دوشنبه, ۲۴ شهریور, ۱۳۹۹ / 14 September, 2020
عرضه بلوکی
فرار سهام‌داران از بورس
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / بازار سرمایه / بورس / سهامداران / استانی-اقتصادی / دارا دوم / سهام
فرار سهام‌داران از بورس
یک کارشناس و فعال بازار سرمایه با بیان اینکه افراد آماتور وارد بازار کاملاً تخصصی بورس شدند، گفت: نخستین جرقه اُفت شاخص بورس از عرضه دارا دوم آغاز شد به‌طوریکه بین وزارت اقتصاد و وزارت نیرو اختلافی مبنی بر عرضه بلوکی سهام پالایشگاهی بدین منظور که فقط مشتریان خاص بتوانند این سهام را خریداری کنند، به وجود آمد.
نفع فروشندگان در عرضه بلوکی سهام عدالت
۱۳۹۹/۰۵/۳۰ / سید محمدجواد فرهانیان / سهام عدالت / شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه
نفع فروشندگان در عرضه بلوکی سهام عدالت
فرهانیان، مدیر برنامه ریزی و توسعه شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار کشور گفت: عرضه بلوکی سهام عدالت به نفع فروشندگان بوده و مزایایی را هم برای خریداران دارد.
۱۳۹۹/۰۵/۲۹
قیمت سهام عادلانه می‌شود
مدیر برنامه‌ریزی و توسعه شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اظهار کرد: یکی از مشکلات به وجود آمده که امکان واریز پول را غیرممکن کرده، این است که افراد دو کد شبا ثبت کرده‌اند و راستی‫آزمایی آنها در سیستم هنوز به روزرسانی نشده باشد. هر چند که ممکن است یک کد درست باشد اما باید فقط یک کد ثبت شود.به گزارش ایلنا، محمد جواد فرهانیان درباره عرضه بلوکی سهام عدالت گفت: تغییر مکانسیم عرضه و تغییر آن به عرضه بلوکی هیچ ارتباطی به نحوه سفارش‌گذاری مردم ندارد و برای سفارش‌گذاری سهام مشمولان هیچ تغییری ایجاد نمی‌شود، مردم مانند روال قبلی عمل کنند و اطلاعات خود را به شعب بانک یا کارگزاری‌ها ارائه دهند فقط مکانزیم اجرا و عملیات بازار تغییر می‌کند.‌ وقتی به طور ناگهان حجم سفارش یکی از شرکت‌هایی که در سبد سهام عدالت حضور …
سخنگوی آزادسازی سهام عدالت از عرضه بلوکی سهام عدالت خبر داد
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / سهام / سهام عدالت / بورس تهران / سازمان بورس و اوراق بهادار / شاخص
سخنگوی آزادسازی سهام عدالت از عرضه بلوکی سهام عدالت خبر داد
ایرنا به نقل از سخنگوی آزادسازی سهام عدالت نوشت: این اقدام به منظور حفاظت از معاملات بازار و سرمایه مردم انجام می‌شود.
اعلام نحوه پیگیری برای پول‌های واریز نشده فروش سهام عدالت/ با عرضه بلوکی، قیمت سهام عدالانه می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / پول / سهام عدالت / مشکلات / سپرده گذاری مرکزی / برنامه ریزی
اعلام نحوه پیگیری برای پول‌های واریز نشده فروش سهام عدالت/ با عرضه بلوکی، قیمت سهام عدالانه می‌شود
ایلنا: مدیر برنامه‌ریزی و توسعه شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اظهار داشت: یکی از مشکلات به وجود آمده که امکان واریز پول را غیرممکن کرده، این است که افراد دو کد شبا ثبت…
عرضه بلوکی سهام عدالت، راهی برای حفاظت از سرمایه مردم
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / اختصاصی ایرنا / سهام عدالت / بورس / بازار سرمایه / آزادسازی سهام عدالت
عرضه بلوکی سهام عدالت، راهی برای حفاظت از سرمایه مردم
تهران - ایرنا - سخنگوی آزادسازی سهام عدالت از عرضه بلوکی سهام عدالت خبر داد و گفت: این اقدام به منظور حفاظت از معاملات بازار و سرمایه مردم انجام می‌شود.
۱۳۹۹/۰۵/۲۴
بورس دوباره صعودی می‌شود؟
با توجه به روند پر فراز و نشیب شاخص بورس در معاملات چند روز گذشته بازار، بیشتر کارشناسان معتقدند روند صعودی شاخص بورس با شیبی کمتر از چهارماه گذشته ادامه‌دار است و نوسان اخیر حاکم در بازار، موقتی خواهد بود.به گزارش ایرنا، شاخص بورس که از روزهای اخیر به دلیل انتشار خبر منتفی شدن عرضه صندوق دارا دوم وارد فاز اصلاحی شده بود، در روز چهارشنبه شتاب بسیاری را به خود گرفته بود، اما صحبت فرهاد دژپسند، وزیر اقتصاد و دارایی و دارایی مبنی بر عرضه صندوق «دارا دوم» در نخستین چهارشنبه شهریور ماه و نیز خبر سازمان خصوصی‌سازی در راستای توقف عرضه بلوکی سهام پالایشگاهی دولت، امید را به بازار بازگرداند و بر این اساس، برخی از کارشناسان پیش‌بینی مثبتی را نسبت به معاملات بورس ارائه دادند.بازار روز چهارشنبه طبق پیش‌بینی …
عرضه در دارا دوم بهتر از واگذاری بلوکی پالایشگاه‌ها است/ این که سرمایه گذاران هر روز توقع مثبت از بازار داشته باشند صحیح نیست
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / بازار سرمایه / عرضه دارا دوم / دارا دوم
عرضه در دارا دوم بهتر از واگذاری بلوکی پالایشگاه‌ها است/ این که سرمایه گذاران هر روز توقع مثبت از بازار داشته باشند صحیح نیست
عشقی نژاد، کارشناس بورس می گوید: عرضه در دارا دوم بسیار بهتر از عرضه بلوکی پالایشگاه ها است و دولت مسیر درستی را طی کرده است.
لغو عرضه بلوکی پالایشگاه‌ها / دارا دوم قطعی شد
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / پالایشگاه‌ها / دارا دوم / وزیر اقتصاد
لغو عرضه بلوکی پالایشگاه‌ها / دارا دوم قطعی شد
براساس اطلاعیه سازمان خصوصی سازی عرضه بلوکی سه پالایشگاه لغو شد ‌تا عرضه دارا دوم در شهریور ماه قطعی شود. نوشته لغو عرضه بلوکی پالایشگاه‌ها / دارا دوم قطعی شد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۵/۲۳
پایان حواشی «دارا دوم»/ عرضه بزرگ دوم قطعی شد
نگرانی بازار از توقف عرضه «دارادوم» تنها در دو روز ۲۹۴ هزار میلیارد تومان از ارزش بورس تهران کاست. دیروز سرانجام پس از دو روز کشمکش میان وزارتخانه‌ها و التهاب در بازارسهام، وزیر امور اقتصادی و دارایی، نحوه پذیره‌نویسی واحدهای صندوق سرمایه‌گذاری دولت در سهام شرکت‌های پالایشگاهی موسوم به دارادوم را مشخص کرد. بر این اساس مقرر شد طرح عرضه بلوکی سهام پالایشگاه‌ها در بورس تهران از دستور کار خارج شود و سهام ۴ پالایشگاه دولتی در قالب فروش واحدهای صندوق دارادوم در نخستین چهارشنبه شهریورماه و همزمان با هفته دولت عرضه شود.
۱۳۹۹/۰۵/۲۲
چراغ سبز وزارت نفت به عرضه سهام پالایشگاه‌ها
ندا جعفری| شاخص‌های بورس همزمان با تحولات اقتصادی بازارهای غیررسمی و البته سردرگمی در عرضه‌ها، در یکی، دو روز گذشته قرمز شده‌اند. پس از حاشیه‌هایی که بر سر عرضه سهام پالایشگاه‌ها در قالب صندوق‌های ETF ایجاد شد؛ علیرضا صالح که سال گذشته جانشین پوری حسینی به عنوان رییس در سازمان خصوصی‌سازی شده است، برای چندمین بار تاکید کرد واحدهای صندوق دارای دوم، شامل سهام شرکت‌های پالایشی در روز دوم شهریور امسال پذیره‌نویسی می‌شود. با این وجود که پالایشگاه‌ها خود را برای حضور در صندوق دوم اعلام می‌کردند اما وزارت اقتصاد در یک اقدام عجیب تصمیم خود را عوض کرد و در روز دوشنبه بیستم مردادماه حسن علایی معاون سازمان خصوصی‌سازی این خبر را تکذیب کرد و …
۱۳۹۹/۰۵/۲۱
صندوق ETF دوم در اولین چهارشنبه شهریورماه عرضه می‌شود
وزیر اقتصاد و امور دارایی از هماهنگی با وزارت نفت و توافق برای عرضه صندوق دارا دوم (ETF) در اولین چهارشنبه شهریورماه خبر داد. فرهاد دژپسند گفت: «وزارت اقتصاد و وزارت نفت درخصوص صندوق دارا دوم (ETF) و عرضه آن در پنجم شهریورماه توافق‌کرده‌اند.او با اشاره به برنامه دولت برای عرضه دارا دوم یا ETF دوم در اوایل شهریورماه توضیح داد: «در دولت یک برنامه زمانبندی برای عرضه سهام دولتی در طول‌ سال وجود دارد و تلاش ما این است تا عرضه‌ها بر اساس این جداول تنظیم شود و صورت پذیرد. اما متاسفانه درخصوص دارا دوم، مختصر ناهماهنگی ایجاد شد.»به گزارش ایرنا، وزیر اقتصاد و امور دارایی با تاکید بر اینکه بنای وزارت اقتصاد بر این است تا عرضه سهام دولتی را در هماهنگی کامل با دستگاه‌های …
سازمان خصوصی سازی عرضه بلوکی سهام پالایشی را متوقف کرد
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ / سازمان خصوصی سازی / بازار سرمایه / وزارت نفت
سازمان خصوصی سازی عرضه بلوکی سهام پالایشی را متوقف کرد
سازمان خصوصی سازی از توقف عرضه بلوکی سهام دولت در پالایشگاه‌ها خبر داد.
توقف عرضه بلوکی سهام شرکت‌های نفتی
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ / عرضه سهام / شرکت های نفتی
توقف عرضه بلوکی سهام شرکت‌های نفتی
علیزاده ناظر مجلس در شورای عالی بورس گفت: مقرر شد عرضه سهام شرکت‌های نفتی، پتروشیمی و پالایشگاه‌ها به صورت بلوکی متوقف شود.
روش عرضه دارا دوم تغییر کرد؛ عرضه بلوکی چه تفاوتی با ETF دارد؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ / عرضه بلوکی / عرضه دارا دوم
روش عرضه دارا دوم تغییر کرد؛ عرضه بلوکی چه تفاوتی با ETF دارد؟
به دلیل مخالفت وزارت نفت با عرضه دارا دوم در ETF، سهام پالایشی دولت تا سه هفته آینده به صورت بلوکی عرضه می‌شود.
زیرساخت‌های وزارت نفت برای دارا دوم (ETF) آماده نبود
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / دارا دوم / سازمان خصوصی‌سازی / سهام پالایشگاهی / صندوق قابل معامله / صندوق‌های ETF
زیرساخت‌های وزارت نفت برای دارا دوم (ETF) آماده نبود
سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد: در صورتی که عرضه بلوکی پالایشگاه‌ها موفق نباشد سازمان خصوصی‌سازی به صورت خُرد و عرضه شناور، باقیمانده سهام این پالایشگاه‌ها را به عموم مردم واگذار می‌نماید. نوشته زیرساخت‌های وزارت نفت برای دارا دوم (ETF) آماده نبود اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
زیر ساخت های وزارت نفت برای ETF آماده نبود/ اگر سهام بلوکی به فروش نرسد، به صورت خُرد عرضه می‌کنیم
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / وزارت نفت ایران / سازمان خصوصی سازی / علیرضا صالح
زیر ساخت های وزارت نفت برای ETF آماده نبود/ اگر سهام بلوکی به فروش نرسد، به صورت خُرد عرضه می‌کنیم
سازمان خصوصی سازی اعلام کرد: در صورتی که عرضه بلوکی پالایشگاه ها موفق نباشد سازمان خصوصی سازی به صورت خُرد و عرضه شناور، باقیمانده سهام این پالایشگاه ها را به عموم مردم واگذار می‌نماید.
پالایشگاه حیات خلوت وزارت نفت است / ضرر خصوصی سازی های کم جان به سهامداران می رسد!
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / صندوق سرمایه گذاری / پالایشگاه تهران / سهام پالایشگاهی / شاخص بورس تهران
پالایشگاه حیات خلوت وزارت نفت است / ضرر خصوصی سازی های کم جان به سهامداران می رسد!
قدیری مدیرعامل سابق پالایشگاه تهران که معتقد است وزارت نفت علاقه ای به واگذاری پالایشگاه‌ها ندارد، می‌گوید: در عرضه بلوکی امکان دخل و تصرف در نحوه واگذاری‌ها وجود دارد.
پشت‌پرده لغو عرضه «دارای دوم»؛ بین ۲ وزیر دعوا شد
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / محسن عباسی / فرهاد دژپسند / بیژن زنگنه / دارا دوم / صندوق‌های ETF / بازار سرمایه
پشت‌پرده لغو عرضه «دارای دوم»؛ بین ۲ وزیر دعوا شد
پیگیریها نشان میدهد ظاهرا در صورت عدم اقدام وزارت خانه متولی برای عرضه سهام در قالب ای تی اف و عدم استقبال در عرضه بلوکی، وزارت اقتصاد میتواند راسا نسبت به عرضه سهام در قالب ای تی اف اقدام کند.
۱۳۹۹/۰۴/۰۵ / امور اقتصادی و دارایی / دولت / رشد / سرمایه گذاری / سهام
عرضه ۱۷ درصدی سهام سرمایه‌گذاری امید در بورس
معاون امور بیمه و بانک وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: آگهی عرضه بلوکی ۱۷ درصد سهام شرکت سرمایه‌گذاری امید وابسته به بانک سپه به بورس ارایه شد. به گزارش فارس، فرهاد دژپسند،
مردم برای خرید کدام سهام صف کشیدند؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۳
مردم برای خرید کدام سهام صف کشیدند؟
امروز مطالبی همچون دلار رکورد زد، تعداد خانه‌ها بیشتر از تعداد خانوار است، سوءاستفاده مالی و برداشت‌های غیرمجاز میلیاردی در وسینا، عرضه اولیه زیر مجموعه‌های خودرو، بیشترین بازدهی فرابورس در این نماد رقم خورد، رهن و اجاره آپارتمان در تهران با این قیمت ها، بلیت هواپیما بعد از کرونا ارزان می‌شود؟، اعلام زمان عرضه بلوکی سهام سرمایه‌گذاری امید؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
چرا دلار به ۱۸ هزار تومان رسید؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۲
چرا دلار به ۱۸ هزار تومان رسید؟
امروز مطالبی همچون اعلام شرایط حق انتفاع این شرکت معدنی، چرا خبرنگاران بازار سرمایه به رییس سازمان بورس نامه نوشتند؟، فاز دو زیر مجموعه پترول در مدار قرار گرفت، مار اژد‌ها شده در بورس سر از بازار ارز درآورده است، جزئیات دریافت مالیات از خانه‌های خالی، عرضه بلوکی سهام یک پالایش در بورس؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
۱۳۹۹/۰۲/۲۴
۱۵هزار میلیارد تومان منفعت مردم در صندوق واسطه‌گری مالی یکم
معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد گفت: اگر قصد تامین کسری بودجه داشتیم سهام این شرکت‌ها را به صورت بلوکی عرضه می‌کردیم که قیمت آن بیشتر می‌شد.عباس معمارنژاد با اشاره به واگذاری سهام دولت از طریق صندوق واسطه‌گری مالی یکم (ETF) اظهار کرد: ارزش این صندوق 32 هزار میلیارد تومان است که مردم بابت آن 17 هزار میلیارد تومان می‌پردازند.به گزارش ایلنا، وی تاکید کرد: منفعت مردم در سرمایه‌گذاری در این صندوق حدود 15 هزار میلیارد تومان محاسبه شده و این رقم به مردم تخفیف داده شده است. خرید این سهام از 14 اردیبهشت‌ماه شروع شده و تا 31 اردیبهشت‌ماه ادامه دارد و قیمت هر یونیت آن 10 هزار تومان است و مردم می‌توانند تا 2 میلیون تومان سقف خرید داشته باشند که ارزش آن در صندوق تقریبا دو برابر است. سهام …
۱۳۹۹/۰۲/۱۵
۹۰ درصد مراجعان، مدیریت مستقیم سهام عدالت را خواستار شدند
وزیر اقتصاد با تشریح تفاوت‌ انتخاب مدیریت مستقیم و غیر‌مستقیم سهام عدالت توسط مردم گفت که تاکنون ۹۰درصد افرادی که به سایت سهام عدالت مراجعه کرده‌اند خواستار مدیریت مستقیم سهام خود شده‌اند.به گزارش مهر، فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: صداوسیما در چند روز اخیر به دو موضوع سهام عدالت و صندوق‌های قابل معامله عرضه‌شده از سوی دولت هم به خوبی پرداخت.وی با اشاره به اینکه اموال دولت برای ملت است، گفت: آسیب‌شناسی در حوزه خصوصی‌سازی در روش‌های قیمت‌گذاری و واگذاری، از برنامه‌های وزارت اقتصاد در دوره جدید بوده است و بهترین نوع خصوصی‌سازی این است که فقط بر مبنای هدف اصلی تامین مالی نباشد. دژپسند گفت: فراخوان این صندوق برای همه مردم است و اینکه به هر فرد چقدر تعلق می‌گیرد به میزان مشارکت آن‌ها …
۱۳۹۸/۱۱/۰۸
دلیل لغو عرضه بلوکی بیمه‌های البرز و بیمه اتکایی امین اعلام شد
سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد: با توجه به تعیین نرخ‌های جدید سود فروش اقساطی در قراردادهای واگذاری از سوی هیئت واگذاری و ضرورت اعمال این نرخ‌ها، عرضه بلوکی بیمه‌های البرز و بیمه اتکایی امین لغو و جزئیات و زمان عرضه دوباره این دو بلوک اعلام خواهد شد.
۱۳۹۸/۱۰/۲۹
اعلام جزییات عرضه سهام بلوکی ۳ شرکت دولتی از سوی سازمان خصوصی‌سازی
سازمان خصوصی سازی جزییات واگذاری سه شرکت دولتی پالایش نفت تبریز، بیمه البرز و بیمه اتکایی امین به صورت عرضه بلوکی و عمده از طریق بورس و فرابورس را اعلام کرد.
۱۳۹۸/۰۵/۱۲
چهارمین عرضه بلوکی شرکت‌های دولتی هم مشتری پیدا نکرد
مشاور رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت: پالایش نفت تهران به عنوان چهارمین عرضه بلوکی شرکت‌های دولتی هم مشتری پیدا نکرد.
۱۳۹۸/۰۴/۲۵
دومین عرضه 20 درصدی سهام دولتی در فرابورس نیز مشتری نداشت
معاون فرابورس ایران گفت: عرضه 20 درصد سهام دولتی پالایشگاه نفت لاوان که امروز در فرابورس انجام شد، به عنوان دومین عرضه بلوکی سهام دولتی مشتری نداشت.
۱۳۹۸/۰۲/۲۸
فرابورس آماده تامین مالی ایران ایر و شرکت‌های هوایی
مدیرعامل فرابورس ایران با بیان اینکه این شرکت از آمادگی لازم برای عرضه بلوکی و یا پذیرش سهام شرکت ایران‌ایر برای عرضه عمومی برخوردار است، افزود: در ابتدا باید این موضوع را در نظر گرفت که آیا شرکت ایران‌ایر از شرایط و معیارهای لازم برای پذیرش برخوردار است یا خیر؟
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •