شنبه, ۲۷ دی, ۱۳۹۹ / 16 January, 2021
قیمت دلار آزاد
تاثیر تصمیم جدید مجلس بر بازار ارز /  دلار گران می‌شود یا ارزان؟
۱۳۹۹/۱۰/۱۶ / ارز 4200 تومان / ارز ترجیحی / بودجه 1400 / دلار 17500 تومانی
تاثیر تصمیم جدید مجلس بر بازار ارز / دلار گران می‌شود یا ارزان؟
ظاهرا مجلس تصمیم گرفته ارز ترجیحی ۴۲۰۰ تومانی را با ارز ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومانی جایگزین کند. بر خلاف موضع رئیس کل بانک مرکزی نسبت به این تصمیم، کارشناسان معتقدند این موضوع یا تاثیری روی قیمت ارز در بازار آزاد ندارد یا دست بازارساز را باز می‌گذارد تا با مداخله و افزایش عرضه، قیمت دلار آزاد را کاهشی کند. نوشته تاثیر تصمیم جدید مجلس بر بازار ارز / دلار گران می‌شود یا ارزان؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
قیمت دلار امروز ۱۴ دی ۹۹ چقدر شد؟
۱۳۹۹/۱۰/۱۴ / ارز صرافی ملی / بازار متشکل ارزی / دلار نیمایی / قیمت دلار / قیمت دلار آزاد
قیمت دلار امروز ۱۴ دی ۹۹ چقدر شد؟
اولین قیمت‌های اعلام شده در روز یک‌شنبه برای هر دلار آمریکا در صرافی‌ملی، بازار آزاد، سامانه‌های سنا، نیما و بازار متشکل ارزی نسبت به روز گذشته اندکی کاهشی بود. نوشته قیمت دلار امروز ۱۴ دی ۹۹ چقدر شد؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
قیمت انواع دلار، یورو و درهم در بازارهای مختلف روز دو‌شنبه +جدول
۱۳۹۹/۱۰/۰۸ / قیمت دلار / قیمت یورو / قیمت درهم / قیمت دلار هرات / قیمت دلار آزاد / قیمت دلار صرافی ملی / قیمت یورو صرافی ملی / قیمت دلار سنا / قیمت دلار بازار آزاد
قیمت انواع دلار، یورو و درهم در بازارهای مختلف روز دو‌شنبه +جدول
اقتصاد نیوز : قیمت یورو نسبت به روز گذشته ۵۰ هزار تومان افزایش یافت و ۳۱ هزار و ۲۵۰ تومان معامله شد.
پیش‌‎بینی قیمت دلار فردا 11 آذر 99 / نشانه‌های عقبگرد احتمالی دلار
۱۳۹۹/۰۹/۱۰ / ارز / بازار / پیش بینی قیمت دلار / پیش بینی قیمت دلار فردا / دلار / قیمت دلار / نرخ ارز
پیش‌‎بینی قیمت دلار فردا 11 آذر 99 / نشانه‌های عقبگرد احتمالی دلار
قیمت دلار در بازار آزاد امروز ۲۵۵۰۰ تومان و دلار صرافی ملی ۲۵۰۰۰ تومان بوده است. این دو نرخ در روز گذشته به ترتیب ۲۵۰۰۰ و ۲۴۴۵۰ تومان بود. پس از رشد به ترتیب دو و ۲٫۲ درصدی قیمت دلار آزاد و صرافی ملی در امروز، برای فردا چه روندی پیش‌بینی می‌شود؟ نوشته پیش‌‎بینی قیمت دلار فردا 11 آذر 99 / نشانه‌های عقبگرد احتمالی دلار اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
بورس تنها بازار مثبت هفته اول آذر/ کدام بازار بیشترین افت را تجربه کرد؟
۱۳۹۹/۰۹/۰۷ / بازدهی بازارها / دلار صرافی ملی / سکه امامی / طلای 18 عیار / قیمت دلار / قیمت دلار آزاد / قیمت طلا و دلار
بورس تنها بازار مثبت هفته اول آذر/ کدام بازار بیشترین افت را تجربه کرد؟
در هفته اول آذر ماه بورس تنها بازاری بود که رشد کرد . روند دیگر بازارها کاهشی بود و در این میان سکه بیشترین افت قیمت را تجربه کرد، بیش از ۸ درصد طی یک هفته. نوشته بورس تنها بازار مثبت هفته اول آذر/ کدام بازار بیشترین افت را تجربه کرد؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
حمله به قیمت دلار آزاد از کانال نیما
۱۳۹۹/۰۸/۲۴
حمله به قیمت دلار آزاد از کانال نیما
آنطور که بانک مرکزی می‌گوید، هفته قبل 711میلیون دلار ارز در سامانه نیما عرضه شده است. این مقدار با توجه به میزان تقاضای هفتگی ارز نشان می‌دهد عرضه ارز از تقاضا پیشی‌گرفته و می‌تواند زمینه‌ساز کاهش قیمت دلار در روز‌های آینده باشد. به گزارش همشهری، عوامل زیادی در تعیین قیمت ارز نقش دارند با این حال، این روز‌ها روند عرضه و تقاضا، نقش تعیین‌کننده‌ای در قیمت ارز پیدا کرده است. به زعم کارشناسان، یکی از دلایل اصلی رشد قیمت ارز، کاهش میزان عرضه در نتیجه کاهش درآمد‌های ارزی است. این تحلیلی است که رئیس‌کل …
مقصد قیمت سکه در ۲ سناریو
۱۳۹۹/۰۸/۲۱ / قیمت دلار / قیمت سکه / پیش بینی قیمت سکه / بازار سکه و ارز / قیمت دلار آزاد امروز
مقصد قیمت سکه در ۲ سناریو
اقتصادنیوز : قیمت سکه روز گذشته به ابتدای کانال ۱۳ میلیون تومان رسید، معامله گران فردایی تلاش کردند مانع کاهش قیمت به مرز ۱۲ شوند اما به نظر می رسد آنچه در بازی سکه نقش اصلی را دارد قیمت دلار است، معامله گران فردایی و قیمت طلا فقط می توانند نقش مکمل بازی کنند.
۱۳۹۹/۰۷/۳۰
سقوط آزاد قیمت طلا در بازار
[شهروند] بر اساس قیمت اتحادیه طلا، جواهر و سکه دیروز (بیست‌ونهم مهر۹۹) قیمت هر قطعه سکه تمام‌بهار آزادی ۱۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، نیم‌سکه  ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، ربع سکه ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و سکه گرمی ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است. هم‌اکنون در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم یک‌ میلیون و ۲۹۵ هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و قیمت دلار ۲۸ هزار و ۷۰۰ تومان است. هم‌اکنون در بازار داخلی قیمت طلای ۱۸ عیار هر گرم یک‌میلیون و ۲۹۵ هزار تومان، قیمت دلار ۲۸ هزار و ۷۰۰ تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و قیمت سکه طرح قدیم ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است. همچنین …
قیمت گذاری فعلی شرکت‌های بورسی با دلار ۲۰ هزار تومانی است/ رشد شاخص به شرط ثبات قیمت دلار آزاد بالای ۲۶ هزار تومان
۱۳۹۹/۰۷/۱۵
قیمت گذاری فعلی شرکت‌های بورسی با دلار ۲۰ هزار تومانی است/ رشد شاخص به شرط ثبات قیمت دلار آزاد بالای ۲۶ هزار تومان
معصوم پور امیر آبادی کارشناس بازار سرمایه می‌گوید که بازار بورس الان با دلار ۲۰ هزار تومان در حرکت است و اگر قیمت دلار آزاد بر روی ۲۶ تا ۲۸ هزار تومان ثابت بماند بازار دو تا سه ماه دیگر رشد خواهد کرد.
پیش بینی قیمت دلار و سکه در روز یک شنبه/ریزش روانی در بازارها؟
۱۳۹۹/۰۷/۱۳ / بازار ارز / قیمت سکه / پیش بینی قیمت دلار / پیش بینی قیمت سکه / قیمت دلار آزاد / بازار سکه و طلا
پیش بینی قیمت دلار و سکه در روز یک شنبه/ریزش روانی در بازارها؟
اقتصاد نیوز:«قیمت ارز کاهش خواهد یافت»؛ انعکاس چنین جمله ای از صحبت های رییس کل بانک مرکزی، کافی بود که قیمت ها در معاملات پشت خطی دلار و سکه نزولی شوند.
۱۳۹۹/۰۷/۱۰
نرخ انواع ارز در آخرین روز هفته
بر اساس نرخ‌های اعلام شده توسط کانون صرافان، قیمت دلار آزاد در آخرین روز هفته به ۲۹۸۰۰ و یورو به ۳۴۸۰۰تومان رسید.
بازگشت ارز صادرکنندگان؛ بهانه‌تراشی یا موانع تحریمی؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۷ / نرخ ارز / اتاق ایران / عبدالناصر همتی / حسن روحانی / بانک مرکزی / صادرات غیر نفتی
بازگشت ارز صادرکنندگان؛ بهانه‌تراشی یا موانع تحریمی؟
تهران- ایرناپلاس- اقدامات کنترلی دولت بر بازار ارز در پی افزایش قیمت دلار آزاد تا مرز ۲۳ هزار تومان، تشدید شده و دولت امید دارد که بازگشت منابع ارزی به کشور تاثیر خود را بر نرخ ارز بگذارد.
۱۳۹۹/۰۴/۱۲
کمین دلالان برای دلار ارزان
در یازدهمین روز تیرماه، سرعت رشد دلار آرام‌تر شد، ولی فاصله قیمتی بازار آزاد با قیمت صرافی‌های منتخب، جذابیت ورود دلالان به معاملات را زیادتر کرد. روز چهارشنبه، شاخص ارزی 50 تومان افزایش را تجربه کرد و به بهای 20 هزار و 450 تومان رسید. در مقابل در برابر تابلوی صرافی‌های منتخب، دلار 40 تومان از ارزش خود را از دست داد و روی عدد 18 هزار و 950 تومان قرار گرفت. به نظر می‌رسد بازارساز حداقل در حال حاضر قصد ندارد حتی کانال 19 هزار تومانی را به رسمیت بشناسد و این مساله موجب شده است که فاصله نرخ صرافی ملی با قیمت دلار آزاد به حدود هزار و 500 برسد. چنین فاصله‌ای برای دلالان و نوسان‌گیران خرد بسیار جذاب بود و باعث شد که افراد زیادی تمایل به خرید چنین ارز ارزانی داشته باشند.
اختلاف ۱5۰۰ تومانی قیمت دلار آزاد و صرافی‌ها
۱۳۹۹/۰۴/۱۲ / بودجه / دلار / دولت / سنا / مشکلات
اختلاف ۱5۰۰ تومانی قیمت دلار آزاد و صرافی‌ها
روز چهارشنبه 11 تیرماه 99 نرخ لحظه‌ای سنا و صرافی‌های بانکی برای خرید دلار 18900 و فروش دلار 18950 اعلام شد که 40 تومان کاهش داشته است.
جزئیات افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی/ اختصاص ۴۰۰ میلیون دلار ارز دارویی تا پایان خرداد/ رشد قیمت دلار آزاد در کانال ۱۸ هزار تومانی/ معاون وزیر: افزایش قیمت تخم مرغ به هیچ وجه قابل قبول نیست!
۱۳۹۹/۰۳/۲۶
جزئیات افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی/ اختصاص ۴۰۰ میلیون دلار ارز دارویی تا پایان خرداد/ رشد قیمت دلار آزاد در کانال ۱۸ هزار تومانی/ معاون وزیر: افزایش قیمت تخم مرغ به هیچ وجه قابل قبول نیست!
این پیمانه تیتر‌هایی همچون شاخص کل بورس در ارتفاع یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحدی، بورس‌های آسیایی با ترس موج دوم کرونا قرمز شدند، کشت زیاد پیاز منجر به وضعیت فعلی پیازکاران شد، جرایم معوقات مالیاتی در سال ۹۹ بخشیده می‌شود، طلا در بازار جهانی گران ماند/ طلا همچنان خریدار خواهد داشت، قیمت انواع سکه در بازار امروز و کاهش فروش نفت عربستان به خریداران آسیایی را در بر دارد.
۱۳۹۹/۰۲/۱۸ / قیمت ارز / قیمت دلار / قیمت طلا / قیمت سکه / بازار سکه و ارز
قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 99/02/18| دلار بانکی ثابت ماند/ رشد قیمت دلار آزاد
هم اکنون در بازار آزاد قیمت هر گرم طلای 18 عیار 652 هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید 6 میلیون و 650 هزار تومان و قیمت دلار 16 هزار و 300 تومان است.
۱۳۹۸/۱۲/۰۴
هیجان FATF بر بازارهای مالی
[شهروند] دیروز اولین روز کاری بازارهای مالی، پس از بازگشت ایران به فهرست سیاه FATF رقم خورد. قیمت دلار آزاد در واکنش به این مصوبه تا نزدیک 15‌هزار تومان رفت و طلا رکورد یک‌و‌نیم ‌سال گذشته را شکست. بورس هم که دیروز در ابتدا ریزشی بود، در میانه روز صعودی شد. این اتفاق درحالی رخ می‌دهد که نگرانی‌ها برای بازار سرمایه جدی شده است و فعالان بورسی می‌گویند که با ادامه رشد قیمت دلار، احتمال خروج سرمایه‌گذاران از بورس و ورود به بازارهای واسطه‌ای وجود دارد اما احتمال رشد دوباره قیمت دلار و طلا چقدر است؟
۱۳۹۸/۰۸/۰۸
اقدام عجیب مرکز آمار و بانک مرکزی/ قیمت دلار آزاد در نیمه اول ۹۷ از آمارهای رسمی حذف شد
مرکز آمار ایران و بانک مرکزی در یک اقدام عجیب، آمار مربوط به قیمت دلار و یورو در بازار آزاد در نیمه اول سال ۹۷ را از گزارش های رسمی خود حذف و سانسور کردند.
۱۳۹۸/۰۶/۱۹
بلیت پروازهای اربعین امسال باید 15 درصد ارزان شود
در حالی نرخ دلار آزاد یکی از مولفه‌های اصلی تعیین نرخ پروازهای اربعین سال گذشته اعلام شد که امسال با توجه به کاهش حداقل 15درصدی قیمت دلار آزاد نسبت به ایام اربعین پارسال، نرخ پروازهای اربعین باید حدود 400هزار تومان کاهش یابد.
۱۳۹۸/۰۶/۱۲
جناب آقای روحانی! لطفاً از مردم مایه نگذارید
رئیس مرکز تجارت جهانی ایران گفت:اگر دلسوز مردم هستید و منافع مردم برایتان مهم است، چطور میتوانید نرخ دلار را پایین بیاورید اما چرا نرخ کالاهای اساسی و مصرفی را پایین نمی آورید و اجناس وارداتی با ارز دولتی را به قیمت دلار آزاد به مردم میفروشید.
۱۳۹۸/۰۴/۲۷
قیمت دلار آزاد ۵۷۰ تومان کمتر از نیما/ دلار در آستانه تک نرخی شدن؟
درحالی قیمت دلار در بازار آزاد بیش از ۳۰۰ تومان ارزانتر از نرخ نیما شده است که برخی بازاری‌ها احتمال می‌دهند بانک مرکزی بنا دارد نرخ آزاد و رسمی دلار یکسان شود.
۱۳۹۸/۰۴/۱۰
ادامه ریزش قیمت‌ها در بازار ارز/ اختلاف قیمت دلار آزاد و بانکی ۱۰ تومان شد+نمودار
صرافی‌های بانکی هم اکنون قیمت دلار را برای فروش ۱۲ هزار و ۷۵۰ تومان اعلام کرده اند این درحالی است که در بازار آزاد قیمت دلار برای فروش ۱۲ هزار و ۷۶۰ تومان است. صرافی‌های بانکی همچنین هر دلار را با قیمت ۱۲ هزار و ۶۵۰ تومان از مردم خریداری می‌کنند.
۱۳۹۸/۰۳/۰۲
قیمت دلار، طلا و سکه امروز ۹۸/۳/۲ | بازار کاهشی شد
اقتصادنیوز؛ امروز پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ بازار طلا و ارز با کاهش قیمت‌ها روبه‌رو شد. قیمت دلار آزاد به محدوده ۱۴۳۰۰ تومان و قیمت سکه به نزدیکی مرز ۴.۸ میلیون تومان بازگشتند. همچنین مثقال طلای آبشده به زیر مرز ۱.۹ میلیون تومانی بازگشت.
۱۳۹۷/۱۲/۲۲
دلار چند نرخی عامل فساد پتروشیمی بود/ دولت زیر بار جراحی اقتصادی نمی‌رود
عضو شورای عالی اقتصاد با بیان اینکه اگر قیمت دلار آزاد شود، نرخ کالاهای اساسی گران‌تر از این نمی‌شود، گفت: دولت زیر بار این جراحی اقتصاد نمی‌رود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •