگر کشورها صادر می‌شود.
آذربایجان، اولین شریک تجاری ارس در زمینه صادرات و سرمایه گذاری است
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / استانی-اقتصادی / روابط بین‌المللی / تجارت خارجی / صادرات غیرنفتی / منطقه آزاد ارس / جمهوری آذربایجان / سرمایه‌گذاری خارجی
آذربایجان، اولین شریک تجاری ارس در زمینه صادرات و سرمایه گذاری است
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: آذربایجان، مهم‌ترین و بزرگترین کشور حوزه قفقاز جنوبی و شریک تجاری اول منطقه آزاد ارس در زمینه صادرات و سرمایه گذاری است. 
قطع تسهیلات صادرکنندگانی که ارز خود را برنمی گردانند
۱۳۹۹/۰۵/۰۳ / گمرک / صادرات غیرنفتی / صادرات کالا / مهرداد جمال ارونقی
قطع تسهیلات صادرکنندگانی که ارز خود را برنمی گردانند
معاون فنی گمرک ایران گفت: تمامی تسهیلات صادرات صادرکنندگانی که ارز صادراتی را بازنگردانده‌اند متوقف می‌شود و صادرات کالای آنها در مسیر قرمز قرار می‌گیرد.
آل اسحاق به سیاسیون:در شبهِ بحران کرونا، اختلافات جناحی را کنار بگذارید
۱۳۹۹/۰۵/۰۳ / اقتصاد ایران / ویروس کرونا / تحریم اقتصادی / صادرات غیرنفتی / تورم
آل اسحاق به سیاسیون:در شبهِ بحران کرونا، اختلافات جناحی را کنار بگذارید
وزیر بازرگانی دولت سازندگی معتقد است تا زمانی که نگاه صرف سیاسی بر حوزه اقتصاد حاکم باشد، مشکلات این بخش سامان نمی‌گیرد.
منع ارائه خدمات به واحدهای صادرکننده محصول از سایر گمرکات کشور
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / استانی-اقتصادی / منطقه چهارمحال و بختیاری / کمرگ / صادرات غیرنفتی
منع ارائه خدمات به واحدهای صادرکننده محصول از سایر گمرکات کشور
استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: به واحدهایی که صادرات خود را از سایر گمرکات کشور انجام می‌دهند و حساب بانکی آن‌ها در خارج از استان است، هیچ خدماتی ارائه نمی‌شود.
میرتاج‌ الدینی: به دولت قول همکاری داده‌ایم/مشکلات دولت در تأمین بودجه را می‌دانیم
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / دولت دوازدهم / بودجه / مجلس شورای اسلامی / صادرات غیرنفتی
میرتاج‌ الدینی: به دولت قول همکاری داده‌ایم/مشکلات دولت در تأمین بودجه را می‌دانیم
ایلنا نوشت: نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه می‌گوید: مجلس تصمیم گرفته با تمام توان به دولت در مسیر اداره کشور کمک کند.
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / ارز / پتروشیمی / دلار / صادرات غیرنفتی / کسب و کار
سامانه نیما نیاز به کادر چابک دارد
رییس کمیته ارزی اتاق بازرگانی گفت: باید توجه داشت که سامانه نیما نیاز به کادر چابک دارد که ورود ارز را سنجش کند اما خللی در این رابطه وجود دارد و برخی صادرکنندگان اعلام کردند ارز را وارد کرده‌اند اما در نیما ثبت نشده است
بانک مرکزی: صادرکنندگان مکلف به عرضه ارز به چرخه اقتصادی هستند
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / بانک مرکزی / ارز
بانک مرکزی: صادرکنندگان مکلف به عرضه ارز به چرخه اقتصادی هستند
بانک مرکزی امروز اطلاعیه‌ای را درخصوص بازگشت ارز حاصل از صادرات صادر کرد، در این اطلاعیه امده: بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در راستای اجرای سیاست‌های کلان کشور و با توجه به اهمیت و ضرورت برگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی کشور به منظور تأمین مواد اولیه و کالای واسطه‌ای بخش‌های تولیدی/صنعتی کشور در جهت حفظ اشتغال، تولید و رفاه مردم، بر اساس سیاست‌های تعیین شده توسط کمیته ماده (۲) مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی، دستورالعمل‌های لازم برای برگشت ارز حاصل از صادرات غیرنفتی را تنظیم و از سال ۱۳۹۷ ابلاغ کرده است.
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / ارز صادرات / بازگشت ارز به کشور / بانک مرکزی
بانک مرکزی: ۲۷ میلیارد دلار ارز صادراتی بازنگشته است/پیگیری قضایی خواهیم کرد
به گزارش مهر به نقل از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در راستای اجرای سیاست‌های کلان کشور و با توجه به اهمیت و ضرورت برگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی کشور به منظور تأمین مواد اولیه و کالای واسطه‌ای بخش‌های تولیدی / صنعتی کشور در جهت حفظ اشتغال، تولید و رفاه مردم، بر اساس سیاست‌های تعیین شده توسط کمیته ماده (۲) مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی، دستورالعمل‌های لازم برای برگشت ارز حاصل از صادرات غیرنفتی را تنظیم و از سال ۱۳۹۷ ابلاغ کرده است.
افزایش تولید و صادرات غیرنفتی از این مسیر محقق می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / ویروس کرونا / صادرات / تولید داخلی / واردات / جهش تولید / گمرک جمهوری اسلامی ایران / تجارت
افزایش تولید و صادرات غیرنفتی از این مسیر محقق می‌شود
تهران- ایرناپلاس- با وجود شیوع کرونا و اعمال برخی محدودیت‌های حمل‌ونقل، صادرات غیرنفتی در مرزهای کشورمان متوقف نشده است. یکی از مهمترین عوامل سرعت بخش در این زمینه، کاهش دست‌اندازها و قوانین دست‌وپاگیر در گمرک به‌عنوان دروازه ورود و خروج کالاست؛ بر این اساس این بخش اعلام آمادگی کرده در زمینه سرعت‌بخشی به ترخیص کالاهای متوقف شده در مرزها، همکاری‌های لازم را داشته باشد.
رشد ۳۰درصدی صادرات محصولات کشاورزی/صادرات کالاهای اساسی ممنوع است
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / صادرات غیرنفتی / صادرات محصولات کشاورزی / مهرداد جمال ارونقی / گمرک ایران
رشد ۳۰درصدی صادرات محصولات کشاورزی/صادرات کالاهای اساسی ممنوع است
معاون گمرک با بیان اینکه صادرات عمده کالاهای اساسی اعلام شده از سوی مراجع ذیربط، ممنوع است، گفت:صادرات محصولات کشاورزی در ۴ ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال، ۳۰.۴ درصد رشد داشته است.
بخشی از منابع مالی مسدود شده ایران آزاد شد
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / محمود واعظی / ایران و عراق / صادرات غیرنفتی
بخشی از منابع مالی مسدود شده ایران آزاد شد
رئیس دفتر رئیس جمهور از آزادسازی بخشی از منابع مالی مسدود شده جمهوری اسلامی ایران در چند کشور خبر داد.
صادرات بیش از ۲۳ هزارتن ماهی وآبزیان دریایی طی ۳ ماه/ ارزش صادرات به ۳۷ میلیون دلار رسید
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / گمرک / آبزیان / ماهی / صادرات غیرنفتی
صادرات بیش از ۲۳ هزارتن ماهی وآبزیان دریایی طی ۳ ماه/ ارزش صادرات به ۳۷ میلیون دلار رسید
سخنگوی گمرک گفت: طی ۳ ماهه اول سال جاری بیش از ۲۳ هزارو۴۶۲ تن انواع ماهی وسایر آبزیان دریایی از کشور صادر شده است و نزدیک به ۳هزار و ۳۰۵ تن نیز واردات به کشور به ثبت رسیده است.  
درخواست اتاقی‌ها برای تمدید ۲ ماهه رفع تعهد ارزی/ لیست ارائه شده بانک مرکزی، گویا نیست/ سامانه نیما نیاز به کادر چابک دارد
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / ارز / پول / سوریه / صادرات غیرنفتی / کسب و کار
درخواست اتاقی‌ها برای تمدید ۲ ماهه رفع تعهد ارزی/ لیست ارائه شده بانک مرکزی، گویا نیست/ سامانه نیما نیاز به کادر چابک دارد
ایلنا: رئیس کمیته ارزی اتاق بازرگانی گفت: باید توجه داشت که سامانه نیما نیاز به کادر چابک دارد که ورود ارز را سنجش کند اما خللی در این رابطه وجود دارد و باید توجه…
خوانساری: اسامی صادرکننده‌های متخلف را منتشر کنید
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / اتاق بازرگانی / ارز / صادرات غیرنفتی
خوانساری: اسامی صادرکننده‌های متخلف را منتشر کنید
رئیس اتاق بازرگانی تهران با گلایه از جو ایجاد شده نسبت به صادرکنندگان به دلیل بازگشت ارز صادراتی، گفت: حق اتاق بازرگانی است که از جزئیات متخلفین و ارقام اعلام شده که به نظر ما درست نیست، مطلع شویم.
۵.۷ میلیون تن کالای غیرنفتی از گمرک‌های استان بوشهر صادر شد
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / بوشهر / گمرک جمهوری اسلامی ایران / صادرات غیر نفتی
۵.۷ میلیون تن کالای غیرنفتی از گمرک‌های استان بوشهر صادر شد
بوشهر-ایرنا- ناظر گمرک‌های استان بوشهر گفت: با وجود تلاش استکبار جهانی برای توقف صادرات کالا از کشور، در سه ماه نخست سال جاری حدود پنج میلیون و ۷۰۸ هزار تن کالا غیرنفتی به ارزش یک میلیارد و ۱۸۴ میلیون دلار از گمرک‌های این استان به خارج از کشور صادر شد.
۱۳۹۹/۰۴/۳۱
روز عقوبت بدحسابان
نرخ ارز در بازار غیررسمی پس از دو هفته پرالتهاب و نوسان قیمتی، روز گذشته ریزش کرد تا کمی از نگرانی فعالان اقتصادی و صاحبان سرمایه، مبنی بر کاهش بیش از پیش ارزش ریال کاسته شود. درباره دلایل کاهش نرخ ارز گفته می‌شود که اصلاح برخی سیاست‌های ارزی مثل حذف رویه واردات در مقابل صادرات و تخصیص ارز از سامانه نیما به کالاهای مشمول واردات، شرایطی را به وجود آورده که نقش بازار غیررسمی در تامین ارز بازیگران عمده اقتصاد کمرنگ‌تر شود. این در حالی است که امروز، ‌مهلت تعیین‌شده بانک مرکزی به صادرکنندگان برای فروش ارزهای حاصل از صادرات کالا در داخل به اتمام می‌رسد و فضای اقتصادی در انتظار تعیین تکلیف 27 میلیارد دلار ارزی است که به گفته سیاست‌گذار پولی به چرخه اقتصادی کشور بازنگشته …
هشدار جدی آقای وزیر به صادرکنندگان متخلف در بازار ارز
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / عبدالرضا رحمانی فضلی / صادرات غیرنفتی / ارز
هشدار جدی آقای وزیر به صادرکنندگان متخلف در بازار ارز
رحمانی فضلی گفت: برای جبران عقب‌ماندگی‌های موجود در بازگشت ارز اولویت در تعامل با تولیدکنندگان و صادرکنندگان با روش‌های اقناعی است، اما برخوردهای قانونی برای صیانت از منافع عمومی اجتناب ناپذیر است.
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
باید از فرصت بازگشایی مرزها پس از کرونا استفاده کنیم
رئیس‌جمهوری با اشاره به ضرورت توسعه روابط و تقویت مبادلات مرزی و کالایی با همسایگان، بر حمایت دولت از صادرکنندگان تاکید و تنوع در صادرات کالاهای غیرنفتی را موجب کاهش آسیب‌پذیری اقتصاد کشور دانست.حسن روحانی در جلسه رفع موانع و تسهیل صادرات و فراهم شدن  زمینه برای افزایش صادرات کالاهای ایرانی به کشورهای همسایه و هدف را مورد تاکید قرار داد و ضرورت بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصاد کشور را خاطرنشان کرد. رئیس‌جمهوری همچنین با اشاره به مخاطرات صادرات تک محصولی برای اقتصاد کشور، تلاش برای ایجاد تنوع و اعتماد به محصولات صادراتی ایران را اقدامی لازم و ارزشمند در راستای تقویت صادرات و کمک به رونق اقتصاد کشور برشمرد.روحانی با اشاره به مشکلات ناشی از مبارزه توام ایران با تحریم‌های ظالمانه و همچنین …
فرمول تامین مواد اولیه و ماشین‌آلات وارداتی
۱۳۹۹/۰۴/۳۱
فرمول تامین مواد اولیه و ماشین‌آلات وارداتی
یکی از چالش‌های اساسی بنگاه‌های تولیدی در مسیر جهش تولید به‌ویژه در شرایط تحریم‌های تحمیل‌شده بر اقتصاد ایران و نیز شیوع ویروس کرونا، شیوه تامین ارز مورد نیاز برای تامین مواد اولیه و ماشین‌آلات وارداتی است؛ به طوری که در جلسه کمیسیون صنعت و معدن اتاق تهران در اواخر خرداد امسال، این موضوع به عنوان مهم‌ترین مشکل صاحبان کسب‌و‌کار به‌ویژه صنایع کوچک و متوسط اعلام شد. بر اساس گزارشی که از سوی دکتر باقر ادبی، استادیار موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی تهیه شده، این چالش از این واقعیت ناشی می‌شود که اقتصاد ایران در شرایط تحریمی با مساله کمبود ارز و به تبع آن نوسانات نرخ ارز مواجه است؛ به‌ویژه اینکه به تازگی اعلام شده 27 میلیارد دلار از ارز صادرات غیرنفتی دو سال اخیر به کشور بازنگشته است.
۱۳۹۹/۰۴/۳۰
روحانی: سیاست دولت حمایت از صادرات برای تقویت تولید داخلی است
رئیس جمهوری با تأکید بر ضرورت توسعه روابط و تقویت مبادلات مرزی و کالایی با همسایگان گفت: «سیاست دولت حمایت از ‏صادرات برای تقویت تولید داخل و نیازمندی‌های ارزی کشور است‎.»به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی در جلسه رفع موانع و تسهیل صادرات، ‏بر زمینه‌سازی برای افزایش صادرات کالاهای ایرانی به کشورهای همسایه و هدف تأکید کرد‎.‎ ‎رئیس‌جمهوری در این نشست همچنین بر ضرورت بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصاد کشور  تأکید کرد‎.روحانی با اشاره به مخاطرات صادرات تک محصولی برای اقتصاد کشور، تلاش برای ایجاد تنوع و اعتماد به محصولات ‏صادراتی ایران را اقدامی لازم و ارزشمند در راستای …
روحانی: صادرات یک ضرورت است
۱۳۹۹/۰۴/۳۰
روحانی: صادرات یک ضرورت است
رئیس جمهور با اشاره به ضرورت توسعه روابط و تقویت مبادلات مرزی و کالایی با همسایگان، بر حمایت دولت از صادرکنندگان تاکید و تنوع در صادرات کالاهای غیرنفتی را موجب کاهش آسیب پذیری اقتصاد کشور دانست.
دولت از صادرات برای تقویت تولید داخلی و نیازمندی‌های ارزی کشور حمایت می‌کند/ تنوع در صادرات کالاهای غیر نفتی آسیب پذیری اقتصاد را کاهش می‌دهد
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / حسن روحانی / دولت / دکتر روحانی / ایران / صادرات / صادرات نفت / تولید داخلی / روحانی / محمود واعظی / زنگنه
دولت از صادرات برای تقویت تولید داخلی و نیازمندی‌های ارزی کشور حمایت می‌کند/ تنوع در صادرات کالاهای غیر نفتی آسیب پذیری اقتصاد را کاهش می‌دهد
رئیس جمهور با اشاره به ضرورت توسعه روابط و تقویت مبادلات مرزی و کالایی با همسایگان، بر حمایت دولت از صادرکنندگان تاکید و تنوع در صادرات کالاهای غیرنفتی را موجب کاهش آسیب پذیری اقتصاد کشور دانست.
صادرات یک ضرورت است/ رونق تولید راهی جز توسعه صادرات غیر نفتی ندارد
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / حسن روحانی / رییس جمهور / ارز صادراتی / رفع موانع صادرات / اهمیت صادرات
صادرات یک ضرورت است/ رونق تولید راهی جز توسعه صادرات غیر نفتی ندارد
ایلنا: رئیس جمهور با اشاره به ضرورت توسعه روابط و تقویت مبادلات مرزی و کالایی با همسایگان، بر حمایت دولت از صادرکنندگان تاکید و تنوع در صادرات کالاهای غیرنفتی را…
بازگرداندن ارز صادرات به کشور حباب دلار را از بین می‌برد
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / قیمت دلار / نوسانات بازار ارز / کمیسیون اقتصادی
بازگرداندن ارز صادرات به کشور حباب دلار را از بین می‌برد
نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت بازگرداندن ارز حاصل از صادرات غیرنفتی گفت که این اقدام می‌تواند به از بین رفتن حباب دلار و در نتیجه کاهش قیمت‌ها کمک کند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •