چهارشنبه, ۷ خرداد, ۱۳۹۹ / 27 May, 2020
قیمت نفت جهانی
روند صعودی قیمت نفت متوقف شد
۷ ساعت قبل / قیمت نفت / توافق کاهش تولید اوپک و غیراوپک / تقاضا برای نفت / کرونا در جهان
روند صعودی قیمت نفت متوقف شد
قیمت‌های نفت در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی تحت تاثیر نگرانی‌های مجدد نسبت به روند احیای تقاضا با وجود روند تسهیل محدودیت‌های قرنطینه در بسیاری از کشورها کاهش پیدا کرد.
تحولات بازارها با باز شدن اقتصادها /قیمت نفت خام  و قیمت جهانی طلا پایین آمد
۸ ساعت قبل / قیمت نفت / قیمت طلا / نفت خام
تحولات بازارها با باز شدن اقتصادها /قیمت نفت خام و قیمت جهانی طلا پایین آمد
خوش‌بینی سرمایه‌گذاران به باز شدن مجدد اقتصاد قیمت جهانی، منجر به افت قیمت طلا شده؛ هر چند بالا گرفتن تنش‌های میان آمریکا و چین باعث شد این افت قیمت محدود شود و قیمت نفت خام افت کند.
قیمت نفت و طلا در بازارهای جهانی
۸ ساعت قبل / قیمت طلا در بازارهای جهانی / قیمت نفت در بازارهای جهانی
قیمت نفت و طلا در بازارهای جهانی
ایلنا: قیمت نفت و طلا در بازارهای جهانی با کاهش روبه‌رو بود.
قیمت جهانی نفت امروز 99/03/07/ برنت در مرز 36 دلار
۹ ساعت قبل
قیمت جهانی نفت امروز 99/03/07/ برنت در مرز 36 دلار
به دنبال افزایش نگرانی ها در مورد سرعت ترمیم تقاضای جهانی برای انرژی و در حالی که محدودیت های قرنطینه ای در بسیاری از کشورها در حال کم شدن است قیمت نفت روز چهارشنبه شاهد کاهش بود.
قیمت جهانی نفت | افزایش قیمت نفت با بازگشت خودروها به جاده‌ها
۳۲ ساعت قبل
قیمت جهانی نفت | افزایش قیمت نفت با بازگشت خودروها به جاده‌ها
قیمت نفت در روز سه‌شنبه ششم خرداد ماه افزایش قیمت داشت.
۴۲ ساعت قبل
نه به نظامی‌گری، فرصت‌دادن به دیپلماسی
 [جیک سالیوان و دانیل بنایم] متخصصان سیاست خارجی آمریکا در حال مطالعه و ارایه پیشنهاد درباره چگونگی مشارکت آمریکا در خاورمیانه هستند. به گمان آنها حضور نظامی آمریکا در خاورمیانه فاقد ارزش است. دیگر گذشت آن زمانی که ۱۸۰‌هزار نیروی آمریکایی در عراق می‌جنگیدند یا زمانی که قیمت صعودی نفت به اقتصاد آمریکا کمک می‌کرد. همه‌گیری جهانی هراس‌انگیز ویروس کرونا این نکته را یادآور شد که آمریکا باید بر روی اولویت‌بندی‌های خود در خصوص چالش‌های فعلی و پیش رو تمرکزی دوباره داشته باشد. بیش از هر چیز کاهش حضور آمریکا در خاورمیانه نیازمند رسیدن به تعادلی حساس است و رد پای آمریکا در منطقه باید به نحوی کمرنگ شود که ناامنی جدیدی در پس آن ظاهر نشود و به‌ طور هم‌زمان …
کاهش قیمت نفت در واکنش به احتمال تحریم چین
۲ روز قبل / قیمت نفت
کاهش قیمت نفت در واکنش به احتمال تحریم چین
قیمت‌های نفت در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی تحت تاثیر افزایش تنشها میان آمریکا و چین بر سر طرح پکن برای وضع قوانین امنیتی برای هنگ کنگ و احتمال تحریم چین از سوی واشنگتن کاهش پیدا کرد.
اتاق بازرگانی: کاهش بی‌سابقه قیمت کالاهای اساسی پس از کاهش قیمت نفت
۲ روز قبل / اتاق بازرگانی / کالاهای اساسی / کاهش قیمت / کاهش قیمت کالاهای اساسی
اتاق بازرگانی: کاهش بی‌سابقه قیمت کالاهای اساسی پس از کاهش قیمت نفت
شفقنا- اتاق بازرگانی اعلام کرد: با توجه به اینکه شیوع ویروس کرونا به کاهش کم سابقه بهای نفت در بازارهای جهانی منجر شده، قیمت نهایی کالاهای اساسی در سطح تجارت بین الملل نیز به شدت افت کرده است. بر اساس...
انباشت مطالبات غیرجاری
۴ روز قبل
انباشت مطالبات غیرجاری
اثرات بحران ویروس کرونا تقریبا در همه بخش‌های اقتصادی احساس می‌شود. از تولید، خرده‌فروشی و کالاهای مصرفی گرفته تا سرگرمی، ورزش و البته حمل‌ونقل، هر بخش با چالش‌های خاص خود روبه‌روست. یکی از بارزترین نتایج بحران، سقوط قیمت نفت و تلاطم ایجاد شده در بورس‌های جهانی است. این سقوط‌های سنگین به‌دلیل نااطمینانی در موردتاثیر آتی این بیماری فراگیر است. جنگ قیمتی نفت روسیه و عربستان سعودی نیز با بالا نگه داشتن میزان تولید، به کاهش بیشتر قیمت نفت دامن زد.
مدل جدید کسب‌و‌کار
۴ روز قبل
مدل جدید کسب‌و‌کار
با افزایش تلفات بیماری کرونا، جهان درحال مواجهه با سیر صعودی کسب‌وکارهای تعطیل شده، درآمدهای از دست رفته و زنجیره‌های تامین از هم گسسته است. اکنون به اعتقاد بسیاری از صاحب‌نظران و اقتصاددانان مطرح، عمق بحران و آثار و پیامدهای آن فراتر از بحران مالی سال 2008 است. ثبت بزرگ‌ترین کاهش روزانه قیمت نفت از زمان جنگ خلیج‌فارس در سال 1991، ریزش شدید بورس‌های جهانی و افت بیش از 30 درصدی ارزش بیت‌کوین در پنج روز منتهی به 12 مارس تنها جلوه‌هایی از این بحران است. در این میان اقتصاد ایران که پیش از کرونا هم با چالش‌های متنوعی دست به گریبان بود، اکنون با شرایط دشواری مواجه است.
احتمال فروپاشی پیمان اوپک پلاس
۵ روز قبل / قیمت نفت / توافق کاهش تولید اوپک و غیراوپک / کرونا در جهان / تولید نفت شیل آمریکا / اوپک پلاس
احتمال فروپاشی پیمان اوپک پلاس
به نظر می‌رسد گروه اوپک پلاس مصمم است از اشباع عرضه در بازارهای جهانی نفت که در نتیجه جنگ قیمت تولیدکنندگان بزرگ این گروه و سقوط تقاضا بر اثر شیوع پاندمی ویروس کرونا روی داد و باعث ریزش قیمتها شد، بکاهد.
گفتگوی تلفنی جهانگیری و الگاظمی / اوضاع اقتصادی ایران و عراق محور گفتگوها
۵ روز قبل
گفتگوی تلفنی جهانگیری و الگاظمی / اوضاع اقتصادی ایران و عراق محور گفتگوها
نخست‌وزیر عراق و معاون اول رئیس جمهور ایران در تماس تلفنی درمورد بحران اوضاع اقتصادی و کاهش قیمت جهانی نفت گفتگو کردند.
۱۳۹۹/۰۲/۳۱
آمریکا پس از خروج از برجام ناامن‌تر است
[ مارک فیتزپاتریک]  مایک پومپئو، وزیر امور خارجه آمریکا، در نهم ماه می در دومین سالگرد خروج ایالات متحده از توافق هسته‌ای ایران (برجام) در توییتی نوشت: «آمریکایی‌ها ایمن‌تر هستند و خاورمیانه صلح‌آمیزتر از زمانی شده که ما در برجام مانده بودیم.» اما به هر شکلی که به شرایط موجود نگاه شود، حقیقت عکس این اظهارات است. در جبهه هسته‌ای خروج رئیس‌جمهوری دونالد ترامپ از برجام ایران را به عقب‌نشینی از تعهدات هسته‌ای واداشت؛ اتفاقی که ترامپ آن را بعید می‌دانست. یک مقام ارشد دولت ترامپ در سپتامبر ۲۰۱۸ به گروه بین‌المللی بحران گفت که ایالات متحده می‌تواند «هم خدا را داشته باشد و هم خرما را»؛ یعنی از توافق خارج شود اما شاهد …
۱۳۹۹/۰۲/۳۱
کالاهای اساسی، ‌دارو و مواد اولیه، اولویت اختصاص ارز قرار گیرد
رئیس‌جمهوری با تاکید بر ضرورت کنترل قیمت ارز و جلوگیری از افزایش نرخ آن گفت: در اختصاص ارز باید اولویت‌های لازم از جمله کالاهای اساسی، ‌دارو، ‌تجهیزات و مواد اولیه مورد نیاز بخش تولید باید مد نظر قرار گیرد.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست‌جمهوری، در یکصد و سی و هفتمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت که روز سه شنبه به ریاست حجت‫الاسلام والمسلمین حسن روحانی تشکیل شد، چند موضوع مهم و تاثیرگذار در بخش جهش تولید و رونق صادرات و افزایش درآمدهای ارزی بررسی و درباره آن تصمیم‌گیری شد. رئیس‌جمهوری با تاکید بر ضرورت کنترل قیمت ارز و جلوگیری از افزایش نرخ آن، دقت عمل و هماهنگی دستگاه‌های اقتصادی و نظام بانکی در این زمینه را ضروری دانست. در این جلسه، با توجه به مشکلات پدید آمده در اقتصاد جهانی و تامین ارز، …
۱۳۹۹/۰۲/۳۱
تهدید چینی شیل آمریکا
دارایی‌ها و شرکت‌های نفت شیل آمریکا در پی شیوع ویروس کرونا و پیامدهای اقتصادی آن، به گزینه‌ای مناسب برای چین که همواره به دنبال خرید ارزان قیمت دارایی‌های سایر کشورهاست تبدیل شده ‌است.به گزارش «ایسنا» چین ممکن است به دنبال بحران اقتصادی که در نتیجه شیوع ویروس کرونا به وجود آمده و گشایش مجدد فعالیت اقتصادی این کشور، خرید دارایی‌ها در سطح جهانی را آغاز کند و دارایی‌های نفت شیل آمریکا در نتیجه نابودی تقاضا، قیمت‌های اندک و سطح بالای بدهی که صدها شرکت نفتی بین‌المللی را به ورطه ورشکستگی کشانده، یک هدف آشکار برای پکن است.
۱۳۹۹/۰۲/۳۰
واکنش وزیر نفت به ساخت آسمانخراش چند هزار میلیاردی شرکت گاز/ رئیس اتاق تهران: دولت علاوه بر مالکیت، سهام مدیریتی را هم عرضه کند/ دلار و یورو امروز با چه نرخی معامله شد؟
این پیمانه تیتر‌هایی همچون بورس تهران سبزپوش ماند، معاملات حقوقی‌ها در گواهی سکه ممنوع شد، فردا منتظر یک عرضه اولیه باشید، کار شرکت‌های چینی برای عرضه اولیه در بورس آمریکا سخت‌تر شد، قیمت نفت به بالای ۳۵ دلار افزایش یافت، بازار‌ها به کشف واکسن کرونا امیدوار شده‌اند و رشد محدود قیمت طلا در بازار جهانی را در بر دارد.
نویسنده عربستانی خواهان روشن شدن حیف و میل دارایی‌های این کشور توسط آل سعود شد
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / یمن / سوریه / بانک جهانی / لیبی / هراس جهانی از ویروس کرونا
نویسنده عربستانی خواهان روشن شدن حیف و میل دارایی‌های این کشور توسط آل سعود شد
تهران - ایرنا - «محمد عایش» نویسنده عربستانی در مقاله‌ای که در پایگاه خبری «میدل إیست آی» منتشر کرد، با اشاره به ثروت هنگفت این کشور قبل از بحران شیوع «ویروس کرونا»، فروپاشی قیمت جهانی نفت و حیف و میل ثروت به روشهای مختلف، این پرسش را مطرح کرد که «دارایی‌های عربستان به کجا رفته است».
تداوم تقویت قیمت‌ها در بازار طلای سیاه
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ / قیمت نفت / اوپک / اوپک پلاس / ایالات متحده آمریکا / نفت
تداوم تقویت قیمت‌ها در بازار طلای سیاه
تهران – ایرنا – قیمت نفت در بازارهای جهانی امروز و با آغاز معاملات هفتگی با رشد همراه شد. رشدی که بیش از هر چیز تحت تاثیر بهبود تقاضا و کاهش تولید نفت در جهان قرار دارد.
رکورد قیمت جهانی نفت
۱۳۹۹/۰۲/۲۹
رکورد قیمت جهانی نفت
قیمت جهانی نفت در زمینه افزایش تقاضا رکورد ماهانه را شکست.
پاسخ سریع صنعت شیل آمریکا به سقوط قیمت جهانی نفت
۱۳۹۹/۰۲/۲۹
پاسخ سریع صنعت شیل آمریکا به سقوط قیمت جهانی نفت
یک هفته پس از آنکه قیمت نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا برای اولین بار به زیر صفر رسید، تحلیلگران در مؤسسه جی پی مورگان پیش‌بینی کردند آمریکا تا ماه ژوئن 1.5 میلیون بشکه در روز از تولید خود را کم می کند.
۱۳۹۹/۰۲/۲۹
بورس مقصد جذاب سرمایه‌های ایرانی
خبرگزاری اسوشیتدپرس با اشاره به صعود ۲۲۵ درصدی شاخص بورس تهران در ماه‌های اخیر نوشت: این صعود در شرایطی رخ می‌دهد که ایران یکی از نقاط مهم درگیر با ویروس کرونا در خارج از چین است. با تمایل دولت به خصوصی سازی بنگاه های در اختیار خود، اکنون مردم به بازار سرمایه دسترسی پیدا کرده و می‌توانند برگه‌های سهم را معامله کنند و از این طریق به عایدی بیشتری در مقایسه با سپرده گذاری بانکی و یا خرید اوراق قرضه دست یابند. اسوشیتدپرس در ادامه می نویسد: در حال حاضر بسیاری از بورس های جهانی تحت تاثیر شیوع کرونا با ریزش مواجه شده اند؛ نرخ بیکاری در آمریکا به ۱۴.۷ درصد رسیده که از زمان رکود سال ۱۹۲۹ بی سابقه بوده است و قیمت نفت برنت نیز از ۷۰ دلار در سال گذشته به محدوده ۲۰ دلار رسیده است. همه …
۱۳۹۹/۰۲/۲۹
موج شوک‌های جدید به بازار نفت
کارشناس ارشد انرژی گفت: پس از شیوع کرونا، بحران گریبان اقتصاد‌های بزرگ و کوچک را گرفته و این روند همچنان ادامه خواهد داشت تا جایی که شوک‌های عظیمی دیگری به اقتصادها‌ی جهانی وارد خواهد شد، اما ایران به دلیل تحریم‌ها این تجربه را پشت سر گذاشته است.از زمانی که چین شیوع ویروس کرونا را در این کشور اعلام کرد، قیمت نفت در شوک این خبر، ریزشی شد و تا امروز که این بیماری امان بسیاری از کشور‌ها را بریده، تقاضای نفت در جهان چیزی در حدود ۳۰ میلیون بشکه در روز کاهش‌ یافته و این‌طور که به نظر می‌رسد، تا رفع این بحران هم قصد بازگشت ندارد.به گزارش اقتصاد۲۴، نفت که تا قبل از ظهور و بروز ویروس کرونا قیمتی حدود ۶۰ دلار داشت با آغاز شیوع کرونا در چین وارد کانال ۵۰ دلار شد. روند نزولی که با گسترش شیوع کرونا در سراسر …
آن روی بورس همچنان منفی است/ ادامه نوسان دلار در کانال ۱۷ هزار تومانی/ پیش‌بینی ضرر کرونا به اقتصاد جهانی/ اختصاص یک هزار و ۲۸۶ میلیارد تومان به صندوق بیمه ‌بیکاری
۱۳۹۹/۰۲/۲۷
آن روی بورس همچنان منفی است/ ادامه نوسان دلار در کانال ۱۷ هزار تومانی/ پیش‌بینی ضرر کرونا به اقتصاد جهانی/ اختصاص یک هزار و ۲۸۶ میلیارد تومان به صندوق بیمه ‌بیکاری
این پیمانه تیتر‌هایی همچون رشد قیمت سکه در بازار تهران، پیش‌بینی: رشد قیمت جهانی طلا مهارناپذیر خواهد ماند، رکب هوآوی به آمریکا، افزایش ۲۰ درصدی قیمت نفت خام آمریکا در هفته گذشته، کاهش ۱۰ درصدی قیمت مرغ و تخم مرغ، صادرات رب گوجه فرنگی تا اطلاع ثانوی آزاد است و فراخوان سانتافه در آمریکا را در بر دارد.
۱۳۹۹/۰۲/۲۷
بودجه ۹۹ اصلاح می‌شود؟
بعد از تصویب ارقام سنگین درآمدی در بودجه سال جاری و انتقاداتی که نسبت به احتمال عدم تحقق آن مطرح بود، اکنون دولت از ایجاد تغییراتی در بودجه به منظور پوشش کسری آن خبر داده است.از همان ابتدا که دولت لایحه بودجه ۱۳۹۹ را به مجلس برد اما و اگرهای بسیاری در رابطه با وضعیت تحقق درآمدهای پیش بینی شده مطرح بود، جایی که درآمدهای نفتی تا مرز ۵۰ هزار میلیارد تومان، درآمد ناشی از فروش و واگذاری اموال دولت با جهش بیش از ۴۰ هزار میلیارد تومانی تا ۵۰ هزار میلیارد تومان و درآمد ناشی از واگذاری دارایی های مالی دولت تا ۱۲۴ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده بود و در کنار درآمد مالیاتی و سایر درآمدها مجموع منابع عمومی دولت را ۴۸۴ هزار میلیارد تومان رقم زد.به گزارش ایسنا، با وجود نقدهایی که حتی خود نمایندگان مجلس درباره …
قیمت جهانی نفت همچنان زیر ۳۰ دلار است
۱۳۹۹/۰۲/۲۵
قیمت جهانی نفت همچنان زیر ۳۰ دلار است
بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۳۱ سنت معادل ۱.۰۶ درصد رشد به ۲۹ دلار و ۵۰ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا هم امروز با ۳۱ سنت معادل ۱.۲۳ درصد رشد به ۲۵ دلار و ۶۰ سنت رسید.
خداحافظی زجرآور نیجریه با درآمدهای نفتی
۱۳۹۹/۰۲/۲۵
خداحافظی زجرآور نیجریه با درآمدهای نفتی
 پرجمعیت‌ترین کشور آفریقا تقریبا هیچ درآمدی از ثروت هنگفت نفت خود ندارد. همزمان با سقوط جهانی قیمت نفت، نفت نیجریه هم با ارزش کمتر از 10دلار دست به‌دست می‌شود. به گزارش بلومبرگ، ‌این قیمت، یعنی اینکه درآمد بزرگ‌ترین اقتصاد آفریقا، ترک‌های عمیقی برداشته است. اندرو نوین، اقتصاددان و بنیانگذار شرکت سرمایه‌گذاری پرایس‌واتر‌هاوس گفته است: «بر همه در تمام کشور آشکار شده است که این تهدید، بسیار جدی است. این احتمال وجود دارد که برای 3یا 4سال، از نفت هیچ درآمدی حاصل دولت نشود.» این گرفتاری، تنها مختص نیجریه …
۱۳۹۹/۰۲/۲۵
رشد اقتصادی نروژ منفی شد!
برای نخستین بار از سال ۲۰۱۷ رشد اقتصادی نروژ منفی شد. به گزارش «ایسنا» به نقل از تریدینگ اکونومیکس، نروژ که با برخورداری از ذخایر سرشار نفت و گاز، یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان محسوب می‌شود، به دنبال شیوع ویروس کرونا و سقوط قیمت نفت در بازارهای جهانی دچار مشکلات جدی شده است؛ به گونه‌ای که رشد سه ماه نخست امسال آن به طرز غیرمنتظره‌ای به منفی 5/ 1 درصد رسیده است.
تصمیمات جدید برای بازار خودرو؛ فروش فوق العاده خودرو تا چند روز دیگر/ کرونا به جان غول نفتی عربستان افتاد/ برنامه صرافی‌های بانکی برای پایین آوردن دلار ۱۷ هزار تومانی
۱۳۹۹/۰۲/۲۴
تصمیمات جدید برای بازار خودرو؛ فروش فوق العاده خودرو تا چند روز دیگر/ کرونا به جان غول نفتی عربستان افتاد/ برنامه صرافی‌های بانکی برای پایین آوردن دلار ۱۷ هزار تومانی
این پیمانه تیتر‌هایی همچون امکان فروش وکالتی سهام عدالت از طریق بانک‌ها، بورس آخرین روز هفته را هم قرمز به پایان رساند، سهام آسیا اقیانوسیه در نوسان، نگرانی از اوج گرفتن دوباره کرونا بورس آمریکا را منفی کرد، زمینه صدور مجوز اقامت به اتباع خارجی سرمایه گذار فراهم شد و کاهش قیمت نفت در بازار جهانی را در بر دارد.
ترس از موج دوم کرونا بورس‌های جهانی را قرمز کرد 
۱۳۹۹/۰۲/۲۴ / ویروس کرونا / بازار نفت / چین / ایالات متحده آمریکا / بورس / هراس جهانی از ویروس کرونا
ترس از موج دوم کرونا بورس‌های جهانی را قرمز کرد 
تهران- ایرنا- امروز(چهارشنبه) شاخص‌های بورسی جهان و قیمت نفت افت چشم‌گیری داشتند؛ چرا که آن‌ها از موج دوم ویروس کرونا و تاثیر ویرانگر آن بر بازارهای مالی ترسیده‌اند.  
چالش دو سرباخت قطر در بازار جهانی LNG
۱۳۹۹/۰۲/۲۴
چالش دو سرباخت قطر در بازار جهانی LNG
بزرگترین صادرکننده گاز طبیعی مایع در جهان به دلیل تقاضای ضعیف و کمبود مخازن ذخیره سازی، به احتمال زیاد به زودی با یک انتخاب جدی روبرو می شود. محدود کردن تولید و یا آغاز جنگ قیمتی برای کسب سهم بازار که مانند بازار نفت می‌تواند منجر به منفی شدن قیمت گاز شود.
۱۳۹۹/۰۲/۲۳
فاجعه بزرگ در انتظار تولیدکنندگان بزرگ نفت
کاهش بی‌سابقه قیمت نفت و رکود بازار باعث افت چشمگیر درآمد و سود شرکت‌های بزرگ نفتی در سه‌ماهه نخست سال‌جاری میلادی شده است. این درحالی است که برخی پیش‌بینی‌ها از امکان وقوع شرایط به‌مراتب نامساعدتر در آینده حکایت دارد. به گزارش ایسنا به نقل از بلومبرگ، شرکت اکسون موبیل نخستین ضرر خود را در ۳۰سال اخیر گزارش کرد و شرکت رویال داچ شل میزان پرداخت سود نقدی به سهامدارانش را برای نخستین‌بار از زمان جنگ جهانی دوم به این طرف کاهش داد. این اتفاقات نتیجه شیوع اولیه ویروس کرونا بوده و اوضاع از زمان آغاز شیوع این ویروس وخیم‌تر شده و افت کم‌سابقه بازار نفت را به همراه داشته است، هرچند نشانه‌هایی از بهبود شرایط در آینده به چشم می‌خورد اما بیشتر شرکت‌ها …
روز پرنوسان دلار در کانال ۱۷ هزار تومانی/ همتی: وظیفه دارم ریسک سرمایه گذاری در ارز را مجدداً گوشزد نمایم/ کاهش قیمت‌ها در بازار خودرو/ نسخه پزشکیان برای ساماندهی بازار خودرو
۱۳۹۹/۰۲/۲۳
روز پرنوسان دلار در کانال ۱۷ هزار تومانی/ همتی: وظیفه دارم ریسک سرمایه گذاری در ارز را مجدداً گوشزد نمایم/ کاهش قیمت‌ها در بازار خودرو/ نسخه پزشکیان برای ساماندهی بازار خودرو
این پیمانه تیتر‌هایی همچون ریزش شاخص کل بورس در معاملات امروز، سهام آسیایی سقوط کرد، روند افزایشی طلا در بازار جهانی ازسرگرفته شد، واردات نفت چین ۸ درصد افزایش یافت، سرمایه‌گذاری چین در آمریکا به کمترین میزان در ۱۰ سال گذشته رسید، کارگران صنعت خودروی آمریکا به سر کار خود باز می‌گردند و افزایش قیمت سکه طرح جدید را در بر دارد.
۱۳۹۹/۰۲/۲۳ / جنگ / دلار / فرانسه / قیمت نفت / کشتی
اثرگذاری کاهش قیمت نفت بر مسیر خطوط کشتیرانی
تقلیل هزینه سوخت کشتی‌ها ناشی از کاهش جهانی قیمت نفت، باعث شده که خطوط کشتیرانی مسیر حرکت خود از آسیا به اروپا و بالعکس را به سمت دماغه امید نیک منحرف کنند تا از پرداخت عوارض سنگین عبور از کانال سوئز بگریزند.
عربستان مالیات بر ارزش افزوده را ۳ برابر و کمک هزینه معیشتی را قطع می‌کند
۱۳۹۹/۰۲/۲۲ / اقتصاد / مالیات بر ارزش افزوده / نفت / ویروس / کمک هزینه
عربستان مالیات بر ارزش افزوده را ۳ برابر و کمک هزینه معیشتی را قطع می‌کند
ایلنا: عربستان سعودی در پی انتشار ویروس کرونا و تاثیرات آن بر اقتصاد و همچنین کاهش قیمت جهانی نفت و افت شدید درآمدهای ارزی ناشی از آن، مالیات بر ارزش افزوده را…
عربستان یارانه ۲۶۷ دلاری کارکنان دولت را قطع می‌کند/ افزایش مالیات ارزش افزوده از ۵ به ۱۵ درصد
۱۳۹۹/۰۲/۲۲ / عربستان / نفت عربستان / تاثیر کرونا بر اقتصاد عربستان
عربستان یارانه ۲۶۷ دلاری کارکنان دولت را قطع می‌کند/ افزایش مالیات ارزش افزوده از ۵ به ۱۵ درصد
ایلنا: عربستان سعودی در پی کاهش قیمت جهانی نفت و رکود اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا، نرخ مالیات بر ارزش افزوده را سه برابر می‌کند و پرداخت کمک هزینه زندگی به…
عربستان، رسما آغاز ریاضت اقتصادی را اعلام کرد/تصمیمات دردناک برای مردم
۱۳۹۹/۰۲/۲۲ / عربستان
عربستان، رسما آغاز ریاضت اقتصادی را اعلام کرد/تصمیمات دردناک برای مردم
ایرنا نوشت: عربستان سعودی در پی انتشار ویروس کرونا و تاثیرات آن بر اقتصاد و همچنین کاهش قیمت جهانی نفت و افت شدید درآمدهای ارزی ناشی از آن ، مالیات بر ارزش افزوده را افزایش و پرداخت هزینه معیشتی را متوقف خواهد کرد.
۱۳۹۹/۰۲/۲۰
نفت گران شد
قیمت نفت در آخرین روز کاری بازارهای جهانی 5 درصد افزایش یافت و نفت برنت 18 درصد و نفت خام آمریکا 33 درصد طی هفته گذشته افزایش قیمت را ثبت کردند.
خروج پاتریوت‌های آمریکا از عربستان به جنگ نفت مرتبط است یا جنگ با ایران؟
۱۳۹۹/۰۲/۲۰ / ایالات متحده آمریکا / مایک پمپئو / عربستان / ایران و آمریکا
خروج پاتریوت‌های آمریکا از عربستان به جنگ نفت مرتبط است یا جنگ با ایران؟
ایرنا نوشت:وزیر خارجه ترامپ مدعی شد خروج موشک‌های پاتریوت از عربستان سعودی ارتباطی به کاهش جهانی قیمت نفت ندارد و تنها یک جابجایی نیروها بوده است.
قیمت جهانی نفت امروز ۹۹/۰۲/۲۰|افزایش ۵ درصدی قیمت نفت
۱۳۹۹/۰۲/۲۰ / قیمت نفت
قیمت جهانی نفت امروز ۹۹/۰۲/۲۰|افزایش ۵ درصدی قیمت نفت
در حالی که تولیدکنندگان آمریکایی با تعطیلی تعداد بی سابقه ای از سکوهای حفاری تولید خود را کاهش داده اند و همزمان ایالت های بیشتری در حال کاهش محدودیت های اجتماعی هستند، قیمت نفت روز جمعه ۵ درصد افزایش داشت.
پمپئو ارتباط خروج پاتریوت از عربستان سعودی با قیمت نفت را رد کرد
۱۳۹۹/۰۲/۲۰ / نفت / مایک پمپئو / عربستان‌ سعودی
پمپئو ارتباط خروج پاتریوت از عربستان سعودی با قیمت نفت را رد کرد
نیویورک- ایرنا- وزیر خارجه ترامپ مدعی شد خروج موشک‌های پاتریوت از عربستان سعودی ارتباطی به کاهش جهانی قیمت نفت ندارد و تنها یک جابجایی نیروها بوده است.
۱۳۹۹/۰۲/۲۰
تاجگذاری تزار بر نفت؟
 اگر نگاهی به نمودار تولیدکنندگان بزرگ نفت در جهان بیندازیم مشاهده می‌شود که از همان ابتدای سال‌های 1970 میزان تولید ایران حدود 6 میلیون و عربستان حدود 7 میلیون بود، عربستان در آغاز دهه 1980 و درست زمانی که ایران به دلیل وقوع انقلاب و بعدتر جنگ با عراق در بازار حضور کمرنگی داشت و قیمت نفت نیز تحت تاثیر شوک نفتی 1979 به هر بشکه 40 دلار رسید تولید خود را به 10 میلیون بشکه رساند. از همان روزها عربستان تسلط خود را بر اوپک استیلا بخشید و در واقع بی‌رقیب به قانونگذاری برای کشورهای تولیدکننده پرداخت، در 1985 و در پی رکود به وجود آمده عربستان با تغییر سیستم قیمت‌گذاری به نت بک باعث ورشکستگی شوروی سابق شد و هرگاه که کشوری در اوپک از تصمیمات عربستان تبعیت نمی‌کرد، تهدید به …
نقش نفت در خروج نظامیان آمریکایی از عربستان/ تهدید واشنگتن عملی شد
۱۳۹۹/۰۲/۱۹ / ایالات متحده آمریکا / نفت / نظامیان آمریکایی / موشک پاتریوت / عربستان سعودی
نقش نفت در خروج نظامیان آمریکایی از عربستان/ تهدید واشنگتن عملی شد
یک نشریه آمریکایی می‌گوید پایان حمایت نظامی ترامپ از منابع نفتی سعودی را می‌توان نشانه عدم رضایت واشنگتن از اقدامات اخیر ریاض تلقی کرد که به کاهش شدید قیمت نفت در بازارهای جهانی منجر شد.
۱۳۹۹/۰۲/۱۸
قیمت طلای سیاه روی منحنی صعود
قیمت طلای سیاه در 7روز گذشته روی موج افزایش قیمت قرار گرفته؛ هرچند این روند در 2روز گذشته شدت گرفته با این حال کارشناسان داخلی و خارجی نسبت به شکننده و خاکستری بودن وضع بازارجهانی نفت، به‌دلیل افت محسوس تقاضای جهانی و همچنین خطر شوک عرضه در آینده، هشدار می‌دهند. به گزارش همشهری، پس از منفی شدن قیمت نفت سبک آمریکا در بازار معاملات آتی (فیوچرز)، حالا امیدها به ثبات بازار نفت در حال تقویت شدن است اما به‌نظر می‌رسد بازی بزرگان نفت تازه شروع شده است، یک سوی بازی نفت آمریکا به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکننده‌ها …
۱۳۹۹/۰۲/۱۷
قیمت سبد نفتی اوپک از مرز ۲۱ دلار عبور کرد
قیمت سبد نفتی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) دیروز (سه‌شنبه، ۱۶ اردیبهشت‌ماه) هم‌زمان با افزایش قیمت جهانی نفت بالا رفت و به بیش از ۲۱ دلار رسید.
طول درمان نفت در پساکرونا
۱۳۹۹/۰۲/۱۷
طول درمان نفت در پساکرونا
مشخص نیست زمانی که پاندمی کووید-19 از این جهان رخت برببندد، چه نُرم جدیدی در انتظار تقاضای نفت خواهد بود. البته اغلب صاحب‌نظران بر این موضوع اتفاق‌نظر دارند که پس از کووید-19 تقاضای نفت در سطوحی پایین‌تر از سال 2019 قرار خواهد گرفت، اتفاقی که می‌تواند برای سال‌ها ادامه یابد. به‌علاوه به‌دنبال کاهش تقاضا، بازار طلای سیاه شاهد ایجاد ظرفیت‌های مازاد در سراسر زنجیره عرضه جهانی خواهد بود، تحولاتی که فشارهای کاهشی شدیدی بر قیمت این محصول وارد خواهد کرد.
۱۳۹۹/۰۲/۱۶
تلاش برای گذر از پیچ رکود
[شهروند] نزدیک به 6 ماه از شیوع کووید- 19 می‌گذرد، بیماری که رسیدنش به بیش از 200 کشور جهان باعث شد بسیاری از دولت‌ها مجبور شوند که مقررات سختگیرانه‌ای را در حوزه‌های گوناگون اعمال کنند. در سه قطب مهم اقتصاد جهان یعنی چین، اتحادیه اروپا و آمریکا بسیاری از مشاغل تعطیل شد و بسیاری از دولت‌ها مقررات منع عبور و مرور را اعمال کردند. همین مسأله باعث شد که اقتصاد جهانی با رکود بی‌سابقه‌ای مواجه شود و در پی آن بورس بسیاری از کشورها سقوط کرد. در آمریکا این سقوط به ‌حدی بود که برای نخستین‌بار از ‌سال 2008 معاملات در بورس نیویورک برای کمتر از یک ساعت متوقف شد. پروازهای بین‌المللی هم به مدت سه ماه در اروپا و آمریکای شمالی متوقف شد. همین مسأله باعث شد …
رشد قیمت نفت وارد پنجمین روز شد
۱۳۹۹/۰۲/۱۶ / قیمت نفت / توافق کاهش تولید اوپک و غیراوپک / کرونا در جهان
رشد قیمت نفت وارد پنجمین روز شد
قیمت نفت در اویل معاملات روز سه شنبه بازار جهانی تحت تاثیر خوش بینی…
۱۳۹۹/۰۲/۱۶
کسی به نفت خام نیاز ندارد
شیوع کرونا همچنان مهم‌ترین و بزرگ‌ترین بحران حال حاضر جهان است. ویروسی که باعث کاهش 3 درصدی کیک اقتصاد جهانی می‌شود. با وجود اینکه نهادهای بین‌المللی مانند صندوق بین‌المللی پول، سازمان ملل و سازمان بهداشت جهانی بر ایجاد «همکاری جهانی» برای انطباق با شرایط جدید و نظم نوینی که بعد از پاندمی کرونا بر جهان حاکم می‌شود، تاکید داشته و آن را لازمه گذار از این دوران می‌دانند، به نظر می‌رسد راهکارهای ارایه شده کمتر مورد توجه قرار بگیرد، چراکه با قوت گرفتن شایعه ساختگی بودن ویروس کرونا در لابراتوارهای چینی و اهتمام امریکا به اثبات آن، قیمت در بازارهای نفت و طلا نوسان کرد تا دورنمای بهبودی اقتصاد جهان در 2021 در هاله‌ای از ابهام فرو رود. روز یکشنبه …
۱۳۹۹/۰۲/۱۵
همتی: «قِران» با «تومان» می‌آید؛ حذف صفر از پول ملی هیچ تاثیری در تورم ندارد/ وزیر صنعت: گرانی دور از انتظار نیست/ پیش بینی قیمت نفت در ۲۰۲۱/ فرمول قیمت گذاری خودرو نهایی شد؟
این پیمانه تیتر‌هایی همچون بورس تهران به روند صعودی ادامه داد، سنگینی سفارش‌ها عامل کندی معاملات امروز بورس، تاثیر حذف ۴ صفر از پول ملی بر بازار سرمایه، قیمت دلار و یورو در بازار امروز، سکه طرح جدید گران شد، قیمت جهانی طلا رشد کرد، محدوده نوسان قیمت مرغ تعیین شد و گرانی ۳۱ درصد اجاره خانه را در بر دارد.
عبدالباری عطوان: دوران حیف‌ و میل سعودی‌ها به سر آمده است
۱۳۹۹/۰۲/۱۵ / عبدالباری عطوان / عربستان سعودی / ریاضت اقتصادی / محمد بن سلمان
عبدالباری عطوان: دوران حیف‌ و میل سعودی‌ها به سر آمده است
سردبیر روزنامه رای‎الیوم با اشاره به بحران مالی عربستان پس از سقوط بی سابقه قیمت جهانی نفت در پی شیوع کرونا، گفت که زمان حیف و میل سعودی ها به سر آمده است.
نجفی خوشرودی: مقابله با تاثیرات کرونا بدون عزم مشترک و همبستگی جهانی امکان‌پذیر نیست
۱۳۹۹/۰۲/۱۵ / کروناویروس
نجفی خوشرودی: مقابله با تاثیرات کرونا بدون عزم مشترک و همبستگی جهانی امکان‌پذیر نیست
یک عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه کرونا تاثیرات زیادی را در حوزه‌های مختلف همچون گردشگری و کاهش قیمت نفت گذاشته است، گفت که مقابله با این تاثیرات بدون عزم مشترک و همبستگی جهانی امکان‌پذیر نیست.
حکایت مسیر متفاوتی که سنگ آهن و نفت در بحران کرونا می‌پیمایند
۱۳۹۹/۰۲/۱۵
حکایت مسیر متفاوتی که سنگ آهن و نفت در بحران کرونا می‌پیمایند
تهران – ایرنا – استمرار افزایش بهای سنگ آهن با توجه به کاهش قیمت نفت در دوره گسترش کرونا که متقاضیان آن به‌تازگی مایل به پرداخت هزینه خریداران درصورت موافقت با تخلیه بار کامل تانکرها بوده‌اند، در مقابل کاهش قیمت جهانی نفت امروزه به امر شگفت‌آوری تبدیل شده است.
همه مشکلات کردستان عراق به دلیل سقوط قیمت نفت
۱۳۹۹/۰۲/۱۵
همه مشکلات کردستان عراق به دلیل سقوط قیمت نفت
اقلیم کردستان عراق به دلیل افت قیمت نفت و لزوم مشارکت در کاهش جهانی تولید نفت با مشکلات مالی شدیدی مواجه شده است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •