جمعه, ۲ آبان, ۱۳۹۹ / 23 October, 2020
مالیات سکه
۱۳۹۹/۰۶/۳۱
آخرین مهلت پرداخت مالیات سکه در سال ۹۷ اعلام شد
خریداران سکه از بانک مرکزی در سال ۹۷ که مالیات خود را نپرداخته‌اند باید تا ۳۱ شهریورماه مالیات خود را پرداخت می‌کردند بنابراین، این دسته از مؤدیان برای پرداخت مالیات خرید سکه در سال ۹۷ تا پایان امروز فرصت دارند.
۱۳۹۹/۰۶/۲۳
فرصت 9 روزه پرداخت مالیات سکه خریداری شده در سال 97
کسانی که در سال ۹۷ مالیات سکه خریداری شده از بانک مرکزی را پرداخت نکرده‌اند تا پایان شهریور فرصت دارند تا مالیات متعلقه را پرداخت کنند؛ با این حساب، مودیان مذکور تنها ۹ روز برای این کار فرصت دارند. به گزارش «ایسنا» کسانی که بالای ۲۰ سکه در سال ۹۷ از بانک مرکزی خریداری کرده بودند، مشمول پرداخت مالیات شدند که طبق دستورالعمل آن، خریداران سکه در سال ۱۳۹۷ تا ۲۰ سکه از پرداخت مالیات معاف بوده و نسبت به مازاد ۲۰ تا ۶۰ سکه به ازای هر سکه معادل ۱۵۰ هزار تومان و مازاد ۶۰ تا ۱۰۰ سکه به ازای هر سکه باید ۲۰۰ هزار تومان مالیات بپردازند.
مالیات مقطوع برای خریداران سکه در سال ۹۷ اعلام شد
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / سکه / مالیات سکه / مالیات مقطوع برای خریداران سکه در سال ۹۷
مالیات مقطوع برای خریداران سکه در سال ۹۷ اعلام شد
اقتصادنیوز : مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین از تعیین میزان مالیات مقطوع برای خریداران سکه در سال ۹۷ خبر داد.
اگر مالیات سکه در سال ۹۷ را نپرداخته‌اید بخوانید
۱۳۹۹/۰۵/۲۸
اگر مالیات سکه در سال ۹۷ را نپرداخته‌اید بخوانید
معاون سازمان امور مالیاتی خطاب به کسانی که در سال ۱۳۹۷ سکه خریده‌اند اما مالیات آن را نپرداخته‌اند، گفت: این افراد در صورتی که بیشتر از ۲۰۰ سکه خریده باشند، می‌توانند امسال اظهارنامه پر کنند و کسانی که کمتر از ۲۰۰ سکه خریداری کرده باشند نیز می‌توانند طبق دستورالعمل سال ۱۳۹۷ مالیات خود را بپردازند.
ویدئو | دستورالعمل مالیات سکه تحویلی سال ۹۸
۱۳۹۹/۰۵/۲۵
ویدئو | دستورالعمل مالیات سکه تحویلی سال ۹۸
معاون سازمان امور مالیاتی از صدور دستورالعمل نحوه اخذ مالیات مقطوع خریداران سکه از بانک مرکزی و تحویلی سال ۹۸ خبر داد.
تاثیر مالیات بر قیمت سکه چقدر محتمل است؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۵ / بازار سکه / پیش بینی قیمت سکه / قیمت سکه / مالیات سکه
تاثیر مالیات بر قیمت سکه چقدر محتمل است؟
مالیات مقطوع خریداران سکه در سال ۹۸ تعیین شد. خریداران یک تا ۱۰ سکه، از پرداخت مالیات معاف هستند و افرادی که بیش از این مقدار طی سال گذشته سکه تحویل گرفته‌اند، باید با توجه به نرخ‌های تعیین‌شده نسبت به پرداخت مالیات اقدام کنند. نوشته تاثیر مالیات بر قیمت سکه چقدر محتمل است؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
اخذ مالیات از سکه به کجا رسید؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / سازمان امور مالیاتی / گرفتن مالیات از سکه / مالیات بر حقوق / مالیات سکه
اخذ مالیات از سکه به کجا رسید؟
معاون سازمان امور مالیاتی گفت: کسانی که در جریان عرضه سکه از سوی بانک مرکزی اقدام به خرید کرده‌اند تا سقف معینی مشمول پرداخت مالیات مقطوع می‌شوند و دستورالعمل دقیق آن طی یکی دو روز آینده اعلام می‌شود، خریداران سکه که سکه‌های خود را عرضه می‌کنند و به فروش می‌رسانند باید حتماً نسبت به تسلیم اظهارنامه مالیاتی و همچنین پرداخت مالیات متعلق آن اقدام کنند. نوشته اخذ مالیات از سکه به کجا رسید؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
طرح مجلس
 برای مالیات سکه و ارز
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / ارز / دلار / سرمایه / مالیات / نمایندگان مجلس
طرح مجلس برای مالیات سکه و ارز
گروه بانک و بیمه | جزییات طرح نمایندگان مجلس برای مالیات بر عایدی سرمایه نشان می‌دهد که دریافت مالیات از سکه،
مالیات بر مسکن و خودرو اجرایی می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۰ / مالیات بر عایدی سرمایه / اخذ مالیات / مالیان مسکن / مالیات خودرو / مالیات سهام / مالیات ارز / مالیات سکه
مالیات بر مسکن و خودرو اجرایی می‌شود؟
شاکری با تاکید بر اینکه مقدم بر مالیات بر عایدی سرمایه، اخذ مالیات از مجموع درآمد است، اظهارداشت: در این رابطه باید به دقت جزئیات و ریزه کاری‌ها مشخص شود، درغیر این صورت این اقدام ممکن است همراه با تبعاتی باشد، از سوی دیگر در تدوین این قوانین باید این نکته مهم را درنظر گرفت که این امکان وجود دارد که آن‌ها با هم دارای اصطحکاک باشند که این موضوع خود می‌تواند مشکل ساز باشد.
۱۳۹۹/۰۱/۰۱ / آخرین قیمت سکه / مالیات سکه
مالیات سکه با ابهاماتش به ۹۹ رسید!
به گزارش ایسنا، خرداد ۱۳۹۸ بود که سازمان امور مالیاتی در ابلاغیه‌ای اعلام کرد تمامی خریداران سکه که در سال ۱۳۹۷ که نسبت به دریافت حداکثر ۲۰۰ سکه از سیستم بانکی اقدام کرده‌اند، باید اظهارنامه مالیاتی پر کنند و فقط خرید زیر ۲۰ سکه معاف از مالیات است.نحوه تعیین این مالیات و پرداخت آن این گونه است که دریافت‌کنندگان سکه از بانک مرکزی که در سال ۱۳۹۷ سکه خود را دریافت کرده‌اند، تا ۲۰ سکه معاف از مالیات هستند و برای کسانی که بیش از ۲۰ سکه دریافت کرده‌اند، نسبت به مازاد ۲۰ سکه تا میزان ۶۰ سکه به ازای هر سکه یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریال مالیات مقطوع، نسبت به مازاد ۶۰ سکه تا میزان ۱۰۰ سکه به ازای هر سکه دو میلیون ریال مالیات مقطوع و نسبت به مازاد ۱۰۰ سکه تا میزان ۲۰۰ سکه به ازای …
دیوان عدالت اداری اخذ مالیات از سکه و ارز را تایید کرد
۱۳۹۸/۱۲/۱۳ / دریافت مالیات از سکه / دیوان عدالت اداری / مالیات ارز / مالیات سکه
دیوان عدالت اداری اخذ مالیات از سکه و ارز را تایید کرد
به گزارش فارس، دیوان عدالت اداری اخذ مالیات از سکه طلا و ارز را تایید کرد. سازمان امور مالیاتی خرداد ماه سال جاری دستورالعملی را برای دریافت مالیات از سکه طلا و ارز مربوط به عملکرد سال‌های 96 و 97 تهران تهیه کرد که نشان می‌داد با توجه به نوسان شدید ارز و تفاوت قیمت زیاد افرادی که در این در حوزه فعالیت داشتند، مشمول پرداخت مالیات هستند.
۱۳۹۸/۰۴/۱۸
مالیات سکه سپرده گذاران ارزی را پراند
سرنوشت ٣٠ میلیارد دلار خانگی مردم چه می‌شود؟
۱۳۹۸/۰۴/۰۱
دولت هیچ نقشی در افزایش نرخ ارز ندارد/ اثر مثبت افزایش نرخ ارز بر طبقات بالاتر/ دلار در محدوده ۱۳ هزار تومان مانده است/ ۴ میلیارد دلار به کشور بازنگشته است/ افزایش نرخ مسکن به بن بست خورده/ بعید می‌دانم …
همتی با اشاره به اینکه دولت نمی‌خواهد اقتصاد کشور بهم بخورد، افزود: با این کار تمام بخش‌های دولت دچار مشکل می‌شود و به مردم اطمینان می‌دهم که در سال گذشته و حالا عدد معمولی هم افزایش درآمد دولت از محل ارز نداشتیم. سال گذشته نتیجه عملکرد بانک مرکزی در بازار ارز منفی بود و در واقع خرید بیشتر از فروش بود.
۱۳۹۸/۰۴/۰۱
نحوه اخذ مالیات سکه مشخص شد/ تراکنش‌های بانکی خریداران مبنای مالیات‌سِتانی+سند
رئیس کل سازمان امور مالیاتی ضمن تشریح دستورالعمل اخذ مالیات سکه اعلام کرد مبنای مالیات‌ستانی، تراکنش‌های بانکی خریداران سکه است.
۱۳۹۸/۰۴/۰۱
دستورالعمل رئیس سازمان امور مالیاتی برای خریداران سکه
رئیس سازمان امور مالیاتی طی دستورالعملی مبنای محاسبه مالیات سکه برای خریداران بیش از ۲۰۰ سکه و همچنین اشخاص حقوقی را تعیین کرد.
۱۳۹۸/۰۳/۲۸
مشمولان مالیات سکه در سامانه مالیاتی ثبت‌نام کنند
همشهری آنلاین: معاون سازمان امور مالیاتی گفت: خریداران سکه در محدوده ۲۰ تا ۲۰۰ سکه با تاریخ تحویل سال ۱۳۹۷، لازم است ضمن مراجعه به سامانه عملیات الکترونیک مؤدیان مالیاتی، نسبت به ثبت‌نام در این سامانه اقدام کنند.
۱۳۹۸/۰۳/۲۸
خبر مهم سازمان امور مالیاتی کشور به مشمولان مالیات سکه
جنتی، معاون سازمان امور مالیاتی گفت: خریداران سکه در محدوده ۲۰ تا ۲۰۰ سکه با تاریخ تحویل سال ۱۳۹۷، لازم است ضمن مراجعه به سامانه عملیات الکترونیک مؤدیان مالیاتی، نسبت به ثبت‌نام در این سامانه اقدام کنند.
۱۳۹۸/۰۳/۲۶
خریداران سکه در انتظار اعلام نظر بانک مرکزی درباره مالیات سکه
وضع مالیات بر سکه‌های پیش فروشی درحالی به دغدغه اصلی خریداران سکه تبدیل شده است که هیچ یک از مسئولان به دغدغه‌های این گروه پاسخی نداده‌اند بخصوص بانک مرکزی!
۱۳۹۸/۰۳/۲۵
موسویان: مالیات سکه از نظر شرعی مشکلی ندارد
عضوشورای فقهی بانک مرکزی با تأکید براینکه مالیات سکه غیرشرعی نیست، گفت: اتفاقاً از نظر شرعی وضع مالیات سکه جزء عادلانه‌ترین مالیات‌هاست.
۱۳۹۸/۰۳/۲۵
تشکیل کارگروه ویژه مالیات سکه/مستندات دریافت کنندگان سکه از بانک مرکزی اخذ شد
معاون مالیات‌های مستقیم سازمان امور مالیاتی با اشاره به مستندات قانونی دریافت مالیات از سکه گفت:‌ برای اجرای آن، کارگروهی ویژه تشکیل و تمامی اطلاعات دریافت کنندگان سکه از بانک مرکزی دریافت شده است.
۱۳۹۸/۰۳/۲۴
پرداخت مهریه مشمول مالیات سکه می‌شود؟
شفقنا اقتصادی_ مدیرکل دفتر فنی و حسابرسی مالیاتی سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه اخذ مالیات از سکه براساس قانون مالیات‌های مستقیم است، گفت: پرداخت مهریه مشمول مالیات سکه نیست. به گزارش شفقنا اقتصادی، محمد برزگری با اشاره به مبانی قانونی گرفتن مالیات از خریداران سکه اظهار داشت: مبانی آن براساس قانون مالیات‌های مستقیم بوده […]
۱۳۹۸/۰۳/۲۲
کسانی که مالیات سکه را تا اخر خرداد پرداخت نکنند جریمه می شوند!
شفقنا اقتصادی_ معاون مالیات‌های مستقیم سازمان امور مالیاتی گفت: عدم پرداخت مالیات تا پایان خرداد ۱۳۹۸ و یا عدم پرداخت اقساط در سررسیدهای مقرر، مشمول جریمه خواهد بود. به گزارش شفقنا اقتصادی، نادر جنتی اظهار داشت: کلیه خریداران سکه که در سال ۱۳۹۷ نسبت به دریافت حداکثر ۲۰۰ سکه از سیستم بانکی اقدام کرده اند، […]
۱۳۹۸/۰۳/۲۲ / مالیات / سکه و طلا / افزایش قیمت
تا آخر خرداد مالیات سکه را ندهید، جریمه می‌شوید
معاون مالیات‌های مستقیم سازمان امور مالیاتی گفت: عدم پرداخت مالیات تا پایان خرداد ۱۳۹۸ و یا عدم پرداخت اقساط در سررسیدهای مقرر، مشمول جریمه خواهد بود.
۱۳۹۸/۰۳/۲۱
درآمد ۱۰۰۰ میلیاردی دولت از مالیات سکه‌های پیش فروش شده
سرپرست پیشین سازمان امور مالیاتی، پیش بینی کرد، از طرح مالیات بر سکه‌های پیش فروش شده حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان درامد عاید دولت خواهد شد.
۱۳۹۸/۰۳/۱۸ / مالیات / مالیات بر ارزش افزوده / سپرده بانکی
دریافت مالیات از سپرده‌های ارزی و ریالی واقعیت دارد؟
تسنیم نوشت: درحالی برخی منابع تلاش دارند شایعه اخذ مالیات از سپرده‌های ریالی و ارزی را همزمان با ابلاغ بخشنامه مالیات سکه، نشر دهند که دستیارویژه رئیس سازمان مالیاتی این موضوع را از اساس رد می کند.
۱۳۹۸/۰۳/۱۳ / مالیات سکه / خرید سکه / سازمان مالیاتی
(جدول) مالیات سکه؛ از۲۰ تا ۶۰ سکه ۱۵۰ هزار تومان برای هر سکه!+نحوه پرداخت
نسبت به مازاد ۲۰ سکه تا میزان ۶۰ سکه به ازای هر سکه یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریال مالیات و از ۶۰ تا ۱۰۰ سکه به ازای هر سکه ۲ میلیون ریال مالیات
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •