سه شنبه, ۲۵ شهریور, ۱۳۹۹ / 15 September, 2020
لایحه بودجه
۸ ساعت قبل
فروش اوراق سلف نفت لغو شد
طرح فروش اوراق سلف نفت که گفته می‌شد می‌تواند تا ۱۴۰‌هزار‌میلیارد تومان درآمد برای دولت ایجاد کند، به دلیل برخی ناهماهنگی‌ها از دستورکار خارج شد. اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس ‌جمهوری در جلسه شورای اقتصاد که پیش از ظهر دوشنبه به ریاست او برگزار شد، با تأکید بر اینکه باید جهت‌گیری‌های اصلی بودجه ‌سال 1400 کل کشور متمرکز بر حل مسائل و رفع دغدغه‌های اصلی اقتصاد کشور باشد، گفت: «یکی از این مسائل گرانی و تورم است که باید برنامه‌هایی دقیق برای کنترل و مهار تورم و گرانی در لایحه بودجه‌ سال آینده تدوین شود و به عنوان جهت‌گیری‌های اصلی آن لحاظ شود. مردم از نظر اقتصادی و معیشتی در شرایط دشواری قرار دارند. با توجه به آثار مثبت …
۱۲ ساعت قبل
عقب‌نشینی دولت از فروش نفت به مردم
بعد از انتقادهای فراوان از طرح فروش اوراق سلف نفتی، به نظر می‌رسد که دولت از اجرای این طرح عقب‌نشینی کرده است. معاون اول رئیس‌جمهوری دیروز با اشاره به پیشنهاد و طرح فروش اوراق سلف نفتی گفت: متاسفانه این طرح که گفته می‌شد می تواند تا ۱۴۰ هزار میلیارد تومان درآمد برای دولت ایجاد کند، به دلیل برخی ناهماهنگی‌ها از دستور کار خارج شد اما باید در بودجه سال آینده طرح‌ها و ایده‌های مشابهی که بتواند درآمد لازم را برای دولت ایجاد کند، تدوین شود.اسحاق جهانگیری در جلسه شورای اقتصاد با تاکید بر اینکه باید جهت‌گیری‌های اصلی بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور متمرکز بر حل مسائل و رفع دغدغه‌های اصلی اقتصاد کشور باشد، گفت: یکی از این مسائل گرانی و تورم است که باید برنامه‌هایی دقیق برای کنترل و مهار تورم و گرانی در لایحه بودجه …
تلاش می‌کنیم اصلاح ساختار بودجه به لایحه بودجه ۱۴۰۰ برسد
۲۸ ساعت قبل / اصلاح ساختار بودجه کشور / بودجه 1400
تلاش می‌کنیم اصلاح ساختار بودجه به لایحه بودجه ۱۴۰۰ برسد
یک عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به اقدامات کمیته اصلاح ساختار بودجه کمیسیون متبوع خود گفت: این کمیته تلاش دارد موضوع اصلاح ساختار بودجه به لایحه بودجه ۱۴۰۰ برسد.
تماشا کنید: این دیوار کوتاه مردم! / آیا دولت قصد دارد با افزایش مالیات بر مصرف، کسری بودجه را جبران کند؟
۴۰ ساعت قبل
تماشا کنید: این دیوار کوتاه مردم! / آیا دولت قصد دارد با افزایش مالیات بر مصرف، کسری بودجه را جبران کند؟
محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه شرایط اقتصادی کنونی کشور را "رکود تورمی" توصیف کرده و از تغییراتی در تعرفه‌های مالیاتی در لایحه بودجه سال آینده (۱۴۰۰) خبر داده است. او گفته تعرفه‌های مالیاتی در بخش تولید در لایحه بودجه سال آینده ۴ تا ۵ درصد کاهش می‌یابد ولی "مالیات بر مصرف" شاهد افزایش خواهد بود.
مولدسازی دارایی ها در بودجه ۱۴۰۰ لحاظ شود
۲ روز قبل / سازمان برنامه و بودجه / محمدباقر نوبخت / لایحه بودجه
مولدسازی دارایی ها در بودجه ۱۴۰۰ لحاظ شود
رئیس سازمان برنامه و بودجه برای بودجه ۱۴۰۰، افزایش درآمدها از محل درآمدهای مالیاتی و مولد سازی دارایی‌ها و مدیریت هزینه ها از طریق بودجه‌ریزی مبتنی بر عملکرد را پیشنهاد کرد.
۲ روز قبل
نسخه ترمیم دخل و خرج دولت
رضا کربلائی- روزنامه‌نگار  با نزدیک شدن به فصل پاییز به‌تدریج دولت آماده تدوین لایحه بودجه سال آینده ایران به‌عنوان آخرین سند دخل و خرج خود می‌شود و نمایندگان مجلس هم درصدد هستند در رسیدگی به نخستین لایحه بودجه سنواتی کشور در مجلس فعلی، تا می‌توانند ساختار دخل و خرج سالانه دولت را اصلاح کنند. درحالی‌که بودجه امسال دولت با کسری تراز عملیاتی شدید ناشی از تحریم صادرات نفت مواجه است، بررسی وعده‌های داده‌شده برای ترمیم بودجه سالانه نشان می‌دهد که گزینه‌های پیش روی تصمیم‌گیرندگان محدود است و احتمال …
۲ روز قبل / بودجه 1400 / مالیات / نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه
کاهش ۴ الی ۵ درصدی مالیات تولید در بودجه ۱۴۰۰
 به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، محمدباقر نوبخت در دومین جلسه ستاد بودجه ۱۴۰۰ که با حضور کارشناسان و مدیران این سازمان برگزار شد با بیان اینکه بودجه سال آینده کشور در بخش سیاست‌های مالی، انبساطی و در بخش سیاست‌های پولی، انقباضی خواهد بود، گفت: با توجه به شرایط خاص اقتصادی کشور، بودجه سیاست‌های مالی در سال آینده به صورت انبساطی تدوین خواهد شد اما تلاش می‌کنیم برای نظم بخشی بیشتر به سیاست‌های اقتصادی بخش پولی کشور، لایحه بودجه این بخش انقباضی باشد تا جلوی افزایش تورم گرفته شود.
بودجه سال ۱۴۰۰ چه ویژگی‌هایی خواهد داشت؟
۲ روز قبل / لایحه بودجه / بودجه / سازمان برنامه و بودجه / محمدباقر نوبخت
بودجه سال ۱۴۰۰ چه ویژگی‌هایی خواهد داشت؟
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: بودجه سال آینده کشور در بخش سیاست‌های مالی، انبساطی و در بخش سیاست‌های پولی، انقباضی خواهد بود.
نخستین جلسه ستاد بودجه ۱۴۰۰
۲ روز قبل / محمدباقر نوبخت / سازمان برنامه و بودجه / لایحه بودجه / کمیسیون برنامه و بودجه
نخستین جلسه ستاد بودجه ۱۴۰۰
کارانه‌های معوق کادر درمان از امروز پرداخت می‌شود | پرداخت فوق‌العاده ویژه به همه کارکنان وزارت بهداشت
۱۳۹۹/۰۶/۱۹
کارانه‌های معوق کادر درمان از امروز پرداخت می‌شود | پرداخت فوق‌العاده ویژه به همه کارکنان وزارت بهداشت
رئیس سازمان برنامه و بودجه از پرداخت کارانه‌های معوق کادر درمان خبر داد و گفت: در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ هر آنچه برای اجرای کامل فوق‌العاده ویژه کادر درمان در سال آتی لازم است پیش‌بینی خواهد شد.
کارانه‌های معوق کادر درمان تا پایان هفته آینده پرداخت می‌شود
۱۳۹۹/۰۶/۱۹
کارانه‌های معوق کادر درمان تا پایان هفته آینده پرداخت می‌شود
نوبخت، معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه تاکید کرد که در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ هر آنچه برای اجرای کامل فوق‌العاده ویژه کادر درمان در سال آتی لازم است، پیش بینی خواهد شد.
نوبخت: پرادخت کامل فوق‌العاده ویژه در بودجه ۱۴۰۰ پیش بینی می‌شود
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / سازمان برنامه و بودجه / محمدباقر نوبخت / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
نوبخت: پرادخت کامل فوق‌العاده ویژه در بودجه ۱۴۰۰ پیش بینی می‌شود
تهران- ایرنا- محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه تاکید کرد که در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ هر آنچه برای اجرای کامل فوق‌العاده ویژه در سال آتی لازم است، پیش بینی خواهد شد.
تعطیلی دولت آمریکا منتفی شد
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / تعطیلی دولت آمریکا / دولت آمریکا
تعطیلی دولت آمریکا منتفی شد
به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، این برنامه به اجتناب از تعطیلی دولت هنگامی که بودجه کنونی تا تاریخ ۳۰ سپتامبر برقرار است، کمک خواهد کرد. به گفته یک منبع دموکرات، استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا و نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان با تمدید بودجه موافقت کرده‌اند اما جزئیات این لایحه بودجه هنوز مشخص نشده است.
۷ میلیارد پرداختی کمیته ملی المپیک به ۴۶ فدراسیون
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / کمیته ملی المپیک / فدراسیون های ورزشی / لایحه بودجه
۷ میلیارد پرداختی کمیته ملی المپیک به ۴۶ فدراسیون
کمیته ملی المپیک در مرحله دوم از کمک مالی به فدراسیون‌های ورزشی رقمی معادل۷۳ میلیارد و ۹۲۱ میلیون ریال در اختیار آنها گذاشت.
کیکاوس سعیدی: کمیته ملی المپیک برنامه‌ای برای کمک مالی به فوتبال ندارد
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / کیکاوس سعیدی / کمیته ملی المپیک / لایحه بودجه / فوتبال / فدراسیون های ورزشی
کیکاوس سعیدی: کمیته ملی المپیک برنامه‌ای برای کمک مالی به فوتبال ندارد
دبیرکل کمیته ملی المپیک با تاکید بر اینکه حمایت مالی این کمیته از فدراسیون‌ها شامل ۴۷ فدراسیون می‌شود، گفت که فوتبال جایی در این برنامه ندارد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۵
تحریم و کرونا علیه نرخ رشد مثبت
کیمیا نجفیرشد اقتصادی در کنار نرخ تورم، مهم‌ترین شاخص اقتصادی در دنیای امروز است. نخستین معنایی که با شنیدن عبارت رشد اقتصادی به ذهن می‌رسد، افزایش تولید و بهبود وضعیت اقتصادی مردم بوده، مسئله‌ای که جزو مهم‌ترین اهداف و خواسته هر دولتی است. آنطور که بررسی‌ها نشان می‌دهد، در ایران رشد اقتصادی روند بسیار پرنوسانی را سپری کرده و اکنون در طولانی‌ترین دوره رشد اقتصادی منفی سه دهه اخیر قرار دارد.اخیرا مرکز آمار گزارشی در رابطه با وضعیت رشد اقتصادی در بهار امسال منتشر کرده است. طبق این گزارش رشد در دو بخش با نفت و بدون نفت منفی شده؛ به طوری که تولید ناخالص داخلی همراه با نفت ۳.۵ درصد و بدون نفت ۱.۷ درصد کاهش داشت. آنطور که گفته می‌شود بررسی وضعیت رشد اقتصادی از بهار پارسال تا امسال از این حکایت دارد …
۱۳۹۹/۰۶/۱۵
اصلاح آیین‌نامه منابع و مصارف هدفمندی یارانه‌ها
هیئت وزیران آیین‌نامه اجرایی موضوع منابع و مصارف هدفمندی یارانه‌ها را اصلاح کرد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر هیئت دولت، هیئت وزیران در جلسه پنجم شهریور ١٣٩٩ به پیشنهاد معاونت حقوقی رئیس‌جمهوری،  آیین‌نامه اجرایی بند (الف) تبصره (١۴) ماده واحده قانون بودجه سال ١٣٩٩ کل کشور موضوع منابع و مصارف هدفمندی یارانه‌ها را اصلاح کرد.بر این اساس، در بند (۵) ماده (٣) عبارت «معادل حداقل مبلغ یکصد و سه هزار و ٧۵ میلیارد ریال بابت اجرای کاهش فقر مطلق خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی‫(ره) و سازمان بهزیستی کشور و باقی‫مانده، حداکثر مبلغ پنج هزار و ۴٢۵ میلیارد ریال» به عبارت «معادل ٩۵ درصد از محل ردیف (٢۴) تبصره مزبور بابت اجرای کاهش فقر مطلق خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی‫(ره) و سازمان …
درخواست اختصاص ردیف بودجه خاص برای حمایت از محیط‌بانان در سال 1400
۱۳۹۹/۰۶/۱۴ / نمایندگان مجلس / مجلس / سازمان محیط زیست
درخواست اختصاص ردیف بودجه خاص برای حمایت از محیط‌بانان در سال 1400
عضو فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت: از دولت درخواست می‌کنم تا نسبت به تخصیص اعتباری خاص برای حمایت از محیط‌بانان در قالب لایحه بودجه سال 1400  که در ماه‌های آینده آن را به مجلس تقدیم می‌کند، اقدام کند.
کاهش ۷۰ هزار میلیارد تومانی هزینه های دولت در صورت حذف ارز ۴۲۰۰ / تصمیم سختی که گرفته نمی‌شود
۱۳۹۹/۰۶/۱۳ / ارز / دلار 4200 تومانی / دلار / لایحه بودجه
کاهش ۷۰ هزار میلیارد تومانی هزینه های دولت در صورت حذف ارز ۴۲۰۰ / تصمیم سختی که گرفته نمی‌شود
بررسی ها نشان می‌دهد در صورتی که دولت ارز ترجیحی را حذف کند علاوه بر برچیده شدن فسادهای گسترده آن، می‌تواند حداقل حدود ۷۰ هزار میلیارد تومان از هزینه های د خود را کاهش دهد.
رایزنی‌ برای افزایش اعتبارات آب روستایی و پروژه‌های جاده‌ای
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / استانی-سیاسی / کمیسیون تلفیق
رایزنی‌ برای افزایش اعتبارات آب روستایی و پروژه‌های جاده‌ای
نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی گفت: عزم جدی وجود دارد در زمان تدوین لایحه بودجه سنواتی، رایزنی‌های لازم برای افزایش اعتبارات آب روستایی و پروژه‌های جاده‌ای انجام شود.
۱۸ ماه تعلل در اصلاح ضروری ساختار بودجه
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / مجلس / مرکز پژوهش‌های مجلس / مجلس یازدهم / علی لاریجانی / مجلس دهم / دولت / مرکز پژوهشهای مجلس / لایحه بودجه / اقتصاد مقاومتی
۱۸ ماه تعلل در اصلاح ضروری ساختار بودجه
۱۸ ماه پس از تاکید رهبری درباره اصلاح ساختار بودجه، هنوز هم خبری از این اصلاحات شنیده نمی‌شود.
سه گام دولت برای شفافیت بودجه
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / سازمان برنامه و بودجه / حسن روحانی / شفافیت / هفته دولت ۹۹ ؛ روحانی چه گرفت و چه می دهد؟
سه گام دولت برای شفافیت بودجه
تهران- ایرنا- «مهسا جهان دیده» عضو هیات علمی دانشگاه امیرکبیر با اشاره به تلاش‌های دولت در مسیر شفافیت بودجه و اصلاح ساختار بودجه‌ریزی کشور می‌گوید: انتشار عمومی لایحه بودجه، طرح خزانه‌داری واحد و ساماندهی بانک‌های اطلاعاتی در حوزه رفاه اجتماعی از رویکردهای مهم دولت برای شفافیت بودجه و اصلاح ساختاری است.
چند طرح و لایحه به مجلس یازدهم ارجاع شدند؟ +جدول
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ / مجلس شورای اسلامی / لایحه بودجه / شورای نگهبان / وزارت تعاون ، کار و رفاه / سازمان فضایی ایران / وزارت " فرهنگ و ارشاد اسلامی / مجلس یازدهم / اخبار داغ
چند طرح و لایحه به مجلس یازدهم ارجاع شدند؟ +جدول
۵۱ مصوبه مجلس دهم از شورای نگهبان و ٦٦ لایحه بررسی نشده با درخواست دولت به مجلس یازدهم ارجاع شدند.
بودجه ۴۰ میلیاردی وزارت ورزش برای ورزش همگانی
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / وزارت ورزش و جوانان / لایحه بودجه / ورزش همگانی / عبدالحمید احمدی
بودجه ۴۰ میلیاردی وزارت ورزش برای ورزش همگانی
بودجه مصوب برای اجرای برنامه های ورزش همگانی و توسعه فعالیت های این حوزه در سال جاری ۴۰ میلیارد تومان است.
بودجه وزارت ورزش در حد غرامت ویلموتس نیست
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / ژاله فرامرزیان / وزارت ورزش و جوانان / لایحه بودجه / مارک ویلموتس / فدراسیون فوتبال
بودجه وزارت ورزش در حد غرامت ویلموتس نیست
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش با بیان اینکه بعضی از دستگاه ها از استخدام های قبلی ورزشکاران راضی نیستند، گفت: بودجه وزارت ورزش در حد غرامت قرارداد ویلموتس نیست!
۱۳۹۹/۰۶/۰۳
بررسی بودجه ۱۴۰۰ در سازمان برنامه و بودجه کشور کلید خورد
نخستین جلسه ستاد بودجه ۱۴۰۰ در سازمان برنامه و بودجه کشور با حضور نوبخت و معاونین و برخی روسای آموزش این سازمان، تشکیل شد.به گزارش ایلنا از سازمان برنامه و بودجه کشور، در این جلسه درباره ترکیب اعضای ستاد بودجه، کمیسیون تلفیق و ۸ کارگروه تخصصی آن بحث و تبادل نظر شد.از این پس جلسات ستاد بودجه، کمیسیون تلفیق و کارگروه‌ها مرتبا تشکیل خواهد شد تا نهایتا تا روز ۱۲ آذرماه لایحه بودجه ۱۴۰۰ و در موعد مقرر به مجلس ارائه شود. پیش از این نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور عنوان کرده بود که درصورت تصویب برنامه اصلاح ساختار در مجلس یازدهم؛ لایحه بودجه ۱۴۰۰ در چارچوب همین برنامه تقدیم مجلس خواهد شد.
پرداخت ۲۵ درصد دوم بودجه فدراسیون‌ها توسط کمیته ملی المپیک
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / کمیته ملی المپیک / لایحه بودجه / فدراسیون های ورزشی
پرداخت ۲۵ درصد دوم بودجه فدراسیون‌ها توسط کمیته ملی المپیک
کمیته ملی المپیک به زودی با پرداخت بخش دوم بودجه مصوب فدراسیون‌ها، دریافتی آنها در سال جاری را به ۵۰ درصد می‌رساند.
«فاجعه ویلموتس»، ۵۰ میلیارد بیشتر از بودجه کمیته المپیک و پارالمپیک!
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / بودجه ورزش ایران / بودجه ورزش ایران در سال 99 / لایحه بودجه 99 / وزارت ورزش و جوانان / فدراسیون فوتبال
«فاجعه ویلموتس»، ۵۰ میلیارد بیشتر از بودجه کمیته المپیک و پارالمپیک!
قرارداد ویلموتس با فدراسیون فوتبال ایران تاکنون  ۸ میلیون و ۱۴۲ هزار یورو خسارت به بار آورده است (حدود ۲۱۶ میلیارد تومان)، که از مجموع بودجه کمیته های ملی المپیک و پارالمپیک حدود ۵۰ میلیارد هم بیشتر است.
کاخ سفید بودجه هوش مصنوعی و کوانتوم را ۳۰ درصد افزایش داد
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / رایانه کوانتومی / هوش مصنوعی / ایالات متحده آمریکا / لایحه بودجه
کاخ سفید بودجه هوش مصنوعی و کوانتوم را ۳۰ درصد افزایش داد
کاخ سفید با هدف جلوگیری از عقب ماندن در رقابت با چین در حوزه فناوری، بودجه این کشور را در دو حوزه هوش مصنوعی و کوانتوم افزایش داد.
توافق دولت و مجلس برای عدم ارائه لایحه اصلاح ساختار بودجه تکذیب شد
۱۳۹۹/۰۵/۲۴ / لایحه بودجه / بودجه / سازمان برنامه و بودجه
توافق دولت و مجلس برای عدم ارائه لایحه اصلاح ساختار بودجه تکذیب شد
علی‎رغم انتشار خبری دال بر «توافق مجلس و دولت برای اصلاح ساختار بودجه مبنی بر اینکه دولت لایحه‎ای برای این منظور به مجلس ارائه ندهد»؛ چنین توافقی تکذیب شد؛ چرا که جلسات دو قوه همچنان ادامه دارد و برنامه پیشنهادی دولت در دست بررسی است.
لایحه بودجه ۱۴۰۰ بر اساس اصلاح ساختار بودجه به مجلس ارائه می شود
۱۳۹۹/۰۵/۲۴
لایحه بودجه ۱۴۰۰ بر اساس اصلاح ساختار بودجه به مجلس ارائه می شود
معاون امور اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: لایحه بودجه ۱۴۰۰ در چارچوب اصلاح ساختار بودجه در دولت تدوین و به مجلس می‌رود.
۱۳۹۹/۰۵/۲۴
چهارراه تامین کسری بودجه، ورود ممنوع استقراض!
آن‌طور که از اظهارات رئیس کل بانک مرکزی برمی‌آید فقط چهار راه برای تامین مالی سالم کسری بودجه باقی‌مانده که از بین آن هم فقط فروش سهام و اموال دولت و انتشار اوراق بدهی و پیش فروش کالایی چون نفت از امکان بیشتری برای جبران این کسری برخوردار است.این روزها موضع‌گیری، واکنش و حواشی در رابطه با کسری بودجه دولت و راهکارهای تامین آن کم نیست؛ به طوری که گاها بحث‌ و اختلاف نظرهایی در این رابطه بین کارشناسان، نمایندگان مجلس و حتی بین دستگاه‌های دولتی وجود دارد.فقط ۶ درصد نفت آمد!به گزارش ایسنا، ماجرای کسری بودجه از زمانی شروع شد که با وجود نقدهایی که به پیشنهاد ۴۸۴ هزار میلیاردی منابع عمومی دولت در لایحه بودجه سال جاری مطرح و نسبت به عدم تحقق برخی بخش‌ها از جمله نفت وجود داشت، در نهایت آنچه که در بودجه …
ساخت‌و‌ساز ۴۱ میلیاردی مجلس
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / مجلس / لایحه بودجه
ساخت‌و‌ساز ۴۱ میلیاردی مجلس
بودجه جاری خانه ملت ۴۹۴ میلیارد تومان در سال گذشته بود که به ۵۷۱ میلیارد تومان رسید. در‌حالی‌که رقم پیش‌بینی‌شده در لایحه دولت، ۵۰۱ میلیارد تومان بود، اما مجلس بودجه خود را ۷۰ میلیارد تومان بالا برده است.
ساخت‌وساز ۴۱ میلیاردی مجلس | مجلس در لایحه بودجه دولت دست ‌برده است؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۲
ساخت‌وساز ۴۱ میلیاردی مجلس | مجلس در لایحه بودجه دولت دست ‌برده است؟
ردیف اعتبارات عمرانی مجلس که از دهه ۷۰ وارد بودجه شد، حرف‌وحدیث‌های فراوانی دارد. درست از زمانی که ساخت مجلس هرمی‌شکل آغاز شد، پای بودجه عمرانی به ردیف‌های بودجه خانه ملت هم باز شد و گفته می‌شود که این پول صرف ساخت خانه سازمانی برای نمایندگان مجلس، پد فرود بالگرد، درمانگاه و... می‌شود.
۴ برابر بودن بودجه نهادهای زیرنظر رهبری کذب است / سهم ۳ درصدی نهادها از اقتصاد کشور
۱۳۹۹/۰۵/۱۹ / لایحه بودجه / مصطفی کواکبیان / بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی / ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) / عبدالمجید شیخی
۴ برابر بودن بودجه نهادهای زیرنظر رهبری کذب است / سهم ۳ درصدی نهادها از اقتصاد کشور
یک کارشناس اقتصادی در واکنش به ارقام مطرح شده در خصوص مقایسه بودجه نهادهای زیرمجموعه رهبری با بودجه کل کشور، گفت: اعداد مطرح شده ۶۰ برابر بزرگنمایی نسبت به واقعیت است.
جزئیات مصوبه سران قوا برای انتشار ۱۰۰ هزار میلیارد اوراق مازاد
۱۳۹۹/۰۵/۱۹ / لایحه بودجه 99 / شورای هماهنگی اقتصادی / سید حمید پورمحمدی / سازمان برنامه و بودجه / اوراق مشارکت
جزئیات مصوبه سران قوا برای انتشار ۱۰۰ هزار میلیارد اوراق مازاد
معاون سازمان برنامه و بودجه گفت: پس از انجام ۲۰ درصد صرفه‌جویی در هزینه‌های اجتناب‌ناپذیر دولت، امکان انتشار ۱۰۰ هزار میلیارد تومان اوراق مازاد بر ظرفیت قانون بودجه ۹۹ وجود دارد.
۱۳۹۹/۰۵/۱۸
آغاز تغییرات در ساختار پرداخت یارانه‌ها
اصلاح نظام یارانه در اصلاحیه ساختار بودجه ازجمله تغییراتی است که رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از آن خبر داد. به گفته محمدباقر نوبخت «نحوه پرداخت یارانه‌ها می‌تواند اصلاح و هدفمند شود. یارانه حمایت معیشتی ناشی از افزایش نرخ بنزین را  به ۶۰‌میلیون نفری که فکر می‌کردیم نیازمندتر هستند تاکنون داده‌ایم و امیدواریم که هدفمند پرداخت شود. ۲۰ تا ۲۲‌میلیون نفری که این یارانه را دریافت نمی‌کنند قطعا گلایه دارند. اگر هم یارانه را به همه بدهیم که در واقع آن را هدفمند توزیع نکرده‌ایم.» به گزارش باشگاه خبرنگاران نوبخت گفت: «در برنامه اصلاح ساختار بودجه هم موضوع اصلاح پرداخت یارانه‌ها را گنجانده‌ایم. ان‌شاءالله با تصویب این برنامه …
نوبخت: تغییرات یارانه‌ای در راه است
۱۳۹۹/۰۵/۱۸ / بودجه 99 / سازمان برنامه و بودجه / محمدباقر نوبخت / لایحه بودجه / بودجه / مالیات / هدفمندسازی یارانه​‌ها / یارانه
نوبخت: تغییرات یارانه‌ای در راه است
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از اصلاح نظام یارانه در اصلاحیه ساختار بودجه خبر داد.
۱۳۹۹/۰۵/۱۵
گانتز به دنبال تصویب قانون ممنوعیت نخست‌وزیری دوباره نتانیاهو
بعد از گزارش‌ها مبنی بر تلاش «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برای دور زدن حزب آبی‌وسفید به ریاست «بنی گانتز» و کنار گذاشتن او از توافق کابینه چرخشی، اکنون گفته می‌شود که گانتز هم بی‌کنار ننشسته و به دنبال ضربه زدن به نتانیاهو است. شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی بامداد روز گذشته (چهارشنبه به وقت تهران) گزارش داد که معتمدان گانتز و اعضای پارلمانی حزب آبی‌وسفید به دنبال تصویب طرحی هستند که مانع از حضور دوباره نتانیاهو در انتخابات سراسری آینده در فلسطین اشغالی به دلیل پرونده‌های فساد می‌شود. تداوم اختلاف نظر حزب آبی‌وسفید با حزب لیکود بر سر لایحه بودجه، باعث شده نتانیاهو به فکر برگزاری انتخابات زودهنگام بیافتد. لیکود …
تاثیرات مالی کرونا در وزارت ورزش/ ورود و خروج پول در حد حقوق
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / وزارت ورزش و جوانان / لایحه بودجه / فدراسیون های ورزشی
تاثیرات مالی کرونا در وزارت ورزش/ ورود و خروج پول در حد حقوق
وزارت ورزش از گزند کرونا و تاثیری که بر کُندتر شدن چرخه اقتصاد کشور داشته، در امان نبوده طوریکه تا به امروز حداقل بودجه مصوبش را از دولت گرفته و حداقل پرداختی را هم به فدراسیون‎ها داشته است.
افزایش احتمال فروپاشی کابینه رژیم صهیونیستی و کنار گذاشتن حزب گانتز
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / حزب لیکود / حزب آبی‌وسفید / کابینه تل‌آویو / میکی زهر / دبیر کابینه اسرائیل / اوفیر آکونیس
افزایش احتمال فروپاشی کابینه رژیم صهیونیستی و کنار گذاشتن حزب گانتز
مقام‌های ارشد حزب لیکود به ریاست نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی می‌گویند به دلیل موافقت نکردن حزب وزیر جنگ این رژیم با لایحه بودجه سال آینده، احتمال کنار گذاشتن آنها از کابینه چرخشی بیشتر شده است.
جزئیات تخصیص بودجه دانشگاهها در ۳ ماهه اول سال/ رشد ۲۷ درصد بودجه عمرانی
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / محمدتقی نظرپور / وزارت علوم تحقیقات و فناوری / لایحه بودجه
جزئیات تخصیص بودجه دانشگاهها در ۳ ماهه اول سال/ رشد ۲۷ درصد بودجه عمرانی
معاون اداری مالی وزارت علوم جزئیات تخصیص بودجه تملک و دارایی های سرمایه ای سال ۹۹ را که در ۳ ماه اول سال جاری به دانشگاه ها، مراکزپژوهشی و پارک های علم و فناوری اختصاص یافته تشریح کرد.
طرح قیر رایگان باعث فساد می‌شود/ دولت با اصلاح بودجه موافق نیست
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / بهزیستی / معلولین / سهام عدالت / مقام معظم رهبری / حضرت آیت الله سید علی خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی / هیئت دولت / قانون اساسی / وزارت نفت / شورای نگهبان / مجلس
طرح قیر رایگان باعث فساد می‌شود/ دولت با اصلاح بودجه موافق نیست
سخنگوی دولت گفت: تجربیات گذشته نشان داد که دادن قیر مجانی باعث فساد و عدم شفافیت شده است و نتیجه چندانی عاید توسعه کشور نکرده است و به همین دلیل شورای نگهبان همواره بر این موضوع حساسیت داشت.
دولت چگونه از تله تولید پول جدید گریخت؟/ پیش‌بینی درآمد کشور در سال ۹۹
۱۳۹۹/۰۵/۱۰ / بودجه / درآمد کشور
دولت چگونه از تله تولید پول جدید گریخت؟/ پیش‌بینی درآمد کشور در سال ۹۹
لایحه بودجه دولت، موضوع داغ اقتصادی این روز‌های کشور است؛ آن هم در شرایطی که کاهش درآمد‌های نفتی دولت و نیز شیوع کرونا، به کسری بودجه قابل‌توجه دولت منجر شده است.
پرداختی وزارت ورزش به صندوق حمایت از قهرمانان چقدر است؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۰ / وزارت ورزش و جوانان / صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان / لایحه بودجه
پرداختی وزارت ورزش به صندوق حمایت از قهرمانان چقدر است؟
وزارت ورزش طبق مصوبه سال جاری ماهانه یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در اختیار صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزشی قرار می‌دهد.
مقام‌های لیکود: نتانیاهو برای برگزاری انتخابات مجدد تلاش می‌کند
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / بنیامین نتانیاهو / نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی / بنی گانتز / انتخابات فلسطین اشغالی
مقام‌های لیکود: نتانیاهو برای برگزاری انتخابات مجدد تلاش می‌کند
اعضای ارشد حزب لیکود می‌گویند نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی قصد دارد در صورت به توافق نرسیدن بر سر لایحه بودجه با حزب آبی‌وسفید، انتخابات سراسری مجدد در فلسطین اشغالی برگزار کند.
۲۸ درصد کسری بودجه تامین شد
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / کسری بودجه / لایحه بودجه / بودجه
۲۸ درصد کسری بودجه تامین شد
ایسنا نوشت: از آنجا طبق برآوردها بودجه سالجاری حدود ۱۵۰ میلیارد تومان کسری دارد، تاکنون بیش از ۴۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان آن از طریق انتشار اوراق تامین شده است. همچنین، طبق گفته رئیس مرکز مدیریت بدهی‌ها و دارایی‌های مالی عمومی خزانه‌داری کشور تا پایان شهریور معادل ۶۰ هزار میلیارد تومان از هزینه‌های بودجه هم به صورت نقدی تامین خواهد شد.  
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / بودجه پنتاگون
  بودجه ۷۴۰ میلیارد دلاری پنتاگون در سنای آمریکا تصویب شد
به گزارش مهر به نقل از رویترز، مجلس سنای آمریکا لایحه بودجه ۷۴۰ میلیارد دلاری پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) موسوم به «قانون بودجه دفاع ملی» را مورد تصویب قرار داد.
باید با طرح سوال از رئیس جمهور، پرونده تخلف از قانون را به قوه قضائیه ارسال کنیم
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / ارجاع پرونده به قوه قضائیه / طرح سوال از رئیس جمهور
باید با طرح سوال از رئیس جمهور، پرونده تخلف از قانون را به قوه قضائیه ارسال کنیم
حجت الاسلام و المسلمین سید ناصر موسوی لارگانی نماینده فلاورجان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار الف با بیان اینکه رئیس جمهور در مراحل اجرای قانون و همچنین عدم اجرای دقیق قانون از جمله لایحه بودجه سالانه تخلفاتی دارد، گفت: ما نمایندگان خواهان رسیدگی به این تخلفات از سوی قوه قضائیه هستیم و در همین راستا می خواهیم با طرح سوال از وی در صحن مجلس، پرونده تخلف وی را به قوه قضاییه ارسال کنیم.
بانکی که برای پرداخت وام ازدواج تنها یک ضامن می خواهد
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
بانکی که برای پرداخت وام ازدواج تنها یک ضامن می خواهد
فارغ از مبحث مبلغ وام ازدواج، فرآیند دریافت این وام نیز بسیار حائز اهمیت می باشد. برخی از بانک ها از ترس آنکه بازپرداخت این وام با مشکلاتی مواجه شود سعی می کنند پا را فراتر از قانون گذاشته و در اخذ ضامن معتبر و سفته از متقاضی دریافت وام ازدواج، بیش از یک ضامن معتبر را درخواست کنند. یکی از مباحثی که هر ساله پس از تقدیم لایحه بودجه به مجلس مطرح می شود و بسیاری از مردم به خصوص جوانان تازه ازدواج کرده پیگیر آن هستند، موضوع وام ازدواج می باشد.
اصلاح شاخص های بودجه ای دانشگاه فنی و حرفه ای در لایحه بودجه ۱۴۰۰
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / ابراهیم صالحی عمران / دانشگاه فنی و حرفه ای / محمدباقر نوبخت
اصلاح شاخص های بودجه ای دانشگاه فنی و حرفه ای در لایحه بودجه ۱۴۰۰
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از اصلاح شاخص های بودجه ای دانشگاه فنی و حرفه ای در لایحه بودجه ۱۴۰۰ خبر داد.
لایحه بودجه نظامی آمریکا در سنا تصویب شد
۱۳۹۹/۰۵/۰۳ / ایالات متحده آمریکا
لایحه بودجه نظامی آمریکا در سنا تصویب شد
ایسنا نوشت: سنای آمریکا با اکثریت آرا پیش نویس بودجه نظامی سال مالی آینده این کشور را تصویب کرد.
بررسی شیوه های بهره گیری از مجلس برای کمک به صنعت برق
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / رضا اردکانیان / وزارت نیرو
بررسی شیوه های بهره گیری از مجلس برای کمک به صنعت برق
تهران - ایرنا - وزیر نیرو گفت: گروه‌های کاری مختلفی به منظور پیگیری مسائل مربوط به لایحه بودجه سال۱۴۰۰ و بررسی شیوه های صنعت آب و برق تا دو ماه آینده شکل می گیرد.
گروه‌های کاری برای پیگیری مسائل مربوط به بودجه ۱۴۰۰ تشکیل می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / برق / بودجه / صنعت / لایحه بودجه / وزارت نیرو
گروه‌های کاری برای پیگیری مسائل مربوط به بودجه ۱۴۰۰ تشکیل می‌شود
ایلنا: وزیر نیرو از تشکیل گروه‌های کاری مختلفی به منظور پیگیری مسائل مربوط به لایحه بودجه 1400 و ساز و کارهای صنعت آب و برق تا دو ماه آینده خبر داد.
طرح کنگره درباره ترامپ
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / دونالد ترامپ / ایالات متحده آمریکا
طرح کنگره درباره ترامپ
ایسنا نوشت: مجلس نمایندگان آمریکا متممی را به لایحه بودجه نظامی این کشور برای سال مالی ۲۰۲۱ افزود که دونالد ترامپ را ملزم می‌کند تا هر زمان که نیروهای ارتش در داخل آمریکا و در خلال ناآرامی‌های مدنی مستقر شدند، برای کنگره شفاف‌سازی کند.
ترامپ به شفاف‌سازی درباره استقرار ارتش در ناآرامی داخلی ملزم می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / اعتراضات آمریکا / دونالد ترامپ
ترامپ به شفاف‌سازی درباره استقرار ارتش در ناآرامی داخلی ملزم می‌شود
مجلس نمایندگان آمریکا متممی را به لایحه بودجه نظامی این کشور برای سال مالی ۲۰۲۱ افزود که دونالد ترامپ را ملزم می‌کند تا هر زمان که نیروهای ارتش در داخل آمریکا و در خلال ناآرامی‌های مدنی مستقر شدند، برای کنگره شفاف‌سازی کند.
۱۳۹۹/۰۴/۲۸ / بخش خصوصی / خرید و فروش / دولت / سرمایه / لایحه بودجه
تصویب گسترش مالکیت واحدهای تولیدی
قانون گسترش مالکیت واحدهای تولیدی تیر 1354 در مجلس بیست و چهارم شورای ملی به تصویب رسید.
دستورالعمل پرداخت حقوق و مزایای کارکنان انتقالی ابلاغ شد
۱۳۹۹/۰۴/۲۵
دستورالعمل پرداخت حقوق و مزایای کارکنان انتقالی ابلاغ شد
رئیس سازمان برنامه و بودجه دستورالعمل نحوه پرداخت حقوق و مزایای کارکنان انتقالی در سال 1399 و پیش‌بینی اعتبار مربوط در لایحه بودجه سال 1400 را به همه دستگاه‌های اجرایی ابلاغ کرد.
خدمتی که «کرونا» به فدراسیون‌های ورزشی کرد/ «دخل‌» بیشتر  از «خرج» شد!
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / وزارت ورزش و جوانان / کمک مالی / کمیته ملی المپیک / فدراسیون های ورزشی / ویروس کرونا / لایحه بودجه
خدمتی که «کرونا» به فدراسیون‌های ورزشی کرد/ «دخل‌» بیشتر از «خرج» شد!
شرایطی که «کرونا» برای ورزش ایران رقم زد هر چند تبعات سنگینی برای بسیاری از اهالی این حوزه داشت اما به واسطه تعطیلی اردوها و انجام نشدن سفرهای خارجی، خدمت بزرگی را هم به همراه داشت.
توصیه معاون پارلمانی دولت به شورای عالی استان‌ها درباره تدوین لوایح قانون‌گذاری
۱۳۹۹/۰۴/۲۰ / دولت دوازدهم / مجلس شورای اسلامی / لایحه بودجه / سیاست های نظام قانونگذاری
توصیه معاون پارلمانی دولت به شورای عالی استان‌ها درباره تدوین لوایح قانون‌گذاری
ایسنا نوشت: حسینعلی امیری معتقد است شورای عالی استان‌ها ظرفیت بالایی برای مشورت دهی در امر قانونگذاری و تدوین لوایح دارد.
دولت چگونه از پس کسری بودجه برمی‌آید؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۰ / ویروس کرونا / لایحه بودجه / بودجه / کسری بودجه / بودجه 99 / مالیات / نفت / قیمت نفت / صادرات نفت / کاهش تولید نفت
دولت چگونه از پس کسری بودجه برمی‌آید؟
یک تحلیلگر اقتصادی معتقد است: در نهایت این مردم هستند که کسری بودجه را باید تامین کنند، اما مردم حق دارند از دولت بخواهند از این منابع به صورت مفید و با حداکثر کارایی بهره‌برداری کند.
ورود مجلس به نحوه هزینه‌کرد بودجه کشور/ ساختار بودجه اصلاح می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۱۸ / جعفر قادری / لایحه بودجه / مجلس شورای اسلامی / اصلاح ساختار بودجه
ورود مجلس به نحوه هزینه‌کرد بودجه کشور/ ساختار بودجه اصلاح می‌شود
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: مجلس نحوه هزینه‌کرد بودجه‌ سالانه کشور را مورد نظارت و ارزیابی قرار می‌دهد و اصلاح ساختار بودجه را پیگیری می‌کند.
ببینید | «واقعیت‌ها را به مردم بگویید»؛ جمله‌ای که رئیس جمهور حسن روحانی بارها تکرار کرده است
۱۳۹۹/۰۴/۱۶ / دولت / حسن روحانی / شفافیت
ببینید | «واقعیت‌ها را به مردم بگویید»؛ جمله‌ای که رئیس جمهور حسن روحانی بارها تکرار کرده است
از تلاش برای کوتاه کردن دست کاسبان تحریم از درآمدهای کشور تا برخورد با حقوق نجومی مدیران خود دولت در هفت سال اخیر اتفاق افتاده است. انتشار لایحه بودجه و شفاف شدن بودجه تمام سازمان‏ها و باز شدن پای هشتگ بودجه به حوزه عمومی، یکی از مهم‏ترین اقدامات برای حرکت در مسیر شفافیت است. انتشار لیست دریافت ‏کنندگان ارز دولتی و حالا هم تلاش برای بازگرداندن ارزهای صادراتی، مسائلی است که به جای سعی در پرده‌پوشی توسط خود دولت افشا شده است.
آخرین وضعیت تخصیص بودجه دانشگاهها/ باقیمانده بودجه سال گذشته به صورت تنخواه پرداخت می شود
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / محمدتقی نظرپور / وزارت علوم تحقیقات و فناوری / لایحه بودجه / دانشگاه های ایران
آخرین وضعیت تخصیص بودجه دانشگاهها/ باقیمانده بودجه سال گذشته به صورت تنخواه پرداخت می شود
معاون اداری مالی وزارت علوم اعلام کرد: ۱۰ درصد بودجه باقی مانده سال گذشته دانشگاه ها براساس قول دکتر نوبخت به صورت تنخواه در سال جاری پرداخت خواهد شد.
ترامپ کنگره را تهدید کرد
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / دونالد ترامپ / ایالات متحده آمریکا
ترامپ کنگره را تهدید کرد
ایسنا نوشت: رئیس جمهور آمریکا در یک پیام توییتری تهدید کرد در صورتی که در لایحه بودجه دفاعی مصوب کنگره تغییر نام پایگاه‌های نظامی این کشور گنجانده شود، این مصوبه را وتو می‌کند.
ترامپ در حمایت از نمادهای برده‌داری کنگره را به وتو تهدید کرد
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / دونالد ترامپ / آمریکا
ترامپ در حمایت از نمادهای برده‌داری کنگره را به وتو تهدید کرد
رئیس جمهور آمریکا در یک پیام توییتری تهدید کرد در صورتی که در لایحه بودجه دفاعی مصوب کنگره تغییر نام پایگاه‌های نظامی این کشور گنجانده شود، این مصوبه را وتو می‌کند.
۱۳۹۹/۰۴/۱۱
تصویب ۱۰ میلیارد ریال برای مقابله با آتش در پارک ملی گلستان
گروه اجتماعی| سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ۱۰میلیارد ریال برای استفاده از تجهیزات نوین و آموزش جوامع محلی در مدیریت مقابله با آتش احتمالی پارک ملی گلستان تصویب کرد. به گزارش ایرنا، محمدرضا کنعانی، مدیر کل حفاظت محیط زیست اظهار داشت: پارسال برای نخستین‌بار سامانه هشدار و تشخیص حریق به صورت آزمایشی توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در پارک ملی گلستان نصب شد که به زودی بهره‌برداری کامل آن توسط سازمان حفاظت محیط زیست آغاز می‌شود. او افزود: علاوه بر افزایش تجهیزات اطفای حریق، محیط‌بانان پارک ملی گلستان به ردیاب و دوربین چشمی و مبادی ورودی پارک در مناطق «آلمه» و کمربندی «سوله‌گرد» به دوربین‌های پلاک‌خوان خودرو مجهز شد. به گفته کنعانی …
آمریکا از ترکیه سامانه اس-۴۰۰ می‌خرد؟
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / آمریکا و ترکیه / ترکیه و اس 400 / سامانه اس ۴۰۰
آمریکا از ترکیه سامانه اس-۴۰۰ می‌خرد؟
به گزارش فارس، سناتور «جان تون» متممی را برای لایحه بودجه نظامی ۲۰۲۱ آمریکا پیشنهاد کرده که ذیل آن، واشنگتن می‌تواند سامانه پدافندی «اس-۴۰۰» ساخت روسیه را از ترکیه خریداری کند.
۱۳۹۹/۰۴/۰۷
اعتراض معلمان «فصلی»
   [لیلا مهداد] تیر امسال با اعتراض معلمان مدارس غیرانتفاعی مقابل مجلس شروع شد؛ برای گفتن از استخدام، بیمه و امنیت شغلی. نداشتن حق مسکن و اولاد و محروم‌بودن از مزایای معلمان استخدامی از دیگر موضوعاتی بود که معلمان معترض در «بهارستان» مطرح کردند. چهاردهم آذر سال 95 بود که قانون تأسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی به تصویب مجلس رسید و یک‌ماه بعد به رئیس‌جمهوری ابلاغ شد. سه‌سال بعد وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد یازده‌و‌نیم ‌درصد دانش‌آموزان ایران در مدارس غیرانتفاعی درس می‌خوانند؛ یعنی حدود یک‌میلیون و 610‌هزار دانش‌آموز که در همان ‌سال حداقل 9میلیون و حداکثر 15میلیون تومان شهریه می‌دادند، …
باید دریافتی همه بازنشستگان به ۲.۸ میلیون تومان برسد/ مانند شهید بهشتی مطالبات کارگران و بازنشستگان را دنبال می‌کنیم/ به معاون اول رئیس‌جمهور درباره افزایش حقوق بازنشستگان نامه نوشته‌ایم
۱۳۹۹/۰۴/۰۷
باید دریافتی همه بازنشستگان به ۲.۸ میلیون تومان برسد/ مانند شهید بهشتی مطالبات کارگران و بازنشستگان را دنبال می‌کنیم/ به معاون اول رئیس‌جمهور درباره افزایش حقوق بازنشستگان نامه نوشته‌ایم
دبیرکل خانه کارگر عنوان کرد: در نامه‌ای که به معاون اول رئیس جمهور نوشته شده بر اجرای ماده ۱۲ قانون لایحه بودجه مبنی بر افزایش دریافتی همه مستمری‌بگیران تا ۲.۸ میلیون تومان تاکید شده است.
طرح سناتورهای آمریکای برای عدم دخالت ایران در انتخابات!
۱۳۹۹/۰۴/۰۶ / ایران و آمریکا
طرح سناتورهای آمریکای برای عدم دخالت ایران در انتخابات!
فارس نوشت: چند نماینده مجلس سنای آمریکا به دنبال اضافه کردن طرحی به لایحه بودجه دفاعی این کشور هستند که خواستار جلوگیری از دخالت ادعایی کشورهای چین، روسیه و ایران در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا است.
نظارت را از حوزه اقتصادی آغاز می‌کنیم/ اصلاح ساختار بودجه اولویت مجلس است
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / محمد باقر قالیباف / مجلس شورای اسلامی / اقتصاد / لایحه بودجه
نظارت را از حوزه اقتصادی آغاز می‌کنیم/ اصلاح ساختار بودجه اولویت مجلس است
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اولویت اول ما حل مسائل اقتصادی است و بر این اساس، نظارت را از حوزه اقتصادی آغاز می‌کنیم.
تخصیص اعتبار سه ماهه دوم دستگاهها، منوط به ارائه گزارش عملکرد شد
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / سازمان برنامه و بودجه / محمدباقر نوبخت / لایحه بودجه 99
تخصیص اعتبار سه ماهه دوم دستگاهها، منوط به ارائه گزارش عملکرد شد
رئیس سازمان برنامه و بودجه در بخشنامه ای اعلام کرد: تخصیص سه ماهه دوم دستگاهها منوط به ارائه گزارش عملکرد دریافتی سه ماه اول تا نیمه تیر ماه شده است.
اعتبارات کمیته امداد باید متناسب با نرخ تورم افزایش یابد
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / سید احسان قاضی‌زاده هاشمی / کمیته امداد امام خمینی / لایحه بودجه
اعتبارات کمیته امداد باید متناسب با نرخ تورم افزایش یابد
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش اعتبارات کمیته امداد متناسب با نرخ تورم، نقش موثری در تحقق اهداف این نهاد به ویژه در حوزه توانمندسازی و ایجاد اشتغال دارد.
دولت هر کجا پول کم می‌آورد، از بودجه فرهنگ برداشت می‌کند/ مشکلات اقتصادی، ریشه فرهنگی دارد
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / مجلس یازدهم / لایحه بودجه / کمیسیون فرهنگی / سازمان تبلیغات اسلامی / سیدرضا تقوی
دولت هر کجا پول کم می‌آورد، از بودجه فرهنگ برداشت می‌کند/ مشکلات اقتصادی، ریشه فرهنگی دارد
نماینده مردم تهران در مجلس گفت: بسیاری از اوقات بودجه مصوب مجلس برای بخش‌های فرهنگی از سوی دستگاه‌های اجرایی تخصیص داده نمی‌شود و هر کجا کم می‌آورند، از بودجه فرهنگ کم می‌کنند.
اصلاح ساختار بودجه به حوزه مالیاتی رسید/لزوم تکمیل اصلاحات سامانه‌ای و قوانین مالیاتی
۱۳۹۹/۰۳/۲۹ / بازار مسکن / سازمان امور مالیاتی / مالیات / لایحه بودجه سال 99
اصلاح ساختار بودجه به حوزه مالیاتی رسید/لزوم تکمیل اصلاحات سامانه‌ای و قوانین مالیاتی
با تکمیل سامانه ملی املاک برای شناسایی خانه‌های خالی با هدف مالیات ستانی هوشمند و همچنین افزایش پیگیریها برای تصویب قوانین مربوط به مالیات عایدی سرمایه، به نظر می‌رسد گامهای نهایی اصلاح ساختار بودجه در حوزه مالیاتی در حال برداشته شدن است.
تخصیص ۸۵ درصد اعتبارات طرح‌های ملی تعمیرات اساسی و خرید تجهیزات
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / محمدتقی نظرپور / وزارت علوم تحقیقات و فناوری / لایحه بودجه
تخصیص ۸۵ درصد اعتبارات طرح‌های ملی تعمیرات اساسی و خرید تجهیزات
معاون اداری مالی وزارت علوم گفت: اعتبارات ابلاغی طرح‌های ملی تعمیرات اساسی و خرید تجهیزات مراکز پژوهشی و فناوری به ترتیب از تخصیص ۸۵ و ۱۰۰ درصد نقدی در سه ماهه اول سال ۱۳۹۹ برخودار شدند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •