جمعه, ۲۲ فروردین, ۱۳۹۹ / 10 April, 2020
قیمت پایین
پیش بینی اداره اطلاعات انرژی آمریکا از نفت 33 دلاری در 2020
۴۶ ساعت قبل
پیش بینی اداره اطلاعات انرژی آمریکا از نفت 33 دلاری در 2020
اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش بینی خود از قیمت نفت خام برنت و نفت خام وست تگزاس اینترمدیت را در سال جاری میلادی پایین آورد و اعلام کرد انتظار دارد تولید نفت خام آمریکا هم کاهش یابد.
چرا خریداران فولاد، آمار تولید ندارند؟
۴۶ ساعت قبل / اقتصاد / پتروشیمی / صنعت / فولاد / ویروس
چرا خریداران فولاد، آمار تولید ندارند؟
پس از نامگذاری سال 99 با عنوان جهش تولید، کارشناسان و فعالان صنعت یکی از مولفه های اصلی تحقق شعار سال را شفافیت همگانی در اقتصاد قلمداد می کنند. به گفته آن ها در شرایطی که عموم صنایع بالادستی و شرکت های بزرگ در حوزه های فولاد و پتروشیمی دارای شفافیت مطلوب بوده و آمار تولید و فروش و قیمت محصولاتشان به واسطه بورسی بودن، شفاف است چرا صنایع پایین دستی نباید دارای شفافیت حداقلی باشند؟
۲ روز قبل / اوپک / اوپک پلاس / توافق نفتی روسیه و عربستان / قیمت نفت / کاهش تولید نفت
دو مانع اصلی توافق نفتی روسیه، عربستان و آمریکا
به گزارش فارس به نقل از اسپوتنیک، شیوع ویروس کرونا و کاهش تقاضای نفت، در بازار جهانی در کنار فروپاشی توافق اوپک پلاس برای پایین نگه داشتن عرضه به بازار باعث شد تا قیمت نفت در بازار جهانی به حدی برسد که از سال 2002 تا کنون بی‌سابقه بوده است.
چرا شوک قیمت نفت چیزی برای جشن گرفتن ندارد؟
۴ روز قبل / نفت جهانی
چرا شوک قیمت نفت چیزی برای جشن گرفتن ندارد؟
سقوط قیمت نفت باعث تقویت اقتصاد های ثروتمند نمی شود. از طرف دیگر، با بسته شدن بخش های بزرگی از دنیای غرب، تاثیر قیمت پایین نفت بیشتر در کشورهای فقیر تر حس میشود.
۴ روز قبل
لزوم برنامه‌ریزی برای روزهای سخت پس از کرونا
رئیس شورای تامین دام کشور گفت: برای بقای تولید لازم است برای روزهای پس از کرونا برنامه‌ریزی داشته باشیم، در غیراین صورت در رقابتی شدیدی که پس از پایان کرونا برای تصاحب بازارها به راه می‌افتد بازنده خواهیم بود.به گزارش ایلنا، منصور پوریان با بیان اینکه آمار ما نشان از افزایش بی‌سابقه تعداد دام‌ها با وزن بالا در دامداری‌های کشور دارد، اظهار کرد: 80 درصد دام‌های سنگین به وزن بیش از 600 کیلوگرم و 70 درصد دام‌های سبک به وزن بالای 50 کیلوگرم رسیده‌اند.وی در بخش دیگری از صحبت¬ها به زیان اقتصادی دامداران اشاره کرد و در این-باره ادامه داد: افزایش ازدحام و وزن دام‌ها علاوه به مشکلات سلامتی، زیان اقتصادی دامداران را نیز به دنبال دارد چراکه به نسبت میزان خوراک مصرفی بازده پایینی دارند.پوریان در ادامه با …
۵ روز قبل
بازار جهان در دست طلا
[ایسنا] در نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز، کارشناسان وال استریت و سرمایه‌گذاران نسبت به ادامه روند افزایش قیمت طلا و اوج گرفتن از رکورد پایین اواسط ماه میلادی گذشته ابراز خوش‌بینی کردند. باب هابرکورن، کارگزار ارشد کالا در شرکت «آر جی او فیوچرز» در این باره به کیتکونیوز گفت: «با توجه به سیاست پولی تسهیلی، نرخ‌های بهره صفر، نابودی مشاغل و مبارزات متعدد در عرضه اقتصادی، دشوار بتوان تصور کرد که طلا در هفته جاری صعود نخواهد کرد.» در نظرسنجی کیتکونیوز از کارشناسان وال استریت، ۱۲نفر شرکت کردند که از میان آنها ۱۱نفر معادل ۹۲ درصد به افزایش قیمت و یک نفر دیگر معادل 8درصد نظری نداشت. در این بین، ۱۲۴۵ نفر در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز شرکت کردند که از میان آنها، ۸۳۴ نفر معادل …
علایی پاسخ داد: چرا نمی‌توان قیمت ارز را پایین نگه داشت؟
۵ روز قبل / ارز / بازار طلا و ارز / سکه و طلا / سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی / حسین علایی / اقتصاد ایران
علایی پاسخ داد: چرا نمی‌توان قیمت ارز را پایین نگه داشت؟
حسین علایی استاد دانشگاه تهران درباره سیستم‌های مدیریت اقتصادی کشور معتقد است اگر تئوری و استراتژی صحیحی در اقتصاد نداشته باشیم در شرایط خاص دچار بحران‌های شدید خواهیم شد.
بارسلونا آماده فروش دائمی هافبک برزیلی
۵ روز قبل / فیلیپه کوتینیو / بارسلونا / بایرن مونیخ / نقل و انتقالات اروپا / ویژه
بارسلونا آماده فروش دائمی هافبک برزیلی
فیلیپه کوتینیو را باشگاه بارسلونا دیگر نمی‌خواهد و امیدوار است با پایین آوردن قیمت او، بتواند برایش مشتری پیدا کند.
۵ روز قبل
درخشش طلا ادامه خواهد داشت
در نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز، کارشناسان وال استریت و سرمایه گذاران نسبت به ادامه روند افزایش قیمت طلا و اوج گرفتن از رکورد پایین اواسط ماه میلادی گذشته ابراز خوش بینی کردند.
پیش بینی قیمت طلا
۵ روز قبل
پیش بینی قیمت طلا
ایسنا نوشت: در نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز، کارشناسان وال استریت و سرمایه گذاران نسبت به ادامه روند افزایش قیمت طلا و اوج گرفتن از رکورد پایین اواسط ماه میلادی گذشته ابراز خوش بینی کردند.
دو راهی عربستان در تعیین قیمت نفت
۵ روز قبل
دو راهی عربستان در تعیین قیمت نفت
اگر عربستان قیمت را بسیار بالا قرار دهد، مشتریان در بحبوحه کاهش تقاضا و پر شدن سریع مخازن ذخیره، بسیار کم و تنها در حد قرارداد های مدت دار خود خرید می کنند و اگر قیمت را بسیار پایین آورد، مشکلات به وجود آمده از جنگ قیمت غیر قابل تحمل خواهد شد.
۱۳۹۹/۰۱/۱۶
آغاز و پایان سخت دولت
الهام برخورداربرای دومین سال پیاپی دولت حسن روحانی در ابتدای سال با یک بحران جدی روبه‌رو می‌شود که تعطیلات را برایش بی‌معنی کرده است. البته دامنه بحرانی که در اواخر سال ۹۸ کشور با آن مواجه شده است و همچنان ادامه دارد به حدی گسترده است که همه حوزه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی و به‌خصوص اقتصادی کشور را تحت تاثیر قرار داده است. ویروس کرونا که حالا بیشتر کشورهای دنیا را درگیر خود کرده بر مشکلات دولت در اداره کشور اضافه شده است. تصمیم‌گیرندگان برای مهار و کنترل بر سر یک دوراهی قرار گرفته‌اند؛ یعنی ادامه تعطیلی ادارات و مراکز مهم اقتصادی و تجاری برای مهار آن یا ادامه کار آنها برای حفظ شرایط اقتصادی که هر دو هزینه‌های زیادی را بر دوش کشور و دولت می‌گذارد.دولت نه توان آن را دارد که این مراکز مهم اقتصادی …
۱۳۹۹/۰۱/۱۶ / جنگ / قیمت نفت / مسکو / نفت / ویروس
سیاست و کرونا جنگ قیمت نفت
بسیاری از تحیلگران بازار نفت، برآوردهای نگران‌کننده‌ای درباره کاهش تقاضای جهانی نفت تا رقم روزانه ۲۰ میلیون بشکه و ماندن قیمت نفت در سطوحی پایین حتی در سال ۲۰۲۰ میلادی ارایه داده‌اند.
آمریکا در کاهش تولید جهانی نفت مشارکت نمی کند
۱۳۹۹/۰۱/۱۵
آمریکا در کاهش تولید جهانی نفت مشارکت نمی کند
یک مقام ارشد آمریکا گفت این کشور از تولیدکنندگان داخلی نفت نمی خواهد تا تولید خود را برای مقابله با کاهش جهانی قیمت نفت پایین بیاورند.
قیمت مسکن در کدام مناطق تهران پایین است؟
۱۳۹۹/۰۱/۱۳ / مسکن / قیمت مسکن / بازار مسکن تهران / وام و تسهیلات مسکن
قیمت مسکن در کدام مناطق تهران پایین است؟
‌ مناطق ۱۸، ۲۰ و ۱۷ به ترتیب با میانگین قیمت هر متر ۷.۴، ۷.۵ و ۷.۹ میلیون تومان دارای ارزانترین قیمت مسکن شهر تهران در اسفند ماه ۱۳۹۸ بودند. مناطق ۱۸، ۲۰، ۱۷، ۱۶، ۱۹ و ۱۵ نیز به ترتیب دارای پایین‌ترین میانگین قیمت مسکن در شهر تهران هستند.
نظرسنجی رویترز: امسال نفت پایین ۴۰ دلار خواهد ماند
۱۳۹۹/۰۱/۱۳
نظرسنجی رویترز: امسال نفت پایین ۴۰ دلار خواهد ماند
نظرسنجی رویترز نشان داد قیمت نفت امسال به دلیل تدابیری که برای متوقف کردن روند سریع سرایت ویروس کرونا در جهان اتخاذ شده و باعث از بین رفتن تقاضا شده و همچنین فروپاشی توافق اوپک پلاس که به اشباع عرضه دامن زده است، پایین ۴۰ دلار در هر بشکه خواهد ماند.
پایین‌ترین میزان تقاضای نفت در جهان
۱۳۹۹/۰۱/۱۲ / نفت / قیمت نفت / وزارت نفت / صادرات نفت
پایین‌ترین میزان تقاضای نفت در جهان
تسنیم به نقل از رویترز نوشت: پس از آنکه روسای جمهور آمریکا و روسیه توافق کردند مذاکراتی را برای تثبیت بازارهای انرژی انجام دهند، قیمت نفت خام که به دلیل کاهش شدید تقاضا به پایین ترین رقم های ۱۸ سال گذشته رسیده امروز شاهد ترمیم نسبی بود.
قیمت جهانی نفت امروز ۹۹/۰۱/۱۲|آمریکا و روسیه بر آغاز مذاکرات نفتی توافق کردند
۱۳۹۹/۰۱/۱۲
قیمت جهانی نفت امروز ۹۹/۰۱/۱۲|آمریکا و روسیه بر آغاز مذاکرات نفتی توافق کردند
پس از آنکه روسای جمهور آمریکا و روسیه توافق کردند مذاکراتی را برای تثبیت بازارهای انرژی انجام دهند، قیمت نفت خام که به دلیل کاهش شدید تقاضا به پایین ترین رقم های ۱۸ سال گذشته رسیده امروز شاهد ترمیم نسبی بود.
کرونا، قیمت مسکن را پایین می‌آورد؟
۱۳۹۹/۰۱/۱۱
کرونا، قیمت مسکن را پایین می‌آورد؟
کارشناسان و تحلیلگران بازار مسکن پیش‌بینی می‌کنند با توجه به توقف خرید و فروش در بازار مسکن به دلیل شیوع بیماری کرونا، احتمالا قیمت مسکن کاهش پیدا خواهد کرد.
کم‌مصرف‌ترین خودرو‌های کراس اور بنزینی بازار جهانی در سال ۲۰۲۰
۱۳۹۹/۰۱/۱۱
کم‌مصرف‌ترین خودرو‌های کراس اور بنزینی بازار جهانی در سال ۲۰۲۰
خودرو‌های هیبریدی، مصرف سوخت بسیار کمی دارند؛ اما در مقابل، قیمت آن‌ها بالا است. این موضوع، خرید یک خودروی بنزینی با مصرف سوخت پایین را توجیه می‌کند. در این مطلب، فهرستی از ۱۵ کراس‌اور تمام بنزینی کم‌مصرف دنیا را معرفی می‌کنیم.
سقوط بی‌سابقه قیمت نفت به ۲۳ دلار /  قیمت نفت امریکا به 20 دلار و 34 سنت رسید
۱۳۹۹/۰۱/۱۱
سقوط بی‌سابقه قیمت نفت به ۲۳ دلار / قیمت نفت امریکا به 20 دلار و 34 سنت رسید
در حالی که شیوع ویروس کرونا در کشورهای مختلف سرعت بیشتری گرفته و همزمان جنگ قیمت در بازار نفت بین عربستان و روسیه همچنان ادامه دارد، قیمت نفت روز دوشنبه به شدت کاهش داشت و نفت برنت به پایین ترین رقم از نوامبر ۲۰۰۲ رسید.
نرخ مرغ در تهران به زیر ۱۰ هزار تومان رسید
۱۳۹۹/۰۱/۱۰ / سعید راد / شهر تهران / گوشت مرغ
نرخ مرغ در تهران به زیر ۱۰ هزار تومان رسید
تهران- ایرنا- قیمت مرغ تازه در میادین میوه و تره بار شهرداری تهران امروز- یکشنبه به پایین ترین نرخ در ۱۶ ماه گذشته یعنی از آذرماه ۹۷ تاکنون رسید و هم اکنون هر کیلو مرغ تازه زیر ۱۰ هزار تومان عرضه می‌شود.
۱۳۹۹/۰۱/۰۹
قیمت پایه محصولات پتروشیمی اعلام شد
دفتر توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی اعلام کرد: قیمت گذاری محصولات پتروشیمی طبق متوسط نرخ ارز در سامانه نیما برابر ۱۳۶,۳۳۳ ریال صورت پذیرفت.
۱۳۹۹/۰۱/۰۹
رکود اقتصادی جهانی، قیمت نفت را پایین کشید
صندوق بین المللی پول برای سال ۲۰۲۰ رکود اقتصادی جهانی بدتر از رکود سال ۲۰۰۸ را پیش بینی کرده است و همین موضوع باعث شده تا قیمت هفتگی نفت باز هم کاهش پیدا کند.
قیمت طلا باز هم پایین آمد
۱۳۹۹/۰۱/۰۷
قیمت طلا باز هم پایین آمد
در حالی که سرمایه گذاران برای نقد کردن دارایی های خود به تکاپو افتاده اند و منتظر تصویب بسته مالی ۲ تریلیون دلاری در کنگره آمریکا برای کمک به مقابله با ویروس کرونا هستند، قیمت طلا روز پنجشنبه شاهد کاهش بود.
رویش امید در دل گندمکاران/ دولت در قیمت خرید تضمینی گندم تجدیدنظر کرد
۱۳۹۹/۰۱/۰۷ / سیدابراهیم رئیسی / عطاءالله هاشمی / سازمان بازرسی کل کشور / بنیاد توانمندسازی گندمکاران ایران / خرید تضمینی گندم
رویش امید در دل گندمکاران/ دولت در قیمت خرید تضمینی گندم تجدیدنظر کرد
دولت سرانجام پس از انتقادات متعدد تشکل های کشاورزی نسبت به پایین بودن نرخ خرید تضمینی گندم برای سال زراعی جاری، با افزایش قیمت به ۲۵۰۰ تومان موافقت و این نرخ را اصلاح کرد.
دو تصویر متفاوت از آینده بازار مسکن
۱۳۹۹/۰۱/۰۶
دو تصویر متفاوت از آینده بازار مسکن
گروهی از مالکان با استفاده از کاهش محسوس فایل های عرضه شده به بازار تحت تاثیر ویروس کرونا قیمت های بسیار بالاتر از عرف برای واحد خود تعیین کرده‌اند؛ در سوی دیگر معدود فروشندگان واقعی با این تصور که بازار حداقل تا سه ماه در رکود خواهد بود نرخ‌ها را پایین آوردند.
قیمت‌ها در بازار مسکن تهران خیال پایین آمدن ندارد؛ از سوئیت ۳۰۰ میلیونی تا آپارتمان کهنه ۵ میلیاردی
۱۳۹۹/۰۱/۰۵ / قیمت مسکن / مسکن / بازار مسکن تهران / وام و تسهیلات مسکن
قیمت‌ها در بازار مسکن تهران خیال پایین آمدن ندارد؛ از سوئیت ۳۰۰ میلیونی تا آپارتمان کهنه ۵ میلیاردی
تسنیم نوشت: بررسی قیمت مسکن در تهران حاکی از آن است که یک واحد ۴۵ متری در بریانک ۳۱۰ میلیون و آپارتمان ۱۳۷ متری در زعفرانیه ۴.۸ میلیارد تومان قیمت‌گذاری شده است.
۱۳۹۹/۰۱/۰۳
آیا اقتصاد نفتی خلیج فارس سقوط می‌کند؟
دوره‌ای که کشورهای حاشیه خلیج فارس و صندوق‌های ثروت آنها ماشین‌های پول‌سازی بودند که می‌توانستند بهای هر گونه سرمایه‌ای را در هر قاره‌ای پرداخت کنند رو به پایان است و ذخایر ثروت ملی این کشورها با این قیمت پایین نفت به سرعت تمام می‌شود.
سومین سقوط بزرگ تاریخ برای قیمت نفت رقم خورد
۱۳۹۸/۱۲/۲۹
سومین سقوط بزرگ تاریخ برای قیمت نفت رقم خورد
قیمت نفت خام با سومین سقوط سهمگین تاریخ خود روبرو شد. تداوم پاندمی کرونا و نگرانی شدید از رکود اقتصادی جهان، چشم‌انداز کاهش بلندمدت تقاضا را به همراه داشت و قیمت‌ها را به شدت پایین آورد.
تشدید بحران کرونا؛ امارات درها را بست، عربستان بودجه را کاهش داد
۱۳۹۸/۱۲/۲۹
تشدید بحران کرونا؛ امارات درها را بست، عربستان بودجه را کاهش داد
امارات متحده عربی محدودیت‌های گسترده‌ای را با هدف مهار شیوع کوید ۱۹ وضع کرده از جمله بازگشت افراد مقیم امارات را که اکنون در خارج از این کشور بسر می‌برند ، برای حداقل دو هفته ممنوع و صدور مجوزهای جدید کار و صدور روادید هنگام ورود را تعلیق کرده است. دولت سعودی نیز مجبور شده است کمتر از ۵ درصد بودجه سال ۲۰۲۰ را در سایه تهدیدات مربوط به گسترش شیوع کرونا و پایین آمدن قیمت نفت کاهش دهد.
حذف نفت شیل آمریکا از بازار نفت در سایه تداوم جنگ قیمتی روسیه و عربستان
۱۳۹۸/۱۲/۲۸
حذف نفت شیل آمریکا از بازار نفت در سایه تداوم جنگ قیمتی روسیه و عربستان
در صورتی که عربستان به جنگ قیمتی از طریق افزایش عرضه نفت ادامه دهد، عرضه نفت شیل ایالات متحده در قیمت‌ پایین به شدت ضربه خواهد خورد و با خروج بخشی از نفت‌ پرهزینه از بازار جهانی قیمت جهانی نفت بدون کاهش سهم بازاری روسیه رشد خواهد کرد.
قیمت جهانی نفت امروز 98/12/28/درخواست عراق برای تشکیل نشست اضطراری تولیدکنندگان
۱۳۹۸/۱۲/۲۸
قیمت جهانی نفت امروز 98/12/28/درخواست عراق برای تشکیل نشست اضطراری تولیدکنندگان
نگرانی ها از کاهش تقاضا برای نفت و افت رشد اقتصاد جهانی به دلیل کاهش سفر و قرنطینه شهرها که همگی از تبعات شیوع سریع ویروس کروناست موجب شد تا قیمت نفت اوایل امروز به پایین ترین رقم 4 سال گذشته برسد.
۱۳۹۸/۱۲/۲۸
چهل و هفت سال و یک شب
«شما الان مرهمی بودید بر زخم یک معلم کوچک و بازنشسته» این جمله‌ای است که خانم صفایی معلم سال ششم ابتدایی با چهل و هفت‌ سال سابقه تدریس در گفت‌وگوی تلفنی با وزیر آموزش و پرورش به زبان آورد. قریب به یقین، همه خوانندگان ماجرا را می‌دانند. قضیه برمی‌گردد به ماجر‌اهای بعد از کرونا و تعطیلی مدارس. از ذکر دوباره این بی‌معرفتی در حق یک معلم می‌گذرم و امیدوارم که خدا و خود ایشان هم از سر تقصیرات همه ما بگذرند. از وقتی که گفت‌وگوی دلجویانه وزیر با خانم معلم را شنیدم آب خوش از گلویم پایین نمی‌رود و از خور و خواب افتاده‌ام. همه قبیله من معلم بودند. شاید چون با معلم‌ها زندگی کردم برایم سنگین تمام شده. شاید چون به چشم خود دیدم که با چه …
توقف قیمت نفت در محدوده ۳۰ دلار
۱۳۹۸/۱۲/۲۷
توقف قیمت نفت در محدوده ۳۰ دلار
نفت که روز گذشته درپی موج بسته شدن مرزهای اقتصادهای متعدد جهان در واکنش به شیوع کرونا به پایین ۳۰ دلار سقوط کرده بود، در معاملات روز سه شنبه ۲۷ اسفند بهبود یافت و به این محدوده بازگشت.
میزان افزایش حقوق کارمندان در سال ۹۹ اعلام شد/ قیمت نفت به کانال ۲۹ دلاری وارد شد/ سقوط قیمت طلا تمامی ندارد/ کرونا فتیله گرانی روزانه خودرو را پایین کشید/ جزئیات بسته حمایتی کرونا که امشب واریز می‌شود
۱۳۹۸/۱۲/۲۷
میزان افزایش حقوق کارمندان در سال ۹۹ اعلام شد/ قیمت نفت به کانال ۲۹ دلاری وارد شد/ سقوط قیمت طلا تمامی ندارد/ کرونا فتیله گرانی روزانه خودرو را پایین کشید/ جزئیات بسته حمایتی کرونا که امشب واریز می‌شود
این پیمانه تیتر‌هایی همچون آغاز برنامه عظیم خرید اوراق از سوی فدرال رزرو/ سقوط داوجونز، دلار گران‌تر شد، همتی: دلار ۱۵ درصد گران شد، کاهش قیمت سکه به علت سقوط اونس، تصویب خرید شیر خام مازاد دامداران توسط سازمان تعاون روستایی، بورس قرمز در آخرین سه‌شنبه سال و کمک دولت فرانسه به شرکت‌ها با بخشودگی مالیات را در بر دارد.
سقوط لیر به پایین ترین قیمت ۱۷ ماه گشته
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ / ارز / بازار طلا و ارز / ترکیه / لیر ترکیه / ویروس کرونا / کاهش قیمت ها
سقوط لیر به پایین ترین قیمت ۱۷ ماه گشته
ایسنا به نقل از رویترز نوشت: ارزش لیر ترکیه به کمترین سطح خود دو طول ۱۷ ماه اخیر رسید.
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ / بازار مسکن تهران / قیمت مسکن
قیمت آپارتمانهای زیر75متر درحال و هوای روزهای راکد آخرسال
دنیای اقتصاد نوشت:طی روزهای اخیر همزمان با اوج‌گیری شیوع ویروس کرونا، بخش زیادی از بنگاه‌های املاک در مناطق مختلف شهر تهران، به‌دلیل کاهش محسوس و چشمگیر مراجعات برای خرید یا فروش مسکن، تا عادی شدن شرایط تصمیم به تعطیلی گرفتند. در عین حال برخی از بنگاه‌های مسکن که همچنان درحال فعالیت هستند عنوان می‌کنند به‌دلیل کمبود فایل‌های عرضه شده و همچنین پایین بودن حجم معاملات، مظنه قیمتی مشخصی از میانگین قیمت منطقه وجود ندارد.
عواقب جنگ نفتی روسیه و عربستان، نفت به زیر 30 دلار سقوط کرد!
۱۳۹۸/۱۲/۲۶
عواقب جنگ نفتی روسیه و عربستان، نفت به زیر 30 دلار سقوط کرد!
بانک سرمایه گذاری گلدمن ساچز هشدار داد جنگ قیمتی که اوپک و روسیه به راه انداخته اند می‌تواند قیمت نفت را تا بین 20 تا 30 دلار در هر بشکه پایین بیاورد. تحلیلگرانی مانند دامین کوروالین در یادداشتی نوشتند قیمت نفت خام برنت احتمالاً تا 20 دلار در هر بشکه سقوط می کند. پیش بینی که در ساعاتی از معاملات امروز محقق شد و قیمت نفت به زیر 30 دلار سقوط کرد.
ورشکستگی اقتصاد عربستان طی 4 سال آینده با تداوم سیاست نفت ارزان
۱۳۹۸/۱۲/۲۶
ورشکستگی اقتصاد عربستان طی 4 سال آینده با تداوم سیاست نفت ارزان
نویسنده و تحلیلگر برجسته بازار نفت نوشت اگر عربستان امروز سیاست تولید بالا و پایین آوردن قیمت نفت را تداوم بخشد، باید در طی 3 تا 4 سال آینده در انتظار ورشکستگی اقتصاد این کشور بود.
۱۳۹۸/۱۲/۲۶
در شمال تهران!
با وجود آنکه معاملات از نوع مصرفی در بازار مسکن تقریباً به صفر رسیده، در شمال پایتخت معدود خریدهای سرمایه‌گذاری انجام می‌شود.به گزارش ایسنا، افزایش تدریجی قیمت‌های پیشنهادی در بازار مسکن که از دی و بهمن آغاز شده بود با ورود کرونا متوقف شد. با این حال به دلیل رشد قیمت ارز، آهن آلات، مصالح ساختمانی و زمین، قیمت آپارتمان حتی در بازار راکد فعلی پایین نیامده است. رکود در شرایطی گریبان بازار مسکن در بخش مصرفی را گرفته که گزارش‌های میدانی نشان می دهد معاملات در مناطق شمال تهران که اغلب قراردادها از نوع سرمایه‌گذاری است، تا حدودی انجام می‌شود. هرچند از ابتدای اسفند ماه و با ورود ویروس ناخوانده کووید ۱۹ خرید و فروش در مناطق ۱ و ۲ پایتخت نیز به نصف رسیده است.واسطه‌های ملکی می‌گویند گروهی از سفته‌بازان …
۱۳۹۸/۱۲/۲۶
ضرر بزرگ خالی‌فروشان دلار
کمتر معامله‌گری تصور می‌کرد، دلار در2 روز ابتدایی آخرین هفته اسفندماه روند افزایشی را در پیش بگیرد. انتظارات کاهشی به اندازه‌ای در بازار در انتهای هفته گذشته فعال شد که بخشی از معامله‌گران رو به خالی‌فروشی آوردند. حتی پس از اینکه روز شنبه قیمت دلار به آستانه سطح 15 هزار و 500 تومانی رسید، بیشتر فعالان بازار این رشد غیرمنتظره را ناشی از واکنش بازار به ریزش طلای جهانی دانستند و عنوان کردند که قیمت دلار در روز بعد پایین خواهد آمد. برخلاف انتظار آنها، دلار در روز یکشنبه سطح 15 هزار و 500 تومانی را پس از حدود 2 هفته با قدرت شکست و به سوی محدوده‌های قیمتی بالاتر حرکت کرد.
سقوط ۲۱ درصدی سود آرامکو با قیمت پایین نفت
۱۳۹۸/۱۲/۲۵
سقوط ۲۱ درصدی سود آرامکو با قیمت پایین نفت
غول نفتی عربستان سعودی، آرامکو، روز یکشنبه ۲۵ اسفندماه اعلام کرد که با کاهش قیمت نفت و کاهش حجم تولید، سود این شرکت در سال ۲۰۱۹ با ۲۱ درصد افت روبرو شده است.
بازار سرمایه تعطیل نمی‌شود
۱۳۹۸/۱۲/۲۵
بازار سرمایه تعطیل نمی‌شود
مشاور رییس سازمان بورس با اشاره به این که هیچ‌گونه تعطیلی از پیش برنامه‌ریزی شده‌ای در بازار سرمایه وجود ندارد، گفت: برخی‌ها با استفاده از شایعات منتظرند تا در صف فروش بنشینند و به اصطلاح در قیمت پایین بخرند تا نوسان خود را بگیرند.
هیس، هسته معاملات اختلال ندارد
۱۳۹۸/۱۲/۲۵
هیس، هسته معاملات اختلال ندارد
امروز مطالبی همچون وبملت از سد سازمان بورس نگذشت، قرن همچنان پرتقاضاترین نماد بورسی، قیمت دلار، درهم و یورو امروز یکشنبه، سقوط ۲۱ درصدی سود آرامکو با قیمت پایین نفت، هشدار به کارگزاری‌های متهم‌کننده سامانه معاملات بورس؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
جزئیات اعطای وام کم بهره به ۴ میلیون نفر بدون ضامن/ ریزش ۲۶ هزار واحدی شاخص کل بورس/ کرونا جلوی گرانی خودرو ایستاد/ پیش‌بینی مرکز پژوهش‌های مجلس از تورم در سال آینده/ منتظر فرصت طلایی برای خرید طلا باشید
۱۳۹۸/۱۲/۲۵
جزئیات اعطای وام کم بهره به ۴ میلیون نفر بدون ضامن/ ریزش ۲۶ هزار واحدی شاخص کل بورس/ کرونا جلوی گرانی خودرو ایستاد/ پیش‌بینی مرکز پژوهش‌های مجلس از تورم در سال آینده/ منتظر فرصت طلایی برای خرید طلا باشید
این پیمانه تیتر‌هایی همچون سقوط ۲۱ درصدی سود آرامکو با قیمت پایین نفت، دلار در صرافی‌های بانکی تکان نخورد، قیمت سکه طرح جدید ۲۵ اسفند ۹۸، تمهیدات جدید مالیاتی در شرایط کرونا، بانک مرکزی فهرست ۱۰ رسته شغلی آسیب دیده از کرونا را به بانک‌ها ابلاغ کرد و ازسرگیری فعالیت تویوتا در چین را در بر دارد.
آرامش سکه در آشفته‌بازار جهانی
۱۳۹۸/۱۲/۲۵
آرامش سکه در آشفته‌بازار جهانی
طلای جهانی در انتهای هفته بیش از صد دلار از ارزش خود را از دست داد؛ ولی واکنش بازار داخلی به چنین ریزشی آرام‌تر از آن چیزی بود که شماری از معامله‌گران انتظار داشتند. درست است که روز شنبه سکه در واکنش به سقوط اونس به محدوده هزار و 530 دلاری، از مرز 6 میلیونی پایین رفت، ولی توانست با کمک رشد دلار سطح حمایتی 5 میلیون و 700 هزار تومانی را حفظ کند و حتی در اواخر روز به محدوده 5 میلیون و 900 هزار تومانی سر بزند. به گفته فعالان، شاخص ارزی که 3 روز متوالی افت قیمت را به ثبت رسانده بود، روز شنبه تغییر مسیر داد و با 145 تومان افزایش به بهای 15 هزار و 495 تومان رسید؛ برخلاف دلار، سکه 80 هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و روی عدد 5 میلیون و 920 هزار تومان قرار گرفت. در واقع، روز شنبه دلار در نقش کاهنده …
۱۳۹۸/۱۲/۲۵
بزرگ‌ترین اقتصاد آفریقا قربانی نفت ارزان می‌شود
کاهش بیش از ۳۰ دلار در هر بشکه از قیمت نفت، افزایش بدهی خارجی و پایین آمدن ارزش پول نیجریه تهدیدی برای ثبات اقتصادی این کشور با ۱۹۰ میلیون نفر جمعیت است.
خداحافظی بازار با نفت ۶۰ دلاری
۱۳۹۸/۱۲/۲۴ / قیمت نفت / شکست مذاکرات اوپک پلاس / کرونا در جهان
خداحافظی بازار با نفت ۶۰ دلاری
طبق نظرسنجی رویترز، قیمت نفت در نتیجه فروپاشی توافق میان تولیدکنندگان بزرگ در خصوص محدودیت عرضه و افت تقاضا به دلیل شیوع ویروس کرونا، برای مدت طولانی پایین خواهد ماند.
تاثیر دو گانه کرونا بر اقتصاد لبنان
۱۳۹۸/۱۲/۲۴ / کرونا / لبنان / صندوق بین‌المللی پول / دولت لبنان و فشارهای صندوق بین المللی پول
تاثیر دو گانه کرونا بر اقتصاد لبنان
تهران - ایرنا - بیشتر کشورها با همه گیر شدن ویروس کرونا متحمل ضرر و ریان های جانی و مالی زیادی شده اند اما کاهش قیمت جهانی نفت و پایین آمدن بهره بانکی در سطح جهانی در نتیجه این بیماری می تواند برای کمک به اقتصاد بیمار لبنان موثر باشد.
«جنگ قیمت نفت» بازار را به کجا خواهد برد؟
۱۳۹۸/۱۲/۲۳ / نفت / دفتر مطالعات انرژی وین / جنگ نفت
«جنگ قیمت نفت» بازار را به کجا خواهد برد؟
رییس دفتر مطالعات انرژی وین گفت:قیمت های پایین وحفظ آن در سطح پایین ارزش سهام شرکت های نفتی را تحت تاثیر قرار می دهد. سرمایه گذاری کاهش پیدا می کند و رشد شتابان عرضه تحت الشعاع قرار می گیرد.
دولت بازار را رها کرده است/ نمایندگان مجلس وکیل الدوله هستند
۱۳۹۸/۱۲/۲۲ / جمعیت ایثارگران / بازار شب عید / جواد عامری
دولت بازار را رها کرده است/ نمایندگان مجلس وکیل الدوله هستند
دبیر کل جمعیت ایثارگران گفت: قیمت ها در بازار بالا و پایین می شود در حالی که ما از دولت یا ناسزا نسبت به منتقدان و یا توصیه به دعا و توسل برای سامان یافتن وضع اقتصادی می شنویم.
کاهش قیمت نفت عراق و کویت پس از عربستان سعودی
۱۳۹۸/۱۲/۲۲
کاهش قیمت نفت عراق و کویت پس از عربستان سعودی
عراق و کویت که از تولید کنندگان برجسته سازمان کشورهای صادر کننده نفت اوپک هستند، به دنبال اقدامات عربستان قیمت نفت ماه آوریل را نیز پایین آورند.
۱۳۹۸/۱۲/۲۲
ضربه نفتی عربستان به اعراب خلیج فارس
فایننشال تایمز در گزارش خود با اشاره به تبعات جنگ قیمت نفت بر اقتصاد جهانی نوشت: جنگ قیمت نفت بیشترین ضربه را بر اقتصاد متحدان عربستان در سازمان اوپک خواهد زد.این روزنامه انگلیسی می افزاید: رقابت عربستان با روسیه بر سر قیمت نفت در ظاهر به نظر می رسد تنها مسکو را نشانه رفته است. عربستان از روسیه خواسته بود با اوپک هماهنگ شود و تولید را پایین بیاورد تا قیمت نفت بالا برود و یک تعادلی در بازار ایجاد شود، اما روسیه زیر بار نرفت. موقعیت اقتصادی روسیه به مراتب بهتر از عربستان است و اقتصادش می تواند بار نفت ارزان را به دوش بکشد.اما متحدان عربستان سازمان اوپک هستند که اقتصادهایشان سخت وابسته به نفت است و در مقابل ارزان شدن آن آسیب پذیرند. الزاما قیمت نفت در هر بشکه شاخص و مبنای تنظیم بودجه ملی و تامین …
بمب سعودی‌ها در بازار
۱۳۹۸/۱۲/۲۲
بمب سعودی‌ها در بازار
ابتدای هفته عربستان بمب نفتی را پرتاب کرد. این کشور نه تنها قیمت فروش آتی نفت خود را بین ۶ تا ۷ دلار پایین آورد، بلکه گزارش‌ها حاکی است قصد دارد ۲‌میلیون بشکه بر تولید نفت خود بیفزاید و این در حالی است که بازار نفت از پیش با مازاد عرضه مواجه بوده است. ولادیمیر پوتین پایان هفته گذشته با نپذیرفتن پیشنهاد اوپک یعنی کاستن از عرضه نفت به میزان 5/ 1 میلیون بشکه دیگر برای حمایت از قیمت‌ها، فرآیندی را آغاز کرد که در نهایت می‌تواند به زشت‌ترین جنگ قیمت نفت در تاریخ معاصر تبدیل شود و شرکت‌های نفت و گاز آمریکا قربانیان این جنگ خواهند بود. اقدام عربستان هم تلاش برای کسب سهم بالاتر در بازار نفت است و هم یک سیگنال قدرتمند به مسکو محسوب می‌شود.
روسیه پیروزی در جنگ نفت را پیش بینی کرد
۱۳۹۸/۱۲/۲۱
روسیه پیروزی در جنگ نفت را پیش بینی کرد
بودجه روسیه با قیمت پایین تر نفت نسبت به بودجه عربستان سعودی بسته شده است، اما هر دو کشور از پیش فرضهایشان فاصله دارند.
اولین واکنش شرکت‌های شیل آمریکا در مواجهه با نفت بشکه‌ای ۳۰ دلار
۱۳۹۸/۱۲/۲۱
اولین واکنش شرکت‌های شیل آمریکا در مواجهه با نفت بشکه‌ای ۳۰ دلار
بدنبال کاهش قیمت های نفت و رسیدن به پایین ترین سطح در سه سال اخیر، شرکت‌های نفتی آمریکای شمالی هزینه‌ها و حفاری‌های خود را در واکنش به نفت بشکه‌ای ۳۰ دلار کاهش دادند.
برندگان و بازندگان جنگ نفتی عربستان و روسیه چه کسانی هستند؟
۱۳۹۸/۱۲/۲۱
برندگان و بازندگان جنگ نفتی عربستان و روسیه چه کسانی هستند؟
عربستان سعودی تمایل به قیمت بالای نفت دارد و سهم آن مانند روسیه در بازار نفت خام بالاست ولی بر خلاف روسیه نمی تواند مدت زیادی با قیمت پایین نفت دوام بیاورد چون حاشیه‌های امنیت بسیار کمتری در سیستم بودجه خود دارد.
۱۳۹۸/۱۲/۲۰
جنگ نفتی مسکو با واشنگتن
روسیه یکی از بزرگترین تولیدکنندگان غیراوپکی نفت به تازگی با کاهش میزان تولید مخالفت کرده است تا روند نزولی قیمت در پی شیوع ویروس کرونا به شکل بی‌سابقه‌ای ادامه یابد، بسیاری معتقدند اگر چه کاهش قیمت به ضرر روسیه هم تمام می‌شود اما بی‌شک شرکت‌های نفتی آمریکا را ورشکست خواهد کرد.توافق برای کاهش تولید نفت که ۲۴ کشور عضو اوپک و تولیدکنندگان نفت غیراوپکی سه سال آن را اجرا کردند روز جمعه به پایان راه خود رسید چرا که روسیه با پیشنهاد اوپک برای کاهش بیشتر تولید نفت بخاطر شیوع ویروس کرونا در جهان مخالفت کرد. به گزارش ایرنا، پیش از این نشست، نمایندگان شرکت‌های بزرگ نفتی روسیه جلسه‌ای با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری این کشور داشتند و از مخالفت خود با کاهش تولید گفتند. پوتین هم پس از جلسه اعلام کرد که با آنان …
۱۳۹۸/۱۲/۲۰
گرانی نتیجه آزاد شدن واردات خودرو؟
چهارشنبه گذشته (۱۴ اسفندماه) متن بودجه سال ۹۹ کل کشور که در کمیسیون تلفیق مجلس تصویب و برای تایید شورای نگهبان به عنوان «قانون بودجه ۱۳۹۹ کل کشور» به این شورا ارسال شده، منتشر شد. آنچه در قانون بودجه جلب توجه می‌کرد مجاز بودن واردات خودرو بود که پس از دو سال اجازه داده شده بود.به گزارش ایرنا، مطابق بند الحاقی ۷ لایحه بودجه سال ۹۹، در سال آینده واردات خودروهای سبک و سنگین (با اولویت خودروهای ترکیبی (هیبریدی) و ماشین‌آلات معدنی و راهسازی با ارز منشاء خارجی طبق قوانین و مقررات مجاز است.واردات خودروهای سبک و سنگین که پس از گذشت بیش از دو سال در قانون بودجه اجازه داده شده، ما را بر آن داشت تا در زمینه بند الحاقی ۷ لایحه بودجه و تاثیر آن بر رونق واردات خودرو و تعدیل قیمت‌ها در این حوزه با برخی کارشناسان …
جنگ قیمت و کرونا نفت داو جونز را ۲۰۰۰ واحد پایین آورد | معاملات سهام در نیویورک متوقف شد
۱۳۹۸/۱۲/۱۹
جنگ قیمت و کرونا نفت داو جونز را ۲۰۰۰ واحد پایین آورد | معاملات سهام در نیویورک متوقف شد
شاخص‌های سهام در آمریکا روز دوشنبه ۱۹ اسفند در واکنش به جنگ قیمت نفت میان عربستان سعودی و روسیه در آغاز گشایش بازار بیش از ۷ درصد سقوط کردند و معاملات در نیویورک برای مدتی متوقف شد.
پوتین اوپک را سرجایش نشاند!
۱۳۹۸/۱۲/۱۹ / پوتین / اوپک / روسیه
پوتین اوپک را سرجایش نشاند!
یک تحلیلگر روسی در خصوص مخالفت روسیه با کاهش بیشتر تولید نفت گفت: روسیه به مدد اقدامات ریاضتی که به اجرا گذاشت، نسبت به پنج شش سال پیش می تواند در برابر قیمت پایین نفت به خوبی تاب بیاورد و این امر اجازه داد پوتین به اوپک "نه" بگوید.
بلومبرگ: پوتین اوپک را از رو برد
۱۳۹۸/۱۲/۱۹
بلومبرگ: پوتین اوپک را از رو برد
پنج سال سختی و حفاظت از سرمایه‌ها در برابر تهدید تحریم های آمریکا، روسیه را در موقعیت قدرتمندتری برای مقابله با قیمت پایین نفت نسبت به قبل قرار داده است.
بی‌قاعدگی اقتصاد بیمار ایران؛ هیچ تقاضایی نیست اما دلار بالا می‌رود!
۱۳۹۸-۱۲-۱۹
بی‌قاعدگی اقتصاد بیمار ایران؛ هیچ تقاضایی نیست اما دلار بالا می‌رود!
قیمت ارز قصد پایین آمدن ندارد. با وجود کنسل شدن سفرهای مختلف خارجی و داخلی پیش‌بینی می‌شد قیمت دلار در بازار ایران روند کاهشی پیدا کند، اما اقتصاد بیمار ایران هیچ تبعیتی از قاعده‌های اقتصادی جهان ندارد و در روزهای پایانی سال همچنان نرخ دلار بالا بوده و قصد فروکش ندارد.
هشدار سقوط قیمت نفت به ۲۰ دلار با آغاز جنگ قیمتی
۱۳۹۸/۱۲/۱۹
هشدار سقوط قیمت نفت به ۲۰ دلار با آغاز جنگ قیمتی
بانک سرمایه گذاری گلدمن ساچز هشدار داد جنگ قیمتی که به راه افتاده، می‌تواند قیمت نفت را تا بین ۲۰ تا ۳۰ دلار در هر بشکه پایین بیاورد.
۳۰ درصد از ارزش طلای سیاه افتاد
۱۳۹۸/۱۲/۱۹
۳۰ درصد از ارزش طلای سیاه افتاد
روز دوشنبه قیمت نفت در حالی ۳۰ درصد سقوط کرد که به دنبال توافق نکردن روسیه و اوپک برای کاهش تولید نفت، عربستان قیمت فروش نفت خود را پایین آورد و جنگ قیمت را آغاز کرد.
آغاز جنگ قیمت نفت / نرخ برنت ۳۰ درصد سقوط کرد
۱۳۹۸/۱۲/۱۹
آغاز جنگ قیمت نفت / نرخ برنت ۳۰ درصد سقوط کرد
قیمت نفت در شروع معاملات هفتگی بازارهای جهان ۳۰ درصد سقوط کرد؛ به دنبال عدم توافق روسیه و اوپک برای کاهش تولید نفت، عربستان قیمت فروش نفت خود را پایین آورد و جنگ قیمت را کلید زد.
۱۳۹۸/۱۲/۱۹
ایرلاین ها و چالش قیمت بلیت نوروزی
گروه تولید و تجارت - رعنا امیری: هنوز حاشیه‌ها و درد ناشی از سقوط هواپیمای شرکت هوایی اوکراین تمام نشده بود که زمزمه شیوع کرونا در چین شروع شد و قابل حدس بود که مهمان ناخوانده کشور ما را هم فرا خواهد گرفت. ویروسی همه‌گیر که قبل از ورودش، ترس و حاشیه‌های خود را به خانه‌های مان وارد کرد که در این میان برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای فرستادن پروازی به مقصد چین برای خارج کردن دانشجویان گیر افتاده در قرنطینه شهر ووهان، و درآمدن نام ماهان ایر، برای حل این مشکل، شروع ماجراها و حاشیه‌های زیادی برای این شرکت هوایی ایرانی شد که با وجود قرار داشتن در لیست تحریم‌های آمریکا ولی همچنان تلاشش را برای سرپا نگه داشتن خود انجام می‌داد. انجام پروازهایی به چین در زمان که قسمت‌هایی از آن کشور درگیر ویروسی مهلک …
عربستان قیمت نفت برای ماه آوریل را کاهش داد
۱۳۹۸/۱۲/۱۸ / قیمت نفت / عربستان سعودی / نفت خام
عربستان قیمت نفت برای ماه آوریل را کاهش داد
پس از به نتیجه نرسیدن مذاکرات اوپک پلاس برای کاهش تولید، عربستان سعودی قیمت رسمی فروش تمام درجه‌های نفت خام خود را برای تحویل در ماه آوریل پایین آورد.
۱۳۹۸/۱۲/۱۷
سرنوشت نفت شیل آمریکا پس از فروپاشی اوپک پلاس
تحلیلگران پیش بینی کردند شکست مذاکرات اوپک پلاس که با هدف کاهش بیشتر تولید در واکنش به افت تقاضا پس از شیوع ویروس کرونا صورت گرفت، ممکن است قیمت نفت را به پایین ۴۰ دلار در هر بشکه برساند و باعث شود تولید نفت شیل آمریکا تا پایان سال کمتر شود.
بازار داخلی سکه و طلا آرام گرفت
۱۳۹۸/۱۲/۱۶ / طلا / بازار طلا / قیمت سکه
بازار داخلی سکه و طلا آرام گرفت
طبق اعلام نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران، بازار سکه و طلا داخلی در هفته اخیر تحت تاثیر کاهش قیمت ارز که افزایش قیمت انس جهانی را بی‌اثر کرد و باتوجه به اینکه میزان دادوستدها نیز بسیار پایین بوده است، بسیار آرام طی شد.
روند طلا و سکه در هفته ای که گذشت
۱۳۹۸/۱۲/۱۶ / بازار طلا و ارز / سکه و طلا / بازار جهانی طلا / افزایش قیمت / ارز / دلار
روند طلا و سکه در هفته ای که گذشت
ایسنا نوشت: طبق اعلام نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران، بازار سکه و طلا داخلی در هفته اخیر تحت تاثیر کاهش قیمت ارز که افزایش قیمت انس جهانی را بی‌اثر کرد و باتوجه به اینکه میزان دادوستدها نیز بسیار پایین بوده است، بسیار آرام طی شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •