چهارشنبه, ۲ بهمن, ۱۳۹۸ / 22 January, 2020
طرح رمز دوم پویا
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۰ / ...
رمز دوم پیامکی اجرایی شد
رمز دوم پویای پیامکی در برخی از درگاه‌های پرداخت اینترنتی اجرایی شد. به گزارش ایسنا، بانک مرکزی در روزهای اخیر اعلام کرده بود که رمز دوم پویا از طریق پیامک از روز سه‌شنبه اجرایی می‌شود و بر همین اساس بررسی‌ها نشان می‌دهد که این طرح در حال حاضر برای برخی از درگاه‌های پرداخت عملیاتی شده است.پیش‌تر بانک مرکزی اعلام کرده بود که مشتریان بانکی‌ در زمان انجام پرداخت‌ها و خریدهای اینترنتی، می‌توانند درخواست خود را برای دریافت پیامکی رمز پویا به بانک صادرکننده کارت خود ارسال کنند. بر اساس آن‌چه اعلام شده این طرح به صورت مرحله‌ای اجرا شده و در هر مرحله تعدادی از بانک‌ها و موسسات اعتباری تا پایان دی‌ماه جاری به طرح اضافه می‌شوند.در این طرح با اضافه‏شدن دکمه درخواست رمز پویا به درگاه‌های پرداخت اینترنتی …
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / ...
دریافت رمز پویا آسان می‌شود
شهروند] دریافت رمز پویا آسان می‌شود. بانک مرکزی اعلام کرده است که از روز سه‌شنبه هفدهم دی‌ماه این امکان ایجاد می‌شود که مشتریان در هنگام پرداخت‌های اینترنتی درخواست کنند که رمز پویا برایشان پیامکی صادر شود. البته قرار است این طرح به صورت مرحله‌ای اجرا شده و در هر مرحله تعدادی از بانک‌ها و موسسات اعتباری تا پایان دی‌ماه جاری به آن اضافه شوند. در این طرح با اضافه‌شدن دکمه «درخواست رمز پویا» به درگاه‌های پرداخت اینترنتی و برنامه‌های پرداخت، این امکان فراهم می‌شود که مشتریان، رمز دوم پویای خود را از طریق پیامک دریافت کنند. بانک مرکزی در اطلاعیه‌اش تأکید کرده است؛ با توجه به اینکه دریافت رمز پویا از طریق پیامک مشروط به ارایه …
راه‌اندازی سرویس دریافت رمز پویا از طریق پیامک
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / اقتصادی
راه‌اندازی سرویس دریافت رمز پویا از طریق پیامک
بانک مرکزی اعلام کرد جهت تسهیل استفاده از رمز دوم پویا، امکان دریافت این رمز از طریق پیامک را برای کاربران بانکی فراهم کرده است.
  طرح رمز دوم پویا
کاسبی اپراتورها از ارسال رمز پویا
روزنامه آرمان ملی / ۱۳۹۸-۱۰-۱۰ / اقتصادی
کاسبی اپراتورها از ارسال رمز پویا
در حالی که بانک مرکزی از ابتدای پیاده‌سازی طرح رمزهای دوم پویا اعلام کرده بود دریافت و فعال‌سازی این رمزها هیچ‌گونه هزینه‌ای را در بر نخواهد داشت اما اخیرا برخی افراد اظهار کرده‌اند که پیامک‌های ارسالی حاوی رمز دوم پویا از سوی بانک‌ها هزینه‌ای را از شارژ تلفن همراه آنها کسر می‌کند.
اجرای طرح رمزدوم پویا به کجا رسید؟
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / اقتصادی
اجرای طرح رمزدوم پویا به کجا رسید؟
قرار بود از ابتدای دی ماه طرح رمز دوم پویا اجرا و رمز‌های ایستا غیرفعال شود، اما با هدف فراهم کردن زیرساخت‌ها، استفاده اجباری از رمز دوم پویا تمدید شد.
  رمز دوم یکبار مصرف  رمز یکبار مصرف
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / ...
آغاز ارسال پیامکی رمز پویا از هفته دوم دی‌ماه
در پی اقدام شبکه بانکی در خصوص فعال‌سازی رمز دوم پویا در راستای افزایش امنیت در تراکنش‌های بدون حضور کارت، با تشکر از هم‌وطنان عزیز که اقدام به پویاسازی رمز دوم کارت خود کرده‏اند، روابط‏عمومی بانک مرکزی به اطلاع می‌رساند خرید و پرداخت‌های اینترنتی در حال حاضر با رمز دوم پویا با استفاده از اپلیکیشن‌های تولید رمز پویا قابل انجام است.   همچنین رمز دوم ایستا برای هم‏وطنانی که تاکنون رمز دوم پویای خود را فعال نکرده‌اند قابل استفاده است.  این دسته از مشتریان لازم است طی روزهای آینده نسبت به نصب اپلیکشین و یا تایید شماره همراه خود برای دریافت پیامک رمز دوم از طریق بانک خود اقدام کنند.   روابط‏عمومی بانک مرکزی همچنین به آگاهی می‌رساند در جهت رفاه حال مردم پیرو درخواست‌های مکرر از بانک‌ها و موسسات اعتباری …
«ایستا»یی رمزدوم «پویا» در دقیقه ۹۰!
روزنامه توسعه ایرانی / ۱۳۹۸-۱۰-۰۵ / اقتصادی
«ایستا»یی رمزدوم «پویا» در دقیقه ۹۰!
بانک مرکزی با مطرح کردن دوباره طرح پویاسازی رمز دوم بعد از تداوم تعویق‌ها از شهریور سال گذشته این بار با تاکید قوه قضاییه؛ قصد داشت هم زمان با شروع زمستان، از تولید رمزدوم پویا در هر 60 ثانیه رونمایی کند تا در این راستا با الزام نصب اپلیکیشن هر بانک شرایطی را مهیا کند که مشتریان بانک‌ها با اطمینان از امنیت حساب خود رمزشان را فریاد بزنند.
وقتی برای رمز دوم پویا نه بانک‌ها آماده اند نه مردم
تابناک / ۱۳۹۸-۱۰-۰۴ / فناوری
وقتی برای رمز دوم پویا نه بانک‌ها آماده اند نه مردم
بانک مرکزی در اوایل امسال به دنبال اجرای طرح رمز پویا بود و براساس برنامه اولیه قرار بود رمز پویا صرفا به وسیله اپلیکشین‌های بانک‌ها به مشتریان ارائه شود، اما بانک مرکزی به یکباره متوجه شد حدود ۲۰ درصد از مشتریان بانک‌ها گوشی هوشمند ندارند و بنابراین نمی‌توانند از خدمات رمز پویا استفاده کنند.
تابناک / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / اقتصادی
یک بام و دو هوای طرح رمز دوم پویا
فراهم نشدن زیرساخت‌های فنی و اطلاع‌رسانی نامناسب بانک مرکزی و شبکه بانکی موجب شد اجرای طرح رمز دوم پویا در اول دی ماه، یک ماه دیگر به تعویق بیافتد اما در صورتی که فرایند اطلاع‌رسانی تا پایان ماه به همین شکل ادامه یابد، باید در انتظار تعویق مجدد این طرح بود.
عقب نشینی از فعال‌سازی رمز دوم پویا در دقیقه نود؛ فشار بانک‌ها یا نبود زیرساخت؟
تابناک / ۱۳۹۸-۱۰-۰۱ / اقتصادی
عقب نشینی از فعال‌سازی رمز دوم پویا در دقیقه نود؛ فشار بانک‌ها یا نبود زیرساخت؟
بانک مرکزی دقایقی قبل در اطلاعیه‌ای تاکید کرد: «رمز دوم ایستا برای هموطنانی که تاکنون رمز دوم پویای خود را فعال نکرده‌اند، همچنان قابل استفاده است» «برای بالا بردن ضریب نفوذ طرح در آغاز اجرا، استفاده از «سرویس پیامک» برای دریافت رمز دوم پویا از هفته دوم دی‌ماه جاری آغاز شده و به تدریج با اتصال بانک‌های مختلف تا انتهای دی‌ماه به انجام می‌رسد.»
اطلاعیه بانک مرکزی درباره رمز دوم کارت‌های بانکی
فرارو / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / اقتصادی
اطلاعیه بانک مرکزی درباره رمز دوم کارت‌های بانکی
بانک مرکزی اعلام کرده که در جهت رفاه حال مردم، پیرو درخواست‌های مکرر از بانک‌ها و موسسات اعتباری و برای بالا بردن ضریب نفوذ طرح در آغاز اجرا، استفاده از «سرویس پیامک» برای دریافت رمز دوم پویا از هفته دوم دی‌ماه آغاز می‌شود و به تدریج با اتصال بانک‌های مختلف تا انتهای دی‌ماه به انجام می‌رسد.
  بانک مرکزی  رمز دوم کارت های بانکی  رمز یکبار مصرف
مرحله اول طرح پویاسازی رمز دوم آغاز شد / رعایت حال مشتریان بانکی تا نیمه اول دی
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / اقتصادی
مرحله اول طرح پویاسازی رمز دوم آغاز شد / رعایت حال مشتریان بانکی تا نیمه اول دی
بالاخره با گذر از اطلاع رسانی ها و اتفاقات مختلف درحوزه شبکه بانکی, امروز اول دی اجرای طرح استفاده از رمز دوم پویا کلید خورد.
رمز پویا | چند درصد از مردم رمز پویا خود را فعال کردند؟
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / اقتصادی
رمز پویا | چند درصد از مردم رمز پویا خود را فعال کردند؟
شفقنا اقتصادی_ عضو هیئت مدیره اتحادیه کشوری کسب‌ و کارهای مجازی، پیشنهاد داد تا طرح رمز دوم پویا از تراکنش‌های بالای ۲۰۰ هزار تومان آغاز شود. ایسنا نوشت: رضا الفت‌نسب که در برنامه پایش حاضر شده بود، درباره رمز دوم پویا گفت: با توجه به زیرساخت‌هایی که آماده نشده یک اتفاق بدی در انتظار کسب‌کارهای […]
فرجه چند روزه بانک مرکزی به مردم برای فعالسازی رمز دوم پویا
الف / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / اقتصادی
فرجه چند روزه بانک مرکزی به مردم برای فعالسازی رمز دوم پویا
به‌منظور رفاه حال مشتریان محترم بانکی و ایجاد فرصت بیشتر برای انجام کار، از ابتدای دی‌ماه اجرای طرح رمز دوم پویا بصورت مرحله‌ای در بانک‌ها و موسسات اعتباری طی چند روز انجام خواهد شد.
  بانک مرکزی  رمز پویا  رمز دوم پویا  رمز دوم یکبار مصرف
بانک مرکزی: از ابتدای دی‌ماه اجرای طرح رمز دوم پویا بصورت مرحله‌ای انجام می شود
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / اقتصادی
بانک مرکزی: از ابتدای دی‌ماه اجرای طرح رمز دوم پویا بصورت مرحله‌ای انجام می شود
بانک مرکزی با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: به‌منظور رفاه حال مشتریان محترم بانکی و ایجاد فرصت بیشتر برای انجام کار، از ابتدای دی‌ماه اجرای طرح رمز دوم پویا بصورت مرحله‌ای در بانک‌ها و موسسات اعتباری طی چند روز انجام خواهد شد.
اجرای قطعی رمز پویا در نظام بانکی به تعویق افتاد/ بانک‌ها به صورت مرحله‌ای وارد اجرای طرح خواهند شد
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / سیاسی
اجرای قطعی رمز پویا در نظام بانکی به تعویق افتاد/ بانک‌ها به صورت مرحله‌ای وارد اجرای طرح خواهند شد
بانک مرکزی با صدور اطلاعیه‌ای، از اجرای مرحله‌ای طرح رمز دوم در بانک‌ها خبر داد. در اطلاعیه تازه بانک مرکزی آمده است: با توجه به ایام پایانی مهلت فعال‌سازی رمز دوم پویا، روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به اطلاع هموطنان می‌رساند، هر چه سریع‌تر نسبت به پویاسازی رمز دوم کارت‌های مورد استفاده برای پرداخت‌های اینترنتی اقدام نمائید.
آغاز طرح رمز دوم پویا از تراکنش‌های بالای ۲۰۰ هزار تومان
ارانیکو / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / اقتصادی
آغاز طرح رمز دوم پویا از تراکنش‌های بالای ۲۰۰ هزار تومان
عضو هیئت مدیره اتحادیه کشوری کسب‌ و کارهای مجازی، پیشنهاد داد تا طرح رمز دوم پویا از تراکنش‌های بالای ۲۰۰ هزار تومان آغاز شود.
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / اقتصادی
فلسفه ایجاد رمز دوم، یکبار مصرف
یک کارشناس بانکی معتقد است که عدم دقت کافی مشتریان بانکی به اطلاع‌رسانی در خصوص استفاده از کارت‌های بانکی سبب افزایش حجم پرونده‌های فیشینگ شده و در همین راستا طرح رمز دوم پویا راه‌اندازی شده است.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / ...
شبکه ستادی و شعب بانک توسعه تعاون آماده اجرای رمز دوم پویا هستند
امیر هوشنگ عصارزاده عضو هیئت مدیره بانک توسعه تعاون صبح دیروز در جلسه ویدئوکنفرانس با مدیران استانی و کارشناسان فناوری سراسر کشور با بیان اینکه  خدمات نوین بانکی لازم است از ویژگی‌هایی نظیر سهولت و امنیت برخوردار باشند افزود: در انجام تراکنش‌های غیر حضوری، استفاده از رمز دوم پویا در مقایسه با رمز دوم ایستا از سهولت کمتری برخودار است، در عوض، به لحاظ امنیت تراکنش، شرایط بسیار مطلوب‌تری برای کاربران نظام بانکی ایجاد می‏کند.وی با اشاره به برنامه‌ها و اقدامات گسترده نظام بانکی جهت اجرای این طرح گفت:  تدابیر نظام بانکی در محورهای آمادگی کارکنان، اطلاع‌رسانی، پشتیبانی مشتریان، مدیریت پیمانکاران، گزارش‌دهی و ایجاد هماهنگی مطرح بوده است و بانک توسعه تعاون نیز همگام با نظام بانکی از ماه‌های گذشته زیرساخت‌های …
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / اقتصادی
هشدار بانک کارآفرین در مورد پیامک‌های جعلی استفاده از رمز یک‌بارمصرف
بانک کارآفرین با انتشار اطلاعیه‌ای از مشتریان خود خواست مراقب پیامک‌های جعلی دریافت رمز یک‌بارمصرف باشند.به گزارش روابط عمومی بانک کارآفرین، در این اطلاعیه آمده است: با توجه به نزدیک شدن به اول دی ماه و آغاز طرح اجباری شدن استفاده از رمز دوم یک‌بارمصرف کارت‌های بانکی، کلاهبرداران با ارسال پیامک از مشتریان درخواست می‌کنند تا با مراجعه به درگاه‌های جعلی، نسبت به فعال‌سازی رمز پویای خود اقدام کنند و با دریافت اطلاعات حساس کارت مشتری، اقدام به برداشت وجه از حساب‌های بانکی مشتریان می‌کنند. برای فعال‌سازی رمز دوم پویا، نیازی به دریافت اطلاعات حساس کارت‌های بانکی مانند رمز دوم و کد اعتبارسنجی (CVV2) نیست، بنابراین بانک کارآفرین در این اطلاعیه از تمامی مشتریان خود درخواست کرده است که به هیچ وجه اطلاعات …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / ...
پایان سودای فیشینگ با طرح رمز پویا
اینترنت در عصر حاضر، امکانات غیرقابل تصوری را برای کاربران فراهم آورده است. از جمله این امکانات، استفاده شبانه‌روزی از خدمات بانکی است. اما در این میان، خطرات امنیتی مختلفی هم این روابط نوین را تهدید می‌کند و همپای پیشرفت‌های بانکداری الکترونیک، جرائم امنیتی در این عرصه نیز در حال افزایش است. در خصوص اهمیت فعال‏سازی رمز دوم پویا و اقدامات بانک دی در این زمینه با محمدرضا قربانی، مدیرعامل بانک دی گفت‏و‏گو کردیم. در ادامه شرح این مصاحبه را می‏خوانید: در دنیای امروز سودجویان به راحتی می‏توانند با استفاده از شگردهای اطلاعاتی رمزهای ایستای کارت‏های بانکی را استخراج کنند و از سویی اغلب افراد‏ با انتخاب رمز ثابت یکسانی‏‏ برای چندین حساب خود، کار کلاهبرداران را آسان‏تر می‏کنند. از این رو بانک مرکزی …
اعتبار رمز دوم پویا ۱۲۰ ثانیه شد/ خداحافظی با فیشینگ
عصرایران / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / اقتصادی
اعتبار رمز دوم پویا ۱۲۰ ثانیه شد/ خداحافظی با فیشینگ
پس از این موضوعات بانک مرکزی تلاش کرد که این طرح به طور یکسان بین همه بانک‌ها انجام شده و همه تراکنش‌ها را نیز دربربگیرد که در همین راستا سامانه «هریم» که مبنای آن استفاده از پیامک است، راه‌اندازی شد.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / اقتصادی
زمزمه پیامکی تاخیر در ضرب‌الاجل رمز پویا
با وجود تعیین ضرب‌الاجل بانک مرکزی برای اجرای طرح رمز دوم پویا از ابتدای دی‌ماه سال جاری، برخی از بانک‌ها استفاده از این رمز را از نیمه دی‌ماه اجباری اعلام کرده‌اند.
ترفند جدید کلاهبرداران به بهانه فعال‌سازی رمز دوم | رمز دوم یکبارمصرف چقدر عمر دارد؟
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ / اجتماعی
ترفند جدید کلاهبرداران به بهانه فعال‌سازی رمز دوم | رمز دوم یکبارمصرف چقدر عمر دارد؟
رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا درباره علت راه‌اندازی طرح رمز دوم پویا (یکبارمصرف) و چگونگی فعال‌سازی این رمز و نیز راه‌های جلوگیری از کلاهبرداری اینترنتی (فیشینگ) از طریق رمز دوم پرداخت. 
مشتریان بانکی اقدامات لازم رمز دوم پویا را تا پایان آذرماه انجام دهند
ارانیکو / ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ / اقتصادی
مشتریان بانکی اقدامات لازم رمز دوم پویا را تا پایان آذرماه انجام دهند
با توجه به عملیاتی‌شدن این طرح از ابتدای دی‌ماه، مجددا توصیه می‌شود مشتریان محترم شبکه بانکی با مراجعه به سایت بانک خود از نحوه فعال‌سازی آگاه و اقدامات لازم را حداکثر تا پایان آذرماه جاری انجام دهند.
رمز یکبار مصرف لازم است اما کافی نیست!
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / اقتصادی
رمز یکبار مصرف لازم است اما کافی نیست!
افزایش فیشینگ و جرایم برداشت غیر مجاز باعث شده تا اجرای طرح رمز دوم پویا برای افزایش امنیت تراکنش‌های بانکی بدون حضور کارت لازم باشد اما رمز یکبار مصرف بدون آموزش مشتریان کافی نیست.
استفاده از کد USSD برای دریافت رمز دوم پویا
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۷ / اقتصادی
استفاده از کد USSD برای دریافت رمز دوم پویا
معاون فناوری اطلاعات بانک حکمت ایرانیان از راه‌اندازی کد دستوری USSD یا همان ستاره مربع‌ها برای دریافت رمز دوم پویا از سوی مشتریان این بانک خبر داد.
  بانک حکمت ایرانیان  طرح رمز دوم پویا
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ / اقتصادی
رمز دوم پویا | هر آن‌چه باید بدانید
شفقنا اقتصادی_ در حال حاضر حدود ۸۰۰ پرونده در روز در این پلیس ثبت می‌شود که بخش قابل توجهی از آن مربوط به پرونده‌های فیشینگ است. عصر ایران نوشت: رمز دوم پویا از ابتدای دی‌ماه اجباری می‌شود و همه بانک‌ها موظفند که این طرح را اجرا کنند، اما برای برخی مردم در این باره هنوز […]
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ / اقتصادی
رمز دوم پویای کارت‌های بانک توسعه صادرات فعال می‌شود
مدیر امور فن آوری ارتباطات و اطلاعات بانک توسعه صادرات اعلام کرد: در راستای اجرای سیاست‌های بانک مرکزی رمز دوم پویای کارت‌های بانک توسعه صادرات فعال می‌شود. عشرت عدالت افزود: این بانک در راستای سیاست‌های بانک مرکزی به منظور مقابله با مخاطرات ناشی از افشای رمز دوم کارت‌های بانکی به طرف‌های غیر مجاز و کاهش جرایم مرتبط با برداشت‌های غیر مجاز در خدمات پرداخت از راه دور و مبتنی بر کارت (پرداخت‌های بدون حضور کارت)، اجرای طرح اقدام مشترک برای حذف رمز دوم ایستای کارت بانکی و ارائه سرویس رمز دوم پویا را در دستور کار خود قرار داده است.
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۲ / اقتصادی
رمز اینترنتی| نکاتی که باید درباره رمز دوم پویا بدانید
شفقنا اقتصادی_ رمز دوم پویا از ابتدای دی‌ماه اجباری می‌شود و همه بانک‌ها موظفند که این طرح را اجرا کنند، اما برای برخی مردم در این باره هنوز ابهاماتی وجود دارد. به گزارش شفقنا اقتصادی، آنطور که بانک مرکزی اعلام کرده استفاده از رمز دوم پویا در تراکنش‌های بدون حضور کارت بانکی از ابتدای دی‌ماه […]
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / ...
ماجرای پر رمز و راز رمزهای پویا
موعد اجباری شدن رمزهای دوم یک‌بار مصرف در حالی اول دی‌ماه تعیین شده که هنوز ابهامات و سوالاتی درباره چگونگی اجرای این طرح وجود دارد و از همه مهم‌تر اینکه به نظر کارشناسان، اجرای این طرح نمی‌تواند جلوی سرقت‌های اینترنتی را بگیرد و فقط کار را برای آنها سخت‌تر می‌کند.به گزارش ایرنا، در تازه‌ترین گام در مسیر اجرای طرح رمزهای یک‌بار مصرف، بانک مرکزی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: انجام تراکنش‌های بانکی و پرداخت از ابتدای دی‌ماه امسال با رمز دوم پویا امکان‌پذیر خواهد شد.بر این اساس، از مشتریان بانک‌ها خواسته شده است به‌منظور دریافت رمز و تایید شماره تلفن همراه به بانک صادرکننده کارت خود مراجعه کنند.پیش از این قرار بود طرح استفاده اجباری از رمز دوم یک‌بار مصرف از اول خرداد امسال اجرا شود، اما به دلیل ناتوانی …