شنبه, ۲۹ شهریور, ۱۳۹۹ / 19 September, 2020
قانون دسترسی آزاد به اطلاعات
تذکر به وزیر نیرو به دلیل استنکاف از اجرای قانون دسترسی آزاد به اطلاعات
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / حسینعلی حاجی دلیگانی / نماینده مردم شاهین شهر / مجلس شورای اسلامی / فارس
تذکر به وزیر نیرو به دلیل استنکاف از اجرای قانون دسترسی آزاد به اطلاعات
نماینده مردم شاهین شهر در مجلس به وزیر نیرو به خاطر عدم اجرای احکام قانون دسترسی آزاد به اطلاعات توسط دستگاه‌های زیر مجموعه آن وزارتخانه تذکر داد.
راه دسترسی آزاد به اطلاعات چگونه هموار شد؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / حسین انتظامی / کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات / وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
راه دسترسی آزاد به اطلاعات چگونه هموار شد؟
ایرنا نوشت: قانون دسترسی آزاد به اطلاعات مهمترین قانونی است که در این درباره در کشور تصویب شده و با شفاف‌سازی به همه شهروندان امکان دسترسی به اطلاعات را می‌دهد. این قانون نه ‌تنها دارویی در مبارزه با فساد بلکه کیمیایی در حل بخش عمده‌ای از مسائل و مشکلات کشور و پاسخ به ابهامات و سوالات آحاد مردم به شمارمی آید که با تدبیر دولت دوازدهم برای دستیابی به امید محقق شد.
میانگین پاسخگویی به درخواست‌های مردم چند روز است؟
۱۳۹۹/۰۲/۰۳ / قانون دسترسی آزاد به اطلاعات
میانگین پاسخگویی به درخواست‌های مردم چند روز است؟
مجموع درخواست‌های مردم از دستگاه‌های فعال در سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات در حالی اکنون به ۱۵ هزار و ۳۱۰ مورد رسیده است که دستگاه‌ها ۸۵% این درخواست‌ها را در میانگین زمانی ۴۶ روز پاسخ داده‌اند.
۱۳۹۸/۱۰/۰۵ / استانی-سیاسی / قانون دسترسی آزاد به اطلاعات / قانون انتشار و دسترسی آزاد / توسعه / مدیریت منابع انسانی / قانون / دیوان عدالت اداری / سازمان بازرسی کل کشور / شهرداری
سیستم اداری باید پویا و نوآور باشد
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری بوشهر گفت: سیستم اداری ما باید پویا و نوآور باشد که می‌طلبد مدیران اهتمام جدی به این موضوع داشته باشند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۰
اعتراف به شکست 18 ساله
گروه ایران و جهان - روزنامه واشنگتن پست آمریکا با دسترسی به اسناد جدیدی از جنگ 18 ساله این کشور در افغانستان، وضعیت ایالات متحده در این جنگ را به مثابه بازیگری گرفتار و بدون استراتژی تشبیه کرده است. طبق تحلیل این اسناد، دولت‌های جورج بوش و باراک اوباما هر دو برنامه‌های متعارضی را در قبال جنگ افغانستان دنبال می‌کردند که خروجی آن شکست هر دو در اهدافشان بوده است. به گزارش واشنگتن پست، شروع حمله آمریکا به افغانستان دلایل واضحی داشت؛ نابودی القاعده، سرنگونی طالبان و جلوگیری از واقعه یازده سپتامبر. پس از شش ماه از شروع جنگ، آمریکا تقریباً به تمامی اهداف خود رسیده بود به طوری که بخش قابل ملاحظه‌ای از رهبران طالبان و القاعده را کشته، اسیر و یا وادار به مخفی شدن کرده و حکومت طالبان نیز سقوط کرده بود. …
۱۳۹۸-۰۹-۱۰
شفافیت اقتصادی، مهم‌ترین دغدغه شهروندان
نخستین گزارش ملی درباره رعایت قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات طبق قانون هفته گذشته به مجلس ارسال شد. نکته عجیب در این گزارش، استفاده نادرست از قانون دسترسی آزاد به اطلاعات از طرف شهروندان و در عین حال پاسخ‌های نامربوط از طرف سازمان‌ها و نهادها هم است.
۱۳۹۸/۰۸/۰۲ / شهرداری تهران / همایش ملی زیست بوم / تهران / قانون دسترسی آزاد به اطلاعات / بهاره آروین
شهرداری تمام شیشه‌ای؛ راه ورود همگان به حل مسائل شهر
بهاره آروین در همایش ملی زیست‌بوم دسترسی همگانی به اطلاعات، از طرح شهرداری تمام شیشه‌ای و تلاش برای نظارت همگانی می‌گوید.
۱۳۹۸/۰۸/۰۱ / وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / حسین انتظامی / قانون دسترسی آزاد به اطلاعات
انتشار اطلاعات دستگاه‌های رسمی از حاکمیت جعلی‌ها جلوگیری می‌کند
تهران- ایرنا- دبیر کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات با تاکید بر اینکه هر چقدر دستگاه‌های رسمی اطلاعات بیشتری منتشر کنند مانع حاکمیت فیک‌ها (اخبار نادرست) می‌شوند، گفت: بر این اساس مردم یاد می‌گیرند سواد خود را در این زمینه افزایش دهند و برای کسب صحت اطلاعات به راستی‌آزمایی بپردازند که یکی از اهداف کمیسیون فرهنگ‌سازی در این حوزه است.
۱۳۹۸/۰۷/۱۷ / قانون دسترسی آزاد به اطلاعات
۵ دستگاهی که بیشترین درخواست اطلاعات را دارند
دبیرخانه کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات اسامی پنج دستگاهی که بیشترین درخواست اطلاعات را دارند را اعلام کرد.
۱۳۹۸-۰۶-۱۲
کابوس شفافیت
پنهان‌کاری برخی از نهادهای دولتی، تمامی ندارد. هفدهم تیر سال 96 بود که سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات به صورت رسمی رونمایی شد تا حداکثر 10 روز بعد از این افتتاحیه، سازمان‌ها و نهادها اطلاعات خود را در دسترس مردم قرار دهند. اما حالا که بیش از دو سال از موعد مقرر می‌گذرد، بر اساس گزارش‌ها، 659 دستگاه، همچنان از قانون دسترسی آزاد به اطلاعات شانه خالی می‌کنند.
۱۳۹۸/۰۶/۰۹
اسامی نهادهایی که از قانون دسترسی آزاد به اطلاعات شانه خالی می‌کنند
همشهری آنلاین: مطابق اطلاعات سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات از مجموع ۱۳۰۰ دستگاه مشمول این قانون، تاکنون ۶۴۱ دستگاه با پیوستن به سامانه مذکور خود را برای شفافیت و پاسخگویی به مردم مهیا کرده‌اند.
۱۳۹۸/۰۳/۰۷ / قانون دسترسی آزاد به اطلاعات / کتاب «حق دسترسی به اطلاعات»
انتشار کتاب «حق دسترسی به اطلاعات»
کتاب «حق دسترسی به اطلاعات» از سوی دفتر مطالعات و برنامه ریزی رسانه ها منتشر شد.
۱۳۹۸/۰۳/۰۱ / حمید جلالوندی / دفتر ارزیابی سازمان محیط زیست / سازمان محیط زیست / فرزاد علیزاده / آشوراده
عدم تمکین سازمان محیط زیست به قانون/ جلالوندی به دادگاه پاسخ بدهد
مدیرکل دفتر ارزیابی سازمان محیط زیست که برخلاف قانون دسترسی آزاد به اطلاعات از ارائه مطالعات ارزیابی طرح گردشگری آشوراده به فعالان محیط زیست خودداری کرده بود به دادگاه احضار شد.
۱۳۹۸/۰۱/۲۴
اعلام فهرست جمعیت‌های ملی اهدا کننده کمک به سیل‌زدگان کشور
در راستای اهمیت و تحقق قانون دسترسی آزاد به اطلاعات، فهرست جمعیت‌های ملی اهدا کننده کمک به سیل‌زدگان کشور از سوی سازمان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، بر روی…
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •