پنجشنبه, ۹ بهمن, ۱۳۹۹ / 28 January, 2021
صنایع سلولزی
احتمال افزایش ۱۵ درصدی قیمت دستمال کاغذی
۱۳۹۹/۱۱/۰۱
احتمال افزایش ۱۵ درصدی قیمت دستمال کاغذی
اقتصادنیوز :دبیر انجمن صنایع سلولزی و بهداشتی ایران از احتمال افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی قیمت دستمال کاغذی در پی موافقت سازمان حمایت با افزایش قیمت مواد اولیه این محصول خبر داد و گفت که در صورت اجرای افزایش قیمت تیشو قیمت هر بسته دستمال کاغذی به ۱۰ هزار تومان می‌رسد.
دستمال کاغذی گران شد
۱۳۹۹/۱۰/۳۰ / بازار / دستمال کاغذی / قیمت دستمال کاغذی
دستمال کاغذی گران شد
عضو انجمن صنایع سلولزی و بهداشتی از افزایش ۲۲ درصدی قیمت دستمال کاغذی خبر داد و گفت: با برخی سندسازی‌ها نظر سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان مبنی بر افزایش قیمت دستمال کاغذی را جلب کردند. با این گرانی، قیمت یک بسته دستمال کاغذی به حدود ۱۰ هزار تومان می‌رسد. نوشته دستمال کاغذی گران شد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
معاون استاندار صنایع سلولزی مازندران را زراعت چوب فراخواند
۱۳۹۹/۱۰/۳۰
معاون استاندار صنایع سلولزی مازندران را زراعت چوب فراخواند
ساری- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مازندران خواستار ساماندهی مدیریتی شرکت صنایع چوب و کاغذ استان شد و گفت که این شرکت در سال های گذشته با حمایت ویژه دولت تدبیر و امید از ورشکستگی نجات یافت.
چشم کارخانه های سلولزی به باغ چوبکاران
۱۳۹۹/۰۹/۲۳
چشم کارخانه های سلولزی به باغ چوبکاران
ساری- چراغ صنایع سلولزی در مازندران یکی پس از دیگری به دلیل نبود مواد اولیه خاموش می شود و همه امیدها به زراعت چوب و چوبکاری است تا به نوشدارویی برای صنعت مبدل شود.
پوشک بچه ارزان شد
۱۳۹۹/۰۹/۱۵ / پوشک بچه / پوشک‌های خارجی / قیمت پوشک / قیمت پوشک بچه
پوشک بچه ارزان شد
دبیر انجمن صنایع سلولزی بهداشتی ایران از کاهش ۱۰ تا ۳۰ درصدی قیمت پوشک بچه خبر داد و گفت: هیچ کمبودی در بازار مشاهده نمی‌شود و اکثر فروشگاه‌های زنجیره‌ای سایزهای مختلف پوشک بچه را در قفسه‌ها دارند. نوشته پوشک بچه ارزان شد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
ظرفیت افزایش صادرات رنگ وجود دارد
۱۳۹۹/۰۹/۰۶ / صادرات غیرنفتی / وزارت صنعت معدن و تجارت / صنایع سلولزی
ظرفیت افزایش صادرات رنگ وجود دارد
یک مقام مسئول، گفت: براساس آمارهای رسمی گمرک ایران، ارزش صادرات رنگ ایران درسال۱۳۹۶ حدود ۸۲ میلیون دلار بوده است که در سال۱۳۹۷ با ۱۵ درصد افزایش به بیش از ۹۳ میلیون دلار رسیده است.
صنایع پیشران و فولادی در مازندران توسعه می یابد
۱۳۹۹/۰۸/۲۰
صنایع پیشران و فولادی در مازندران توسعه می یابد
ساری- حسین زادگان، استاندار مازندران با اشاره به اینکه مازندران قطب صنایع سلولزی است خواستار تامین مواد اولیه صنایع وابسته آن شد و گفت: صنایع بزرگ پیشران و فولادی در استان تقویت می شود.
افزایش تولید پوشک با تمهیدات وزارت صمت برای تامین مواد اولیه
۱۳۹۹/۰۸/۱۵
افزایش تولید پوشک با تمهیدات وزارت صمت برای تامین مواد اولیه
مهاجر، نائب رئیس انجمن صنایع سلولزی ایران گفت: با دستور وزیر صمت در خصوص تسهیل شرایط برای تامین ارز مورد نیاز تولیدکنندگان پوشک از طریق واردات در مقابل صادرات و ارز متقاضی، به زودی بازار این کالا تنظیم و قیمت ها تعدیل می شود.
جلسه وزیر صنعت برای بررسی گرانی پوشک کودک آغاز شد
۱۳۹۹/۰۸/۱۴ / بسیج اصناف و بازاریان / بسیج اصناف و بازاریان / وزیر صنعت / وزارت صنعت / صنعت / قیمت‌گذاری / پو&#
جلسه وزیر صنعت برای بررسی گرانی پوشک کودک آغاز شد
جلسه وزیر صنعت، معدن و تجارت با فعالان صنایع سلولزی برای بررسی قیمت پوشک آغاز شد.
پوشک بچه در کشور با کمبود مواجه نیست
۱۳۹۹/۰۸/۱۳
پوشک بچه در کشور با کمبود مواجه نیست
فصیح خوشگرد، رئیس هیئت مدیره انجمن صنایع سلولزی و بهداشتی ایران گفت: در حال حاضر ۷۰ تا ۷۵ درصد مواد اولیه تولید پوشک بچه و نوار بهداشتی بانوان در کشور از محل واردات تامین می شود که ارتباط مستقیم با قیمت ارز دارد.
الزام واحدهای تولیدکننده تیشو به ارائه آمار تولید و توزیع
۱۳۹۹/۰۷/۲۷
الزام واحدهای تولیدکننده تیشو به ارائه آمار تولید و توزیع
صادقی نیارکی، معاون امور صنایع وزارت صمت با اشاره به بررسی موانع پیش روی صنایع سلولزی از اتخاذ تدابیری برای تسریع در تامین مواد اولیه این صنعت خبر داد و گفت: واحدهای تولید کننده تیشو موظف به اعلام میزان تولید وتوزیع این مواد اولیه مورد نیاز صنایع سلولزی به صورت روزانه به سازمان حمایت هستند.
شهرک تخصصی نساجی، پوشاک، چرم و سلولز در البرز ایجاد می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۳۱ / اختصاصی ایرنا / اشتغال زایی / صنعت نساجی / استان البرز
شهرک تخصصی نساجی، پوشاک، چرم و سلولز در البرز ایجاد می‌شود
کرج-ایرنا- نایب رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی البرز از فراهم‌ شدن مقدمات ایجاد یک شهرک تخصصی نساجی، پوشاک، چرم و صنایع سلولزی با بهره گیری از فناوری های نوین در منطقه ویژه اقتصادی پیام البرز خبر داد.
بحران کمبود پوشک کودک چقدر جدی است؟
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / ارز 4200 تومانی / ارز دولتی / پوشک / پوشک بچه
بحران کمبود پوشک کودک چقدر جدی است؟
رئیس انجمن صنایع سلولزی بهداشتی کمبود پوشک در برخی واحدهای صنفی و داروخانه‌ها را رد می‌کند و هشدار می‌دهد اگر مواد اولیه این صنعت به دستشان نرسد ممکن است در آینده بحران کمبود پوشک رخ دهد. نوشته بحران کمبود پوشک کودک چقدر جدی است؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۲/۰۷ / وزارت صنعت معدن و تجارت / مازندران
یک واحد صنعتی با سرمایه‌گذاری خصوصی در ساری افتتاح شد
ساری-ایرنا- یک واحد تولید چسب با کاربری در صنایع سلولزی با اعتبار ارزی ۵۵۰ هزار یورو در ساری به بهره‌برداری رسید.
۱۳۹۹/۰۲/۰۶
تکذیب افزایش قیمت محصولات سلولزی
رئیس هیات‌مدیره انجمن صنایع سلولزی بهداشتی ایران اعلام کرد در صورتی که تغییر خاصی در متغیرهای اقتصادی اتفاق نیفتد قیمت محصولات سلولزی فعلا افزایش نخواهد یافت. نیما بصیری‌طهرانی در گفت‌وگو با «ایسنا»، با بیان اینکه قیمت محصولات سلولزی از سال گذشته تاکنون تغییری نداشته، افزود: پیرو توافقات تولیدکنندگان با سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان تحت شرایط کنونی قیمت‌ها به هیچ‌وجه افزایش نخواهد یافت. او تاکید کرد: ثبات قیمت‌ها به ثبات برخی متغیرها از جمله نرخ ارز بستگی دارد. یادآور می شود که قاسمعلی حسنی، دبیر کل اتحادیه بنکداران موادغذایی چند روز پیش گفته بود که قیمت محصولات سلولزی ۱۰ درصد افزایش یافته است که این موضوع از سوی انجمن صنایع سلولزی بهداشتی ایران تکذیب شد.
۱۳۹۹/۰۲/۰۵ / ویروس کرونا / صنعت / سرمایه‌گذاری صنعتی
قیمت محصولات سلولزی فعلا افزایش نمی‌یابد
ایسنا نوشت: رئیس هیئت مدیره انجمن صنایع سلولزی بهداشتی ایران اعلام کرد که تحت شرایط کنونی و در صورتی که تغییر خاصی در متغیرهای اقتصادی اتفاق نیافتد قیمت محصولات سلولزی فعلا افزایشی نخواهد داشت.
۱۳۹۹/۰۱/۲۸ / ایران / رشد / نرخ ارز / اروپا / حقوق کارگران
تولید محصولات بهداشتی و سلولزی مطلوب است/ مصرف ۴۰ درصد افزایش یافت
ایلنا: رئیس انجمن صنایع سلولزی و بهداشتی ایران گفت: اگر پیش‎بینی‌های لازم تحقق یابد، در تامین مواد اولیه و بهداشتی مشکلی نخواهیم داشت.
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ / مجمع تشخیص مصلحت نظام / غلامحسین محسنی اژه ای / ویروس کرونا
جزئیات نامه‌نگاری انجمن سلولزی با قوه قضاییه/کارشکنی دوباره یک شرکت ترک در بازار
انجمن صنایع سلولزی و بهداشتی با ارسال نامه‌ای به قوه قضاییه، با اشاره به تخلفات یک شرکت ترک در بازار محصولات سلولزی، اعلام کرد: این شرکت از عرضه تیشو به عنوان یک ماده اولیه، خودداری می‌کند.
۱۳۹۸/۱۲/۰۶ / چسب زخم / صنایع سلولزی / حفاظت از محیط زیست
چسب قوی سازگار با محیط زیست از راه رسید
اگر چه چسب‌های مایع مواد مفیدی هستند، اما معمولاً از مواد شیمیایی مضر برای طبیعت تولید می‌شوند. حال برای اولین بار نمونه سازگار با محیط زیست این چسب‌ها تولید شده است.
۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / ویروس کرونا / ماسک
علت گرانی ماسک چیست؟
رئیس هیات مدیره انجمن صنایع سلولزی بهداشتی با بیان اینکه صادرات ماسک همچنان در حال انجام است، گفت: ممنوعیت صادرات فقط برای آرامش بازار اعلام شده است.
۱۳۹۸/۱۱/۱۵
چینی‌ها تمام ماسک‌های ایران را پیش‌خرید کردند
با افزایش خطر شیوع ویروس کرونا، تقاضا برای خرید ماسک‌های بهداشتی افزایش یافته و بر اساس صحبت‌های مشاور اجرایی و اقتصادی انجمن صنایع سلولزی بهداشتی ایران، تاجران چینی در بازار ایران در حال پیش‌خرید کردن تمام ماسک‌های تولید داخل هستند. فیصل مرداسی در این رابطه گفته: افزایش قیمت‌ها تابع عوامل متعدد اقتصادی از جمله عملکرد تولیدکنندگان محصولات پتروشیمی است و پیش‌بینی سال آینده در شرایط کنونی امکان‌پذیر و واقع‌بینانه نیست. وضعیت تولید و فروش ماسک در سال جاری تابع شرایط عمومی اقتصاد کشور است، لیکن با شروع فصل سرما به خصوص شکل‌گیری موج اول شیوع آنفلوآنزا و هم‌اکنون گسترش سریع ویروس کرونا در چین و برخی کشورها، مصرف ماسک به ‌شدت افزایش یافته است. به …
۱۳۹۸/۱۱/۱۴
تاجران چینی در حال خرید تمام ماسک‌ها هستند/ عدم استفاده از لایه «ملت بلون» ماسک‌ها را بی‌اثر می‌کند/ عدم نظارت باعث تولید ماسک‌های تقلبی در واحدهای زیر پله‌ای شد
مشاور انجمن صنایع سلولزی بهداشتی ایران گفت: به نظر می‌رسد با توجه به شرایط کنونی و افزایش سرسام آور مصرف ماسک باید صادرات آن ممنوع گردد تا بازار داخلی از تعادل خارج نگردد. اکنون تاجران چینی در بازار ایران مشغول خرید ماسک هستند و تقریبا تمام تولیدات را پیش خرید می‌کنند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / استانی-اقتصادی / صنعت سلولزی
صنایع سلولزی از قویترین واحدهای صنعتی گیلان
رئیس سازمان صمت گیلان گفت: گیلان در بخش صنایع سلولزی از قطب های مهم کشور محسوب می شود که اشتغالزایی بالایی نیز به همراه دارد.
۱۳۹۸/۰۵/۲۳ / صنایع سلولزی / پوشک / کودکان
شرکت زرین رویا از خط تولید پوشک شورتی پول‌-آپ رونمایی کرد
اواخر تابستان سال گذشته بود که موضوع پوشک به یکی از داغ‌ترین موضوعات در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها تبدیل شد.
۱۳۹۸-۰۵-۲۲
اثر حذف ارز دولتی بر کدام صنایع بیشتر است؟
تحریم‌های موجود می‌تواند صنایع نفتی، پتروشیمی، فلزات و معدنی‌ها را برای دوره کوتاه تحت تاثیر قرار دهد؛ اما در این بین صنایع غذایی، دارویی، صنایع سلولزی بدون در نظر گرفتن اندازه شرکت به واسطه مزیت نسبی تولید و انحصار مصرف داخلی می‌توانند مورد توجه سرمایه‌گذاران باشند.
۱۳۹۸/۰۵/۱۶
واردات ۸۰ هزار تنی کاغذ در سال‌جاری
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از انجام بیش از ۲۰۰ میلیون دلار ثبت‌سفارش برای واردات کاغذ از ابتدای سال‌جاری خبر داد و گفت: کل واردات انواع کاغذ در سال جاری، حدود ۸۰ میلیون دلار، معادل ۸۰هزار تن کاغذ بوده که نیاز کشور مقداری بیشتر از این میزان است. روز گذشته مراسم افتتاحیه دومین نمایشگاه تخصصی بین‌المللی کاغذ، ‌مقوا و صنایع سلولزی در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۵/۱۵
گشایش نمایشگاه های بین‌المللی کاغذ و مبلمان
ایرنا-تهران- دومین نمایشگاه تخصصی بین‌المللی کاغذ مقوا و صنایع سلولزی و بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی مبلمان روز سه شنبه با حضور مسئولین مربوطه گشایش یافت. اصغر خمسه
۱۳۹۸/۰۵/۱۲
مواد اولیه صنایع سلولزی در هفت تپه سوزانده می‌شود/ وارات خمیر کاغذ از خارج
رئیس هیئت مدیره انجمن صنایع سلولزی بهداشتی گفت: برای تامین مواد اولیه و خمیر کاغذ به خارج از کشور وابسته ایم اما در جنوب کشور و در نیشکر هفت تپه منبع غنی ای از مواد اولیه وجود دارد که متاسفانه سوزانده می شود.
۱۳۹۸/۰۵/۰۱ / کاغذ
پایش ‌وضعیت تولید و‌ صادرات کاغذ و مقوا/ ۲۲ تا ۲۵ کیلوگرم سرانه مصرف انواع کاغذ و مقوا در کشور
در نشست تخصصی پایش وضعیت تولید و صادرات کاغذ و مقوا اعلام شد: ۶ هزار و ۴۰۰واحد صنعتی در سراسر‌کشور در صنایع سلولزی فعالیت می‌کنند که این تعداد ۷ درصد‌کل صنعت ، ۸/۴ درصد از اشتغال صنعتی و۵ درصد از ارزش افزوده کل صنعت را در بر‌گرفته است.
۱۳۹۸/۰۳/۲۴ / آب / جنگل / چوب / کارخانه ام دی اف / مصرف آب
واردات آب و چوب مجازی به جای غارت جنگل‌ها
یکی از تولیداتی که مدتی است از طرف بخشی از فعالان صنایع سلولزی و دوستداران محیط زیست و منابع طبیعی تجدیدشونده کشور با اما و اگرهایی مواجه شده، تولید اوراق فشرده چوبی خام، به بیان آشناتر «ام‌دی‌اف» است.
۱۳۹۸/۰۳/۰۱
سرمایه‌گذاری ۶۰ میلیون یورویی در صنایع سلولزی شهر صنعتی کاوه
مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صمت گفت: با تمهیدات بخش خصوصی و دولت ۶۰ میلیون یورو در سال گذشته در صنایع سلولزی شهر صنعتی کاوه سرمایه گذاری شده که این روند ادامه دارد.
۱۳۹۸/۰۲/۰۴
مقام صنفی: سرانه مصرف محصولات سلولزی 2 کیلوگرم است
رئیس انجمن صنایع سلولزی بهداشتی ایران گفت: سرانه مصرف محصولات سلولزی در کشور نزدیک به 2 کیلوگرم است و به دلیل تولید بیش از مصرف داخلی، بقیه آن صادر می شود.
۱۳۹۸/۰۱/۲۶
بخشنامه‌های وزیر صنعت درباره عدم درج قیمت برخی محصولات خوراکی ابطال شد
دیوان عدالت اداری بخشنامه‌های وزیر صنعت، معدن و تجارت که تولیدکنندگان برخی محصولات از جمله صنایع بیسکوئیت، شیرینی، کیک، شکلات، انواع چیپس و اسنک و محصولات صنایع سلولزی بهداشتی و محصولات کارخانه‌ای کنسرو، کمپوت، سس، ترشی، شور، مربا و عسل را از درج قیمت معاف کرده بود را غیر قانونی دانست و ابطال کرد.
۱۳۹۷/۱۲/۰۴
سهم 23 درصدی صنایع سلولزی و شیمیایی از صنعت کشور
تهران- ایرنا- معاون امور‌ صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در نشست تخصصی پایش صنایع شیمیایی اعلام کرد سهم صنایع سلولزی و شیمیایی از صنعت کشور 23 درصد است و 19 هزار و 570 واحد صنعتی با اشتغالزایی 475 هزار نفری در این زمینه فعالیت می کنند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •