شنبه, ۵ بهمن, ۱۳۹۸ / 25 January, 2020
مجوزهای معدنی
محیط زیست مجوز عملیات اکتشاف در آلبلاغ اسفراین را صادر کرد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / اقتصادی
محیط زیست مجوز عملیات اکتشاف در آلبلاغ اسفراین را صادر کرد
بجنورد- ایرنا- سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی گفت: مجوزهای زیست محیطی برای انجام عملیات اکتشاف در محدوده معدنی منطقه آلبلاغ در شهرستان اسفراین صادر شده و به همین دلیل سازمان صنعت، معدن و تجارت محدودیتی برای صدور پروانه اکتشاف در این منطقه ندارد.  
  محیط زیست  اسفراین  صنعت و معدن  خراسان شمالی
حذف شرط استعلام کتبی در خصوص ساخت داخل توسط سازمان‌های استانی
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / اقتصادی
حذف شرط استعلام کتبی در خصوص ساخت داخل توسط سازمان‌های استانی
مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات با اعلام حذف شرط استعلام کتبی در خصوص ساخت داخل توسط سازمان‌های استانی طی نامه‌ای اعلام کرد: از این پس این استعلام از طریق سامانه‌ مجوزهای سامانه جامع تجارت، از دفتر صنایع معدنی و دفاتر تخصصی معاونت امور صنایع اخذ می‌شود.
حفظ محیط‌زیست در اولویت صدور مجوزهای صنعتی استان سمنان
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / اجتماعی
حفظ محیط‌زیست در اولویت صدور مجوزهای صنعتی استان سمنان
سمنان - معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان گفت: حفظ محیط‌زیست در اولویت تصمیم‌سازی و صدور مجوزهای صنعتی و معدنی در استان باشد.
  حشمت الله عسگری  استانداری سمنان  محیط زیست استان سمنان
صدور گواهی کشف معدن افزایش یافت
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / اقتصادی
صدور گواهی کشف معدن افزایش یافت
طبق جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، در هفت ماهه امسال تعداد گواهی کشف صادره در حوزه معدن افزایش یافته است.
  معدن  مجوزهای معدنی  وزارت صنعت، معدن و تجارت
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ / اقتصادی
استقبال کشورهای صنعتی از سرمایه‌گذاری در ایران
بررسی آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت مربوط به نیمه نخست امسال حکایت از سرمایه‌گذاری کشورهای صنعتی در این بخش دارد که آلمان، چین، روسیه و هلند از جمله آنها محسوب می‌شود. بررسی مجوزهای صادره در هیات سرمایه‌گذاری خارجی در ۶ ماه نخست امسال حاکی از تصویب تعداد ۵۲ طرح به ارزش ۷۶۷ میلیون دلار در ایران با مشارکت سرمایه‌گذار خارجی در بخش صنعت، معدن و تجارت است. همچنین نگاهی به آمارها نشان می‌دهد سهم صنعت از سرمایه‌گذاری‌ها 8/ 97 درصد، سهم معدن 1/ 0 درصد و سهم تجارت 1/ 2 درصد است. مطابق با آمارها گروه‌های معدنی جذاب برای سرمایه‌گذاران هندی و هنگ‌کنگی، استخراج و فرآوری منیزیت و تولید کنسانتره نفلین‌سینیت بوده است. سرمایه‌گذاری در حوزه تجارت شامل ساخت رستوران، سفارش کالا در فضای مجازی از طریق تارنما و …
افزایش ۸.۹ درصدی گواهی اکتشاف معدنی صادره
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۱ / اقتصادی
افزایش ۸.۹ درصدی گواهی اکتشاف معدنی صادره
طبق جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، در پنج ماهه نخست امسال تعداد گواهی اکتشاف صادره در حوزه معدن افزایش یافته است.
  معدن  مجوزهای معدنی