چهارشنبه, ۵ آذر, ۱۳۹۹ / 25 November, 2020
محمدحسن مرادی
ارایه تسهیلات مسکن یکم به پروانه‌های ساختمانی از ۷۹ به بعد
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / محمدحسن مرادی / بانک مسکن / تسهیلات مسکن / وزارت راه و شهرسازی
ارایه تسهیلات مسکن یکم به پروانه‌های ساختمانی از ۷۹ به بعد
مرادی، مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن با اعلام جزئیات افزایش سقف سنی واحدهای مسکونی مشمول دریافت تسهیلات صندوق پس‌انداز مسکن یکم، گفت: ملاک بانک برای تشیص قدمت ساختمان تاریخ صدور پروانه ساختمانی یا جواز ساخت است.
افزایش سقف سن بنا از ۱۵ به ۲۰ سال برای وام مسکن به شعب ابلاغ شد
۱۳۹۹/۰۵/۲۵ / بانک مرکزی / بانک مسکن / صندوق پس انداز مسکن یکم / محمدحسن مرادی
افزایش سقف سن بنا از ۱۵ به ۲۰ سال برای وام مسکن به شعب ابلاغ شد
مدیر طرح و برنامه بانک عامل بخش مسکن از ابلاغ بخشنامه افزایش سن واحد مسکونی مشمول دریافت تسهیلات خرید مسکن از محل صندوق چس انداز مسکن یکم به کلیه شعب این بانک خبر داد.
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
عقب‌نشینی بورسی‌ها از وام مسکن
بازار مسکن از دو ناحیه تقاضای خرید از سوی سهامداران و خریدوفروش اوراق، تحت‌تأثیر قرار گرفته است؛ با این حال اعمال محدودیت برای معاملات اوراق وام مسکن به کاهش قیمت «تسه» منجر شد. به گزارش ایسنا، بازار مسکن طی هفت‌ماه گذشته تحت‌تأثیر رشد شاخص بورس و انتقال نقدینگی از این بخش به بخش مسکن با رشد معاملات و به‌تبع آن قیمت مواجه شده، به‌طوری که در تیرماه ۱۳۹۹ میانگین قیمت مسکن در شهر تهران به ۲۰‌میلیون و ۹۱۰‌هزار تومان در هر مترمربع رسید. معاملات نیز ۱۴‌هزار و ۴۷ فقره شد که از رشد ۳۰‌درصد و ۱۹۳‌درصد به ترتیب نسبت به خرداد امسال و تیرماه پارسال حکایت داشت. از طرف دیگر، برخی سهامداران غیرحرفه‌ای با خریدوفروش اوراق تسهیلات مسکن شرایط …
تسه هم از سفته‌بازی در امان نماند/ سفته‌بازان چگونه قیمت اوراق تسهیلات مسکن را بالا بردند؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / محمدحسن مرادی / اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن / اوراق مسکن / بازار مسکن
تسه هم از سفته‌بازی در امان نماند/ سفته‌بازان چگونه قیمت اوراق تسهیلات مسکن را بالا بردند؟
در حالی که قرار بود اوراق تسهیلات مسکن به ابزاری برای خانه دار شدن مردم تبدیل شود، به سدی در برابر اخذ تسهیلات خرید مسکن مبدل شده است.
۱۳۹۹/۰۴/۲۳
سه پیشنهاد بانک مسکن برای وام مستاجران
مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن گفت: سه حالت وام قرض‌الحسنه، وام اجاره با شرط تسویه سود و وام اجاره با شرط تسویه سود و اصل پول را پیشنهاد داده‌ایم.به گزارش ایلنا‫، به دنبال افزایش قیمت مسکن، اجاره‌بها به ویژه در پایتخت رشد جهشی پیدا کردند اما از آنجایی که درآمدها تغییری نکرده بود و به دلیل شرایط کرونا برخی از کسب و کارها هم حتی با افت درآمد مواجه شدند از این رو دولت پیشنهاد وام مستاجران را مطرح کرد. طبق اعلام وزارت راه و‌ شهرسازی، در تهران مستاجران خانه‌های حداکثر ۷۵ متر مشمول وام ودیعه می‌شوند.محمدحسن مرادی، مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن درباره ارائه وام ودیعه به مستاجران گفت: در‫این‫باره بانک مسکن پیشنهاداتی به بانک مرکزی ارائه داده است که هنوز مورد موافقت نگرفته است. نوع عقد این قراردادها …
۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / بازار مسکن / بانک مسکن / محمدحسن مرادی / صندوق پس انداز مسکن یکم / اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن / وام مسکن / تسهیلات بانکی
امکان دریافت وام مسکن با اوراق همزمان با اقساط مسکن یکم فراهم شد
مدیر طرح و برنامه بانک عامل بخش مسکن اعلام کرد: کسی که از محل صندوق پس انداز مسکن یکم تسهیلات مسکن دریافت کرده، می‌تواند در هنگام پرداخت اقساط، از وام اوراق برای خرید یک مسکن دیگر اقدام کند.
۱۳۹۸/۱۰/۱۸
پاسخ سه پرسش متقاضیان تسهیلات مسکن یکم
مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن به سه پرسش رایج متقاضیان خرید مسکن با استفاده از تسهیلات صندوق پس‏انداز مسکن یکم پاسخ داد.محمدحسن مرادی، مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن در گفت‏وگو با خبرنگار پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، اعلام کرد: دریافت تسهیلات از محل حساب صندوق پس‏انداز مسکن یکم ضوابط خاص خود را دارد و متقاضیان باید با در نظر گرفتن این ضوابط نسبت به ثبت‏نام برای دریافت این تسهیلات اقدام کنند. این در حالی است که دریافت تسهیلات خرید مسکن با استفاده از اوراق گواهی حق تقدم تسهیلات هیچ محدودیتی ندارد.وی خاطرنشان کرد: از آنجا که در زمان سپرده‏گذاری و افتتاح حساب برای متقاضیان دریافت تسهیلات از محل صندوق پس‏انداز مسکن یکم از بابت واجد شرایط بودن یا نبودن فرد متقاضی برای دریافت این تسهیلات استعلام …
۱۳۹۸/۰۷/۱۷ / محمدحسن مرادی / بانک مسکن / وام مسکن / اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن
جزئیات جدید از بهبود شرایط وام مسکن/به هر قدیمی‌سازی وام نمی‌دهیم
مدیر طرح و برنامه بانک مسکن جدیدترین جزئیات از افزایش حداکثر عمر بنای مشمول وام مسکن از محل اوراق از ۲۰ به ۲۵ سال ساخت را اعلام کرد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۵ / اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن / محمدحسن مرادی / بانک مسکن / وام مسکن
حداکثر عمر واحدمسکونی مشمول دریافت سقف وام مسکن ۵ سال افزایش یافت
مدیر طرح و برنامه بانک عامل بخش مسکن گفت: خانه‌های با قدمت ۲۵ سال ساخت می‌توانند سقف تسهیلات مسکن از محل اوراق را دریافت کنند.
۱۳۹۸/۰۶/۲۹ / وام مسکن / محمدحسن مرادی / بانک مسکن
سقف وام مسکن جوانان افزایش یافت/ تهران؛ ۱۵۰ میلیون تومان
مدیر امور طرح و برنامه بانک عامل بخش مسکن از افزایش سقف تسهیلات پرداختی از محل حساب‌های پس‌انداز مسکن جوانان افتتاحی سال ۱۳۹۸ خبر داد.
۱۳۹۸/۰۶/۲۳ / محمدحسن مرادی / بانک مسکن / اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن / بازار مسکن / قیمت مسکن
بخش قابل توجهی از اوراق تسهیلات به وام خرید مسکن تبدیل نمی‌شود
مدیر طرح و برنامه بانک عامل بخش مسکن گفت: به علت افزایش حجم عرضه اوراق تسهیلات مسکن به دلیل شرایط رکودی حاکم بر این بازار،  بخش قابل توجهی از این اوراق به تسهیلات خرید مسکن تبدیل نمی‌شود.
۱۳۹۸/۰۵/۲۷
تهیه نقشه تامین مالی طرح اقدام ملی
مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن از تهیه نقشه عملیاتی برای تامین مالی طرح اقدام ملی در بانک مسکن خبر داد. محمدحسن مرادی، مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن در گفت‌وگو با پایگاه خبری بانک مسکن (هیبنا)، درخصوص آخرین اقدامات انجام شده در بانک مسکن به منظور پیشبرد طرح اقدام ملی گفت: از آنجا که به‌طور طبیعی بانک مسکن به‌عنوان تنها بانک عامل در این حوزه به تنهایی و صرفا با اتکا به منابع داخلی خود قادر به تامین مالی همه پروژه‌های تعریف‌شده در قالب طرح اقدام ملی نیست، بنا شده است نقشه تامین مالی این طرح به‌صورت یک پلان عملیاتی تهیه شود و بانک مسکن پیشنهادهای خود در این زمینه را به وزارت راه و شهرسازی ارائه کند.
۱۳۹۸/۰۵/۲۶ / محمدحسن مرادی / بانک مسکن / برنامه اقدام ملی تولید و عرضه مسکن
اعتبار ساخت۴۰۰هزار واحد مسکونی را به تنهایی نمی‌توانیم تامین کنیم
مدیر طرح و برنامه بانک عامل بخش مسکن گفت: این بانک نمی تواند به تنهایی و با اتکا به منابع داخلی، همه اعتبار لازم برای اجرای برنامه اقدام ملی تولید و عرضه مسکن را تأمین کند.
۱۳۹۸/۰۴/۰۷
وام، ابزار کاهش فشار مستاجران!
کیمیا نجفیاجاره‌نشینی و افزایش مبلغ اجاره‌بها معضلی است که از گذشته گریبان مستاجران را گرفته اما این روزها حال و هوای مستاجران بسیار متفاوت‌تر از قبل شده است. مستاجران اجاره کردن مسکن را کابوسی می‌دانند که خواب را از چشمان‌شان ربوده و آرامش را از آنها سلب کرده است. اجاره‌ مسکن چه در شهرهای بزرگ و چه در شهرهای کوچک به دغدغه شهروندان تبدیل شده است. افرادی که در نتیجه رشد قیمت‌ها قید صاحب‌خانه شدن را زده و به ناچار به سمت اجاره‌نشینی رفته بودند، اما اکنون برای اجاره هم باید مشکلات بسیاری را پشت سر بگذارند. نابسامانی بازار اجاره نه تنها مستاجران را با چالش روبه‌رو کرده بلکه مالکان را هم با عدم تقاضا مواجه کرده است. در این میان مسئولان و صاحب‌نظران به دنبال راهکارهایی برای حل مشکلات موجود بودند. …
۱۳۹۸/۰۴/۰۴ / محمدحسن مرادی / وثیقه / بانک مسکن / وام مسکن
امکان فَک رهن ملک در تسهیلات مسکن/دو روش خروج سند از رهن بانک
مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن با اعلام امکان تعویض وثیقه تسهیلات مسکن برای تسهیلات گیرنده ها شرایط تعویض وثیقه را اعلام کرد.
۱۳۹۸/۰۳/۲۸
تشکیل صندوق حمایت از مستاجران پول رهن مسکن وام داده می‌شود
مدیر طرح و برنامه بانک عامل بخش مسکن از برنامه‏ریزی این بانک برای تشکیل صندوق حمایت از مستاجران با هدف ساماندهی بازار اجاره‏بها خبر داد.به گزارش مهر به نقل از بانک عامل بخش مسکن، محمدحسن مرادی با بیان اینکه هنوز طرح حمایت از بازار اجاره و راه‏اندازی سازوکار پرداخت تسهیلات به مستاجران در این بانک و دولت نهایی نشده، تاکید کرد: این طرح هنوز در مرحله مطالعه قرار دارد و کارشناسان و مسئولان بانک مذکور در حال ارزیابی مدل‌های مختلفی هستند که به واسطه آنها بتوان بهترین روش را برای این کار انتخاب و عملیاتی کرد. راه‌اندازی صندوق حمایت از مستاجران برای پرداخت تسهیلات اجاره مسکن به آنها با تکیه بر منابع مردمی و پس‌اندازهای متقاضیان یکی از روش‌های مورد بررسی برای اجرای این کار است، حال آنکه روش‌ها و مسیرهای …
۱۳۹۸/۰۲/۲۹
‌نسخه‌پیچی غلط برای مسکن
کارشناسان معتقدند پرداخت تسهیلات مسکن به تناسب درآمد خانوارها و قدرت بازپرداخت آنها، جز تشدید شکاف طبقاتی میان اقشار مختلف جامعه نتیجه‌ای در بر نخواهد داشت.مطابق آخرین گزارش وزارت راه و شهرسازی از معاملات مسکن در شهر تهران، میانگین قیمت مسکن در فروردین‏ماه امسال با رشد ۱۰۴ درصدی نسبت به زمان مشابه سال قبل به ۱۱.۴ میلیون تومان برای یک مترمربع واحد مسکونی رسیده است. در این شرایط اولین راه‏حلی که به ذهن مسئولان و سیاست‌گذاران می‌رسد تغییر در شرایط وام خرید مسکن و افزایش سقف آن برای تحریک تقاضا در بازار مسکن است.به گزارش مهر، در همین راستا ابوالقاسم رحیمی‏انارکی، مدیرعامل بانک عامل بخش مسکن، ۱۲ اردیبهشت‌ماه در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری با بیان اینکه پیش از این از سقف‌های تسهیلات ثابت استفاده می‌کردیم، …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •