چهارشنبه, ۲۶ شهریور, ۱۳۹۹ / 16 September, 2020
قیمت نفت برنت
۳ ساعت قبل / قیمت نفت
قیمت نفت برنت در پی طوفان آمریکا و کاهش ذخایر افزایش یافت
به گزارش فارس به نقل از رویترز، در معاملات امروز بازار جهانی انرژی، تعطیل شدن بخشی از تولید نفت وگاز فراساحلی آمریکا به خاطر وقوع طوفان در حوالی خلیج مکزیک از یک سو و کاهش ذخایر نفت انبار شده این کشور از سوی دیگر، باعث شد تا قیمت نفت در بازار جهانی دو درصد رشد کند.
۸ ساعت قبل
قیمت نفت برنت به بالای۴۰دلار بازگشت
قیمت نفت خام در معاملات امروز در حالی جهش روز گذشته خود را ادامه داد که طوفان «سالی» تولید نفت و گاز دریایی آمریکا را مختل کرده است.
نفت کمی گران شد
۲۳ ساعت قبل / اوپک / قیمت نفت / قیمت نفت برنت
نفت کمی گران شد
قیمت نفت در معاملات امروز اندکی افزایش یافت اما پیش‌بینی بهبود کندتر از انتظار تقاضا برای سوخت به علت شیوع کرونا، چشم‌انداز چنان روشنی برایش ترسیم نکرده است. نوشته نفت کمی گران شد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
افق تاریک در سمت تقاضا
۲ روز قبل
افق تاریک در سمت تقاضا
نگرانی درباره رشد نکردن تقاضا یا کاهش آن در آینده، بار دیگر بر بازار نفت فشار وارد کرده و سبب افت قیمت‌ها شده است. سه‌شنبه هفته گذشته قیمت نفت آمریکا با ۷ درصد کاهش به پایین‌تر از 37 دلار در هر بشکه رسید. قیمت نفت برنت نیز به زیر ۴۰ دلار کاهش یافت. رقم‌های یاد شده پایین‌ترین ارقام در سه ماه گذشته هستند. در یک مدت کوتاه، قیمت‌ها تا 9 درصد کاهش یافت. در ماه‌های اخیر، تا قبل از افت قابل ملاحظه قیمت‌ها در هفته گذشته، قیمت نفت به تدریج رشد کرده بود. مهم‌ترین عامل افت قیمت‌ها افزایش نگرانی‌ها درباره افق تقاضا برای نفت است. این پرسش مطرح بوده که اقتصاد شکننده جهان به چه میزان نفت نیاز دارد؟
خوش‌بینی‌گلدمن‌ساکس
۲ روز قبل
خوش‌بینی‌گلدمن‌ساکس
الکساندر نوواک، وزیر نفت روسیه معتقد است قیمت نفت سال آینده تنها اندکی رشد خواهد کرد، زیرا تقاضا ضعیف خواهد بود و همه‌گیری کرونا سبب تغییراتی در رفتار مصرف‌کنندگان و عملکرد شرکت‌ها شده است. او در مصاحبه با خبرگزاری سی‌ان‌بی‌سی گفت: «پیش‌بینی من این است که سال آینده قیمت نفت بین ۵۰ تا 55 دلار در هر بشکه نوسان خواهد کرد، البته نوسان‌ها در قیمت‌ها بزرگ است، بنابراین قیمت‌های بالاتر و پایین‌تر از این گستره مشاهده خواهد شد.» این درحالی است که بانک گلدمن ساکس دو هفته پیش در یک یادداشت کوتاه پیش‌بینی کرد، قیمت نفت برنت در سه ماه سوم سال آینده به ۶۵ دلار در هر بشکه افزایش یابد. از دید تحلیلگران این بانک، کاهش ذخیره نفت در اقتصادهای توسعه یافته به ویژه آمریکا و رشد مصرف دو عامل حرکت قیمت‌ها به سطوح بالاتر …
کارنامه اوپک پلاس
۲ روز قبل
کارنامه اوپک پلاس
در هفته‌ای که گذشت قیمت نفت تحت فشار شدید قرار داشت و روز جمعه در پایان معاملات هفته قیمت نفت برنت و نفت آمریکا به ترتیب در محدوده 5/ 39 و 5/ 37 دلار قرار گرفت. کاهش قیمت‌ها در روز سه‌شنبه دو هفته پیش، بیشترین میزان از ماه ژوئن بود. علل گوناگونی برای این تحول در بازار نفت مطرح شده است. افزایش تولید نفت در خلیج مکزیک پس از عبور توفان لورا یکی از علل وارد شدن فشار بر قیمت‌ها بود. قبل از آنکه این توفان به خلیج مکزیک برسد تولیدکنندگان نفت منطقه، تولید خود را به میزان قابل ملاحظه‌ای پایین آورده بودند، اما توفان یاد شده خسارت زیادی وارد نکرد، در نتیجه شرایط خیلی زود به حالت عادی بازگشت.
قیمت جهانی نفت امروز ۹۹/۰۶/۲۲
۴ روز قبل
قیمت جهانی نفت امروز ۹۹/۰۶/۲۲
همزمان با افزایش ذخایر نفت در سطح جهان و عدم ترمیم تقاضای انرژی به سطح پیش از کرونا، قیمت نفت برنت روز جمعه کاهش داشت و دومین کاهش هفتگی متوالی را به ثبت رساند.
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / قیمت نفت
تنزل دورنمای بلندمدت قیمت نفت توسط فیچ
به گزارش ایسنا، موسسه فیچ ریتینگز در جدیدترین به روزرسانی پیش بینی خود از قیمت نفت و گاز، قیمت نفت برنت در بلندمدت را ۵۳ دلار در هر بشکه پیش بینی کرد در حالی که پیش بینی قبلی این موسسه از قیمت نفت برنت ۵۵ دلار بود.
پیش بینی بانک آمریکایی از قیمت نفت در سال ۲۰۲۱
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / امارات متحده عربی / چین / دلار / قیمت نفت / ویروس
پیش بینی بانک آمریکایی از قیمت نفت در سال ۲۰۲۱
اقتصاد نیوز : بانک آمریکایی گلدمن ساکس انتظار دارد قیمت نفت برنت در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱ به ۶۵ دلار در هر بشکه افزایش پیدا کند؛ با این حال ممکن است سال را با قیمت ۵۸ دلار به پایان ببرد.
افزایش قیمت نفت به ۶۵ دلار در سال آینده
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / گلدمن ساکس / قیمت نفت
افزایش قیمت نفت به ۶۵ دلار در سال آینده
بانک آمریکایی گلدمن ساکس انتظار دارد قیمت نفت برنت در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱ به ۶۵ دلار در هر بشکه افزایش پیدا کند؛ با این حال ممکن است سال را با قیمت ۵۸ دلار به پایان ببرد.
بورس سبزپوش به تعطیلات چهار روزه رفت/ جهش قیمت دلار در صرافی‌های مجاز و بانکی/ افزایش قیمت نفت برنت در آستانه بزرگترین تهدید طوفان ۱۵ سال اخیر/ هدف دولت از عرضه «پالایشی یکم» چیست؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۵
بورس سبزپوش به تعطیلات چهار روزه رفت/ جهش قیمت دلار در صرافی‌های مجاز و بانکی/ افزایش قیمت نفت برنت در آستانه بزرگترین تهدید طوفان ۱۵ سال اخیر/ هدف دولت از عرضه «پالایشی یکم» چیست؟
این پیمانه تیتر‌هایی همچون اس اند پی علی‌رغم افت سهام اپل رکورد تاریخی خود را شکست، اخراج غول نفتی آمریکایی از شاخص داوجونز، چرا قیمت جهانی طلا کاهشی شده است؟، ریزش دلار در معاملات خارجی، نرخ سکه در بازار امروز، نرخ تورم در دهک‌های هزینه‌ای از ۲۳ تا ۲۸ درصد است، بیت‌کوین ریخت و آغاز تحقیقات داخلی در پورشه را در بر دارد.
رشد قیمت نفت برنت در آستانه بزرگترین تهدید طوفان ۱۵ سال اخیر
۱۳۹۹/۰۶/۰۵
رشد قیمت نفت برنت در آستانه بزرگترین تهدید طوفان ۱۵ سال اخیر
مهر نوشت: قیمت نفت برنت در حالی افزایش یافت که در آستانه تهدید طوفان لائورا که بدترین سطح تهدید ظوفان در ۱۵ سال گذشته است، تولیدکنندگان دریایی نفت آمریکا تولید خود را متوقف کردند.
کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی
۱۳۹۹/۰۶/۰۲
کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی
قیمت نفت برنت طی هفته گذشته حدود یک درصد از ارزش خود را از دست داد، درحالی که نفت خام آمریکا افزایش نزدیک به یک درصدی را ثبت کرد.
۱۳۹۹/۰۶/۰۱
کاهش یک درصدی قیمت نفت طی هفته گذشته
قیمت نفت برنت طی هفته گذشته حدود یک درصد از ارزش خود را از دست داد، درحالی که نفت خام آمریکا افزایش نزدیک به یک درصدی را ثبت کرد.
واردات نفت ارزان‌تر شد
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / واردات نفت اروپا / قیمت دلار / قیمت نفت برنت / کرونا در جهان
واردات نفت ارزان‌تر شد
افت اخیر ارزش دلار آمریکا در برابر ارزهای بزرگ دیگر، خرید نفت خام را برای برخی از واردکنندگان نفت ارزان‌تر کرده است.
۱۳۹۹/۰۵/۲۲
شوک مثبت  کشف واکسن کرونا به نفت
موفقیت واکسن کرونا در روسیه باعث شد تا قیمت نفت دیروز با رشد بیش از یک درصد در معاملات همراه شود. قیمت نفت که هفته گذشته را تحت‌تأثیر اتفاقات در خاورمیانه با رشد قیمت پشت‌سر گذاشت حالا با خبر موفقیت واکسن کرونا در روسیه به این رشد ادامه داد تا آنجا که قیمت نفت برنت در بالای ۴۵ دلار در هر بشکه جا خوش کرده است. به گزارش ایرنا، کشف واکسن کرونا از آن جهت اهمیت دارد که می‌تواند امیدها را برای بازگشت اقتصاد به شرایط عادی و افزایش تقاضا برای نفت افزایش دهد چراکه اقتصاد جهان با شیوع کرونا چند ماهی است که …
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / بازار نفت / قیمت جهانی نفت / قیمت نفت
آخرین قیمت جهانی نفت
به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 10 سنت معادل 0.2 درصد کاهش به 43 دلار و 4 سنت رسید. هفته گذشته قیمت نفت برنت اندکی افت داشت. قیمت نفت خام آمریکا نیز پس از رشد 4 سنتی در طول هفته گذشته امروز با 6 سنت معادل 0.2 درصد افت به 40 دلار و 53 سنت رسید.
نگاهی به بازار جهانی انرژی / رابطه قیمت نفت برنت با کسری بودجه ایران
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / بازار انرژی / عباس ملکی / قیمت جهانی نفت / کرونا / گاز / نفت برنت
نگاهی به بازار جهانی انرژی / رابطه قیمت نفت برنت با کسری بودجه ایران
قیمت نفت در روز جمعه 28 تیر ماه 1399 تا اندازه ای بالا رفت. نگرانی حاصل از ظهور مجدد سیکل بیماری کووید-19 مانع از بالا رفتن بیشتر قیمت نفت گردید. همچنین کمتر شدن کاهش تولید اوپک پلاس تا 7.7 ملیون بشکه در روز از ابتدای ماه اوت، خبر از نسبتا عادی شدن بازار نفت خام می دهد. به گفته وزیر نفت عربستان سعودی، کاهش تولید از ابتدای ماه اوت بیشتر از مقدار 7.7 میلیون بشکه است، زیرا برخی از کشورها تعهدات خود در ماه های مه، آوریل و ژوییه را انجام نداده و متعهد شده اند که از ابتدای ماه اوت تا آخر سپتامبر انجام دهند. پس ممکن است که کاهش عرضه به بازار چیزی بین 8.1 تا 8.3 میلیون بشکه در روز باشد. شکل زیر روند قیمتهای نفت خام شاخص را از ابتدای 202. تا ژوئن و تاثیر تصمیم اوپک را نشان میدهد.
تداوم کاهش عرضه، نفت را گران کرد
۱۳۹۹/۰۴/۱۶ / عرضه نفت / قیمت نفت / قیمت نفت برنت / قیمت نفت خام
تداوم کاهش عرضه، نفت را گران کرد
روز دوشنبه، علی‌رغم افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر جهان، کاهش عرضه نفت و داده‌های اقتصادی مثبت باعث شد که قیمت نفت خام جهش کنند. نوشته تداوم کاهش عرضه، نفت را گران کرد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
حرکت معکوس قیمت نفت‌های شاخص در بازار
۱۳۹۹/۰۴/۱۶ / قیمت نفت / اوپک / ایالات متحده آمریکا / نفت
حرکت معکوس قیمت نفت‌های شاخص در بازار
تهران– ایرنا – اگرچه قیمت نفت برنت در معاملات امروز با توجه به کاهش ذخیره‌سازی‌ها بالا رفت، اما قیمت نفت شاخص آمریکا به دلیل گسترش کرونا و نگرانی نسبت به کاهش تقاضا در این کشور با افت همراه شد.
رشد قیمت نفت با افت شدید ذخایر نفت آمریکا
۱۳۹۹/۰۴/۱۲ / ذخایر نفت آمریکا / قیمت نفت / قیمت نفت آمریکا / قیمت نفت برنت
رشد قیمت نفت با افت شدید ذخایر نفت آمریکا
پس از آنکه ذخایر نفت آمریکا بسیار فراتر از پیش‌بینی‌ها کاهش یافت، قیمت نفت در بازارهای جهانی بالا رفت. نوشته رشد قیمت نفت با افت شدید ذخایر نفت آمریکا اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
پته نفت را رو کنید
حالا زمان آن است که «پته نفت» را رو کنید. بشکه‌های نفت را به مردم بدهید و بگذارید آن را در سبد دارایی‌شان بگذارند. نه در حرف، که به‌صورت واقعی نفت را به مردم بدهید. نفت ایران، فعلا پشت دیوار بلند تحریم است، این دیوار اما، بالاخره فروریختنی است. امروزاگر نه، فردا حتما. این روزها همه‌چیز دست به دست هم داده است تا بتوان مردم را واقعا مالک نفت کرد. چطور؟  ١- از سال‌ها پیش مدام به این فکر بودم که چگونه می‌توان عامه مردم را واقعا مالک نفت کرد. دیروز اتفاقی روی یک تخته طرحی را دیدم، همسو با آن فکر سالیان رفته. فرهنگ معین، برای «پته » یکی هم این معنی را نوشته است: «کاغذ مقوایی یا مهره فلزی که به جای پول به‌کار می‌رفته ». …
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
کرونا دست از سر نفت برنمی‌دارد
گروه اقتصادی| خبرهای منتشره از گوشه و کنار جهان، نشان‌دهنده تلاش اقتصادها برای بازگشت به سطح عادی فعالیت‌ها با وجود کروناست. در چند هفته اخیر که شیوع این ویروس در بخش‌هایی از قاره آسیا و اروپا به تدریج کاهش یافته، قیمت نفت نیز جهش‌های کم اما متوالی را تجربه کرده است. به گونه‌ای که از 33 دلار در سوم خرداد به 43 دلار و 2 سنت در روز گذشته رسید و نفت خام امریکا نیز روند صعودی خود را ادامه داد و پس از هفته‌ها به 40 دلار رسید. افزایش قیمت نفت در پی بازگشایی کارخانه‌ها در چین بوده و با وجود شناسایی چند بیمار جدید که علایم گونه جهش یافته از کرونا در آنها مشاهده شده‌، فعالیت‌های اقتصادی تا چند روز آینده به سطح پیشین خواهد رسید. در انگلیس نیز قرار است از ماه …
قیمت جهانی نفت امروز 99/03/23|برنت 37 دلار و 40 سنت شد
۱۳۹۹/۰۳/۲۳
قیمت جهانی نفت امروز 99/03/23|برنت 37 دلار و 40 سنت شد
قیمت نفت برنت که دیروز حدود 8 درصد افت کرده بود، امروز نیز با یک دلار و 15 سنت معادل 3 درصد افت به 37 دلار و 40 سنت رسید.
۱۳۹۹/۰۳/۲۱
نفت برنت ۴۱ دلار و ۳۶ سنت
قیمت نفت برنت پس از افت ۱.۵ دلاری در جلسه قبل و پایان دادن به روند افزایشی ۷ روزه، امروز با ۵۶ سنت معادل ۱.۴ درصد رشد به ۴۱ دلار و ۳۶ سنت رسید.
ویدیو / اوپک با تمدید کاهش تولید ۹.۷ میلیون بشکه برای یک ماه آینده موافقت کرد
۱۳۹۹/۰۳/۱۷
ویدیو / اوپک با تمدید کاهش تولید ۹.۷ میلیون بشکه برای یک ماه آینده موافقت کرد
وزیر نفت پس از پایان نشست ۱۷۹ اوپک گفت: اوپک با تمدید کاهش تولید ۹.۷ میلیون بشکه برای یک ماه آینده موافقت کرده و در صورت تایید غیراوپک این توافق اجرایی خواهد شد وی افزود: رسیدن قیمت نفت برنت به ۴۰ دلار نشان داد که اوپک پلاس تصمیم درستی مبنی بر کاهش ۹.۷ میلیون بشکه‌ای کاهش تولید گرفته است.
وزیر نفت: نشست اوپک بدون چالش تمام شد / اوپک پلاس تصمیم درستی مبنی بر کاهش ۹.۷ میلیون بشکه‌ای گرفته است
۱۳۹۹/۰۳/۱۷
وزیر نفت: نشست اوپک بدون چالش تمام شد / اوپک پلاس تصمیم درستی مبنی بر کاهش ۹.۷ میلیون بشکه‌ای گرفته است
وزیر نفت گفت: نشست اوپک بدون چالش و همانطور که پیش‌بینی می‌شد تمام شد. زنگنه ادامه داد: اوپک با تمدید کاهش تولید ۹.۷ میلیون بشکه برای یک ماه آینده موافقت کرد و در صورت تایید غیراوپک این توافق اجرایی خواهد شد. وی تاکید کرد: رسیدن قیمت نفت برنت به ۴۰ دلار نشان داد که اوپک پلاس تصمیم درستی مبنی بر کاهش ۹.۷ میلیون بشکه‌ای گرفته است.
آموزش فروش سهام عدالت در سامانه سعدی
۱۳۹۹/۰۳/۱۷
آموزش فروش سهام عدالت در سامانه سعدی
امروز مطالبی همچون جدیدترین خبر از مهلت انتخاب روش مستقیم مدیریت سهام عدالت، یک نماد بانکی بر صدر بیشترین ارزش معاملات اردیبهشت ماه، نوسان سهام آسیا اقیانوسیه، ۸۰ درصد ارزش سهام وام داده شود، کاهش قیمت طلا در بازار جهانی، قیمت نفت برنت به مرز ۴۱ دلار رسید، آموزش آزادسازی سهام عدالت؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
ارمغان نفت 40 دلا‌ری برای ایران
۱۳۹۹/۰۳/۱۷
ارمغان نفت 40 دلا‌ری برای ایران
قیمت نفت پس از 3 ماه به فراتر از 40 دلار رسید؛ منحنی قیمت نفت برنت آخرین بار در نیمه اسفندماه در چنین محدوده‌ای ایستاده بود. حالا در چنین شرایطی قرار است امروز اعضای اوپک‌پلاس زیر سایه کرونا نشستی ویدئوکنفرانسی برای تمدید توافق کاهش تولید برگزار کنند؛ نشستی که در صورت بلندشدن دود سفید از آن ممکن است تابستان داغی برای بازار نفت رقم بزند. البته انتظار رشد انفجاری قیمت نفت چندان واقع‌بینانه به‌نظر نمی‌رسد؛ چراکه با افزایش بیشتر بهای طلای سیاه، تولیدکنندگان نفت شیل بار دیگر دست به ماشه خواهند شد و با افزایش عرضه قیمت را تحت تاثیر قرار می‌دهند. اما ارمغان نفت 40 دلاری برای ایران چیست؟ هرچند آمارها نشان می‌دهد رقم صادرات نفت ایران کاهش بسیار زیادی یافته ولی با توجه به اثر روند قیمت نفت بر قیمت‌ها …
روسیه از همکاری با اوپک جواب گرفت
۱۳۹۹/۰۳/۱۵ / قیمت نفت اورال روسیه / صادرات نفت روسیه / توافق کاهش تولید اوپک و غیراوپک
روسیه از همکاری با اوپک جواب گرفت
همزمان با همکاری روسیه با اوپک در کاهش هماهنگ تولید برای مقابله با اشباع عرضه، قیمت نفت این کشور به سطح بالاتر از قیمت نفت برنت صعود کرد.
۱۳۹۹/۰۲/۳۰
ظهور نشانه‌های خروج از بحران برای نفت
قیمت نفت برنت پس از هفته‌های متوالی معامله در کانال 20 دلار و کمتر، هفته گذشته به کانال 30 دلار وارد شد. افزایش قیمت طلای سیاه با بازگشایی بازارها و اعلام خاتمه قرنطینه در برخی مناطق در روز گذشته ادامه یافت و با حدود 1.5 دلار افزایش به 33 دلار و 84 سنت رسید. نفت امریکا نیز حدود 31 دلار معامله شد. با وجود اینکه امروز بازار معاملات آتی نفت امریکا برای تحویل در ماه ژوئن به پایان می‌رسد، تکرار قیمت‌های منفی 40 دلار که در ماه آوریل برای تحویل محموله‌های نفتی ماه مه، رخ داد تکرار نخواهد شد. آژانس بین المللی انرژی معتقد است ماه گذشته میلادی، بدترین ماه برای بازار نفت بود چراکه علاوه بر کاهش بیش از 37 دلاری قیمت نفت تحویل آتی امریکا، بیش از نیمی از تقاضای روزانه نفت کم شد. اما با …
۱۳۹۹/۰۲/۲۹
بورس مقصد جذاب سرمایه‌های ایرانی
خبرگزاری اسوشیتدپرس با اشاره به صعود ۲۲۵ درصدی شاخص بورس تهران در ماه‌های اخیر نوشت: این صعود در شرایطی رخ می‌دهد که ایران یکی از نقاط مهم درگیر با ویروس کرونا در خارج از چین است. با تمایل دولت به خصوصی سازی بنگاه های در اختیار خود، اکنون مردم به بازار سرمایه دسترسی پیدا کرده و می‌توانند برگه‌های سهم را معامله کنند و از این طریق به عایدی بیشتری در مقایسه با سپرده گذاری بانکی و یا خرید اوراق قرضه دست یابند. اسوشیتدپرس در ادامه می نویسد: در حال حاضر بسیاری از بورس های جهانی تحت تاثیر شیوع کرونا با ریزش مواجه شده اند؛ نرخ بیکاری در آمریکا به ۱۴.۷ درصد رسیده که از زمان رکود سال ۱۹۲۹ بی سابقه بوده است و قیمت نفت برنت نیز از ۷۰ دلار در سال گذشته به محدوده ۲۰ دلار رسیده است. همه …
۱۳۹۹/۰۲/۱۸
بهای طلای سیاه دو برابر شد
قیمت نفت‌خام آمریکا در شامگاه سه‌شنبه به بیش از 25 دلار بر بشکه رسید تا در طول 5 روز کاری دو برابر شود. این نفت شاخص در معاملات دیروز پس از افت مقطعی، دوباره در مسیر افزایشی قرار گرفت. نفت برنت نیز که در 6 جلسه گذشته رشد کرده، چهارشنبه به قیمت 27/ 32 دلار در هر بشکه صعود کرد تا 61 درصد افزایش را در این مدت ثبت کند. علاوه بر این، قیمت نفت برنت از 22 آوریل تاکنون دوبرابر شده است. در آن زمان این نفت به کف 21 ساله خود سقوط کرده بود.
۱۳۹۹/۰۲/۱۶
تلاش برای گذر از پیچ رکود
[شهروند] نزدیک به 6 ماه از شیوع کووید- 19 می‌گذرد، بیماری که رسیدنش به بیش از 200 کشور جهان باعث شد بسیاری از دولت‌ها مجبور شوند که مقررات سختگیرانه‌ای را در حوزه‌های گوناگون اعمال کنند. در سه قطب مهم اقتصاد جهان یعنی چین، اتحادیه اروپا و آمریکا بسیاری از مشاغل تعطیل شد و بسیاری از دولت‌ها مقررات منع عبور و مرور را اعمال کردند. همین مسأله باعث شد که اقتصاد جهانی با رکود بی‌سابقه‌ای مواجه شود و در پی آن بورس بسیاری از کشورها سقوط کرد. در آمریکا این سقوط به ‌حدی بود که برای نخستین‌بار از ‌سال 2008 معاملات در بورس نیویورک برای کمتر از یک ساعت متوقف شد. پروازهای بین‌المللی هم به مدت سه ماه در اروپا و آمریکای شمالی متوقف شد. همین مسأله باعث شد …
بیت کوین از صعود به کانال جدید بازماند
۱۳۹۹/۰۲/۱۵ / بیت کوین / قیمت بیت‌کوین
بیت کوین از صعود به کانال جدید بازماند
به گزارش خبرآنلاین، با اقدامات اخیر فدرال رزرو آمریکا نفت وست تگزاس پس از آن که تا منفی ۳۷ دلار پایین آمد طی چند روز گذشته به قیمت ۱۹.۷ دلار رسید در این بین قیمت نفت برنت نیز روی ۲۶ تا ۲۷ دلار ثابت ماند.
کاهش قیمت نفت باعث شد کشورهای عربی از صندوق ذخیره ارزی  کمک بگیرند
۱۳۹۹/۰۲/۱۳ / انرژی / صادرات نفت / قیمت نفت
کاهش قیمت نفت باعث شد کشورهای عربی از صندوق ذخیره ارزی کمک بگیرند
آخرین قیمت نفت برنت در روز گذشته ۲۶.۵ دلار برای تحویل در ماه ژوئن بود. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت نیز به حدود ۲۰ دلار هر بشکه افزایش یافت. قیمت گاز طبیعی هم به ۱.۸۶ دلار هر یک میلیون بی تی یو کاهش یافت. از ابتدای ماه مه ۲۰۱۹ تا ابتدای مه ۲۰۲۰ قیمت نفت ۶۰ درصد پایین افتاده است.
۱۳۹۹/۰۲/۱۳
چشم‌انداز تاریک نفت
گروه اقتصادی| از روز گذشته توافق تاریخی برای کاهش فروش نزدیک به 10 میلیون بشکه نفت در بازار اجرا شد. با شروع فاز اجرایی این توافق، قیمت نفت برنت با افزایشی بیش از 4درصدی به حدود 27.5 دلار رسید. این در حالی است که قیمت نفت پیش از شیوع کرونا بیش از 60 دلار بود و پس از پاندمی کرونا به مرز 20 دلار رسید. بسیاری پیش‌بینی می‌کردند که با امضای توافق توسط اعضای اوپک پلاس، قیمت نفت افزایش یابد که این اتفاق رخ نداد و در واقع تغییر قیمت طلای سیاه بسیار کم عمق بود و کمی بعد حتی تحت‌تاثیر خبرهایی مبنی بر افزایش ذخیره نفت در کشورها‌، افت تاریخی داشت. بر همین اساس هفته گذشته ورق تازه‌ای در تاریخ نفت رقم خورد و قیمت معاملات آتی نفت امریکا برای تحویل در ماه مه به حدود منفی 40 دلار و نفت …
تاثیر ناچیز کاهش قیمت نفت آمریکا بر سبد اوپک
۱۳۹۹/۰۲/۰۴ / اوپک / سقوط بی‌سابقه قیمت نفت
تاثیر ناچیز کاهش قیمت نفت آمریکا بر سبد اوپک
در اتفاقی تاریخی قیمت نفت پایه وست تگزاس برای تحویل در معاملات آتی منفی شد که این مساله روی قیمت نفت برنت و سبد اوپک نیز تاثیر گذاشت اما طبق باور کارشناسان تاثیر این مساله چندان زیاد نبوده است.
واکنش وزیر نفت به کاهش قیمت نفت برنت
۱۳۹۹/۰۲/۰۳
واکنش وزیر نفت به کاهش قیمت نفت برنت
زنگنه گفت: روز گذشته قیمت نفت برنت به زیر 20 دلار رسید و سبد اوپک حدود 1405 دلار قیمت گذاری شد. سالهاست که نفت چنین قیمت‌هایی را تجریه نکرده است و این نشانه مشکلاتی است که باید تسریع کاهش تولید و سایر اقدامات را به همراه داشته باشد.
حراج نفت / چه بلایی سر قیمت نفت آمده‌است؟ / بلومبرگ: بشکه‌ی خالی از بشکه‌ای که در آن نفت باشد، گران‌تر است!
۱۳۹۹/۰۲/۰۳
حراج نفت / چه بلایی سر قیمت نفت آمده‌است؟ / بلومبرگ: بشکه‌ی خالی از بشکه‌ای که در آن نفت باشد، گران‌تر است!
در طول تاریخ، جنگ‌های زیادی بر سر نفت شکل گرفته اما حالا منفی شدن قیمت آن، روزی تاریخی را ساخته است. از ابتدای سال ۲۰۲۰، قیمت نفت برنت ۶۰ درصد و ارزش معاملات آتی نفت امریکا ۱۳۰ درصد سقوط کرده است. در نهایت در روز دوشنبه، بیستم ماه آوریل قیمت نفت امریکا به منفی ۳۷ دلار و ۶۳ سنت رسید
قیمت نفت ایران از برنت تاثیر می‌گیرد یا WTI؟
۱۳۹۹/۰۲/۰۲ / نفت / قیمت نفت / کاهش تولید نفت / کاهش در آمد نفتی / اوپک
قیمت نفت ایران از برنت تاثیر می‌گیرد یا WTI؟
یک کارشناس اقتصادی درباره قیمت نفت برنت و WTI عنوان کرد: هر چند ایران نفت خودش را دارد، ولی قیمت نفت اوپک و ایران همبستگی خیلی قوی با برنت دارد.
سقوط آزاد قیمت نفت آمریکا به روایت دو شبکه عربی
۱۳۹۹/۰۲/۰۲ / سقوط قیمت نفت آمریکا / شبکه الجزیره / شبکه المیادین
سقوط آزاد قیمت نفت آمریکا به روایت دو شبکه عربی
به گزارش الف، پایگاه خبری شبکه المیادین در گزارشی به بررسی پیامدهای افت تاریخی قیمت نفت برنت شمال پرداخت و نوشت که پیامدهای ویروس کرونا و تاثیرات آن بر اقتصاد جهانی و کشمکش‌های سیاسی که آمریکا در دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور طراحی کرده به علاوه اختلافات میان عربستان و روسیه در نیمه اول سال جاری میلادی و همچنین عدم دستیابی به توافق سریع برای کاهش قیمت نفت عوامل مهمی بود که باعث افت شدید  قیمت‌ها در بازار نفت شد.
۱۳۹۹/۰۲/۰۲
نفت امریکا زیر 1دلار
«اکونومیست» نفت را خون در رگ‌های اقتصاد جهان می‌داند، اما به نظر می‌رسد اقتصادهای در رکود  فرو رفته دنیا، تقاضای انرژی را پایین آورده و حالا ارزش نفت را در کمتر از سه ماه به نصف رسانده‌اند. کرونا تنها یک ویروس مشابه آنفلوآنزا نیست، بلکه همان عاملی است که هواپیماها را در آشیانه نگه داشته و نیروهای کار را در خانه و سبب سریع‌ترین افت قیمتی در تاریخ بازار نفت شد. این ویروس  نه‌ تنها بر قیمت نفت که بر تصمیمات برخی اعضای اوپک پلاس نیز تاثیراتی گذاشت تا به سراغ بدترین راهکار مقابله با کاهش قیمت نفت که همان شروع «جنگ قیمتی» بود، بروند. با وجود اتخاذ برخی اقدامات برای کنترل اثرات اپیدمی کرونا بر نفت همچنان تغییر قابل ملاحظه‌ای در بازار …
قیمت نفت برنت با روندی صعودی به ۲۲ دلار و ۸۸ سنت رسید
۱۳۹۹/۰۱/۲۶
قیمت نفت برنت با روندی صعودی به ۲۲ دلار و ۸۸ سنت رسید
قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۵۶ سنت معادل ۱.۸ درصد رشد به ۳۲ دلار و ۳۰ سنت رسید.
۱۳۹۹/۰۱/۲۶ / افزایش قیمت نفت / بازار نفت / قیمت نفت
روند صعودی قیمت نفت ادامه دارد
به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 56 سنت معادل 1.8 درصد رشد به 32 دلار و 30 سنت رسید. روز دوشنبه نیز قیمت نفت برنت 0.8 درصد افزایش یافته بود. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم پس از کاهش 1.5 درصدی در جلسه قبل امروز با 47 سنت معادل 2.1 درصد افزایش به 22 دلار و 88 سنت رسید.
۱۳۹۹/۰۱/۲۶
پایان جنگ نفتی؟
گروه اقتصادی| پس از یک هفته کش و قوس فراوان و مذاکرات پیشرفته، توافق تاریخی اوپک میان مهم‌ترین و بزرگ‌ترین تولیدکننده نفت در جهان به امضا رسید. این توافق دو ساله است و فاز اول آن از ابتدای ماه آینده میلادی به مدت دو ماه اجرا می‌شود. در این فاز 9.7 میلیون بشکه نفت از بازار نفت کم می‌شود. این توافق قرار بود به کاهش 10 میلیون بشکه در روز از بازار منجر شود اما مقاومت مکزیک و کاهش 100 هزار بشکه به جای 400 هزار بشکه باعث شد 23 کشور حاضر در این پیمان به کاهش 9.7 میلیون بشکه‌ای رضایت دهند تا قیمت نفت برنت و شیل کاهش بیشتری پیدا نکند. امریکا نیز به عنوان هماهنگ‌کننده این توافق در نظر دارد 300 هزار بشکه‌ای که مکزیک کاهش نداد، از تولید خود کم کند. پس از اعلام خبر کاهش …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •