پنجشنبه, ۲ بهمن, ۱۳۹۹ / 21 January, 2021
محلول ضدعفونی
۱۳۹۹/۱۰/۱۷
توزیع ماسک و محلول ضدعفونی‌کننده در ایستگاه سلامتی بانک دی
بانک دی در نخستین سالروز گرامیداشت شهادت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی اقدام به توزیع رایگان ماسک و محلول ضدعفونی‌کننده در میان شهروندان تهرانی کرد.در نخستین سالروز گرامیداشت شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی و در راستای عمل به مسئولیت اجتماعی، بانک دی با راه‌اندازی ایستگاه سلامتی، اقدام به توزیع رایگان ماسک و محلول ضدعفونی‌کننده در میان شهروندان کرد.
در خواست کمک بیمارستان روزبه از خیرین برای تهیه محلول ضدعفونی
۱۳۹۹/۱۰/۱۶ / بیمارستان / دانشگاه علوم پزشکی تهران / علوم پزشکی شهید بهشتی / ماسک / ویروس
در خواست کمک بیمارستان روزبه از خیرین برای تهیه محلول ضدعفونی
بیمارستان روزبه از مردم درخواست کرد که برای کنترل همه‌گیری ویروس کرونا، در تهیه محلول ضدعفونی به این بیمارستان کمک کنند.
تولید محلول ضدعفونی ارگانیک با اثربخشی بالا
۱۳۹۹/۱۰/۱۳ / اقتصادنیوز / عصاره / همچون / کاملا / جهانیان
تولید محلول ضدعفونی ارگانیک با اثربخشی بالا
تولید محلول ضدعفونی کننده کاملا گیاهی ارگانیک و طبیعی در کشور می تواند بدون آسیب به پوست بهترین جایگزین برای محلول های ضدعفونی کننده شیمیایی موجود در بازار است.
۱۳۹۹/۰۹/۳۰
محکومیت ۶۸۰ میلیونی تولیدکننده اقلام بهداشتی
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان قزوین از جریمه ۶۸۰ میلیون ریالی یک واحد تولیدی اقلام بهداشتی و ضدعفونی‌کننده خبر داد. به گزارش ایلنا، هوشنگ محمدی گفت: پس از ارسال گزارش تخلف از سوی اداره نظارت و بازرسی سازمان صمت استان قزوین در مورد گران‌فروشی بیش از ۶۸۰۰ بطری محلول ضدعفونی‌کننده توسط یک واحد تولیدی اقلام بهداشتی، پرونده‌ای در این خصوص تشکیل شد.مدیرکل تعزیرات حکومتی استان قزوین ادامه داد: این پرونده در شعبه ویژه مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان قزوین مورد بررسی قرار گرفت.بنا بر اعلام روابط عمومی اداره کل تعزیرات حکومتی استان قزوین، محمدی عنوان کرد: شعبه پس از بررسی محتویات پرونده و احراز تخلف، شرکت متخلف را علاوه بر ممهور کردن پروانه واحد تولیدی به جزای نقدی ۶۸۰ میلیون ریال در حق دولت محکوم کرد.
کشف چهار هزار لیتر محلول ضدعفونی با برند تقلبی در بم
۱۳۹۹/۰۹/۱۴
کشف چهار هزار لیتر محلول ضدعفونی با برند تقلبی در بم
فرمانده انتظامی شهرستان بم از کشف چهارهزار لیتر محلول ضد عفونی کننده تقلبی و غیر بهداشتی با برند غیرواقعی بازرگانی جاده ابریشم در این شهرستان خبر داد.
چگونه اتاق بیمار کرونایی را تمیز کنیم؟
۱۳۹۹/۰۹/۰۹ / محلول ضدعفونی کننده / ویروس کرونا / سبک زندگی / پارسی خبر / کرونا
چگونه اتاق بیمار کرونایی را تمیز کنیم؟
برای نظافت اتاق بیماران مبتلا به کرونا در منزل لازم است تا برخی نکات بهداشتی را رعایت کنید.
قانون جامع ضدعفونی کردن سطوح
۱۳۹۹/۰۸/۲۹ / ویروس کرونا / الکل / پارسی خبر / سبک زندگی / ضدعفونی
قانون جامع ضدعفونی کردن سطوح
 از همان روز‌های نخست که ویروس کرونا جهان را درگیر خود کرد، یکی از مهم‌ترین کار‌هایی که اغلب افراد در محیط‌خانه، محیط‌کار یا محیط‌های‌عمومی انجام می‌دهند، ضدعفونی وسایل شخصی و سطوحی است که ویروس تا ساعت‌ها روی آن‌ها باقی می‌مانند؛ کاری فرسایشی که ماه‌هاست ادامه دارد. مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌های آمریکا دستورالعمل‌هایی را برای ضدعفونی‌کردن تمام سطوح و وسایل اعلام کرده که با اطلاع از آن شاید راحت‌تر بتوانید این کار را بدون دغدغه نسبت به تمیزشدن سطوح انجام دهید. پیش از این که به ضدعفونی وسایل و سطوح آلوده به ویروس اقدام کنید، بهتر است دستکش به دست کنید. ابتدا سطوح را با آب‌وصابون تمیز و سپس ضدعفونی کنید. استفاده از آب‌وصابون ابتدا تعداد میکروب‌ها و آلودگی‌های موجود روی سطوح را کاهش‌داده و شما …
روزانه ۱۰۰ هزار ماسک در استان سمنان تولید می‌شود/ تولید ماسک و محلول ضدعفونی در ۱۱ واحد صنعتی
۱۳۹۹/۰۸/۲۴
روزانه ۱۰۰ هزار ماسک در استان سمنان تولید می‌شود/ تولید ماسک و محلول ضدعفونی در ۱۱ واحد صنعتی
سمنان- معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت سمنان بابیان اینکه ۱۱ واحد صنعتی در استان برای تولید ماسک و محلول ضدعفونی‌کننده فعالیت می‌کنند، گفت: روزانه ۱۰۰ هزار ماسک در سمنان تولید می‌شود.
خرج سالانه یک خانوار در دوره پس از کرونا
۱۳۹۹/۰۸/۱۵ / ویروس کرونا / درمان / مواد ضدعفونی / محلول ضدعفونی
خرج سالانه یک خانوار در دوره پس از کرونا
تسنیم نوشت: متوسط هزینه سالانه بهداشت و درمان یک خانوار شهری با ۱۶.۱ درصد افزایش از ۴۲,۷۵۱ هزار ریال در سال ۱۳۹۷ به ۴۹,۶۴۹ هزار ریال در سال ۱۳۹۸ رسیده است. این درصد افزایش برای متوسط هزینه های کل یک خانوار شهری ۲۰.۸ درصد می باشد.
۱۳۹۹/۰۸/۱۴
ارایه خدمات «آمران سلامت» به بیش از ۱۳۱ هزار نفر در آذربایجان غربی
امیر جعفرزاده، مدیرعامل استان آذربایجان غربی، گفت: «از ابتدای آغاز طرح آمران سلامت که در راستای امر رهبری برای مقابله با بیماری کرونا و با مشارکت اعضای جوان و داوطلب انجام شد، تا کنون ۱۳۱ هزار و ۸۵۳ نفر از شهروندان استان در محل‌های پرتردد شهر، ترمینال، فروشگاه‌های خرید و خانه‌های هلال روستایی به رعایت موارد بهداشتی و زدن ماسک توصیه شدند.» او همچنین افزود: «از پنجم آبان تا کنون، هزار و ۲۴۵ تیم در ۸۳۸ پایگاه ثابت و سیار با مشارکت ۴۴ سمن فعالیت کرده‌اند.» جعفرزاده گفت: «در این طرح ۴۱ هزار و ۳۵۵ ماسک توزیع و ۷۲۸ لیتر محلول ضدعفونی برای اعضا و مردم بهره‌ور استفاده شده است.»
استفاده نادرست از الکل در مقابل کرونا باعث مسمومیت می‌شود
۱۳۹۹/۰۸/۰۸ / مسمومیت / مشروبات الکلی / الکل / ویروس کرونا / داروی کرونا / ماسک / بیماری عفونی / مواد ضدعفونی / محلول ضدعفونی
استفاده نادرست از الکل در مقابل کرونا باعث مسمومیت می‌شود
مهر نوشت: عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، نسبت به مسمومیت های روزهای کرونایی با محلول های ضد عفونی کننده هشدار داد.
کارگر پول خرید روزانه ماسک را ندارد
۱۳۹۹/۰۸/۰۲
کارگر پول خرید روزانه ماسک را ندارد
ارگران چقدر درآمد دارند که روزی یک ماسک بخرند و پول دستکش و محلول ضدعفونی بدهند؟
هشدار یک متخصص: شاید دیگر آنتی‌بیوتیک‌ها روی میکروب‌ها مؤثر نباشد
۱۳۹۹/۰۷/۱۵ / ویروس کرونا / میکروب / بیماری عفونی / مواد ضدعفونی / محلول ضدعفونی
هشدار یک متخصص: شاید دیگر آنتی‌بیوتیک‌ها روی میکروب‌ها مؤثر نباشد
تسنیم نوشت: عضو کمیته کشوری مهار مقاومت میکروبی ضمن هشدار نسبت به مصرف خودسرانه و تحویل بدون نسخه آنتی بیوتیک‌ها گفت: وضعیت میکروارگانیسم‌ها در جهان به سمتی می‌رود که شاید در چند سال آینده ما کمتر آنتی بیوتیکی را داشته باشیم که روی میکروب‌های مهاجم مؤثر باشد.
۱۳۹۹/۰۷/۱۵
از سوی صنعت نفت مسجدسلیمان
تجهیزات بهداشتی و درمانی مقابله با کرونا به بیمارستان 22 بهمن مسجدسلیمان اهداء شدرییس بهداشت و درمان صنعت نفت مسجدسلیمان از خریداری و اهدای تجهیزات جدید بهداشتی و درمانی بمنظور مقابله با ویروس کرونا به بیمارستان 22 بهمن شهر مسجدسلیمان با صرف اعتباری بالغ بر 10 میلیارد ریال خبر داد .دکتر فرحناز عزیزدوست در تکمیل این خبر اظهار داشت : با حمایت های مدیرعامل محترم شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان و در راستای انجام مسئولیت های اجتماعی صنعت نفت اقلام مورد نیاز بیمارستان 22 بهمن مسجدسلیمان بمنظور مقابله با کرونا توسط این مدیریت تهیه و به مدیریت بهداشت و درمان شهرستان تحویل گردید .وی با اشاره به اینکه این اقلام در 2 بخش تجیهزات سرمایه ای و مصرفی تهیه شده اند افزود : در بخش سرمایه ای شامل : دستگاه …
روش های ضدعفونی کردن وسایل الکترونیکی
۱۳۹۹/۰۷/۰۷ / ضدعفونی کردن / وسایل الکترونیکی / سبک زندگی / پارسی خبر / ویروس کرونا / الکل
روش های ضدعفونی کردن وسایل الکترونیکی
یکی از روش‌های انتقال ویروس کرونا تماس دست‌ها با سطوح آلوده و سپس لمس صورت با همان دست‌های آلوده است. به همین دلیل لازم است لپ‌تاپ و وسایل الکترونیکی در منزل و محیط کار به طور مرتب و اصولی ضدعفونی شوند. نکات کلی برای تمیز کردن وسایل الکترونیکی ۱-تمامی منابع و کابل‌های برق را از وسیله جدا کنید. ۲-برای ضدعفونی کردن وسایل از محلول‌های سفیدکننده یا ساینده استفاده نکنید. ۳-اطمینان حاصل کنید که محلول‌های ضد عفونی‌کننده به هیچ‌وجه وارد وسایل الکترونیکی نمی‌شود. ۴-هرگز تمیزکننده را به طور مستقیم روی وسایل مدنظر اسپری نکنید. ۵-برای ضدعفونی کردن باید از محلولی که شامل ۳۰ درصد آب و ۷۰ درصد الکل است، استفاده کنید. چگونگی ضدعفونی کردن دستگاه‌های الکترونیک ۱-اول از همه، دستکش یک‌بار مصرف بپوشید و کابل برق …
ببینید | با کمپانی «آرتا شویان» آشنا شوید
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / مواد ضدعفونی / محلول ضدعفونی / سرمایه / کارآفرین / اشتغال
ببینید | با کمپانی «آرتا شویان» آشنا شوید
امیر ابراهیمی مدیر عامل شرکت آرتا شویان مطهر درباره سیستم های نوین اشتغال و کارآفرینی توضیحاتی می دهد.
چه کنیم پوست‌مان به خاطر مواد ضدعفونی خشک نشود؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / سلامت / مو / الکل / پوست و مو / ویروس کرونا / مواد ضدعفونی / محلول ضدعفونی
چه کنیم پوست‌مان به خاطر مواد ضدعفونی خشک نشود؟
فارس نوشت: متخصص پوست و مو گفت: استفاده مکرر از الکل باعث از بین رفتن رطوبت دست و خشکی پوست می‌شود، لذا توصیه می‌شود افراد قبل از خواب دستان خود را با وازلین چرب کنند.
۱۳۹۹/۰۶/۱۱
ماسک‌های سلامتی جایگزین قیمه‌های نذری
باتوجه به شیوع بیماری کرونا، افراد می‌توانند در ماه‌های محرم و صفر بانی توزیع ماسک‌های نذری شوند.به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، دهمین روز از دهه اول ماه محرم به نام عاشورا نامگذاری شده است، روزی که امام سوم شیعیان حضرت اباعبدالله‫حسین (ع) و ۷۲ تن از یاران وفادارشان به شهادت رسیدند.هرساله دسته‌ها و هیئات عزاداری، مراسماتی را برگزار می‌کنند که این مراسم‌های عزاداری در روز‌های تاسوعا و عاشورای حسینی به قبل از اذان ظهر موکول می‌شود، هنگام پخش اذان نیز عزاداران در هر مکانی که باشند اقدام به اندوه و عزاداری و همچنین اقامه نماز می‌کنند. از جمله اعمال مهم این روز نیز می‌توان به خواندن زیارت عاشورا و سایر دعا‌ها اشاره داشت.امام حسین‫(ع) در روز عاشورا پس از اقامه نماز با لب‌های تشنه توسط لشکر دشمن به …
۱۳۹۹/۰۶/۰۶
توزیع اقلام بهداشتی و دارویی شرکت سها هلال در مناطق محروم
[شهروند] اقدامات شرکت پخش سها هلال وابسته به سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال‌احمر در تأمین و توزیع سراسری اقلام بهداشتی و دارویی برای مقابله با ویروس کرونا ادامه دارد. شرکت پخش سها هلال از بدو شیوع بیماری کرونا و در راستای اهداف ملی ارتقای سلامت و بهداشت جامعه، اقدام به تأمین و توزیع اقلام بهداشتی و انواع داروها به‌خصوص داروهای خاص در سراسر کشور کرده و توانسته است بخش قابل توجهی از نیازهای مردم و بیماران را ،به‌ویژه در مناطق محروم، برطرف کند.شرکت پخش سها هلال علاوه بر توزیع بیش از 117هزار لیتر محلول ضدعفونی‌کننده دست، بیش از 2‌میلیون و 600‌هزار عدد پد الکلی، 20‌هزار و 500 لیتر ژل ضدعفونی‌کننده و همچنین داروهای مورد نیاز را تأمین و از طریق مراکز چهارده‌گانه …
عرضه کرونا در جایگاه‌های سوخت؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۲
عرضه کرونا در جایگاه‌های سوخت؟
رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مانند استفاده از دستکش و محلول ضدعفونی در جایگاه‌های سوخت ضروری است و قطعا با متخلفین طبق موازین قانونی برخورد می‌شود.
ارائه محلول ضدعفونی نانویی برای محافظت از مسافران اتوبوس در برابر کرونا
۱۳۹۹/۰۵/۲۹
ارائه محلول ضدعفونی نانویی برای محافظت از مسافران اتوبوس در برابر کرونا
یک شرکت حمل و نقل برزیلی محلول ضدعفونی‌کننده مبتنی بر نانوذرات را برای استفاده در فضای اتوبوس‌ها تولید کرده که رطوبت از خود به جای نمی‌گذارد و تا سه روز روی سطوح فعال می‌ماند.
۱۳۹۹/۰۵/۲۰
تولید بیش از یک‌میلیون انواع ماسک در هلال‌احمر
[شهروند] مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی از روند تأمین، تولید و توزیع محصولات بهداشتی مورد نیاز کادر درمانی و مردم در شرایط شیوع کرونا خبر داد.حسن صفاریه در این زمینه افزود: «فعالیت‌های این سازمان برای تأمین اقلام بهداشتی و دارویی به منظور کمک به کادر درمانی و بیماران مبتلا به کووید-19 بیش از پیش ادامه دارد و با افزایش تقاضا برای محصولات بهداشتی مورد نیاز، اقدامات سازمان و شرکت‌های تابعه نیز در این زمینه گسترش یافته است تا بتوانیم پاسخگوی بخشی از نیازهای کشور باشیم.»او با اشاره به اینکه خط تولید ماسک از ابتدای ‌سال‌جاری در شرکت سها آغاز شده است، افزود: «در این راستا و با تلاش متخصصان و کارکنان شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران وابسته به سازمان تدارکات پزشکی، در …
آسیب پوست از استفاده مکرر موادضدعفونی
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / ویروس کرونا / الکل / مواد ضدعفونی / محلول ضدعفونی
آسیب پوست از استفاده مکرر موادضدعفونی
ایرنا نوشت: استفاده مکرر از مواد ضدعفونی در هر ثانیه و دقیقه که یکی از مهمترین موارد پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا است، به پوست آسیب جدی وارد می‌کند و بهتر است افراد پس از مصرف این مواد از کرم‌های آب‌رسان یا مرطوب کننده نیز استفاده کنند.
گندزدایی روزانه معابر شهری ملایر با ۱۵۰۰۰ لیتر محلول ضدعفونی کننده
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / استانی-شهرستانها / ضد عفونی / کروناویروس / شهرداری
گندزدایی روزانه معابر شهری ملایر با ۱۵۰۰۰ لیتر محلول ضدعفونی کننده
شهردار ملایر با بیان اینکه در راستای مقابله با کروناویروس از ابتدای شروع پیک دوم آن اقدامات گسترده ای در حوزه شهری انجام داده ایم، گفت: به همین منظور حوزه معاونت خدمات شهری برای گندزدایی و ضدعفونی مراکز شهری برنامه ریزی و اقدامات گسترده ای انجام داده است.
روش موثر ضدعفونی کتاب و کاغذ آلوده به کرونا
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / دانشگاه علوم پزشکی تهران / کتاب / ویروس کرونا / مواد ضدعفونی / محلول ضدعفونی
روش موثر ضدعفونی کتاب و کاغذ آلوده به کرونا
ایمن و پاکیزه نگه داشتن کتاب‌ و متعلقات مرتبط به آن از الزاماتی است که افراد باید آنها را رعایت کنند. اما با توجه به ساختار و جنس کتاب و کاغذهای مختلف (از جمله اسکناس) و آسیب پذیر بودن آنها در مقابل مواد ضد عفونی کننده، سوال اینجاست که چه روش‌هایی برای ضدعفونی این مواد وجود دارد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
دریادار سیاری: ‌درصد بالایی از تجهیزات ارتش در داخل تولید می‌شود
معاون هماهنگ‌کننده ارتش با اشاره به خودکفایی ارتش در تأمین بسیاری از تجهیزات مورد نیاز خود تأکید کرد: «استفاده از تجهیزات ساخت داخل یکی از مولفه‌های توان بازدارندگی است؛ در همین راستا امروز ‌درصد خیلی بالایی از تجهیزات ارتش تولید داخل است.» امیر دریادار سیاری، معاون هماهنگ‌کننده ارتش، صبح شنبه در بازدید از مرکز بهینه‌سازی، نوسازی و ساخت قطعات شهید زرهرن نیروی زمینی ارتش در جمع خبرنگاران گفت: «در ابتدا هدف ما از بازدید این بود که توانمندی و تخصص نیروهای این مرکز را در حوزه مقابله با کرونا ارزیابی و از میزان تولیدات مواد ضدعفونی‌کننده و ماسک در این مرکز بازدید کنیم تا آمادگی‌ خود را ارتقا دهیم.»او افزود: «در این مرکز انواع محلول …
۱۳۹۹/۰۴/۳۱
از تولید ماسک‌های سه لایه تا شیلد و محلول ضدعفونی‌کننده
‎ ]‎شهروند] مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی اعلام کرد:   «تأمین و توزیع انواع محلول‌های ضدعفونی کننده، پدالکلی، ژل ‏ضدعفونی‌کننده و ... از سوی شرکت پخش سها هلال انجام شده است‎.» دکترحسن صفاریه گفت: «این سازمان در مقابله با کرونا، تاکنون خدمات ارزشمندی در راستای تأمین اقلام بهداشتی و دارویی برای ‏کمک به هم‌وطنان و بیماران مبتلا به کووید- 19 انجام داده است و ارایه این خدمات همچنان ادامه دارد. شرکت بازرگانی سها کیش ‏وابسته به سازمان تدارکات پزشکی هم در راستای رسالت تأمین داروهای حیاتی کشور در شرایط خاص و بحرانی، تأمین و ‏واردات نیازهای دارویی مردم را در این زمینه در اولویت نخست خود قرار داده است‎.» او با اشاره به گسترش …
۵ نشانه مهم زمان تعویض محلول ضدعفونی
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / ویروس کرونا / اخبار سلامت
۵ نشانه مهم زمان تعویض محلول ضدعفونی
 از زمان شیوع ویروس کرونا محلول‌ها و ژل‌های ضدعفونی‌کننده دست به یک جزء ضروری زندگی ما تبدیل شده‌اند.
خطر کرونا و راه‌های جدید ضدعفونی کردن میوه و سبزیجات
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / ویروس کرونا / داروی کرونا / مواد ضدعفونی / محلول ضدعفونی
خطر کرونا و راه‌های جدید ضدعفونی کردن میوه و سبزیجات
سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران با انتشار راهنمای شست‌وشوی محصولات خریداری شده از میادین میوه و تره بار در دوران کرونا، بر لزوم ضدعفونی کردن میوه و سبزیجات قبل از مصرف تاکید کرد.
درخواست وزارت بهداشت از وزارت صمت: گران‌فروشی ماسک به داروخانه‌ها کنترل شود
۱۳۹۹/۰۴/۲۶ / ماسک / مواد ضدعفونی / محلول ضدعفونی / وزارت بهداشت / وزارت صنعت،معدن و تجارت
درخواست وزارت بهداشت از وزارت صمت: گران‌فروشی ماسک به داروخانه‌ها کنترل شود
فارس نوشت: رئیس سازمان غذا و دارو طی نامه‌ای خطاب به وزیر صمت خواستار رسیدگی به مشکلات تولید و توزیع ماسک در کشور شد.
تحمیل هزینه‌های بهداشتی به خانواده ها در بحران کرونا
۱۳۹۹/۰۴/۲۶ / ایرج حریرچی / ویروس کرونا / وزارت بهداشت / مواد ضدعفونی / محلول ضدعفونی / ماسک
تحمیل هزینه‌های بهداشتی به خانواده ها در بحران کرونا
مهر نوشت: معاون کل وزارت بهداشت گفت: در دوران شیوع کرونا در کشور، برخی هزینه های جدید مانند وسایل ضد عفونی، ماسک و شوینده ها به سبد خانوار اضافه شده است.
رونمایی از طرح تأمین آب شرب ۱۰۰۰ روستای محروم کشور / خبر خوش رئیس ستاد اجرایی درخصوص ساخت داروی جدید ضدکرونایی توسط محققان این ستاد
۱۳۹۹/۰۴/۲۵
رونمایی از طرح تأمین آب شرب ۱۰۰۰ روستای محروم کشور / خبر خوش رئیس ستاد اجرایی درخصوص ساخت داروی جدید ضدکرونایی توسط محققان این ستاد
با دستور رهبرمعظم انقلاب از اولین روز شیوع کرونا، با تمام قوا وارد میدان مبارزه با این ویروس شدیم و در هر زمینه‌ای که کشور دچار خلأ بود، ورود کردیم و کشور را از واردات اقلام بهداشتی نظیر ماسک و محلول ضدعفونی کننده بی‌نیاز کردیم.
فرمانده بسیج وزارتخانه‌ها: شورای عالی امنیت ملی «بسیج» را مسئول دفاع از وزارتخانه‌ها کرده است/ اختراع محلول ضدعفونی بدون الکل
۱۳۹۹/۰۴/۱۸
فرمانده بسیج وزارتخانه‌ها: شورای عالی امنیت ملی «بسیج» را مسئول دفاع از وزارتخانه‌ها کرده است/ اختراع محلول ضدعفونی بدون الکل
بسیج وزارتخانه‌های تهران بزرگ عهده دار تأمین امنیت و دفاع از «مقر» و تأمین گروه‌های واکنش سریع برای مقابله با مخاطرات و حوادث غیرمترقبه در وازرتخانه‌ها و ادارات است.
کاروان زیر سایه خورشید در لارستان
۱۳۹۹/۰۴/۱۳
کاروان زیر سایه خورشید در لارستان
ایرنا - لارستان - خادمان امام رضا(ع) حامل پرچم متبرک بارگاه منور رضوی در قالب کاروان زیر سایه خورشید روز جمعه همزمان با میلاد امام رضا(ع) در منزل شهید حق خواه ،مرکز اورژانس و آتش نشانی ،گلزار شهدای لار و خط تولید محلول ضدعفونی لار حضور یافتند.
ببینید | آتش گرفتن گوشی بعد ضدعفونی کردن با الکل
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / محلول ضدعفونی / الکل / موبایل / تلفن همراه / ویروس کرونا
ببینید | آتش گرفتن گوشی بعد ضدعفونی کردن با الکل
اگر گوشی موبایل یا وسایل الکترونیکی دیگر را با الکل ضدعفونی می کنید، حتما قبل آنکه موبایلتان منفجر شود و به بدترین شکل آسیب ببینید، توصیه های داخل این کلیپ را جدی بگیرید.
محلول ضدعفونی کننده را داخل خودرو نگذارید
۱۳۹۹/۰۴/۰۳
محلول ضدعفونی کننده را داخل خودرو نگذارید
الکل در دمای بالا خطر اشتعال دارد و به دلیل تبخیر شدن خاصیت ضدعفونی‌اش را از دست می‌دهد.با شیوع کروناویروس، الکل برای ضدعفونی وسایل بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد و در این مدت، یکی از وسایلی که در بیشتر خودروها یافت می‌شود، مواد ضدعفونی کننده حاوی الکل است؛ در حالی که با توجه به شرایط دمایی این روزها در فصل تابستان، باقی گذاشتن شیشه الکل داخل خودرو بسیار خطرناک است.
تنها دستگاه ضدعفونی کننده سطوح و محیط با مجوز رسمی وزارت بهداشت و فناوری «مه خشک» در نمایشگاه دستاوردهای مقابله با کرونا
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / ویروس کرونا / مواد ضدعفونی / محلول ضدعفونی / فناوری / زیست فناوری بیوتکنولوژی / وزارت بهداشت
تنها دستگاه ضدعفونی کننده سطوح و محیط با مجوز رسمی وزارت بهداشت و فناوری «مه خشک» در نمایشگاه دستاوردهای مقابله با کرونا
درست یک ماه پیش بود که خبرگزاری ایرنا در بحبوحه بحران انتشار ویروس کرونا در ایران، خبر امیدوارکننده‌ای را منتشر کرد. خبرگزاری ایرنا به نقل از بابک شهبازیان، عضو هیات مدیره شرکت دانش بنیان آرکا افشان گزارش داد که نخستین دستگاه ضدعفونی کننده سطوح و محیط با فناوری به روز و کاربردی مه خشک در ایران و توسط جوانان تحصیل کرده این مرز و بوم تولید شده است.
فروش شیشه‌شوی خانگی به‌جای محلول ضدعفونی کننده در تبریز
۱۳۹۹/۰۳/۲۰ / استانی-اجتماعی / محلول ضد عفونی کننده / ضدعفونی کننده تقلبی
فروش شیشه‌شوی خانگی به‌جای محلول ضدعفونی کننده در تبریز
یک واحد تولیدی در تبریز که اقدام به تولید شیشه‌شوی خانگی به‌جای محلول ضدعفونی کننده می‌کرد، به پرداخت جریمه 5.5 میلیارد ریالی محکوم شد.
۱۳۹۹/۰۳/۱۹
عـــدد خــبــــر
14 میلیارد تومان  تخلف در ساخت ژل‌های ضدعفونی پرونده تخلف 12 شرکت تولید‌کننده ژل و محلول ضدعفونی به ارزش بیش از  14‌میلیارد تومان در دست بررسی است. سیدمجتبی سجادی، مدیرکل حقوقی و تعزیرات سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان با اعلام این خبر گفت: «از ابتدای اسفند ماه ۹۸ تاکنون نظارت بر محصولات بهداشتی تشدید شده است که خوشبختانه نتیجه آن را در کنترل و ثبات بازار این محصولات شاهد هستیم. براساس بررسی‌های صورت‌گرفته و اقدامات نظارتی سازمان حمایت، ۱۲ شرکت تولیدکننده ژل و محلول ضدعفونی‌کننده به‌عنوان متخلف شناسایی و پرونده گران‌فروشی آنها تشکیل شده است.»
تشکیل پرونده گرانفروشی برای ۱۲ شرکت تولیدکننده ژل و محلول ضدعفونی
۱۳۹۹/۰۳/۱۸ / گرانفروشی / ضدعفونی / الکل / سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان / مجتبی سجادی
تشکیل پرونده گرانفروشی برای ۱۲ شرکت تولیدکننده ژل و محلول ضدعفونی
مدیر کل امور حقوقی و تعزیرات سازمان حمایت، از تخلف ۱۴۶ میلیارد ریالی ۱۲ شرکت تولید کننده محصولات بهداشتی خبر داد.
تولید محلول ضدعفونی کننده بسیار قوی با فناوری نانو توسط پژوهشگران دانشگاه تبریز
۱۳۹۹/۰۳/۱۲ / استانی-علمی و آموزشی / مواد ضدعفونی کننده / دانشگاه تبریز
تولید محلول ضدعفونی کننده بسیار قوی با فناوری نانو توسط پژوهشگران دانشگاه تبریز
پژوهشگران دانشگاه تبریز مستقر در یکی از شرکت‌های دانش بنیان استان موفق به تولید محلول ضدعفونی کننده قوی دست و سطوح با عنوان «نانوکلینیا» با استفاده از نانوذرات نقره، اکسید روی و دیگر نانوذرات شدند.
کارگاه تولید محلول ضدعفونی کننده زیر ذره‌بین «عصر صبا»
۱۳۹۹/۰۳/۰۶ / رادیو صبا / طنز / برنامه رادیویی
کارگاه تولید محلول ضدعفونی کننده زیر ذره‌بین «عصر صبا»
برنامه «عصر صبا» به شغل تولید محلول ضدعفونی کننده به صورت طنز می پردازد.
بقاع متبرکه تهران در روزهای آینده شستشو می‌شوند
۱۳۹۹/۰۳/۰۵ / ویروس کرونا / شهرداری تهران / مواد ضدعفونی / محلول ضدعفونی
بقاع متبرکه تهران در روزهای آینده شستشو می‌شوند
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از شست و شو و ضدعفونی هزار مسجد پایتخت توسط نیروهای این سازمان خبر داد.
۱۳۹۹/۰۲/۳۱
ظرفیت تأمین 7‌میلیون ماسک در سال
‎ ‎[شهروند] جمعیت هلال‌احمر توانمندی‌ها و ظرفیت‌های بسیاری در حوزه تولید تجهیزات و ‏لوازم ‏پزشکی دارد؛ این سازمان مردم‌نهاد با بهره‌گیری از ظرفیت و توانمندی‌های خود در شرکت‌های ‏وابسته خود ازجمله سهای هلال یک و دو اقدام به تولید دارو، تجهیزات پزشکی و لباس‌های بیمارستانی ‏در چند ‏سال دهه گذشته کرده است. روز گذشته نیز در همین راستا با حضور کریم همتی، رئیس ‏جمعیت هلال‌احمر خط تولید شیلد و ماسک سه‌لایه در شرکت سهای هلال جمعیت هلال‌احمر ‏راه‌‌اندازی شد. به گزارش «شهروند» با راه‌اندازی این خط تولید، جمعیت هلال‌احمر از ظرفیت و ‏قابلیت تأمین 7‌میلیون ماسک در‌سال برخوردار …
تولید سالانه ۷ میلیون ماسک و یک میلیون لیتر محلول ضدعفونی
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران
تولید سالانه ۷ میلیون ماسک و یک میلیون لیتر محلول ضدعفونی
تهران - ایرنا - رییس جمعیت هلال احمر از تولید سالانه هفت میلیون ماسک و یک میلیون لیتر محلول ضدعفونی دست در شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران وابسته به سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر خبر داد.
ویدئو/ تولید ماهانه ۱۵۰ تن محلول ضدعفونی کننده در یک واحد تولیدی
۱۳۹۹/۰۲/۳۰
ویدئو/ تولید ماهانه ۱۵۰ تن محلول ضدعفونی کننده در یک واحد تولیدی
در یکی از واحدهای تولیدی موادضدعفونی کننده در مهریز، ماهانه ۱۵۰ تن محلول ضدعفونی تولید می شود.
سپر جادویی که جلوی انتشار کرونا را می‌گیرد
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / ویروس کرونا / ستاد ملی مقابله با کرونا / داروی کرونا / مواد ضدعفونی / محلول ضدعفونی
سپر جادویی که جلوی انتشار کرونا را می‌گیرد
ایرنا به نقل از پایگاه خبری ساینس‌دیلی، نوشت: مطالعات جدید محققان دانشگاه آریزونا نشان می‌دهد ضدعفونی‌کردن مداوم سطوح در معرض ویروس، سپری دفاعی برای مقابله با انتشار ویروس جدید کروناست که باید در اماکن عمومی از جمله بیمارستان‌ها و محیط کار مورد توجه جدی قرار گیرد.
قاچاق گسترده داروهای ایرانی به خارج از کشور
۱۳۹۹/۰۲/۲۷ / سازمان غذا و دارو / وزارت صمت / ماسک N95
قاچاق گسترده داروهای ایرانی به خارج از کشور
رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به قاچاق گسترده داروهای ایرانی به خارج از کشور گفت: صادرات ماسک N۹۵، لباس‌های ایزوله، مانیتور و محلول ضدعفونی‌کننده آزاد شده است.
صادرات ماسک N95 و محلول ضدعفونی آزاد شد | بازارهای صادراتی داروهای ایرانی چگونه از دست می‌رود؟
۱۳۹۹/۰۲/۲۷
صادرات ماسک N95 و محلول ضدعفونی آزاد شد | بازارهای صادراتی داروهای ایرانی چگونه از دست می‌رود؟
رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به قاچاق گسترده داروهای ایرانی به خارج از کشور، درباره استفاده شرکت‌های داروسازی از ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات دارو توضیح داد.
۱۳۹۹/۰۲/۲۷
تونل‌های ضدعفونی در پیشگیری از کرونا بی‌فایده است
عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: تونل‌هایی که در ورودی برخی سازمان‌ها یا فروشگاه‌ها به عنوان تونل ضدعفونی افراد ایجاد شده، نقشی در پیشگیری از کرونا ندارد و بی‌فایده است.مسعود مردانی در گفت‌وگو با ایرنا درباره تونل‌های ضدعفونی که در ورودی برخی فروشگاه‌ها یا برخی سازمان‌ها برای افراد نصب شده، افزود: اینها فرعیات و کارهای بی‌فایده است که بعید می‌دانم موثر باشد و بی‌فایده هستند. معلوم نیست مایعی که در این تونل‌ها پاشیده می‌شود آب است یا محلول ضدعفونی کننده، اگر آب باشد که فایده‌ای ندارد و اگر محصول ضدعفونی حاوی الکل یا آب ژاول باشد هم تاثیر چندانی ندارد و حتی ممکن است ورود آن به دهان یا دستگاه تنفسی ضرر هم داشته باشد.وی …
۱۳۹۹/۰۲/۲۶ / شرکت دانش بنیان / تسهیلات کرونایی صندوق نوآوری / محلول ضد عفونی کننده / الکل / همه_باهم_علیه_کرونا
افزایش ظرفیت تولید محلول ضدعفونی کننده با تسهیلات کرونایی صندوق نوآوری/"الکل" چالش تولیدکنندگان
یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان با تسهیلات کرونایی صندوق نوآوری و شکوفایی توانسته است ظرفیت تولید محلول ضدعفونی دست و سطوح خود را از ۱۰ هزار بطری در روز به ۷۵ هزار بطری در روز افزایش دهد.
۱۳۹۹/۰۲/۲۳ / پوست / تلویزیون / خانواده / گرد و غبار / ویروس
نحوه ضد عفونی کردن در زمان شیوع ویروس کرونا 2019
زندگی با وجود یک بیماری همه‌گیر جهانی مانند شیوع ویروس کرونا (COVID-19) می‌تواند ترسناک باشد، اما کارهایی وجود دارد که می‌توانید برای کنترل و محافظت از خود و خانواده خود انجام دهید. به گفته مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها، ضدعفونی کردن منظم سطوحی که اغلب لمس می‌شوند، بخش مهمی در جلوگیری از انتشار ویروس کروناست به خصوص اگر شما یا شخصی در خانه‌تان بیمار است. هر روز تمام سطوح خانه یا محل کار خود را تمیز کنید تا ویروس از بین برود، سپس با استفاده از محلول ضدعفونی کننده تایید شده توسط EPA، سایر آثار باقی مانده را تمیز کنید.
۱۳۹۹/۰۲/۲۱ / دانشگاه صنعتی امیرکبیر / ویروس کرونا / شرکت دانش بنیان / کرونا و محیط زیست
محققان دانشگاه امیرکبیر محلول ضدعفونی دوستدار محیط‌زیست تولید کردند
تهران- ایرنا- یک شرکت دانش بنیان در دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق به تولید محلول ضدعفونی کننده دوستدار محیط زیست شده است که شیمیایی نیست و آسیبی به افراد وارد نمی‌کند.
۱۳۹۹/۰۲/۱۸ / پلیس / بازداشت / بیماری عفونی / مواد ضدعفونی / محلول ضدعفونی
انبار ۴ میلیاردی مواد ضدعفونی‌کننده لو رفت
معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت عمومی پایتخت از کشف ۱۱ هزار بطری مایع ضدعفونی کننده احتکار شده به ارزش ۴ میلیارد ریال در شمال پایتخت خبر داد.
۱۳۹۹/۰۲/۱۸ / ویروس کرونا / کاغذ / پارسی خبر / بیماری عفونی
آیا کرونا بر روی کاغذ باقی می‌ماند؟
مطالعات اولیه نشان می‌دهد که این ویروس می‌تواند برای چندین ساعت تا چند روز بر روی سطوح مختلف بماند. البته این موضوع می‌تواند با توجه به شرایط مختلف سطح (تفاوت در نوع، دما و یا رطوبت) متفاوت باشد. WHO توصیه می‌کند که اگر نگران آلوده بودن سطحی هستید، آن را با استفاده از یک محلول ضدعفونی تمیز کنید تا ویروس‌ها از بین بروند و سپس دستان خود را با یک دستمال الکلی تمیز یا با صابون بشویید. آیا کرونا بر روی کاغذ باقی می‌ماند؟دانشمندان و متخصصان سلامت تایید کرده‌اند که به دلیل وجود جوهر و روند چاپی که روزنامه‌ها طی می‌کنند، بر روی آن‌ها ویروس COVID-۱۹ وجود نخواهد داشت. ویروس شناس جورج لومونسوف می‌گوید، روزنامه‌ها به دلیل شیوه و فرآیند چاپ، بسیار استریل و عاری از هرگونه ویروسی هستند.به گفته WHO، احتمال آلوده …
۱۳۹۹/۰۲/۱۵ / ویروس کرونا / شرکت های دانش بنیان
تولید و عرضه رایگان 5000 بطری محلول ضدعفونی‌کننده با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی
یک شرکت دانش بنیان کشورمان با استفاده از تسهیلات 4 میلیارد تومانی صندوق نوآوری و شکوفایی خط تولید روزانه 5 هزار بطری محلول ضد عفونی کننده دست و سطوح را راه‌اندازی کرد و با عرضه رایگان این محصولات، بخشی از مسئولیت اجتماعی خود را به انجام رساند.
۱۳۹۹/۰۲/۰۹
پیشگیری از ویروس کرونا برای محیط‌های تولیدی و کار
سالن تولید      شست‌وشو یا ضدعفونی دست‌ها با محلول ضدعفونی‌کننده الکلی در هنگام ورود       استفاده از ماسک‌های تنفسی و دستکش به‌دلیل وجود افراد ناقل بدون نشانه       شست‌وشو یا ضدعفونی کف سالن، مخازن و دستگاه‌های بسته‌بندی با برنامه‌ریزی مدون       شست‌وشو یا ضدعفونی مکرر ترازو، سرتاس، کاتر، پالت‌ها، جک پالت و...       جلوگیری از تردد افراد دیگر بخش‌ها به داخل سالن تولید
۱۳۹۹/۰۲/۰۲ / استانی-علمی و آموزشی / جهاد دانشگاهی / همه_باهم_علیه_کرونا
اینفوگرافیک / اقدامات جهاددانشگاهی گلستان در مقابله با شیوع کرونا
در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا، جهاد دانشگاهی استان گلستان اقدام به تهیه و پخش محلول ضدعفونی کننده، تولید گان با استفاده از ظرفیت طرح توسعه مشاغل خانگی، هماهنگی و تحویل آب ژاول رایگان از نیروگاه نکا، استفاده از ظرفیت ایسنا به منظور آگاه‌بخشی مردم به مسائل بهداشتی، معرفی داوطلبان آموزش دیده حوزه سلامت در این نهاد به دانشگاه علوم پزشکی و استفاده از ظرفیت ایسپا در بررسی وضعیت اقدامات انجام شده در حوزه مقابله کرونا در روستاهای استان کرد.
۱۳۹۹/۰۲/۰۲
فعالیت‌های پویش مردمی "مهر مهدوی" در مبارزه با کرونا
این پویش در قالب تولید هزاران محلول ضدعفونی دست و سطوح ، تولید ماسک و لباس های محافظ پزشکی ، توزیع اقلام بهداشتی در مناطق محروم و ضدعفونی معابر پر تردد شهر ها و شهرستان ها در حال انجام است.
۱۳۹۹/۰۲/۰۲ / استانی-اقتصادی / همه_باهم_علیه_کرونا / سال جهش تولید / تعامل صنعت و دانشگاه
شرایط کرونایی اولویت‌های صنعت و دانشگاه را یکی کرد
مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان گفت: در زمان شیوع کرونا صنعت و دانشگاه با هم همسو شدند چراکه نیاز دانشگاه و صنعت تولید محلول ضدعفونی‌کننده، ماسک و حتی داروهای درمان کرونا بود و در این شرایط نیاز و اولویت‌های آنان یکی شد.
۱۳۹۹/۰۲/۰۱ / سرکه / پارسی خبر / ضدعفونی کننده
سرکه می‌تواند ضدعفونی‌کننده خوبی برای ویروس‌کرونا باشد؟
ضد عفونی سطوح یکی از توصیه‌های سازمان جهانی بهداشت برای مقابله با ویروس کرونا است. محلول ضدعفونی کننده باید ویژگی‌های خاصی داشته باشد تا در مقابل این ویروس موثر باشد. یکی از سؤالات مطرح این است که آیا انواع سرکه، خاصیت ضدعفونی‌کنندگی دارند؟
۱۳۹۹/۰۱/۳۱ / شهرستان اندیمشک / نیروی انتظامی خوزستان / امنیت اجتماعی / ستاد مقابله با کرونا
۲ هزار لیتر الکل طبی و محلول ضدعفونی غیرمجاز در اندیمشک کشف شد
اندیمشک- فرمانده انتظامی اندیمشک از کشف نزدیک به دو هزار لیتر الکل طبی و محلول ضدعفونی غیرمجاز در این شهرستان خبر داد.
۱۳۹۹/۰۱/۳۱ / شرکت های دانش بنیان / ویروس کرونا
عرضه رایگان محلول ضدعفونی توسط شرکت دانش بنیان ایرانی
یک شرکت دانش بنیان با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی موفق به تولید 50 هزار لیتر محلول ضدعفونی سطوح به منظور مقابله با ویروس کرونا شد و 70 درصد تولیدات خود را در راستای کمک به اقشار ضعیف جامعه به صورت رایگان عرضه کرد.
۱۳۹۹/۰۱/۳۱
تداوم و گسترش اقدامات ضدکرونایی سایپا همزمان با افزایش تولید
گروه خودروسازی سایپا همزمان با آغاز دومین هفته فعالیت تولیدی خود در سال جدید، ضمن تداوم تدابیر پیشین، اقدامات خود جهت صیانت از سلامت کارکنان و مقابله با شیوع کرونا را گسترش داد.به گزارش سایپانیوز، این گروه خودروسازی از ابتدای اسفندماه سال گذشته اقدامات مختلف درون سازمانی و برون سازمانی را بر اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا انجام داده تا ضمن حفظ سلامت کارکنان خود، تولید محصولات در سال جدید را آغاز کند.این اقدمات ضمن تداوم تدابیر قبلی در آغاز سال جهش تولید اجرا خواهند شد تا علاوه بر تضمین سلامت پرسنل، تولید محصولات سایپا با هدف حفظ جریان صنعتی کشور و پاسخ به تعهدات در حوزه تحویل خودرو به مشتریان، ادامه پیدا کند.بر این اساس، ضدعفونی مداوم مبادی ورودی، سرویس‌های حمل و نقل، سطوح و سالن‌های تولید …
۱۳۹۹/۰۱/۳۱
اجرای دقیق طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در بانک ملی ایران
بانک ملی ایران به منظور قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا و همچنین حفظ سلامت مشتریان و کارکنان خود، اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی را به‌صورت دقیق و مستمر در دستور کار دارد. ضدعفونی مستمر شعب، تب‌سنجی کارکنان در بدو ورود، توزیع ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده بین کارکنان، فاصله‌گذاری در حین ارائه خدمات به مشتریان و... از جمله این اقدامات به‌شمار می‌رود. تا پایان سال 1398، بیش از ۱۴۰ هزار لیتر محلول ضدعفونی دست، یکصد هزار لیتر محلول ضدعفونی سطح و سطوح (رقیق‌شونده)، بیش از ۴۴۰ هزار انواع ماسک و ۶۰۰ هزار انواع دستکش بین واحدهای بانک توزیع شده است.ضمن اینکه توزیع اقلام و ملزومات بهداشتی برای شعب و واحدهای بانک در سال‌جاری و تا پایان دوره بحران نیز ادامه دارد.
۱۳۹۹/۰۱/۳۰ / زورخانه محمودآباد / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / منطقه مازندران
ویدئو / تولید ماسک در زورخانه
از زمان شیوع ویروس کرونا در ایران، بسیاری از گروه‌های مردمی برای تولید و توزیع اقلام بهداشتی دست به کار شده‌اند. در همین راستا، یک گروه جهادی متشکل از دانشجویان محمودآبادی اقدام به تولید و توزیع بیش از پنج هزار بسته بهداشتی در مازندران کرده‌اند. این بسته‌ها شامل ماسک و محلول ضدعفونی‌کننده است که در زورخانه محمودآباد تولید می‌شود.
۱۳۹۹/۰۱/۲۸ / مواد ضدعفونی / محلول ضدعفونی / وزارت بهداشت
جدول نام ژل و محلول‌های ضدعفونی غیرمجاز
تسنیم نوشت: اداره کل فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو لیست ژل و محلول‌های ضدعفونی غیرمجاز را اعلام کرد.
۱۳۹۹/۰۱/۲۸ / پایگاه ششم شکاری شهید یاسینی بوشهر / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / منطقه بوشهر
ویدئو / تدابیر پایگاه ارتش در بوشهر برای مقابله با کرونا
پایگاه شکاری شهید یاسینی بوشهر از زمان شیوع کرونا با تشکیل قرارگاه‌های زیستی، اقداماتی را برای مبارزه با این ویروس آغاز کرد. راه‌اندازی کارگاه‌های تولید محلول ضدعفونی و الکل و تولید روزانه هزار عدد ماسک، از جمله اقدامات این پایگاه است. نیروهای این پایگاه ارتش از آغاز این اقدامات، روزانه با استفاده از پنج هزار لیتر ماده ضدعفونی‌کننده و خودروهای مخصوص، به گندزدایی معابر شهری پرداخته‌اند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •