جمعه, ۲۷ دی, ۱۳۹۸ / 17 January, 2020
فروش آپارتمان
دنیای اقتصاد / ۴۰ ساعت قبل / اقتصادی
مقصد وام جدید مسکن
وام جدید مسکن کمتر از یک هفته از ابلاغ رسمی به شعب بانکی عامل پرداخت‌کننده، در آگهی‌های فروش آپارتمان برخی از مناطق شهر تهران وارد شد. به این ترتیب رقم وام قابل استفاده برای خرید واحدهای مسکونی در فایل‌های فروش آپارتمان در بعضی از مناطق و محلات شهر تهران به روز شد.
روزنامه ابتکار / ۳ روز قبل / ...
بازار مسکن گیج زد!
متعاملین در بازار مسکن شهر تهران در میان انبوه قیمت‌های نجومی از یک طرف و معدود فایل‌های زیر قیمت از طرف دیگر دچار سردرگمی شده‌اند و به نظر می‌رسد وضعیت کنونی شباهت زیادی به اوضاع بلاتکلیف ماه‌های اسفند و اردیبهشت دارد.به گزارش ایسنا، بانک مرکزی میانگین رشد ماهیانه قیمت مسکن در شهر تهران را ۸.۵ درصد و در منطقه یک معادل ۳۴ درصد اعلام کرد. طبق اعلام این بانک قیمت آپارتمان در منطقه یک با رشد عجیب و غریب هشت میلیون تومانی به یکباره از متری ۲۳ میلیون تومان در آبان‏ماه به متری ۳۱ میلیون تومان در آذرماه رسیده که تعجب کارشناسان را در پی داشت. البته مطابق این آمار، قیمت به طور کلی در شهر تهران طی یک ماه گذشته ۸.۵ درصد و معاملات ۱۳۷ درصد بالا رفته که اگرچه رقم قابل توجهی است، اما با توجه به تغییر نرخ …
چگونه در این بازار آشفته در تهران خانه‌دار شویم؟
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / اقتصادی
چگونه در این بازار آشفته در تهران خانه‌دار شویم؟
با توجه به افزایش قیمتی که در سال 97 تا اواسط سال 98 شاهد بودیم که پس از آن بازار مسکن با یک وضعییت نا مناسب رو به رو شد که بسیار تعداد معاملات ملکی کاهش یافت و باعث کاهش قیمت ملک آن هم به صورت زیادی شد در پاییز 98 بازار جو آرامی به خود گرفت و هم اکنون با پیدا کردن روند مناسبی در خرید و فروش ها و بازار املاک و آپارتمان میتوانیم بگوییم که به یک موقعییت مناسب برای انجام معاملات ملکی رسیده ایم.
  خرید آپارتمان در اندیشه  آپارتمان در اندیشه  خرید آپارتمان نوساز در اندیشه  خرید و فروش املاک در اندیشه
تازه ترین قیمت آپارتمان در نقاط مختلف تهران +جدول
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / اقتصادی
تازه ترین قیمت آپارتمان در نقاط مختلف تهران +جدول
در حالی‌که میانگین قیمت مسکن در شهر تهران در آذرماه در مقایسه با آبان امسال بیش از ۶ درصد افزایش داشت اما در میان تازه‌ترین فایل‌های عرضه شده به بازار فروش مسکن مواردی دیده می‌شود که قیمت پیشنهادی فروش واحد مناسب‌تر از عرف قیمتی منطقه‌ای است که واحد عرضه شده در آن قرار دارد.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / اقتصادی
وضعیت آخرین فایل‌های فروش مسکن
فایل‌های فروش مسکن که طی چند روز گذشته به بازار املاک پایتخت عرضه شده‌اند در برخی موارد دارای یک ویژگی مهم برای متقاضیان خرید آپارتمان هستند. در حالی‌که میانگین قیمت مسکن در شهر تهران در آذرماه در مقایسه با آبان امسال بیش از 6 درصد افزایش داشت اما در میان تازه‌ترین فایل‌های عرضه شده به بازار فروش مسکن مواردی دیده می‌شود که قیمت پیشنهادی فروش واحد مناسب‌تر از عرف قیمتی منطقه‌ای است که واحد عرضه شده در آن قرار دارد. در واقع به رغم افزایش میانگین قیمت مسکن در شهر تهران در آخرین روزهای ماه پاییز، در میان انبوه فایل‌های عرضه شده برای فروش مسکن در روزهای ابتدایی زمستان همچنان حجم عرضه فایل قیمت مناسب قابل توجه است. این موضوع از یک جهت انتظار برای افزایش حجم معاملات خرید مسکن در دی ماه و در ماه‌های …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۳ / ...
بحران یافتن مستاجر برای صاحبخانه‌های تهرانی
جولان سفته بازان و سوداگران مسکن در مناطق یک تا ۵ تهران برای خرید خانه و بعد خالی نگه داشتن این خانه‌ها، معدل قیمت مسکن و به تبع آن اجاره‌بها را افزایش داد و به عاملی برای خالی شدن شهر تهران از مستاجران در آینده‌ای نزدیک و یا حتی فصل اجاره بهای پیش رو تبدیل خواهد شد.پیش‌بینی می‌شود با افزایش حضور سوداگران مسکن در منطقه یک پایتخت که منجر به افزایش قیمت مسکن می‌شود معدل نهایی قیمت مسکن در مناطقه ۲۲ گانه تهران بالا رفته و بازار اجاره بها را از دسترس مستاجران خالی کند؛ موضوعی که می‌تواند تهدیدی برای صاحبخانه‌های پایتخت برای اجاره خانه‌های خود در فصل آینده جابجایی باشد. معاملات مسکن در برخی مناطق پایتخت به خصوص منطقه یک تهران توسط گروه خاصی از دلالان و با هدف تبدیل دارایی‌ها از ریال به مسکن انجام …
سنت‌شکنی بازار اجاره آپارتمان در مهرماه
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / اقتصادی
سنت‌شکنی بازار اجاره آپارتمان در مهرماه
گروه راه و شهرسازی| زهره علامی| تجربه نشان داده است که بازار اجاره مسکن برخلاف بازار خرید و فروش به دلیل مصرفی…
  بازار خرید و فروش  پایتخت  راه و شهرسازی  زهره  مسکن
متوسط قیمت یک متر آپارتمان مسکونی در تهران/ پیش‌بینی IMF از رشد اقتصادی ترکیه در ۲۰۲۰/ سهمیه بنزین کدام خودرو‌ها به صد لیتر افزایش یافت؟ / آیا واقعا مشتریان خواستار خودرو‌های تمام‌برقی هستند؟
تابناک / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / اقتصادی
متوسط قیمت یک متر آپارتمان مسکونی در تهران/ پیش‌بینی IMF از رشد اقتصادی ترکیه در ۲۰۲۰/ سهمیه بنزین کدام خودرو‌ها به صد لیتر افزایش یافت؟ / آیا واقعا مشتریان خواستار خودرو‌های تمام‌برقی هستند؟
این پیمانه تیتر‌هایی همچون افزایش سپرده‌های بانکی، بورس تهران در یک قدمی فتح یک قله، سیگنال‌فروشی جُرم است، تشدید برخورد با دارندگان کارتخوان خارج از کشور، امتیاز مسکن ملی قابل خرید و فروش نیست، دعوت برای پیوستن به پویش «بدون قیمت نخریم»، نوسان اندک در بازار ارز، قیمت سکه طرح جدید و ادامه خوش‌بینی فعالان بازار به رشد قیمت نفت را در بر دارد.
مشتریان آپارتمان‌های تا یک میلیارد/ جدیدترین قیمت مسکن در تهران
فرارو / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / اقتصادی
مشتریان آپارتمان‌های تا یک میلیارد/ جدیدترین قیمت مسکن در تهران
یک گروه از متقاضیان تبدیل به احسن کسانی هستند که قصد دارند از آپارتمان‌های نقلی به آپارتمان‌های دو خوابه نقل مکان کنند. این افراد عموما در آپارتمان‌های حول و حوش ۵۰۰میلیون تومانی یا قدری ارزان‌تر و گران‌تر از این زندگی می‌کنند و قصد دارند به شکل همزمان نسبت به فروش آپارتمان فعلی و خرید آپارتمان بزرگ‌تر اقدام کنند.
  آپارتمان  قیمت مسکن
گران‌ترین آپارتمان فروخته شده در تهران متری چند قیمت خورد؟
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / اقتصادی
گران‌ترین آپارتمان فروخته شده در تهران متری چند قیمت خورد؟
گران ترین واحد مسکونی آپارتمانی فروخته شده در تابستان امسال به قیمتی بیش از ۶۳ میلیون تومان به فروش رسید.
الف / ۱۳۹۸/۰۹/۲۸ / اقتصادی
متوسط قیمت آپارتمان در تهران در بهار ۲۳ درصد افزایش یافت
متوسط قیمت فروش هر متر مربع زیر بنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاههای معاملات ملکی در بهار سال ۱۳۹۸ شهر تهران را حدود ۱۳.۱ میلیون تومان بوده که نسبت به فصل قبل ۲۲.۷ درصد افزایش یافت.
  افزایش قیمت مسکن
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / اقتصادی
قیمت پیشنهادی فروش آپارتمان در تهرانپارس
یکی از محله‌های مصرفی پرتقاضا در بازار مسکن، محله تهرانپارس است که با توجه به نزدیکی قیمت مسکن در این منطقه به قدرت خرید متقاضیان مصرفی، حتی در شرایط اوج رکود نیز مراجعه و جست‌وجوی متقاضیان خرید به شکل مستمر، هر چند در حجمی کمتر از بازار عادی ادامه دارد.
خرید و فروش مسکن رونق گرفت
فرارو / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / اقتصادی
خرید و فروش مسکن رونق گرفت
متوسط قیمت خرید فروش یک مترمربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران ۱۲ میلیون و ۴۶۰ هزار تومان بود که نسبت به ماه گذشته و ماه مشابه سال قبل به ترتیب دو درصد کاهش و ۳۵.۸ درصد افزایش را نشان می‌دهد.
  خرید و فروش آپارتمان  قیمت مسکن
جدول تازه ترین قیمت آپارتمان در منتطق مختلف تهران/ خانه نوساز کمیاب شد
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / اقتصادی
جدول تازه ترین قیمت آپارتمان در منتطق مختلف تهران/ خانه نوساز کمیاب شد
دنیای اقتصاد نوشت: واحدهای مسکونی نوساز در بازار خرید و فروش مسکن کمیاب شدند. به گزارش «دنیای اقتصاد»، بررسی فایل‌های عرضه شده به بنگاه‌های املاک در چند روز اخیر نشان می‌دهد حجم فایل‌های نوساز عرضه شده به بازار برای فروش به شدت کاهش پیدا کرده است، به‌طوری‌که در هر منطقه از شهر تهران، در چند روز گذشته، تعداد واحدهای نوسازی که از سوی سازندگان به بازار عرضه شده‌اند، انگشت‌شمار بوده است.
  بازار مسکن تهران  قیمت مسکن
تماس‌های معکوس در بازار مسکن
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / ...
تماس‌های معکوس در بازار مسکن
شفقنا- سه حرکت رکودشکن از سمت دسته‌ای از فروشنده‌های آپارتمان در پایتخت شناسایی شد. تحقیقات میدانی از بازار نشان می‌دهد «جهت» تماس‌های تلفنی در این بازار نسبت به حالت همیشگی تغییر کرده و این بار، فروشنده‌های نوساز در برخی نقاط شهر به مشتریان قدیمی (سمت تقاضا) مراجعه می‌کنند و پیشنهاد فروش واحدهای تازه‌ساز را می‌دهند. بسازبفروش‌ها همچنین فروشنده شده‌اند و […]
شهر اندیشه بهترین منطقه برای خرید و فروش آپارتمان در غرب تهران
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / ...
شهر اندیشه بهترین منطقه برای خرید و فروش آپارتمان در غرب تهران
امروزه یکی از بهترین مناطق برای خرید و فروش آپارتمان در غرب استان تهران شهر جدید اندیشه است.
  املاک کیان  غرب تهران  خرید و فروش آپارتمان  شهر جدید اندیشه
فرارو / ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / اقتصادی
قیمت‌های پیشنهادی فروش آپارتمان در منطقه چهار تهران
در حالی که تازه‌ترین آمارها از بازار مسکن حکایت از آن دارد که همچنان سطح معاملات ماهانه بسیار پایین‌تر از حد کمینه مورد انتظار در یک بازار رکودی قرار دارد، برخی از فروشندگان آپارتمان در مناطق مصرفی قیمت پیشنهادی خود را در چند روز اخیر اندکی افزایش داده‌اند.
  فروش آپارتمان  تهران  بازار مسکن
۲ روند متضاد در بازار مسکن
ارانیکو / ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ / اقتصادی
۲ روند متضاد در بازار مسکن
بازار معاملات مسکن در تهران طی ماه میانی پاییز با دو روند متفاوت قیمت فروش و حجم خرید مواجه شد. اطلاعات رسمی از این بازار نشان می‌دهد آبان امسال به‌رغم افزایش ۱۸ درصدی حجم معاملات خرید آپارتمان نسبت به مهر، متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در تهران در همین فاصله زمانی نزدیک به ۲ درصد کاهش پیدا کرد. نتایج تحقیقات میدانی، این آمارها را به خوبی توضیح می‌دهد. نبض معاملات هنوز در سطح پایین‌تر از کف رکودی قرار دارد؛ اما درباره تندشدن نبض در ماه‌های آتی دو برداشت مطرح است.
قیمت پیشنهادی املاک ۵۰ تا ۷۰مترمربع در تهران
ارانیکو / ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / اقتصادی
قیمت پیشنهادی املاک ۵۰ تا ۷۰مترمربع در تهران
آمار رسمی منتشر شده از سوی بانک مرکزی نشان می‌دهد اگرچه میانگین قیمتی هر مترمربع آپارتمان مسکونی در شهر تهران طی یک ماه نخست فصل پاییز معادل ۱۲ میلیون و ۷۲۰ هزار تومان بوده است اما بیشترین معاملات خرید و فروش مسکن در بازه قیمتی ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تا ۹میلیون تومان در این ماه منعقد شده است.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / اقتصادی
ایست مسکن در 30 مرکز
حجم معاملات خرید مسکن در کل شهرهای کشور تا حد کم‌سابقه9 هزار واحد در ماه افت کرد. شهریور امسال کمتر از 10 هزار واحد در بازار کشوری معاملات مسکن‌ فروش رفت. این حجم معامله ملکی در کشور، حتی از یک ماه فروش آپارتمان در تهران در شرایط طبیعی بازار هم کمتر است. آمار نیمسال اول بازار مسکن 98 نشان می‌دهد معاملات خرید در شهرها 65 درصد نسبت به نیمه اول 97 کاهش یافته است. اطلاعات قیمت‌ها نیز از ایست میانگین قیمت مسکن در 30 مرکز استان به تبعیت از تهران حکایت دارد.
بازار مسکن در کدام مناطق تهران داغ‌تر است؟
فرارو / ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ / سیاسی
بازار مسکن در کدام مناطق تهران داغ‌تر است؟
رییس اتحادیه مشاوران املاک تهران ادامه داد: تعداد قرارداد‌های خرید و فروش آپارتمان شهر تهران در شهریورماه ۲۷۸۷ فقره بوده که اگر این تعداد را تقسیم بر مناطق ۲۲گانه شهر کنیم سهم هر منطقه باید ۱۲۶ قرارداد باشد. در مناطق یک و سه تقریبا همین تعداد معامله انجام شده، اما در مناطق ۹، ۱۲، ۱۳، ۱۶ تا ۲۲ تعداد قرارداد‌ها کمتر از سایر مناطق است.
  بازار مسکن  معاملات مسکن  اتحادیه املاک
دلایل برتری فروش اقساطی آپارتمان به مسکن مشارکتی
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / اقتصادی
دلایل برتری فروش اقساطی آپارتمان به مسکن مشارکتی
محمد عنایتی‌نجف‌آبادی| وزارت راه و شهرسازی در حالی از شیوه مشارکتی در طرح اقدام ملی استفاده می‌کند که پیش بینی می‌شود این شیوه،
الف / ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ / اقتصادی
انتقال هیجان در بازار مسکن
بازار معاملات مسکن پس از پشت سر گذاشتن ریزش قیمت‌های فروش آپارتمان در دو ماه پی‌در‌پی مرداد و شهریور اکنون وارد فاز انتقال هیجان از سمت تقاضا به سمت عرضه شده است.
  بازار مسکن
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ / اقتصادی
انتقال هیجان در بازار مسکن/ کاهش پاییزی «قیمت پیشنهادی» در فایل‌های تابستانی
دنیای اقتصاد نوشت: بازار معاملات مسکن پس از پشت سر گذاشتن ریزش قیمت‌های فروش آپارتمان در دو ماه پی‌درپی مرداد و شهریور اکنون وارد فاز انتقال هیجان از سمت تقاضا به سمت عرضه شده است.
  بازار مسکن تهران  وام و تسهیلات مسکن
پیش‌فروش آپارتمان در انتظار قانون کارآمد
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ / ...
پیش‌فروش آپارتمان در انتظار قانون کارآمد
مسکوت ماندن چندین ماهه طرح اصلاح قانون پیش فروش ساختمان در مجلس، بالاخره صدای انبوه‌سازان را درآورد و آنها طی نامه‌ای به ریاست قوه قضاییه خواستار تسریع در روند بررسی این طرح شدند،
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ / اقتصادی
روندهای جدید در بازار مسکن
گزارش تحولات بازار مسکن در ایستگاه پایانی فصل تابستان نشان می‌دهد: با کاهش مجدد قیمت اسمی مسکن برای دومین ماه پیاپی، میانگین قیمت هر مترمربع آپارتمان در شهر تهران به کانال ۱۲ میلیون تومان بازگشت. بازار معاملات خرید و فروش مسکن شهریورماه امسال و در ادامه ریزش قیمت مسکن در مردادماه امسال برای دومین بار پس از گذشت ۴۵ ماه، کاهش قیمت اسمی مسکن را در شهر تهران تجربه کرد.
تابناک / ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ / اقتصادی
وضعیت بازار مسکن مناطق ۴ و ۵ تهران
بازار معاملات خرید و فروش مسکن در مصرفی‌ترین مناطق شهر تهران در حال حاضر با تنوع قابل قبولی از فایل‌های فروش آپارتمان مواجه شده است.
تازه ترین قیمت آپارتمان در تهران/ شیب نزولی قیمتها ادامه دارد
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ / اقتصادی
تازه ترین قیمت آپارتمان در تهران/ شیب نزولی قیمتها ادامه دارد
دنیای اقتصاد نوشت: بررسی‌های میدانی «دنیای اقتصاد» از وضعیت بازار معاملات خرید و فروش آپارتمان‌های مسکونی از ادامه کاهش قیمت‌های پیشنهادی بخش قابل‌توجهی از واحدهای مسکونی عرضه شده به بازار حکایت دارد