پنجشنبه, ۲۴ مهر, ۱۳۹۹ / 15 October, 2020
قیمت موز
قیمت خودرو‌ها بار دیگر قد کشید/ سهم بورس در بودجه ۱۴۰۰/ ۲ میلیونی شدن شاخص بورس یکسال زمان می‌برد/ رابطه قیمت موز و دلار/ افزایش ۵۰۰ هزار توانی سکه در یک هفته
۱۳۹۹/۰۷/۰۳
قیمت خودرو‌ها بار دیگر قد کشید/ سهم بورس در بودجه ۱۴۰۰/ ۲ میلیونی شدن شاخص بورس یکسال زمان می‌برد/ رابطه قیمت موز و دلار/ افزایش ۵۰۰ هزار توانی سکه در یک هفته
این پیمانه تیتر‌هایی همچون چین با نزدیک شدن به انتخابات واردات نفت آمریکا را افزایش داد، ذخایر نفت عربستان رکورد پنج ماهه زد، یک میلیارد دلار گواهی ارزی صادر شد، قیمت مرغ باز هم افزایش یافت و تقاضای دلار در بازار‌های جهانی بالا رفت را در بر دارد.
آیا نرخ دلار با قیمت موز همبستگی معناداری دارد؟
۱۳۹۹/۰۷/۰۳ / قیمت موز / قیمت دلار / رابطه قیمت دلار با قیمت موز
آیا نرخ دلار با قیمت موز همبستگی معناداری دارد؟
برخی از مردم برای ارزیابی نوسانات دلار احتیاجی به رفتن به صرافی‌ها یا چک کردن قیمت ارز در گوشی‌های خود ندارند. وقتی که وارد بازار میوه می‌شوند و قیمت یک کیلو موز را در تابلوی میوه‌فروشی‌ها نگاه می‌کنند، احتمال می‌دهند که نرخ دلار در بازار آزاد نیز به چه میزان تغییر کرده و سطح حدودی آن چقدر است. در نتیجه این ادعا وجود دارد که یک کیلو موز به‌عنوان یک معیار (Benchmark) در ذهن مردم نقش بسته است؛ اما این موضوع تا چه حد قابل اتکا است و آیا آمار‌ها نیز این موضوع را تایید می‌کنند؟ بررسی‌ها حاکی از آن است که در طول ۴۰ ماه اخیر، قیمت دلار و هر کیلو موز ضریب همبستگی بالای ۹۰ درصد را ثبت کرده‌اند و هر افت و خیزی در دلار به سرعت در این میوه پرطرفدار نیز منعکس می‌شود. دلیل این همبستگی بالا، سطح قابل توجه واردات …
دلایل افزایش قیمت گلابی و موز
۱۳۹۹/۰۶/۲۶
دلایل افزایش قیمت گلابی و موز
کارگر، رئیس اتحادیه فروشندگان میوه درباره افزایش قیمت دو میوه موز و گلابی گفت: با توجه به افزایش قیمت دلار، قیمت موز در بازار گران شد. علت افزایش قیمت گلابی نیز این است که تقاضا برای این میوه در بازار افزایش یافته است.
افزایش تقاضا برای خرید گلابی / دلار موز را گران کرد
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / قیمت گلابی / قیمت موز / قیمت موز وارداتی / گلابی / موز / میوه / واردات موز
افزایش تقاضا برای خرید گلابی / دلار موز را گران کرد
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه درباره افزایش قیمت دو میوه موز و گلابی می‌گوید: با توجه به افزایش قیمت دلار، قیمت موز در بازار گران شد. علت افزایش قیمت گلابی نیز این است که تقاضا برای این میوه در بازار افزایش یافته است. نوشته افزایش تقاضا برای خرید گلابی / دلار موز را گران کرد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۵
«جلسات موزخوری» برای بورس
«جلسات موزخوری» مدتی است وارد ادبیات بورس بازان و فعالان بازار سرمایه در فضای مجازی شده است. اشاره آنان هم به جلساتی است که در ظاهر برای حمایت از بازار برگزار می‌شود اما نتیجه‌ای ندارد جز آنکه عده‌ای دور هم جمع شوند و موز و شیرینی بخورند! میثم بهرامی که خبرنگار است به ارائه تعریفی از «جلسات موزخوری» پرداخت و نوشت: ‌«جلسه موزخوری به جلساتی میگن که اخیرا برای متعادل کردن ‎بورس برگزار میشه. در نتیجه برگزاری این جلسات، قیمت موز بالا رفت اما قیمت سهام نه!» یکی دیگر از فعالان بازار سرمایه که در توییتر فعال است نیز تایید کرد که اگر سهامداران در این مدت ‌‎موز می‌خریدند، سود بیشتری می‌کردند. اما یکی از کاربران با نام میلاد بهداد به بالا رفتن لحظه‌ای قیمت دلار اشاره کرد و از مسوولان خواست جلسه‌ای نیز با …
۱۳۹۹/۰۶/۱۱
قیمت موز ۲۱ درصد افزایش یافت
توسعه ایرانی -  بر اساس آمار مرکز امار ایران در ماه مرداد اقلام «تخم مرغ ماشینی» (١١,٠ درصد)، «سیب درختی زرد» (١٠.١ درصد) و «گوجه فرنگی» (٥.١ درصد) نسبت به ماه گذشته، کاهش قیمت داشته‌اند. بر اساس نتایج به دست آمده در مرداد ماه ١٣٩٩، اقلام «پرتقال محصول داخل» (٤٣,٧ درصد)، «موز» (٢١.٠ درصد) و «پنیر ایرانی پاستوریزه» (١٢.٦درصد) نسبت به ماه قبل افزایش قیمت داشته‌­اند. در این ماه اقلام «تخم مرغ ماشینی» ( ١١.٠ درصد)، «سیب درختی زرد» (١٠.١ درصد) و «گوجه فرنگی» (٥.١ درصد) نسبت به ماه گذشته، کاهش قیمت داشته اند.
فروش میلیاردی مجوز‌های واردات موز توسط دلالان
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / قیمت موز / موز / واردات موز
فروش میلیاردی مجوز‌های واردات موز توسط دلالان
رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی گفت: پس از توقف ثبت سفارش موز بازار فروش این مجوزها بسیار داغ شده و دلالان سود میلیاردی به جیب می‌زنند. نوشته فروش میلیاردی مجوز‌های واردات موز توسط دلالان اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
قیمت انواع میوه و تره بار در بازار امروز ۴ شهریور ۹۹ اعلام شد
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / قیمت میوه / قیمت میوه و تره بار / میادین شهرداری تهران / سبک زندگی / پارسی خبر
قیمت انواع میوه و تره بار در بازار امروز ۴ شهریور ۹۹ اعلام شد
بر اساس گزارش دریافتی از بازار و میادین شهرداری تهران قیمت روز انواع میوه و تره بار در بازار تهران امروز به شرح زیر اعلام میگردد. توجه داشته باشید که قیمت های ارائه شده مربوط به انواع میوه عرضه شده در بازار میوه و تره بار شهرداری تهران بوده و قطعا از قیمت فروش در میوه فروشی های سطح شهر پایین تر می باشد. قیمت انواع میوهعنوان قیمتقیمت آناناس طلایی ۲۵۰,۰۰۰ ریالقیمت پرتقال تامسون شمال ۵۰,۰۰۰ ریالقیمت توت فرنگی ۱۳۵,۰۰۰ ریالقیمت خیار گلخانه ای ۴۷,۰۰۰ ریالقیمت موز آمریکای جنوبی (کارتن بزرگ) ۱۱۵,۰۰۰ ریالقیمت موز ۹۷,۰۰۰ ریالقیمت هندوانه ۳۱,۰۰۰ ریالقیمت ملون ۳۸,۰۰۰ ریالقیمت گوجه سبز آذربایجان ۹۵,۰۰۰ ریالقیمت توت سفید ۷۲,۰۰۰ ریالقیمت توت سیاه ۹۲,۰۰۰ ریالقیمت خربزه آناناسی ( دستنبو) ۳۸,۰۰۰ ریالقیمت خربزه …
۱۳۹۹/۰۶/۰۱
افزایش قیمت موز طی یک‌ ماه
قیمت موز که یک‌ماه پیش حدود ۱۱ تا ۱۳ هزارتومان بود در حال حاضر در خرده‌فروشی‌های سطح شهر تهران به حدود ۲۰ هزارتومان هم رسیده است. افزایش قیمتی که رئیس اتحادیه فروشندگان میوه وسبزی استان تهران توضیحاتی در خصوص آن داد.اسدالله کارگر در گفت وگو با «ایسنا» در این باره اظهار کرد: در هفته‌های اخیر موز با افزایش قیمت مواجه شده و براساس گزارش‌های شفاهی تا ۱۹ هزارتومان هم به فروش رسیده است. وی در پاسخ به این سوال که علت این افزایش قیمت حدود 9هزارتومانی موز چیست، گفت: موز کالای وارداتی است و طبیعتا افزایش نرخ ارز بر قیمت آن موثر خواهد بود. همچنین علت ارزان بودن موز در هفته‌های گذشته این بود که فروشندگان مجبور بودند خریدهای قبل خود را به دلیل گرمای هوا هرچه سریع‌تر و زیر قیمت بفروشند.
موز گران شد
۱۳۹۹/۰۵/۳۰ / قیمت موز / میوه
موز گران شد
 رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی استان تهران از افزایش قیمت موز در یک ماه اخیر خبر داد و گفت: دلیل این افزایش قیمت وارداتی بودن این میوه است.
نرخ مصوب انواع میوه اعلام شد
۱۳۹۹/۰۵/۲۵ / میوه و تره‌بار / رییس اتحادیه میوه و سبزی / کشاورزی / محصولات کشاورزی
نرخ مصوب انواع میوه اعلام شد
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی از افزایش ۲ هزار تومانی قیمت موز در بازار خبر داد و گفت: قیمت کنونی هر کیلو موز ۱۲ هزار تا ۱۶ هزار تومان است.
جدیدترین قیمت میوه وصیفی/ موز تا ۱۹ هزارتومان هم رفت
۱۳۹۹/۰۵/۲۰
جدیدترین قیمت میوه وصیفی/ موز تا ۱۹ هزارتومان هم رفت
بر اساس مشاهدات در حال حاضر قیمت موز در برخی از خرده فروشی های سطح شهر تهران به ۱۹هزار و ۵۰۰ تومان هم رسیده است و خیار نیز در برخی خرده فروشی ها تا ۱۰ هزارتومان هم به فروش می رسد.
قیمت برخی میوه‌های تابستانه ۸۵ درصد کاهش یافت/افت ۱۰ هزار تومانی نرخ موز
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / اسدالله کارگر / اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران / قیمت میوه / سال ۱۳۹۹
قیمت برخی میوه‌های تابستانه ۸۵ درصد کاهش یافت/افت ۱۰ هزار تومانی نرخ موز
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی با بیان اینکه قیمت برخی از میوه های تابستانه ۸۵ درصد کاهش داشته است،گفت: قیمت موز نیز با کاهش ۹۰ درصدی به کیلویی ۸ تا ۱۱ هزار تومان رسیده است.
موز ۹۰۰۰ تومان ارزان شد؛ کاهش ۱۰ تا ۱۵درصدی قیمت میوه‌ به زودی
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / قیمت میوه و تره‌بار / موز
موز ۹۰۰۰ تومان ارزان شد؛ کاهش ۱۰ تا ۱۵درصدی قیمت میوه‌ به زودی
رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی استان تهران از کاهش ۱۰ تا ۱۵درصدی قیمت میوه‌های فصل در هفته‌های آینده خبر داد و گفت: قیمت موز
کاهش قیمت موز، لیموتُرش و انبه در میادین میوه و تره‌بار
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / سازمان میادین
کاهش قیمت موز، لیموتُرش و انبه در میادین میوه و تره‌بار
مدیرعامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران از کاهش قیمت انبه، موز و لیموتُرش در میادین میوه و تره بار خبر داد.
قیمت موز پرواز کرد | چرا واردکنندگان قادر به ترخیص نیستند؟
۱۳۹۹/۰۲/۲۲
قیمت موز پرواز کرد | چرا واردکنندگان قادر به ترخیص نیستند؟
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی از افزایش قیمت موز به بیش از ۲۰ هزارتومان خبر داد و با اشاره به افت شدید قیمت پیاز در مزارع گفت: دربخش کشاورزی، برنامه ریزی بلندمدت برای تولید انجام نمی‌شود.
افزایش قیمت دلار به نزدیکی ۱۷ هزار تومان/ همتی: ذخایر اسکناس ارزی بی سابقه است/ بورسی‌ها به دنبال خرید سایپا/ معیار قیمت خودرو در بازار آزاد اعلام شد/ رکورد تاریخی سکه در بازار/ اولتیماتوم وزیر صنعت پیش از برکناری چه بود؟
۱۳۹۹/۰۲/۲۲
افزایش قیمت دلار به نزدیکی ۱۷ هزار تومان/ همتی: ذخایر اسکناس ارزی بی سابقه است/ بورسی‌ها به دنبال خرید سایپا/ معیار قیمت خودرو در بازار آزاد اعلام شد/ رکورد تاریخی سکه در بازار/ اولتیماتوم وزیر صنعت پیش …
این پیمانه تیتر‌هایی همچون جهش سهام آسیا با افزایش امیدها به بازگشایی اقتصاد، چین در بازپس‌گیری وام‌های خود از کشورها تحت فشار قرار گرفته است، قیمت موز مرز ۲۰ هزارتومان را رد کرد و انتظارات روحانی از سرپرست وزارت صمت را در بر دارد.
۱۳۹۹/۰۲/۲۲
قیمت موز مرز ۲۰ هزارتومان را رد کرد
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه وسبزی از افزایش قیمت موز به بیش از ۲۰ هزارتومان خبر داد و با اشاره به افت شدید قیمت پیاز در مزارع گفت:دربخش کشاورزی،برنامه ریزی بلندمدت برای تولید انجام نمی‌شود.
آخرین وضعیت بازار میوه/ قیمت موز اعلام شد
۱۳۹۹/۰۲/۲۱ / کشاورزی / محصولات کشاورزی / میوه و تره‌بار / رییس اتحادیه میوه و سبزی
آخرین وضعیت بازار میوه/ قیمت موز اعلام شد
ایرنا به نقل از رییس اتحادیه مرکزی میوه و تره بار تهران با اعلام جزییات قیمت انواع میوه و صیفی‌جات، نوشت: قیمت انواع میوه و صیفی به جز موز نسبت به اوایل اردیبهشت‌ماه روند کاهشی و یا ثبات قیمت داشته است.
۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / گوجه فرنگی / پیاز / قیمت موز
گوجه‌فرنگی به ۹۰۰۰ تومان رسید
رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی از قیمت ۹۰۰۰ تومانی هر کیلو گوجه‌فرنگی در خرده‌فروشی‌ها خبر داد.
۱۳۹۸/۱۰/۰۵
میوه | آخرین قیمت ها از بازار، گوجه ارزان شد موز نجومی!
شفقنا اقتصادی_ رئیس اتحادیه میوه و سبزی از افزایش ۱۰ درصدی قیمت موز در بازار خبر داد و گفت: با توجه به نوسان نرخ ارز و تعطیلات ژانویه، قیمت موزبه ۱۳ هزار تا ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده است. باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: اسداله کارگر رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران در گفت و […]
۱۳۹۸/۰۶/۲۳
آدرس غلط به کشاورزان!
رئیس اتحادیه بارفروشان با بیان اینکه قیمت موز در حدود یک هفته اخیر نزدیک به ۵ هزارتومان کاهش یافته است، گفت: قیمت هندوانه به کیلویی ۳۰۰ تومان رسیده است. مصطفی دارایی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر درباره آخرین وضعیت بازار میوه اظهار کرد: همه اقلام به وفور وجود دارد و...
۱۳۹۸/۰۶/۲۰ / مصطفی دارایی نژاد / اتحادیه بار فروشان / میوه / تاسوعا و عاشورا / گوجه فرنگی / هندوانه / قیمت موز / الگوی کشت کشاورزی
کاهش ۵ هزارتومانی قیمت موز / هندوانه روی دست کشاورزان مانده است
رئیس اتحادیه بارفروشان با بیان اینکه قیمت موز در حدود یک هفته اخیر نزدیک به ۵ هزارتومان کاهش یافته است، گفت: قیمت هندوانه به کیلویی ۳۰۰ تومان رسیده است.
۱۳۹۸/۰۶/۱۳ / قیمت میوه و تره‌بار
قیمت موز، شلیل و خیار کاهش می‌یابد
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره‌بار گفت: قیمت میوه در بازار به خصوص موز، شلیل و خیار در ایام محرم کاهش می‌یابد.
۱۳۹۸/۰۶/۰۸
ترکیه تعطیل بود، موز گران شد!
اما برخلاف یزد، فعالان این صنف می‌گویند که قیمت موز در روزهای گذشته روند کاهشی به خود گرفته و به کیلویی 10‌هزار تومان در میادین میوه و تره‌بار رسیده است. علی حاج‌فتحعلی دبیر، اتحادیه بارفروشان میوه در رابطه با این موضوع به «شهروند» می‌گوید: «در روز‌های اخیر نه‌تنها افزایش قیمت...
۱۳۹۸/۰۶/۰۶
موز ۳۰ هزار تومانی در یزد، واقعیت یا شایعه؟
شفقنا اقتصادی_ رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار یزد با اشاره به کاهش قیمت میوه در بازار یزد، گفت: رسیدن موز به ۳۰ هزار تومان در یزد شایعه است. به گزارش شفقنا اقتصادی، رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار یزد با بیان اینکه این افزایش قیمت موز در سراسر کشور بوده است خاطرنشان کرد: قیمت موز در […]
۱۳۹۸/۰۶/۰۶
قیمت موز به کیلویی ۱۳ هزار تومان رسید/افزایش ۱۲ درصدی شش قلم میوه در بازار
کارگر گفت: هم اکنون قیمت هر کیلو موز با کاهش نسبی در میدان مرکزی میوه و تره بار به ۱۱ تا ۱۳ هزار تومان رسیده است.
۱۳۹۸/۰۶/۰۲
رئیس کل بانک مرکزی: ارزش پول ملی ۴۰ درصد تقویت شد/ نرخ تورم ۱۲ ماهه به ۴۲.۲ درصد رسید/ سوخت‌گیری با کارت جایگاه‌ها محدود شد
این پیمانه تیتر‌هایی همچون قیمت طلای جهانی به زیر ۱۵۰۰ دلار برگشت، ثبات نسبی قیمت نفت در بازار جهانی، کاهش ۵ درصدی سهم اوپک از بازار جهانی نفت، چین بر ۷۵ میلیارد دلار از کالا‌های آمریکایی تعرفه اعمال می‌کند، حذف ۴ صفر از پول ملی تغییری در قدرت خرید مردم ایجاد نمی‌کند و افزایش قیمت موز به کیلویی ١٧ هزارتومان را در بر دارد.
۱۳۹۸/۰۶/۰۱
موز گران شد / افزایش قیمت میوه‌های تابستانی قبل از ماه محرم
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی از افزایش قیمت موز به کیلویی ١٧ هزارتومان در مراکز خرده فروشی خبر داد و گفت:این افزایش قیمت مقطعی است.
۱۳۹۸/۰۲/۰۱
میوه و گوشت رکورددار داران افزایش قیمت در دی ماه ۹۷
شفقنا اقتصادی_ براساس جدیدترین آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت از تغییرات قیمتی کالاهای اساسی در دی ماه ۹۷ قیمت میوه و گوشت نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد قابل توجهی پیدا کرده است. به گزارش شفقنا اقتصادی، مطابق آمار در دی ماه ۹۷ قیمت موز افزایش۱۳۲٫۵ درصد، نبشی افزایش ۷۰٫۸ درصد، گوشت مرغ […]
۱۳۹۷/۱۲/۲۸
٢ متهم گرانی صیفی جات/قیمت موز افزایش یافت
رئیس اتحادیه میوه و سبزی با اشاره به دلایل گرانی پیاز و سیب زمینی، از افزایش قیمت موز در بازار خبر داد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •