دوشنبه, ۱۰ آذر, ۱۳۹۹ / 30 November, 2020
لوازم‌التحریر
توزیع ۸۰۰ بسته معیشتی و لوازم‌التحریر در بین مددجویان یزد
۲ روز قبل / استانی-اجتماعی / کمیته امداد یزد / لوازم التحریر / بسته معیشتی
توزیع ۸۰۰ بسته معیشتی و لوازم‌التحریر در بین مددجویان یزد
رئیس کمیته امداد منطقه دو یزد گفت: این نهاد هم‌زمان با هفته بسیج و سالروز میلاد حضرت امام حسن عسکری (ع) با مشارکت خیران یزدی ۴۰۰ بسته معیشتی و ۴۰۰ بسته لوازم‌التحریر تهیه و در بین مددجویان تحت حمایت توزیع کرد.
بازار بی رمق فروش لوازم‌التحریر در همدان/ یک حرفه دیگر در آستانه ورشکستگی‌
۳ روز قبل
بازار بی رمق فروش لوازم‌التحریر در همدان/ یک حرفه دیگر در آستانه ورشکستگی‌
همدان- تعطیلی مدارس و مجازی شدن آموزش‌ها از یک سو و پایین کشیدن کرکره واحدهای صنفی غیرضرور برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا صنف لوازم تحریر و نوشت افزار همدان را در تنگنا قرار داده به طوری که فعالان این بخش معتقدند اگر حمایت های دولت از این…
نان و جان
۵ روز قبل / کرونا / ویروس کرونا / قرنطینه / ویدیوژورنال
نان و جان
صنف‌های مختلف از عینک‌فروشی تا فروشنده لوازم‌التحریر، با تعطیلی این روزها، چه اوضاعی دارند؟ اما با همه مسائل اقتصادی، چرا تعطیلی فراگیر ناگزیر است؟ در گزارشی که هانیه کلهر تهیه کرده، ببینید.
یادداشت/ کرکره‌های پایین
۱۳۹۹/۰۸/۲۱
یادداشت/ کرکره‌های پایین
سعید مروتی- منتقد فیلم و روزنامه نگار   ساعت6 عصر، در شهر کتاب واقع در خیابان‌های بالای شهر، پرنده هم پر نمی‌زند. نیم ساعتی می‌گذرد و حتی یک نفر هم نمی‌آید که نگاهی به کتاب‌ها بیندازد؛ کتاب‌هایی که چاپ‌های جدیدشان با تورم افسارگسیخته این ایام همراهی کرده‌اند. پایین که می‌آیم دو، سه نفری را می‌بینم که ظاهرا آمده‌اند لوازم‌التحریر بخرند. کنار صندوق بسته بزرگی قرار گرفته که پر از ماسک‌های رنگ و وارنگ پارچه‌ای است. دختر جوانی که پشت صندوق نشسته، متوجه رد نگاهم می‌شود و می‌گوید «فروش این ماسک‌ها خیلی …
سال نفت و تورم
۱۳۹۹/۰۸/۲۱
سال نفت و تورم
  علیرضا احمدی  در بهار1352 فصل جدیدی در روابط اقتصادی ایران و جمهوری خلق چین گشوده شد؛ در دومین روز فروردین هوشنگ انصاری، وزیراقتصاد ملی، در رأس هیأتی تجاری به چین رفت و 2کشور چندروز بعد، نخستین موافقتنامه بازرگانی را در پکن امضا کردند. دراین قرارداد برای اولین‌بار ریال مبنای محاسبات بازرگانی میان 2کشور قرار گرفت. قرار شد از این پس ایران به چین اتوبوس، کامیون، وانت، کود شیمیایی، ماشین‌های کشاورزی، روغن نباتی و پودر رختشویی صادر و درعوض کاغذ، لوازم‌التحریر، چای و موادغذایی دریافت کند. آخرین روزهای …
۱۳۹۹/۰۸/۲۱
کدام اصناف از ۲۰ آبان باید تا ساعت ۱۸ فعالیت کنند
معاون نظارت بر اماکن عمومی تهران بزرگ محدودیت و ممنوعیت‌های جدید فعالیت اصناف از ۲۰ آبان را تشریح کرد. سرهنگ نادر مرادی در گفت‌وگو با مهر با اشاره به تشریح محدودیت و ممنوعیت‌های جدید فعالیت اصناف از ۲۰ آبان اظهار کرد: ضمن ادامه تعطیلی مشاغل گروه ۳ و ۴، واحدهای صنفی گروه شغلی ۲ مشمول محدودیت زمانی برای فعالیت می‌شوند.معاون نظارت بر اماکن عمومی تهران بزرگ با تاکید بر لازم‌الاجرا بودن مصوبات ستاد ملی کرونا برای همه تاکید کرد: طبق مصوبات اخیر ستاد ملی کرونا در شهر تهران به جز واحدهای صنفی مجاز، تمام صاحبان مشاغل گروه ۲ از روز ۲۰ آبان ماه باید ساعت ۱۸ واحدهای خود را تعطیل کنند؛ ضمن اینکه گروه‌های شغلی ۳ و ۴ همچنان تعطیل هستند.سرهنگ مرادی خاطرنشان کرد: پیش از این واحدهای صنفی گروه سه و چهار شامل تمامی …
کمک ورزشکاران مدال‌آور به دانش‌آموزان منطقه شیرآباد زاهدان+عکس
۱۳۹۹/۰۸/۱۷ / ورزش / رسول خادم
کمک ورزشکاران مدال‌آور به دانش‌آموزان منطقه شیرآباد زاهدان+عکس
برخی از قهرمانان نامدار ورزش ایران با حضور در منطقه شیرآباد زاهدان تعداد 1400 بسته کیف، کفش و لوازم‌التحریر میان دانش‌آموزان محروم توزیع کردند.
ویدئو / «بریم مدرسه»، پویشی برای کودکان محروم خوزستان
۱۳۹۹/۰۸/۰۶ / منطقه خوزستان / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / مناطق محروم / مسئولیت اجتماعی در برابر کرونا
ویدئو / «بریم مدرسه»، پویشی برای کودکان محروم خوزستان
«بریم مدرسه» پویشی مردمی است که از حدود سه سال قبل با کمک خیرین برای آگاهی و سواد کودکان مناطق محروم تلاش خوزستان می‌کند. تلاش این گروه برای جلوگیری از ترک تحصیل کودکان مناطق محروم و توانمندسازی این مناطق است. بسیاری از کودکان مناطق محروم به دلیل مشکلات اقتصادی و فرهنگی ناچار به ترک تحصیل می‌شوند. خیرین پویش «بریم مدرسه» با هدف تشویق کودکان به تحصیل، اقلامی مثل کیف، لوازم‌التحریر، کفش، لباس و ماسک توزیع می‌کنند. در کنار این قبیل کمک‌رسانی‌ها، یک تیم برای انتقال پیام‌های فرهنگی از طریق بازی و عروسک‌گردانی برای کودکان، برنامه اجرا می‌کند.
گلرنگ 10 هزار کوله‌پشتی حاوی لوازم التحریر به مناطق صفر مرزی اهدا کرد
۱۳۹۹/۰۷/۲۸ / گلرنگ / لوازم‌التحریر / مناطق محروم
گلرنگ 10 هزار کوله‌پشتی حاوی لوازم التحریر به مناطق صفر مرزی اهدا کرد
شرکت گلرنگ در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی خود با همکاری موسسه طلوع بی‌نشان‌ها، ۱۰ هزار کوله‌پشتی حاوی لوازم‌التحریر در مناطق صفر مرزی اهدا کرد. نوشته گلرنگ 10 هزار کوله‌پشتی حاوی لوازم التحریر به مناطق صفر مرزی اهدا کرد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
تحریم‌ها به لوازم‌التحریر ایرانی جایگاه بخشید؛ سبقت کالاهای داخلی از خارجی
۱۳۹۹/۰۷/۲۳
تحریم‌ها به لوازم‌التحریر ایرانی جایگاه بخشید؛ سبقت کالاهای داخلی از خارجی
مشهد- اگر تا سال‌های گذشته افزون بر ۶۰ درصد خانواده‌ها در آستانه مهرماه ترجیح می‌دادند نوشت افزار خارجی را به دلیل کیفیت و دوام بیشتر انتخاب کنند اما در طی دو سال گذشته بنا بر گفته دست‌اندرکاران تحریم‌ها نه‌تنها باعث خودباوری تولیدکننده شده…
آغاز پویش
۱۳۹۹/۰۷/۱۵
آغاز پویش "پازل همدلی" برای کمک به دانش آموزان نیازمند توسط سازمان بهزیستی
رئیس سازمان بهزیستی کشور، از آغاز طرح پازل همدلی در قالب پویش ایران همدل برای تامین لوازم‌التحریر دانش‌آموزان نیازمند خبر داد.
تامین ۶۰ هزار بسته لوازم‌التحریر با برپایی پویش «پازل همدلی»
۱۳۹۹/۰۷/۱۵ / سازمان بهزیستی / لوازم التحریر / پویش ایران همدل
تامین ۶۰ هزار بسته لوازم‌التحریر با برپایی پویش «پازل همدلی»
رئیس سازمان بهزیستی از برپایی پویشی تحت عنوان «پازل همدلی» خبر داد و گفت:سازمان بهزیستی جهت حمایت و رسیدگی به دانش‌آموزان نیازمند و تحت پوشش در ذیل پویش بزرگ مردمی ایران همدل قصد دارد تا با برپایی پویشی تحت عنوان «پازل همدلی» پازل همدلی مردم ایران را تکمیل و نسبت به تهیه و تامین ۶۰ هزار بسته لوازم‌التحریر برای دانش آموزان سراسر کشور اقدام کند. 
سرمشق مهر
۱۳۹۹/۰۷/۱۳
سرمشق مهر
خبرگزاری دانشجویان ایران "ایسنا" در قزوین با مشارکت سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی استان در آستانه سال تحصیلی جدید پویش مهربانی «سرمشق مهر» را برای کمک به دانش‌آموزان نیازمند قزوینی در راستای محرومیت‌زدایی از جامعه راه‌اندازی کرد. پس از اطلاع‌رسانی و جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی مردم شب گذشته ۱۲ مهر ماه ۱۰۰ بسته لوازم‌التحریر شامل کوله پشتی، نوشت افزار و سایر ملزومات تحصیلی برای اهدا به دانش‌آموزان منطقه محروم اقبالیه از توابع استان قزوین آماده و ارسال شد.
۱۳۹۹/۰۷/۱۲ / مهر تحصیلی / وقف
رشد ۵۰ درصدی طرح «مهر تحصیلی»
مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه، از تحقق رشد ۵۰ درصدی طرح«مهر تحصیلی» نسبت به سال ۹۸ خبر داد و گفت:در آستانه سال تحصیلی جدید، این طرح با اجرای نیت بیش از ۵۵۳ موقوفه دارای درآمد با نیّات کمک‌هزینه تحصیل دانش آموزان، تهیه لوازم‌التحریر، خرید کیف و کفش و...، اجرا شد.
شهادت عمو و برادرزاده، بهانه یک هیأت برای رسیدگی به نیازمندان
۱۳۹۹/۰۷/۰۹ / هیأت ریحانةالحسین / خیریه ریحانه / سال تحصیلی
شهادت عمو و برادرزاده، بهانه یک هیأت برای رسیدگی به نیازمندان
به مناسبت ایام شهادت امام حسن مجتبی(ع) و حضرت رقیه(س) هیأت ریحانةالحسین(س) بسته کمک‌های معیشتی و لوازم‌التحریر و کمک‌های مردمی بین خانواده‌های نیازمند توزیع کرد.
۸۰ کیلومتر پیاده‌روی جهادی هیأت نورالرضا در کرمان/ روضه‌های کوچک روستایی
۱۳۹۹/۰۷/۰۸ / محمود مدینه نگاه / گروه جهادی نورالرضا / هیأت نورالرضا / پیاده روی اربعین / روستای کهوربیj
۸۰ کیلومتر پیاده‌روی جهادی هیأت نورالرضا در کرمان/ روضه‌های کوچک روستایی
مسئول هیأت نورالرضا گفت: امسال به نیت پیاده روی اربعین ۸۰ کیلومتر پیاده‌روی جهادی طی ۵ روز در روستاهای کرمان خواهیم داشت و در طول مسیر بسته ارزاق، لوازم‌التحریر و ماسک توزیع می‌کنیم تا به روستای هدف برای فعالیت‌های عمرانی برسیم.
کشف محموله ۷ میلیاردی «لوازم‌التحریر» قاچاق در خاوران
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / قاچاق / کشف / رئیس پلیس امنیت اقتصادی پایتخت / سرهنگ ولی پور گودرزی / ناجا / پلیس
کشف محموله ۷ میلیاردی «لوازم‌التحریر» قاچاق در خاوران
رئیس پلیس امنیت اقتصادی پایتخت از کشف محموله قاچاق لوازم‌التحریر به ارزش ۷ میلیارد ریال خبر داد.
کرونا سبک تولید و خرید لوازم‌التحریر ایرانی‌ها را تغییر داد/ عرضه نوشت‌افزار ایرانی در 1000 فروشگاه محلی
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / ویروس کرونا / نوشت افزار ایرانی اسلامی
کرونا سبک تولید و خرید لوازم‌التحریر ایرانی‌ها را تغییر داد/ عرضه نوشت‌افزار ایرانی در 1000 فروشگاه محلی
برای تولیدکنندگان نوشت‌افزار تابستان یعنی گُل کار و بیشترین تولید. اما ویروس کرونا قاعده بازی را برای همه تغییر داد، میزان خرید به یک‌سوم کاهش یافت و نحوه خرید خانواده‌ها نیز تغییر کرد.
۱۳۹۹/۰۷/۰۲
ابتلای مداد و خودکار به کرونا!
معاون وزیر صمت با اشاره به کاهش تقاضا در حوزه نوشت‌افزار علی‌رغم شروع سال تحصیلی، گفت: در تلاش هستیم صنعت نوشت‌افزار هم همچون سایر صنایع مورد حمایت دولت قرار گیرد.به گزارش مهر، مهدی صادقی نیارکی در نشست بررسی مهم‌ترین چالش‌های صنعت نوشت‌افزار و لوازم‌التحریر با اشاره به شیوع ویروس کرونا و تاثیر این بیماری بر کاهش تقاضای نوشت‌افزار، گفت: صنایع متعددی به دلیل کاهش متقاضی و محدودیت‌های فضای کسب و کار با مشکلات مالی روبه‌رو شدند و تمهیداتی برای آسیب‌های اقتصادی-صنعتی ناشی از این بیماری در نظر گرفته شد. صنعت نوشت افزار نیز به‌رغم آغاز سال تحصیلی با کاهش متقاضی روبه‌رو بوده و ضروری است برای کاهش آسیب‌های اقتصادی به این صنعت تدابیری در نظر گرفته شود. این صنعت در شرایط کنونی با تکیه بر توسعه ساخت داخل …
۱۳۹۹/۰۶/۳۱
رزمایش همدلی جوانان دهه هشتادی
مراسم تهیه و توزیع ۴۰۰ بسته لوازم‌التحریر به ارزش ۴۰ میلیون تومان عصر دوشنبه ۳۱ شهریور ماه با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی توسط قرارگاه دانش‌آموزی پایگاه مقاومت مدینة النبی شیراز در مدرسه علامه حلی برگزار شد.
خبر خوش برای کتابفروشان/ سازمان پژوهش: بابی را برای همکاری در سال آینده باز می‌کنیم
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / آموزش و پرورش / کتاب / پژوهش / دانش‌آموزان
خبر خوش برای کتابفروشان/ سازمان پژوهش: بابی را برای همکاری در سال آینده باز می‌کنیم
معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی گفت: سال آینده از طریق سامانه فروش کتاب درسی، بابی را باز می‌کنیم تا همه کتابفروشی‌ها و فروشندگان لوازم‌التحریر که شرایط لازم را برای فروش کتاب دارند، مراجعه کنند.
۱۳۹۹/۰۶/۲۹
موج مهربانی
شیوع کرونا در سال جاری شرایط ویژه‌ای را بر مدارس و وضعیت تحصیل دانش آموزان حاکم کرده و این شرایط، زندگی بسیاری از خانواده‌ها را در حوزه اقتصادی تحت تأثیر قرار داده و موج همدلی و رزمایش‌های مختلف رنگ و بوی تازه‌ای به خود گرفته است. دو گروه جوانان خراسان جنوبی در مرکز نیکوکاری موج مهربانی و موسسه خیریه لبخند فرشتگان با همکاری هم ۱۲۳ پک لوازم‌التحریر را برای توزیع بین دانش آموزان این استان تهیه کردند./محسن نوفرستی
توزیع ۵ هزار بسته نوشت افزار بین محرومان در رزمایش آوای مهر
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / نوشت افزار ایرانی / مقام معظم رهبری / کمک های مردمی / رزمایش / رفتار مومنانه و همدلانه ایرانیان در روزگار کرونا
توزیع ۵ هزار بسته نوشت افزار بین محرومان در رزمایش آوای مهر
تهران - ایرنا - بنیاد بین‌المللی خیریه قرارگاه محرومیت‌زدایی آبشار عاطفه‌ها طی رزمایش آوای مهر، پنج هزار بسته نوشت‌افزار و لوازم‌التحریر به استان‌های کم برخوردار ارسال کرد.
دانش آموزان پشت خط قرمز قیمت‌ها/ هزینه تحصیل افزایش یافت
۱۳۹۹/۰۶/۲۷ / بازگشایی مدارس / مشهد / اینترنت / آموزش و پرورش
دانش آموزان پشت خط قرمز قیمت‌ها/ هزینه تحصیل افزایش یافت
شیوع ویروس کرونا و ضرورت خرید اقلامی مثل تبلت و لوازم بهداشتی در کنار قیمت بالای لوازم‌التحریر، دغدغه‌های جدیدی را برای خانواده‌ها و دانش‌آموزان در سال تحصیلی جدید به همراه داشته است.
نوشتن روی خط گرانی؛ لوازم‌التحریر روی نردبان صعودی قیمت‌ها است
۱۳۹۹/۰۶/۲۶
نوشتن روی خط گرانی؛ لوازم‌التحریر روی نردبان صعودی قیمت‌ها است
سمنان- گرانی‌های بی‌منطق مشق شب لوازم‌التحریر و نوشت‌افزار در بازارهای استان سمنان است آن‌هم در آغاز سال تحصیلی که نیاز خانواده‌ها به این اقلام بیش از هرزمانی محسوب می شود به نظر می رسد دولت نیز چندان نتوانسته در مدیریت این حوزه موفق عمل کند.…
اهدای لوازم التحریر در قالب مرحله دوم رزمایش کمک مومنانه در تبریز
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / لوازم التحریر / تبریز / آغاز سال تحصیلی
اهدای لوازم التحریر در قالب مرحله دوم رزمایش کمک مومنانه در تبریز
اهدای لوازم‌التحریر به دانش آموزان در آستانه آغاز سال تحصیلی، در قالب مرحله دوم رزمایش کمک مومنانه در تبریز برگزار شد.
گوشی هوشمند، هدیه یک هیأت به دانش‌آموزان منطقه محروم
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / دانش‌آموزان / موبایل / لوازم‌التحریر / خیریه همدردی / محمدحسین پویانفر / هیأت ریحانةالنب
گوشی هوشمند، هدیه یک هیأت به دانش‌آموزان منطقه محروم
خیریه همدردی هیأت ریحانةالنبی(س)، مانند هر سال برای دانش‌آموزان نیازمند به مناسبت آغاز سال تحصیلی بسته‌های لوازم‌التحریر تهیه کرد و با توجه به شرایط کرونایی به ۳۰ دانش‌آموز نیز گوشی هوشمند اهدا کرد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۴
آغاز «شور عاطفه‌ها» برای تامین تبلت ویژه دانش‌آموزان نیازمند
رئیس کمیته امداد با اعلام آغاز «شور عاطفه‌ها» برای کمک به دانش‌آموزان نیازمند سراسر کشور گفت: تامین تبلت و تجهیزات آموزش غیر حضوری برای حدود ۷۵۰ هزار دانش‌آموز در دستور کار کمیته امداد است.به گزارش ایسنا، سیدمرتضی بختیاری با اشاره به اینکه طرح «شور عاطفه‌ها» در قالب پویش ملی ایران همدل از امروز آغاز شده است، افزود: این طرح با هدف جذب کمک‌های مردمی برای دانش‌آموزان نیازمند از امروز ۲۲ شهریورماه آغاز شده و تا ۱۱ مهرماه در سراسر کشور ادامه دارد.وی همچنین با بیان اینکه تامین ملزومات آموزش غیرحضوری برای حدود ۷۵۰ هزار دانش‌آموز تحت حمایت در این طرح پیش‌بینی شده است، ادامه داد: تامین تبلت برای ۵۰ هزار دانش‌آموز به دلیل شرایط ویژه در اولویت است و در کنار آن تلاش می‌شود دیگر اقلام آموزشی همچون لوازم‌التحریر …
افت فروش 70 درصدی؛ افزایش قیمت 50 درصدی
۱۳۹۹/۰۶/۲۲
افت فروش 70 درصدی؛ افزایش قیمت 50 درصدی
بازار لوازم‌التحریر بوی ماه مهر نمی‌دهد
کرونا بازار لوازم‌التحریر کرمان را راکد کرد؛ گوشی همراه جای قلم و کاغذ را گرفت
۱۳۹۹/۰۶/۲۰
کرونا بازار لوازم‌التحریر کرمان را راکد کرد؛ گوشی همراه جای قلم و کاغذ را گرفت
کرمان- نیمه‌های شهریور که از راه می‌رسد اولین دغدغه‌ والدین تامین لوازم‌التحریر فرزندانشان است، امسال اما شیوع ویروس کرونا و برگزاری کلاس‌ اغلب به شیوه غیرحضوری، بازار همیشگی خرید و فروش لوازم‌التحریر را با رکود مواجه کرده است.
«پرواز قیمت‌ها» مشق دانش‌آموزان؛ گرانی لوازم‌التحریر و مصائب خانواده‌ها
۱۳۹۹/۰۶/۱۹
«پرواز قیمت‌ها» مشق دانش‌آموزان؛ گرانی لوازم‌التحریر و مصائب خانواده‌ها
بجنورد- گرانی ناشی از شرایط نابسامان اقتصادی کشور در سال‌جاری، گریبان‌گیر بازار لوازم‌التحریر نیز شده است به‌طوری‌که نرخ لوازم‌تحریر موجود در بازار استان خراسان شمالی نسبت به سال گذشته افزایش بیش از ۳۰ درصدی را دارد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۷
فیشینگ اطلاعات با تله لوازم‌التحریر ارزان
با باز شدن مدارس، کلاهبرداران با موضوع فروش لوازم‌التحریر ارزان‌قیمت، اقدام به ارسال لینک‌های جعلی و هدایت کاربران به درگاه‌های فیشینگ بانکی برای سرقت اطلاعات بانکی شهروندان و خالی کردن حساب آن‌ها می‌کنند. به گزارش ایسنا، یکی از شگردهای جمع‌آوری اطلاعات کاربران، سایت‌های فیشینگ است. رصد فضای مجازی سایت‌هایی جعلی را نشان می‌دهد که برای ارائه خدمات به کاربران، اطلاعات حساب افراد را جمع‌آوری و از این اطلاعات سوءاستفاده کرده یا آن را در اختیار دیگران قرار می‌دهند.
خطر ورشکستگی صنعت لوازم‌التحریر با کاهش۷۰ درصدی فروش
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / کرونا / ویروس کرونا / بازگشایی دانشگاه ها / وزارت صنعت معدن و تجارت / رونق تولید / نوشت افزار ایرانی / زنگ مهر / بازگشایی مدارس / جهش تولید / سال تحصیلی 99
خطر ورشکستگی صنعت لوازم‌التحریر با کاهش۷۰ درصدی فروش
تهران- ایرنا- مدارس در حالی بازگشایی شده‌اند که تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا فروش نوشت‌افزار تا ۷۰ درصد کاهش داشته و خطر ورشکستگی بر این صنعت سایه انداخته است؛ رییس اتحادیه لوازم‌التحریر در این باره می‌گوید: معادل ۳۰ درصد سال گذشته نیز فروش نداشته‌ایم و در تابستان نیز با رکود قابل توجهی در فروش نوشت افزار مواجه بودیم.
فروش اینترنتی کتب درسی، علت اصلی رکود بازار لوازم‌التحریر
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / لوازم التحریر / رکود / استانی-اقتصادی / کتاب درسی / فروش اینترنتی
فروش اینترنتی کتب درسی، علت اصلی رکود بازار لوازم‌التحریر
رئیس اتحادیه لوازم‌التحریر همدان با اشاره به رکود ۹۰ درصدی در بازار این صنف، فروش اینترنتی کتب درسی را علت اصلی این رکود دانست و گفت: در آینده‌ای نزدیک تعداد زیادی از واحدهای فروش لوازم‌التحریر تعطیل خواهند کرد و به خیل بیکاران همدان اضافه خواهد شد.
فروش لوازم‌التحریر در اسدآباد به یک سوم رسیده است
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / استانی-شهرستانها / لوازم التحریر / اصناف / رکود
فروش لوازم‌التحریر در اسدآباد به یک سوم رسیده است
رئیس اتاق اصناف اسدآباد گفت: متأسفانه با توجه به شیوع کروناویروس و شرایط ایجاد شده در جامعه و همچنین رکود بازار فروش لوازم التحریر در اسدآباد در مقایسه با سال گذشته به یک سوم کاهش داشته است.
کسادی بازار لوازم‌التحریر در آستانه سال تحصیلی جدید
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / استانی-اقتصادی / منطقه چهارمحال و بختیاری / بازگشایی مدارس در شرایط کرونایی
کسادی بازار لوازم‌التحریر در آستانه سال تحصیلی جدید
بازرس اتحادیه لوازم‌التحریرفروشان چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه از دو روز گذشته و اعلام بازگشایی مدارس خرید لوازم‌التحریر توسط برخی از والدین آغاز شده است، گفت: اما تا قبل از این مدت خرید تقریبا صفر بوده است.
۱۳۹۹/۰۶/۱۵
حمایت بانک دی از 81 پژوهش علمی و دانشگاهی
بانک دی در راستای ایفای نقش در حوزه مسئولیت اجتماعی و با هدف عملیاتی‌سازی نتایج پژوهش‌های دانشگاهی در بهبود فرآیندهای بانکی، از پژوهشگران و دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی حمایت مالی می‌کند.با هدف افزایش تعامل بین صنعت و دانشگاه و تامین مالی پروژه‌های پژوهشی و با هدف بهره‌گیری از نتایج پژوهش‌های کاربردی در جهت بهبود مستمر فعالیت‌ها و فرآیندهای بانکی، بانک دی از سال 1393 تاکنون از 81 پروژه تحقیقاتی علمی و دانشگاهی حمایت کرده است.بر اساس این گزارش، بانک دی در راستای ایفای نقش در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی با انجام اقدامات گسترده در حوزه ساخت مدرسه در مناطق سیل‌زده و زلزله‌زده، حمایت از تیم ملی والیبال و تنیس روی میز ایران، توسعه سامانه خدمات بانکی روشندلان و اهدای بسته‌های آموزشی و لوازم‌التحریر به …
کرونا و گرانی؛ چه کسی دیگر لوازم‌التحریر می‌خرد؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۴ / مدرسه / ویروس کرونا / مدرسه مجازی / لوازم التحریر
کرونا و گرانی؛ چه کسی دیگر لوازم‌التحریر می‌خرد؟
«بازار کشش ندارد» این حرف فروشندگان عمده و مغازه دارهاست. می‌گویند حتی رویمان نمی‌شود قیمت جدید را به مردم بگوییم و اجناس در قفسه‌ها مانده؛ مداد رنگی ۴۸ رنگی که تا چند سال پیش به سرعت تمام می‌شد، چه کسی با قیمت ۲۰۰ هزار تومان آن را می‌خرد؟ حالا در وضعیت فعلی خرید لوازم التحریر گزینه آخر سبد خانواده‌ها شده است.
کاهش فروش ۸۰ درصدی لوازم‌التحریر در سال تحصیلی جدید/ ۶ ماه بیکاری، سهم بازار نوشت‌افزار استان
۱۳۹۹/۰۶/۱۴ / بیکاری / دلار / کرونا / مدارس / لوازم التحریر / دانش آموزان آذربایجان غربی
کاهش فروش ۸۰ درصدی لوازم‌التحریر در سال تحصیلی جدید/ ۶ ماه بیکاری، سهم بازار نوشت‌افزار استان
با شیوع کرونا و تعطیلی مدارس تقاضا برای خرید لوازم التحریر به صفر رسیده است اما با این وجود بازار، افزایش قیمت 20 تا 30 درصدی را تجربه می‌کند.
دغدغه مندان معیشت در دوراهی تازه کرونایی؛ خرید موبایل یا لوازم‌التحریر؟!
۱۳۹۹/۰۶/۱۳
دغدغه مندان معیشت در دوراهی تازه کرونایی؛ خرید موبایل یا لوازم‌التحریر؟!
لرستان- ستاد مبارزه با کرونا هنوز تصمیم نهایی خود را برای بازگشایی مدارس اعلام نکرده است این امر مردم را برای خرید لوازم‌التحریر دچار سردرگرمی کرده ضمن اینکه به دلیل کاهش تقاضای خرید، بازار فروشندگان نوشت‌افزار هم کساد شده است.
نمایشگاه پاییزه لوازم‌التحریر در لرستان برپا نمی‌شود/ کسادی بازار نوشت افزار
۱۳۹۹/۰۶/۱۰
نمایشگاه پاییزه لوازم‌التحریر در لرستان برپا نمی‌شود/ کسادی بازار نوشت افزار
لرستان- اسبکوه، رئیس اتاق اصناف لرستان گفت: استقبال فروشندگان از نمایشگاه، بسیار کم بوده و از مجموع ۶۰ غرفه فقط چهار غرفه رزرو شده، به همین دلیل احتمالا نمایشگاه امسال برگزار نمی‌شود.
افت 60 تا 70 درصدی فروش لوازم‌التحریر نسبت به سال گذشته
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / استانی-اقتصادی / لوازم التحریر / افزایش قیمت لوازم التحریر / کتب درسی
افت 60 تا 70 درصدی فروش لوازم‌التحریر نسبت به سال گذشته
دبیراتحادیه صنف فروشندگان کتاب، نوشت‌افزار و صحاف مشهد گفت: از اوایل هفته گذشته، شرایط بازار لوازم‌التحریر مقداری بهتر شده‌ اما در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته شاهد 60 تا 70 درصد افت فروش در بازار هستیم و فروش امسال به هیچ عنوان قابل مقایسه با سال‌های گذشته نیست.
هیئت همدلی| کمک به دانش‌آموزان نیازمند با تهیه ۳۱۵ بسته لوازم‌التحریر کاملا ایرانی
۱۳۹۹/۰۶/۰۷ / مسجد ارک / منصور ارضی / حسین ارضی / ماه محرم / سال تحصیلی دانش‌آموزان
هیئت همدلی| کمک به دانش‌آموزان نیازمند با تهیه ۳۱۵ بسته لوازم‌التحریر کاملا ایرانی
مسئول گروه جهادی شهدای مسجد ارک تهران گفت: این گروه جهادی با کمک خیرین و مردم در آستانه سال تحصیلی دانش‌آموزان، ۳۱۵ بسته لوازم‌التحریر شامل کیف، دفتر، مداد، خودکار و ... را تهیه و توزیع کرد.
چگونه در دام لوازم‌التحریر بی‌کیفیت نیفتیم؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / لوازم التحریر / خمیر بازی / استاندارد / کیفیت
چگونه در دام لوازم‌التحریر بی‌کیفیت نیفتیم؟
رئیس انجمن تولیدکنندگان نوشت‌افزار کشور داشتن نشان استاندارد را یک معیار خوب برای خرید لوازم التحریر استاندارد معرفی کرد و نسبت به خرید اسلایم برای بچه‌ها هشدار داد، چرا که این وسیله بازی مجوزی از سازمان غذا و دارو و سازمان ملی استاندارد ندارد و باید از سطح بازار جمع آوری شود.
۱۳۹۹/۰۶/۰۲
راه‌اندازی پویش کرامت حسینی (ع) توسط شهرداری گرگان
شهردار گرگان گفت: پویش کمک مومنانه با عنوان کرامت حسینی (ع) برای جمع‌آوری و توزیع اسباب‌بازی، لوازم‌التحریر، تجهیزات ورزشی و غیره بین کودکان کم بضاعت راه‌اندازی شد.عبدالرضا دادبود اظهار کرد: شهرداری گرگان نیز مانند بسیاری از دستگاه‌ها و نهادهای انقلابی از ابتدای شیوع ویروس کرونا بسته‌های معیشتی و اقلام بهداشتی را در چند نوبت بین شهروندان نیازمند در مناطق حاشیه‌ای و کمتر برخوردار شهر توزیع کرده است.وی با اشاره به راه‌اندازی پویش کمک مومنانه تحت عنوان کرامت حسینی در شهر گرگان گفت: با توجه به آغاز ایام سوگواری حضرت اباعبدالله‌الحسین (ع) و همزمانی آن با بازگشایی مدارس، شهرداری گرگان با محوریت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی این پویش مومنانه را راه‌اندازی کرد.شهردار گرگان با اشاره به اهداف این پویش …
سنگ‌اندازی پیش پای صادرات لوازم‌التحریر بومی/ اشتغال‌زایی نوشت‌‌افزار ایرانی اسلامی برای 10 هزار نفر
۱۳۹۹/۰۵/۲۵ / ویروس کرونا / نوشت افزار ایرانی اسلامی
سنگ‌اندازی پیش پای صادرات لوازم‌التحریر بومی/ اشتغال‌زایی نوشت‌‌افزار ایرانی اسلامی برای 10 هزار نفر
در حالی که نوشت‌‌افزار ایرانی اسلامی در برخی از کشورهای منطقه خریدار دارد، دست تولیدکنندگان این حوزه برای صادرات بسته است. این در حالی است که فعالان این حوزه در سال جاری به دلیل شیوع ویروس کرونا و ابهامات بازار، وضعیت مناسبی ندارند.
بررسی مُهر استاندارد آموزشی بر لوازم‌التحریر ایرانی ـ اسلامی
۱۳۹۹/۰۵/۱۹ / آموزش / فناوری / استاندارد / انتشارات
بررسی مُهر استاندارد آموزشی بر لوازم‌التحریر ایرانی ـ اسلامی
مدیرکل دفتر انتشارات و فناوری آموزشی از بررسی مُهر استاندارد آموزشی بر لوازم‌التحریر ایرانی ـ اسلامی خبر داد.
آیین اهدای جهیزیه و لوازم التحریر به اقشار نیازمند اراک
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / جهیزیه عروس / کمک هزینه جهیزیه / کمک معیشتی خانوار / کمک به نیازمندان / کمک به محرومان / کمک مومنانه
آیین اهدای جهیزیه و لوازم التحریر به اقشار نیازمند اراک
آیین اهدای ۱۵۰ سری جهیزیه به زوج‌های جوان استان مرکزی و ۱۰۰۰ بسته لوازم‌التحریر به دانش آموزان نیازمند استان مرکزی ظهر امروز چهارشنبه در قالب طرح کمک مومنانه برگزار شد.
۱۳۹۹/۰۵/۱۵
دفتر مشق برای دانش‌آموزان شهرهای دور
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام از آغاز سومین پویش ملی «مشق احسان» و ارسال یک میلیون بسته کیف و نوشت‌افزار ایرانی برای توزیع در مناطق محروم کشورخبر داد. صبح دیروز و درآستانه بازگشایی مدارس، سومین پویش ملی و سراسری «مشق احسان» باهدف جذب مشارکت‌‎های مردمی و توزیع کیف و لوازم‌التحریر ایرانی در مناطق کم‌برخوردار کشور، توسط بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام آغاز شد. محمد مخبر، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام دراین مراسم که در مجتمع شهدای انقلاب اسلامی سرچشمه تهران برگزار شد از توزیع یک میلیون بسته کیف و نوشت …
آغاز پویش ملی "مشق احسان"/ اهدای ۱۰۰۰۰۰۰ بسته لوازم‌التحریر و ۱۵۰۰۰ تبلت به دانش‌آموزان مناطق محروم
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / ستاد اجرایی فرمان امام
آغاز پویش ملی "مشق احسان"/ اهدای ۱۰۰۰۰۰۰ بسته لوازم‌التحریر و ۱۵۰۰۰ تبلت به دانش‌آموزان مناطق محروم
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام از آغاز سومین پویش ملی "مشق احسان" و ارسال یک میلیون بسته کیف و نوشت‌افزار ایرانی و ۱۵ هزار تبلت برای توزیع در مناطق محروم کشور خبر داد.
ارسال یک میلیون بسته لوازم‌التحریر ایرانی و اهدای ۱۵ هزار تبلت به مناطق محروم
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
ارسال یک میلیون بسته لوازم‌التحریر ایرانی و اهدای ۱۵ هزار تبلت به مناطق محروم
محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام دراین مراسم که در مجتمع شهدای انقلاب اسلامی سرچشمه تهران برگزار شد با اشاره به توزیع یک میلیون بسته کیف و نوشت افزار دراین مرحله افزود: ارزش هرکدام ازاین بسته‌ها ۱۵۰ هزار تومان برآورد شده و اعتبار کل محموله ۱۵۰ میلیارد تومان خواهد بود.
داخلی‌ها می‌توانند بازار نوشت‌افزار را تامین کنند؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
داخلی‌ها می‌توانند بازار نوشت‌افزار را تامین کنند؟
فرخنده رفائی _خبرنگار 2‌ماه آخر تابستان، فصل خرید نوشت‌افزار است و کم‌کم مغازه‌های لوازم‌التحریر شلوغ می‌شود. گرچه امسال کرونا همه‌‌چیز را به‌هم ریخته و معلوم نیست مدرسه‌ها و دانشگاه‌ها اول مهر چگونه قرار است آموزش را ادامه دهند، اما چه حضوری و چه مجازی، لوازم‌التحریر جزو لاینفک آموزش است و خانواده‌ها باید تا یکی دوماه آینده برای بچه‌ها خودکار، مداد و دفتر تهیه کنند. بازار نوشت‌افزار در2 سال اخیر تحولاتی مثل افزایش چشمگیر قیمت و گرایش به داخلی‌سازی را به‌خود دیده که اولی امسال هم دغدغه بسیاری …
کاسب تهرانی با شلیک گلوله خود را کشت
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / پلیس / خودکشی / کشف جسد
کاسب تهرانی با شلیک گلوله خود را کشت
تسنیم نوشت: یکی از فعالان صنف لوازم‌التحریر با اسلحه به زندگی خود پایان داد.
خودکشی مرد میانسال با اسلحه در شرق تهران
۱۳۹۹/۰۵/۰۲
خودکشی مرد میانسال با اسلحه در شرق تهران
یکی از فعالان صنف لوازم‌التحریر با اسلحه به زندگی خود پایان داد.
کاراکترهای ایرانی را اسیر کرده‌اند، اما بن‌تن و فروزن رایگان است/ کاهش عرضه لوازم‌التحریر به یک‌سوم
۱۳۹۹/۰۴/۲۸ / نوشت افزار ایرانی اسلامی
کاراکترهای ایرانی را اسیر کرده‌اند، اما بن‌تن و فروزن رایگان است/ کاهش عرضه لوازم‌التحریر به یک‌سوم
مدیرعامل مجمع نوشت‌افزار ایرانی اسلامی از برگزاری جلسه با نمایندگان مجلس به منظور بهبود وضعیت تولید نوشت‌افزار در کشور خبر داد. یقینی می‌گوید میزان عرضه محصولات نوشت‌افزار در مقایسه با سال گذشته یک‌سوم کاهش یافته است.
توزیع کتاب درسی توسط دولت، آن را بنگاه اقتصادی می‌کند/ آموزش و پرورش خود را مالک ۱۶ میلیون دانش‌آموز می‌داند/ تجمیع انحصار تولید، توزیع و نظارت در یک بخش زمینه‌ساز فساد است
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / کتاب درسی / وزارت آموزش و پرورش / توزیع / فساد / رانت / کتابفروشان / دانش‌آموز / اصل 44 قانون‌ اساسی / کتب کمک آموزشی / سامانه توزیع کتب درسی
توزیع کتاب درسی توسط دولت، آن را بنگاه اقتصادی می‌کند/ آموزش و پرورش خود را مالک ۱۶ میلیون دانش‌آموز می‌داند/ تجمیع انحصار تولید، توزیع و نظارت در یک بخش زمینه‌ساز فساد است
ایلنا: محمد سلگی از اتحادیه کتابفروشان قرچک و مسئول پخش کتاب‌های درسی این شهرستان درباره ورود وزارت آموزش و پرورش به توزیع کتاب‌های درسی گفت: توزیع کتاب درسی از سوی…
بازار نوشت‌افزار؛ گرانی در راه است؟
۱۳۹۹/۰۳/۱۹
بازار نوشت‌افزار؛ گرانی در راه است؟
فرخنده رفائی_خبرنگار آغاز رکود در صنف لوازم‌التحریر تابستان97 بود. جهش نرخ ارز که از سال96 آغاز شده بود، با عدم‌تخصیص ارز به مواد اولیه وارداتی ادامه یافت و همزمان تولیدکنندگان داخلی با افزایش 150درصدی قیمت مواد اولیه مبتنی بر پتروشیمی نیز مواجه شدند. مجموع این عوامل به افزایش 3تا4برابری قیمت نوشت‌افزار در بازار و بعد از آن کمبود کالا در بازار منتهی شد، این در حالی بود که تا آن زمان بازار لوازم‌التحریر با ارز 4هزار و 200تومانی برای واردات تامین می‌شد. تغییر پایه ارز تخصیصی به واردات این اقلام، …
موجی از بیکاری در میان تولیدکنندگان نوشت‌افزار ایرانی/ چالش جدید برای تامین بازار مهرماه
۱۳۹۹/۰۲/۱۵ / کتاب و ادبیات
موجی از بیکاری در میان تولیدکنندگان نوشت‌افزار ایرانی/ چالش جدید برای تامین بازار مهرماه
عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان لوازم‌التحریر و نوشت‌افزار از موج جدید بیکاری‌ها در این صنف بر اثر شیوع کرونا خبر داده و نسبت به تامین بازار سال تحصیلی آینده با شرایط فعلی ابراز نگرانی می‌کند.
آموزش و پروش مسبب گرانی کتاب درسی و ورود آن به بازار سیاه است
۱۳۹۹/۰۲/۰۹ / کتاب درسی / کتابفروشی / وزارت آموزش و پرورش
آموزش و پروش مسبب گرانی کتاب درسی و ورود آن به بازار سیاه است
رئیس اتحادیه صنف لوازم‌التحریر و کتابفروشان شهرری جزئیاتی از دیدار نمایندگان اصناف کتابفروش با نمایندگان وزارت آموزش آموزش و پرورش بر سر توزیع کتاب‌های درسی بازگو کرد.
پرداخت اجاره بهای خانواده‌های نیازمند از سوی گروه‌های جهادی الکفیل
۱۳۹۹/۰۱/۳۰ / گروه جهادی الکفیل / تولید و توزیع روزانه۵ هزار آبمیوه تک نفر و ۱۴ هزار ماسک توسط گر
پرداخت اجاره بهای خانواده‌های نیازمند از سوی گروه‌های جهادی الکفیل
ایلنا: مسئول گروه جهادی الکفیل گفت: تهیه جهیزیه ، لوازم‌التحریر، توزیع سبد کالای مورد نیاز نیازمندان ، پرداخت اجاره بهای خانواده‌های نیازمند همچنان در حال انجام است.
رونق تولید در نوشت‌افزار ایرانی اسلامی/ همت ایرانی سهم واردات لوازم‌التحریر را کاهش داد
۱۳۹۹/۰۱/۲۶ / نوشت افزار ایرانی اسلامی
رونق تولید در نوشت‌افزار ایرانی اسلامی/ همت ایرانی سهم واردات لوازم‌التحریر را کاهش داد
مدیرعامل مجمع نوشت‌افزار ایرانی اسلامی از افزایش میزان سهم تولیدات ایرانی در این حوزه در سال ۹۸ خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌شود با ورود تولیدکنندگان جدید و همچنین حمایت دولت، در دو سال آینده ۵۰ درصد از سهم بازار به تولیدات ایرانی اختصاص یابد.
دغدغه دین تا لحظه مرگ
۱۳۹۹/۰۱/۱۹
دغدغه دین تا لحظه مرگ
مرتضی کاردر- روزنامه‌نگار سحرگاه دوشنبه ۱۸فروردین رضا بابایی، نویسنده و دین‌پژوه، پس از چند سال جدال با سرطان درگذشت. رضا بابایی از معلمان و پژوهشگران ادبیات فارسی و نگارش و ویرایش در حوزه علمیه قم بود. او بخش زیادی از عمر خود را صرف تدریس نگارش و ویرایش کرد و شاگردان بسیاری آداب درست‌نویسی را از او آموختند.  «لوازم‌التحریر»، «بهتر بنویسیم» (درس‌نامه درست‌نویسی و ساده‌نویسی و زیبانویسی)، «آیین قلم» (جستارها و گفتارهایی درباره نگارش علمی) ازجمله کتاب‌های او در حوزه نگارش و ویرایش است. او سال‌های …
۱۳۹۸/۱۲/۰۴
چاپخونه؛ مهمترین نکاتی که در مورد چاپ افست نمی‌دانید!!
چاپ افست رایج‌ترین روش چاپ در امور تجاری و بازرگانی می باشد. این نوع چاپ، از حدود قرن بیستم وجود داشته و به کسب و کارها در تولید لوازم‌التحریر، بروشور، مجله و کارتها به صورت انبوه، کمک زیادی کرده است. چاپ افست تجاری که با نام لیتوگرافی افست نیز شناخته می‌شود، برای چاپ انواع بسته‌بندی‌ها مانند چاپ جعبه و برچسب‌ها و کارتن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۳
سفرمدیرعامل بیمه البرز به سیستان و بلوچستان
مدیرعامل، رئیس هیات مدیره،‌ قائم‌مقام مدیرعامل و اعضای هیات‌مدیره شرکت بیمه البرز با سفر به استان سیستان و بلوچستان، کمک‌های غیرنقدی این شرکت را به روستاهای مرزی آسیب‌دیده از سیل استان سیستان و بلوچستان، اهدا کردند. به گزارش روابط عمومی بیمه البرز، در پی وقوع سیل در استان سیستان و بلوچستان که خسارت‌های سنگینی را به اماکن مسکونی، باغات و مزارع این استان وارد کرد، شرکت بیمه البرز با هدف ایفای مسوولیت اجتماعی، اقدام به خریداری اقلام موردنیاز سیل‌زدگان از جمله چادر امدادی و لوازم‌التحریر و توزیع آنها در بین هموطنان آسیب‌دیده از سیل این استان کرد. این گزارش حاکی است، ‌پیش از این نیز بیمه البرز با مشارکت در طرح ققنوس هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، صد کلاس درس استان سیستان و بلوچستان را با هزینه …
۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / جشنواره فیلم فجر / سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر / جشنواره ‌های فجر / سیل زمستانی در جنوب و جنوب شرقی
هزینه افتتاحیه جشنواره فیلم فجر صرف تامین لوازم‌التحریر کودکان سیل‌زده شد
تهران - ایرنا - رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر از صرف هزینه افتتاحیه سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر از سوی سینماگران ایرانی برای تامین لوازم التحریر کودکان مناطق سیل زده استان سیستان و بلوچستان خبر داد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۲
بیست‌ وچهارمین مدرسه بانک اقتصادنوین
بیست‌وچهارمین مدرسه "بانک اقتصادنوین" در روستای چاه‌حسن شهرستان رودبار جنوب واقع در استان کرمان به بهره‌برداری رسید و به کودکان و نوجوانان این روستا تقدیم شد.به گزارش روابط عمومی بانک اقتصادنوین؛ آیین افتتاح این مدرسه با حضور رسول خردمند، سرپرست شعب منطقه جنوب ایران و جمعی از مقامات و مسئولان کشوری و استانی، معلمان و دانش‌آموزان مدرسه و اهالی روستای چاه‌حسن برگزار شد.در این مراسم خردمند با اشاره به رویکرد بانک اقتصادنوین در حوزه ایفای مسئولیت‌های اجتماعی گفت: بانک اقتصادنوین به عنوان یک بنگاه اقتصادی در کنار رسالت اصلی خود یعنی کمک به رونق تولید و اشتغال در کشور، ایفای مسئولیت‌های اجتماعی را نیز وظیفه خود می‌داند و در همین راستا تاکنون نسبت به احداث 36 مدرسه در مناطق کمتر برخوردار کشور اقدام …
۱۳۹۸/۰۸/۲۵
در اهمیت کتابفروشی و پاتوق
بیست‌وپنج، شش سال پیش، کتابفروشی بزرگ کم داشتیم. تعدادشان حتی از تعداد انگشتان دست هم کمتر بودند. در این کتابفروشی‌های بزرگ کتاب و فقط کتاب فروخته می‌شد. مثلا یادم نمی‌آید که در امیرکبیر، لوازم‌التحریر دیده باشم. اهل کتاب کارشان را با خرید از کتابفروشی‌های محلی راه می‌انداختند و اگر کتاب خاصی می‌خواستند، سر زدن به راسته روبه‌روی دانشگاه مشکل را حل می‌کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۴
زنگ نابرابری
هزینه درس خواندن در مدارس لاکچری این روزها مدرسه غیرانتفاعی فرزند یکی از مسئولان خبرساز شده، اما تب رقابت بسیاری از والدین قشر مرفه برای ثبت‌نام بچه‌هایشان در این مدارس به شدت بالاست. حالا چیزی حدود ١٨مدل مدرسه در ایران با اسامی مختلف فعالیت می‌کنند. مدارسی تحت عنوان دولتی، نمونه‌دولتی، هیأت امنایی، تربیت‌بدنی، معارف اسلامی، ایثارگران، دانش‌آموزان استثنایی، بزرگسالان، مدارس وابسته به نهادهای مختلف، مدارس سماء وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی، مدارس شبانه‌روزی، از راه دور، ماندگار و مدارس هوشمند؛ مدارسی هستند که در سیستم آموزشی کشور وجود دارد. در این میان مدارس غیرانتفاعی شمال شهر تهران با خدمات ویژه شهریه‌های سنگینی از دانش‌آموزان طلب می‌کنند. مدارسی که دانش‌آموزان‌شان را به اردوهای آموزشی در اروپا …
۱۳۹۸/۰۷/۳۰
آماده و با توان بیشتر در خدمت محرومان
محرومیت در امکانات زندگی و ‏کمبود خدمات بهداشتی و درمانی در زندگی برخی از مردم منطقه دیده می‌شود. یکی از این مناطق تپه طاق یکی از روستاهای ‏شهرستان طبس و آخرین روستای مرزی با خراسان رضوی است که دو استان خراسان جنوبی و رضوی را به هم متصل می‌کند. ‏این منطقه با وجود داشتن موقعیت مناسب و قرار گرفتن در مرز چهار استان مهم از جنوب به خراسان جنوبی از شمال به سمنان ‏و اصفهان و از شرق به خراسان رضوی، می‌توانست یک چهارراه مهم و موثر باشد، اما به دلیل نبود امکانات و اشتغال مناسب شاهد ‏مهاجرت‌های زیادی به شهر بوده است. این منطقه امسال میزبان کاروان سلامت جمعیت هلال‌احمر استان همدان بود که به مدت ‏‏6 روز از تاریخ 24 تا 29 شهریور در این منطقه به ارایه خدمات بهداشتی- درمانی، فرهنگی، خدماتی، حمایتی و معیشتی ‏پرداختند. …
۱۳۹۸/۰۷/۱۵ / استانی-اجتماعی / اخبار اجتماعی - خوزستان / لوازم التحریر / دانش‌آموزان عشایری
توزیع لوازم‌التحریر بین دانش‌آموزان عشایری خوزستان توسط خیرین
مدیر آموزش و پرورش عشایر خوزستان از توزیع بیش از ۱۰۰۰ بسته لوازم التحریر توسط خیرین بین دانش‌آموزان عشایری خوزستان خبر داد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۲
فارس من| گلایه مردم از افزایش چند برابری قیمت لوازم‌التحریر/ دانش‌‌آموزان از وسایل سال گذشته استفاده می‌کنند
با افزایش 2 تا 3 برابری قیمت لوازم‌التحریر در سال جاری نسبت به پارسال مردم از خرید برخی اقلام مورد نیاز فرزندان دانش‌آموز خود خودداری کردند.
۱۳۹۸/۰۷/۱۱ / استانی-اجتماعی / حذف قبوض کاغذی
طرحی از جنس بهار / آرزوهایی که با تدبیر رنگ واقعیت می‌گیرند
طرح ملی "قبض سبز" نه تنها باعث صرفه جویی بسیاری در مصرف کاغذ می‌شود؛ بلکه به دلیل همیبن صرفه جویی، خاطره‌ای شیرین برای کودکان مناطق محروم خراسان جنوبی با هدای لوازم‌التحریر رقم زده است.
۱۳۹۸/۰۷/۱۰
قیمت لوازم التحریر نسبت به سال گذشته حداقل سه برابر شده است
نماینده مردم نهاوند با انتقاد از اینکه قیمت لوازم التحریر نسبت به سال گذشته حداقل سه برابر شده است، ادامه داد: برای مثال یک دفتر ۸۰ برگ از ۴۰۰۰ تومان قیمت سال گذشته به ۱۴ هزار تومان افزایش قیمت داشته و خانواده‌هایی که سه دانش‌آموز دارند حداقل ۹۰۰ هزار تومان برای خرید لوازم‌التحریر هزینه کردند.
۱۳۹۸/۰۷/۰۶
مدارس بانک رفاه کارگران در 11 استان کشور
به مناسبت اول مهرماه و همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس، مدارس شهدای رفاه کارگران در 11استان کشور کار خود را آغاز کردند. به گزارش روابط عمومی بانک رفاه کارگران، رحمتی عضو هیات‌مدیره به همراه قزل‌بیگلو مدیر امور ناحیه دو و سعیدی رئیس اداره روابط عمومی بانک رفاه با حضور در مدرسه 9 کلاسه شهدای بانک رفاه کارگران فاروج در استان خراسان شمالی اظهار کرد: امروز کارکنان بانک‌های کشور در جبهه اقتصاد و مبارزه با تحریم‌های دشمنان کشور در حال پیکار هستند. عضو هیات‌مدیره بانک رفاه تصریح کرد: بانک رفاه به‌عنوان یک بانک اجتماعی بزرگ تاکنون اقدامات گسترده‌ای در حوزه مسوولیت‌های اجتماعی از جمله احداث و تجهیز مدارس در استان‌های کم برخوردار کشور، کمک به سیل زدگان، اهدای آمبولانس به بیمارستان‌ها، مشارکت …
۱۳۹۸/۰۷/۰۵
هنوز برخی دانش‌آموزان لوازم‌التحریر ندارند/ یک هفته فرصت برای توزیع مهربانی
سال تحصیلی جدید آغاز شده است اما هنوز کودکانی هستند که برای حضور در مدرسه لوازم‌التحریر مناسب ندارند؛ هنوز کودکانی هستند کیف مدرسه‌شان پاره شده و با همان کیف، این روزها به مدرسه می‌روند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •