سه شنبه, ۱۱ آذر, ۱۳۹۹ / 1 December, 2020
صادرات چین
۱۳۹۹/۰۹/۰۲
برندگان تجارت خارجی زیر سایه کرونا و تحریم
کرونا و تحریم بدترین محدودیت‌ها را در مسیر تجارت خارجی ایجاد کرده و به افت قابل‌توجه ارزش تجارت خارجی منجر شده‌اند؛ اما تجارت با همه کشورها به یک اندازه متأثر نشده است. براساس آمارها، صادرات ایران به عراق با ثبت افت 6.1درصدی در 9‌ماه2020 نسبت به‌مدت مشابه سال قبل، یکی از بهترین عملکرد صادراتی ایران در دوره تحریم و کرونا بوده و در مقابل صادرات چین به ایران نیز در این دوره زمانی با افت 8.3درصدی به موفقیتی برای چینی‌ها تبدیل شده است. به‌گزارش همشهری، از اواسط سال97 که تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه …
مزرعه اردک در چین
۱۳۹۹/۰۸/۱۹ / چین / اقتصاد چین / صنایع غذایی / صنعت گردشگری چین / صادرات چین
مزرعه اردک در چین
اردک پکینگ از حدود سیصد سال پیش در چین پرورش ‌یافته است و در حدود صد سال پیش به وارد آمریکا شده و سپس پرورش آن در اروپا رواج یافته است.این نژاد اکنون یکی از محبوب‌ترین‌ نژادها در مزارع صنعتی است. بسیاری دیگر از انواع اردک‌های پکن، از جمله جوجه‌های گوشتی هستند. اردک پکن از معروف‌ترین نژادهای گوشتی است که منشأ آن چین و در اوایل سلسله مینگ (۱۶۴۴ - ۱۳۶۴) می‌باشد. این نژاد در سال ۱۸۷۳ و چند سال بعد به ترتیب به آمریکا و اروپا وارد شد و به فراوان‌ترین نژاد در اکثر نقاط دنیا تبدیل شد. در چین تولید آن اغلب با صنعت پرورش ماهی همراه است اما در شهرهای بزرگ با توجه به نیاز جمعیت، پرورش اردک به صورت رو به رشد و متراکم انجام می‌شود.
یکه تازی چین در صادرات
۱۳۹۹/۰۸/۱۸ / چین / واردات / آمریکا / صادرات / صادرات چین
یکه تازی چین در صادرات
صادرات چین برای پنجمین ماه پیاپی رشد کرد، این در حالی است که اکثر اقتصادهای بزرگ دنیا هنوز تلاش می‌کنند تاثیرات مخرب ویروس کرونا را تعدیل کنند.
رشد صادرات چین از سطح قبل از بحران کرونا پیشی گرفت
۱۳۹۹/۰۸/۱۸
رشد صادرات چین از سطح قبل از بحران کرونا پیشی گرفت
صادرات چین برای پنجمین ماه پیاپی رشد کرد، این در حالی است که اکثر اقتصادهای بزرگ دنیا هنوز تلاش می‌کنند تاثیرات مخرب ویروس کرونا را تعدیل کنند.
بیشترین رشد صادرات چین در ۱۹ ماه اخیر رقم خورد
۱۳۹۹/۰۸/۱۷ / صادرات کالا / چین / صادرات و واردات / اقتصاد چین / ویروس کرونا
بیشترین رشد صادرات چین در ۱۹ ماه اخیر رقم خورد
داده‌های رسمی روز شنبه نشان داد در ماه اکتبر(مهر-آبان) صادرات چین با بیشترین سرعت خود در ۱۹ ماه اخیر رشد کرده در حالی که واردات این کشور هم بالا رفته است.
رشد حیرت آور صادرات چین
۱۳۹۹/۰۸/۱۷
رشد حیرت آور صادرات چین
میزان صادرات چین نسبت به ۱۹ ماه گذشته با رشد بسیار چشمگیری در ماه اکتبر رو به رو بوده است در حالی که واردات به این کشور نیز تغییر شگرفی را نسبت به ماه های گذشته به ثبت رسانده است.
ارزش تجارت جهانی امسال ۹ درصد سقوط می‌کند
۱۳۹۹/۰۸/۰۲ / بزرگ‌ترین اقتصادهای جهان / تجارت جهانی / سازمان جهانی تجارت / صادرات چین
ارزش تجارت جهانی امسال ۹ درصد سقوط می‌کند
کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل متحد (انکتاد) پیش‌بینی کرد که ارزش تجارت جهانی با وجود نشانه‌هایی از بهبود در سه ماهه سوم، بین هفت تا ۹ درصد در سال ۲۰۲۰ کاهش پیدا می‌کند. نوشته ارزش تجارت جهانی امسال ۹ درصد سقوط می‌کند اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۸
آمار بهتر از انتظار صادرات چین
صادرات چین در ماه آگوست (مرداد) فراتر از انتظارات افزایش یافت. براساس آمارهایی که «اداره کمرگ عمومی» چین روز دوشنبه منتشر کرد، صادرات آگوست این کشور نسبت به سال گذشته افزایش 5/ 9 درصدی را به ثبت رساند. اما در مقابل واردات کاهش یافت، با نرخ منفی 1/ 2 درصد نسبت به سال گذشته. پیش‌تر، اقتصاددانان مشارکت‌کننده در نظرسنجی «رویترز» پیش‌بینی می‌کردند صادرات ماه آگوست چین با توجه به آنکه در ماه پیش از آن (جولای) 2/ 7 درصد رشد کرد، 1/ 7 درصد افزایش یابد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۸
صادرات چین رکورد زد
به‌دنبال تسهیل قرنطینه کرونایی شرکای تجاری چین، صادرات این کشور در آگوست برای سومین ماه متوالی افزایش پیدا کرد و از کاهش دنباله‌دار واردات آن سبقت گرفت.
تجارت خارجی چین ۶ درصد افزایش یافت
۱۳۹۹/۰۶/۱۷
تجارت خارجی چین ۶ درصد افزایش یافت
پکن- ایرنا- آمارهای گمرک چین نشان می دهد حجم واردات و صادرات چین در ماه آگوست (۱۰ مرداد تا ۱۰ شهریور) ۲.۸۸ تریلیون یوان (هر دلار ۶.۷ یوان) بود که در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته ۶ درصد افزایش یافته است.
صادرات چین پس از بازگشایی اقتصاد رشد کرد
۱۳۹۹/۰۶/۱۳ / چین / صادرات کالا / صادرات غیرنفتی
صادرات چین پس از بازگشایی اقتصاد رشد کرد
نیویورک تایمز در گزارش جدید خود اعلام کرد پس از بازگشایی کارخانجات چین در اواخر فوریه و اوایل مارس صادرات این کشور با جهشی روبرو شده که تا به امروز ادامه داشته است.
آمریکا: صادرات هنگ‌کنگ به آمریکا صادرات چین در نظر گرفته شود
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / چین / هنگ کنگ / ایالات متحده آمریکا
آمریکا: صادرات هنگ‌کنگ به آمریکا صادرات چین در نظر گرفته شود
با بالا گرفتن تنش‌های سیاسی و تجاری بین دو اقتصاد بزرگ جهان، واشنگتن دستور داده است که کالاهای وارد شده از هنگ‌کنگ باید برچسب ساخت چین داشته باشند.
تقاضا برای ماسک باعث جهش صادرات چین شد
۱۳۹۹/۰۵/۱۸ / ماسک / ویروس کرونا / چین
تقاضا برای ماسک باعث جهش صادرات چین شد
مهر نوشت: داده‌های اداره کل گمرک چین نشان داد در ماه جولای صادرات این کشور به لحاظ دلاری ۷.۲ درصد رشد کرده است که این خیلی از آن‌چه انتظار می‌رفت بالاتر است.
۱۳۹۹/۰۴/۲۵
ثبت نخستین رشد تجاری چین پس از شیوع کرونا
برای نخستین بار از زمان شیوع ویروس «کووید-19»، رشد واردات و صادرات چین مثبت شد. در حالی‌که افزایش واردات این کشور به‌خاطر رشد تقاضای کالاها با حمایت بسته‌های تشویقی دولت بوده است، افزایش صادرات نیز از قرار گرفتن دومین اقتصاد بزرگ دنیا در مسیر رونق اقتصادی حکایت دارد. به‌دنبال شیوع کرونا و شوک‌های اقتصادی ناشی از آن، دولت چین بسته‌های مالی-تشویقی عظیمی را برای حمایت از تقاضای داخلی به اجرا درآورد، در حالی‌که شیوع گسترده بیماری در سراسر جهان، بازگشت مجدد فعالیت‌های اقتصادی کشورها را با ابهاماتی مواجه کرده است.
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ / آمریکا و چین / تنش اقتصادی چین و آمریکا / صادرات چین به آمریکا
کاهش ۸.۱ درصدی صادرات چین به آمریکا
به گزارش فارس به نقل از رویترز، لی کویون، سخنگوی گمرک چین، امروز اعلام کرد که صادرات این کشور به آمریکا در نیمه نخست سال جاری 8.1 درصد نسبت به مدت مشابه سال 2019 کاهش داشته است.
۱۳۹۹/۰۴/۰۹
اثر تخریبی کرونا بر تجارت جهانی
تحقیق جدید مرکز بین‌المللی تجارت (ITC) نشان داد که تجارت بین‌المللی در ۲۰۱۹ افت کرده و در اوایل ۲۰۲۰ با تاثیر پاندمی کرونا که از چین آغاز شد، این افت تشدید شده است.به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشاتودی، طبق این تحقیق صادرات چین در ماه فوریه ۲۱ درصد نسبت به سال قبل کاهش یافت، در حالی که این صادرات در ماه مارس اندکی بهبود یافت، اما پاندمی باعث شده بود که صادرات سایر کشورها به شدت افت کند.
صادرات چین به ایران ۳ درصد رشد کرد/ تجارت ۵.۲۶ میلیارد دلاری ۲ کشور در ۴ ماه
۱۳۹۹/۰۳/۰۶
صادرات چین به ایران ۳ درصد رشد کرد/ تجارت ۵.۲۶ میلیارد دلاری ۲ کشور در ۴ ماه
صادرات ایران به چین در چهار ماهه نخست سال جاری میلادی با رشد ۳ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۲ میلیارد و ۹۲۰ میلیون دلار رسید.
کاهش ارزش دلار و رشد بورس‌های بین المللی
۱۳۹۹/۰۲/۱۹
کاهش ارزش دلار و رشد بورس‌های بین المللی
انتشار آمار‌های رضایت بخش از صادرات چین باعث شد تا بورس‌های بین المللی مثبت شوند. ارزش دلار هم به خاطر بیکار شدن میلیون‌ها آمریکایی کاهش یافت.
۱۳۹۹/۰۲/۱۹
دستور ویژه وزیر صنعت برای بازار خودرو/ امکان تغییر روش آزاد سازی سهام عدالت فراهم شد/ طراحی خودرو بعد از کرونا متحول می‌شود/ قاضی پور: به افرادی که در ۱۸ ماه گذشته خودرو خریداری نکردند، اجازه ثبت نام داده …
این پیمانه تیتر‌هایی همچون قیمت نفت در مسیر ثبت دومین افزایش هفتگی، نرخ دلار و یورو در آخرین روز هفته، دلار هنوز شانس دارد، سازمان بازرسی اصلاح قیمت خودرو‌ها را مشروط کرد، طلا در اوج قیمت ایستاد و افزایش صادرات چین در بحبوحه همه گیری کرونا را در بر دارد.
عرضه محصولات دانش‌بنیان‌ها در سومین نمایشگاه بین‌المللی واردات چین
۱۳۹۹/۰۲/۱۳ / نمایشگاه صادرات چین / شرکت‌های دانش‌بنیان / معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
عرضه محصولات دانش‌بنیان‌ها در سومین نمایشگاه بین‌المللی واردات چین
شرکت‌های دانش‌بنیان با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سومین نمایشگاه بین‌المللی واردات چین که آبان ماه سال جاری برگزار می‌شوند،حضور می‌یابند.
تکاپوی آمریکا برای تسریع در واردات تجهیزات ضدکرونا از چین
۱۳۹۹/۰۱/۳۰ / هراس جهانی از ویروس کرونا
تکاپوی آمریکا برای تسریع در واردات تجهیزات ضدکرونا از چین
تهران - ایرنا - قوانین جدید کنترل کیفیت صادرات چین باعث تاخیر در روند صدور ماسک، کیت و سایر تجهیزات پزشکی برای مهار کرونا شده و آمریکا به دلیل نیاز مبرم به این تجهیزات، از پکن خواسته است در این قوانین تجدید نظر کند.
۱۳۹۹/۰۱/۲۷
وزن‌کشی تجارت چین
جدیدترین آمار از تجارت چین منتشر شد. گر چه این آمار که مربوط به ماه مارس است از کاهش واردات و صادرات این غول تجارت جهان نسبت به ماه مارس سال گذشته حکایت دارد، اما بهتر از انتظار اقتصاددانان بوده است. به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل روزنامه «دنیای‌اقتصاد» به نقل از پایگاه خبری سی‌ان‌بی‌سی، براساس داده‌های اداره کل گمرکات چین که روز گذشته منتشر شد، صادرات چین در ماه مارس نسبت به سال گذشته 6/ 6 درصد کاهش داشته است و واردات آن در همین ماه کاهشی 9/ 0 درصدی را به ثبت رسانده است.
سهام آسیایی رشد کرد / ین در برابر دلار تقویت شد
۱۳۹۹/۰۱/۲۶ / بازار سهام / بورس / دلار
سهام آسیایی رشد کرد / ین در برابر دلار تقویت شد
روز سه‌شنبه، علی‌رغم انتشار گزارش کاهش صادرات چین، سهام آسیایی رشد کردند و دلار در برابر ین ژاپن تضعیف شد.
بازار جهانی نفت در دوران فرانظم نوین
۱۳۹۹/۰۱/۲۴
بازار جهانی نفت در دوران فرانظم نوین
پنجشنبه ۹ آوریل از آن دست روزهایی است که در تاریخ صنعت جهانی نفت به یادگار خواهد ماند. تمام تولید‌کنندگان نفت جهان یکصدا خواستند که ایمان بیاوریم به آغاز فصل سرد. این شروع شاعرانه‌ای بود برای ورود به بحثی بسیار سنگین و پرمخاطره.  جرقه این موضوع را دونالد ترامپ، رییس‌جمهور امریکا زد. دونالد ترامپ پیش از همه با اتخاد سیاست‌هایی خاص در ۲۰۱۷ ابتدا جنگ اقتصادی با چین را شروع کرد و با وضع ۱۵درصد تعرفه تازه بر بخشی از صادرات چین به امریکا، جهانیان را به حیرت انداخت. چینی‌ها حتی برای حمله اتمی امریکا علیه کشورشان هم، برنامه ارزی داشتند اما برای یک نبرد تجاری و گمرکی ابدا تصوری نداشتند. چین عمل مقابل به مثل کرد و کامیابی نداشت. امریکا هم که نقطه ضعف را پیدا کرده بود، بر فشار …
۱۳۹۹/۰۱/۱۸
سال‌های بد اقتصادی برای آسیای شرقی
جنگ تجاری چین و آمریکا، تحولات در منطقه شرق آسیا، رویارویی میان قدرت‌های بزرگ اقتصادی و نهایتا شیوع ویروس کرونا، سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ میلادی را به بدترین سال‌های اقتصادی و تجاری برای کشورهای منطقه تبدیل کرده است.به گزارش ایرنا جنگ تعرفه‌ها بین چین و آمریکا، تحولات و ناارامی‌های هنگ کنگ، منازعات اقتصادی کره جنوبی و ژاپن و فشارهای آمریکا بر این دو کشور باعث شد تا سال ۲۰۱۹ میلادی بدترین سال صادرات برای کشورهای آسیایی در یک دهه گذشته باشد.هنوز این کشورها از زیربار این فشارها رهایی پیدا نکرده بودند که ویروس مرموز کرونا دامن اقتصادهای بزرگ منطقه را گرفت و تجارت و سرمایه‌گذاری آن‌ها را آلوده کرد و بورس‌های منطقه ارزش خود را به شکل تاریخی از دست دادند و بدترین سقوط‌های سهامی تجربه شد.از زمانی که بحران …
شوک موج سهمگین دوم در پی اختلال در صادرات چین در راه است
۱۳۹۹/۰۱/۱۱
شوک موج سهمگین دوم در پی اختلال در صادرات چین در راه است
بیماری همه‌گیر کرونا در استان ووهان چین آغاز شد و مشکلات اقتصادی گسترده‌ای را تاکنون برای جهان به دنبال داشته است. کارگرانی که طی این مدت قادر به رفتن به کارخانه‌ها نبودند، بازار صادرات چین را تضعیف کردند، اما این ترک از کار که بصورت موقتی آغاز شده بود، الان به توقف کامل ختم شده است.
کرونا در چین و سقوط ۱۷درصدی صادرات غول تجاری آسیا در ۲ ماه
۱۳۹۸/۱۲/۱۸ / چین / خبرگزاری فرانس‌ پرس / تجارت / هراس جهانی از ویروس کرونا
کرونا در چین و سقوط ۱۷درصدی صادرات غول تجاری آسیا در ۲ ماه
تهران – ایرنا – صادرات چین در دو ماه نخست سال ۲۰۲۰ میلادی تحت فشار ترس از ویروس کرونا که فعالیت های اقتصادی را فلج کرده و مانع زنجیره تبادلات تجارتی در جهان شده است ، کاهش چشمگیری را تا مرز ۱۷ درصد ثبت کرد.
صادرات چین در پی شیوع کرونا سقوط کرد
۱۳۹۸/۱۲/۱۷
صادرات چین در پی شیوع کرونا سقوط کرد
صادرات چین در دو ماه نخست سال ۲۰۲۰ در پی شیوع ویروس کرونا که فعالیت شرکتها را مختل و زنجیره تامین جهان را مختل ساخت، سقوط کرد.
احتمال سقوط تاریخی قیمت نفت در جهان بخاطر کرونا
۱۳۹۸/۱۲/۱۳ / ویروس کرونا / ویروس کرونا در ایران
احتمال سقوط تاریخی قیمت نفت در جهان بخاطر کرونا
کشور‌هایی ممکن است بخشی از بازار صادرات چین را به خود اختصاص دهند، اما چین، خود واردکننده بزرگی نیز است، جنگ تجاری امریکا و چین، بستری را فراهم آورد که دامنه تحمل پذیری اقتصاد بین الملل برای کرونا را محدود کرد.
۱۳۹۸/۱۲/۱۳
کرونا اقتصاد جهان را در هم پیچید/ احتمال سقوط تاریخی قیمت نفت
کشورهایی ممکن است بخشی از بازار صادرات چین را به خود اختصاص دهند، اما چین، خود واردکننده بزرگی نیز است، جنگ تجاری امریکا و چین، بستری را فراهم آورد که دامنه تحمل پذیری اقتصاد بین الملل برای کرونا را محدود کرد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۰
گزارش سری وزیر خارجه آمریکا در سال ۱۳۸۲: چین به دنبال صدور تجهیزات پردازش مواد شیمیایی با روکش شیشه به ایران است / این تجهیزات کاربردی دوگانه دارند
ما اطلاع داریم که برخی شرکت‌های چینی همچنان به دنبال تامین فناوری و تجهیزات پردازش مواد شیمیایی با روکش شیشه به ایران هستند – که حداقل یک مورد آن در سال جاری انجام شده است – که این مواد تحت نظارت قانون کنترل صادرات چین و مفاد مربوط به تجهیزات بیولوژیکی با کاربرد دوگانه قرار دارد.
۱۳۹۸/۱۰/۰۷
رکورد چین در صادرات اسباب‌بازی/ حمایت از تولیدکنندگان اسباب‌بازی
معاون اقتصادی رئیس‌جمهور با بیان اینکه کشور چین رکورد ۳ میلیارد دلار در ماه صادرات اسباب‌بازی را در سالی که گذشت زده است، گفت: صادرات چین از اسباب بازی بیش از صادرات نفت ما در شرایط کنونی است.
۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / آموزش و پرورش / محسن حاجی میرزایی / محمد نهاوندیان / جشنواره اسباب بازی
صادرات چین در حوزه اسباب‌بازی رکورد صادرات نفت ایران را می‌زند
پنجمین جشنواره ملی اسباب‌بازی امروز با حضور معاون اقتصادی رییس‌جمهوری و وزیر آموزش و پرورش در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون افتتاح شد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۹
صادرات چین برای چهارمین ماه متوالی افت کرد
صادرات چین در ماه نوامبر برای چهارمین ماه متوالی افت کرد تا نشان دهد تولیدکنندگان چینی همچنان تحت فشار تنش‌های ناشی از جنگ تجاری قرار دارند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، در ماه نوامبر (آبان- آذر) صادرات چین برای چهارمین ماه متوالی افت کرد تا نشان دهد تولیدکنندگان چینی همچنان تحت فشار تنش‌های ناشی از جنگ تجاری قرار دارند، اما رشد واردات در این ماه نشان داد که مشوق‌های دولتی چین توانسته است تقاضای داخلی را تقویت کند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۸
انتشار آمار صادرات چین قیمت نفت را کاهش داد/ قیمت همچنان بالای 64 دلار
پس از اینکه آمارها نشان داد صادرات چین برای چهارمین ماه متوالی کاهش یافته است، قیمت نفت در معاملات امروز کاهش یافت.
۱۳۹۸/۰۸/۱۸
احتمال حذف تدریجی تعرفه‌ها
چین اعلام کرده که با آمریکا بر سر حذف تدریجی تعرفه‌های اضافی وضع شده بر واردات کالا به توافق رسیده است. به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل روزنامه «دنیای‌اقتصاد»، رویترز در گزارشی نوشت که پس از ماه‌ها تنش و جنگ تجاری بین این دو غول اقتصاد جهان و افزایش تعرفه کالاهای وارداتی دو کشور، وزارت بازرگانی چین روز پنج‌شنبه گذشته سرانجام اعلام کرد که توافق‌ها از حذف تدریجی تعرفه‌های اضافه شده طی این مدت حکایت دارند. این در شرایطی است که آمار صادرات چین از افت صادرات این غول صادراتی جهان برای سومین ماه متوالی در ماه اکتبر حکایت دارد، هر چند افت 9/0 درصدی صادرات این کشور کمتر از پیش‌بینی‌هاست، اما رد پای جنگ تجاری در آن مشاهده می‌شود.
۱۳۹۸/۰۸/۱۷ / رضا رحمانی / نمایشگاه شانگهای / چین / ایران
سفر وزیر صنعت به چین، گامی در راستای توسعه صادرات
پکن- ایرنا- سفر «رضا رحمانی» وزیر صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران به شانگهای که به دعوت همتای چینی وی و به منظور دیدار و گفت و گو با مقامات این کشور و همچنین شرکت در آیین گشایش دومین نمایشگاه بین المللی صادرات چین انجام شد، گام مهمی در تقویت روابط تجاری و توسعه صادرات میان دو کشور بود.
۱۳۹۸/۰۷/۲۴ / اتاق بازرگانی ایران / چین / ایران
نمایشگاه بزرگ واردات و صادرات چین با حضور ایران گشایش یافت
پکن- ایرنا- یکصد و بیست و ششمین نمایشگاه بزرگ واردات و صادرات چین با حضور ۳۸ کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران از امروز چهارشنبه در شهر گوانگجو در شرق چین کشایش یافت.
۱۳۹۸/۰۷/۲۳
صادرات و واردات چین کاهش یافت
کاهش صادرات چین در ماه سپتامبر با سرعت بالاتری شتاب گرفت؛ درحالی‌که واردات نیز برای پنجمین ماه متوالی روندی کاهشی را تجربه کرد. براساس تازه‌ترین آمارهای تجاری که روز دوشنبه اداره گمرک چین منتشر کرد، صادرات ماه سپتامبر بزرگ‌ترین اقتصاد آسیا نسبت به سال گذشته کاهش 2/ 3 درصدی یافت؛ نرخی که حتی از پیش‌بینی 3 درصدی اقتصاددانان مشارکت‌کننده در نظرسنجی «رویترز» وخیم‌تر است.
۱۳۹۸/۰۷/۲۲ / صادرات و واردات / چین / صادرات کالا
تراز تجاری چین مثبت ۳۹.۶۵ میلیارد دلار شد
صادرات چین در ماه سپتامبر ۳.۲ درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافت و در همین زمان، واردات هم با افت ۸.۵ درصدی روبرو شد. کل تراز تجاری چین در این ماه، مثبتِ ۳۹.۶۵ میلیارد دلار بوده است.
۱۳۹۸/۰۶/۱۸
بورس های آسیا در وضعیت سبز
شفقنا اقتصادی_ با وجود کاهش غیرمنتظره صادرات چین، شاخص‌های بورسی در آسیا به صعود خود ادامه دادند. به گزارش شفقنا اقتصادی به نقل از ایسنا  از سی ان بی سی، جنگ تجاری بین آمریکا و چین به تدریج در حال اثرگذاری بر روی شاخص‌های کلان اقتصادی این دو کشور است و این مساله نگرانی‌ها نسبت […]
۱۳۹۸/۰۶/۱۳ / جنگ تجاری / اقتصاد ایران
جنگ تجاری آمریکا و چین به نفع ایران است؟
در ماه‌های گذشته، ویزای ورود چینی‌ها به ایران برداشته شده که این گام می‌تواند زمینه حضور فعالان اقتصادی این کشور را فرآهم کند؛ بنابراین در سال‌های گذشته به‌دلیل حجم بالای صادرات چین، منابع قابل‌توجه ارزی در اختیار این کشور قرار گرفته که در بسیاری از کشور‌ها این مبالغ سرمایه‌گذاری شده است، از سوی دیگر در سایه تشدید تحریم‌های آمریکا، ایران به شدت نیاز به سرمایه‌گذاری دارد. این دو تکه پازل در صورت سیاست‌گذاری مناسب می‌تواند به هم متصل شود و پس از اتصال انرژی ایران به بنادر چین، زمینه اتصال سرمایه چینی به اقتصاد ایران را فراهم کند.
۱۳۹۸/۰۵/۱۸
حمله عقاب به قلعه اژدها
مجتبی فتاحی روزنامه‌نگار تعرفه‌گذاری‌های پیاپی از سوی ترامپ تا حدی پیش رفت که ابعاد جنگ تجاری را گسترده‌تر کرد. پس از اعلام آمادگی دونالد ترامپ برای اعمال تعرفه بر کل واردات چین به آمریکا تنش‌ها پیچیده‌تر از هر زمانی شد. وضع تعرفه بر ۳۰۰ میلیارد دلار از صادرات چین به...
۱۳۹۸/۰۵/۰۷
ترکیه در زمینه صادرات میلگرد با کشورهای خاورمیانه رقابت می کند
تهران-ایرنا- تحولات بازار فولاد در آسیا به ویژه کاهش صادرات چین این فرصت را فراهم کرده تا ترکیه نقش فعالتری در این عرصه داشته باشد و اکنون وضعیت میلگرد ترکیه در میان بازارهای وارداتی آسیا از جمله سنگاپور و هنگ کنگ در شرایط مطلوبی قرار دارد به نحوی که این کشور در خاورمیانه با همتایان خود به رقابت می پردازد.
۱۳۹۸/۰۴/۲۳
بررسی وضعیت اقتصاد چین در ماه ژوئن
صادرات چین در ماه ژوئن، با افزایش فشارهای تجاری بین واشنگتن و پکن کاهش یافت و واردات این کشور هم بیش از حد انتظار افت کرد.
۱۳۹۸/۰۴/۲۳ / صادرات کالا / چین / تعرفه واردات / گمرک
اقتصاد چین در ماه ژوئن چه حال و روزی داشت؟
صادرات چین در ماه ژوئن، با افزایش فشارهای تجاری بین واشنگتن و پکن کاهش یافت و واردات این کشور هم بیش از حد انتظار افت کرد.
۱۳۹۸/۰۴/۰۹
شانس دوباره برای صلح تجاری
رهبران آمریکا و چین توافق کردند تلاش‌های خود را به منظور حل اختلافات تجاری از سر گیرند. دیدار روسای‌جمهوری دو کشور که جامعه جهانی برای مدت‌ها منتظر آن بود، روز شنبه در حاشیه نشست «گروه 20» در اوزاکا ژاپن صورت گرفت. به گزارش خبرگزاری‌های چینی در این دیدار دوجانبه که80 دقیقه‌ طول کشید دونالد ترامپ به همتای خود گفت تعرفه‌های جدیدی بر صادرات چین وضع نخواهد کرد. پیش از این نشست، رئیس‌جمهوری آمریکا تهدید کرده بود در صورتی که پیشرفتی در گفت‌وگو با شی‌جین‌پینگ حاصل نشود، مابقی واردات آمریکا از چین را که معادل 300 میلیارد دلار است هدف تعرفه قرار خواهد داد.
۱۳۹۸/۰۴/۰۸
آتش بس جنگ تجاری آمریکا و چین/ مذاکرات ازسرگرفته می‌شود
رهبران چین و آمریکا در حاشیه اجلاس جی20 با ازسرگیری مذاکرات تجاری موافقت کردند و آمریکا اعلام کرد فعلا عوارض جدید بر صادرات چین وضع نمی کند.
۱۳۹۸/۰۳/۲۱
علائم پیروزی تجاری چین
تازه‌ترین آمار نشان می‌دهند که به‌رغم اعمال تعرفه‌های بالاتر آمریکا، صادرات چین به‌طور غیرمنتظره در ماه مه افزایش یافت و به رشد سابق بازگشت. واردات این کشور اما بیشترین کاهش سه سال اخیر را تجربه کرد، موضوعی که عمدتا ناشی از ضعف تقاضای داخلی این کشور بوده است و می‌تواند مقامات چینی را تحریک به اتخاذ سیاست‌های تشویقی کند.
۱۳۹۸/۰۳/۲۰
صادرات چین به رغم افزایش تعرفه های گمرکی امریکا افزایش یافت
تهران - ایرنا - تحلیل گران تجاری می گویند صادرات چین به رغم افزایش تعرفه های آمریکا علیه چین در ماه گذشته میلادی به طور غیر مننظره ای افزایش یافته است این درحالی است که واردات این کشور در سه سال گذشته به دلیل افت تقاضا کاهش یافته است.
۱۳۹۸/۰۳/۲۰
افزایش صادارت چین به آمریکا به‌رغم جنگ تجاری
همشهری آنلاین: صادرات چین به آمریکا در ماه مه مجددا افزایش یافته است. این در حالی است که آمریکا بر واردات بخش اعظم کالاها از چین عوارض گمرکی سنگین وضع کرده است. آمار منتشر شده حکایت از کاهش واردات چین از آمریکا در ماه مه دارد.
۱۳۹۸/۰۳/۰۳
چین در ۴ ماه چقدر کالای ایرانی خرید؟
صادرات چین به ایران در ژانویه تا آوریل۲۰۱۹ با کاهش ۴۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده و به ۲.۸ میلیارد دلار رسیده است. چین در ژانویه تا آوریل سال ۲۰۱۸ بالغ بر ۵.۶ میلیارد دلار کالا به ایران صادر کرده بود.
۱۳۹۸/۰۲/۲۵
تاثیر تحریم های آمریکا بر مراودات تجاری چین و ایران
اقتصاد نیوز: صادرات چین به ایران در سه ماهه نخست سال جاری میلادی به حدود ۱.۸ میلیارد دلار رسید که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل تقریبا نصف شده است.
۱۳۹۸/۰۲/۲۴
درخواست های ایالات متحده و چین از یکدیگر برای پایان دادن به «جنگ تجاری» چیست؟
در ماه های اخیر، جنگ تجاری بین ایالات متحده و چین تاثیر قابل توجهی بر اقتصاد دو کشور داشته و با توجه به تراز مثبت صادرات چین نسبت به وارداتش از ایالات متحده، این جنگ صدمات بیشتری برای اقتصاد چین در برداشته تا ایالات متحده. در این میان کشاورزان آمریکایی...
۱۳۹۸/۰۱/۲۹
ترامپ از سرمایه گذاری چین در بازار کوچک اسرائیل هراس دارد
آمریکا مبنای زیست بین المللی خود را بر تحریم، تنبیه و ایجاد محدویت و ممنوعیت قرار داده است و در مورد چین هم از همین قاعده استفاده می‌کند. با توجه به اینکه حجم مبادلات اقتصادی چین و آمریکا خیلی زیاد است، ترامپ می‌خواهد دست و پای چین را در دیگر نقاط دنیا کوتاه کند و بر صادرات چین به آمریکا نیز تعرفه ببندد که بتواند تراز اقتصادی و تجاری خود را نسبت به چین مثبت کند.
۱۳۹۸/۰۱/۲۵
چشم‌انداز متناقض از اقتصاد چین
براساس اطلاعات منتشرشده، میزان صادرات چین در ماه مارس رشد داشته است. سرمایه‌گذاران امید دارند که نشانه‌های ترمیم اقتصادی در چین سطح نگرانی‌ها در مورد کندی رشد اقتصادی جهان را کاهش دهد. این در حالی است که صندوق بین‌المللی پول هفته گذشته چشم‌انداز رشد اقتصادی جهان در سال 2019 خود را برای سومین بار کاهش داد.به گزارش رویترز، برخی تحلیلگران کهنه کار آشنا و تعقیب‌کننده اقتصاد چین اعتقاد دارند که افزایش میزان صادرات ممکن است بیشتر تحت‌تاثیر فاکتور‌های فصلی (تقاضای فصلی) بوده تا یک گردش سریع در کمبود تقاضای جهانی (افزایش تقاضا)، زیرا معمولا بعد از تعطیلات طولانی مدت فوریه انتظار افزایش بارگیری‌ها و صادرات وجود دارد.
۱۳۹۷/۱۲/۱۷
جزئیات سقوط صادرات و واردات چین که بازارهای جهان را لرزاند/تشدید گمانه زنی‌ها درباره رکورد تجاری
واردات و صادرات چین در ماه فوریه خیلی بیشتر از آن‌چه انتظار می‌رفت سقوط کرد و علی‌رغم اقدامات گسترده حمایتی دولت، به گمانه‌زنی‌هایی در مورد رکورد تجاری دامن زد.
۱۳۹۷/۱۲/۱۷
سقوط آزاد سهام آسیایی
پس از اینکه شوک گزارش صادرات چین که به شکلی غیرمنتظره ضعیف بود، وحشت بازارها را از کند شدن اقتصاد جهانی تشدید کرد، سهام آسیایی با ضربه سختی روبرو شدند.
۱۳۹۷/۱۲/۱۷
سقوط بسیار سنگین سهام آسیایی با سقوط صادرات چین
پس از اینکه شوک گزارش صادرات چین که به شکلی غیرمنتظره ضعیف بود، وحشت بازارها را از کند شدن اقتصاد جهانی تشدید کرد، سهام آسیایی با ضربه سختی روبرو شدند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •