دوشنبه, ۶ بهمن, ۱۳۹۹ / 25 January, 2021
قاچاق دام
صادرات دام در دام سیاستی
۳۸ ساعت قبل
صادرات دام در دام سیاستی
تبعات سیاست‌های ممنوعیت‌زا در حوزه صادرات دام چیست؟ طی سه سال اخیر سیاست‌گذار تلاش کرد از مسیر ممنوع کردن صادرات دام زنده، بازار داخلی گوشت را تنظیم کند؛ اما این سیاست نه‌تنها باعث از دست رفتن درآمدهای ارزی و بازارهای هدف شده، بلکه از جهش قیمت گوشت هم جلوگیری نکرده است. یکی دیگر از ترکش‌های این رویکرد سیاستی، قاچاق دام زنده از کشور طی سال‌های اخیر بوده است. یک سیاست برد-برد برای تولید دام و بازار گوشت داخلی، بازگشایی دروازه صادرات است تا به واسطه «احیای انگیزه برای تولید بیشتر»، تعادل نسبی در بازار گوشت قرمز برقرار شود.
باید تبعات قاچاق دام زنده به گوش مسئولان برسد
۴۵ ساعت قبل
باید تبعات قاچاق دام زنده به گوش مسئولان برسد
کاشفی، عضو هیات رئیسه اتاق ایران با اشاره به تبعات قاچاق دام زنده، درباره لزوم ازسرگیری صادرات دام از مجاری قانونی، گفت: باید تحلیل مناسبی درباره لزوم صادرات دام زده، پیامدهای قاچاق دام و همچنین رابطه صادرات دام و بازار گوشت قرمز داخلی به دولت و دستگاه‌های مسئول ارائه و نظر مساعد آنها جلب شود.
افزایش سرقت گوسفند / دزدها گوسفندان را قاچاق می‌کنند!
۵ روز قبل / اتحادیه گوشت گوسفندی / سرقت دام / سرقت گوسفند / قاچاق دام / گوسفند
افزایش سرقت گوسفند / دزدها گوسفندان را قاچاق می‌کنند!
«دامداری‌ها و آغل‌ها ناامن شده است و سرقت دام بالا گرفته است.» این جمله را بسیاری از دامداران و عشایر به زبان می‌آورند و می‌گویند یک شبه تمام سرمایه و دارایی‌شان به باد می‌رود. آنها به زنان سرپرست خانواری اشاره می‌کنند که همه دار و ندارشان چند گوسفند و بز بوده است که دزدها شبانه ربوده‌اند. نوشته افزایش سرقت گوسفند / دزدها گوسفندان را قاچاق می‌کنند! اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
بستن مسیرهای قانونی قاچاق دام را چندین برابر کرد/ مصرف گوشت قرمز ۴۵ درصد کاهش یافت
۱۳۹۹/۱۰/۳۰ / تنظیم بازار / رشد / نرخ ارز / افزایش نرخ ارز / قاچاق دام
بستن مسیرهای قانونی قاچاق دام را چندین برابر کرد/ مصرف گوشت قرمز ۴۵ درصد کاهش یافت
ایلنا: کارشناسان عدم حمایت از دامداران، افزایش نرخ ارز و بسته بودن مسیرهای قانونی را از دلایل اصلی رشد قاچاق دام می‌دانند.
آتش جنایت در کوه‌های خلج!
۱۳۹۹/۱۰/۲۷
آتش جنایت در کوه‌های خلج!
آخرین آمار مبتلایان «کووید-۱۹»/ زورگیران قم در تهران دستگیر شدند/ دستگیری سارق حرفه‌ای منزل در محله قائم/ دستگیری سارقی که با تجهیزات نظامی سرقت می‌کرد/ قاچاق دام زنده با اتوبوس مسافربری!/ سرقت‌های زوج تبهکار از زنان سالخورده/ آتش جنایت در کوه‌های خلج!/ ۲۰۰۰ سلاح شکاری تقویت شده کشف شد/ کشف دارو‌های قاچاق در تهران
دام های آذربایجان غربی پلاک کوبی می شوند/ ضرورت صنعتی سازی دامداری ها
۱۳۹۹/۱۰/۲۷
دام های آذربایجان غربی پلاک کوبی می شوند/ ضرورت صنعتی سازی دامداری ها
ارومیه- جلیلی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از پلاک کوبی دام ها با هدف جلوگیری از قاچاق دام در استان خبر داد.
دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان خبر داد: 
افزایش ۵ برابری قاچاق دام در کردستان
۱۳۹۹/۱۰/۲۷ / قاچاق دام / ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز
دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان خبر داد: افزایش ۵ برابری قاچاق دام در کردستان
دبیر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان آذر ۱۶ هزار و ۲۶۹ راس احشام قاچاق در استان کشف شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۷۳ درصد رشد داشته است.
افزایش ۵ برابری قاچاق دام در کردستان
۱۳۹۹/۱۰/۲۷ / قاچاق / قاچاق کالاو ارز / قاچاق دام
افزایش ۵ برابری قاچاق دام در کردستان
سنندج - دبیر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان آذر ۱۶ هزار و ۲۶۹ راس احشام قاچاق در استان کشف شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۷۳ درصد رشد داشته است.
هر کیلو شقه گوسفندی چقدر است؟
۱۳۹۹/۱۰/۲۵ / قاچاق دام / صادرات دام / قیمت گوشت / اتحادیه گوشت گوسفندی
هر کیلو شقه گوسفندی چقدر است؟
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی گفت: با توجه به بارش برف و مسدود شدن راه ها و کنترل مرزهای کشور، قاچاق دام رونقی ندارد.
قیمت بالای دام در کشورهای همسایه عمده علت قاچاق دام است
۱۳۹۹/۱۰/۲۰ / استانی-سیاسی / نهاده‌های دامی / قیمت بالای دام / قاچاق دام
قیمت بالای دام در کشورهای همسایه عمده علت قاچاق دام است
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: سالانه شاهد قاچاق دام از مرزهای استان هستیم.
دلالان سالانه بیش از ۴ هزار میلیارد تومان از صنعت دامداری به جیب می‌زنند
۱۳۹۹/۱۰/۱۳ / اتحادیه گوشت قرمز / قاچاق
دلالان سالانه بیش از ۴ هزار میلیارد تومان از صنعت دامداری به جیب می‌زنند
مدیرعامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت:گردش مالی صنعت دامداری ۴۳ هزار و ۳۵۹ میلیارد تومان است که بدون در نظر گرفتن سود خرده فروشی بیش از ۱۰درصد یعنی ۴۳۳۹ میلیارد تومان نصیب دلالان می‌شود که به مراتب بیشتر از قاچاق دام است.
۱۳۹۹/۱۰/۱۳
ثبات در بازار گوشت قرمز
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی از ثابت در بازار گوشت قرمز خبر داد و گفت: در دو هفته اخیر قیمت‌ها بدون تغییر مانده است. به گزارش ایلنا، علی‌اصغر ملکی درباره آخرین وضعیت قیمت و عرضه گوشت قرمز در بازار، اظهار کرد: تغییر قیمت گوشت قرمز در بازار تغییر محسوسی نداشته است و می‌توان گفت در دو هفته اخیر این کالا با قیمتی ثابت عرضه شده است.ملکی در پاسخ به این پرسش که آیا همچنان قاچاق دام از مرزهای غربی به دلیل بارش برف متوقف است، گفت: گزارش‌ها نشان می‌دهد قاچاق از مرزهای غربی به دلیل نامساعد بودن هوا بسیار محدود یا کاملا متوقف شده است.وی معتقد است؛ در صورت ادامه تولید در سطح مناسب، ادامه طرح پلاک کوبی سازمان دامپزشکی کشور و نظارت سختگیرانه‌تر بر جابه جایی دام‌ها و قاچاق می‌توان به ادامه ثبات در بازار گوشت قرمز …
ثبات در بازار گوشت قرمز/ هر کیلوگرم شقه گوسفندی ۱۱۵ هزار تومان
۱۳۹۹/۱۰/۱۲ / بارش برف / گوشت قرمز / سازمان دامپزشکی / گوشت گوسفندی / قاچاق دام
ثبات در بازار گوشت قرمز/ هر کیلوگرم شقه گوسفندی ۱۱۵ هزار تومان
ایلنا: رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی از ثابت در بازار گوشت قرمز خبر داد و گفت: در دو هفته اخیر قیمت‌ها بدون تغییر مانده و هم اکنون هر کیلوگرم شقه گوسفندی بدون دنبه با…
جریمه ۲ میلیارد و ۸۱۵ میلیون ریالی برای قاچاق دام
۱۳۹۹/۱۰/۰۹ / مدیرکل تعزیرات حکومتی استان البرز
جریمه ۲ میلیارد و ۸۱۵ میلیون ریالی برای قاچاق دام
ایلنا: مدیرکل تعزیرات حکومتی استان البرز از جریمه ۲ میلیارد و ۸۱۵ میلیون ریالی پرونده قاچاق دام در البرز خبر داد.
۱۳۹۹/۱۰/۰۷
برف‌ قاچاق دام را مختل کرد؛ عرضه در داخل افزایش یافت
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی معتقد است؛ مختل شدن قاچاق دام از مرزهای غربی کشور به دلیل بارش برف، عرضه دام را در داخل افزایش داده که نتیجه آن شیب نزولی قیمت گوشت قرمز در بازار است.علی اصغر ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره آخرین وضعیت قیمت و عرضه گوشت قرمز در بازار گفت: عرضه دام در کشور در سطح مطلوبی در حال انجام است که موجب روند نزولی قیمت گوشت قرمز در بازار شده است.وی ادامه داد: بخشی از افزایش عرضه مربوط به افزایش تولید دام است، اما عامل مهم تاثیر گذار در کاهش قیمت این روزها مربوط به توقف قاچاق از مرزهلای غربی کشور می‌شود. به گفته ملکی، بارش برف سنگین در مرزهای غربی کشور که مهمترین منطقه قاچاق دام محسوب می‌شود، موجب شده کار قاچاقچیان مختل شود. رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی قیمت هر کیلوگرم شقه …
۱۳۹۹/۱۰/۰۴ / تنظیم بازار / قاچاق / گوشت / مبارزه با قاچاق کالا و ارز / وزارت صنعت معدن و تجارت
قاچاق دام چشمگیر نیست
براساس آمار اعلامی از سوی سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، قاچاق دام زنده از کشور به میزان یک دهم درصد است،
۱۳۹۹/۱۰/۰۴
قیمت گوشت گوسفندی ۱۰ هزار تومان کاهش یافت
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با بیان اینکه قیمت هر کیلوگرم شقه بدون دنبه با ۱۰ هزار تومان کاهش به ۱۱۵ هزار تومان رسیده است، گفت: بارش سنگین برف در آذربایجان غربی، قاچاق دام به عراق را ناممکن کرد. علی اصغر ملکی در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر با بیان اینکه قیمت هر کیلوگرم شقه بدون دنبه با ۱۰ هزار تومان کاهش به ۱۱۵ هزار تومان رسیده است، گفت: قیمت این کالا طی روزهای گذشته حدود ۱۰ هزار تومان کاهش یافته است. وی با اشاره به اینکه بحث عرضه و تقاضا در تعیین قیمت گوشت بسیار موثر است، اظهار کرد: بازار گوشت با رکود مواجه و تقاضا کاهش و عرضه افزایش یافته است.
قاچاق 99 هزار راس دام زنده از کشور در 7 ماه ابتدای امسال
۱۳۹۹/۱۰/۰۳ / مبارزه با قاچاق کالا و ارز / قاچاق دام زنده
قاچاق 99 هزار راس دام زنده از کشور در 7 ماه ابتدای امسال
سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به اینکه قاچاق دام زنده از کشور به میزان یک دهم درصد است، گفت: در 7 ماه ابتدای امسال در مجموع 99 هزار راس دام از کشور خارج شد.
قاچاق دام، علت افزایش قیمت گوشت قرمز نیست
۱۳۹۹/۱۰/۰۳ / علی صفر ماکنعلی / قیمت گوشت / قاچاق دام / سازمان دامپزشکی کشور
قاچاق دام، علت افزایش قیمت گوشت قرمز نیست
رئیس سازمان دامپزشکی ایران گفت: در حال حاضر ۶۷ میلیون رأس گوسفند و بز در کشور وجود دارد که نسبت به پارسال بیش از ۲۵ درصد افزایش داشته است.
کشف ۷۳ هزار راس دام قاچاق در مناطق صفر مرزی
۱۳۹۹/۱۰/۰۳ / شورای عالی امنیت ملی / شورایعالی امنیت ملی / خلیج‌فارس / عمان / عراق / مرزبانی ناجا / صادرات دام
کشف ۷۳ هزار راس دام قاچاق در مناطق صفر مرزی
جانشین فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به کشف ۷۳هزار راس دام قاچاق از ابتدای سال گفت:اطلاعات ما، قاچاق دام ماده را با اهداف آسیب رساندن به تولید داخل تایید می‌کند، اما در عمل و کشفیات این دیده نشده است.
۱۳۹۹/۱۰/۰۱
مدیرکل تعزیرات یزد اعلام کرد
اجرای حکم ۱.۱ میلیاردی پرونده «قاچاق دام زنده»مدیرکل تعزیرات حکومتی استان یزد از اجرای حکم پرونده ۱.۱ میلیارد ریالی قاچاق دام زندهخبر داد.به گزارش ایلنا به نقل از اداره کل روابط عمومی و تشریفات سازمان تعزیرات حکومتی، علی اکبر مختاری مدیرکل تعزیرات حکومتی استان یزد اظهار کرد: عوامل گشتی یگان عملیاتی نیروی انتظامی در بازرسی از یک دستگاه کامیون، موفق به کشف ۷۵ راس گوسفند به ظن قاچاق شدند و گزارش آن را به شعبه ویژه قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی شهرستان اردکان ارسال کردند.وی افزود: در نهایت با احراز تخلف، متهم به دلیل مباشرت در قاچاق (حمل دام خارج از ضوابط تعیینی دولت) به ضبط احشام به نفع دولت و پرداخت یک میلیارد و ۱۲۷ میلیون ریال جزای نقدی محکوم که این حکم اجرا و جریمه به خزانه واریز شد.
اجرای حکم ۱.۱ میلیاردی پرونده "قاچاق دام زنده"
۱۳۹۹/۰۹/۳۰
اجرای حکم ۱.۱ میلیاردی پرونده "قاچاق دام زنده"
ایلنا: مدیرکل تعزیرات حکومتی استان یزد از اجرای حکم پرونده ۱.۱ میلیارد ریالی "قاچاق دام زنده" خبر داد.
کشف محموله های دام و طیور قاچاق در آستارا
۱۳۹۹/۰۹/۳۰
کشف محموله های دام و طیور قاچاق در آستارا
فرمانده انتظامی بندر مرزی آستارا از کشف چندین محموله قاچاق دام و طیور از مبادی ورودی مرزی و بین استانی در این شهرستان خبر داد.
کاهش تقاضا در بازار گوشت/ بارش برف، قاچاق دام را محدود کرد
۱۳۹۹/۰۹/۲۹
کاهش تقاضا در بازار گوشت/ بارش برف، قاچاق دام را محدود کرد
ملکی، رئیس اتحادیه توزیع کنندگان گوشت گوسفندی تهران از کاهش تقاضا در بازار گوشت خبر داد و گفت: با توجه به بارش برف در مناطق مرزی و مشکلات خروج دام، قاچاق محدود شده است.
کاهش ۱۰ هزار تومانی قیمت گوشت در بازار
۱۳۹۹/۰۹/۲۲
کاهش ۱۰ هزار تومانی قیمت گوشت در بازار
با توجه به کاهش تقاضا در اواسط ماه و کنترل نسبی قاچاق دام از مرزهای کشور، نوسان چندانی در بازار متصور نیستیم. هر چند وقوع بارش و اختلال در حمل و نقل دام به تهران بر نوسان قیمت بازار دامن می‌زند.
توقیف ۵خودروی حامل گوشت و دام غیر مجاز در سمنان/۵ نفر دستگیر شدند
۱۳۹۹/۰۹/۱۳ / ماموران انتظامی / سردار عبدالله حسنی / سمنان / نیروی انتظامی سمنان / قاچاق دام
توقیف ۵خودروی حامل گوشت و دام غیر مجاز در سمنان/۵ نفر دستگیر شدند
سمنان- فرمانده انتظامی استان سمنان از توقیف پنج خودروی حامل گوشت و دام غیر مجاز در استان خبر داد و گفت: در این ارتباط پنج نفر دستگیر شدند.
ممنوعیت صادرات دام راه حل تنظیم بازار گوشت نیست/نیازمند یک راهکار اساسی هستیم
۱۳۹۹/۰۹/۱۱ / موسی رهنمایی / سازمان نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی کشور / قاچاق دام / گوشت قرمز / قیمت گوشت
ممنوعیت صادرات دام راه حل تنظیم بازار گوشت نیست/نیازمند یک راهکار اساسی هستیم
قائم مقام نظام صنفی کشاورزی با بیان اینکه ممنوعیت صادرات دام راهکار مناسبی برای کنترل بازار گوشت قرمز نیست،گفت: قاچاق را تایید نمی کنم اما برای تنظیم بازار گوشت باید راهکار اساسی اندیشید.
کامیون حامل دام قاچاق توقیف شد
۱۳۹۹/۰۹/۱۱ / استانی-اجتماعی / قاچاق دام / نیروی انتظامی
کامیون حامل دام قاچاق توقیف شد
جانشین فرمانده انتظامی لرستان از توقیف یک دستگاه خودرو کامیون و کشف ۹۰ راس دام قاچاق از نوع گوساله در چگنی خبر داد.
ببینید | داستانی عجیب از گوسفندهایی که مسافر فرنگ می‌شوند!
۱۳۹۹/۰۹/۱۰ / گوسفند / دام - دامپروری
ببینید | داستانی عجیب از گوسفندهایی که مسافر فرنگ می‌شوند!
داستان پُرماجرای قاچاق دام زنده از مرزهای استان ایلام را ببینید. منبع: تسنیم
قاچاق دام سفید ایران از میاندواب به کشور عراق
۱۳۹۹/۰۹/۰۹
قاچاق دام سفید ایران از میاندواب به کشور عراق
ملکی، رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با رد قاچاق دام از میاندواب به کشورهای عربی، سیر قاچاق از این خطه از کشور را مخصوص کریدور عراق دانست که خواهان دام سفید ایران است.
قاچاق دام زنده و مضرات اقتصادی آن
۱۳۹۹/۰۹/۰۸ / وزارت جهاد کشاورزی / سیستان و بلوچستان / دام و طیور / ریاست سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان / اختصاصی ایرنا / قاچاق
قاچاق دام زنده و مضرات اقتصادی آن
زاهدان- ایرنا- قاچاق دام پدیده‌ای نام آشنا که مرزهای کشور را با خود درگیر کرده این روزها در شرق کشور و حوزه سیستان‌وبلوچستان با شیبی تندتر از گذشته در تحولات اقتصادی و کمبود و گرانی گوشت قرمز کشور موثر است.
قاچاق گوشت در سکوت ادامه دارد؛ دامهای کرمان به کشورهای عربی می روند
۱۳۹۹/۰۹/۰۴
قاچاق گوشت در سکوت ادامه دارد؛ دامهای کرمان به کشورهای عربی می روند
کرمان– قاچاق دامهای سبک استان کرمان به کشورهای عربی ادامه دارد اما مردم این روزها با کمبود و گرانی گوشت قرمز مواجه شده اند.
قاچاق دام و جزای نقدی دو میلیاردی در کردستان
۱۳۹۹/۰۹/۰۲ / قاچاق دام زنده / سازمان تعزیرات حکومتی
قاچاق دام و جزای نقدی دو میلیاردی در کردستان
ایلنا: مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کردستان گفت: متهمین پرونده قاچاق دام ۲ میلیارد ریال جریمه شدند.
قاچاقچیان دام ۲.۵ میلیارد ریال جریمه شدند
۱۳۹۹/۰۹/۰۲ / استانی-سیاسی / سازمان تعزیرات / قاچاق دام زنده
قاچاقچیان دام ۲.۵ میلیارد ریال جریمه شدند
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کردستان گفت: متهمین پرونده قاچاق دام ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال جریمه شدند.
خروج میلیاردی سرمایه‌های ملی با قاچاق دام؛ قوانینی که بازدارنده نیست
۱۳۹۹/۰۹/۰۲
خروج میلیاردی سرمایه‌های ملی با قاچاق دام؛ قوانینی که بازدارنده نیست
ارومیه- سال‌ها است در سایه بی‌تدبیری و غفلت مسئولان با وجود اجرای طرح پلاک کوبی دام همچنان شاهد رشد روز افزون قاچاق دام و خروج سرمایه‌های میلیاردی از مرزهای کشور هستیم.
اختلاف قیمت، کولبران را برای قاچاق دام وسوسه می کند
۱۳۹۹/۰۹/۰۱ / اتحادیه گوشت گوسفندی / علی اصغر ملکی / قاچاق دام / قیمت گوشت
اختلاف قیمت، کولبران را برای قاچاق دام وسوسه می کند
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی گفت:اختلاف قیمت دام، باعث ایجاد وسوسه برای قاچاق می شود چرا که قیمت دام در کشور ما ۲ میلیون تومان است و آن سوی مرزها ۸ تا ۹ میلیون تومان پول بابت آن می دهند.
توقیف بزرگترین محموله قاچاق دام زنده به کشورهای حوزه خلیج فارس
۱۳۹۹/۰۹/۰۱ / علی صالحی / دادگستری هرمزگان / دام و طیور
توقیف بزرگترین محموله قاچاق دام زنده به کشورهای حوزه خلیج فارس
بندرعباس - رئیس کل دادگستری هرمزگان از توقیف بزرگترین محموله دام زنده قاچاق به کشورهای حوزه خلیج فارس و کشف یک هزار و دویست و چهل شش رأس دام در این رابطه خبر داد.
قیمت عجیب گوسفند ایرانی آن سوی مرزها
۱۳۹۹/۰۹/۰۱ / بازار گوشت / قیمت گوشت / گوشت
قیمت عجیب گوسفند ایرانی آن سوی مرزها
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی درباره آخرین وضعیت قاچاق دام گفت: به سبب گستردگی مرزنشینی، در برخی نقاط گاها اختلاف چندبرابری قیمت دام، کوله‌بران را وسوسه می‌کند که ۱ تا ۳ راس دام را با خود ببرند چرا که قیمت کنونی هر دام در کشور ما ۲ میلیون تومان است و آن سوی مرزها ۸ تا ۹ میلیون تومان پول بابت دام‌های ایرانی می‌دهند. نوشته قیمت عجیب گوسفند ایرانی آن سوی مرزها اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
موج گرانی در بازار گوشت اصفهان؛ مردم قدرت خرید ندارند
۱۳۹۹/۰۸/۲۹
موج گرانی در بازار گوشت اصفهان؛ مردم قدرت خرید ندارند
اصفهان- عده ای می گویند دامداران مقصرند و عده ای دیگر صورت مسئله را پاک می کنند و اعتقاد دارند که گرانی‌های گوشت مرتبط با قاچاق دام است؛ هر چه که باشد این روزها این فرآورده مهم از سبد غذایی اصفهانی‌ها رخت بر بسته است.
کرمی: نگذاریم گوشت از سفره طبقه محروم برود
۱۳۹۹/۰۸/۲۷ / دادستان کرمانشاه / قاچاق دام / افزایش قیمت گوشت / کرمانشاه / استانی-اجتماعی
کرمی: نگذاریم گوشت از سفره طبقه محروم برود
دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه به همه دستگاه های ذیربط استان دستور داد تا اقدام پیشگیرانه لازم را به منظور جلوگیری از قاچاق دام و افزایش قیمت گوشت بکار گیرند.
دام های خوزستان زینت بخش سفره‌های عراقی
۱۳۹۹/۰۸/۲۴ / گوشت قرمز / قاچاق / خوزستان
دام های خوزستان زینت بخش سفره‌های عراقی
اهواز-ایرنا- قاچاق دام در چند هفته اخیر از خوزستان به کشور عراق از مرز چذابه باعث نگرانی مسوولان استان و افزایش قیمت گوشت قرمز و کمبود این کالا در بازار استان شده است.
بازار گرم همسایه و خروج دام زنده
۱۳۹۹/۰۸/۲۴ / وزارت جهاد کشاورزی / کردستان / گوشت قرمز / دام و طیور / کالای قاچاق / مرزبانی
بازار گرم همسایه و خروج دام زنده
سنندج - ایرنا - گرمی بازارهای کشور همسایه منجر به افزایش روز افزون قاچاق دام از مرزهای غربی بویژه کردستان شده که این مساله علاوه بر خروج سرمایه ملی از کشور به یکی از عوامل گرانی گوشت در بازار داخلی تبدیل شده است.
سفره‌های مردم آب رفت؛ سهم بزرگ گرانی در سبد خانوار
۱۳۹۹/۰۸/۲۳
سفره‌های مردم آب رفت؛ سهم بزرگ گرانی در سبد خانوار
روند گرانی گوشت هر چند در حال توقف است اما به دلیل کاهش شدید قدرت خرید مردم همچنان سهم گوشت را باید از سبد خانوار کوچک و کوچک‌تر دید. در این بین به نظر می‌رسد نظام توزیع نهاده‌های دامی، نظارت، قاچاق دام و سوء مدیریت دولت، عوامل تعیین کننده‌ای برای کنترل وضعیت هستند.
قاچاق دام زنده به دلیل وجود رانت و زد و بندهای مختلف
۱۳۹۹/۰۸/۲۲
قاچاق دام زنده به دلیل وجود رانت و زد و بندهای مختلف
عسگری، نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به خروج دام از کشور بیان کرد: با وجود دستگاه‌های متولی، شاهد قاچاق دام هستیم درحالیکه با وجود این دستگاه‌ها جلوگیری از قاچاق دام زنده کار سختی نیست اما متاسفانه به دلیل وجود رانت و برخی زد و بندها، این اتفاق می‌افتد.
برخوردی جدی‌تری با قاچاق محصولات کشاورزی صورت گیرد
۱۳۹۹/۰۸/۲۲ / محمد علی طهماسبی / قاچاق کالا / قاچاق دام / وزارت جهاد کشاورزی
برخوردی جدی‌تری با قاچاق محصولات کشاورزی صورت گیرد
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: در حوزه کشاورزی آفاتی که در کشور مبدا وجود دارد از طریق قاچاق وارد کشور می‌شود و با قاچاق محصولات کشاورزی به کشور باید برخورد جدی تری صورت گیرد.
شیوخ عرب عامل گرانی گوشت گوسفندی در ایران؟!
۱۳۹۹/۰۸/۲۲
شیوخ عرب عامل گرانی گوشت گوسفندی در ایران؟!
قاچاق دام زنده گرچه در سال‌های قبل رواج داشت اما در ماه‌های اخیر با افزایش لحظه‌ای قیمت‌ها بیش از پیش اوج گرفته است و هر چند وقت یکبار خبرهایی مبنی بر عملیات‌های موفق نیروی انتظامی در جلوگیری از خروج دام زنده از رسانه‌های مختلف منتشر می‌شود.
۱۳۹۹/۰۸/۲۲
ریشه قاچاق معکوس دام
موضوع قاچاق دام از کشور یک بار دیگر محل بحث متولیان و دست‌اندرکاران صنعت دام قرار گرفت. آن‌طور که سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز عنوان کرده است میزان قاچاق دام زنده در مقایسه با جمعیت دام کشور قابل‌توجه نیست و در افزایش قیمت گوشت تاثیری ندارد. براین اساس، از 70 میلیون راس دام زنده حدود 17 میلیون راس دام سبک و سنگین کشتار شده است که اگر 300 هزار راس دام قاچاق شده باشد، تاثیر چندانی روی بازار ندارد.
توقیف ۵۰۰ هزار دستگاه استخراج ارز دیجیتال
۱۳۹۹/۰۸/۲۱ / رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز / قاچاق دام / سازمان صدا وسیما / ماینر / دستگاه استخراج رمز ارز / ارز دیجیتال / ارز دیجیتالی
توقیف ۵۰۰ هزار دستگاه استخراج ارز دیجیتال
رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از بررسی و تصویب آخرین مقررات مربوط به تعیین تکلیف پرونده‌های بلاتکلیف در حوزه رمزارزها خبر داد و گفت: حدود ۵۰۰ هزار دستگاه استخراج ارز دیجیتال توقیف شده است.
ببینید: گوسفندها رو لب مرز، متوقف کردیم!
۱۳۹۹/۰۸/۲۱ / کاریکاتور / دام - دامپروری / قاچاق
ببینید: گوسفندها رو لب مرز، متوقف کردیم!
ستاد تنظیم بازار گفته با توجه به افزایش قاچاق دام زنده از استان‌های مرزی، هرگونه خروج دام زنده از استان‌ها تنها با ارائه مجوز رسمی از سازمان دامپزشکی انجام خواهد شد...خبری که سوژه مهدی عزیزی در خبرآنلاین شد.
(ویدئو) قاچاق دام به کشور‌های عربی!
۱۳۹۹/۰۸/۲۱ / قاچاق دام / گوسفند / عمان / هرمزگان
(ویدئو) قاچاق دام به کشور‌های عربی!
مشکل دیگری که جان دریابانان را به خطر انداخته و کسی هم پاسخگو نیست این است که قاچاقچیان از منور‌های آتش زا که قدرت تخریب بسیار بالایی دارد علیه دریابانان استفاده می‌کنند که تاکنون باعث شهادت و مجروح شدن و حتی قطع عضو نیرو‌های دریابانی شده است.
مرزهای آذربایجانی غربی گذرگاهی برای دام قاچاق
۱۳۹۹/۰۸/۲۱ / آذربایجان غربی / کشاورزی / ارومیه / دام و طیور / عراق
مرزهای آذربایجانی غربی گذرگاهی برای دام قاچاق
ارومیه- ایرنا- آذربایجان‌غربی که ۹۶۷ کیلومتر مرز با سه کشور دارد و همواره از این امر به عنوان مزیت اساسی برای توسعه منطقه نام برده می‌شد، این روزها درگیر قاچاق دام و احشام به عنوان نتیجه نامیمون این مرز طولانی است که سبب افزایش قیمت اقلام مرتبط در داخل و ثروت بادآورده برای تنها افرادی خاص می‌شود.
قاچاق سالانه ۶۰ هزار راس دام از کشور/ رئیس سازمان دامپزشکی: ۶۷ میلیون گوسفند و بُز داریم
۱۳۹۹/۰۸/۲۱
قاچاق سالانه ۶۰ هزار راس دام از کشور/ رئیس سازمان دامپزشکی: ۶۷ میلیون گوسفند و بُز داریم
سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: بیشترین آمار کشفیات قاچاق دام زنده در سال ۶۰ هزار راس است و ۱۲ برابر شدن کشفیات قاچاق دام زنده را نمی‌پذیریم.
گوشت در بازار تهران روند کاهشی پیدا کرد؛ بررسی دلایل افت قیمت
۱۳۹۹/۰۸/۲۱
گوشت در بازار تهران روند کاهشی پیدا کرد؛ بررسی دلایل افت قیمت
تهران- قیمت گوشت قرمز در بازار تهران پس از یک دوره ثبات و سپس افزایش ۲۰ الی ۳۰ هزار تومانی، حال ۱۰ الی ۱۵ هزار تومان ارزان شده است و بسیاری این موضوع را به جدی گرفتن نظارت مسئولان مرتبط می‌دانند و گروهی دیگر مقابله با قاچاق دام و عرضه بیشتر را اصل اساسی می‌پندارند.
مقابله جدی با قاچاق دام در استان سمنان/ جابجایی دام بدون پلاک ممنوع است
۱۳۹۹/۰۸/۲۰
مقابله جدی با قاچاق دام در استان سمنان/ جابجایی دام بدون پلاک ممنوع است
سمنان- معاون سیاسی و امنیتی استاندار سمنان درباره راهکارهای مقابله با قاچاق دام در سطح استان، گفت: یکی از طرح‌های اجرایی در این حوزه پلاک کوبی است که این طرح توسط جهاد در حال اجرا بوده و باید اهمیت آن به دامداران اطلاع رسانی شود.
خروج دام بدون مجوز سازمان دامپزشکی قاچاق محسوب می شود
۱۳۹۹/۰۸/۲۰ / گوشت قرمز / قاچاق دام
خروج دام بدون مجوز سازمان دامپزشکی قاچاق محسوب می شود
بر اساس جدیدترین تصمیم ستاد تنظیم بازار، هرگونه خروج دام از استان‌ها،…
سیستان و بلوچستان گره‌گشای مشکل تامین گوشت کشور است
۱۳۹۹/۰۸/۱۸
سیستان و بلوچستان گره‌گشای مشکل تامین گوشت کشور است
زاهدان- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به قاچاق دام زنده به کشورهای مجاور، گره گرانی و کمبود بازار گوشت کشور تنها به دست این استان می‌تواند برطرف شود.
جلوی خروج دام را بگیرند قیمت گوشت قرمز 20 درصد ارزان می‌شود
۱۳۹۹/۰۸/۱۸ / استانی-اقتصادی / کرمانشاه / گوشت قرمز / قاچاق دام
جلوی خروج دام را بگیرند قیمت گوشت قرمز 20 درصد ارزان می‌شود
رئیس اتحادیه قصابان کرمانشاه معتقد است، اگر جلوی خروج دام از کشور گرفته شود، قیمت گوشت قرمز حداقل 20 درصد کمتر خواهد شد.
آخرین جزییات قیمت گوشت قرمز در بازار/ قاچاق دام، بازار داخلی را به چالش کشیده است
۱۳۹۹/۰۸/۱۷
آخرین جزییات قیمت گوشت قرمز در بازار/ قاچاق دام، بازار داخلی را به چالش کشیده است
ایلنا: رصد بازار گوشت قرمز نشان می‌دهد قیمت این کالا نسبت به هفته گذشته کاهش 2 هزار تومانی داشته ، با این حال میزان کاهش قیمت کمتر از انتظارها است.
جزییاتی از وضعیت قیمت و واردات گوشت
۱۳۹۹/۰۸/۱۵ / گمرک ایران / مرکز آمار / مقام معظم رهبری / ایران
جزییاتی از وضعیت قیمت و واردات گوشت
واردات گوشت امسال ۷۵ درصد کاهش داشته و این دلیل اصلی افزایش قیمت این کالا نیست و قاچاق دام زنده، افزایش قیمت نهاده‌های تولید و عدم مدیریت واحد از جمله دلایلی است که برای افزایش قیمت مطرح می‌شود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •