شنبه, ۱۰ خرداد, ۱۳۹۹ / 30 May, 2020
صنعت برق
یوپی اس؛ برقی که بی‌وقفه در اختیار ما است
۱۹ دقیقه قبل / باطری یو پی اس / صنعت برق / برق رسانی
یوپی اس؛ برقی که بی‌وقفه در اختیار ما است
خرید باطری یو پی اس از حساسیت بالایی برخوردار است و ممکن است اشتباه در خرید با خطراتی همراه باشد، بنابراین بهتر است برای خرید آن سراغ عاملین مجاز فروش باطری یو پی اس رفت.
وزیر نیرو وارد خراسان جنوبی شد
۱ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / وزیر نیرو / اردکانیان / نیروگاه بادی
وزیر نیرو وارد خراسان جنوبی شد
وزیر نیرو به منظور افتتاح پروژه های صنعت آب و برق امروز 10 خرداد وارد استان خراسان جنوبی شد.
بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی ۴ پروژه صنعت آب و برق در خراسان جنوبی
۱۶ ساعت قبل / سربیشه / خراسان جنوبی / رضا اردکانیان
بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی ۴ پروژه صنعت آب و برق در خراسان جنوبی
تهران- ایرنا- چهار پروژه صنعت آب و برق با اعتبارهزار و ۲۲۶ میلیارد تومان فردا (شنبه) و در پنجمین هفته از پویش#هرهفته_الف_ب_ایران در سال ۹۹ در سفر وزیر نیرو به استان خراسان جنوبی افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود.
افتتاح ۳ سد در خراسان جنوبی/ کلنگ زنی نیروگاه بادی ۵۰ مگاواتی
۲۰ ساعت قبل / وزارت نیرو / رضا اردکانیان / خراسان جنوبی / نیروگاه بادی تولید برق / سدسازی
افتتاح ۳ سد در خراسان جنوبی/ کلنگ زنی نیروگاه بادی ۵۰ مگاواتی
چهار پروژه صنعت آب و برق با اعتبار ۱۲۲۶ میلیارد تومان فردا (شنبه) در سفر وزیر نیرو به استان خراسان جنوبی افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود.
افزایش ۳۰۰۰ مگاواتی مصرف برق/ مصرف از مرز ۵۰ هزار مگاوات گذشت
۲۲ ساعت قبل / صنعت برق ایران
افزایش ۳۰۰۰ مگاواتی مصرف برق/ مصرف از مرز ۵۰ هزار مگاوات گذشت
در سالهای قبل به طور معمول در روزهای پایانی خردادماه یا روزهای ابتدایی تابستان مصرف برق از مرز ۵۰ هزار مگاوات می گذشت، اما امسال در نخستین هفته خردادماه، شاهد ثبت رکورد مصرف ۵۰ هزار مگاواتی بودیم.
پیگیری افزایش تاب‌آوری صنعت برق در برابر بحران ها و مشکلات
۲۲ ساعت قبل / توانیر / صنعت برق ایران
پیگیری افزایش تاب‌آوری صنعت برق در برابر بحران ها و مشکلات
معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی توانیر از برگزاری نخستین کنفرانس تاب آوری صنعت برق در روز یکشنبه 11 خرداد ماه جاری خبر داد و گفت: تمام امکانات لازم برای دسترسی آسان مخاطبان و علاقمندان به مطالب و سخنرانی‌های این کنفرانس فراهم شده است.
گفت‌وگو| احتمال ثبت رکورد 60 هزار مگاواتی پیک مصرف برق در تابستان امسال
۳۴ ساعت قبل / توانیر / صنعت برق ایران
گفت‌وگو| احتمال ثبت رکورد 60 هزار مگاواتی پیک مصرف برق در تابستان امسال
سخنگوی صنعت برق گفت: اگر درجه حرارت کشور به صورت یکنواخت و یکسان در همه نقاط افزایش یابد و به تبع آن مصرف افزایش یابد، احتمال دارد که پیک مصرف برق تابستان امسال از مرز 60 هزار مگاوات بگذرد.
سرمایه‌گذاری ۱۴ هزار میلیاردی بنیاد مستضعفان در صنعت نیروگاهی
۴۰ ساعت قبل / محسن امیری / بندرعباس / نیروگاه برق / هلدینگ اقتصادی
سرمایه‌گذاری ۱۴ هزار میلیاردی بنیاد مستضعفان در صنعت نیروگاهی
مدیرعامل هلدینگ برق صبا وابسته به بنیاد مستضعفان از سرمایه‌گذاری ۱۴ هزار میلیارد تومانی این بنیاد در صنعت نیروگاهی کشور خبر داد.
۲ روز قبل
حمایت دادستانی جهت کاهش سرقت تاسیسات برقی گلستان قابل تقدیر است
مدیرعامل شرکت توزیع برق گلستان گفت : اقداماتی که مجموعه دادستانی در جهت حمایت از توزیع برق استان جهت کاهش سرقت تاسیسات برقی و وصول مطالبات می دهد قابل تقدیر است.به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق گلستان ، علی اکبر نصیری در دیدار با دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گفت: همکاری دادستانی در نهادینه کردن مصرف بهینه برق و رعایت الگوی مصرف و همچنین پیشگیری از سرقت تاسیسات برقی، بسیار اثر گذار است.وی با اشاره به اینکه ساعات کار ادارات در زمان پیک مصرف برق است و بار مصرف را بالا می‌برد گفت : بایستی تدابیری اندیشیده شود تا بتوانیم پیک مصرف برق استان را کاهش دهیم .نصیری ادامه داد : با توجه ضرورت مدیریت مصرف انرژی در ادارات و ارگانها ، رصد و پایش این مهم توسط مرکز پایش فهام و همکاران شرکت توزیع …
رشد سه هزار مگاواتی مصرف برق
۲ روز قبل
رشد سه هزار مگاواتی مصرف برق
تهران-ایرنا- سخنگوی صنعت برق گفت: پیک مصرف برق امروز (چهارشنبه ۷خرداد) در مقایسه با روز مشابه سال گذشته، رشد بی سابقه سه هزار مگاواتی را تجربه کرد.
اثرات اقتصادی کرونا بر صنعت برق در مرکز پژوهش‌ها بررسی شد
۲ روز قبل / مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی / انرژی برق / وزارت نیرو
اثرات اقتصادی کرونا بر صنعت برق در مرکز پژوهش‌ها بررسی شد
تهران- ایرنا- مرکز پژوهش‌های مجلس در بررسی اثرات اقتصادی همه‌گیری ویروس کرونا بر صنعت برق پیشنهاد کرد: با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی معادل یک میلیارد دلار، بسته مالی ویژه‌ای برای شرکت‌های تابعه این وزارتخانه که از محل عدم وصول درآمد در تأمین نقدینگی مربوط به اجرای پروژه‌ها دچار مشکل شدند و به‌منظور پوشش هزینه‌های عملیاتی و جاری تخصیص داده شود.
بزرگترین نیروگاه لرستان این هفته افتتاح می شود
۲ روز قبل / صنعت برق ایران
بزرگترین نیروگاه لرستان این هفته افتتاح می شود
مدیرعامل هلدینگ برق و انرژی صبا از افتتاح بزرگترین نیروگاه لرستان در خرم آباد در هفته جاری خبر داد.
۳ روز قبل
بهره وری شاه کلید فرایندهای مدیریت مصرف
اصفهان –بهمن راعی : به مناسبت روز ملی بهره وری وبهینه سازی مصرف به سراغ مهندس مرسل صالحی مدیر دفتر مدیریت مصرف برق شرکت توزیع برق اصفهان رفتیم تا تعریف بهره وری و بهینه سازی مصرف را در حوزه صنعت برق جویا شویم .وی اعمال مدیریت مناسب و همراهی جامعه از منابع عظیم انرژی برق به نحو مناسب را مهمترین شاخص در حوزه مدیریت مصرف عنوان کردو گفت : سه اصل اساسی در بهینه‌سازی مصرف انرژی وجود دارد که شامل پیشگیری از اتلاف انرژی، جلوگیری از اسراف و استفاده غیرمنطقی و دیگر آموزش بهینه سازی مصرف است که اگر در هر کدام از اصول اقدامات درستی انجام گیرد نسل آینده دیگر نگران کمبود انرژی نخواهند بود و سرمایه ملی نیر حفظ خواهد شد .وی به فعالیت های فرهنگی ، ترویجی و مدیریتی مصرف و بهره وری انرژی که توسط شرکت توزیع برق …
۳ روز قبل
کروز با تحویل به روز قطعات به ثبات قیمت بازار کمک کرد
بازار خودرو در هفته‌‌های گذشته روزهای پرتلاطمی را سپری و قیمت خودروهای داخلی پس از عید نوروز جهش چند ‌درصدی را تجربه کرد. شرکت صنایع تولیدی کروز با تحویل به موقع قطعات خودرو به عنوان عضوی مهم در صنعت خودرو سعی در کنترل بازار، فراهم ساختن فروش منظم و تکمیل و تحویل به روز خودروها برای خودروسازان را فراهم کرده است. این اقدامات باعث شد که آرامش به بازار خودرو تا حدود بسیار زیادی بازگردد، میزان چشمگیری از نوسان قیمت فروکش کند و همچنین با تزریق به موقع قطعات و تکمیل خودروهای کف کارخانه، خودروسازان متعهد شده‌اند که از هفته جاری خودروهای بیشتری را به بازار عرضه کنند.شرکت کروز که سهم 30 درصدی در تامین قطعات مورد نیاز صنعت خودرو برای شرکت هایی مانند ایران خودرو، سایپا، گروه بهمن را دارد، با شروع موج تحریم‌های …
مشترکان خانگی ماهانه چقدر پول برق می‌دهند؟
۳ روز قبل / صنعت برق ایران
مشترکان خانگی ماهانه چقدر پول برق می‌دهند؟
با احتساب افزایش ۷ درصدی بهای برق مصرفی برای مشترکان خوش مصرف و افزایش ۲۳ درصدی بهای برق مصرفی برای مشترکان بدمصرف (مصرف بیش از الگو) در ابتدای فروردین ماه سال جاری، متوسط پرداخت قبوض برق در سال جاری بین ۱۳۳۰۰ تا ۱۵۳۰۰ تومان خواهد بود.
احتمال خاموشی‌های گسترده در لبنان
۳ روز قبل / دلار / انرژی برق / لبنان
احتمال خاموشی‌های گسترده در لبنان
تهران - ایرنا - بحران اقتصادی در لبنان صنعت برق این کشور را نیز متاثر کرده و هم اکنون خاموشی‌ها در برخی نقاط این کشور تا 19 ساعت در شبانه روز می‌رسد و این موضوع سبب وارد آمدن خسارت عظیم و کاهش فعالیت‌های اقتصادی در این کشور شده است.
۴ روز قبل
محک نرخ جدید بازار انرژی
بالاخره پس از کش‌وقوس‌های فراوان نرخ جدید سقف انرژی در بازار برق مصوب شد. 23 اردیبهشت امسال با ابلاغ مصوبه وزیر نیرو، قیمت خرید برق از نیروگاه‌ها در بازار عمده‌فروشی و بورس مشخص شد. این درحالی است که طبق ارزیابی‌ها نرخ سقف بازار از سال 1394 ثابت باقی مانده بود. جزئیات مصوبه پیشنهادی هیات تنظیم بازار برق نشان می‌دهد نرخ پایه آمادگی، 185 هزار ریال به ازای هر مگاوات ساعت آماده باقی‌مانده و سقف قیمت بازار متعادل‌ساز برق (بازار عمده‌فروشی) 600 هزار ریال برای هر مگاوات ساعت انرژی تولیدی در نظر گرفته شده است. «دنیای‌اقتصاد» در گفت‌وگو با دو تن از فعالان بخش‌خصوصی صنعت برق، مصوبه جدید نرخ سقف بازار انرژی را زیر ذره‌بین قرار داده است.
۴ روز قبل
تعیین تکلیف قرارداد پیمانکاران و تامین‌کنندگان تجهیزات
تولید ۶۰ درصد برق کشور به‌وسیله بخش غیردولتی و خصوصی، پیمانکاران و تامین‌کنندگان تجهیزات صورت می‌گیرد. از این‌رو صنعت برق حمایت از این بخش را در دستور کار خود قرار داده و طبق اعلام سخنگوی صنعت برق کشور قرار شده تا سرمایه‌گذاری در صنعت برق به دو برابر افزایش یابد. به‌گزارش «ایسنا» صنعت برق با وجود پیوستن سالانه یک میلیون مشترک جدید و لزوم پاسخگویی به تعهدات خود همچنین لزوم ظرفیت‌سازی برای توسعه بخش‌های صنعت، کشاورزی و سایر حوزه‌های خدماتی، نمی‌تواند در حوزه سرمایه‌گذاری متوقف بماند و باید متناسب با توسعه بخش‌های تولیدی، ظرفیت‌های لازم را ایجاد کند.
۴ روز قبل
حمله ویروسی به صنعت برق
بحران شیوع ویروس کرونا علاوه بر تهدید گسترده و عمیقی که برای سلامت جامعه ایجاد کرده است، همه فعالیت‌های جمعی از جمله فعالیت‌های اقتصادی و صنعتی را نیز متاثر ساخته به‌نحوی که ابعاد همه‌گیری این بیماری و تبعات آن با همه بحران‌های پیشین قابل مقایسه نبوده و ضروری است آثار این موضوع بر حوزه‌های حیاتی و استراتژیکی مانند صنعت برق که زیرساخت شریان اقتصادی است، مورد بررسی قرار گیرد و راهکارهایی برای مقابله با آثار خطرناک آن ارائه شود.
بازار صنعت برق برای بخش خصوصی داغ شد
۱۳۹۹/۰۳/۰۳ / صنعت برق / بخش خصوصی
بازار صنعت برق برای بخش خصوصی داغ شد
تولید ۶۰ درصد برق کشور به وسیله بخش غیر دولتی و خصوصی، پیمانکاران و تأمین کنندگان تجهیزات صورت می‌گیرد. از این رو صنعت برق حمایت از این بخش را در دستور کار خود قرار داده و طبق اعلام سخنگوی صنعت برق کشور، قرار شده تا سرمایه‌گذاری در صنعت برق به دو برابر افزایش یابد.
افزایش ۲ برابری سرمایه گذاری در صنعت برق/پرداخت ۱۱ هزار میلیارد تومان بدهی
۱۳۹۹/۰۳/۰۳ / مصطفی رجبی مشهدی / قیمت برق / تولید برق / صادرات برق ایران / شرکت توانیر
افزایش ۲ برابری سرمایه گذاری در صنعت برق/پرداخت ۱۱ هزار میلیارد تومان بدهی
سخنگوی صنعت برق کشور از ۲ برابر شدن حجم سرمایه گذاری تجهیزات اصلی صنعت برق در سال جهش تولید، با وجود فشارهای اقتصادی خبر داد.
سرمایه‌گذاری در صنعت برق دو برابر می‌شود
۱۳۹۹/۰۳/۰۳ / شرکت توانیر
سرمایه‌گذاری در صنعت برق دو برابر می‌شود
تهران - ایرنا - سخنگوی صنعت برق گفت: میزان سرمایه‌گذاری در صنعت برق در سال جهش تولید دو برابر می‌شود.
حضرتی : با ارز دیجیتال مثل ماهواره و ویدیو برخورد نکنید
۱۳۹۹/۰۳/۰۱ / ارز دیجیتالی / ارز دیجیتال / دولت یازدهم / رییس کمیسیون اقتصادی / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / گاز / برق / صنعت برق / وزارت نیرو
حضرتی : با ارز دیجیتال مثل ماهواره و ویدیو برخورد نکنید
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت فراهم کردن امکان استخراج ارز دیجیتال در ایران گفت که نباید با این موضوع مثل ویدیو ماهواره برخورد کرد.
فرصت تمام شد، قبوض برق را پرداخت کنید
۱۳۹۹/۰۲/۳۱
فرصت تمام شد، قبوض برق را پرداخت کنید
سخنگوی صنعت برق کشور ضمن تشکر از مشترکانی که اقدام به پرداخت قبض برق خود کرده اند، گفت: پرداخت قبوض تقریبا به روال عادی برگشته و درصد محدودی قبض خود را پرداخت نکرده اند.
۱۳۹۹/۰۲/۳۱
جهش تولید در گروی شتاب‌بخشیدن به طرح‌های توسعه است
اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در دیدار با معاونان و مجریان طرح‌های توسعه شرکت مس گفت: آینده اقتصادی هر شرکتی به توسعه‌هایش گره خورده است و این حوزه با توجه به اینکه زمینه‌ساز جهش تولید است تحت هیچ شرایطی نباید متوقف شود.به گزارش مس‌پرس، مدیرعامل شرکت مس با اشاره به ذخایر خوب معدنی مس کشور که فرصت‌های خوبی برای توسعه صنعت مس ایران مهیا کرده است، گفت: برای جهش تولید نیازمند بازنگری در سطح پیمانکاران و شناسایی پیمانکاران توانمند و استفاده بیشتر از ظرفیت‌های بخش خصوصی هستیم تا ارزش حضور شرکت مس در بخش خصوصی بیشتر شود.سعدمحمدی با بیان اینکه با این کار هم فضای رقابت ایجاد خواهد شد و هم بهره‌وری و سرعت در انجام امور بیشتر خواهد شد اظهار کرد: صنعت مس ایران از ظرفیت‌های فراوانی برای …
۱۳۹۹/۰۲/۳۱
کالاهای اساسی، ‌دارو و مواد اولیه، اولویت اختصاص ارز قرار گیرد
رئیس‌جمهوری با تاکید بر ضرورت کنترل قیمت ارز و جلوگیری از افزایش نرخ آن گفت: در اختصاص ارز باید اولویت‌های لازم از جمله کالاهای اساسی، ‌دارو، ‌تجهیزات و مواد اولیه مورد نیاز بخش تولید باید مد نظر قرار گیرد.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست‌جمهوری، در یکصد و سی و هفتمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت که روز سه شنبه به ریاست حجت‫الاسلام والمسلمین حسن روحانی تشکیل شد، چند موضوع مهم و تاثیرگذار در بخش جهش تولید و رونق صادرات و افزایش درآمدهای ارزی بررسی و درباره آن تصمیم‌گیری شد. رئیس‌جمهوری با تاکید بر ضرورت کنترل قیمت ارز و جلوگیری از افزایش نرخ آن، دقت عمل و هماهنگی دستگاه‌های اقتصادی و نظام بانکی در این زمینه را ضروری دانست. در این جلسه، با توجه به مشکلات پدید آمده در اقتصاد جهانی و تامین ارز، …
نیاز صنعت برق در تابستان با کمک زیست‌بوم نوآوری برطرف می‌شود
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / انرژی برق / مصرف بهینه برق / معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری / شرکت‌ توزیع نیروی برق
نیاز صنعت برق در تابستان با کمک زیست‌بوم نوآوری برطرف می‌شود
تهران-ایرنا- برنامه‌ریزی‌های اولیه برای استفاده از توان و دانش شرکت‌های دانش بنیان و فناور برای بومی‌سازی تجهیزات مورد نیاز و حل مشکلات مربوط به تامین برق در زمان پیک تابستان با امضای تفاهم نامه‌ای میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت نیرو آغاز شد.
حمایت وزیر نیرو از توسعه فعالیت‌های ساتبا
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / رضا اردکانیان / وزارت نیرو
حمایت وزیر نیرو از توسعه فعالیت‌های ساتبا
تهران- ایرنا- وزیر نیرو گفت: سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری برق ایران در شرایط و موقعیت حاضر وزارت نیرو با توجه به ماموریت‌های قانونی که دارد باید محور اصلی، نمایان و شایان عرصه صنعت آب و برق باشد.
درخواست وزارت نیرو از مردم برای پرداخت قبض برق
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / وزارت نیرو / قبض برق
درخواست وزارت نیرو از مردم برای پرداخت قبض برق
سخنگوی صنعت برق گفت: مشترکان صنعت برق به‌منظور استمرار خدمات مطلوب، نسبت به پرداخت قبض برق خود اقدام کنند.
تفکر اولویت دادن به انرژی‌های تجدیدپذیر نشر پیدا کند
۱۳۹۹/۰۲/۳۰
تفکر اولویت دادن به انرژی‌های تجدیدپذیر نشر پیدا کند
ایلنا: وزیر نیرو گفت: در شرایط و موقعیت حاضر وزارت نیرو، ساتبا با توجه به ماموریت‌های قانونی که دارد باید محور اصلی، نمایان و شایان عرصه صنعت آب و برق باشد.
لزوم جلوگیری از ورود خسارت به واحدهای صنعتی در پی قطعی برق
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / استانی-اقتصادی / صنعت برق / شهرک صنعتی
لزوم جلوگیری از ورود خسارت به واحدهای صنعتی در پی قطعی برق
مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان شرقی بر لزوم جلوگیری از ورود خسارت به واحدهای صنعتی در پی قطعی برق تاکید کرد.
۱۳۹۹/۰۲/۳۰
استراتژی کسب‌وکارها در دوران کرونا
معاونت پژوهشی سندیکای صنعت برق ایران با انجام یک نظرسنجی از شرکت‌های عضو سندیکا و مطالعه تجارب جهانی، در دو بخش گزارشی از استراتژی کسب‌وکارهای صنعت برق در شرایط کرونا با عنوان‌های «استراتژی شرکت‌های زنجیره تامین صنعت برق ایران» و «استراتژی کسب‌وکارها در مواجهه با کرونا» رونمایی کرده است. درجامعه آماری مورد مطالعه سندیکا، 74درصد پاسخ‌دهندگان نظرسنجی انجام شده، شرکت‌های کوچک و متوسط و 45 درصد پاسخ‌دهندگان شرکت‌های پیمانکاری و مشاوره (احداث تاسیسات) و 55 درصد شرکت‌های سازنده و تامین‌کننده تجهیزات بوده‌اند.
دنیای جدید صنعت برق در پساکرونا
۱۳۹۹/۰۲/۳۰
دنیای جدید صنعت برق در پساکرونا
در ایام تعطیلات عید نوروز مطالعه‌ای از سوی شرکت موننکو ایران صورت گرفت تا نقشه راهی برای متولیان و سیاست‌گذاران صنعت برق در دوران کرونا و پساکرونا باشد. این تحلیل با نگاهی اقتصادی به موضوع جهانی شدن پرداخته و سپس تصویری از دنیای بعد از کرونا را ترسیم کرده است. اوایل سال 2000 بود که دنیا به سمت جهانی شدن حرکت کرد. طبق این تعریف دهکده جهانی شکل گرفت و کشورها سعی کردند حداکثر تعاملات را با یکدیگر ایجاد کنند تا بتوانند پیشرفت‌های بیشتری را برای جامعه جهانی به ارمغان آورند.
گره کور قراردادهای متوقف
۱۳۹۹/۰۲/۳۰
گره کور قراردادهای متوقف
آسیب‌شناسی‌ها نشان می‌دهد با توجه به اینکه در نظام قراردادی صنعت برق، شرایط عمومی و خصوصی قراردادها به نحوی تدوین شده که تمامی ریسک‌های ناشی از تغییر قیمت مواد اولیه و تجهیزات و نوسانات ارز به‌طور یکجانبه به پیمانکاران و تولیدکنندگان تجهیزات تحمیل می‌شود، عملا ادامه اجرای پروژه‌ها با مبالغ قراردادی غیرممکن شده است. نتیجه این نامعادله پروژه‌هایی است که در صنعت برق متوقف شده و ضرر مالی بزرگی به شرکت‌های بخش‌خصوصی تحمیل کرده است. «اکو ایران» در گفت‌وگو با علی بخشی، رئیس هیات‌مدیره سندیکای صنعت برق ایران به عمده‌ترین چالش‌های این‌روزهای صنعتگران برق پرداخته و به‌طور مشخص به راهکارهایی برای بازکردن گره‌های کور قراردادهای متوقف و بلاتکلیف پرداخته است. پیشنهاد مشخص بخشی اولویت‌بندی فنی و اقتصادی قراردادها …
تابستان سخت برقی با کرونا در پیش است
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ / شرکت تولید برق حرارتی / صنعت برق ایران
تابستان سخت برقی با کرونا در پیش است
مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی گفت: با توجه به بروز کرونا همچنان رفتار مصرف کنندگان در ماه‌های آتی و میزان افزایش مصرف برق در زمان پیک تابستان غیرقابل پیش‌بینی است.
آغاز تعویض یک میلیون کولر گازی فرسوده از اواخر امسال
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ / وزارت صنعت معدن و تجارت / شورای اقتصاد / شرکت توانیر
آغاز تعویض یک میلیون کولر گازی فرسوده از اواخر امسال
تهران- ایرنا- سخنگوی صنعت برق گفت: طرح تعویض یک میلیون کولر گازی فرسوده با کولرهای با بازده بالا از اواخر امسال اجرایی می‌شود.
۱۳۹۹/۰۲/۲۹
آماده صدور ۱۰۰۰ مجوز پنل خورشیدی برای خانواده های نیازمند هستیم
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین گفت: برای کمک به اشتغال محرومان، آماده صدور مجوز نصب یک هزار پنل خورشیدی برای خانواده های مددجویان تحت پوشش کمیته امداد در استان قزوین هستیم. فاطمه محمد بیگی منتخب مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس یازدهم روز شنبه با حضور در شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین با سعید بهادیوند چگینی مدیر عامل و معاونین شرکت دیدار و گفتگو کرد.سعید بهادیوند چگینی در این جلسه اظهار داشت: در استان قزوین ۶۱۵ هزار مشترک برق در بخش‌های مختلف صنعتی، کشاورزی، خدماتی و خانگی وجود دارد که بیشترین مصرف برق مربوط به مصارف حوزه کشاورزی و صنعت است و مصرف خانگی در رده‌های پایین‌تر قرار دارد.وی افزود: میزان تلفات انرژی برق در کشور ۱۰ درصد و در استان قزوین حدود ۷.۳ درصد است که این میزان تلفات …
بازار «میان‌روزی برق» راه‌اندازی می‌شود
۱۳۹۹/۰۲/۲۷ / برق / نیروگاه برق / صنعت برق / مصرف برق / بورس انرژی
بازار «میان‌روزی برق» راه‌اندازی می‌شود
بازار «میان‌روزی برق» از تیرماه امسال به صورت آزمایشی و از دی‌ماه به صورت رسمی، برای اولین بار از سوی معاونت‌های بازار برق و راهبری شرکت مدیریت شبکه برق ایران آغاز به‌کار می‌کند.
جزئیات رایگان شدن برق زلزله زدگان کرمانشاه
۱۳۹۹/۰۲/۲۷ / توانیر / صنعت برق ایران
جزئیات رایگان شدن برق زلزله زدگان کرمانشاه
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان کرمانشاه گفت: براساس تصویب هیات دولت، برق مصرفی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه در فاصله سال های ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۸ به صورت رایگان، محاسبه می شود.
مصرف برق مجتمع‌های بلندمرتبه تهران از راه دور رصد می‌شود
۱۳۹۹/۰۲/۲۷ / توانیر / صنعت برق ایران
مصرف برق مجتمع‌های بلندمرتبه تهران از راه دور رصد می‌شود
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ از رصد مصرف برق تمامی مجتمع‌های بلندمرتبه پایتخت از راه دور با استفاده از کنتورهای هوشمند برق خبر داد.
قیمت برق تولیدکنندگان رمزارز چقدر است؟
۱۳۹۹/۰۲/۲۶ / ایران / برق / صنعت / قیمت / تولیدکنندگان / رمزارزها
قیمت برق تولیدکنندگان رمزارز چقدر است؟
ایلنا: سخنگوی صنعت برق در مورد نرخ برق رمزارزها گفت: تعرفه بابت هر کیلووات ساعت برق مصرفی در 8 ماه از سال 460 تومان و در 4 ماه گرم سال دو برابر قیمت متوسط محاسبه می‌ش…
۱۳۹۹/۰۲/۲۵ / دوبی
کاهش ۵۰ درصدی قبض آب و برق و کاهش مالیات به ۲ درصد در دوبی
به درخواست اتاق تجارت و صنعت دبی، قبض آب و برق بیش از ۵۰ درصد و مالیات نیز به دو درصد کاهش یافت.
مشترکان برق در تهران پاداش خوش مصرفی می گیرند
۱۳۹۹/۰۲/۲۴ / توانیر / صنعت برق ایران
مشترکان برق در تهران پاداش خوش مصرفی می گیرند
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران گفت: طرح کاهش اوج بار با مشارکت مشترکان بخش های مختلف از ۱۵ خرداد تا ۱۵ شهریور ماه سال جاری همچون سالهای گذشته اجرا خواهد شد.
نرخ جدید خرید برق از نیروگاه‌ها مصوب شد
۱۳۹۹/۰۲/۲۳ / صنعت برق ایران / نیروگاه‌های ایران / نیروگاه‌های حرارتی
نرخ جدید خرید برق از نیروگاه‌ها مصوب شد
با ابلاغ مصوبه وزیر نیرو، نرخ جدید خرید برق از نیروگاه‌ها در بازار عمده فروشی و بورس مشخص شد.
تاکید امام جمعه شیراز بر همراه شدن صنعت برق برای تحقق جهش تولید
۱۳۹۹/۰۲/۲۳ / استانی-سیاسی / ماه مبارک رمضان / استان فارس / امام جمعه شیراز
تاکید امام جمعه شیراز بر همراه شدن صنعت برق برای تحقق جهش تولید
امام جمعه شیراز با اشاره به نقش برق در جهش تولید، گفت: باید برای تامین زیرساخت‌ها در شهرستان‌ها به ویژه برای استفاده صنعتی و در راستای جهش تولید بررسی‌هایی انجام و کمبودها جبران شود.
بهره‌مندی دو نیروگاه برق کشور از نانو سرامیک‌های محفظه توربین گازی
۱۳۹۹/۰۲/۲۳ / نانو سرامیک / توربین گازی / شرکت فناور
بهره‌مندی دو نیروگاه برق کشور از نانو سرامیک‌های محفظه توربین گازی
تاکنون سرامیک محفظه احتراق توربین گازی از خارج کشور وارد می‌شد ولی اخیرا محققان یکی از شرکت‌های فناوری با استفاده از نانوذرات، موفق به تولید این نوع سرامیک‌ها شده و این محصول در صنعت نیروگاهی دو استان مورد استفاده قرار گرفته است.
شستشوی مقره‌ها و پست‌های برق خوزستان در حال انجام است
۱۳۹۹/۰۲/۲۲ / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - خوزستان / گردوخاک خوزستان / صنعت برق / مدیرعامل برق منطقه خوزستان
شستشوی مقره‌ها و پست‌های برق خوزستان در حال انجام است
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان گفت: با توجه به وقوع گرد و خاک در خوزستان کار شستن مقره ها و پست های برق در حال انجام است.
موفقیت پژوهشگران در انتقال بی سیم انرژی برق به ادوات متحرک
۱۳۹۹/۰۲/۲۲
موفقیت پژوهشگران در انتقال بی سیم انرژی برق به ادوات متحرک
دانشمندان توانسته‌‌اند سیستمی عملی و پربازده برای شارژ بی‌‌سیم تجهیزات متحرک طراحی کنند که احتمالا آینده‌‌ی صنعت خودروهای الکتریکی، ربات‌‌ها و پهپادها را متحول خواهد کرد.
۱۳۹۹/۰۲/۲۲
برگزاری جلسه همفکری و هم اندیشی مسائل آموزشی
جلسه همفکری و هم اندیشی مسائل آموزشی شرکت برق منطقه ای خوزستان با حضور معاون منابع انسانی، مدیر دفتر برنامه ریزی منابع انسانی و آموزش و مسئولین مجتمع عالی آموزشی و پژوهشی صنعت آب و برق خوزستان برگزار شد.کیوان خورسند معاون منابع انسانی شرکت در این جلسه گفت: دستیابی به اهداف سازمانی به توانایی کارکنان در انجام وظایف محوله آنان بستگی دارد و اجرای آموزش و بهسازی منابع انسانی سبب می شود تا افراد بتوانند متناسب با تغییر و تحولات سازمانی و محیطی بطور موثر فعالیت های محوله را انجام داده و بر کارایی خود بیفزایند.عماد سید نژاد مدیر دفتر برنامه ریزی منابع انسانی و آموزش نیز با بیان اینکه رسالت مجری آموزشی تفکر درباره چالش ها، دغدغه ها و مسائل مهم صنعت برق در دنیای امروز است، بیان کرد: انتظار می رود مجتمع …
شرکت‌های دانش‌بنیان به کمک صنعت برق کشور می‌آیند
۱۳۹۹/۰۲/۲۱ / صنعت برق / شرکت‌های دانش‌بنیان
شرکت‌های دانش‌بنیان به کمک صنعت برق کشور می‌آیند
با اعلام نیازمندی های صنعت برق از سوی توانیر، از شرکت‌های دانش بنیان، فناور و استارتاپ‌های سراسر کشور که در این زیست بوم فعال هستند دعوت شده تا در رفع این نیازمندی‌ها مشارکت داشته باشند.
آمادگی برای احداث زیرساخت شارژ خودروهای برقی/ ۵.۲ میلیون تومان صرفه‌جویی؛ با جایگزین کردن برق و بنزین
۱۳۹۹/۰۲/۲۰
آمادگی برای احداث زیرساخت شارژ خودروهای برقی/ ۵.۲ میلیون تومان صرفه‌جویی؛ با جایگزین کردن برق و بنزین
ایلنا: سخنگوی صنعت برق گفت: قیمت برق استفاده کنندگان از خودروی برقی بر اساس نرخ برق تجاری و برای هر کیلووات ساعت حدود ۸۰ تومان خواهد بود.
۱۳۹۹/۰۲/۲۰
مدیر برق منطقه 2 گذر از پیک سال 99 را برای صنایع تشریح نمود
اصفهان-راعی : یکی از مهتمرین اهداف صنعت برق گذر از پیک بار در سالهای متوالی که نتیجه آن روزهای بدون خاموشی می باشد؛ صنعت برق در این سالها تلاش کرده که فراز و فرودها و قله ها و دره های انرژی را با برنامه های گوناگون به فرایندهای هموار تبدیل کند که این موضوع مهم بدون همکاری و تعامل مشترکین از جمله مشترکین صنعتی امکان پذیر نمی باشد؛ از طرفی یکی از اهداف کلان کشور جهش تولید می باشد که به صورت مستقیم با فعالیت صنعت در ارتباط است از اینرو دستیابی به این دو موضوع نیازمند مدیریت و برنامه ریزی هدفمند در چارچوب مدیریت مصرف می باشد. امور برق منطقه 2 با خدمات رسانی به دو قطب صنعتی محمودآباد و امیرکبیر نقش بسیار پررنگی در این دو حوزه دارد. در این راستا باروتی مدیر امور برق منطقه2 با نمایندگان صنعت جلسه …
۱۳۹۹/۰۲/۲۰
تحقق قراردادهای خرید و فروش برق در شرکت‌های شستا
مدیرعامل هلدینگ انرژی تامین از شرکت‌های تابعه شستا درخصوص مبادله قرارداد دوجانبه برق میان شرکت‌های تولید‌کننده برق و مصرف‌کنندگان عمده برق در شرکت‌های تابعه شستا توضیح داد و گفت: با حمایت محمد رضوانی‌فر مدیرعامل شستا این قرارداد با ظرفیتی معادل ۵۰۰ مگاوات محقق شد. به گزارش شستا رسانه، کوروش نفیعی با بیان اینکه با این اقدام یک الگوی موفق از هم‌افزایی درون گروهی در صنعت برق شکل گرفته است، افزود: این امر کاهش هزینه تامین برق برای شرکت‌های زیرمجموعه و بالطبع افزایش سودآوری این شرکت‌ها را در پی خواهد داشت.
ایران ترانسفو ۸۵ درصد نیاز صنعت کشور به انواع ترانسفورماتورها را تامین می‌کند
۱۳۹۹/۰۲/۱۸ / جهش تولید / اقتصاد مقاومتی / ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی / برق / زنجان / سال ۹۹؛ سال جهش تولید
ایران ترانسفو ۸۵ درصد نیاز صنعت کشور به انواع ترانسفورماتورها را تامین می‌کند
زنجان - ایرنا - مدیرعامل گروه صنعتی ایران ترانسفو گفت: سربازان ولایت در عرصه مقاومت و رزم اقتصادی در این گروه صنعتی با حدود پنج هزار نفر نیروی انسانی و ۴۰ هزار مگاوُلت‌آمپر ظرفیت تولید در سال، حدود ۸۵ درصد نیاز صنعت برق و سایر صنایع کشور به انواع ترانسفورماتورهای توزیع، فوق توزیع و قدرت و نیز انواع راکتور و پست برق را تامین می‌کند.
مصرف روزانه برق از ۴۱ هزار مگاوات فراتر رفت
۱۳۹۹/۰۲/۱۷ / موزه صنعت برق ایران / مصرف بهینه برق / شرکت مدیریت شبکه برق ایران
مصرف روزانه برق از ۴۱ هزار مگاوات فراتر رفت
تهران- ایرنا- روند مصرف برق کشور از ابتدای اردیبهشت‌ماه صعودی بوده که در نیمه دوم این ماه به ۴۱ هزار و ۵۶ مگاوات افزایش یافته است.
افزایش ۵ درصدی مصرف برق کشور
۱۳۹۹/۰۲/۱۷ / مصرف برق / صرفه جویی در مصرف برق / قیمت برق / مصطفی رجبی مشهدی
افزایش ۵ درصدی مصرف برق کشور
سخنگوی صنعت برق از افزایش ۵ درصدی مصرف برق کشور از ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبرداد.
۱۳۹۹/۰۲/۱۷
متوسط طول عمر پروژه‌های برق تبریز به 59 روز رسید 
تبریز – فلاح: مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز به مناسبت روز ملی صنعت برق به تشریح اقدامات این شرکت پرداخت.عادل کاظمی ضمن تبریک روز ملی صنعت برق و آرزوی توفیق برای تمامی زحمتکشان صنعت برق و بخصوص همکاران این شرکت، شرکت‌های پیمانکاری و تمامی عزیزانی که به طور مستقیم و غیرمستقیم و به صورت شبانه روزی با این شرکت همکاری دارند، گفت: امیدوارم روز به روز صنعت برق و همراه با آن شرکت توزیع نیروی برق تبریز جایگاه برتر را در منطقه و کشور کسب کند.وی به محورهای مهم عملکرد شرکت طی سال‌گذشته و سال‌جاری اشاره کرد و افزود: طی سال 98، بالغ بر 1800 میلیارد ریال پروژه در شرکت اجرا شد که 400 میلیارد آن از سال‌های قبل منتقل شده بود و مابقی که در مجموع 1200 میلیارد ریال بود در قالب پروژه‌‌های جدید مختلف در سال 98 …
پویش الف – ب و افتتاح پروژه‌های صنعت آب و برق در اردبیل
۱۳۹۹/۰۲/۱۶ / استانی-اجتماعی / پویش الف.ب ایران
پویش الف – ب و افتتاح پروژه‌های صنعت آب و برق در اردبیل
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: در قالب پویش الف – ب ایران در سالجاری نیز پروژه‌های صنعت آب و برق در استان اردبیل با شتاب و قوت بیشتر اجرایی و عملیاتی می‌شود.
اواخر اردیبهشت، سقف استمهال وزارت نیرو برای دریافت بهای آب و برق
۱۳۹۹/۰۲/۱۶ / استانی-اقتصادی / وزیر نیرو / تحریم / کروناویروس
اواخر اردیبهشت، سقف استمهال وزارت نیرو برای دریافت بهای آب و برق
وزیر نیرو گفت: در موضوع کرونا صنعت آب و برق در حد تحمل خود در راستای خدمات رسانی و دریافت بهای آب و برق استمهال را قائل شد، اما اواخر اردیبهشت ماه سقف این تحمل است و مسلما با گرم شدن هوا و افزایش مصرف نباید استمرار خدمات رسانی با مشکل مواجه شود، بر همین اساس مصرف کنندگان نیز باید به وظایف خود عمل کند.
۶ طرح حوزه برق با حضور وزیر نیرو در استان مرکزی به بهره‌برداری رسید
۱۳۹۹/۰۲/۱۶
۶ طرح حوزه برق با حضور وزیر نیرو در استان مرکزی به بهره‌برداری رسید
اراک - ایرنا - ۶ طرح‌ حوزه صنعت برق در شهرستان‌های مختلف استان مرکزی به صورت ویدئو کنفرانس با حضور وزیر نیرو و استاندار مرکزی بهره‌برداری شد.
۱۳۹۹/۰۲/۱۶
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان خبر داد
افتتاح و کلنگ زنی بیش از ۳۱ هزار میلیارد ریال پروژه در برق منطقه ای خوزستان در سال جاریمدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان با بیان اینکه در سال جاری بیش از ۳۱ هزار میلیارد ریال پروژه در این شرکت افتتاح یا کلنگ زنی می شود، گفت: این شرکت در کنار طرح های سازه ای توسعه زیرساخت های صنعت برق، به سوی یکپارچه سازی و الکترونیکی کردن امور در حرکت است.محمود دشت بزرگ اظهار کرد در سال ۹۹ بیست و سه پروژه پست انتقال و فوق توزیع با ظرفیت سه هزار و ۵۸۷ مگا ولت آمپر و ارزش سرمایه گذاری هجده هزار و ۷۶۱ میلیارد ریال افتتاح یا عملیات اجرایی آنها آغاز می شود.وی عنوان کرد: در بخش خطوط نیز ۴۰ پروژه به طول ۸۶۹ کیلومتر مدار و ارزش سرمایه گذاری دوازده هزار و ۴۸۱ میلیارد ریال افتتاح یا عملیات اجرایی آنها شروع می شود.مدیرعامل …
دو حلقه مفقوده رشد نیروگاه‌ها
۱۳۹۹/۰۲/۱۶
دو حلقه مفقوده رشد نیروگاه‌ها
بخش‌خصوصی خواهان سرمایه‌گذاری درحوزه نیروگاه‌ها و به‌طور کلی صنعت برق نیست، اما چرا؟ محسن امیری، مدیرعامل شرکت صنایع برق و انرژی صبا (وابسته به بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی) معتقد است عدم افزایش نرخ خرید برق در طول سال‌های گذشته، یکی از مهم‌ترین دست‌اندازهایی است که جذب سرمایه را سخت کرده است. به اعتقاد او، بارها از مراجع مختلف این موضوع شنیده شده که افزایش نرخ خرید برق اعمال می‌شود، اما این وعده از سال 1393 تاکنون به‌رغم اینکه در بودجه‌ریزی و برنامه‌های توسعه‌ کشور افزایش نرخ خرید برق دیده شده هنوز محقق نشده است.
۱۳۹۹/۰۲/۱۶
تداوم طرح‌های تشویقی خوش مصرف‌ها
سخنگوی صنعت برق از پرداخت 106 میلیارد پاداش به مشترکان خانگی خوش مصرف برق در سال گذشته خبر داد و گفت: اجرای مصوبه دولت درباره تعرفه‌های تشویقی، ویژه مشترکان خوش‌مصرف خانگی، امسال نیز تداوم خواهد یافت. به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، مصطفی رجبی‌مشهدی با بیان اینکه در سال 98 تجربه موفقی در نحوه اعمال تعرفه‌های تشویقی برق به‌دست آمد، اضافه کرد: در سال گذشته بر اساس مصوبه دولت، تعرفه‌های تشویقی که برای اصلاح مدل مصرف مشترکان خانگی تدوین شده بود، نتایج بسیار خوبی داشت. وی در این زمینه با بیان اینکه سال گذشته 24 میلیون مشترک خانگی الگوی مصرف را رعایت و تنها مشمول 7 درصد افزایش بهای مصرف برق شدند، تصریح کرد: با این حال 5 میلیون مشترک نیز بودند که مصارف آنها بیش از الگوهای تعیین شده قرار داشت …
خلأ زنجیره اتاق‌های بازرگانی و تشکل‌های صنعت برق
۱۳۹۹/۰۲/۱۶
خلأ زنجیره اتاق‌های بازرگانی و تشکل‌های صنعت برق
صنعت برق سال‌هاست که با مشکلات و چالش‌های پرشماری دست‌وپنجه نرم می‌کند که بخش بزرگی از آنها ناشی از سیاست‌گذاری‌های نادرست و گاه بخشی‌نگر است. در حقیقت مسوولان امر در بسیاری از این مشکلات از جمله اصلاح اقتصاد برق، قیمت‌گذاری صحیح این کالا و تدوین دستورالعمل‌های موثر، به جای درک درست مساله، به رسمیت شناختن آن و قبول ضعف‌ها و کاستی‌های جدی درونی، موفق عمل نکرده‌اند و در این مسیر تنها به فرافکنی و گاه صدور بخشنامه‌های متعدد خلق‌الساعه دل خوش کردند. اما واقعیت این است که گذر از شرایط بحرانی که در طول چند سال اخیر به‌صورت مستمر بر کسب‌وکارهای صنعت برق اثر گذاشته است، بدون اصلاح مدل حکمرانی وزارت نیرو و تلاش سیستماتیک و هدفمند بخش‌خصوصی در قالب تشکل‌های تخصصی و بالادستی امکان‌پذیر نیست.
نسخه دولت برای پیک برق 99
۱۳۹۹/۰۲/۱۶
نسخه دولت برای پیک برق 99
سیستم تامین برق شامل بخش تولید، انتقال و توزیع است که اگر هر کدام از این بخش‌ها دچار اخلال شوند، خاموشی‌ها از راه خواهند رسید؛ خاموشی‌هایی که طبق تجربه‌های ثبت‌شده با تبعات اجتماعی، اقتصادی و سیاسی همراه خواهند بود. پیک 99 در راه است و مانند سال‌های گذشته این پرسش مطرح است که سیاست‌گذاران نیرو برای عبور موفق از این روزها که البته یک میهمان ناخوانده هم دارد چگونه عملیاتی خواهد شد؟ در پیک سال 97 خاموشی‌های گسترده‌ای اتفاق افتاد اما در سال 98 این خاموشی‌ها رنگ باخت و تامین برق پایدار کشور با کمک بارش‌های مطلوب باعث شد تابستان سال گذشته با کمترین خاموشی‌ها سپری شود. اما امسال کرونا این میهمان ناخوانده که تاکنون مزاحمت‌های زیادی برای بخش‌های مختلف اقتصاد کشور ایجاد کرده است، برخی معادله‌ها را در صنعت …
۱۳۹۹/۰۲/۱۵
مـــــــرور
 مدیرکل دفتر تأمین، توزیع و تنظیم بازار: قرار است گمرک و سازمان حمایت فهرست برنج‌های وارداتی ترخیص‌شده و در انبار‌ها را برای صدور حواله توزیع به دبیرخانه ستاد اعلام کند.  مدیر کل اعتبارات بانک مرکزی از پرداخت بیش از 35هزار فقره تسهیلات یک‌میلیون تومانی به یارانه‌بگیران در صف دریافت خبر داد.  سخنگوی صنعت برق از پرداخت ۱۰۶‌میلیارد پاداش به مشترکان خانگی خوش‌مصرف برق در‌ سال گذشته خبر داد و گفت: «اجرای مصوبه دولت درباره تعرفه‌های تشویقی، ویژه مشترکان خوش‌مصرف خانگی، امسال نیز تداوم خواهد یافت.»  براساس تصمیم ستاد تنظیم بازار، تشکل‌های تولیدی و وزارت جهاد کشارزی مکلف شدند بازار را به گونه‌ای مدیریت کنند …
هشدار هواشناسی نسبت به رگبار باران و وقوع گرد و خاک در برخی استان‌ها
۱۳۹۹/۰۲/۱۵ / سازمان هواشناسی / بارش باران
هشدار هواشناسی نسبت به رگبار باران و وقوع گرد و خاک در برخی استان‌ها
سازمان هواشناسی توصیه کرده است که از تردد غیر ضروری سالمندان، کودکان و بیماران قلبی و ریوی خودداری شود و تمهیدات لازم در خصوص صنایع و مشاغل حساس به گرد و خاک منجمله صنعت برق اتخاذ شود.
پرداخت ۱۰۶ میلیارد تومان پاداش خوش مصرف‌های خانگی / پرداخت ها ادامه دارد
۱۳۹۹/۰۲/۱۵ / مصرف برق / صرفه جویی در مصرف برق / برق / نیروگاه برق / مصطفی رجبی مشهدی
پرداخت ۱۰۶ میلیارد تومان پاداش خوش مصرف‌های خانگی / پرداخت ها ادامه دارد
سخنگوی صنعت برق از پرداخت ۱۰۶ میلیارد تومان پاداش به مشترکان خانگی خوش مصرف برق در سال گذشته خبر داد که این روند امسال هم ادامه دارد.
خوش مصرف‌ها منتظر تشویق باشند
۱۳۹۹/۰۲/۱۵ / پیک مصرف برق
خوش مصرف‌ها منتظر تشویق باشند
سخنگوی صنعت برق از پرداخت ۱۰۶ میلیارد پاداش به مشترکان خانگی خوش مصرف برق در سال گذشته خبر داد و گفت: اجرای مصوبه دولت درباره تعرفه‌های تشویقی، ویژه مشترکان خوش مصرف خانگی، امسال نیز تداوم خواهد یافت.
افزایش ۷ درصدی تعرفه برق مشترکان خوش‌مصرف
۱۳۹۹/۰۲/۱۵ / شرکت توانیر / برق / وزارت نیرو
افزایش ۷ درصدی تعرفه برق مشترکان خوش‌مصرف
تهران- ایرنا- سخنگوی صنعت برق از تداوم طرح‌های تشویقی برق، ویژه مشترکان خوش مصرف خانگی برای امسال خبرداد و گفت:مشترکانی که الگوی تعیین‌شده را رعایت کنند تنها مشمول هفت درصد افزایش تعرفه خواهند شد.
پرداخت 106 میلیارد پاداش به مشترکان خانگی خوش مصرف برق
۱۳۹۹/۰۲/۱۵ / برق / صنعت / مصرف / مشترکان / مصوبه دولت
پرداخت 106 میلیارد پاداش به مشترکان خانگی خوش مصرف برق
ایلنا: سخنگوی صنعت برق از پرداخت 106 میلیارد پاداش به مشترکان خانگی خوش مصرف برق در سال گذشته خبر داد و گفت: اجرای مصوبه دولت درباره تعرفه های تشویقی، ویژه مشترکان…
افتتاح و آغاز ۶۳ پروژه برقی در خوزستان در سال جاری
۱۳۹۹/۰۲/۱۵ / صنعت برق / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - خوزستان / سال جهش تولید / مدیرعامل برق منطقه خوزستان
افتتاح و آغاز ۶۳ پروژه برقی در خوزستان در سال جاری
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: امسال ۶۳ پروژه در حوزه پست‌های انتقال، فوق توزیع و خطوط برق در خوزستان افتتاح یا کلنگ‌زنی می‌شود.
9  پروژه صنعت برق در استان مرکزی افتتاح و کلنگ زنی می شود
۱۳۹۹/۰۲/۱۵ / استانی-اقتصادی / برق / وزیر نیرو
9 پروژه صنعت برق در استان مرکزی افتتاح و کلنگ زنی می شود
در قالب پویش هر هفته الف_ب_ایران، 9 پروژه صنعت برق در هفته جاری افتتاح و کلنگ زنی خواهد شد.
عراق: واردات گاز از ایران ادامه خواهد داشت
۱۳۹۹/۰۲/۱۳
عراق: واردات گاز از ایران ادامه خواهد داشت
وزیر برق عراق در یک سخنرانی با اشاره به مشکلات صنعت برق عراق گفت که عراق به برنامه‌ریزی خود برای واردات برق از اردن و نیز اتصال به شبکه برق کشور‌های عضو شورای همکاری خلیج فارس و نیز واردات گاز از ایران در آینده نزدیک ادامه می‌دهد.
افزایش ظرفیت نیروگاه‌های خورشیدی یزد در ۶ ماهه امسال
۱۳۹۹/۰۲/۱۳ / استانی-اقتصادی / برق منطقه‌ای یزد / امام جمعه یزد / نیروگاه خورشیدی
افزایش ظرفیت نیروگاه‌های خورشیدی یزد در ۶ ماهه امسال
به مناسبت روز ملی صنعت برق، مدیران عامل شرکت‌های برق منطقه‌ای، تولید برق و مدیریت تولید برق استان، با نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه یزد دیدار و گفت‌وگو کردند.
بومی‌سازی ۶۰ کالای استراتژیک صنعت آب و برق توسط دانش‌بنیان‌ها
۱۳۹۹/۰۲/۱۳ / محمدولی علاءالدینی / وزارت نیرو
بومی‌سازی ۶۰ کالای استراتژیک صنعت آب و برق توسط دانش‌بنیان‌ها
تهران-ایرنا-مدیرعامل شرکت مادرتخصصی ساتکاب با اشاره به اینکه ساتکاب وظیفه حمایت و بکارگیری محصولات دانش‌بنیان‌ آب و برق را بر عهده دارد، گفت:تاکنون بیش از ۶۰ کالای استراتژیک صنعت آب و برق با استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان بومی‌سازی شده است.  
سال گذشته معادل ۵ نیروگاه هزار مگاواتی صرفه‌جویی شد
۱۳۹۹/۰۲/۱۳ / تولید برق / صرفه جویی در مصرف برق / مصطفی رجبی مشهدی / قیمت برق
سال گذشته معادل ۵ نیروگاه هزار مگاواتی صرفه‌جویی شد
سخنگوی صنعت برق گفت: با همکاری مشترکان در سال گذشته، معادل پنج نیروگاه هزار مگاواتی در مصرف برق صرفه‌جویی شد.
ترامپ خرید تجهیزات صنعت برق از خارج آمریکا را ممنوع کرد
۱۳۹۹/۰۲/۱۳ / هکرها / برق / امنیت اطلاعات
ترامپ خرید تجهیزات صنعت برق از خارج آمریکا را ممنوع کرد
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا امروز با صدور فرمانی اجرایی از شرکت‌های فعال در صنعت برق آمریکا خواست تا از خرید و نصب هرگونه تجهیزات خارجی خودداری کنند.
۱۳۹۹/۰۲/۱۳
مصرف برق در مازندران ۶۳۰۰ مگاوات ساعت افزایش یافت
مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران گفت: میزان مصرف برق مشترکان در فروردین ماه سال جاری شش هزار و ۳۵۱ مگاوات ساعت افزایش یافته است.رضا غفاری پیش ازظهر سه شنبه در آستانه ۱۰ اردیبهشت روز صنعت برق ایران در گفتگو با خبرنگاران ضمن گرامیداشت این روز گفت: در سال ۹۸ تعداد ۴۲ هزار و ۸۱۰ مشترک به تعداد مشترکان شرکت توزیع برق مازندران افزوده شده و در حال حاضر تعداد مشترکان به یک میلیون و ۴۲۵ هزار و ۱۵۸ مشترک رسیده است.مدیر عامل شرکت توزیع برق مازندران همچنین از افزایش یک درصدی مصرف مشترکان در فروردین ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و خاطرنشان کرد: درفروردین سال ۹۸ میزان مصرف مشترکان ۴۴۷ هزار و ۷۶۴ مگاوات ساعت بوده که در سال ۹۹ این میزان به ۴۵ هزار و ۱۱۵ مگاوات ساعت رسیده است.وی یادآور شد: در فروردین ۹۹ …
زنجان؛ سرآمد تولید و توزیع صنعت برق
۱۳۹۹/۰۲/۱۲ / استانی-اقتصادی / زنجان / صنعت برق
زنجان؛ سرآمد تولید و توزیع صنعت برق
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان گفت: زنجان جزو استان‌های سرآمد در تولید و توزیع انرژی برق است.
۱۳۹۹/۰۲/۱۱
برکت در خانه ماندن
۱- از برکت در خانه ماندن مردم و بچه‌ها در سراسر جهان، کار صنعت سرگرمی بالا گرفته است. قیمت سهام نتفلیکس بالا رفته و متقاضیان فراوانی برای خرید آن صف کشیده‌اند. مانند هر بحران دیگری که در جهان اتفاق می‌افتد و دامن مردم را می‌گیرد، سرمایه‌داری سود خود را در آشفته بازار می‌یابد و بار خود را می‌بندد. اگرچه خانه‌نشینی و رکود بسیاری از بخش‌های اقتصاد را به رکود کشانده اما برای بخش‌هایی از آن درآمدهای قابل‌توجهی به همراه داشته، به همین دلیل قطعا شرکت‌ها و سوداگران برای سبک و شیوه جدید زندگی در جهان دست به کار شده‌اند و هزاران کالای مخصوص این دوران را تولید خواهند کرد. قطعا با استفاده از این فرصت درصدد برخواهند آمد که سبک زندگی جدیدی خلق …
صادرات برق را جایگزین خام فروشی نفت و گاز کنیم
۱۳۹۹/۰۲/۱۰ / لطف اله سیاهکلی / نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی / صادرات برق ایران
صادرات برق را جایگزین خام فروشی نفت و گاز کنیم
قزوین- منتخب مردم قزوین در مجلس یازدهم گفت: با داشتن دانش فنی و تکنولوژی بالا در صنعت برق بهتر است صادرات انرژی برق را جایگزین خام فروشی نفت و گاز در کشور کنیم.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •