سه شنبه, ۴ آذر, ۱۳۹۹ / 24 November, 2020
قیمت واقعی دلار
قیمت طلا، سکه و ارز را خودتان اعلام کنید!
۴۴ ساعت قبل / قیمت طلا / قیمت دلار / قیمت سکه
قیمت طلا، سکه و ارز را خودتان اعلام کنید!
روش‌هایی وجود دارد که می‌توان با کمک آن‌ها قیمت واقعی طلا، سکه، ارز و... را فهمید. صرافی ملی قیمت ارز در صرافی‌های بانکی را اعلام می‌کند. سامانه سناریت، قیمت ارز در بازار‌های سنا و نیما را در اختیارتان می‌گذارد. اتحادیه طلا مرجع طلافروشی‌ها برای قیمت طلای ۱۸ عیار، مظنه و انواع سکه است و شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز، قیمت‌ها را در بازار‌های مختلف ارائه می‌کند. قرار است از سایت بازار متشکل ارزی هم اعلام قیمت واقعی دلار و یورو را آغاز کند تا مرجع اصلی برای قیمت ارز باشد
۱۳۹۹/۰۸/۱۴ / ارز / بانک مرکزی / دلار / محمود بهمنی / واردات
اخبار
رییس کل اسبق بانک مرکزی با بیان اینکه تقاضای ارز را به هیچ‌وجه نباید تحریک کرد، گفت: قیمت واقعی دلار این نیست و باید کاهش پیدا کند.محمود بهمنی ضمن گفت: تقاضای ارز را به هیچ‌وجه نباید تحریک کرد.
قیمت فعلی دلار واقعی نیست
۱۳۹۹/۰۸/۱۳ / تقاضای ارز / قیمت واقعی ارز / محمود بهمنی
قیمت فعلی دلار واقعی نیست
رئیس کل اسبق بانک مرکزی با بیان این که تقاضای ارز را به هیچ وجه نباید تحریک کرد، گفت: قیمت واقعی دلار این نیست و باید کاهش پیدا کند. نوشته قیمت فعلی دلار واقعی نیست اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
نرخ واقعی دلار چقدر است؟
۱۳۹۹/۰۸/۰۵ / قیمت دلار / نرخ ارز
نرخ واقعی دلار چقدر است؟
کورش گرامی، تحلیلگر بازارهای مالی گفت: قیمت واقعی دلار را اکنون می‌توان ۲۴ هزار تومان و تا پایان سال ۲۸ هزار تومان برآورد کرد.
قیمت واقعی دلار 24 هزار تومان است / پیش‌بینی دلار 28 هزار تومانی تا پایان سال
۱۳۹۹/۰۸/۰۵ / پیش بینی قیمت دلار / قیمت دلار / قیمت واقعی دلار
قیمت واقعی دلار 24 هزار تومان است / پیش‌بینی دلار 28 هزار تومانی تا پایان سال
کورش گرامی، تحلیلگر بازارهای مالی گفت: قیمت واقعی دلار را اکنون می‌توان ۲۴ هزار تومان و تا پایان سال ۲۸ هزار تومان برآورد کرد. نوشته قیمت واقعی دلار 24 هزار تومان است / پیش‌بینی دلار 28 هزار تومانی تا پایان سال اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
اظهارات مهم سخنگوی دولت درباره سرنوشت قیمت دلار و خودرو
۱۳۹۹/۰۷/۲۳ / علی ربیعی
اظهارات مهم سخنگوی دولت درباره سرنوشت قیمت دلار و خودرو
سخنگوی دولت گفت: قیمت واقعی دلار این نیست اما باز هم در بازار عرضه می‌شود ؛ خریدار هم ندارد و باز قیمتش بالا می‌رود. عده‌ای برای افزایش قیمت منتظر هستند و شرایط ما جنگ اقتصادی است.
ربیعی در پاسخ به تسنیم: نرخ فعلی دلار در بازار واقعی نیست
۱۳۹۹/۰۷/۲۲
ربیعی در پاسخ به تسنیم: نرخ فعلی دلار در بازار واقعی نیست
سخنگوی دولت گفت: قیمت واقعی دلار این نیست اما باز هم در بازار عرضه می‌شود ؛ خریدار هم ندارد و باز قیمتش بالا می‌رود ؛ عده‌ای برای افزایش قیمت منتظر هستند و شرایط ما جنگ اقتصادی است.
همتی: دلار ۲۴ هزار تومانی غیرواقعی است
۱۳۹۹/۰۵/۱۷ / نرخ ارز / توسعه اقتصادی / عبدالناصر همتی
همتی: دلار ۲۴ هزار تومانی غیرواقعی است
تهران- ایرنا- رئیس کل بانک مرکزی با غیرواقعی خواندن قیمت ۲۴ هزار تومانی برای دلار آمریکا، گفت: قیمت واقعی دلار خیلی پایین تر از رقم ۲۴ هزار تومان است.
بازگشت دلار به کانال ۱۲ هزار تومان/  احتمال تداوم کاهشی شدن قیمت ها در بازار ارز
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / قیمت دلار / شهاب آزادی / بانک مرکزی / سامانه نیما / صندوق توسعه ملی
بازگشت دلار به کانال ۱۲ هزار تومان/ احتمال تداوم کاهشی شدن قیمت ها در بازار ارز
قیمت سکه و دلار امروز در حالی کاهش یافت که به عقیده کارشناسان این روند ادامه دار خواهد بود چرا که قیمت واقعی دلار حدود ۲۰ هزار تومان است.
 موضع صریح رئیس بانک مرکزی درباره قیمت واقعی دلار
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
 موضع صریح رئیس بانک مرکزی درباره قیمت واقعی دلار
رئیس کل بانک مرکزی تاکید کرد ارزش ذاتی نرخ ارز، با در نظر گرفتن متغیرهای اقتصادی، سیاسی و روانی، در مقایسه با نرخی که امروز دربازار خرید و فروش می‌شود، حتماً پایین‌تر است.
۱۳۹۸/۱۲/۰۸
یارانه به تولیدکننده خارجی
بخش کشاورزی از نظر تامین غذایی کشور، اهمیت بسیار بالایی دارد و با توجه به اینکه حدود 30 درصد جمعیت کشور در روستاها زندگی می‌کنند، حدود یک‌سوم جمعیت کشور در بخش کشاورزی فعالیت می‌کنند و بیش از 9 درصد تولید ناخالص ملی و 19 درصد اشتغال کشور مربوط به بخش کشاورزی است، لذا باید توجه خاص و ویژه‌ای به زنجیره کشاورزی شود. بنابراین اهمیت ایجاد رونق در اقتصاد کشور از یک سو و دستیابی به اقتصاد مقاومتی در بخش کشاورزی و صنایع غذایی از سوی دیگر، لزوم شناسایی چالش‌های این زنجیره و سپس راهکارهای مرتفع کردن آن را دو چندان می‌کند. همچنین تنوع نیازهای انسان و منابع غذایی در جهان به حدی است که مبادله کالا و خدمات را اجتناب‌ناپذیر کرده است اما جهت برنامه‌ریزی صادرات و واردات …
۱۳۹۸/۰۵/۲۳
سخنگوي كميسيون اقتصادی مجلس: قیمت واقعی دلار 7 یا 8 هزار تومان است
دلالان، نقش اصلی را در افزایش قیمت خودرو ،مسكن و حتي ارز و سكه داشته‌اند.
۱۳۹۸/۰۵/۰۵
عدم کاهش قیمت اجناس، به معنی صوری بودن کاهش نرخ ارز است/ قیمت واقعی دلار ۶ تا ۷ هزار تومان است
در روز‌های گذشته، قیمت دلار روند کاهشی داشته، به گونه ای که وارد کانال ۱۱ هزار تومان شده و فعلا بازار روی قیمت ۱۱.۸۰۰ تا ۱۱.۴۰۰ مقاومت نشان می‌دهد. بنا بر پیش‌بینی‌ها امکان پایین آمدن آن در صورت شکستن مقاومت تا حدود ۱۰ هزار تومان نیز وجود دارد، حال آنکه در روز‌های اول ماه گذشته، قیمت ارز بیش از ۱۳۰۰۰ تومان بوده است.
۱۳۹۸/۰۵/۰۴ / کاهش قیمت دلار
وحدتی: کاهش قیمت دلار تاثیر جدی بر قیمت کالاهای اساسی خواهد گذشت
نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به ورود نرخ ارز به کانال ۱۱ هزار تومان اظهار کرد: اقدامات اخیر بانک مرکزی باعث شده است که دلار در مسیر برگشت به قیمت واقعی خود قرار بگیرد. قیمت واقعی دلار ۱۱ و ۱۲ هزار تومان نیست. قیمت واقعی دلار ۶ یا ۷ هزار تومان است و مطمئنا باید به این قیمت بازگردیم.
۱۳۹۸/۰۴/۲۴
بانک مرکزی، عامل کاهش قیمت ارز
بانک مرکزی موفق شده فارغ از هیاهو تا حدودی بازار ارز را کنترل کند گرچه هنوز تا رسیدن به قیمت واقعی دلار که هشت هزار تومان فاصله داریم.
۱۳۹۸/۰۴/۰۷
نرخ دلار واقعا کمتر از ۸ هزار تومان می‌شود؟
احمد انارکی محمدی با بیان اینکه همچنان باید دلار 4200 تومانی برای تامین کالاهای اساسی به واردکنندگان داده شود، گفت: قیمت واقعی دلار همان نرخ دلار در سامانه نیما است که امیدواریم نرخ دلار در بازار آزاد به قیمت واقعی خود برسد اما برای اینکه قیمت دلار واقعی شود ابتدا باید ثبات قیمتی در بازار ارز حاکم شود.
۱۳۹۸/۰۳/۰۷
قیمت دلار کاهش می‌یابد، اگر این عوامل کنترل و مدیریت شود
در اوایل خرداد ماه، رئیس جمهور طی سخنانی گفت: همه می‌دانیم که قیمت ارز ۱۳ هزار تومان نیست، حتی ۸ هزار تومان هم نیست و یا میرمحمد صادقی، عضو هیأت رئیسه اتاق تهران اعلام کرد، چنانچه امکانات کشور را ارزیابی کنیم، قیمت دلار نباید بیشتر از پنج هزار تومان باشد. وحید شقاقی شهری در گفت‌وگو با تابناک اقتصادی به این پرسش‌ها پاسخ داده که چه عواملی بهای دلار را تعیین می‌کند و هم اکنون قیمت واقعی دلار چند است؟
۱۳۹۸/۰۲/۲۱
فعالیت بازار متشکل ارزی از هفته پیش رو آغاز می‌شود
اقتصادنیوز: وزیر امور اقتصادی و دارایی،گفت:فعالیت بازار متشکل ارزی از هفته آینده آغاز می‌شود که تأثیر مثبتی در بازار ارز دارد و قیمت واقعی دلار نیز در آن کشف خواهد شد.
۱۳۹۸/۰۲/۲۰ / بازار متشکل ارزی / دلار / فرهاد دژپسند
خبر مهم ارزی وزیر امور اقتصادی و دارایی
اقتصاد کلان وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: فعالیت بازار متشکل ارزی از هفته آینده شروع می شود و قیمت واقعی دلار نیز در این بازار مشخص می شود.
۱۳۹۸/۰۲/۲۰
آغاز فعالیت بازار متشکل ارزی / وزیر اقتصاد: با فعالیت این بازار قیمت واقعی دلار کشف می‌شود
فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اطلاعیه بانک مرکزی درباره تشکیل بازار متشکل ارزی، گفت: فعالیت این بازار از هفته آینده آغاز و تاثیر مثبتی در بازار ارز بر جای می گذارد که ان شاء الله قیمت واقعی دلار نیز در این بازار کشف می شود.
۱۳۹۸/۰۲/۲۰
خبر وزیر اقتصاد از آغاز فعالیت بازار متشکل ارزی
اقتصادنیوز: وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: فعالیت بازار متشکل ارزی از هفته آینده آغاز و تاثیر مثبتی در بازار ارز بر جای می گذارد که قیمت واقعی دلار نیز در این بازار کشف می شود.
۱۳۹۸/۰۱/۲۰
توقف واردات گوشت با دلار ۴۲۰۰ تومانی/ سکه در ایستگاه ۵ میلیونی / پیش بینی رشد ۳ درصدی اقتصاد ایران در ۲۰۲۰/ نماینده مجلس: قیمت واقعی دلار، بین ۷ تا ۹ هزار تومان و نه بیشتر
این پیمانه تیتر‌هایی همچون دلار پس از پنج ماه به کانال ۱۴ هزار تومان بازگشت، تقویت ۵۱۸ واحدی دماسنج بورس تهران، سهام آسیایی در بالاترین سطح هفت ماهه قرار گرفت، احتمال افزایش تولید نفت اوپک و هم پیمانانش در نشست ماه ژوئن، واردات کاغذ سیگار ۱۵ میلیون دلاری شد، نفت از ۷۱ دلار عبور کرد و فراخوان ۲۰ هزار خودرو به ‌دلیل نقص فنی در موتور را در بر دارد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •