دوشنبه, ۱۱ فروردین, ۱۳۹۹ / 30 March, 2020
فرحناز رافع
آغاز تدوین برنامه های عملیاتی مرکز ملی فرش ایران برای «جهش تولید»
آغاز تدوین برنامه های عملیاتی مرکز ملی فرش ایران برای «جهش تولید»
رئیس مرکز ملی فرش ایران گفت: برنامه‌های این مرکز در خصوص شعار محوری سال یعنی جهش تولید طی چند روز آینده اعلام خواهد شد.
۴ روز قبل / مرکز ملی فرش ایران / فرحناز رافع / فرش دستبافت / سال جهش تولید /
ضرورت حمایت از قالیبافان متاثر از کرونا
رئیس‌مرکز ملی فرش ایران با اشاره به چالش‌های پیش آمده ناشی از ویروس کرونا گفت: در این روزهای سخت، باید به جامعه فرش به‌ویژه قالیبافان توجه ویژه‌ای داشته باشیم. فرحناز رافع در رابطه با ضرورت حمایت از بخش‌خصوصی و ذی‌نفعان فرش دستباف در روزهایی که جامعه با ویروس کرونا دست و پنجه نرم می‌کند، گفت: شوک کرونایی فعالیت‌های اقتصادی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در بخش‌های مختلف به‌ویژه فرش دستباف بیشتر تحت‌تاثیر قرار می‌دهد.
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ /
شوک کرونا و ضرورت حمایت از بخش خصوصی و ذینفعان فرش دستباف
شوک کرونا و ضرورت حمایت از بخش خصوصی و ذینفعان فرش دستباف
رئیس مرکز ملی فرش ایران با اشاره به چالش‌های پیش آمده ناشی از شیوع ویروس کرونا برضرورت حمایت دولت از بخش خصوصی و ذینفعان فرش دستباف تاکید کرد.
۱۳۹۸/۱۲/۲۶ / فرحناز رافع / فرش دستبافت / مرکز ملی فرش ایران /
برنامه‌های حمایتی برای پیامدهای سوء کرونا در حوزه فرش دستباف
برنامه‌های حمایتی برای پیامدهای سوء کرونا در حوزه فرش دستباف
رئیس مرکز ملی فرش دستباف ایران گفت: این مرکز ابعاد اقتصادی شیوع کرونا بر اقتصاد حوزه فرش دستباف و راهکارهای برون رفت از این مسئله را بررسی کرد.
۱۳۹۸/۱۲/۲۲ / فرحناز رافع / مرکز ملی فرش ایران / فرش دستبافت / ویروس کرونا /
تلاش برای ارائه روش های کارآمد جهت رونق صادرات فرش دستباف ایرانی
تلاش برای ارائه روش های کارآمد جهت رونق صادرات فرش دستباف ایرانی
رئیس مرکز ملی فرش ایران با اشاره به وضعیت بازار صادرات فرش دستباف گفت: در حال حاضر ساماندهی صادرات فرش دستباف به کشورهای هدف به ویژه کشور های عضو اتحادیه اوراسیا، در اولویت است.
۱۳۹۸/۱۲/۲۰ / فرحناز رافع / مرکز ملی فرش ایران / فرش دستباف /
مخالفت با افزایش تعرفه واردات ابریشم
رئیس مرکز ملی فرش ایران گفت: براساس تصمیم جلسه فوق‌العاده کمیسیون ماده یک، با پیگیری‌های مستمر مرکز ملی فرش ایران نرخ تعرفه ابریشم در سال آینده ثابت ماند. به گزارش مرکز ملی فرش ایران، فرحناز رافع اظهار کرد: افزایش تعرفه ابریشم خام از ۲۶ به ۴۰ درصد از سوی وزارت جهادکشاورزی مطرح شد و با ارائه ادله مرکز ملی فرش ایران درخصوص تاثیر مستقیم و غیرمستقیم افزایش تعرفه در قیمت تمام‌شده فرش دستباف به‌عنوان بزرگ‌ترین مصرف‌کننده ابریشم در کشور و تاثیر آن بر میزان اشتغال صنعت فرش، افزایش تعرفه ابریشم رای نیاورد و نرخ تعرفه برای سال آینده ثابت ماند. بر این اساس، با ثابت بودن تعرفه واردات پیله ابریشم، اقبال تجار و واردکنندگان از واردات نخ ابریشم به واردات پیله ابریشم در راستای فعال شدن کارخانه‌های صنعتی و کارگاه‌های …
۱۳۹۸/۱۱/۲۹ /
هماهنگی برای اختصاص وام برای خرید فرش دستباف
هماهنگی برای اختصاص وام برای خرید فرش دستباف
رئیس مرکز ملی فرش ایران از هماهنگی برای اختصاص وام خرید فرش دستباف خبر داد و گفت: ارایه تسهیلات به تولیدکنندگان و خریداران فرش دستباف در دستور کار قرار دارد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / فرحناز رافع / مرکز ملی فرش ایران / فرش دستبافت /
شورای تعیین دستمزد قالیبافان فعال شود/ استان مرکزی اتحادیه صادرکنندگان فرش ندارد
شورای تعیین دستمزد قالیبافان فعال شود/ استان مرکزی اتحادیه صادرکنندگان فرش ندارد
رئیس مرکز ملی فرش ایران، گفت: از استاندار مرکزی و مسولان استانی می‌خواهیم از قالیبافان حمایت کنند و در این زمینه شورای تعیین دستمزد فعال شود.
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / فرحناز رافع / شورای تعیین دستمزد قالیبافان /
رونق به بازارفرش دستباف برمی‌گردد/مشکل بیمه قالیبافان حل خواهد شد
رونق به بازارفرش دستباف برمی‌گردد/مشکل بیمه قالیبافان حل خواهد شد
رئیس مرکز ملی فرش ایران با بیان اینکه سیاست جایگزینی را برای جبران کاهش صادرات فرش به آمریکا به دلیل تحریم‌ها در نظر گرفته‌ایم، گفت: مشکل بیمه قالیبافان حل می‌شود.
۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / فرحناز رافع / فرش دستبافت / مرکز ملی فرش ایران /
اعلام اولویت‌های مرکز ملی فرش ایران
رئیس مرکزملی فرش ایران بر سیاست‌گذاری در عرصه داخلی فرش دستباف تاکید کرد. به گزارش «شاتا»، در نشستی که با حضور قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی در محل مرکز ملی فرش ایران برگزار شد، فرحناز رافع توسعه هدفمندسازی پژوهش، آموزش، تبلیغات و پژوهش، هویت بخشی فرش دستباف و شناسنامه‌دار کردن فرش با مشخصات کد بافنده در عرصه بین‌المللی با استفاده از تحول دیجیتال را به‌عنوان برنامه این مرکز اعلام کرد. رئیس مرکز ملی فرش ایران، ارتقای کیفیت و روان‌سازی تولید، ایجاد و توسعه کارگاه‌های متمرکز و غیرمتمرکز و استفاده از تکنولوژی روز را بسیار حائز اهمیت دانست و ادامه داد: اصلاح ماده 121 آیین نامه اجرایی قانون امور گمرکی و نگاه ویژه به ماده 75 ورود موقت فرش از مطالبات مرکز ملی فرش و بخش خصوصی است. بیمه قالی‌بافان …
۱۳۹۸/۱۰/۲۸ /
دو انتصاب جدید در وزارت صنعت
وزیر صنعت، ‌معدن و تجارت در دو حکم جداگانه دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی و مدیر کل دفتر بودجه و امور مجامع این وزارتخانه را منصوب کرد. براساس احکام صادره رضا رحمانی، فرحناز رافع را به سمت دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی و لیلا مرادی را به سمت مدیر کل دفتر بودجه و امور مجامع وزارت صنعت، معدن و تجارت منصوب کرد.
۱۳۹۷/۱۲/۰۹ /
دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی وزارت صنعت منصوب شد
دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی وزارت صنعت منصوب شد
با حکم وزیر صنعت، فرحناز رافع به عنوان دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی وزارت صنعت، معدن و تجارت منصوب شد.
۱۳۹۷/۱۲/۰۶ /
 •  •  •  •  •  •  •