سه شنبه, ۸ مهر, ۱۳۹۹ / 29 September, 2020
صندلی هواپیما
محافظ وزیر خارجه انگلیس کُلت خود را روی صندلی هواپیما جا گذاشت
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / هواپیما / اسلحه / وزیر خارجه انگلیس / دومینیک راب
محافظ وزیر خارجه انگلیس کُلت خود را روی صندلی هواپیما جا گذاشت
افسر محافظ وزیر خارجه انگلیس در بازگشت آن‌ها از سفر آمریکا، اسلحه پر «گلاک 17» خود را روی صندلی هواپیما در فرودگاه «هیترو» لندن جا گذاشت که همین مسئله به تعلیق وی از خدمت منجر شد.
در هواپیماهای امارات دوش بگیرید!
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / فلای تودی / هواپیمایی امارات / بلیط هواپیما
در هواپیماهای امارات دوش بگیرید!
شاید برایتان کمی عجیب به نظر برسد، وقتی روی صندلی هواپیما نشسته‌اید و در حالی که به یک دوش آب گرم به محض رسیدن به مقصدتان فکر می‌کنید، یکی از خدمه پرواز کنارتان بایستد و از شما سوال کند: "مایل به دوش گرفتن هستید؟" اما تعجب نکنید! باید بگوییم که مواجه شدن با چنین صحنه‌ای در هواپیمایی امارات دور از انتظار نیست.
۱۳۹۹/۰۶/۲۲
خاص و خاص‌تر!
«دسیما». در روزهای حضور در برنابئو، این کلمه هرگز از دهان ژوزه مورینیو نمی‌افتاد. او معتقد بود که می‌تواند رئال را پس از سال‌ها انتظار، به دهمین قهرمانی در اروپا برساند. او باور داشت که برای چنین کاری ساخته شده اما در نهایت، هرگز موفق به انجام آن نشد. همه آن شعارها، همه آن نشستن‌ها در ردیف «دهم» صندلی هواپیما و همه آن جملات جنجالی، به موفقیت نقشه‌های ژوزه در مادرید کمک نکردند. دست آقای خاص به دسیما نرسید اما جانشین او، این جام را برای باشگاه به ارمغان آورد. کارلو آنچلوتی رئالی‌ها را به این آرزوی بزرگ رساند. هرچند که او هم در نهایت تنها با یک فصل بدون جام، باشگاه را با حالتی نامهربانانه ترک کرد. این دو مربی امروز در اولین هفته از فصل جدید لیگ …
مسافرت بیماران کرونایی ممنوع یا در صندلی خاص؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / کروناویروس / صندلی هواپیما
مسافرت بیماران کرونایی ممنوع یا در صندلی خاص؟
افراد مشکوک یا مبتلا به کرونا حق مسافرت ندارند و اگر بیماری خود را مخفی کند و سفری انجام دهد مرتکب جرم شده و با آن‌ها برخورد می‌شود، این سخنان وزیر راه و شهرسازی در روز گذشته بود که به نظر می‌رسد با برخی قوانین پروازی مغایرت دارد چرا که پیش از این اعلام شده بود که برای این دسته از مسافران صندلی خاص در نظر گرفته شده که ردیف آخر کابین هواپیما است.
در هواپیما با دیدن شرایط فوتبال یادم رفت/ نامجومطلق: می‌گفتند صندلی هواپیما نباید خالی بماند
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / استقلال تهران / مجید نامجو مطلق
در هواپیما با دیدن شرایط فوتبال یادم رفت/ نامجومطلق: می‌گفتند صندلی هواپیما نباید خالی بماند
مربی تیم فوتبال استقلال گفت: وقتی خواستیم سوار هواپیما شویم و به اهواز برویم به شخصه فوتبال یادم رفت.
پرواز خطوط هوایی دلتا با 60 درصد ظرفیت برای جلوگیری از شیوع کرونا
۱۳۹۹/۰۲/۳۰
پرواز خطوط هوایی دلتا با 60 درصد ظرفیت برای جلوگیری از شیوع کرونا
شرکت هواپیمایی دلتای آمریکا حداقل تا آخر ماه ژوئیه، از بیش از 60 درصد ظرفیت صندلی هواپیماهای خود استفاده نخواهد کرد و در صورت افزایش تقاضا برای سفر هوایی پروازهای بیشتری انجام خواهد داد.
صندلی کرونایی هواپیما طراحی شد
۱۳۹۹/۰۲/۱۵ / علم و فناوری / صندلی / صندلی هواپیما / هواپیما / کرونا / ایتالیا / شیوع کرونا / فاصله‌گذاری اجتماعی / پارسی خبر
صندلی کرونایی هواپیما طراحی شد
شرکت طراحی «ایو اینتر یورز» طرحی ارائه کرد که در صورت ادامه شیوع کرونا بتوان بدون نقض فاصله‌گذاری اجتماعی با هواپیما مسافرت کرد.به عقیده صاحبان این ایده یکی از مشکلات استفاده از هواپیما در دوره شیوع کرونا نشستن مسافران در نزدیکی یکدیگر است که ظاهراً در دوره پساکرونا دیگر به خاطره‌ها سپرده خواهد شد.ایده‌پردازان این شرکت 2 طرح را برای محل نشستن مسافران در دوره پساکرونا پیشنهاد کرده‌اند و بر آن نام «سیو گلاس» و «جانوس» گذاشته‌اند تا در چارچوب آن فاصله فیزیکی بین مسافران حفظ شود.در طرح اول موانع شفافی بین هر یک از صندلی‌های مسافران قرار داده می‌شود در حالی که در ایده دوم صندلی‌ها یکی در میان معکوس و درعین حال موانع شفافی برای فاصله‌گذاری بین مسافران تعبیه می‌شود.در صورت تایید و اجرای این طرح‌ها، …
صندلی هواپیما سازگار با شرایط کرونایی
۱۳۹۹/۰۲/۰۴
صندلی هواپیما سازگار با شرایط کرونایی
یک شرکت ایتالیایی صندلی مخصوص هواپیما همراه کلاهکی طراحی کرده که فضای هر مسافر را ایزوله و از احتمال ابتلا به ویروس کرونا جلوگیری می‌کند. به‌گزارش دیلی‌میل، شیوع ویروس کرونا به زمینگیر شدن هواپیماها در سراسر جهان منجر شده اما یک شرکت ایتالیایی مشغول کار روی طرح اولیه‌ای است که سفر هوایی را در این بازه ایمن می‌کند.  رندرهایی که شرکت Avio Interiors طراحی کرده شامل یک کلاهک است که دور هر صندلی هواپیما قرار می‌گیرد و حائلی میان مسافران به‌وجود می‌آورد. این صندلی Janus نام گرفته و طراحی‌های مختلف از آن …
۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / آنتی باکتریال / فناوری نانو / شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران
تایید آنتی‌باکتریال و ضدحریق بودن روکش‌های نانوی ایرانی توسط صنعت هوایی
تهران- ایرنا- یکی از شرکت‌های تولیدکننده پارچه‌های مخصوص روکش صندلی هواپیما با استفاده از فناوری‌نانو، روکش آنتی‌باکتریال تولید کرده که نمونه اولیه این محصول با استفاده در شرکت ایران‌ایر مورد تایید قرار گرفته است.
۱۳۹۸/۱۰/۱۱
بستن مسافر مست به صندلی هواپیما +عکس
مسافران هواپیما، فردی را که به دلیل مصرف مشروبات الکلی اقدام به انجام حرکات عجیب و غریب می‌کرد، به صندلی هواپیما بستند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۸ / ایران ایر / صندلی هواپیما
ماجرای صندلیهای فشرده و پاسخ ایران ایر
داستان از آنجا شروع شد که چند روز پیش صندلی‌های تنگ و فشرده، صدای زیاد موتور هواپیما و خرابی برخی صندلی‌ها صدای مسافران پرواز تهران-مشهد هواپیمایی ایران‌ایر را درآورد و نهایتا یکی از آن‌ها در قالب نامه‌ای سرگشاده خطاب به مدیرعامل ایران ایر، ماجرا را شرح داد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / صندلی هواپیما / سفری راحت / بلیط هواپیما
چه صندلی‌هایی را برای پرواز انتخاب کنیم؟
وقتی صحبت از پروازهای طولانی می‌شود مهم‌ترین مسئله صندلی است.
۱۳۹۸/۰۶/۱۷
ماجرای مردی که 6 ساعت ایستاد تا همسرش روی صندلی هواپیما بخوابد! / زن ذلیلی یا عشق خالص؟
اخیرا تصویری از مردی که در هواپیما ایستاده است تا همسرش در کمال آرامش روی دو صندلی مجاور هم بخوابد به شدت محبوب و جنجالی شده است. این تصویر در توییتر نظرات مثبت و منفی متعددی را به سمت خود جذب کرده است.
۱۳۹۸/۰۵/۲۳ / صندلی هواپیما / فناوری نانو
تولید نانو روکش صندلی هواپیما با خاصیت آبگریزی در کشور
یکی از شرکتهای دانش‌بنیان با همکاری مرکز صنعتی‌سازی نانوفناوری کاربردی موفق به تولید روکش صندلی هواپیما با خاصیت آبگریزی در مقیاس آزمایشگاهی شده است.
۱۳۹۷/۱۲/۲۹
انجام سفرهای نوروزی با بیش از 21 هزار صندلی هواپیما
تهران- ایرنا- دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی ایران با اشاره به اهمیت ارائه خدمات مناسب در ایام تعطیلات نوروزی به مسافران حمل ونقل هوایی گفت: برای انجام سفرهای ایمن و مطلوب در ایام نوروز 98، بیش از 21 هزار صندلی توسط 17 شرکت های هوایی آماده شده است.
۱۳۹۷/۱۲/۲۵
آغاز پروازهای نوروزی/‌‌۱۶۰۰ مجوز پرواز فوق‌العاده صادر شد
مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی با اشاره به آغاز پروازهای نوروزی از امروز، گفت: ۱۶۰۰ مجوز پرواز فوق‌العاده برای ایام نوروز صادر شد تا جمعاً ۲۲ هزار صندلی هواپیما به سفرهای نوروزی اختصاص یابد.
۱۳۹۷/۱۲/۱۷
21 هزار صندلی هواپیما در انتظار مسافران نوروزی / برخورد قاطع با دفاتر خدمات مسافرت هوایی متخلف
رضا جعفرزاده، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور گفت: برای ایام نوروز حدود 21 هزار نفر صندلی در نظر گرفته شده و بر تعداد این صندلی‌ها افزوده می‌شود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •