جمعه, ۱۷ مرداد, ۱۳۹۹ / 7 August, 2020
علی ربیعی سخنگوی دولت
۷ ساعت قبل / روز خبرنگار / علی ربیعی سخنگوی دولت
ربیعی: حق‌گویی خبرنگاران را فداکاری فرهنگی بزرگی می‌دانیم
دستیار ارتباطات اجتماعی رئیس‌جمهور و سخنگوی دولت در پیامی فرارسیدن روز خبرنگار را تبریک گفت.
ربیعی: تصمیمات حمایتی جدید دولت از مستاجران به‌زودی اعلام می‌شود
۲ روز قبل / حمایت از مستاجران / علی ربیعی
ربیعی: تصمیمات حمایتی جدید دولت از مستاجران به‌زودی اعلام می‌شود
به گزارش ایسنا، در پی ابتلای سخنگوی دولت به ویروس کرونا، نشست خبری این هفته علی ربیعی نیز به صورت مکتوب برگزار شد که طی آن وی در سومین بخش از پاسخگویی به پرسش خبرنگاران در جواب، سوالی درباره وضعیت مسکن و اینکه آیا دولت با مقصران این اتفاق برخورد می‌کند، اظهار کرد: اولا مسائل امروز بازار مسکن تابع بازارهای دیگر همچون کالا و ارزو همچنین نقدینگی انباشته شده و تمایل مردم به حفظ سرمایه است. حوزه مسکن در دولتهای یازدهم و دوازدهم هیچ وقت تعطیل نشده است.
ابراز همدردی سخنگوی دولت با ملت و دولت لبنان
۲ روز قبل / علی ربیعی سخنگوی دولت / انفجار بیروت
ابراز همدردی سخنگوی دولت با ملت و دولت لبنان
دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهور و سخنگوی دولت‌ با صدور پیامی ضمن اعلام همدردی با مردم لبنان، جان‌باختن شماری از شهروندان لبنانی در حادثه انفجار بندر بیروت را به ملت و دولت این کشور تسلیت گفت.
ربیعی: هرگاه آمریکا مسئولیت‌پذیر شد، می‌تواند انتظار رفتاری متفاوت از ایران داشته باشد
۲ روز قبل / علی ربیعی سخنگوی دولت / روابط ایران و آمریکا / نشست خبری سخنگوی دولت
ربیعی: هرگاه آمریکا مسئولیت‌پذیر شد، می‌تواند انتظار رفتاری متفاوت از ایران داشته باشد
سخنگوی دولت گفت: هر زمانی که آمریکا به یک کشور مسئولیت پذیر با رفتار عادی تبدیل شود می تواند انتظار رفتاری متفاوت از جمهوری اسلامی ایران را داشته باشد.
ربیعی: ۱۰ هزار میلیارد وام کرونایی پرداخت شد
۳ روز قبل / تسهیلات کرونایی / علی ربیعی / وام کرونا
ربیعی: ۱۰ هزار میلیارد وام کرونایی پرداخت شد
به گزارش مهر، علی ربیعی سخنگوی دولت که این روزها به دلیل ابتلا به بیماری کرونا در بیمارستان بستری شده است، در پاسخ مکتوب به سوالی مبنی بر اینکه «علاوه بر ۲۳ هزار میلیارد تومان از مجموع ۷۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات کرونایی که به یارانه بگیران تخصیص داده شده، چه میزان از باقی مانده این تسهیلات هزینه شده است و چه مقدار از آن صرف کمک به کسب و کارها شده است و بازپرداخت وام هایی که به کسب و کارها داده شده از چه تاریخی آغاز می شود و آیا پیش بینی شده که تا پایان امسال چه مقدار از این تسهیلات برمی‌گردد؟»، گفت: تاکنون درخواست مبلغ ۱۰۳ هزار و ۵۷ میلیارد ریال در قالب تسهیلات از سوی بنگاه‌های ثبت نام شده، تخصیص شده است.
برگزاری کنکور در  ماه‌های سرد سال مخاطرات بیشتری دارد
۳ روز قبل / علی ربیعی سخنگوی دولت / افزایش حق مسکن کارگران / کنکور سراسری / کروناویروس
برگزاری کنکور در ماه‌های سرد سال مخاطرات بیشتری دارد
سخنگوی دولت گفت: تعویق و یا برگزاری کنکور در ماههای سرد سال را هیچ…
۵ روز قبل / عزاداری محرم / علی ربیعی سخنگوی دولت
ربیعی: انجام شعائر با روش همیشگی، به روح عزاداری ضربه می‌زند
به گزارش مهر، علی ربیعی سخنگوی دولت طی مطلبی در فضای مجازی تاکید کرد: ما ایرانیان سال‌ها برای سیدالشهدا عزاداری کرده‌ایم و شعائر را بجا آورده‌ایم. عزاداریتعطیل‌بردار نیست، اما فشار برای انجام شعائر به روش همیشگی اگر با عواقب وخیم برای سلامت مردم همراه شود، ضربه‌ای تاریخی به مراسم عزاداری و روح مشارکت ایرانیان در این مراسم وارد خواهد کرد.
کرونا از نمای نزدیک
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / ویروس کرونا / علی ربیعی / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی / عاشورا / دیپلماسی دینی و کرونا
کرونا از نمای نزدیک
تهران- ایرنا- علی ربیعی دستیار ارتباطات اجتماعی رییس‌جمهوری و سخنگوی دولت در یادداشتی تاکید کرد که سختی‌های کرونا، نیاز به آموزش‌های همگانی تازه درخصوص مهارت‌های زندگی و کار در شرایط کرونایی و ضرورت شکل‌گیری روابط تازه‌ای با یکدیگر، با دولت، با کارشناسان حوزه سلامت و با روانشناسان و اقتصاددان‌ها و سیاستمداران را آشکار ساخته است.
دوست دارم یه دست از آسمون بیاد...
۱۳۹۹/۰۵/۰۹
دوست دارم یه دست از آسمون بیاد...
تکریم از آهنگساز و ترانه‌سرای کشورمان «حسین منزوی» بهانه ای شد تا علی ربیعی سخنگوی دولت که این روزها طول درمان بیماری کووید-۱۹ را پشت سر می‌گذارد، در گرامیداشت این هنرمند و عاشقانه سرای زنجانی و نیز دیگر ماندگاران اهل شعر و ادب این مرز و بوم، دلنوشته ای را به شرح زیر به رشته تحریر در آورد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / بدرالزمان قریب / علی ربیعی سخنگوی دولت
ربیعی: تلاش برای زنده نگه‌داشتن ادبیات ایران نتیجه عمر «قریب» بود
سخنگوی دولت درگذشت بدرالزمان قریب تنها عضو پیوسته فرهنگستان زبان و ادب فارسی را تسلیت گفت.
آدمهایی که وقف می‌شوند
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / بدرالزمان قریب / فرهنگستان زبان و ادب فارسی / علی ربیعی
آدمهایی که وقف می‌شوند
تهران- ایرنا- علی ربیعی سخنگوی دولت در یادداشتی در اینستاگرام به درگذشت بدرالزمان قریب پژوهشگر، ایران‎شناس و زبان‌شناس نامدار اشاره کرد و نوشت: او "زندگی تنها" را برای "عشق‌ورزی به ایران و فرهنگ ایرانی" انتخاب کرد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / طلب ایران از کره جنوبی / علی ربیعی سخنگوی دولت
ربیعی: کره جنوبی برای انتقال منابع ایران اقدام نکند،پیگیری‌ جدی می کنیم
به گزارش مهر، علی ربیعی سخنگوی دولت، پیرو عدم برگزاری نشست سخنگویی امروز (سه‌شنبه) به دلیل ابتلا به کرونا، به سوالات خبرنگاران به صورت مکتوب پاسخ داد. ربیعی: کره جنوبی نسبت به انتقال منابع ایران اقدام نکند، پیگیری‌های حقوقی جدی‌تری می‌کنیم سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی درباره آزادسازی دارایی‌های بلوکه شده ایران در کره جنوبی و آخرین اقدامات در این زمینه گفت: جمهوری اسلامی ایران با توجه به وعده‌های داده شده از سوی طرف کره‌ای، بنا را بر آن گذاشته که آن‌ها خود را متعهد به پاسخ به انتظارات به جای طرف ایرانی دانسته و در عملیاتی نمودن دسترسی و مکانیزم بهره برداری از منابع مالی ایران را تسریع کنند، ولی متاسفانه در عمل چنین اتفاقی روی نداده است.
سخنگوی دولت: برنامه دمکرات ها در انتخابات یک گام مثبت در شناخت ایران است
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / علی ربیعی سخنگوی دولت / شرکت هپکو اراک / انتخابات آمریکا
سخنگوی دولت: برنامه دمکرات ها در انتخابات یک گام مثبت در شناخت ایران است
سخنگوی دولت برنامه حزب دموکرات امریکا در انتخابات را یک گام کوچک ولی مثبت در شناخت واقعیت های ایران برشمرد اما آن را همچنان جاه‌طلبانه ارزیابی کرد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
تست کرونای سخنگوی دولت مثبت شد
جلسه هفتگی سخنگوی دولت با خبرنگاران رسانه‌های داخلی و خارجی امروز (سه‌شنبه، ۷ مرداد) برگزار نمی‌شود. دفتر سخنگوی دولت در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «با توجه به بروز برخی علائم و به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی، علی ربیعی سخنگوی دولت از اواخر هفته گذشته در منزل در حال استراحت بوده و با توجه به اینکه تست اولیه کرونای ایشان مثبت شده است برای مراقبت‌های بیشتر در بیمارستان بستری و تحت نظر پزشکان هستند. حال عمومی ایشان خوب گزارش شده است. همچنین دکتر ربیعی به منظور احترام به خبرنگاران محترم و در راستای اطلاع‌رسانی مسئولانه، پاسخ سوالات همکاران محترم را این هفته به صورت مکتوب ارائه می‌کنند».گفتنی است، اسفندماه 98 نیز هنگامی که پس از نشست خبری مشترک ربیعی و حریرچی (سخنگوی وقت وزارت بهداشت)، اعلام شد که حریرچی …
ربیعی هم کرونا گرفت
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
ربیعی هم کرونا گرفت
5 ماه پس از ابتلای ایرج حریرچی، معاون وزیر بهداشت به بیماری کرونا که همان اسفند ماه سال قبل یک نشست خبری مشترک هم با علی ربیعی، سخنگوی دولت برگزار کرده بود، این بار تست کرونای ربیعی مثبت از آب درآمد. نشست خبری امروز او به‌ علت همین بیماری لغو شد. دفتر سخنگوی دولت با اعلام این خبر توضیح داد: «با توجه به بروز برخی علائم و به‌ دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی، علی ربیعی سخنگوی دولت از اواخر هفته گذشته در منزل در حال استراحت بوده و با توجه به اینکه تست اولیه کرونای ایشان مثبت شده، برای مراقبت‌های بیشتر …
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
خبر سیاسی
تست کرونای سخنگوی دولت مثبت شد جلسه هفتگی سخنگوی دولت با خبرنگاران رسانه‌های داخلی و خارجی امروز (سه‌شنبه، هفتم مرداد) برگزار نمی‌شود. به گزارش ایسنا، دفتر سخنگوی دولت در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «با توجه به بروز برخی علایم و به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی، علی ربیعی، سخنگوی دولت از اواخر هفته گذشته در منزل در حال استراحت بوده است. با توجه به اینکه تست اولیه کرونای ایشان مثبت شده است، برای مراقبت‌های بیشتر در بیمارستان بستری و تحت نظر پزشکان است. حال عمومی ایشان خوب گزارش شده است. همچنین ربیعی به منظور احترام به خبرنگاران محترم و در راستای اطلاع‌رسانی مسئولانه، پاسخ سوالات همکاران محترم را این هفته به صورت مکتوب ارایه می‌کند.»
تست کرونای علی ربیعی مثبت شد/ بستری شدن سخنگوی دولت در بیمارستان
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / تست کرونای علی ربیعی / علی ربیعی کرونا / کرونای سخنگوی دولت
تست کرونای علی ربیعی مثبت شد/ بستری شدن سخنگوی دولت در بیمارستان
شفقنا- جلسه هفتگی سخنگوی دولت فردا برگزار نمی‌شود. روابط عمومی سخنگوی دولت اعلام کرد که جلسه هفتگی علی ربیعی، دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهور این هفته برگزار نمی‌شود. در ادامه این توضیح آمده است: با توجه به بروز برخی علائم و به...
ژیژک و توهم؛ گرامشی و سوراخ؛ مرصاد
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / عملیات مرصاد / دفاع مقدس / بازخوانی / گروهک منافقان / علی ربیعی
ژیژک و توهم؛ گرامشی و سوراخ؛ مرصاد
تهران- ایرنا- فرارسیدن سالروز عملیات مرصاد که منافقان خیال پرداز و متوهم بدان فروغ جاودان نام نهاده بودند، مجالی برای نگارش یادداشتی روشنگرانه و بازخوانی رویدادی تاریخی از یورش نظامیو تروریستی شماری خائن به میهن اسلامی در واپسین روزهای جنگ تحمیلی در سال ۱۳۶۷ فراهم آورده که دکتر علی ربیعی سخنگوی دولت بدان پرداخته و مشروح آن در زیر آمده است.
۱۳۹۹/۰۴/۳۱
منحنی ارز درحال پایین آمدن است
سخنگوی دولت با اعلام اینکه منحنی ارز درحال پایین آمدن است، قیمت واقعی ارز را بسیار پایین‌تر از قیمت فعلی آن برشمرد. علی ربیعی در ابتدای نشست هفتگی خود با خبرنگاران افزود: «در جلسات پی‌درپی دولت موضوع بازار هم بررسی شد و خوشبختانه منحنی ارز درحال پایین آمدن است که این در نتیجه تلاش‌های بانک مرکزی برای بازگشت ارز به قیمت واقعی خود است. در زمینه بازگشت ارزهایمان به کشور هم اقدامات مناسبی از سوی وزارت خارجه و اقتصاد انجام شده است.» سخنگوی دولت عنوان کرد: «در کنار عامل‌های اقتصادی و تحریم‌ها در مورد بالارفتن قیمت ارز، فشار روانی که در این زمینه وجود داشت و کارهایی که سودجویان و بدخواهان دنبال می‌کردند هم تأثیر داشت. قیمت واقعی ارز بسیار کمتر از قیمتی …
پیام تسلیت ربیعی در پی درگذشت روح‌الله رجایی
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / علی ربیعی سخنگوی دولت / پیام تسلیت
پیام تسلیت ربیعی در پی درگذشت روح‌الله رجایی
سخنگوی دولت با انتشار پیامی درگذشت روح الله رجایی سردبیر روزنامه جام‌جم را تسلیت گفت.
پول های سرگردان از عوامل افزایش قیمت ارز
۱۳۹۹/۰۴/۳۱
پول های سرگردان از عوامل افزایش قیمت ارز
آقای دکتر علی ربیعی سخنگوی دولت ایران درباره ی مصوبات اخیر دولت جمهوری اسلامی ایران صحبت کرد.
سخنگوی دولت: قیمت واقعی ارز بسیار پایین تر از قیمت فعلی آن است
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / ربیعی / سخنگوی دولت / منحنی ارز
سخنگوی دولت: قیمت واقعی ارز بسیار پایین تر از قیمت فعلی آن است
شفقنا- سخنگوی دولت با اعلام اینکه منحنی ارز در حال پایین آمدن است، قیمت واقعی ارز را بسیار پایین تر از قیمت فعلی آن برشمرد .  علی ربیعی در ابتدای نشست هفتگی خود با خبرنگاران با بیان اینکه ما امروز...
توضیح سخنگوی دولت درباره نقش سعید حجاریان در واردات گندم
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / سعید حجاریان / علی ربیعی / واردات گندم
توضیح سخنگوی دولت درباره نقش سعید حجاریان در واردات گندم
به گزارش فارس، علی ربیعی سخنگوی دولت امروز در نشست خبری خود با خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی حذف بودجه خودکفایی گندم و نقش سعید حجاریان در واردات گندم و فرآورده های مرتبط که از سوی یکی از نمایندگان مجلس مطرح شده است، گفت: من حذف بودجه گندم و همچنین نقش فردی در این موضوع که خارج از دولت است را تکذیب می کنم.
ربیعی: سر به زیر شدن ارز حاصل زحمات دولت است
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / بازار ارز / شیوع کرونا در ایران / علی ربیعی / نشست خبری سخنگوی دولت
ربیعی: سر به زیر شدن ارز حاصل زحمات دولت است
به گزارش فارس، علی ربیعی سخنگوی دولت در نشست خبری خود با اصحاب رسانه ضمن تسلیت شهادت امام جواد (ع) گفت: ما امروز سفر نخست وزیر عراق آقای الکاظمی را به ایران داریم و امیدواریم گفت و گو های خوبی داشته باشیم.
۱۳۹۹/۰۴/۲۵
غیرمنصفانه علیه برجام
هزار و ۸۲۸ روز از آن روزی که جمهوری اسلامی و ۶ قدرت جهانی در وین به «برنامه جامع اقدام مشترک» رسیدند تا بالاخره پس از چندین سال پرونده هسته‌ای ایران و تحریم‌های ناشی از آن حل و فصل شود، می‌گذرد. توافقی که برای شکل‌گیری آن، ۲۰ ماه مذاکره فشرده صورت گرفت اما درنهایت به‌طور تام و تمام تنها ۳ سال دوام آورد و با خروج امریکا از این توافقنامه بین‌المللی همه‌ چیز تغییر کرد. خروج ایالات متحده از این توافق که همه قدرت‌های جهانی بر سر آن به توافق رسیدند، نه‌تنها تندروهای امریکایی و اسراییلی را خشنود کرد، بلکه تندورهای تهران هم با چوب «این مذاکرات از ابتدا هم بی‌حاصل بود» دولت را نواختند. از همین روی یک روز پس از سالگرد توافق هسته‌ای …
ببینید | خبرهای خوب ربیعی برای بازنشستگان کارگری کشور
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ / علی ربیعی / وام / بازنشستگی
ببینید | خبرهای خوب ربیعی برای بازنشستگان کارگری کشور
خبرگزاری صدا و سیما منتشر کرد: علی ربیعی سخنگوی دولت در بخشی از نشست خبری هفتگی خود با اصحاب رسانه گفت: در سال 1399 به اندازه 15 سال گذشته وام قرض الحسنه بدون ضامن به بازنشستگان پرداخت خواهد شد.
سخنگوی دولت: برجام کارکرد خود را از دست داده است
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ / برجام / سخنگوی دولت / علی ربیعی
سخنگوی دولت: برجام کارکرد خود را از دست داده است
به گزارش مهر، علی ربیعی سخنگوی دولت پیش از ظهر امروز (سه‌شنبه) در نشست خبری اظهار کرد: ما در دوره بی‌نظیری در تاریخ معاصر ایران قرار داریم. تا به حال این اندازه بدخواهان ایران در منطقه و جهان برسر کار نبودند. فشار تحریم های آمریکا علیه ایران به هیچ کشوری تاکنون تحمیل نشده است.
ربیعی: صدای واحد و برنامه مشترک نتیجه نشست سران قوا بود
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / مجلس شورای اسلامی / دولت / علی ربیعی / قوه قضاییه
ربیعی: صدای واحد و برنامه مشترک نتیجه نشست سران قوا بود
تهران - ایرنا- علی ربیعی سخنگوی دولت در رشته توئیتی به جلسه روز دوشنبه سران قوا اشاره کرد و نوشت: صدای واحد، برنامه مشترک و اهتمام هم‌افزا برای حل مشکلات مردم، بنای امروز سران سه قوه بود.
تماشا کنید: تقریبا تو خالی /  ادعای حسین شریعتمداری درباره استدلال‌های منتقدان برجام چقدر واقعیت دارد؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۲
تماشا کنید: تقریبا تو خالی / ادعای حسین شریعتمداری درباره استدلال‌های منتقدان برجام چقدر واقعیت دارد؟
حسین شریعتمداری در روزنامه کیهان نوشت: آقای علی ربیعی سخنگوی محترم دولت طی یادداشتی در روزنامه ایران نوشته است: «اگر برخی از دوستان حقیقتاً به آن چیزی که علیه برجام می‌گویند اعتقاد دارند چه طرح جایگزینی دارند و چرا آن را مکتوب نمی‌کنند که به شکل یک سیاست و راهبرد مدون در معرض ارزیابی قرار گیرد؟ بهتر است چنین طرحی ارائه و به منظر افکار عمومی رسانده شود و تکلیف برجام و آژانس و... - همانند اف‌‌ای‌تی‌اف که روشن شد- مشخص شود»!
واکنش علی ربیعی به طرح سوال از رئیس جمهور در مجلس |‌ آدرس غلط فرصت‌های طلایی را از بین می‌برد
۱۳۹۹/۰۴/۲۱
واکنش علی ربیعی به طرح سوال از رئیس جمهور در مجلس |‌ آدرس غلط فرصت‌های طلایی را از بین می‌برد
علی ربیعی سخنگوی دولت درباره سوال از رئیس جمهور در مجلس معتقد است: سوال از رئیس جمهور ،اوضاع را پیچیده تر می کند و مجلس به جای این کار، تکلیف ۶۸ لایحه معوق را روشن کند.
دشمن با جنگ روانی، سرمایه های اجتماعی را هدف قرار داده است/از این شرایط عبور می کنیم
۱۳۹۹/۰۴/۱۸ / علی ربیعی سخنگوی دولت / کروناویروس / تحریم‌های آمریکا
دشمن با جنگ روانی، سرمایه های اجتماعی را هدف قرار داده است/از این شرایط عبور می کنیم
سخنگوی دولت با اشاره به مشکلات بوجود آمده ناشی از تحریم های ظالمانه آمریکا و شیوع ویروس کرونا، اظهار داشت: تجربه ممتد و مؤثر مدیران دولت در کنار حمایت های مقام معظم رهبری و همراهی مردم، موانع موجود را رفع می کند و بی تردید از این شرایط سخت عبور خواهیم کرد.
۱۳۹۹/۰۴/۱۸
تلاش می‌کنیم محیط سینما پاکیزه باشد
ظهر روز گذشته 17 تیر علی ربیعی سخنگوی دولت در نشست خبری با خبرنگاران داشت با اشاره به اینکه هیچ پیش‌بینی برای زمان اتمام کرونا در سطح کشور نداریم و تاکنون هیچ دارو و درمان مستقیمی هم برای این بیماری در نظر گرفته نشده به صورت رسمی اعلام کرد: «ستاد ملی کرونا فعالیت مشاغل گروه ۳ و ۴ در شهرهای قرمز را ممنوع اعلام کرده است.» دکتر لاری سخنگوی وزارت بهداشت هم با بیان اینکه استان‌های خوزستان، هرمزگان، بوشهر، کرمانشاه، کردستان، ایلام، آذربایجان‌های غربی و شرقی و خراسان رضوی در وضعیت قرمز قرار دارند تاکید کرد: «استان‌های تهران، اصفهان، مازندران، گلستان، البرز، کرمان، یزد، سیستان و بلوچستان، همدان، زنجان و اردبیل به وضعیت هشدار رسیده‌اند.» بر همین اساس و …
ربیعی: درباره سند همکاری ۲۵ ساله با چین هیچ چیز محرمانه و مخفیانه‌ای وجود ندارد/ هیچ دستوری درباره واردات گوشی بالای ۳۰۰ دلار صادر نشده است
۱۳۹۹/۰۴/۱۷ / ربیعی / سخنگوی دولت / گوشی های بالای 300 دلار / واردات گوشی
ربیعی: درباره سند همکاری ۲۵ ساله با چین هیچ چیز محرمانه و مخفیانه‌ای وجود ندارد/ هیچ دستوری درباره واردات گوشی بالای ۳۰۰ دلار صادر نشده است
شفقنا- سخنگوی دولت اعلام کرد که درباره سند همکاری 25 ساله با چین هیچ چیز محرمانه و مخفیانه‌ای وجود ندارد. علی ربیعی در نشست خبری هفتگی با رسانه‌ها با اشاره به نگرانی ستاد کرونا از تداوم ابتلا به این ویروس و...
گزارش‌های عصر جمعه با رنج دیدن رنج نوشتاری از علی ربیعی
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / سخنگوی دولت / علی ربیعی
گزارش‌های عصر جمعه با رنج دیدن رنج نوشتاری از علی ربیعی
شفقنا - علی ربیعی ،دستیار ارتباطات اجتماعی ریاست‌جمهوری و سخنگوی دولت در مطلبی با عنوان «گزارش‌های عصر جمعه با رنج دیدن رنج» این گونه آورده است: مـــدت‌هاســـــت کـــه جمـــعه‌هایم را بــه خواندن پایان‌نامه‌ها و کارهای مطالعاتی - تحقیقاتی‌ام اختصاص داده‌ام....
ربیعی: اهمیتی به قانون‌گذاری‌های ضدایرانی نمی‌دهیم/درخواست ونزوئلا را در ارسال کالا بررسی می‌کنیم
۱۳۹۹/۰۴/۱۳ / علی ربیعی سخنگوی دولت / مبادله ایران و ونزوئلا / یکجانبه گرایی آمریکا
ربیعی: اهمیتی به قانون‌گذاری‌های ضدایرانی نمی‌دهیم/درخواست ونزوئلا را در ارسال کالا بررسی می‌کنیم
سخنگوی دولت گفت: اگر هدف قانونگذاران امریکایی هدف قرار دادن مناسبات اقتصادی ایران با کشورهای لبنان و سوریه باشد، نشان دهنده عدم اطلاع آنها از عمق روابط و پیوندهای ماست.
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / آتش سوزی در کلینیک سینا اطهر / آتش سوزی کلینیک سینا / انفجار کلینیک سینا / علی ربیعی سخنگوی دولت
تسلیت سخنگوی دولت به خانواده جان‌باختگان حادثه انفجار کلینیک سینا
 به گزارش مهر، علی ربیعی سحرگاه چهارشنبه اظهار داشت: عوامل امداد و نجات و درمان اعم از آتش‌نشانی، اورژانس، هلال احمر از دقایق اولیه به سرعت مشغول نجات حادثه‌دیدگان و جلوگیری از گسترش ابعاد حادثه شدند.
واکنش علی ربیعی به نامه ۱۲ رئیس کمیسیون‌ مجلس به روحانی: نامه چنان لحنی دارد که گویی مجلس، هیچ مسئولیتی در وضعیت جاری کشور ندارد / گویی پیش از سال 1392 همه چیز بر وفق مراد بوده
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
واکنش علی ربیعی به نامه ۱۲ رئیس کمیسیون‌ مجلس به روحانی: نامه چنان لحنی دارد که گویی مجلس، هیچ مسئولیتی در وضعیت جاری کشور ندارد / گویی پیش از سال 1392 همه چیز بر وفق مراد بوده
علی ربیعی، سخنگوی دولت در واکنش به نامه ۱۲ رئیس کمیسیون‌ مجلس به روحانی گفت: نامه چنان لحنی دارد که گویی مجلس شورای اسلامی در همه چهل سال گذشته و بالاخص در دو دوره گذشته، متناظر با دوران دولت‌های یازدهم و دوازدهم که اصولگرایان اکثریت قاطع مجلس را در دست داشته‌اند، هیچ مسئولیتی در وضعیت جاری کشور ندارد.
سرنوشت سهمیه بنزین نوروزی چه می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / سهمیه بندی بنزین / سهمیه بنزین نوروز / فاطمه کاهی
سرنوشت سهمیه بنزین نوروزی چه می‌شود؟
ایسنا نوشت: بعد از سهمیه‌بندی بنزین و نزدیک شدن به ایام نوروز، موضوع سهمیه نوروزی مطرح شد اما شیوع ویروس کرونا در کشور و منتفی شدن سفرهای نوروزی بحثهای دیگری را مبنی بر تغییر در زمان اختصاص این سهمیه، ایجاد کرد، آن زمان علی ربیعی - سخنگوی دولت  - اعلا کرد: دولت تلاش می‌کند سهمیه بنزین نوروزی برای فرصتی مناسبت‌تر و بعد از شکست کرونا به کارت‌های سوخت واریز و مورداستفاده قرار گیرد.
بازدید ربیعی از سرای فرشته‌های جمعیت طلوع بی‌نشان‌ها
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / سخنگوی دولت / علی ربیعی
بازدید ربیعی از سرای فرشته‌های جمعیت طلوع بی‌نشان‌ها
سرای فرشته‌ها عصر سه شنبه همزمان با روز دختر با حضور علی ربیعی سخنگوی دولت در مرکز جمعیت طلوع بی نشان افتتاح شد. سرای فرشته‌ها مرکزی اقامتی و آموزشی برای دختران آسیب دیده از کارتن خوابی و اعتیاد است .
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
علیه فروش دختران، رهایی ارزی و یای رییس‌جمهوری
ارزش سکه تمام‌بهار آزادی بیش از 8 میلیون تومان و نرخ ارز بالغ بر 20 هزار تومان، دیگر نه صرفا بحثی اقتصادی، بلکه شوکی است به بازار که در تمام وجوه روزمره طبقات مختلف تاثیر می‌گذارد. از همین‌رو دیروز هم حسن روحانی، رییس‌جمهوری به این مهم اشاره کرد و البته این افزایش افسارگسیخته را «گذرا» توصیف کرد، هم علی ربیعی، سخنگوی دولت در این رابطه اظهارنظر کرد و آن را روندی «موقت» برشمرد. سخنگوی دولت در عین حال گفت که اقتصاددانان و کارشناسان دولت معتقدند به ‌دلیل محدودیت‌ها در عرضه و صادرات کالا در دوران کرونا عرضه و تقاضای ارز هم نامتعادل شده اما به تدریج ترمیم می‌شود.  البته سال گذشته تعدادی از کسانی که ارز دولتی دریافت کرده‌اند، آن را …
ربیعی: دید امنیتی را از تشکل‌ها و سمن‌ها برداریم
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / علی ربیعی سخنگوی دولت / سمن‌های مردم نهاد
ربیعی: دید امنیتی را از تشکل‌ها و سمن‌ها برداریم
سخنگوی دولت گفت: دوران سختی است، باید از فرد گرایی به خیر جمعی توجه کنیم. دید امنیتی را از تشکل‌ها و سمن ها برداریم.
در ستاد اقتصادی بحث قیمت مسکن و اجاره آن مورد بررسی قرار گرفت
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / علی ربیعی سخنگوی دولت / افزایش قیمت مسکن
در ستاد اقتصادی بحث قیمت مسکن و اجاره آن مورد بررسی قرار گرفت
سخنگوی دولت اعلام کرد که در ستاد اقتصادی بحث قیمت مسکن و اجاره آن…
ربیعی: دولت وظیفه خود می‌داند برای رفع مشکلات پرستاران اقدامات لازم را انجام دهد
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / رفع مشکلات پرستاران / علی ربیعی / مبارزه با کرونا
ربیعی: دولت وظیفه خود می‌داند برای رفع مشکلات پرستاران اقدامات لازم را انجام دهد
شفقنا- سخنگوی دولت گفت: پرستاران و سایر خانواده بزرگ کادر درمان در این برهه تاریخی به وظیفه خود عمل کرد و اکنون دولت وظیفه خود می‌داند برای رفع مشکلات آنان اقدامات لازم را انجام دهد. علی ربیعی سخنگوی دولت...
ربیعی: زمینه امنیت و آسایش‌ دختران را باید بیش از گذشته فراهم کنیم
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / روز دختر / حرم حضرت معصومه (س) / علی ربیعی
ربیعی: زمینه امنیت و آسایش‌ دختران را باید بیش از گذشته فراهم کنیم
تهران- ایرنا- علی ربیعی دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری و سخنگوی دولت در رشته توئیتی به مناسب روز دختر تاکید کرد که باید زمینه امنیت و آسایش‌ دختران را بیش از گذشته فراهم کنیم و هراس آینده را از آنها بزداییم.
ربیعی: دولت از هیچ تلاشی برای حمایت از وزارت بهداشت دریغ نخواهد کرد
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / ویروس کرونا / علی ربیعی / سعید نمکی / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
ربیعی: دولت از هیچ تلاشی برای حمایت از وزارت بهداشت دریغ نخواهد کرد
تهران- ایرنا- علی ربیعی دستیار ارتباطات اجتماعی رییس‌جمهوری و سخنگوی دولت گفت: پرستاران در دوران دشوار و پر خطر همه‌گیری ویروس کرونا نقشی کلیدی داشتند و دولت با تمام توان خود به دنبال رفع مشکلات آنان است.
۱۳۹۹/۰۳/۲۷
پرواز «جعبه سیاه 752» به اوکراین
نشست خبری سخنگوی دولت ظهر دیروز برگزار شد. علی ربیعی در آغاز تاکید کرد که برخلاف آنچه تصور می‌شود «پیک جدیدی» از کرونا آغاز نشده، بلکه برخی استان‌ها که وارد پیک نشده ‌بودند امروز وارد پیک شده‌اند. به گزارش ایسنا، او در ادامه به تصمیمات دولت درخصوص مسکن و افزایش نرخ اجاره‌بها و ارزش آن اشاره کرد و خبر داد که معاون اول رییس‌جمهوری کارگروهی برای معضلات مربوط به مسکن تشکیل داده و در این کارگروه سیاست‌های کوتاه‌مدت و بلندمدتی اتخاذ می‌شود و در اولویت این تصمیم‌گیری‌ها مستاجران قرار دارند. علی ربیعی در ادامه خبر داد که بخشودگی‌های جرایم مالیاتی انجام خواهد شد که ازجمله اقدامات دولت برای رفع دغدغه فعالان اقتصادی است که بخشنامه‌اش …
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / شیوع کرونا / علی ربیعی سخنگوی دولت / مقابله با کرونا
چالش بزرگ دولت از دید علی ربیعی
به گزارش ایسنا، علی ربیعی در توییتر نوشت: «‏از شروع ‎کرونا دولت به طور یکپارچه و با همه توان در همه مراحل، همراه با مردم در حال عبوری سرافراز از این بحران جهانی است و این روند تا موفقیت کامل ادامه خواهد داشت.
تکذیب استعفای وزیر بهداشت از سوی سخنگوی دولت
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی / سعید نمکی / علی ربیعی سخنگوی دولت / تکذیب
تکذیب استعفای وزیر بهداشت از سوی سخنگوی دولت
سخنگوی دولت اعلام کرد استعفای وزیر بهداشت و درمان صحت ندارد.
واکنش سخنگوی دولت به خودکشی یک کارگر و یک جانباز
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / تاب آوری اجتماعی / خودکشی جانباز / خودکشی یک کارگر / سخنگوی دولت / واکنش سخنگوی دولت
واکنش سخنگوی دولت به خودکشی یک کارگر و یک جانباز
شفقنا- علی ربیعی در ارتباط با خودکشی کارگر هویزه گفت: باید روی اورژانس اجتماعی بیشتر کار کنیم. علی ربیعی (سخنگوی دولت) در نشست خبری خود در پاسخ به پرسشی در ارتباط با موضع دولت در واکنش به خودسوزی یک جانباز...
ربیعی: اگر این دولت نبود وضع صد برابر از این خراب‌تر می‌شد
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / دولت دوازدهم / دولت روحانی / سخنگوی دولت / علی ربیعی
ربیعی: اگر این دولت نبود وضع صد برابر از این خراب‌تر می‌شد
به گزارش فارس، علی ربیعی سخنگوی دولت در نشست خبری با خبرنگاران در پاسخ به سوالی در مورد اینکه نمایندگان مجلس نسبت به افزایش بی رویه گرانی های اخیر و عدم اهتمام دولت برای حل آن در ۷ سال گذشته ابراز نگرانی کرده‌اند، سوال اینجاست آیا  دستورات تلفنی آقای روحانی به وزرا در این خصوص، می‌تواند تاثیر داشته باشد؟ هر چند روز گذشته آقای اسلامی از اقداماتی سخن به میان آوردند اما بالاخره دولت ۷ سال مدیریت اجرایی کشور را داشته و این سوال پیش می‌آید که این وعده‌ها بر زمین باقی بماند،  به خبرنگار فارس گفت: در این روزها چند تیتر از هفت سال پوچ و منفی هفت دیدم.
ببینید | مشکلات عجیب زنان ایرانی که شوهر خارجی دارند/ فرزند مدافع حرم شناسنامه ندارد، در مدرسه ثبت نامش نکردند!
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / زنان / علی ربیعی / سخنگوی دولت
ببینید | مشکلات عجیب زنان ایرانی که شوهر خارجی دارند/ فرزند مدافع حرم شناسنامه ندارد، در مدرسه ثبت نامش نکردند!
خبرگزاری ایسنا منتشر کرد: جمعی از زنان ایرانی دارای همسران خارجی بعدازظهر یکشنبه (۲۵ خرداد) با علی ربیعی سخنگوی دولت دیدار و در مورد روند اخذ شناسنامه فرزندان مادران ایرانی دارای همسر خارجی گفت‌وگو کرده و درددل‌ها و گلایه‌های خود از مشکلات زندگی با همسر غیرایرانی در ایران را بیان کردند.
ویدئو / نشست سخنگوی دولت با زنان ایرانی دارای همسر خارجی
۱۳۹۹/۰۳/۲۵ / علی ربیعی / علی ربیعی سخنگوی دولت
ویدئو / نشست سخنگوی دولت با زنان ایرانی دارای همسر خارجی
جمعی از زنان ایرانی دارای همسران خارجی بعدازظهر یکشنبه (۲۵ خرداد) با علی ربیعی سخنگویی دولت دیدار و در مورد روند اخذ شناسنامه فرزندان مادران ایرانی دارای همسر خارجی گفت‌وگو کردند.
جلسه مشترک نمایندگان دستگاه‌های مرتبط با اجرای قانون «اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی»
۱۳۹۹/۰۳/۲۵
جلسه مشترک نمایندگان دستگاه‌های مرتبط با اجرای قانون «اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی»
ایرنا - تهران - جلسه مشترک نمایندگان دستگاه‌های مرتبط با اجرای قانون «اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی» روز یکشنبه با حضور علی ربیعی سخنگوی دولت برگزار شد.
روند اخذ شناسنامه فرزندان مادران ایرانی دارای همسر خارجی از تیرماه آغاز می‌شود
۱۳۹۹/۰۳/۲۵ / علی ربیعی سخنگوی دولت / اخذ شناسنامه فرزندان مادران ایرانی دارای همسر خارجی
روند اخذ شناسنامه فرزندان مادران ایرانی دارای همسر خارجی از تیرماه آغاز می‌شود
سخنگوی دولت گفت: زنان ایرانی دارای همسران خارجی که در ایران ساکن هستند…
ربیعی: بالا بردن قدرت خرید بازنشستگان یک وظیفه اخلاقی و انسانی است
۱۳۹۹/۰۳/۲۲ / علی ربیعی سخنگوی دولت / حقوق بازنشستگان
ربیعی: بالا بردن قدرت خرید بازنشستگان یک وظیفه اخلاقی و انسانی است
سخنگوی دولت در یادداشتی با اشاره به کاهش قدرت خرید کارگزان و بازنشستگان تاکید کرد که سیاست‌گذاری متناسب برای بالا بردن قدرت خرید بازنشستگان علاوه بر ایجاد تعادل اجتماعی، وظیفه اخلاقی و انسانی برای ما است.
نشست کانون بازنشستگان کشوری با ربیعی
۱۳۹۹/۰۳/۲۱
نشست کانون بازنشستگان کشوری با ربیعی
ایرنا - تهران - نشست و دیدار اعضای هیات رئیسه کانون بازنشستگان کارگری تامین اجتماعی با علی ربیعی سخنگوی دولت و دستیار ارتباطات رییس جمهوری روز چهارشنبه در محل ایرنا برگزار شد.
توضیح دفتر سخنگوی دولت درباره اعلام حداقل حقوق بازنشستگان
۱۳۹۹/۰۳/۲۰ / حقوق بازنشستگان / سخنگوی دولت / علی ربیعی
توضیح دفتر سخنگوی دولت درباره اعلام حداقل حقوق بازنشستگان
دفتر علی ربیعی سخنگوی دولت درباره اعلام حداقل حقوق بازنشستگان در نشست خبری روز گذشته (دوشنبه) خود با اهالی رسانه توضیحاتی را ارائه کرد.
۱۳۹۹/۰۳/۲۰
مبنای آمار کشته‌های آبان 98 ،پزشکی قانونی است
نشست خبری سخنگوی دولت ظهر روز دوشنبه برگزار شد. علی ربیعی با تاکید بر اینکه کرونا همچنان برای دولت اصلی‌ترین موضوع است، یادآور شد هم گزارش‌های ستاد ملی مقابله با کرونا و هم گزارش‌های جهانی نشان می‌دهد چشم‌انداز نزدیک و قابل پیش‌بینی برای پایان بیماری کووید۱۹ وجود ندارد. او بار دیگر بر استراتژی دولت در ایام شیوع کرونا تاکید کرد و گفت: «ما می‌خواهیم چرخ اقتصادی زندگی مردم بچرخد و در زندگی مردم خللی ایجاد نشود» اما «موضوع استانداردسازی زندگی، کار و حرکت اجتماعی مبتنی بر بهداشت و سلامت و مقابله با کرونا» استراتژی اساسی مرحله جدید مواجهه ستاد کرونا با این بیماری است.
۱۳۹۹/۰۳/۱۷
توافق در افق تبادل زندانی
محمدرضا ستاریدور جدید مبادله زندانیان میان تهران و واشنگتن طی روزهای گذشته با آزادی سیروس عسکری و مجید طاهری از آمریکا و مایکل وایت از ایران کلید خورد. در همین راستا هفته گذشته سیروس عسکری استاد دانشگاه شریف که به اتهام دور زدن تحریم‌های ایران در آمریکا زندانی بود به تهران بازگردانده شد و بلافاصله با آزادی مایکل وایت کهنه‌سرباز آمریکایی از سوی ایران، مجید طاهری نیز از زندان‌های آمریکا آزاد شد.این اتفاق در حالی صورت گرفت که چند هفته قبل علی ربیعی سخنگوی دولت ایران در سخنانی تامل‌برانگیز تصریح کرده بود: ما از مدت‌ها پیش آمادگی خود را برای تبادل زندانیان اعلام کرده‌ایم و در این راستا محمدجواد ظریف نیز قبلاً این موضوع را بدون هیچ پیش‌شرطی مطرح کرده است. با این حال فعلاً واشنگتن از پاسخ دادن به این …
۱۳۹۹/۰۳/۱۳
تا ۱۲ مردادماه ۱۴۰۰ از پا نخواهیم نشست
نشست خبری هفتگی سخنگوی دولت ظهر دوشنبه با حضور جمعی از اهالی رسانه برگزار شد. علی ربیعی در آغاز به سالگرد ارتحال امام خمینی اشاره کرد و به نگاه بنیانگذار انقلاب به نقش مردم پرداخت. همچنین سخنگوی دولت به پرسش‌هایی در مورد رسیدن آخرین کشتی ایرانی به مقصد ونزوئلا، شائبه اختلاف‌نظر رییس دفتر رییس‌جمهوری و وزیر بهداشت که روز یکشنبه منتشر شد، آخرین وضعیت غیزانیه و البته تعامل دولت و مجلس جدید پاسخ داد.
سخنگوی دولت: به مبارزه با بی عدالتی و فقر، مردم باوری، توسعه و پیشرفت و مبارزه با ظلم متعهدیم
۱۳۹۹/۰۳/۱۲ / ربیعی / سخنگوی دولت / مبارزه با بی عدالتی / مبارزه با ظلم
سخنگوی دولت: به مبارزه با بی عدالتی و فقر، مردم باوری، توسعه و پیشرفت و مبارزه با ظلم متعهدیم
شفقنا- سخنگوی دولت گفت: کرونا فقط در ۱۳ رسته‌ای که محاسبه شد، با ۱۰۸ هزار میلیارد تومان کسری درآمد و ضربه به کسب و کارها ما را مواجه ساخت. علی ربیعی سخنگوی دولت ظهر امروز (دوشنبه) در نشست خبری با...
آمریکا از این پس هم جلوی تداوم حرکت صادرات و واردات ما را نخواهد گرفت
۱۳۹۹/۰۳/۱۲ / علی ربیعی سخنگوی دولت
آمریکا از این پس هم جلوی تداوم حرکت صادرات و واردات ما را نخواهد گرفت
سخنگوی دولت اشاره به جریان انتقال بنزین از ایران به ونزوئلا اعلام…
خیلی‌ها فکر می‌کردند ما زمین می‌خوریم و بلند نمی‌شویم
۱۳۹۹/۰۳/۰۹ / علی ربیعی / علی ربیعی سخنگوی دولت / کرونا -
خیلی‌ها فکر می‌کردند ما زمین می‌خوریم و بلند نمی‌شویم
ایلنا: سخنگوی دولت با بیان اینکه خیلی‌ها فکر می‌کردند در ماجرای شیوع بیماری کرونا شکست می‌خوریم، تاکید کرد: روزهای سخت را مدیریت و کنترل کردیم و امروز داریم کرونا را…
ربیعی: سوم خرداد یک نماد از نوعی زیستن و تجربه‌ای شیرین است
۱۳۹۹/۰۳/۰۴ / خرمشهر / عملیات بیت المقدس / علی ربیعی
ربیعی: سوم خرداد یک نماد از نوعی زیستن و تجربه‌ای شیرین است
تهران - ایرنا - علی ربیعی سخنگوی دولت در یادداشتی با عنوان «سوم خرداد / آنچه بود و آنچه شد» با تبریک سوم خردادماه سالروز فتح خرمشهر در عملیات بیت‌المقدس تاکید کرد که این روز یک نماد از نوعی زیستن و تجربه‌ای شیرین است.
علی ربیعی : برخی نمی‌توانند تحریم‌ها را به مثابه امری اشغالگرانه به حوزه تصور درآورند
۱۳۹۹/۰۳/۰۳ / دستیار ارتباطات اجتماعی رئیس‌جمهوری و سخنگوی دولت / سخنگوی دولت / علی ربیعی
علی ربیعی : برخی نمی‌توانند تحریم‌ها را به مثابه امری اشغالگرانه به حوزه تصور درآورند
شفقنا - علی ربیعی، دستیار ارتباطات اجتماعی رئیس‌جمهوری و سخنگوی دولت در نوشتاری با عنوان«اشغالگران قدس تحریم‌گران اشغالگر» این گونه آورده است: روز قدس یک نماد اســت. بخشـــــی از این نماد در روح آرمان‌خواهی یک جامعه ناشی از یک انقلاب...
چرا نتوانستیم روز قدس را برای نسل‌های دهه شصت به بعد  تبیین کنیم؟
۱۳۹۹/۰۳/۰۲ / روز قدس / علی ربیعی سخنگوی دولت / القدس درب الشهداء
چرا نتوانستیم روز قدس را برای نسل‌های دهه شصت به بعد تبیین کنیم؟
سخنگوی دولت در یادداشتی به چرایی ثقیل شدن فهم فلسفه روز قدس نیز در میان نسل‌های جدید پرداخت.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •