پنجشنبه, ۱۵ خرداد, ۱۳۹۹ / 4 June, 2020
قطع آب
تصاویر: بحران بی آبی در روستاهای آبادان
۲۹ ساعت قبل
تصاویر: بحران بی آبی در روستاهای آبادان
با شروع فصل گرما بسیاری از روستاهای آبادان با مشکل قطعی آب و یا کمبود شدید فشار آب مواجه شده اند. روستای تنگه ۳ از توابع آبادان با ۱۵۰۰ نفر جمعیت و ۳۷۵ خانوار می باشد که از چند سال قبل مشکل کمبود فشار آب داشته است و در ۶ ماه گذشته آب این روستا کاملا قطع است و آب‌رسانی به این روستا با تانکر هر چند روز یکبار صورت میپذیرد، این آب فقط برای شستشو می‌باشد و آب آشامیدنی را باید خریداری کنند. اهالی روستا در گرمای این روزهای منطقه و وضعیت و وضعیت قرمز کرونایی خوزستان، روز های سختی را میگذرانند و از کمبود آب برای حمام و شستشو گلایه دارند.
۲ روز قبل
قطعی یک هفته‌ای آب شرب در ندامتگاه تهران بزرگ
گروه اجتماعی| جمعی از زندانیانی که دوره محکومیت خود را در ندامتگاه تهران بزرگ سپری می‌کنند به «اعتماد» خبر دادند که از سه‌شنبه هفته گذشته، آب شرب این زندان که بیش از 13 هزار محکوم جرایم مالی، سرقت، شرارت، مواد مخدر و شرب خمر را در خود جا داده، قطع شده و هر روز، فقط به مدت یک ساعت جریان آب برقرار می‌شود و آن آبی است که توسط تانکرها تامین می‌شود و قابل آشامیدن نیست. به گفته این زندانیان، در ساعات شبانه‌روز و در ساعات قطع آب، چاره‌ای جز این نیست که زندانیان، بطری‌های آب معدنی بخرند که قیمت بسته 6 تایی آب معدنی در فروشگاه زندان هم 35 هزار تومان است و پرداخت این رقم برای بسیاری از زندانیان و به خصوص، محکومان سرقت و شرارت که از خانواده‌های بی‌بضاعت …
حال ناخوش درختان بلوط کردستان
۲ روز قبل / کردستان / سنندج / جنگل‌ بلوط
حال ناخوش درختان بلوط کردستان
ایرنا - سنندج - مساحتی نزدیک به ۶ میلیون هکتار از مجموع جنگل‌های زاگرس در غرب ایران را جنگل‌های بلوط تشکیل می‌دهند که از منطقه جنوب پیرانشهر تا استان فارس به صورت یک کمربند، قسمت غربی کشور را در بر گرفته و نقش بسیار تثبیت کننده‌ای در تامین امنیت زیستی در فلات مرکزی ایران دارد. این جنگل‌ها علاوه بر کارکردهای زیستی به عنوان یک سد در برابر هجوم ریزگردها از همسایه غربی عمل می‌کند و تامین کننده بیش از ۴۰ درصد آب کشور است. کردستان هم ۳۷۴ هزار هکتار معادل ۲.۵ درصد جنگل‌های کشور را در اختیار دارد و به لحاظ میانگین بارندگی سالانه در مریوان، جنگل‌های این شهرستان از جنگل‌های با کیفیت کشور هستند. همین شرایط اقلیمی مناسب باعث شده تا عده‌ای با دیدگاه زیاده‌خواهی برای خود، به حق برخورداری دیگران از این سرمایه …
فصل هشدارهای آبی
۳ روز قبل / استانی-اجتماعی / کمبود آب
فصل هشدارهای آبی
مدیرعامل آبفای البرز گفت: مصرف آب ساکنان استان البرز در هفته نخست خرداد امسال نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ حدود ۱۲ درصد افزایش داشته است؛ بنابراین برای جلوگیری از افت فشار یا قطع آب، رعایت صرفه جویی در مصرف ضروری است.
با ارسال یک پیامک جلوی قطع هزاران درخت را بگیرید
۱۳۹۹/۰۳/۰۸ / استانی-اقتصادی
با ارسال یک پیامک جلوی قطع هزاران درخت را بگیرید
معاون خدمات مشترکین و درآمد آبفای استان البرز گفت: تاکنون از مجموع ۴۷۰ هزار مشترک، تعداد ۲۲۴ هزار شماره تلفن همراه در البرز برای دریافت پیامکی قبض آب در سامانه ثبت شده است.
اشکال کار کجاست سردار؟ | محسن رضایی بعد از ۷ سال همچنان رقیب روحانی | ماجرای سردار و دستپخت افکار آمریکایی
۱۳۹۹/۰۳/۰۸
اشکال کار کجاست سردار؟ | محسن رضایی بعد از ۷ سال همچنان رقیب روحانی | ماجرای سردار و دستپخت افکار آمریکایی
وقتی دبیر اقتصادخوانده مجمع تشخیص مصلحت نظام در توییت عجیب خود، مشکل قطع آب خوزستان را دستپخت آمریکا دانست، فراموش کرده بود از هشتگ معروف ابداعی‌اش استفاده کند. اما کاربران توییتر فراموش نکرده بودند و زیر همان توییت به او یادآوری کردند که «اگر آمریکا تا این حد نفوذ دارد پس قطعا #این _یعنی_یک_اشکالی_هست».
محسن رضایی بعد از 7 سال همچنان خودش را رقیب روحانی می داند!
۱۳۹۹/۰۳/۰۸ / محسن رضایی / استان خوزستان
محسن رضایی بعد از 7 سال همچنان خودش را رقیب روحانی می داند!
شرق نوشت:وقتی دبیر اقتصادخوانده مجمع تشخیص مصلحت نظام در توییت عجیب خود، مشکل قطع آب خوزستان را دستپخت آمریکا دانست، فراموش کرده بود از هشتگ معروف ابداعی‌اش استفاده کند. اما کاربران توییتر فراموش نکرده بودند و زیر همان توییت به او یادآوری کردند که «اگر آمریکا تا این حد نفوذ دارد پس قطعا #این _یعنی_یک_اشکالی_هست».
اسراییل تحت فشار آمریکا همکاری با چین در زمینه اینترنت را قطع می‌کند
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ / شرکت فناوری هواوی / اسرائیل / چین / ایالات متحده آمریکا / قدس
اسراییل تحت فشار آمریکا همکاری با چین در زمینه اینترنت را قطع می‌کند
تهران- ایرنا- آمریکا پس از آنکه توانست یک شرکت چینی را از ساخت کارخانه آب شیرین کن فلسطین اشغالی دور کند، این بار رژیم صهیونیستی را تحت فشار قرار داد تا از همکاری با شرکت هواویی چین برای استفاده از اینترنت نسل پنجم منصرف کند.
ببینید | غیزانیه، تشنه در گرما
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ / گرما / کم آبی - خشکسالی / اهواز / روستا
ببینید | غیزانیه، تشنه در گرما
اهواز - بخش غیزانیه، بزرگترین بخش‌ شهرستان اهواز در استان خوزستان است که در قسمت شرقی مسیرهای اهواز به ماهشهر، رامشیر، رامهرمز و هفتکل قرار دارد.این بخش پیش از این ۹۶ روستا داشت که تعدادی از آنها خالی از سکنه شده و اکنون ۸۰ روستا با حدود ۳۰ هزار نفر جمعیت دارد.قرار گرفتن یکی از بزرگترین کانون‌های ریزگرد در اطراف و مشکلات زیست محیطی ناشی از نشت نفت از لوله‌ها تنها بخشی از مشکلات ساکنان این منطقه است اما مشکل بزرگتر آن کمبود آب شرب برای ساکنان است . سال‌هاست که روستاهای بخش غیزانیه با مشکل آب روبه رو هستند اما در ماه‌های گرم سال از اسفند تا مهر ماه این مشکل تشدید شده و به بحران تبدیل می‌شود، به طوری که آب روستاها قطع می‌شود و نه برای شرب و نه برای شستشو هیچ آبی ندارند. منبع: ایرنا
چگونه یک باغچه یا فضای سبز را آبیاری کنیم
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ / شیر برقی هانتر / آبپاش هانتر چیست / تایمر آبیاری اوربیت
چگونه یک باغچه یا فضای سبز را آبیاری کنیم
ممکن است تا به حال نام شیر برقی هانتر را شنیده باشید اما شیر برقی چیست و چه کاربردی دارد؟ برای آبیاری یک روف گاردن یا فضای سبز به چه وسایلی احتیاج داریم؟ در ادامه قصد داریم که چند وسایل مخصوص آبیاری روف گاردن و فضای سبز را به شما معرفی کنیم. شیرهای برقی به عنوان دستگاه های مخصوص آب گفته می شود که عملکرد قطع و وصل کردن را انجام می دهد.
۱۳۹۹/۰۳/۰۶
روی خط سینما
 لوکا زایا فرماندار استان ونیز اعلام کرد که جشنواره فیلم ونیز به‌طور قطع در تاریخ مقرر برگزار خواهد شد؛ با این توضیح که در این رویداد شاهد اعمال مقررات بهداشتى بوده و تعداد فیلم‌ها و میهمان‌هاى کمترى را هم در قیاس با سال‌های گذشته فستیوال ونیز شاهد خواهیم بود. لوکا زایا در پاسخ به علت تعویق بینال معمارى ونیز، پیچیدگى‌هاى ساخت‌وسازهاى این بینال را به‌عنوان دلیل اصلى لغو این رویداد ذکر کرد.  عوامل فیلم توقیفی «ارادتمند؛ نازنین، بهاره، تینا» با انتشار تیزر جدیدی اعلام کرده‌اند که این فیلم به احتمال زیاد به صورت آنلاین اکران خواهد شد. مهناز افشار در نقش تینا، طناز طباطبایی در نقش بهاره، آیدا ماهیانی در نقش نازنین، مهران غفوریان در نقش …
جزئیات جدید از جنجال بی‌آبی در غیزانیه و دهدز
۱۳۹۹/۰۳/۰۶ / غیزانیه / دهدز / بی آبی / خوزستان
جزئیات جدید از جنجال بی‌آبی در غیزانیه و دهدز
علی ساری، نماینده اهواز: تنها بخش کوچکی از ماجرا به کمبود اعتبار و ‏دیر رسیدن آن به منطقه برمی‌گردد. مشکل اصلی، ضعف مدیریت آبفای منطقه است یکی از اهالی غیزانیه: هفت‌سال پیش لوله‌ها را کشیدند، اما دو‌سال است ‏آب لوله‌ها به روستا نمی‌رسد و خود غیزانیه هم بی‌آب مانده چه برسد به روستا‌های دیگر دبیر شورای هماهنگی تشکل‌های محیط‌زیستی خوزستان: از زمان آبگیری سد کارون سه در آبان‌سال ‏‏٨٣ تا به امروز، آب در دهدز جیره‌بندی شده است، آب از چاه‌های آهکی بی‌کیفیتی که سراسر رسوب ‏است، با سختی بسیار به دست مردم می‌رسد و مردم از آن استفاده نمی‌کنند مگر برای شست‌وشو که ‏همین هم ١٠ روز قطع بود
۱۳۹۹/۰۳/۰۶
کپسول‌های‌تان را همیشه شارژ نگه دارید
وجود خاموش‌کننده‌ها در تمامی مراکز و ساختمان‌ها برای کاهش ریسک خطر ضروری است، به طوری این روزها در بسیاری از مجتمع‌های مسکونی، تجاری، ادارات و... انواع خاموش‌کننده‌ها تعبیه شده‌اند. هرچند واقعیت این است که تعدادی کمی از افراد در استفاده از آن‌ مسلط هستند و چگونگی کارکردن با آن را در صورت وقوع حریق می‌دانند.سیدجلال ملکی در این باره اظهار کرد: فلسفه تجهیزات ایمنی و اطفایی، به‌ویژه خاموش‌کننده‌ها که قابل حمل هستند این است که در حریق‌های موضعی یا کوچک و در لحظات اولیه از آن‌ها برای اطفای حریق و جلوگیری از گسترش آتش‌ استفاده شود. وی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه درصد بسیار قابل توجهی از حریق‌ها از یک شعله کوچک آغاز می‌شود، گفت: حادثه پلاسکو با آن ابهت از یک اتصال برق کوچک شروع شد که اگر خاموش‌کننده‌ها …
دسته گل ۹۰ میلیون دلاری که احمدی‌نژاد در سنگال به آب داد/ ادعای احمدی نژاد برای داشتن یک کارخانه کامل خودروسازی در داکار/ ساخت کارخانه در بیابان با دلار‌های نفتی/ ۱۵۸ میلیون دلار کجاست؟
۱۳۹۹/۰۳/۰۴
دسته گل ۹۰ میلیون دلاری که احمدی‌نژاد در سنگال به آب داد/ ادعای احمدی نژاد برای داشتن یک کارخانه کامل خودروسازی در داکار/ ساخت کارخانه در بیابان با دلار‌های نفتی/ ۱۵۸ میلیون دلار کجاست؟
برای راه اندازی این سایت در کشور سنگال اولاً خط رنگی را بردند که ما خودمان هنوز از این خط رنگ نداشتیم و ثانیاً وقتی خواستند این کارخانه را راه اندازی کنند گویا برق شهر قطع می‌شود و برق شهر کشش راه اندازی این کارخانه را نداشته است! ثالثاً کارخانه سنگال گفته می‌شود در یک بیابانی راه اندازی شده است که جاده درستی هم ندارد و رابعاً اصلا سنگال بنزین ندارد و این‌ها قصد تولید خودروی بنزینی را در آنجا داشتند!
تجمع غیزانیه اهواز علیه قطع آب و دخالت پلیس/ زخمی شدن چند پلیس / بازداشت و زخمی شدن 2 نفر از تجمع کنندگان
۱۳۹۹/۰۳/۰۴
تجمع غیزانیه اهواز علیه قطع آب و دخالت پلیس/ زخمی شدن چند پلیس / بازداشت و زخمی شدن 2 نفر از تجمع کنندگان
مردم بخش غیزانیه از توابع اهواز صبح روز شنبه در اعتراض به بی توجهی مسئولان به تامین نشدن آب شربشان اقدام به بستن جاده اهواز- رامهرمز- امیدیه کردند که پلیس برای جلوگیری از این کار وارد عمل شد.
خواص بی نظیر زرشک برای رفع گرما زدگی
۱۳۹۹/۰۳/۰۱ / زرشک / گرمازدگی / مشروبات الکلی / عناب / پارسی خبر / سبک زندگی
خواص بی نظیر زرشک برای رفع گرما زدگی
 صورت برافروخته، سردرد، بی‌حسی و قرمزی چشم‌ها، خشکی دهان و زبان، خشکی بینی، تب به ویژه در نواحی شکم، گرگرفتگی کف دست و پا، خشکی گلو، احساس کمبود اکسیژن و نفس نفس زدن و تپش قلب از جمله علائم گرمازدگی است؛ بنابراین گزراش، هنگام گرمازدگی زیاد رگ‌های سطحی بدن باز می‌شوند و تبخیر آب از سطح بدن به چند برابر افزایش پیدا می‌کند. در نتیجه املاح خون تقلیل یافته و قلب و مغز قدری ناراحت می‌شوند! طوری که گاهی ناراحتی‌های قلبی و روانی عارض می‌شود. همچنین وقتی انسان از یک محیط سرد یا ملایم وارد منطقه گرم سیر می‌شود، تقریبا ۱۰ روز زمان می‌برد تا بدن او بتواند با محیط جدید سازش کند و از همین رو برای جلوگیری از گرمازدگی ضمن اینکه لازم است در حد توان، خود را از گرما دور نگه دارد باید از آبی که حدود یک در هزار نمک …
۱۳۹۹/۰۲/۳۱
هشدار آتش‫نشانی درباره راه‌اندازی ناایمن کولرهای آبی
سخنگوی سازمان آتش‫نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران توصیه‌ها و هشدارهایی را در خصوص راه‌اندازی کولرهای آبی با توجه به فصل گرما، ارائه کرد.سید جلال ملکی در گفت‌وگو با ایسنا درباره خطر نصب غیر تخصصی کولرهای آبی اظهار کرد: پس از شیوع بیماری کووید۱۹ در کشور، بسیاری از شهروندان برای رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی تصمیم گرفتند تا ارتباط خود را با سایر افراد محدود کنند، همین امر باعث می‌شود حالا که در آستانه افزایش دمای هوا قرار داریم، بسیاری از شهروندان تصمیم به تعمیر کولرهای آبی خود بگیرند. سخنگوی سازمان آتش‫نشانی تهران با تاکید بر اینکه اینکه هرساله همزمان با افزایش دمای هوا گزارش‌هایی درباره برق گرفتگی حین راه‌اندازی غیر تخصصی کولرها به سازمان آتش‫نشانی اعلام می‌شود و این روزها ممکن است با افزایش این …
کرونا طراحی گوشی‌ها را متحول می‌کند
۱۳۹۹/۰۲/۲۹
کرونا طراحی گوشی‌ها را متحول می‌کند
بسیاری از کارشناسان بر این باورند که شیوع گسترده ویروس کرونا موجب تغییر و تحولات عظیمی در طراحی و توسعه گوشی‌های هوشمند خواهد شد. به گزارش «ایسنا» سازمان بهداشت جهانی و مقامات وزارت بهداشت در کشورهای مختلف جهان از شهروندان موکدا درخواست کرده‌اند که درخصوص شست‌وشوی مکرر دست‌های خود با آب و صابون و ضدعفونی تمام سطوح محیط پیرامون خود سهل‌انگاری نکنند تا به این ترتیب به قطع زنجیره انتقال و انتشار این بیماری خطرناک و مرگبار در جهان کمک کنند. یکی از وسایلی که تقریبا تمامی شهروندان در سراسر جهان با آن به‌صورت مکرر در ارتباط نزدیک هستند، گوشی موبایل است که از آن در طول روز استفاده می‌کنند. تمیز و ضدعفونی کردن گوشی‌های موبایل بدون شک یکی از مهم‌ترین کارهایی است که افراد این روزها باید به منظور مقابله …
۱۳۹۹/۰۲/۲۸
چشم‫انداز روابط بلند‫مدت ایران و افغانستان
موضوع جانباختن ۲۳ شهروند افغانستانی در رودخانه هریرود در نوار مرزی افغانستان و ایران‫ موجب نگرانی و تاسف شدید مردم و مقامات جمهوری اسلامی ایران شد. وجود ابهامات و زوایای پیدا و پنهان آن، این گمانه را قوت بخشیده که عناصر پلید وابسته به بیگانه با قربانی کردن مردم افغانستان درصدد بر هم زدن فضای برادرانه در روابط دو همسایه هستند. ایران در سخت‫ترین شرایط میزبان بیش از سه میلیون نفر از برادران مسلمان پناهنده از افغانستان بوده و هست و از زمان شیوع کرونا نیز ثابت کرده است که در رسیدگی و درمان بیماران، هیچ فرقی میان شهروندان خود و میهمانان افغانستانی نمی‫گذارد.البته در‫مورد انتشار اخبار منفی درباره مسائل ایران و افغانستان شاهد پرونده قطوری هستیم. پرونده‫ای که نشان می‫دهد دشمنان دو کشور با قصد بر‫هم زدن …
۱۳۹۹/۰۲/۲۷
محیط‌بانان در تیررس شکارچیان
[مهتاب جودکی] زندگی محیط‌بان «هادی‌پور» از روز چهارشنبه عوض شد. آن روز پزشکان پای عفونت‌کرده‌اش را، یک‌ماه پس از حمله شبانه صیادان غیرمجاز، برای حفظ جانش قطع کردند. پایش در این پنج‌سال خو گرفته بود به گشت‌‌زنی‌های پیش از طلوع در ارتفاعات گتوند اما از آن شب که چهار مرد نقابدار به پاسگاه محیط‌بانی حمله کردند، اسلحه روی شقیقه‌اش گذاشتند و از یک‌متری به زانویش شلیک کردند و تا 5 صبح خون از بدنش رفت، دیگر با او راه نیامد. روز چهارشنبه، همان زمان که چشم‌ بسیاری به تماشای تصویر یوزپلنگ مادر پارک ملی توران و چهار توله‌اش گرم بود، محیط‌بان امین‌ هادی‌پور پس از سه عمل جراحی با خودش می‌گفت: «مگر چه …
فرانسه ونزوئلا را به آزار سفیر خود متهم کرد
۱۳۹۹/۰۲/۲۵ / فرانسه / ونزوئلا
فرانسه ونزوئلا را به آزار سفیر خود متهم کرد
فرانسه، نماینده ونزوئلا را بابت اتهاماتی که دولت نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا به سفیر فرانسه در کاراکاس وارد کرده احضار کرده است. دیپلمات‌های فرانسوی می‌گویند وارد نمودن اتهامات به سفیر فرانسه با آزار او و اقداماتی نظیر قطع آب و برق در محل زندگی سفیر فرانسه همراه بوده است.
۱۳۹۹/۰۲/۲۲
صدای آژیری که هم‌اکنون می‌شنوید...
هم خوزستانی‌ها و هم تهرانی‌ها صدای آژیر قرمزی که هنگام حمله هوایی پخش می‌شد تا مردم به پناهگاه‌ها بروند را خوب به خاطر دارند. حالا سال‌هاست که جنگ تحمیلی پایان یافته ولی جنگ صورت‌های جدیدی به خود گرفته است. شاید تهران به نسبت پایتخت ‌بودن توانسته زخم‌ بمباران‌های هوایی جنگ تحمیلی را مرهم بگذارد. تهران به سبب تمرکزگرایی شدیدی که خواسته و ناخواسته بر آن مترتب شده، قطب بسیاری از فعالیت‌هاست. به همین دلیل این روزها میزبان ترددهای بسیار است و همین موقعیت تهران را در جنگ جدیدی که با آن درگیر شده‌ایم و اتفاقا لشکریانش را نمی‌بینیم بسیار خطرناک کرده است.  اما خوزستان برخلاف پایتخت هنوز با زخم‌های باقیمانده از جنگ دست و پنجه نرم می‌کند …
۱۳۹۹/۰۲/۲۱
پرندگان مهاجر، پیوند‌دهنده دنیای انسان‌ها
۱۱ ماه مه‌ (۲۲ اردیبهشت) روز جهانی پرندگان مهاجر است، این روز برای نخستین‌بار در سال ۲۰۰۶ میلادی بر پایه یک توافقنامه بین‌المللی شکل گرفت و هر سال به فراخور شرایط، شعاری برای این روز که امسال «پرندگان، پیوند‌دهنده دنیای ما هستند» در نظر گرفته شده است. به‌طور قطع شنیدن آواز پرندگان دلنشین است، وقتی از زندگی روزمره و صنعتی خسته می‌شوید چشمان خود را ببندید و تصور کنید در کنار تالاب یا برکه‌ای نشسته‌اید و صدای زیبای پرندگان روح‌تان را صیقل می‌دهد، چند دقیقه خود را در این وضعیت رها کنید و می‌بینید که حال‌تان بهتر می‌شود، حال اگر این شرایط در دنیای واقعی رخ دهد حتما حال همه ما خوب خواهد شد. اما چه شده یا بهتر بگویم چه کرده‌ایم …
۱۳۹۹/۰۲/۲۱
قمار بزرگ ترامپ با کرونا
محمدرضا ستاریسیاست دولت ترامپ با محوریت شعار اول آمریکای او اکنون پس از سه سال و نیم به جایی ختم شده که ایالات متحده در این مدت با پیش گرفتن رویه‌ای یکجانبه‌گرایانه، بسیاری از مناسبات و قوانین‌ بین‌المللی را زیر پا گذاشته است. خروج از برجام، پیمان آب و هوایی پاریس، قرارداد نفتا، جنگ تجاری با اروپا و چین و درنهایت قطع بودجه سازمان جهانی بهداشت در اوج شیوع کرونا، همگی از جمله مواردی است که به گفته کارشناسان ترامپ را به عنوان غیر متعارف‌ترین رئیس‌جمهوری تاریخ آمریکا معرفی می‌کند.مخالفت با قطعنامه شورای امنیتدر این میان در تازه‌ترین اقدام آمریکا برخلاف روندهای جهانی، این کشور بدون هیچ دلیلی پیش‌نویس قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل برای مبارزه جهانی با کرونا را رد کرده است. این پیش‌نویس که مدت شش هفته …
صدور اخطاریه قطع آب غیرقانونی است
۱۳۹۹/۰۲/۱۸
صدور اخطاریه قطع آب غیرقانونی است
یکی از برنامه‌های حمایتی دولت در دوران کرونا افزایش مهلت پرداخت قبوض آب و برق بوده بدین شکل که طبق اعلام وزیر نیرو، تا پایان اردیبهشت ماه مشترکان مهلت پرداخت قبوض خود را دارند اما در این میان بعضا دیده شده که برای برخی از مشترکان اخطاریه قطع صادر شده است.
۱۳۹۹/۰۲/۱۷
وضعیت پروژه‌های آبرسانی و طرح فاضلاب گناوه بررسی شد
عبدالحمید حمزه‌پور در نشست بررسی روند اجرای طرح‌های آب و فاضلاب گناوه با بیان اینکه کاهش هدر رفت آب از شبکه‌های فرسوده در اولویت قرار دارد اظهار داشت: بر اساس بررسی انجام شده هدررفت آب در شهرستان ۳۰ درصد است که نوسازی شبکه آبرسانی در اولویت برنامه‌ها قرار داردوی، از اجرای تدوین طرح جامع نوسازی شبکه آبرسانی گناوه خبر داد و بیان کرد: اجرای طرح نوسازی شبکه آبرسانی گناوه، نیاز به اجرای طرح مطالعه جامع شبکه است که این مهم در دستور کار قرار دارد.مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با تاکید بر تدوین نقشه جامع شبکه آب به‌روز رسانی شده جهت بازسازی شبکه آبرسانی در همه شهرستان‌های ۱۰ گانه استان بوشهر خاطر نشان کرد: اکنون برخی از شهرها و روستاهای استان بوشهر فاقد مخزن ذخیره آب هستند که ایجاد این مخزن در …
۱۳۹۹/۰۲/۱۶
ریزش خیابان میرزا طاهر ارتباطی به فرونشست زمین ندارد
اصفهان -راعی : سخنگوی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: حادثه امروز خیابان میرزاطاهر اصفهان و ایجاد حفره در آن ارتباطی با موضوع فرونشست و فروچاله در اصفهان ندارد و تنها به دلیل آب ناشی از حوادث لوله آب که محل خط فاضلاب قدیم بوده ، این محل اندکی دچار نشست شد. اکبر بنی طبا درباره سقوط یک دستگاه اتوبوس شرکت واحد در حفره ای به ابعاد 10 متر در 4 متر به عمق یک ونیم الی 2 متر در خیابان میرزاطاهر اصفهان، اظهار کرد: پیشتر در این محل یک خط شبکه قدیمی فاضلاب وجود داشت که اکنون در مدار نیست، اما به دلیل شکستگی لوله آب شاهد ریزش این بخش از خیابان بودیم.وی با بیان اینکه مدتی قبل اصلاح شبکه فاضلاب این منطقه انجام شده بود، گفت: مسیر قبلی فاضلاب قبلا از مدار خارج شده بود و با شکستگی لوله آب در این محل، میزانی …
۱۳۹۹/۰۲/۱۶
۲ طرح آبرسانی در ایلام توسط رییس‌جمهوری افتتاح می‌شود
ایلام- خبرنگار ابتکار- مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان ایلام گفت: ۲ طرح بزرگ شبکه آبیاری و زهکشی فکه دهلران و آبگیری سد مخزنی گلال ایلام پنجشنبه هفته جاری با حضور رییس‌جمهوری به صورت ویدیو کنفرانس افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.علی‌ پوراحمد اظهار داشت: در این آیین که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار می‌شود شبکه آبیاری و زهکشی فکه شهرستان دهلران به مساحت ۲ هزار و ۲۰۰ هکتار و طول ۳۹ کیلومتر با سرمایه‌گذاری ارزی ۵۰ میلیون یورویی و سه هزار میلیارد ریال از محل اعتبارهای دولتی توسط رییس‌جمهوری به بهره‌برداری خواهد رسید.وی افزود: از مهمترین اهداف این طرح تامین آب و توسعه اراضی کشاورزی به وسعت ۲۲ هزار هکتار، کمک به افزایش تولید محصولات کشاورزی و قطع وابستگی و ایجاد اشتغال پایدار به تعداد پنج هزار …
بازگشت تحریم‌ها از آلمان تا عمان؛ هدف چیست؟
۱۳۹۹/۰۲/۱۳ / تحریم / حزب الله لبنان / اقدام آلمان علیه حزب الله / اعتراضات لبنان / تحریم ایران
بازگشت تحریم‌ها از آلمان تا عمان؛ هدف چیست؟
با این حال، مدت این معافیت‌ها اخیرا کمتر شده است. آمریکا مدت معافیت‌های عراق را به یک ماه محدود کرده و گفته یک ماه دیگر، در صورت تشکیل یک «دولت معتبر» در عراق، تمدید این معافیت‌ها را بررسی خواهد کرد. برخی ناظران این موضع را تلاشی از جانب آمریکا برای تسریع روی کار آمدن دولت مصطفی کاظمی ارزیابی کردند. آب و هوای عراق در حال گرم شدن است و چنانچه آمریکا یک ماه دیگر از طریق قطع معافیت‌ها به خاموشی‌های مکرر برق در عراق دامن بزند، ناآرامی‌ها در عراق مجددا شروع خواهد شد. برخی ناظران معتقدند که آمریکا ممکن است در ایران نیز گزینه دامن زدن به ناآرامی‌ها را در پیش گرفته باشد.
۱۳۹۹/۰۲/۰۸
معاون امور جوانان در نامه‌ای به دادستان کل کشور، خواستار ورود دستگاه قضا به موضوع دفاتر غیرمجاز مشاوره در فضای مجازی شد
روانشناسی در مطب اینستاگرام!زهرا داستانی«کرونا»، این روزها جلسات مجازی روان‌شناسان به خصوص آنهایی که حرف‌های پرانگیزه‌ای برای موفق شدن در 20 روز و چند ثانیه دارند یا آنهایی که راه‌حل‌های سریع و آسانی برای دعواهای زناشویی‌ و ازسرگیری روابط عاشقانه ارائه می‌دهند را رونق داده است. این جلسات مجازی محبوب و پربیننده اما متولیان نظام سلامت روان را نگران کرده و سبب شده تا معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با نگارش نامه‌ای به دادستان کل کشور، از دستگاه قضا بخواهد تا به موضوع دفاتر غیرمجاز مشاوره و روان‌شناسی و سوء‌استفاده برخی از عنوان مشاور و روانکاو در فضای مجازی ورود کند. کرونا با گذاشتن شرط «رعایت فاصله اجتماعی» برای بقای انسان‌ها، اگرچه با هم بودن‌های‌شان در سطح اجتماع را از آنها گرفته، اما انسان‌ها …
۱۳۹۹/۰۲/۰۳
سازمان بهداشت جهانی قربانی بی‌کفایتی ترامپ
دونالد ترامپ در این روزها به شدت تحت فشار افکار عمومی است و اسناد و مدارک حکایت از اهمال‌کاری‌ها و بی‌تدبیری‌هایی در مدیریت بحران در آمریکا دارد که وضعیت این کشور را تا بدین حد بحرانی کرده است. بنابراین اکنون رئیس ایالات متحده آمریکا به دنبال یک قربانی است تا مسئولیت‌ها را گردن آن بیندازد و آن نهاد یا تشکل فکری را مسئول این فضاحت معرفی کند.دونالد ترامپ، رئیس‌ ایالات متحده آمریکا هفته گذشته در کنفرانسی درباره شیوع بیماری کرونا در آمریکا اعلام کرد که پرداخت کمک به سازمان بهداشت جهانی را موقتا متوقف کرده است. این در حالی است که آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل در شرایط کنونی مبارزه جهانی با بیماری کرونا، چنین اقدامی را سیاستی اشتباه ارزیابی می‌کند. رئیس ایالات متحده آمریکا به باور خود مقصر اصلی …
۱۳۹۹/۰۲/۰۳
احتمال انتقال ویروس کرونا از طریق آب صفر است
اصفهان –راعی : مدیر مرکز پایش و کنترل کیفیت شرکت آبفا استان اصفهان در برنامه رادیویی جاری حیات عنوان کرد: پس از تصفیه نهایی آب،کلر باقیمانده در آب بین هشت دهم تا یک PPM است که با وجود این مقدارماده گندزدایی در آب، ویروس کاملا از بین می رود.فهمیه امیری افزود: بدنه ویروس کرونا از چربی تشکیل شده که در معرض ماده گندزدایی که قرار می گیرد، کاملا از بین می رود. وی با بیان اینکه خط قرمز شرکت آبفا استان اصفهان کیفیت آب است تصریح کرد: اولویت شرکت آبفا اصفهان تامین و توزیع آب سالم و بهداشتی می باشد، که براین اساس در سطح استان آزمایشگاه های متعددی ، کیفیت آب را از لحاظ میکروبی، شیمیایی و فلزات سنگین مورد آزمایش قرار می دهند.مدیر مرکز پایش و کنترل کیفیت شرکت آبفا استان اصفهان با اشاره به تعداد مراکز …
۱۳۹۹/۰۲/۰۲
جمع‌آوری ۲۰ واحد غیرمجاز تفکیک زباله
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری گفت: در پی شناسایی تعداد ۲۰ مرکز غیر مجاز دپو و تفکیک زباله طی گشت و پایش مأموران یگان حفاظت شهرستان ری در بخش خاوران این شهرستان و شکایت این اداره علیه این مراکز در مراجع قضایی، روز گذشته با دستور قضایی این واحدها توسط محیط زیست و با همیاری بخشداری خاوران جمع‌آوری شدند. زهره عبادتی با اشاره به اینکه پیش از این انشعاب برق این مراکز برای پایان دادن به فعالیت‌های غیرقانونی و آلوده‌کننده، قطع و درنهایت به دلیل عدم توجه به اخطاریه‌های صادره و استمرار فعالیت آلاینده این واحدها به طور کامل جمع‌آوری شدند، افزود: این واحدها با فعالیت خود علاوه بر آلودگی آب و خاک، در مقاطع شبانگاهی نسبت به پسماندسوزی اقدام کرده و نقش قابل‌توجهی در آلودگی …
خاطره‌ای از تخریب حمام خسروآقا که برای اولین بار منتشر می‌شود
۱۳۹۹/۰۱/۳۱ / استانی-فرهنگی و هنری / حمام خسرو آقا / تخریب میراث فرهنگی
خاطره‌ای از تخریب حمام خسروآقا که برای اولین بار منتشر می‌شود
نیمه‌شبِ بیست و دوم فروردین‌ماه ۱۳۷۴، وقتی‌که شهر اصفهان در خواب ناز خفته بود، همۀ برق منطقه یک‌باره قطع و راه‌ها بسته شد؛ در سکوت و سیاهی، چندین بولدوزر و گریدر، شاهکار حمام‌های تاریخی موجود در جهان را ظرف ساعتی تسطیح و بدل به پارکینگ و راه گذر کردند! «چو سر زد ز البرز، صبح سپید»  همه دیدند که حمام خسرو آقا به آب شسته و به رؤیاها و خاطرات پیوسته است.
آخرین وضعیت مناطق سیل زده کرمان / فرماندار: بیشترین خسارت به روستای جهر در اندوهجرد وارد شده / ۸۰ خانوار دچار مشکل شده‌اند / ۷۵ واحد مسکونی کاملاً خسارت دیده‌اند / ۱۲۰ رأس دام سبک و ۱۱ دام سنگین تلف شده‌اند / ۳۷ تیر برق شکسته، برق قطع است / آب منطقه هم دچار مشکل شده / ۲۲ قنات پر شده و ۹ چاه کشاورزی مشکل پیدا کرده
۱۳۹۹/۰۱/۳۰
آخرین وضعیت مناطق سیل زده کرمان / فرماندار: بیشترین خسارت به روستای جهر در اندوهجرد وارد شده / ۸۰ خانوار دچار مشکل شده‌اند / ۷۵ واحد مسکونی کاملاً خسارت دیده‌اند / ۱۲۰ رأس دام سبک و ۱۱ دام سنگین تلف شده‌اند …
فرماندار کرمان آخرین وضعیت مناطق سیل زده شهرستان کرمان را تشریح کرد.
۱۳۹۹/۰۱/۳۰
سیل کرمان را درنوردید
 باید همه فن حریف می‌شدیم که با شیوع ویروس کرونا بستر این همه ‌فن حریفی فراهم شد. قبلا در ایران زلزله و سیل از جمله بلاهای طبیعی بود که غافلگیرمان می‌کرد اما حالا در حالی که باید مراقب شیوع کرونا باشیم با این بلاهای طبیعی دست و پنجه نرم می‌کنیم. در شمال‌غربی ایران زلزله مردم کرونا زده را دچار بحران کرد و حالا اهالی استان کرمان علاوه بر دست و پنجه نرم کردن با کرونا باید از پس سیل هم برآیند. براساس آنچه فرماندار کرمان اعلام کرده تاکنون و بر اثر سیل اخیر 18 میلیارد تومان خسارت به کشاورزان وارد شده است. فرماندار کرمان با بیان اینکه بیشترین خسارت سیل در این شهرستان به بخش شهداد وارد شده است، گفت: براساس برآورد اولیه تا این لحظه سیل به بخش کشاورزی شهداد ۱۸ میلیارد تومان …
سیلاب راه 25 روستای کرمان را بست
۱۳۹۹/۰۱/۳۰
سیلاب راه 25 روستای کرمان را بست
 بارش شدید باران در بامداد روز جمعه و آب شدن برف ارتفاعات بخش شهداد و گلباف شهرستان کرمان، موجب جاری شدن سیلاب و در نتیجه مسدود شدن راه ۲۵ روستا و قطع آب و برق آنها شد. به گزارش گروه ایرانشهر، مدیر کل مدیریت بحران کرمان با بیان این‌که سیلاب همچنین به باغ‌ها، نخیلات و زیرساخت‌های شهر اندوهجرد خسارت وارد کرده است، می‌گوید: مسیر سیرچ به شهداد و شهداد به اندوهجرد مسدود شده بود که توسط نیروهای راهداری باز شد. امدادرسانی از ساعات اولیه وقوع سیل آغاز شده است و تاکنون خسارت جانی نداشته‌ایم. مجید سعیدی …
۱۳۹۹/۰۱/۲۶
دلایل اصلی اختلافات میان اشرف غنی و عبدالله عبدالله
ابوالفضل ظهره‌وند، سفیر پیشین ایران در افغانستان، در تشریح دلایل و پیامدهای تعمیق شکاف میان کاخ‌ سپیدار و ارگ ریاست‌جمهوری در گفت‌وگویی با خبرگزاری ایلنا اظهار کرد: بحث تعمیق اختلاف میان عبدالله عبدالله و اشرف غنی از اواخر سال گذشته و پس از عدم ابطال نتایج انتخابات ریاست جمهوری شروع شد. واقعیت این است که هر دو طرف یکدیگر را تهدید علنی و جدی خود می‌دانند و در این میان ایالات متحده هم به دنبال شدت بخشیدن به این وضعیت و فروپاشی ساختار سیاسی افغانستان پس از نشست بین‌الافغان بود، ولی شاهد آن بودیم که پیش‌بینی ایالات متحده درست از آب درنیامد و اختلاف‌ها کمی زودتر از نشست بین‌الافغان میان دو طرف بالا گرفت. این در حالی است که اشرف غنی متوجه شده بود شانسی برای پیروزی در وضعیت فعلی ندارد و حتی می‌دانست …
عمل به توصیه‌های کرونایی وزارت بهداشت مسوولیتی اجتماعی است
۱۳۹۹/۰۱/۲۵
عمل به توصیه‌های کرونایی وزارت بهداشت مسوولیتی اجتماعی است
تهران - ایرنا - مدیرکل دفتر آب و خاک سازمان حفاظت محیط زیست گفت: سهم من در مهار کرونا توجه به توصیه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است البته این یک مسوولیت اجتماعی است و باید تمام افراد جامعه به آن توجه کنند تا زنجیره انتقال این ویروس قطع شود.
۱۳۹۹/۰۱/۲۳
سازمان ملل قطع آب در لیبی در شرایط کرونا را محکوم کرد
هماهنگ کننده کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل به لیبی قطع شدن آب در طرابلس را محکوم کرد.
۱۳۹۹/۰۱/۲۳
رانش زمین در مازندران
بارش باران شدید و آب شدن برف‌های بهاری باعث رانش زمین در چندین نقطه از جاده ارتباطی طوی-ناتر مازندران شد. همچنین رانش زمین در روستای کُنُسدره باعث قطع راه شش روستای بالای دست این منطقه شد و نیز برق روستا‌های عالیدره-فشکور-خارص -بیجدنو و ناتر قطع و امکان ارتباط تلفنی نیز میسر نیست. اداره حمل و نقل با بازگشایی جاده امکان تردد در این مسیر راه فراهم کرد، ولی بیم آن می‌رود همچنان رانش این منطقه را تهدید کند. جاده ط. ی-ناتر ۲۲ کیلو متر مسافت دارد./ غلامرضا شمس ناتری/ فارس
واکنش سازمان ملل به قطع آب در پایتخت لیبی
۱۳۹۹/۰۱/۲۳ / سازمان ملل متحد / خلیفه حفتر / طرابلس / لیبی
واکنش سازمان ملل به قطع آب در پایتخت لیبی
ایرنا- تهران- پس از آنکه یک گروه مسلح درهفته گذشته به تاسیسات آب شهر طرابلس حمله کرده و باعث قطع آب این شهر شدند، هماهنگ کننده سازمان ملل متحد در امور لیبی امروز شنبه این اقدام را محکوم کرد و خواستار متوقف شدن این عملیات شد.
تصاویر | بارش شدید باران باعث رانش زمین در مازندران شد
۱۳۹۹/۰۱/۲۳
تصاویر | بارش شدید باران باعث رانش زمین در مازندران شد
بارش باران شدید و آب شدن برفهای بهاری باعث رانش زمین در چندین نقطه از جاده ارتباطی طوی-ناتر مازندران شد . همچنین رانش زمین در روستای کُنُسدره باعث قطع راه شش روستای بالای دست این منطقه شد و نیز برق روستاهای عالیدره-فشکور-خارص -بیجدنو و ناتر قطع و امکان ارتباط تلفنی نیز میسر نیست . اداره حمل و نقل با بازگشایی جاده امکان تردد در این مسیر راه فراهم کرد ولی بیم آن می رود همچنان رانش این منطقه را تهدید کند . جاده ط.ی-ناتر 22 کیلو متر مسافت دارد . منبع: فارس
در غیاب دولت
۱۳۹۹/۰۱/۲۳
در غیاب دولت
هنگامی که انسان‌های اولیه به وضعیت انسانی و اجتماعی جدید وارد شدند، در قالب گرو‌های ده، بیست یا حتی چند ده نفری بودند و زندگی آنان از طریق شکار و گردآوری دانه بود. معمولا نه سرپناه داشتند و نه چیزی به عنوان مالکیت مطرح بود و شاید در موارد اندکی با گروه‌های مشابه خود بر سر قلمرویی که به‌طور موقتی داشتند درگیر می‌شدند. یک خانواده تا حدی بزرگ بودند که مدتی را در یک جا زندگی می‌کردند و پناهگاهی طبیعی داشتند و پس از مدتی به جای دیگری می‌رفتند. طی این مسیر پیشرفت؛ ابتدا در محلی ساکن و مشغول کاشتن دانه‌های غذایی شدند و کم‌کم خانه ساختند و توانستند غذا ذخیره کنند؛ لذا تعدادشان بیشتر و بیشتر شد. از این مرحله بود که مفاهیم و مقولات جدیدی شکل گرفت‌. مفهوم …
ساخت جعبه‌های ضدعفونی کننده اسکناس/ تولید مواد آنتی ویروس با پایه آب و ماندگاری ۴۰ روز
۱۳۹۹/۰۱/۲۰ / دانشگاه آزاد اسلامی / پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا
ساخت جعبه‌های ضدعفونی کننده اسکناس/ تولید مواد آنتی ویروس با پایه آب و ماندگاری ۴۰ روز
مدیرکل تجاری‌سازی و پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد تأکید کرد: ۹ طرح فناورانه در راستای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا در پارک علم و فناوری این دانشگاه آماده تجاری‌سازی و ورود به بازار است.
کتری آلومینیوم، استیل، لعابی یا پیرکس، کدام بهداشتی‌تر است؟
۱۳۹۹/۰۱/۱۷ / تعذیه سالم / پارسی خبر / کتری
کتری آلومینیوم، استیل، لعابی یا پیرکس، کدام بهداشتی‌تر است؟
از زمانی که سماور زغالی، نفتی، برقی و گازی جای خود را به کتری داده است، چند سالی می‌گذرد و حالا در بازار به‌جز سماور تزئینی که با آب طلا روکش شده و معدودی سماور برقی و گازی، آنچه دیده می‌شود، انواع و اقسام کتری‌های بلند و کوتاه و پهن و شیر‌دار و دسته‌دار و سوت‌دار رو گازی است که با جنس‌های مختلف آلومینیوم، استیل و پیرکس یا در انواع لعابی به فروش می‌رسند.اما همان‌طور که ظروف پخت و پز آلومینیومی تهدیدکننده سلامت افراد هستند، جوش آوردن آب در کتری یا قوری آلومینیومی هم می‌تواند با مهاجرت یون‌های آلومینیوم به آب، سبب انتقال آن به نوشیدنی و بروز بیماری شود و هر‌چه آب، بیشتر در این ظروف جوشیده شود، مقدار آلومینیوم وارد شده به آن بیشتر می‌شود.شواهد حاکی است، آلومینیوم در درازمدت باعث بروز آلزایمر و بیماری‌هایی …
دیده بان حقوق بشر: ترکیه آب کردهای سوریه را قطع کرده است
۱۳۹۹/۰۱/۱۵
دیده بان حقوق بشر: ترکیه آب کردهای سوریه را قطع کرده است
دیده بان حقوق بشر اعلام کرد کوتاهی مسئولان ترکیه از آبرسانی کافی به مناطق تحت سیطره کردها در شمال شرق سوریه باعث می‌شود نهادهای بشردوستانه نتوانند به کردها برای مقابله با کرونا کمک کنند.
جان باختن ۴ نفر در استان فارس به دلیل سیل/ قطع آب و برق در چند روستا
۱۳۹۹/۰۱/۱۱ / مدیریت بحران / سیل
جان باختن ۴ نفر در استان فارس به دلیل سیل/ قطع آب و برق در چند روستا
فارس نوشت: سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور، گفت: با توجه به بارش‌های روز گذشته ۴ نفر در استان فارس جان خود را از دست دادند و طی ۲۴ ساعت گذشته برق و آب روستاها در مناطق پر بارش قطع شده است.
ترکیه برای سومین بار آب شهر الحسکه را قطع کرد
۱۳۹۹/۰۱/۱۰ / ترکیه / شهر الحسکه / آب
ترکیه برای سومین بار آب شهر الحسکه را قطع کرد
در حالی که ویروس «کووید-۱۹» در حال شیوع گسترده در سراسر جهان است، تروریست های تحت حمایت ترکیه برای سومین بار متوالی در ماه جاری آب آشامیدنی شهر الحسکه سوریه و مناطق اطراف آن را قطع کردند که رئیس اداره آب این شهر، این اقدام تروریست ها را «جنایت جنگی» خواند.
قطع آب جنایتی دیگر از سوی تروریست ها در سوریه
۱۳۹۹/۰۱/۰۹ / سوریه / دمشق / ترکیه / منازعه جدید نظامی ترکیه و سوریه
قطع آب جنایتی دیگر از سوی تروریست ها در سوریه
تهران – ایرنا – در حالی که ویروس کرونا نزدیک به ۲۰۰ کشور جهان از جمله سوریه در حال جنگ را درنوردیده، در این شرایط تروریست های مورد حمایت ترکیه، آمریکا و کشورهای مرتجع عرب اقدام به قطع آب شرب استان الحسکه در شمال شرق این کشور کرده اند، اقدامی که حتی صدای صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) را نیز درآورد.
پل طبیعت تعطیل شد
۱۳۹۹/۰۱/۰۷ / پل طبیعت / شیوع کرونا / شهرداری تهران
پل طبیعت تعطیل شد
بر اساس ابلاغیه تعطیلی بوستان های شهر تهران برای قطع زنجیره ویروس کرونا، شرکت نوسازی عباس آباد اعلام کرد: پل طبیعت، بوستان آب و آتش، پارک طالقانی و بوستان نوروز تا اطلاع ثانوی تعطیل است.
ببینید | حذف گاف بزرگ سریال پایتخت در بازپخش!
۱۳۹۹/۰۱/۰۶ / سریال پایتخت / محسن تنابنده / شبکه یک سیما
ببینید | حذف گاف بزرگ سریال پایتخت در بازپخش!
شبکه اول سیما صحنه ای که آب قطع بود اما فهیمه با شیر آب دست و صورتش را می شست و حسابی باعث شده بود به این گاف سریال در شبکه های اجتماعی بپردازند، در بازپخش سریال حذف کرده است!
سوتی دیدنی سریال پایتخت
۱۳۹۹/۰۱/۰۶
سوتی دیدنی سریال پایتخت
سوتی دیدنی سریال «پایتخت»؛ برای دم کردن برنج آب قطع اما بازیگر نقش فهیمه با شیر آب صورت شست.
هشدار یونیسف به ترکیه درباره قطع آب شهر الحسکه سوریه
۱۳۹۹/۰۱/۰۵ / ویروس کرونا / سوریه / یونیسف / هراس جهانی از ویروس کرونا
هشدار یونیسف به ترکیه درباره قطع آب شهر الحسکه سوریه
تهران-ایرنا- صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) روز سه شنبه با انتقاد از اقدام ترکیه در قطع آب آشامیدنی شهر الحسکه سوریه تاکید کرد که این اقدام زندگی حدود نیم میلیون سوری را در شرایطی که دنیا با ویروس کرونا مقابله می کند، به خطر می اندازد.
۱۳۹۹/۰۱/۰۵
خسارات سیلاب در جنوب استان کرمان
سیل اخیر در جنوب استان کرمان سبب خسارات زیادی به شهرستان‌های جنوبی استان شده است.در مجموع ۶۰ روستا در این منطقه آسیب دیده و آب آشامیدنی ۴۵ روستا و برق ۵۰ روستا قطع شده است.راه‌های روستایی آسیب جدی دیده و ارتباط بسیاری از روستاها قطع است، تعداد ۱۲عدد پل و ۱۰ عدد آب نما تخریب شده است.
سیل، آب و برق کدام استان ها را قطع کرد؟
۱۳۹۹/۰۱/۰۵
سیل، آب و برق کدام استان ها را قطع کرد؟
مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو گفت: پنج استان هرمزگان، سیستان و بلوچستان، اهواز،کرمان، فارس و بوشهر گرفتار سیلاب و تامین آب و برق در برخی از روستاهای این استان با مشکل مواجه شد.
روستایی با حالت اضطراری در استان کرمان نداریم
۱۳۹۹/۰۱/۰۵ / اخبار اجتماعی - کرمان / استانی-اجتماعی / مدیریت بحران / سیلاب در کرمان / سیل نوروز 99
روستایی با حالت اضطراری در استان کرمان نداریم
مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان با اشاره به وضعیت روستاهایی که راه ارتباطی آنها قطع شده بود، افزود: دسترسی به برخی روستاها با ماشین های سنگین و کمک دار و به سختی امکانپذیر است و باید آب فروکش کند تا بتوانیم دسترسی راحت تری داشته باشیم اما خوشبختانه در حال حاضر روستایی با حالت اضطراری در استان کرمان نداریم.
یونیسف درباره تاثیر قطع آب از سوی ترکیه در شمال شرقی سوریه هشدار داد
۱۳۹۹/۰۱/۰۵
یونیسف درباره تاثیر قطع آب از سوی ترکیه در شمال شرقی سوریه هشدار داد
صندوق کودکان سازمان ملل متحد( یونیسف) هشدار داده است که قطع آب و عدم دسترسی به آن در شمال شرقی سوریه می‌تواند خطرات ناشی از ویروس همه‌گیر کرونا را افزایش دهد.
توضیحات رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان درباره سیل در این استان
۱۳۹۹/۰۱/۰۴ / کرمان / حسین امیری خامکانی / استانی-سیاسی / سیل نوروز 99
توضیحات رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان درباره سیل در این استان
رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان با بیان اینکه سیل در پنج شهر جنوبی این استان آمده است گفت که برق و آب تعدادی از روستاها قطع شده که مسئولان در تلاش برای وصل مجدد آن هستند.
(تصویر) سقوط سنگ 30 مترمکعبی در سوادکوه
۱۳۹۹/۰۱/۰۱ / سواد کوه / رانش زمین
(تصویر) سقوط سنگ 30 مترمکعبی در سوادکوه
فرماندار سوادکوه در ادامه با بیان اینکه سقوط این سنگ سبب شد چهار دستگاه خودرو شامل پیکان و پژو کاملاً تخریب شود، خاطرنشان کرد: این روستا 40 خانوار دارد، در اثر این حادثه برق و آب تمام خانوارهای این روستا قطع شد.
۱۳۹۸/۱۲/۲۸
رستگاری دسته‌جمعی
قدیمی‌ها تعریف می‌کردند وقتی بهار می‌شد، همه آدم‌ها، به‌خصوص آنها که سن و سالی داشتند یا مریض احوال بودند، از اینکه سختی فصل سرما را رد کرده‌اند و بار دیگر بخت یارند و نو شدن طبیعت را می‌بینند، شکرانه سر می‌دهند. واقعیت این است که در گذشته به‌ویژه در روستاها و دهات و برای ایلات و عشایر زمستان مثل حالا نبود، خیلی سخت می‌گذشت؛ نه از گاز و شوفاژ و گرما و رادیاتور و حمام در خانه خبری بود، نه از امکانات پزشکی و درمانگاه، مواد غذایی به سادگی امروز در دسترس نبود و با یک برف سنگین، همه راه‌ها بسته می‌شد. اگر کسی بیمار می‌شد، حسابش با کرام‌الکاتبین بود. برای داشتن تصویری از دشواری زمستان آن سال‌ها مخصوصا در روستاهای ایران می‌توان …
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ / کروناویروس / شهرستان دلگان / فرمانداری
فرماندار دلگان: آب و برق مردم در روزهای کرونایی قطع نمی شود
فرماندار دلگان سیستان و بلوچستان گفت: آب و برق منازل مردم و واحدهای صنفی چه خوش حساب و چه بد حساب به زعم وزارت نیرو، به دستور وزیر مربوطه به دلیل بدهی تا پایان روزهای دشوار کرونایی قطع نخواهد شد.
سکوت بهتر از وعده بی‌جا! بی اعتمادی مردم به وعده‌های مسئولان برای تعویق اقساط بانکی و تعویق بازپرداخت قبوض آب و برق و...
۱۳۹۸/۱۲/۲۶
سکوت بهتر از وعده بی‌جا! بی اعتمادی مردم به وعده‌های مسئولان برای تعویق اقساط بانکی و تعویق بازپرداخت قبوض آب و برق و...
وعده‌های دولت برای تعویق 3ماهه بازپرداخت اقساط بانکی که شامل وام مسکن، خودرو و خرید کالا نمی‌شود ویا تعویق باز پرداخت قبوض آب وبرق در شرایط شیوع کرونا با ارسال پیامک‌های قطع آب وبرق مثل وعده سرخرمن است. در شرایطی که بسیاری از کسب وکارها به خاطر شیوع این بیماری از رونق افتاده و یا تعطیل شده است دولت وعده‌هایی به مردم می‌دهد که عملیاتی نمی‌شود که باید گفت بهتر است این وعده‌ها پایان پذیرد و اعتماد مردم بیش از این به بازی گرفته نشود!
اگر صرفه جویی نکنید، آب قطع می‌شود
۱۳۹۸/۱۲/۲۵ / شرکت آب و فاضلاب / اخبار اجتماعی - کرمان / استانی-اجتماعی / آب
اگر صرفه جویی نکنید، آب قطع می‌شود
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمان گفت: اکنون در وضعیت سر به سر می‌باشیم و اگر این وضعیت مصرف آب از سوی مردم ادامه پیدا کند، دچار افت فشار یا قطعی آب در روزهای پایانی سال خواهیم شد.
اینجا کسی «کرونا» را نمی‌شناسد
۱۳۹۸/۱۲/۲۴
اینجا کسی «کرونا» را نمی‌شناسد
در این محله آب در روزهای متوالی قطع شده است؛ کودکان بی‌تفاوت به توصیه‌های مرتبط با مقابله با کرونا، خاک‌بازی می‌کنند و معتادان در گوشه و کنار به چشم می‌خورند.
دوشنبه سیاه اهواز
۱۳۹۸/۱۲/۲۴
دوشنبه سیاه اهواز
وقتی از سیل خوزستان و اهواز صحبت می‌کنیم، دقیقاً منظورمان چیست؟ بارندگی‌های فراوان پاییزی در کشور و ازجمله اهواز و خوزستان، کار خودش را کرد و مرکز این استان، زیر آب رفت. این سیل عجیب و غریب شهری، در پی یک بارش شدید 74میلی‌متری در اهواز بود که اتفاق افتاد. در نتیجه این آبگرفتگی و سیلاب‌های شهری، زندگی و خانه مردم زیر آب رفته و آب و برق قطع شد. در پی قطع برق بیمارستان امام‌خمینی این شهر نیز، 4 نفر از بیماران فوت کردند. 320خانوار نیز ناچار به ترک خانه‌ها و استقرار در کمپ‌های بحران شدند. نکته مهم این …
خودداری از هرگونه قطع انشعاب آب تا اطلاع ثانوی
۱۳۹۸/۱۲/۲۳ / استانی-اجتماعی / شرکت آب و فاضلاب / آب شرب / کهگیلویه و بویراحمد
خودداری از هرگونه قطع انشعاب آب تا اطلاع ثانوی
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: بنا به شرایط خاصی که در آن قرار داریم به تمامی مدیران آب و فاضلاب شهری و روستایی، مدیران درآمد مشترکین تاکید شده است جهت کمک به مردم در حفظ سلامت و امنیت روحی و روانی تا اطلاع ثانوی از هرگونه قطع انشعاب آب خودداری شود.
تصاویری از رانش هولناک زمین در گلندرود رویان
۱۳۹۸/۱۲/۲۲
تصاویری از رانش هولناک زمین در گلندرود رویان
رانش زمین در منطقه ییلاقی گلندرود رویان از توابع شهرستان نور خسارت‌های زیادی به برخی مناطق مسکونی ،باغات و راه مواصلاتی چندین روستای منطقه وارد کرد . به دلیل حرکت زمین آب و برق برخی از مناطق قطع شده است . حدود یک کیلومتر از راه شمال به جنوب از بین رفته و بیشترین خسارت به خانه های مجتمع رفاهی فولاد وارد شده است .
۱۳۹۸/۱۲/۲۲
پیدا شدن چکمه‌های قرمز امید
جلوی تلویزیون ایستاده بودم و با گوش پاک‌کنی که با قدرت توی گوشم می‌چرخاندم، می‌خواستم ته‌مانده‌های ملال این سال نحس را در آورم. در میان چرخش گوش پاک‌کن و کانال‌های تلویزیون، روی یک شبکه ماندم. فیلم «چکمه» بود. محصول سال 71. یعنی دقیقا همسن خودم. گوش‌ پاک‌کن را به سمت سطل نشانه گرفتم و برای فرار از کلیشه‌ روزهای قرنطینه، نشستم به دیدن فیلمی فسیل شده از تلویزیون ملی. داستان فیلم در مورد دخترکی به نام سمانه بود که مادرش در گیرودار نداری و در سرمای زمستان یک جفت چکمه برای او می‌خرد. دخترک به نشانه ذوق تا مدتی چکمه‌هایش را بغل می‌گیرد و مدتی طول می‌کشد تا راضی شود آنها را به پا کند. یک روز که با چکمه‌هایش خوابش …
۱۳۹۸/۱۲/۲۲
کرونا را بیش از واقعیت، بزرگ نکنیم
رئیس‌جمهوری با تاکید بر اینکه «همگان باید مشکل کرونا را جدی بگیرند»، نسخه واحد دنیا برای مقابله با کرونا را قطع زنجیره نقطه شروع ویروس و به حداقل رساندن تردد درون و برون شهری دانست.به گزارش ایسنا، حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیئت دولت با قدردانی از تلاش همه دست اندرکاران مبارزه با بیماری کرونا در کشور تاکید کرد: نوروز فرصتی برای پیروزی در برابر ویروس کرونا است و نوروز نباید با رفت وآمدهای بدون مدیریت، به فرصتی برای شیوع بیشتر ویروس تبدیل شود.روحانی گفت: اولین عرض من خدمت مردم عزیز و بزرگوار ایران این است که این مسئله را جدی بگیریم و به سادگی به این ویروس نگاه نکنیم و برای سلامت خود و خانواده‌مان خطرناک در نظر بگیریم گرچه از لحاظ علمی و پزشکی می‌گویند این ویروس خیلی خطرناک‌تر از ویروس‌هایی …
مهلت پرداخت قبض برق تمدید نشده است
۱۳۹۸/۱۲/۲۱ / برق / کم آبی - خشکسالی / رضا اردکانیان / وزارت نیرو / ویروس کرونا
مهلت پرداخت قبض برق تمدید نشده است
به دنبال شیوع ویروس کرونا در کشور، وزیر نیرو از وعده همکاری با مشترکان برای پرداخت قبوض آب و برق خبر داد. این در حالی است که برخی از مشترکان، از اخطار برای قطع آب و برق تا پایان سال سخن می‌گویند.
آب و برق قطع نمی‌شود
۱۳۹۸/۱۲/۲۱
آب و برق قطع نمی‌شود
[شهروند] قبض آب و برق مردم به استوری سلبریتی‌ها رسید. این روزها برخی از چهره‌های معروف تصویری از قبوض آب و برق را در فضای مجازی منتشر کردند که مهر اخطار قطع روی آنها خورده بود. آنها گفته بودند که قطع آب و برق در شرایط قرنطینه خانگی اقدام درستی نیست و بهتر است وزارت نیرو به ماجرا ورود کند. این اتفاق درحالی رخ داد که وزارت نیرو اعلام کرده است که مشترکان برای پرداخت قبوض آب و برق خود تا اردیبهشت 99 مهلت دارند. در این زمینه روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب تهران هم به «شهروند» می‌گوید که آبفا به هیچ‌عنوان تصمیم ندارد آب مشترکان را در این شرایط قطع کند و به دستور وزارت نیرو درباره استمهال بدهی پایبند است. روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب احتمال می‌دهد که تصویر قبض‌های …
شهروندان سنت خانه‌تکانی را به تاخیر بیندازند
۱۳۹۸/۱۲/۱۷ / استانی-اقتصادی / کروناویروس / خانه تکانی / شرکت آب و فاضلاب
شهروندان سنت خانه‌تکانی را به تاخیر بیندازند
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان خراسان رضوی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و ضرورت رعایت توصیه‌های بهداشتی، گفت: از هم‌استانی‌ها می‌خواهیم به دلیل شرایط خاص ایجاد شده فعالیت‌های مربوط به سنت خانه‌تکانی را به تاخیر بیندازند تا دیگر مصرف‌کنندگان با کاهش افت فشار یا قطع آب مواجه نشوند.
معاون وزیر نیرو: مصرف آب را کنترل کنید تا قطع نشود
۱۳۹۸/۱۲/۱۳ / ویروس کرونا / وزارت نیرو / بارش برف - باران
معاون وزیر نیرو: مصرف آب را کنترل کنید تا قطع نشود
معاون آب و آبفای وزیر نیرو در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشت: مصرف آب آشامیدنی با توجه به شیوع بیماری کرونا در برخی نقاط کشور تا ۳۰ درصد افزایش یافته است.
۱۳۹۸/۱۲/۱۲
رشد 50 درصدی مصرف آب در برخی نقاط تهران
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با اشاره به اینکه چند روستای تهران به‌دلیل نبود زیرساخت‌های لازم امروز با قطع آب مواجه شده‌اند، گفت: مصرف آب در برخی نقاط تهران به‌خصوص شهر قدس 50 درصد افزایش یافته است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •