پنجشنبه, ۱۶ مرداد, ۱۳۹۹ / 6 August, 2020
صندوق‌های ETF
موجودی صندوق‌های ETF طلا از ذخایر آلمان جلو زد
۴ ساعت قبل / قیمت طلا / صندوقهای ETF طلا / قیمت دلار / کرونا در جهان
موجودی صندوق‌های ETF طلا از ذخایر آلمان جلو زد
سرمایه گذاران به حدی درباره دورنمای جهانی نگران هستند که ذخایر طلای صندوق‌های ETF طلا را به رکورد بالایی رسانده اند و مجموع ذخایر این صندوق‌ها از ذخایر آلمان فراتر رفته و اکنون تنها کمتر از ذخایر آمریکا است.
۶ ساعت قبل
جست و خیز شاخص روی خط اخبار
کیمیا نجفیاین ‌روزها رشد شاخص بورس مسئله تازه‌ای نیست و رکوردزنی‌هایش دیگر جای تعجب ندارد. رشد بی‌سابقه بورس در ماه‌های اخیر باعث ایجاد شائبه وجود حباب در شاخص شده است، مسئله‌ای که عده‌ای از فعالان بازار آن را بی‌اساس دانسته و معتقدند که بازار زیر چتر حمایتی دولت به شرایط فعلی رسیده و خبری از حباب نیست.حمایت‌های دولت مدتی است که محبوبیت سرمایه‌گذاری در بورس را نسبت به دیگر بازارهای موازی افزایش داده، به طوری که هر روز شاهد ورود نقدینگی بیشتر به این بازار هستیم و همین مسئله رشد بی‌سابقه‌ شاخص بورس را با خود به همراه داشته است. آنطور که تحلیلگران می‫گویند این بخش از اقتصاد به دلیل تصمیمات جدید دولت در زمینه عرضه سهام شستا به بورس، کاهش نرخ سود بانکی، واگذاری باقیمانده سهام دولت در قالب صندوق‌های …
۲ روز قبل
تکذیب خروج سایپا از صندوق‌های ETF
معاون سازمان خصوصی‌سازی خبر خروج سهام شرکت خودروسازی سایپا از صندوق‌های ETF را تکذیب کرد.به گزارش ایرنا، خبری در فضایی مجازی مبنی بر خروج سهام شرکت خودروسازی سایپا از صندوق های ETF مطرح شده است، این موضوع زمینه نگرانی سهامداران سایپا را به دلیل افت احتمالی سهام این شرکت در بورس را فراهم کرده است. در این زمینه حسن علایی، معاون سازمان خصوصی‌سازی افزود: سومین مرحله از عرضه صندوق‌های ETF با برخی از مشکلات اجرایی همراه است که درصدد رفع هر چه زودتر آن هستیم. عرضه سهام این شرکت‌ها از طریق صندوق‌های ETF در بورس تصویب قانون و مصوبه هیات وزیران است، به همین دلیل عرضه آنها باید به طور حتم امسال در بورس انجام شود.بر اساس این گزارش ؛ یکی از برنامه‌های مهم پیش‌روی دولت برای بازار سهام، عرضه صندوق‌های قابل …
۲ روز قبل / دولت / سازمان خصوصی سازی / سایپا / سهام / مشکلات
اخبار
معاون سازمان خصوصی‌سازی خبر خروج سهام شرکت خودروسازی سایپا از صندوق‌های ETF را تکذیب کرد. از دقایقی قبل خبری در فضایی مجازی مبنی بر خروج سهام شرکت خودروسازی سایپا از صندوق های ETF مطرح شده است،
صندوق ETF سوم، در آذر ماه عرضه می‌شود
۳ روز قبل / حسن علایی / سازمان خصوصی سازی / بازار سرمایه / عرضه اولیه
صندوق ETF سوم، در آذر ماه عرضه می‌شود
علایی، معاون سازمان خصوصی سازی گفت: مرحله سوم عرضه صندوق‌های ETF در آذرماه انجام می‌شود که شامل گروه خودرویی و فلزی خواهد شد.
برنامه‌های سازمان خصوصی سازی در مورد واگذاری بنگاه‌ها
۵ روز قبل / سازمان خصوصی سازی / صندوق‌های ETF / عرضه اولیه / واگذاری شرکت‌های دولتی
برنامه‌های سازمان خصوصی سازی در مورد واگذاری بنگاه‌ها
معاون شرکت‌ها و قیمت‌گذاری بنگاه‌های سازمان خصوصی سازی با بیان اینکه ۱۳ بنگاه دیگر در قالب ETF واگذار می‌شوند، گفت: نام ۱۹۱ شرکت در فهرست واگذاری قرار دارد و قرار است ۱۵ شرکت از این لیست پس از پذیرش در بازار سرمایه و ۲۳ بنگاه زیرمجموعه شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی از طریق سه هلدینگ نیروگاهی پس از پذیرش در بازار سرمایه واگذار شوند. نوشته برنامه‌های سازمان خصوصی سازی در مورد واگذاری بنگاه‌ها اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
پاسخ به چند سوال بازنشستگان درباره خرید سهام "ETF مالی یکم" و "صندوق مدیریت ثروت"
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / صندوق بازنشستگی / صندوق‌های ETF / بازنشسته / بورس
پاسخ به چند سوال بازنشستگان درباره خرید سهام "ETF مالی یکم" و "صندوق مدیریت ثروت"
مدیرعامل هلدینگ مالی، بانکی و سهام صندوق بازنشستگی کشوری در ارتباطی…
آخرین اخبار از دارا دوم / جزییاتی از دومین صندوق ETF دولتی
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / بازار سرمایه / بازار سهام / بورس / دارا دوم / صندوق ETF / صندوق دارا دوم
آخرین اخبار از دارا دوم / جزییاتی از دومین صندوق ETF دولتی
پس از مشارکت ۳.۵ میلیون نفری در اولین صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) که با نماد دارا یکم در بورس قابل معامله شده است، دومین صندوق ETF در راه است. اما کی و به چه میزان؟ نوشته آخرین اخبار از دارا دوم / جزییاتی از دومین صندوق ETF دولتی اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
زمان پذیره نویسی دارا دوم اعلام شد
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / دارا دوم / دارا سوم / رئیس سازمان خصوصی‌سازی / صندوق‌های ETF / علیرضا صالح
زمان پذیره نویسی دارا دوم اعلام شد
رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: تا به حال زمان نهایی برای پذیره‌نویسی دومین صندوق ETF دولتی، مردادماه اعلام شده و صندوق دارا سوم و دارا چهارم نیز به این ترتیب با حضور شرکت‌های بزرگ بازار سرمایه در آینده‌ای نزدیک پذیره‌نویسی خواهند شد. نوشته زمان پذیره نویسی دارا دوم اعلام شد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
سه صندوق ETF دیگر دولتی، در صف ورود به بورس
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / صندوق ETF / سهام / بورس
سه صندوق ETF دیگر دولتی، در صف ورود به بورس
علیرضا صالح با اشاره به پذیره‌نویسی صندوق‌های جدید دولتی تا ماه آینده گفت: دومین صندوق سرمایه گذاری ETF دولتی، صندوق دارا دوم نام دارد که با هدف دسترسی اکثر مردم به بازار سرمایه و ارتقای وضعیت اقتصادی خانواده‌ها از سوی دولت عرضه می‌شود.
تغییر در برنامه ETF های دولت
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / صندوق‌های ETF / پالایشگاه / خودرو / فلزات
تغییر در برنامه ETF های دولت
به نظر می رسد دولت تصمیم دارد تغییراتی را در برنامه ETF های خود هم…
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / تاثیر دلار بر روی بورس / بازار سهام / باازار ارز / افت قیمت دلار / آینده بورس
بورس به صعود ادامه می‌دهد؟
حقانی نسبت کارشناس بازار سهام با اشاره به اینکه نماد‌های شاخص ساز با یک رشدخیره کننده تقاضا‌های بسیار زیادی را متوجه خود ساختند، اضافه کرد: با توجه به بازدهی بالای این دسته از نمادها، باید گفت، از این به بعد آن‌ها به صورت متعال حرکت خواهند کرد و دیگر رشد مداوم را نمی‌توان برای آن‌ها متصور شد، از سویی دولت نیز با توجه به اینکه قرار است سهام خود را در این نماد‌های شاخص ساز از طریق صندوق‌های ETF عرضه کند، به این نتیجه رسیده، که قیمت سهام این شرکت‌ها به اندازه کافی رشد کرده و بر همین اساس قرار است دومین صندوق دولتی شامل سهام شرکت‌های ایران خودرو، سایپا، فولاد مبارکه اصفهان و صنایع ملی مس ایران عرضه در مردادماه عرضه شود.
اعلام زمان عرضه دومین صندوق ETF در بورس / احتمال عرضه دارا چهارم در آینده
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / دارا دوم / دارا سوم / صندوق‌های ETF / صندوق‌های سرمایه‌گذاری
اعلام زمان عرضه دومین صندوق ETF در بورس / احتمال عرضه دارا چهارم در آینده
رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت: دومین صندوق ETF دولتی ماه آینده پذیره‌نویسی خواهد شد و بدین ترتیب صندوق قابل معامله دارای دوم نیز از سوی دولت برای بهره‌برداری مردم و سرمایه‌گذاران از طریق بازار سرمایه در دسترس عموم قرار خواهد گرفت. نوشته اعلام زمان عرضه دومین صندوق ETF در بورس / احتمال عرضه دارا چهارم در آینده اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
جزئیات جدید از صندوق دارا سوم
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / دارا سوم / سازمان خصوصی‌سازی / صندوق ETF / صندوق‌های ETF
جزئیات جدید از صندوق دارا سوم
معاون سازمان خصوصی‌سازی گفت: سومین ETF، به صنایع فلزی و خودروسازی مربوط می‌شود که این صندوق شامل فولاد مبارکه و صنایع مس و سهام متعلق به دولت در دو شرکت خودروسازی سایپا و ایران‌خودرو می‌شود. نوشته جزئیات جدید از صندوق دارا سوم اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
افرادی که از اپلیکیشن‌های پرداخت، سهام دولتی خریده‌اند به بانک مراجعه کنند 
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / خرید سهام دولتی / وزارت اقتصاد / صندوق‌های ETF / معاون امور بانکی بیمه‌ای و شرکت‌های دولتی
افرادی که از اپلیکیشن‌های پرداخت، سهام دولتی خریده‌اند به بانک مراجعه کنند 
باتوجه به اینکه برخی از خریداران سهام دولتی که از طریق اپلیکیشن‌های پرداخت بانکی اقدام به خرید سهام کرده‌اند و با مشکل اضافه برداشت از حساب‌شان مواجه بودند، معاون وزیر اقتصاد در این زمینه با اعلام اینکه اکنون هیچ پول اضافه‌ای نزد صندوق ETF نیست، گفت: افرادی که از طریق اپلیکیشن‌های پرداخت، سهام دولتی خریده‌اند به بانک مراجعه کنند و پول خود را پس بگیرند. 
عرضه ETFها متوقف شد؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / حسن قالیباف / دارا دوم / دارا سوم / دارا یکم / رئیس سازمان بورس اوراق بهادار / صندوق‌های ETF
عرضه ETFها متوقف شد؟
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با تاکید بر اینکه تصمیمی مبنی بر توقف ETF (صندوق سرمایه گذاری قابل معامله)‌ها گرفته نشده، گفت: ETFها همچنان برقرار هستند. نوشته عرضه ETFها متوقف شد؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
بازدهی 200 درصدی بازار بورس/ حمایت دولت از بورس، حمایت از تولید است
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / دولت / سهام عدالت / بورس
بازدهی 200 درصدی بازار بورس/ حمایت دولت از بورس، حمایت از تولید است
برنا نوشت: دولت در ماه‌های گذشته با تمام توان از بازار بورس حمایت می‌کند و با تاکید بر عرضه شرکت‌ها در بورس و فروش صندوق‌های ETF و آزادسازی سهام عدالت، قصد دارد که این بازار را به مقصد اصلی سرمایه‌گذاری در کشور تبدیل کند.
ETFها همچنان برقرار است
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / صندوق‌های ETF / سازمان بورس
ETFها همچنان برقرار است
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با تاکید بر اینکه تصمیمی مبنی بر توقف ETF (صندوق سرمایه گذاری قابل معامله) ها گرفته نشده است، اظهار کرد: ETFها همچنان برقرار هستند.
وزارت اقتصاد ایران خبر توقف فروش صندوق ETF دوم و سوم را تکذیب کرد
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ / تکذیب خبر / توقف فروش صندوق ETF / فروش صندوق ETF / وزارت اقتصاد ایران
وزارت اقتصاد ایران خبر توقف فروش صندوق ETF دوم و سوم را تکذیب کرد
شفقنا- وزارت اقتصاد خبر توقف فروش صندوق ETF دوم و سوم را تکذیب و تاکید کرد که پذیره نویسی صندوق دوم و سوم از مردادماه آغاز خواهد شد. براساس اعلام پایگاه اطلاع رسانی وزارت اقتصاد، منابع صندوق‌های ETF هیچ ربطی...
ETF‌ بعدی خودرویی و فلزی است
۱۳۹۹/۰۴/۲۱
ETF‌ بعدی خودرویی و فلزی است
رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی گفت: سهام گروه خودرو و صنایع فلزی در قالب صندوق‌های ETF در تابستان عرضه می‌شود و بعد از آن نوبت به عرضه صندوق پالایشی‌ها خواهد رسید.
فرصت سرمایه‌گذاری تکمیلی ETF یکم را از دست ندهید
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ / استانی-اقتصادی / کرمانشاه / صندوق‌های ETF / بورس
فرصت سرمایه‌گذاری تکمیلی ETF یکم را از دست ندهید
معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان کرمانشاه به افراد توصیه کرد، فرصت سرمایه‌گذاری در مرحله تکمیلی صندوق ETF یکم را از دست ندهند.
جزئیات عرضه ETF های بعدی دولت مشخص شد
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ / صندوق‌های ETF
جزئیات عرضه ETF های بعدی دولت مشخص شد
معاون سازمان خصوصی سازی جزئیات ETF های بعدی (صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله) که قرار است در بورس عرضه شوند را اعلام کرد.
۱۳۹۹/۰۴/۲۰
عرضه صندوق‌های ‏ETF‏ متوقف نمی‌شود ‏
رئیس سازمان خصوصی‌سازی در واکنش به اظهارنظر سخنگوی کمیسیون مجلس درباره احتمال توقف در عرضه صندوق‌های ‏ETF‏ گفت: «‎اقدامات لازم در راستای عرضه این صندوق‌ها انجام می‌شود و امکان توقف برای عرضه آنها در بازار وجود ندارد.»‏ به گزارش ایرنا، با توجه به نزدیک شدن زمان عرضه مرحله دوم صندوق‌های‎ ETF، از صبح جمعه خبرهایی با عنوان ‏احتمال توقف در عرضه این صندوق‌ها منتشر شد که حاشیه‌های زیادی در فضای مجازی و بین متقاضیانی که بی‌صبرانه در ‏انتظار عرضه هر چه زودتر این صندوق‌ها هستند، ایجاد کرد. منبع این خبرها، سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس بود که با ‏اعلام احتمال توقف عرضه باقی مانده سهام دولتی در قالب صندوق‌های ‏ETF‏ …
امکان توقف عرضه صندوق‌های ETF وجود دارد؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۰
امکان توقف عرضه صندوق‌های ETF وجود دارد؟
رئیس سازمان خصوصی‌سازی به دنبال صحبت‌های مطرح شده در زمینه احتمال توقف در عرضه صندوق‌های ETF گفت: اقدامات لازم در راستای عرضه این صندوق‌ها انجام می‌شود و امکان توقف برای عرضه آنها در بازار وجود ندارد.
سرمایه‌گذاری در طلا رکورد جدید زد
۱۳۹۹/۰۴/۱۹ / شورای جهانی طلا / صندوق طلا / صندوق‌های ETF
سرمایه‌گذاری در طلا رکورد جدید زد
شورای جهانی طلا (WGC) اعلام کرد جریان سرمایه‌گذاری در صندوق‌های ETF طلا در ژوئن برای هفتمین ماه متوالی رشد کرد و موجودی طلای این صندوق‌ها ۱۰۴ تن افزایش یافت. نوشته سرمایه‌گذاری در طلا رکورد جدید زد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۴/۱۸
باقی‌مانده ETF مالی چه زمانی عرضه می‌شود؟
معاون امور بیمه و بانک وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت: باقیمانده واحدهای صندوق‌های واسطه‌گری مالی تا پایان ماه جاری و تا سقف 5 میلیون تومان به مردم ارائه می‌شود.
جزییات عرضه باقی‌مانده ETF مالی
۱۳۹۹/۰۴/۱۷ / بانک تجارت / دولت / بانک ملت / بانک صادرات / امین / عباس معمارنژاد / کد ملی / ETF / بورس / شاخص بورس
جزییات عرضه باقی‌مانده ETF مالی
معاون امور بیمه و بانک وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت: باقیمانده واحدهای صندوق‌های واسطه‌گری مالی تا پایان ماه جاری و تا سقف ۵ میلیون تومان به مردم ارائه می‌شود.
ETF بعدی شامل کدام شرکت‌ها می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۴/۱۷ / صندوق‌های ETF / سازمان بورس و اوراق بهادار
ETF بعدی شامل کدام شرکت‌ها می‌شود؟
یک سوم از وعده عرضه سهام شرکت‌های دولتی در بورس اجرا و نخستین واحد سرمایه‌گذاری صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله (ETF) " واسطه‌گری مالی یکم " با نماد دارایکم چندی پیش در بورس عرضه شد. بازدهی این صندوق باعث شد جذابیت این صندوق‌ها برای مردم دو چندان شود و خود را برای ETF بعدی آماده کنند.
احتمال عرضه شرکت‌های خودرویی و فلزی‌ در دومین صندوق‌ ETF
۱۳۹۹/۰۴/۱۶ / خودرو / بورس / بازار سرمایه
احتمال عرضه شرکت‌های خودرویی و فلزی‌ در دومین صندوق‌ ETF
تهران- ایرنا- با وجود اینکه پیش از این، بارها از عرضه مرحله دوم صندوق‌های ETF متشکل از پالایشی‌ها صحبت شده بود، اما اکنون به نظر می‌رسد تغییراتی در این طرح رخ داده و گروه خودرو و فلزی‌ها (خودرو، خساپا، فملی و فولاد) پیش از پالایشی‌ها عرضه شود.
۵۲ میلیون خریدار  احتمالی برای «دارادوم»
۱۳۹۹/۰۴/۱۶ / بورس / دارا دوم / صندوق etf
۵۲ میلیون خریدار احتمالی برای «دارادوم»
در مرحله دوم واگذاری سهام دولتی در قالب ETF بنا به گفته‌های مدیر عامل شرکت بورس تهران، نوبت به صندوق‌های خودرویی و فلزی می‌رسد و قرار است باقی‌مانده سهام دولت در ایران‌خودرو، سایپا، فولاد مبارکه اصفهان و ملی مس ایران در این مرحله به عموم عرضه شود. در این میان بر اساس ارزش روز (یکشنبه ۱۵ تیر) سهام مذکور و با احتساب ۲۰ درصد تخفیف، خالص ارزش دارایی دولت در این شرکت‌های خودرویی و فلزی، ۳/ ۱۰۴ هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود که با توجه به تخصیص ۲ میلیون تومان به هر کد ملی، فروش تمامی سهام این گروه نیازمند مشارکت بیش از ۵۲ میلیون نفر است که در نوع خود قابل توجه خواهد بود.
چرا پول صندوق‌های ETF دارایکم به حساب برگشته است؟
۱۳۹۹/۰۴/۱۵ / ETF / بورس / دارا یکم
چرا پول صندوق‌های ETF دارایکم به حساب برگشته است؟
اولین صندوق ETF دولتی از هفته پیش در بورس قابل معامله بوده و در این مدت نیز سود خوبی به سهامدارانش داده است، اما برخی مخاطبان هنوز نسبت به عدم تخصیص دارا یکم به سبد سهامشان گلایه دارند. نوشته چرا پول صندوق‌های ETF دارایکم به حساب برگشته است؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
سازمان بورس: دامنه نوسان صندوق‌های ETF به ۱۰ درصد کاهش می‌یابد
۱۳۹۹/۰۴/۱۲
سازمان بورس: دامنه نوسان صندوق‌های ETF به ۱۰ درصد کاهش می‌یابد
سازمان بورس اعلام کرد: دامنه نوسان روزانه صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله سهامی و مختلط در بورس تهران از روز دوشنبه (۱۶ تیرماه) به ۱۰ درصد کاهش می‌یابد.
خریداران سهام دولتی برای اضافه برداشت پول‌شان به بانک و کارگزاری مراجعه کنند
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / خرید سهام دولتی / وزارت اقتصاد / معاون امور بانکی بیمه‌ای و شرکت‌های دولتی / صندوق‌های ETF
خریداران سهام دولتی برای اضافه برداشت پول‌شان به بانک و کارگزاری مراجعه کنند
در حالیکه قرار بود تا پایان خرداد اضافه برداشت خرید سهام دولتی به حساب سهام‌داران برگردد، همچنان پول برخی سهامداران برنگشته که معاون وزیر اقتصاد اعلام کرد: این پول نزد ما نیست و به بانک‌ها برگشته است؛ لذا کسانی که از طریق بانک برای خرید سهام دولتی اقدام کرده‌اند و اضافه برداشت داشته‌اند، به بانک خود مراجعه کنند و درخواست برگشت آن را بدهند. همچنین افرادی که از طریق کارگزاری‌ سهام خریده‌اند و با این مشکل روبرو هستند، به کارگزاری خود مراجعه کنند.
اطلاعیه مهم درباره صندوق‌های بورسی منتشر شد
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / بورس تهران / صندوق دارا یکم / صندوق‌های ETF / صندوق‌های سرمایه‌گذاری
اطلاعیه مهم درباره صندوق‌های بورسی منتشر شد
بورس تهران اطلاعیه مهمی در خصوص معاملات واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری منتشر کرد. نوشته اطلاعیه مهم درباره صندوق‌های بورسی منتشر شد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
ارائه تسهیلات به بازنشستگان برای خرید سهام  ETF
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / صندوق بازنشستگی / صندوق‌های ETF / بازنشسته
ارائه تسهیلات به بازنشستگان برای خرید سهام ETF
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه هدف اصلی ما افزایش حقوق بازنشستگان و تحقق همسان‌سازی است، گفت: برای رسیدن به این اصل نیازمند مدلی هستیم که در قانون بودجه سال ۱۴۰۰ گنجانده شود و دیگر نیازی به اختصاص اعتبارات جداگانه نباشد.
سرمایه گذاری یک ماهه با سود ۱۲۰ درصد برای چند میلیون ایرانی رقم خورد؟ حراج بعدی چه زمانی است؟
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
سرمایه گذاری یک ماهه با سود ۱۲۰ درصد برای چند میلیون ایرانی رقم خورد؟ حراج بعدی چه زمانی است؟
قرار بود که واحد‌های صندوق دارایکم از امروز قابل معامله شوند، اما بنا به آنچه گفته شد این موضوع به دلیل مشکل بازارگردانی این صندوق‌های ETF یک تا دو روزی به تاخیر افتاده است. حالا پرسش این است که ارزش صندوق دارایکم هم اکنون چقدر است و بازندگان اصلی این صندوق چه کسانی بوده اند؟
معامله صندوق‌ ETF به هفته آینده موکول شد
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / بورس / بازار سرمایه / سازمان بورس و اوراق بهادار
معامله صندوق‌ ETF به هفته آینده موکول شد
تهران - ایرنا - معاون شرکت بورس تهران گفت: زمان معامله صندوق‌های ETF به هفته آینده موکول شد و به احتمال زیاد دارندگان این صندوق‌ها از روز شنبه یا یکشنبه قادر به معامله این صندوق‌ها خواهند بود.
نماد نخستین صندوق ETF امروز در بورس باز می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / حسن روحانی / بورس / بازار سرمایه
نماد نخستین صندوق ETF امروز در بورس باز می‌شود
تهران - ایرنا - بعد از گذشت یک ماه از آغاز پذیره‌نویسی صندوق‌های قابل معامله (ETF) نماد این صندوق به نام «دارایکم» از امروز (یکم تیرماه) در بورس باز می‌شود و افراد قادر به مشاهده ارزش آن را در پرتفوی خود هستند.
بازنشستگان کشوری چگونه می‌توانند سهام ETF خود را در بورس بفروشند؟
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / صندوق‌های ETF / صندوق بازنشستگی کشوری / بازنشسته
بازنشستگان کشوری چگونه می‌توانند سهام ETF خود را در بورس بفروشند؟
صندوق بازنشستگی کشوری با صدور اطلاعیه‌ای توضیحاتی مبنی بر نحوه فروش سهام ETF بازنشستگان در بورس را ارائه کرد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
شاخص بورس حباب ندارد
یک کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه در چند وقت اخیر حمایت دولت از بورس بی‌سابقه بوده، گفت: دولت از طریق عرضه صندوق‌های ETF با قیمت مناسب، ارزش‌گذاری‌های صورت گرفته از بازار و نیز آزادسازی سهام عدالت حمایت همه‌جانبه خود را از بازار اعلام کرد.احمد اشتیاقی به مزایای سرمایه‌گذاری در بورس نسبت به دیگر بازارها اشاره کرد و افزود: رشد بی‌سابقه بورس در چند وقت اخیر باعث ایجاد شائبه وجود حباب در شاخص بورس شده است.به گزارش ایرنا، وی با تاکید بر وجود حباب در قیمت برخی از سهام شرکت‌ها، گفت: شاخص بورس فارغ از ایجاد حباب است، به همین دلیل نباید تعداد سهامی که نقش چندانی در تشکیل ارزش بازار ندارند و حداکثر ١٠ درصد از ارزش بورس را تشکیل می‌دهند را به کل بازار تعمیم دهیم.اشتیاقی با تاکید بر اینکه رشد چند وقت …
رشد بی‌سابقه بازار سرمایه در سایه حمایت دولت
۱۳۹۹/۰۳/۳۰ / دلار / بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران / حسن روحانی / بورس / بازار سرمایه / سازمان بورس و اوراق بهادار / بازار بورس
رشد بی‌سابقه بازار سرمایه در سایه حمایت دولت
تهران - ایرنا - یک کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه در چند وقت اخیر حمایت دولت از بورس بی‌سابقه بوده، گفت: دولت از طریق عرضه صندوق‌های ETF  با قیمت مناسب، ارزش‌گذاری‌های صورت گرفته از بازار و نیز آزادسازی سهام عدالت حمایت همه جانبه خود را از بازار اعلام کرد.
راه‌اندازی بزرگترین صندوق ETF کشور با ارزش ۱۰۰۰میلیارد/ بورسی کردن شرکت‌های صندوق بازنشستگی
۱۳۹۹/۰۳/۲۵ / صندوق بازنشستگی / صندوق‌های ETF / بورس
راه‌اندازی بزرگترین صندوق ETF کشور با ارزش ۱۰۰۰میلیارد/ بورسی کردن شرکت‌های صندوق بازنشستگی
معاون سرمایه‌گذاری و امور اقتصادی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: شرکت‌های کاغذی یا غیرمولد وابسته به صندوق بازنشستگی کشوری در چهار ماه اخیر در مسیر انحلال قرار گرفته‌اند و آماده‌سازی ۱۵ شرکت برای ورود به بورس انجام شده است.
چرا فروشندگان سیگنال در بورس قدرت گرفتند؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۲ / بورس / سرمایه گذاری
چرا فروشندگان سیگنال در بورس قدرت گرفتند؟
داستان بورس حالا داستانی ناتمام است، آزادسازی سهام عدالت و قابل معامله شدن صندوق‌های مالی ETF روز‌های متفاوتی را پیش رو قرار می‌دهد.
وعده به خریداران سهام دولتی
۱۳۹۹/۰۳/۲۱ / وزارت اقتصاد / صندوق‌های ETF / خرید سهام دولتی
وعده به خریداران سهام دولتی
درحالیکه خریداران سهام دولتی با مشکلاتی چون اضافه برداشت و عدم ثبت…
گلایه‌های بی‌جواب مانده مردم از خرید سهام دولتی
۱۳۹۹/۰۳/۲۰ / صندوق‌های ETF / وزارت اقتصاد / خرید سهام دولتی
گلایه‌های بی‌جواب مانده مردم از خرید سهام دولتی
در حالی‌که طبق گفته معاون وزیر اقتصاد اضافه برداشت‌ها در خرید سهام دولتی ۳ روز پیش باید به حساب مردم باز می‌گشت، اما برخی از مردمی که با این مشکل روبرو شده بودند، همچنان درگیر این مسئله هستند.
۱۳۹۹/۰۳/۱۹
سهام عدالت و صندوق‌های ETF حباب بورس را ترکاند
گروه  اقتصادی
مردمی کردن اقتصاد در ایران، یک پایش می لنگد
۱۳۹۹/۰۳/۱۳ / اقتصاد در ایران / خصوصی سازی / مردمی کردن اقتصاد / مردمی کردن اقتصاد ایران
مردمی کردن اقتصاد در ایران، یک پایش می لنگد
شفقنا- درحالیکه یکی از اهداف واگذاری اموال دولتی در سال‌جاری در قالب صندوق‌های ETF مردمی کردن اقتصاد و افزایش سهم و نقش مردم در اقتصاد عنوان شده است، کارشناسان اقتصادی یکی از عناصر اصلی مردمی کردن اقتصاد را در اعطای...
آیا ETF شیوه خوبی برای خصوصی‌سازی است؟
۱۳۹۹/۰۳/۰۴ / پرسش از خبر / حسن روحانی / بورس / سازمان بورس و اوراق بهادار / بازار سرمایه / بازار بورس
آیا ETF شیوه خوبی برای خصوصی‌سازی است؟
تهران- ایرنا- دولت که باقی‌مانده سهام خود را از پنج شرکت مالی به ارزش ۲۳ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان در قالب صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله (ETF) واگذار کرد، منجر به موضع‌گیری‌های فراوانی مقابل این صندوق‌ها در میان کارشناسان و فعالان بازار سرمایه شد که برخی به نقص‌ و برخی دیگر به مزایای آن اشاره کردند.
خرید چشمگیر لحظه آخری صندوق‌های ETF در اپلیکیشن
۱۳۹۹/۰۳/۰۳ / ارتباط فردا / اپلیکیشن فانوس / مدیریت مالی شخصی / سرمایه‌گذاری
خرید چشمگیر لحظه آخری صندوق‌های ETF در اپلیکیشن "فانوس"
درحالی که تنها یک ساعت از زمان فروش صندوق‌های ETF  باقیمانده بود، صف متقاضیان برای خرید این صندوق‌ها در اپلیکیشن فانوس به بیشترین مقدار خود رسید به طوری که تقریبا ۱۰% فروش در ساعت آخر صورت گرفت.
خرید کم ریسک ETFها
۱۳۹۹/۰۳/۰۱ / بورس / بازار سرمایه / سازمان بورس و اوراق بهادار / برنامه نوسان / بازار بورس
خرید کم ریسک ETFها
سعید اسلامی بیدگلی در گفت‌وگو با ایرنا عرضه صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله دولتی یا ETF ها را فرصتی برای توسعه بازار دانست.
جدیدالورودهای بورسی چگونه مدیریت می‌شوند؟
۱۳۹۹/۰۳/۰۱
جدیدالورودهای بورسی چگونه مدیریت می‌شوند؟
کارشناسان اقتصادی و کارشناسان بازار سرمایه، عقاید مختلفی درمورد نقش صندوق‌های ETF در کنترل رفتار هیجانی جدیدالورودهای بازار سرمایه دارند. عده‌ای بر این باورند که این صندوق‌ها باعث تعلق خاطر سرمایه‌گذاران نمی‌شوند و به رفتار هیجانی آن ها دامن می زند، اما در مقابل کارشناسانی هستند که اعتقاد دارند صندوق‌های ETF با حذف برخی پیچیدگی‌ها و ساده‌سازی فرایند سرمایه‌گذاری در بورس می‌توانند در وضع ملتهب کنونی بازار سرمایه، با جذب سرمایه‌گذاران غیرحرفه‌ای به ثبات بازار کمک کنند.
استقبال ۱,۵ میلیونی از ETF ها
۱۳۹۹/۰۳/۰۱ / اقتصاد / جامعه / خودرو / دولت / سهام
استقبال ۱,۵ میلیونی از ETF ها
معاون وزیر اقتصاد با بیان اینکه از ۱۴ اردیبهشت تاکنون معادل ۱.۵ میلیون نفر از مردم در صندوق‌های ETF برای خرید سهام دولت اقدام کرده‌اند،
بورس تهران عقب نشینی کرد؛ دلار به گرانی ادامه داد/ صادرات جوجه یکروزه به افغانستان در مقابل ریال نه دلار/ مهلت خرید سهام صندوق‌های ETF تمدید شد/ ایران‌خودرو و سایپا امسال چه تعداد خودرو تحویل دادند؟
۱۳۹۹/۰۲/۳۱
بورس تهران عقب نشینی کرد؛ دلار به گرانی ادامه داد/ صادرات جوجه یکروزه به افغانستان در مقابل ریال نه دلار/ مهلت خرید سهام صندوق‌های ETF تمدید شد/ ایران‌خودرو و سایپا امسال چه تعداد خودرو تحویل دادند؟
این پیمانه تیتر‌هایی همچون کاهش زمان امکان معامله «دارا یکم» از ۲ ماه به یکماه، لایحه حذف صفر‌ها را به مجلس برگردانید، شکایت ونزوئلا از بانک مرکزی انگلیس به خاطر عدم تحویل ذخایر طلا، کاهش تورم نقطه‌ای تولیدکننده در زمستان ۹۸ و از سرگیری خودروسازی در آمریکا را در بر دارد.
افزایش ۷۲ درصدی ارزش صندوق‌های ETF / چرا دولت سهام را در بورس عرضه نکرد؟
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / صندوق سرمایه گذاری ETF / صندوق قابل معامله(ETF) / عباس معمارنژاد
افزایش ۷۲ درصدی ارزش صندوق‌های ETF / چرا دولت سهام را در بورس عرضه نکرد؟
معاون وزیر اقتصاد گفت: اگر کسی ۲ میلیون تومان در صندوق ETF پذیره نویسی کند،به قیمت امروز ارزش سهام او ۳ میلیون و ۴۵۰ هزارتومان شده است به عبارتی به هر فرد ۱ میلیون و ۴۵۰هزارتومان سود می‌رسد.
استقبال ۱.۵ میلیونی از ETF‌ها/ معامله سهام دولت در بورس پس‌از یک‌ماه
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / بورس / سهام دولت / صندوق‌های ETF / معاون وزیر اقتصاد
استقبال ۱.۵ میلیونی از ETF‌ها/ معامله سهام دولت در بورس پس‌از یک‌ماه
معاون وزیر اقتصاد با بیان این‌که از ۱۴ اردیبهشت تاکنون(۳۰ اردیبهشت) معادل ۱.۵ میلیون نفر از مردم در صندوق‌های ETF برای خرید سهام دولت اقدام کرده‌اند، اعلام کرد: فردا(۳۱ اردیبهشت) که مهلت پذیره‌نویسی در این صندوق‌ها به پایان می‌رسد، مردم می‌توانند پس از یک ماه سهام خود در ETF‌ها را در بورس معامله کنند.
امکان معاملاتی شدن ETF یکماه پس از خرید / شورای عالی بورس امروز تصمیم می‌گیرد
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / صندوق سرمایه گذاری ETF / صندوق قابل معامله(ETF) / عباس معمارنژاد
امکان معاملاتی شدن ETF یکماه پس از خرید / شورای عالی بورس امروز تصمیم می‌گیرد
معاون وزیر اقتصاد گفت: به منظور افزایش قابلیت نقدشوندگی صندوق های سرمایه گذاری پیشنهاد دادیم محدودیت معاملاتی شدن صندوق‌های ETF از دو ماه به یک ماه کاهش یابد.
سیگنال‌های مثبت دولت با عرضه یونیت‌های صندوق‌های ETF/چشم‌انداز مثبت سهام صندوق‌ها در بازار سرمایه
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ / محمد هادی بحرالعلوم / بازار سرمایه / صندوق سرمایه گذاری ETF
سیگنال‌های مثبت دولت با عرضه یونیت‌های صندوق‌های ETF/چشم‌انداز مثبت سهام صندوق‌ها در بازار سرمایه
کارشناس ارشد بازار سرمایه با بیان اینکه رفتار دولت در عرضه یونیت‌های صندوق‌های ETF نشان داد که برای بازار سرمایه نگاه بلندمدت دارد، گفت: سهامداران پایگاهی برای حمایت خود یافتند.
دولت از مدیریت صندوق‌های واسطه‌گری مالی(ETF) خارج می‌شود/ استقبال حقوقی‌ها از سهام‌دار شدن در این صندوق
۱۳۹۹/۰۲/۲۹
دولت از مدیریت صندوق‌های واسطه‌گری مالی(ETF) خارج می‌شود/ استقبال حقوقی‌ها از سهام‌دار شدن در این صندوق
معاون وزیر اقتصاد گفت: دولت بعد از پایان سال 1400 از مدیریت صندوق‌های ETF خارج می‌شود.
سهام کدام صندوق ETF (واسطه‌گری مالی) را بخریم؟/ الزامی برای تمدید تخفیف 30 درصدی در صندوق‌های بعدی نیست
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / بانک ملت / دولت / سهام / قیمت گذاری / برنامه دولت
سهام کدام صندوق ETF (واسطه‌گری مالی) را بخریم؟/ الزامی برای تمدید تخفیف 30 درصدی در صندوق‌های بعدی نیست
ایلنا: افراد تا سقف دو میلیون تومان در یک یا چند مرحله می‌توانند نسبت به پذیره نویسی در این صندوق و خرید سهام این شرکت‌ها اقدام کنند. این امکان هم برای دارندگان کد…
فوت و فن خرید سهام دولتی با ۵۰ درصد تخفیف!
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / واسطه گری مالی یکم / صندوق سرمایه گذاری / صندوق سرمایه گذاری ETF
فوت و فن خرید سهام دولتی با ۵۰ درصد تخفیف!
احتمالاً خبر ورود صندوق‌های ETF دولتی به بازار بورس را شنیده‌اید اما شاید شما شناخت کاملی از این صندوق‌های سرمایه‌گذاری نداشته باشید و برایتان جالب باشد بدانید اصلاً ETF چیست؟
نحوه استفاده از تسهیلات یک میلیونی خرید سهام ETF یکم
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / صندوق‌های ETF / صندوق بازنشستگی
نحوه استفاده از تسهیلات یک میلیونی خرید سهام ETF یکم
صندوق بازنشستگی کشوری با صدور اطلاعیه‌ای نحوه و چگونگی بهره‌مندی از تسهیلات ۱۰ میلیون ریالی بازنشستگان کشوری برای سرمایه گذاری در صندوق مالی یکم (ETF) را تشریح کرد.
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / ایران / بورس تهران / دولت / سرمایه / سهام
ناآشنایی مردم، پاشنه آشیل صندوق‌های ETF
نایب‌رییس هیات ‌مدیره شرکت بورس تهران مساله عدم شناخت کافی مردم با صندوق‌های ETF را مشکلی بر سر راه جذب سرمایه‌های مردمی اعلام کرد.
ETF ها برای سرمایه‌گذاری مناسب هستند؟ | ارزش سهام صندوق واسطه گری مالی یکم چقدر است؟
۱۳۹۹/۰۲/۲۸
ETF ها برای سرمایه‌گذاری مناسب هستند؟ | ارزش سهام صندوق واسطه گری مالی یکم چقدر است؟
عضو هیئت مدیره کانون کارگزاران با بیان اینکه طبق برآوردها هم‌اکنون ارزش سهام صندوق واسطه‌گری مالی یکم که هنوز در مرحله پذیره‌نویسی به سر می‌برد به دو برابر افزایش یافته، گفت: سرمایه‌گذاری در صندوق‌های ETF فرصت خوبی برای مردم است تا بخشی از پس‌انداز خود را در این صندوق‌ها سرمایه‌گذاری کنند.
برآورد تورم ۳۴ درصدی در پایان سال ۱۳۹۹ / توسعه بازار سرمایه و فروش سهام دولتی گامی مثبت در جهت مهار تورم
۱۳۹۹/۰۲/۲۴
برآورد تورم ۳۴ درصدی در پایان سال ۱۳۹۹ / توسعه بازار سرمایه و فروش سهام دولتی گامی مثبت در جهت مهار تورم
بررسی شاخص تورم نشان میدهد، حرکت نامناسب نقدینگی به سمت بازار‌های خاص مانند طلا، ارز و خودرو می‌تواند آسیب‌های تورمی بسیار جدی ایجاد کند، اما توسعه بازار سرمایه و تسریع در فروش سهام دولت در چارچوب عرضه خرد سهام و همچنین صندوق‌های ETF یک گام مثبت درجهت مهار تورم انتظاری است.
دلیل گرانی دلار چیست؟
۱۳۹۹/۰۲/۲۴
دلیل گرانی دلار چیست؟
امروز مطالبی همچون اصلاح 26 هزار واحدی شاخص کل بورس، سهام خودروسازان را به مردم واگذار کنید، توصیه رئیس کل بانک مرکزی به فعالان بازار ارز، از هر شرکت چه تعداد سهام به هر سهامدار عدالت می‌رسد؟، ارزش سهام صندوق‌های ETF اعلام شد، زمان بازگشایی سهام «ایران خودرو»؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
واسطه‌گری صندوق ETF برای خصوصی‌سازی واقعی
۱۳۹۹/۰۲/۲۴ / حسن روحانی / بورس / سازمان بورس و اوراق بهادار / بازار بورس
واسطه‌گری صندوق ETF برای خصوصی‌سازی واقعی
تهران - ایرنا - یک کارشناس بازار سرمایه واگذاری‌های جدید اموال دولت از طریق صندوق‌های ETF را گام موثری در راستای خصوصی‌سازی واقعی و اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی دانست.
۱۳۹۹/۰۲/۲۴
۱۵هزار میلیارد تومان منفعت مردم در صندوق واسطه‌گری مالی یکم
معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد گفت: اگر قصد تامین کسری بودجه داشتیم سهام این شرکت‌ها را به صورت بلوکی عرضه می‌کردیم که قیمت آن بیشتر می‌شد.عباس معمارنژاد با اشاره به واگذاری سهام دولت از طریق صندوق واسطه‌گری مالی یکم (ETF) اظهار کرد: ارزش این صندوق 32 هزار میلیارد تومان است که مردم بابت آن 17 هزار میلیارد تومان می‌پردازند.به گزارش ایلنا، وی تاکید کرد: منفعت مردم در سرمایه‌گذاری در این صندوق حدود 15 هزار میلیارد تومان محاسبه شده و این رقم به مردم تخفیف داده شده است. خرید این سهام از 14 اردیبهشت‌ماه شروع شده و تا 31 اردیبهشت‌ماه ادامه دارد و قیمت هر یونیت آن 10 هزار تومان است و مردم می‌توانند تا 2 میلیون تومان سقف خرید داشته باشند که ارزش آن در صندوق تقریبا دو برابر است. سهام …
۱۳۹۹/۰۲/۲۴ / درآمد / دولت / سرمایه / سهام عدالت / قانون اساسی
دولت در مسیر درست واگذاری‌ها
ابزارهای جدیدی مثل صندوق‌های ETF این امکان را برای دولت فراهم کرده‌اند که تا مدت محدودی تصدی‌گری خود را بر مدیریت شرکت‌ها حفظ کند.
باقیمانده سهام دولت به مردم واگذار می‌شود
۱۳۹۹/۰۲/۲۳ / بورس تهران / سازمان بورس و اوراق بهادار / سهام / سهام عدالت / شاخص
باقیمانده سهام دولت به مردم واگذار می‌شود
معاون وزارت اقتصاد گفت: دولت باقیمانده سهام خود در بانکها، بیمه‌ها و خودروسازی را در قالب صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله etf به مردم واگذار می‌کند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •