شنبه, ۵ مهر, ۱۳۹۹ / 26 September, 2020
محمود محمودزاده
تلاش برای ارزان سازی مسکن با استفاده از روش‌های رانتی؟! / وزارت صمت: مخالفیم
۶ ساعت قبل / میلگرد / بورس کالا / محمود محمودزاده / مهدی صادقی نیارکی / مصالح ساختمانی / طرح ملی مسکن
تلاش برای ارزان سازی مسکن با استفاده از روش‌های رانتی؟! / وزارت صمت: مخالفیم
در حالی که وزارت صنعت با عرضه فولاد و قیر خارج از ساز و کار بورس کالا مخالف است، وزیر راه و شهرسازی می گوید توانسته دستور رئیس جمهور برای انجام این کار را کسب کند.
طرح اقدام ملی مسکن؛ طرحی با ابهامات متعدد و مردمی ناامید از اجرا
۳۹ ساعت قبل / طرح اقدام ملی مسکن / طرح ملی مسکن / محمود محمودزاده / مسکن مهر
طرح اقدام ملی مسکن؛ طرحی با ابهامات متعدد و مردمی ناامید از اجرا
تامین مالی طرح اقدام ملی مسکن در حالی با ابهام و اما و اگر مواجه شده که وزارت راه و شهرسازی از حذف متقاضیانی که در موعد مقرر آورده نقدی را تامین نکنند، خبر داده است.
مهلت پرداخت وام ودیعه مسکن تمدید شد
۴ روز قبل / اقدام ملی مسکن / محمود محمودزاده / مسکن ملی / ودیعه مسکن
مهلت پرداخت وام ودیعه مسکن تمدید شد
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: طبق مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن تا پایان دی ماه تمدید شده است. نوشته مهلت پرداخت وام ودیعه مسکن تمدید شد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
هشدار جدی به متقاضیان مسکن ملی
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / بازار مسکن / محمود محمودزاده / مسکن ملی
هشدار جدی به متقاضیان مسکن ملی
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این که ۴۷۰ هزار نفر از متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن واجد شرایط شناخته شدند گفت: این افراد تا پایان شهریور ماه فرصت دارند مدارک خود را در سامانه اقدام ملی به آدرس Tem.mrud.ir بارگذاری و واریز وجه داشته باشند که در غیر این صورت حذف و افراد دیگر جایگزین آنها خواهند شد.
بازار اجاره مسکن را سامان دادیم
۱۳۹۹/۰۶/۲۸ / اجاره مسکن / بازار مسکن / قیمت مسکن / محمود محمودزاده / وزارت راه و شهرسازی
بازار اجاره مسکن را سامان دادیم
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: اقدامات وزارت راه و شهرسازی در حوزه بازار اجاره مسکن در تابستان امسال قابل قبول بوده و توانست بازار را سامان دهد و کنترل کند، به همین منوال در حوزه خرید و فروش مسکن هم ما پیشنهاداتی را ارائه دادیم؛ اگر آنها هم مصوب شود، تا حدود زیادی می‌توانیم بازار خرید و فروش مسکن را هم کنترل کنیم. نوشته بازار اجاره مسکن را سامان دادیم اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۷
معرفی خانه‌های خالی تا پایان شهریور
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تا پایان شهریور ماه اطلاعات مربوط به خانه‌های خالی را به سازمان امور مالیاتی ارائه می‌دهیم، گفت: تاکنون 4/ 13 میلیون واحد شناسنامه‌دار و 5/ 1میلیون پیامک به مالکان بیش از یک خانه ارسال شده است. محمود محمودزاده در گفت‌وگو با «ایسنا» اظهار کرد: از حدود ۲۸ میلیون واحد مسکونی در کل کشور تا امروز ۱۳ میلیون و ۴۰۰ هزار واحد شناسایی و در واقع شناسنامه‌دار شدند که ۴۸ درصد کل واحدهای مسکونی کشور را شامل می‌شود. وی افزود: در این بین مشخص شده که 5/ 1 میلیون نفر مالک بیش از یک واحد مسکونی هستند که برای آنها پیامک ارسال کردیم تا وضعیت سکونت خانه‌های خود را مشخص کنند. معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تا پایان شهریورماه اطلاعات مربوط به خانه‌های خالی شناسایی‌شده را …
۱۳۹۹/۰۶/۲۷
احتمال تمدید زمان بارگذاری مدارک وام اجاره
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ۳۵۵ هزار نفر واجد شرایط دریافت وام ودیعه مسکن هستند، گفت: درصورتی که تعداد قابل توجهی از افراد موفق به بارگذاری و تکمیل مدارک خود در سامانه اقدام ملی نشده باشند این مهلت را تمدید می کنیم.به گزارش ایسنا، محمود محمودزاده معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: حدود ۳۵۵ هزار نفر از کسانی که برای دریافت وام کمک ودیعه مسکن ثبت‌نام کرده بودند واجد شرایط شناخته و برای تکمیل مدارک در سامانه اقدام ملی به آدرس Tem.mrud.ir دعوت شدند. از این تعداد تاکنون ۱۲۰ هزار نفر مدارک را تکمیل و به کارتابل بانک معرفی شده‌اند.وی با اشاره به تعداد پرونده‌های دریافت وام اجاره در بانک‌ها افزود: تا امروز بیش از ۱۵ هزار پرونده دریافت وام اجاره در بانک‌ها تشکیل و ۸۵۰۰ فقره تسهیلات پرداخت …
تولید یک میلیون واحد مسکونی برای تامین مسکن اقشار آسیب پذیر
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / وزیر راه و شهرسازی / مجید فراهانی
تولید یک میلیون واحد مسکونی برای تامین مسکن اقشار آسیب پذیر
اقتصادنیوز :‌محمود محمودزاده در واکنش به تذکر عضو شورای شهر تهران از تولید یک میلیون واحد مسکونی برای تامین مسکن اقشار آسیب پذیر خبر داد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / بازار مسکن / محمود محمودزاده
۲.۵ میلیون خانوار مشمول خانه‌های مازاد
معاون وزیر راه و شهرسازی از ارسال پیامک به ۱.۵میلیون نفر دارای مسکن مازاد خبر داد و گفت: حدود ۲.۵ میلیون خانوار مشمول خانه‌های مازاد هستند.
ضمانت وام ودیعه مسکن باز هم تغییر کرد/ وام ۵۰ میلیونی با ۲ ضامن!
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / وام ودیعه مسکن / محمود محمودزاده / بانک مرکزی
ضمانت وام ودیعه مسکن باز هم تغییر کرد/ وام ۵۰ میلیونی با ۲ ضامن!
در حالی که وزیر راه و بانک مرکزی از عدم نیاز به ضامن برای وام های ودیعه ۱۵ و ۳۰ میلیونی و ۱ ضامن برای وام ۵۰ میلیونی خبر داده اند، معاون وزیر راه می گوید وام ۵۰ میلیونی ۲ ضامن می خواهد.
هشدار حذف ۳۵۰ هزار متقاضی وام ودیعه مسکن/ جایگزینی ذخیره دوم و سوم
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / مسکن / معاون وزیر راه و شهرسازی / محمود محمودزاده / وام ودیعه مسکن
هشدار حذف ۳۵۰ هزار متقاضی وام ودیعه مسکن/ جایگزینی ذخیره دوم و سوم
اقتصادنیوز : معاون وزیر راه و شهرسازی با هشدار نسبت به حذف ۳۵۰ هزار متقاضی دریافت وام ودیعه مسکن، گفت: تاکنون ۴۸۰۰ نفر وام ودیعه را دریافت کرده‌اند.
۱۳۹۹/۰۶/۱۹
ساخت۵۴ هزار واحد مسکن ملی شروع شده است
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: تاکنون ۷۷ هزار واحد زمین به شکل گروهی به واجدان شرایط مسکن ملی واگذار و ساخت٣٠٠ پروژه معادل 54 هزار واحد آغاز شده است.به گزارش ایرنا از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمود محمودزاده در نشست ویدئوکنفرانسی که در خصوص میزان پیشرفت پروژه‌های مسکن ملی با مدیران کل راه وشهرسازی برگزار شد، گفت: از زمان آغاز طرح اقدام ملی مسکن تاکنون ۷۷ هزار واحد زمین به شکل گروهی به واجدان شرایط واگذار شده است که حدود ۴۷ هزار واحد توسط سازمان ملی زمین و مسکن در استان‌‌ها و ۳۱ هزار واحد در شهرهای جدید است.وی همچنین گفت: مقرر شده است تا از این ۷۷ هزار واحد، واحدهایی که قابلیت افتتاح دارند توسط استان‌ها و شهرهای جدید به ستاد معرفی شوند.معاون مسکن و ساختمان ادامه داد: در …
قیمت واحدهای طرح ملی مسکن مشخص شد/ شناسایی ۴۷۰ هزار نفر واجد شرایط
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / مسکن / طرح ملی مسکن / محمود محمودزاده
قیمت واحدهای طرح ملی مسکن مشخص شد/ شناسایی ۴۷۰ هزار نفر واجد شرایط
اقتصادنیوز : معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام این‌که ۴۷۰ هزار نفر واجد شرایط دریافت طرح ملی مسکن شناسایی شده است، گفت: قیمت واحدهای این طرح مشخص شد.
اقدامات وزارت راه برای صاحب‌خانه شدن دهک‌های کم درآمد
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / وزارت راه و شهرسازی / محمود محمودزاده / پروژه های مسکن ملی
اقدامات وزارت راه برای صاحب‌خانه شدن دهک‌های کم درآمد
ایلنا: معاون مسکن و ساختمان ضمن تسریع در ساخت مسکن ملی، از واگذاری و یا در شرف واگذاری اراضی ۱۱۵ هزار واحد مسکن ملی به شکل گروهی به واجدان شرایط خبر داد و گفت: علاوه…
پیش‌بینی بازار مسکن پس از ریزش بورس
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / بازار مسکن / قیمت مسکن / مالیات بر عایدی سرمایه / محمود محمودزاده / معاون وزیر راه و شهرسازی
پیش‌بینی بازار مسکن پس از ریزش بورس
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: با توجه به اتفاقات بازار سرمایه، پیش بینی می‌شود که تکانه‌هایی به بازار مسکن وارد شود، از این رو سیاستی که وزارت راه و شهرسازی در حال اجرا دارد و استراتژی اصلی دولت، جداسازی بازار مصرف از بازار سرمایه گذاری در مسکن است. نوشته پیش‌بینی بازار مسکن پس از ریزش بورس اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
چرا آمار بازار مسکن تهران منتشر نشد؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / بازار مسکن / بانک مرکزی / قیمت مسکن / محمود محمودزاده / وزارت راه و شهرسازی
چرا آمار بازار مسکن تهران منتشر نشد؟
معاون وزیر راه و شهرسازی بیان اینکه آماری که منتشر می‌شود واقعی نیست، گفت: گزارش‌های قیمت مسکن مجددا از پایان شهریورماه منتشر می‌شود و آماری که از قیمت مسکن چه توسط وزارت راه و شهرسازی و چه بانک مرکزی اعلام می‌شود، قیمت متوسط تهران است اما باید قیمت متوسط کشوری هم اعلام شود. نوشته چرا آمار بازار مسکن تهران منتشر نشد؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
متقاضیان وام ودیعه مسکن اطلاعات خود را تکمیل کنند
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / ثبت نام وام اجاره / طرح اقدام مسکن ملی / محمود محمودزاده / معاون وزیر راه و شهرسازی / وام ودیعه مسکن
متقاضیان وام ودیعه مسکن اطلاعات خود را تکمیل کنند
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ۳۳۰ هزار نفر واجد شرایط وام ودیعه مسکن شناخته شدند، گفت: هنوز بسیاری از مستاجران ثبت نام خود را در سامانه طرح اقدام ملی تکمیل نکرده‌اند و متقاضیان دریافت وام ودیعه باید هرچه زودتر مدارک مورد نیاز را در سامانه tem.mrud.ir تکمیل کنند تا امکان پالایش و معرفی آنها فراهم شود. نوشته متقاضیان وام ودیعه مسکن اطلاعات خود را تکمیل کنند اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۵
پرداخت وام اجاره کمی سرعت گرفت
بر اساس آخرین آمار، پرداخت وام ودیعه مسکن ۱۳۰۰ پرونده در بانک‌ها تشکیل و ۳۰۰ فقره تسهیلات نیز پرداخت شده است. وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده که تا پایان شهریور تمامی ۳۳۰ هزار نفر واجد شرایط تسهیلات اجاره به بانک‌ها معرفی می‌شوند.به گزارش ایسنا، روند پرداخت تسهیلات کمک ودیعه مسکن که به دلیل ناآشنایی کارکنان بانک‌ها با سامانه اقدام ملی مقداری کند پیش می‌رفت و تا چند روز قبل فقط شش فقره تسهیلات پرداخت شده بود مقداری سرعت گرفته و هم اکنون این تعداد به ۳۰۰ فقره وام رسیده است. طبق اعلام محمود محمودزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی از حدود ۴۱۰ هزار نفری که مدارک خود را برای دریافت وام اجاره بارگذاری کردند ۳۳۰ هزار نفر واجد شرایط شناخته شدند که از میان واجدان شرایط ۵۴ هزار نفر به بانک‌ها معرفی شدند. از …
۱۳۹۹/۰۶/۱۰
همه معطل تصویب ضرایب مالیاتی خانه‌های خالی در مجلس
[شهروند] معاون وزیر راه‌وشهرسازی با بیان اینکه ۱.۵‌میلیون مالک خانه خالی پیامک مالیاتی دریافت کردند، گفت: «مالیات خانه‌های خالی که مالک آنها زیر ۱۸ساله‌ها هستند را باید قیّم و سرپرست آنها بپردازند.» محمود محمودزاده، معاون امور مسکن و ساختمان وزارت راه‌وشهرسازی با اشاره به ارسال پیامک مالیاتی به مالک خانه‌های خالی، اظهار داشت: «در مرحله اول اطلاعات واحد مسکونی خالی از سکنه به مالک پیامک می‌شود و این مهلت به مالک داده شده که نسبت به این اطلاعات درصورت نادرست‌بودن، در قالب پیامک برگشت اعتراض خود را ارسال کند.» او ادامه داد: «با آغاز به کار سامانه، روزانه متوسط بین 100 تا 150‌هزار پیامک به مالکان خانه‌های خالی ارسال …
۱۳۹۹/۰۶/۱۱
۱.۵ میلیون مالک خانه خالی پیامک مالیاتی دریافت کردند
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ۱.۵ میلیون مالک خانه خالی پیامک مالیاتی دریافت کردند، گفت: مالیات خانه های خالی که مالک آنها زیر ۱۸ ساله‌ها هستند را باید قیم و سرپرست آنها بپردازند.به گزارش ایلنا، محمود محمودزاده معاون امور مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسارزی با اشاره به ارسال پیامک مالیاتی به مالک خانه‌های خالی ، اظهار کرد: در مرحله اول اطلاعات واحد مسکونی خالی از سکنه به مالک پیامک می‌شود و این مهلت به مالک داده شده که نسبت به این اطلاعات در صورت نادرست بودن، در قالب پیامک برگشت اعتراض خود را ارسال کند.وی ادامه داد: با آغاز به کار سامانه، روزانه متوسط بین 100 تا 150 هزار پیامک به مالکان خانه‌های خالی ارسال شده است و تا الان به تعداد 1.5 میلیون پیامک به مالک خانه‌های خالی رسیده‫ایم.معاون …
۱۳۹۹/۰۶/۰۸ / بنیاد مسکن و شهرسازی / شورای صدور پروانه ساخت
تصمیمات جدید برای صدور پروانه های ساختمانی
به گزارش ایسنا، محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان در نخستین جلسه از دوره هفتم شورای تدوین مقررات ملی ساختمان که با حضور محمد شکرچی‌زاده رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، معاون شهرسازی و معماری و مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان و تعدادی از صاحبنظران این عرصه در ساختمان دادمان وزارت راه و شهرسازی برگزار شد، گفت: به لحاظ تغییراتی که در حوزه اقتصادی کشور ایجاد شده و به تبع آن تاثیراتی که در تمامی حوزه ها از جمله خدمات و صنعت ساختمان و مسکن گذاشته،  ناگزیر هستیم تا به موضوع انرژی و اقتصاد، توجه دقیق تری داشته باشیم و بر اساس اقتصاد بدون نفت، برنامه ریزی کنیم.
۱۳۹۹/۰۶/۰۵
پرداخت 20‌هزار‌میلیارد تومانی وام ودیعه مسکن
[شهروند] وام ودیعه مسکن مستأجران از تصمیم‌های تازه برای کمک به قشر عظیم مستأجران است تا بتوانند در شرایط تورمی و ‏کرونایی از عهده مخارج محل زندگی -تا حدود اندکی- بربیایند. حدود ۶.۶‌میلیون نفر خانوار اجاره‌نشین در کشور داریم که همه ‏آنها مشکل ندارند و بررسی‌های وزارت راه و شهرسازی نشان می‌دهد که ۲.۲‌میلیون خانوار نیازمند کمک‌های دولت برای وام ‏اجاره مسکن هستند‎. دیروز معاون وزیر راه و شهرسازی از آغاز واریز وام ودیعه مسکن خبر داد و گفت: «به‌طور تقریبی ۷۰۰ تا ۸۰۰‌هزار خانوار ‏مشمول وام ودیعه مسکن می‌شوند‎.» محمود محمودزاده، معاون مسکن و امور ساختمان از آغاز واریز وام ودیعه مسکن خبر داد و ‏گفت: «از روز …
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ / خانواده / دولت / مسکن / معاون / وزیر راه و شهرسازی
وعده تسهیلاتی دولت به فاز اجرا رسید
محمود محمودزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی از آغاز واریز وام ودیعه مسکن خبر داد و گفت: به‌طور تقریبی 700 تا 800 هزار خانوار مشمول وام ودیعه مسکن می‌شوند.
روند کُند اعطای وام ودیعه مسکن به مستاجران/ وزیر راه: فقط ۹ نفر وام گرفتند!
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / وزارت راه و شهرسازی / وام ودیعه مسکن / وام مرابحه خرید کالا و خدمات / عبدالناصر همتی / محمود محمودزاده / محمد اسلامی
روند کُند اعطای وام ودیعه مسکن به مستاجران/ وزیر راه: فقط ۹ نفر وام گرفتند!
در حالی که وزارت راه و شهرسازی پیش از این از واگذاری پرداخت وام ودیعه مسکن به بانک ها خبر داده بود، رئیس کل بانک مرکزی، این وزارتخانه را مسئول معرفی مشمولان دریافت این وام دانست.
صندوق‌های جدید زمین و ساختمان در راه بورس
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ / محمود محمودزاده / صندوق زمین و ساختمان / بورس املاک
صندوق‌های جدید زمین و ساختمان در راه بورس
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: ساخت چند پروژه مسکونی در قالب صندوق‌های زمین و مسکن آماده شده و به زودی، جزئیات آن منتشر خواهد شد.
اطلاعیه مهم وزارت راه برای متقاضیان طرح ملی مسکن
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ / وزارت راه و شهرسازی / طرح اقدام ملی مسکن / بازار مسکن / محمود محمودزاده
اطلاعیه مهم وزارت راه برای متقاضیان طرح ملی مسکن
وزارت راه و شهرسازی طی اطلاعیه ای جزئیات حساب مربوط به واریز آورده متقاضیان طرح ملی مسکن را اعلام کرد.
۱۳۹۹/۰۵/۳۱ / اقدام ملی مسکن / طرح مسکن دولت
معاون وزیر راه و شهرسازی: هزینه‌های ساخت در طرح اقدام ملی مسکن از محل آورده متقاضیان است
محمود محمودزاده در گفت‌وگو با مهر درباره چگونگی تأمین منابع مالی طرح اقدام ملی مسکن، گفت: با توجه به اثرگذاری عوامل متعدد در هزینه‌های ساخت مسکن، نمی‌توان قیمت ثابت و از پیش تعیین شده‌ای را برای پروژه‌های طرح اقدام ملی مسکن تعیین کرد. البته تلاش وزارت راه و شهرسازی در کنار قیمت‌گذاری بر مبنای هزینه تمام شده، تحویل واحدهای طرح اقدام ملی مسکن با حداقل قیمت به متقاضیان است.
سامانه ملی املاک شامل تمام ملک‌های کشور می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۳۰ / املاک / سامانه املاک / سامانه ملی املاک / محمود محمودزاده
سامانه ملی املاک شامل تمام ملک‌های کشور می‌شود
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: با تعامل بیشتر دستگاه‌ها در ماه‌های آینده سامانه ملی املاک و اسکان کشور شامل تمام املاک کشور می‌شود. نوشته سامانه ملی املاک شامل تمام ملک‌های کشور می‌شود اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
آمار جدید رشد خانه های خالی و چالش جدید بخش مسکن/هدف وزیر از ممنوعیت انتشار آمار چه بود؟
۱۳۹۹/۰۵/۳۰ / محمود محمودزاده / محمد اسلامی / مصطفی قلی خسروی / فرشید پورحاجت / مالیات بر خانه های خالی / سامانه املاک
آمار جدید رشد خانه های خالی و چالش جدید بخش مسکن/هدف وزیر از ممنوعیت انتشار آمار چه بود؟
در حالیکه شناسایی خانه های خالی از سکنه از روز گذشته با آغاز به کار سامانه املاک در مسیر اجرایی خود قرار گرفت اما انتشار خبر وزیر راه و شهرسازی از رشد ۲۰۰ هزار واحدی خانه های خالی بخش مسکن را وارد یک چالش جدید کرد.
تشکیل پرونده پرداخت ودیعه مسکن در بانک‌ها
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / محمود محمودزاده / وزارت راه و شهرسازی / وام ودیعه مسکن
تشکیل پرونده پرداخت ودیعه مسکن در بانک‌ها
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: تشکیل پرونده در بانک‌ها برای پرداخت ودیعه مسکن شروع شده و شعب بانک‌ها توانستند به سامانه متصل شوند تا اطلاعات لازم را برداشت و برای متقاضیان تشکیل پرونده دهند.
تشریح استراتژی‌ وزارت راه و شهرسازی در حوزه مسکن
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / محمود محمودزاده / وزارت راه و شهرسازی / بازار مسکن / حسام عقبایی
تشریح استراتژی‌ وزارت راه و شهرسازی در حوزه مسکن
محمودزاده، معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه وزارت راه در دوره جدید بر سه استراتژی اصلی طراح شده است، اظهار کرد: جداسازی بازار سرمایه گذاری از بازار مصرف، موضوع اجاره و همچنین افزایش تولید مسکن سه موضوع محوری و استراتژیک وزارت راه و شهرسازی است.
ارسال اولین فهرست خانه‌های خالی به سازمان مالیاتی
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / مستأجران / خانه خالی / سامانه املاک / محمود محمودزاده
ارسال اولین فهرست خانه‌های خالی به سازمان مالیاتی
محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت:در ۱۰ روز آینده به یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر پیامک ارسال خواهد شد و مالکانی که پیامک دریافت می‌کنند باید وارد سامانه شوند و اطلاعاتی که مبنی بر خالی بودن خانه در آن ثبت شده تایید کنند
معاون وزیر راه : یک نفر ۶۰۵ خانه دارد!
۱۳۹۹/۰۵/۲۸
معاون وزیر راه : یک نفر ۶۰۵ خانه دارد!
محمود محمودزاده، معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در جریان ورود به فاز اجرایی سامانه املاک و اسکان از شناسایی یک فرد و یک نهاد مالک واحدهای مسکونی متعدد خبر داد و گفت: فردی را شناسایی کرده‌ایم که مالک ۶۰۵ واحد مسکونی است؛ همچنین یک شخصیت‌های حقوقی ۲۳ هزار و ۸۰۰ واحد را در تملک دارد.
شناسایی بیش از ۲۳ هزار واحد مسکونی متعلق به سازمان‌ها
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / محمود محمودزاده / وزارت راه و شهرسازی
شناسایی بیش از ۲۳ هزار واحد مسکونی متعلق به سازمان‌ها
به گزارش ایرنا، «محمود محمودزاده» عصر امروز در مراسم اجرایی نمودن سامانه املاک و اسکان که در ساختمان دادمان وزارت راه برگزار شد، گفت: با مصوبه هیات دولت توانستیم اطلاعات کافی را از سازمان‌های مربوط و سازمان امور مالیاتی دریافت کنیم و بر اساس پالایش‌های انجام شده در مرحله نخست بیش از ١٣ میلیون و ٤٠٠ هزار ملک مسکونی شناسایی و وضعیت ملکیت آنها مشخص شده است.
سامانه ملی املاک و اسکان اجرایی شد/ ارائه اولین لیست خانه‌های خالی در شهریور ماه
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / سامانه ملی املاک و اسکان کشور / وزارت راه و شهرسازی / مالیات بر خانه های خالی / محمود محمودزاده
سامانه ملی املاک و اسکان اجرایی شد/ ارائه اولین لیست خانه‌های خالی در شهریور ماه
طی مراسمی با حضور وزیر راه و شهرسازی، سامانه ملی املاک و اسکان کشور اجرایی و اعلام شد. اولین لیست خانه‌های خالی در شهریورماه به سازمان امور مالیاتی ارائه می‌شود.
چندین پروژه در حال مطالعه برای ورود به بورس مسکن است
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / محمود محمودزاده / بورس مسکن / وزارت راه و شهرسازی
چندین پروژه در حال مطالعه برای ورود به بورس مسکن است
محمودزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: تعداد قابل ملاحظه‌ای صندوق پروژه تهیه کرده ایم که در حال به روز رسانی اطلاعات و مطالعات برای ورود به بورس مسکن است.
احتمال تصویب ساخت مسکن ۲۵ متری در دولت اینبار به اسم مسکن اجتماعی
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / مسکن اجتماعی / حق مسکن / پیروز حناچی / محمود محمودزاده
احتمال تصویب ساخت مسکن ۲۵ متری در دولت اینبار به اسم مسکن اجتماعی
وزارت کشور طرحی با نام ساخت واحدهای مسکونی کوچک اندازه با زیرساخت قانونی مصوبه سال ۹۵ دولت درباره مسکن اجتماعی را به هیئت دولت داده است.
زمان تکمیل آورده مسکن ملی تمدید شد/ دور سوم ثبت نام در راه است
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / بازار مسکن / ثبت نام مسکن ملی / محمود محمودزاده / مسکن ملی
زمان تکمیل آورده مسکن ملی تمدید شد/ دور سوم ثبت نام در راه است
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: طرح اقدام ملی مسکن به عنوان مهم‌ترین طرح مسکنی کشور این روز‌ها درگیر پرداخت آورده اولیه متقاضیان است و تاکنون اداره کل راه و شهرسازی استان تهران و همچنین معاونت مسکن چندین بار برای پرداخت آورده اولیه اولتیماتوم داده اند. 
معرفی ۲۶ هزار نفر به شبکه بانکی برای دریافت وام ودیعه مسکن
۱۳۹۹/۰۵/۲۶ / محمود محمودزاده / وام ودیعه مسکن / اکبر کمیجانی / بانک مرکزی ایران
معرفی ۲۶ هزار نفر به شبکه بانکی برای دریافت وام ودیعه مسکن
محمودزاده، معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: تاکنون ۲۶ هزار نفر به شبکه بانکی برای بهره‌مندی از این تسهیلات معرفی شده‌اند.
رایزنی با نمایندگان مجلس برای اصلاح قانون نظام مهندسی ساختمان
۱۳۹۹/۰۵/۲۶ / محمود محمودزاده / سازمان نظام مهندسی / وزارت راه و شهرسازی / مجلس شورای اسلامی
رایزنی با نمایندگان مجلس برای اصلاح قانون نظام مهندسی ساختمان
محمودزاده، معاون مسکن و ساختمان از انجام رایزنی با نمایندگان مجلس یازدهم برای اعمال اصلاحات قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان خبر داد و گفت: دستورالعمل کاهش مصرف انرژی در ساختمان‌های دولتی و جدید الاحداث در دست بررسی و تصویب قرار دارد.
تحویل لیست اولیه خانه‌های خالی به سازمان امور مالیاتی/اتهام به بانک ها و موسسات دولتی درست نیست
۱۳۹۹/۰۵/۲۶ / محمود محمودزاده / مالیات بر خانه های خالی / بانک ها
تحویل لیست اولیه خانه‌های خالی به سازمان امور مالیاتی/اتهام به بانک ها و موسسات دولتی درست نیست
محمودزاده، معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه لیست اولیه خانه‌های خالی از سکنه تا چند روز آینده به سازمان امور مالیاتی تحویل می‌شود گفت: اینکه گفته شود واحدهای خالی از سکنه مربوط به بانکها و موسسات است صحت ندارد.
۱۳۹۹/۰۵/۲۵
گزیده اخبار
معرفی ۸۰‌هزار متقاضی وام اجاره به بانک معاون وزیر راه‌وشهرسازی با بیان اینکه ۴۰۰‌هزار نفر از متقاضیان تسهیلات کمک‌ودیعه اجاره مدارک خود را در سایت اقدام ملی بارگذاری کرده‌اند، گفت: «تا روز چهارشنبه بیست‌ودوم مرداد ۸۰‌هزار نفر تأیید و به بانک معرفی شدند.»محمود محمودزاده در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: «برای دریافت تسهیلات کمک‌ودیعه اجاره یک‌میلیون و ۷۰۰‌هزار نفر مشمول شدند که تا روز چهارشنبه بیست‌ودوم مرداد ۴۰۰‌هزار نفر از این تعداد مدارک خود را در سامانه اقدام ملی به نشانی tem.mrud.ir بارگزاری کردند.» از این تعداد تاکنون براساس استعلامات صورت‌گرفته ۸۰‌هزار نفر واجد شرایط شناخته شدند که سریعا به …
آورده اولیه متقاضیان مسکن ملی ۴۰ میلیون تومان است
۱۳۹۹/۰۵/۲۵ / محمود محمودزاده / مسکن ملی / وزارت راه و شهرسازی
آورده اولیه متقاضیان مسکن ملی ۴۰ میلیون تومان است
محمودزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: آورده اولیه متقاضیان مسکن ملی سراسر کشور ۴۰ میلیون تومان است.
۱۳۹۹/۰۵/۲۵
معرفی ۸۰ هزار متقاضی وام اجاره به بانک
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ۴۰۰ هزار نفر از متقاضیان تسهیلات کمک ودیعه اجاره مدارک خود را در سایت اقدام ملی بارگذاری کرده‌اند گفت: تا روز چهارشنبه ۲۲ مرداد ۸۰ هزار نفر تایید و به بانک معرفی شدند.به گزارش ایسنا، محمود محمودزاده اظهار کرد: برای دریافت تسهیلات کمک ودیعه اجاره یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر مشمول شدند که تا روز چهارشنبه ۴۰۰ هزار نفر از این تعداد مدارک خود را در سامانه اقدام ملی به نشانی‫ tem.mrud.ir بارگزاری کردند. از این تعداد تاکنون بر اساس استعلامات صورت گرفته ۸۰ هزار نفر واجد شرایط شناخته شدند که سریعاً به بانک معرفی می‌شوند. استعلام سایر متقاضیان در حال انجام است.وی همچنین افزود: مهلت ثبت نام جدید برای دریافت وام اجاره به اتمام رسیده اما کسانی که درخواست داده‌اند باید …
معون وزیر: بیشتر از ۴۰ میلیون تومان برای مسکن ملی واریز نکنید
۱۳۹۹/۰۵/۲۴ / طرح مسکن ملی / محمود محمودزاده
معون وزیر: بیشتر از ۴۰ میلیون تومان برای مسکن ملی واریز نکنید
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: آورده اولیه طرح اقدام ملی مسکن حداکثر ۴۰ میلیون تومان به اضافه ۱۵ درصد هزینه آماده سازی زمین است و اگر متقاضیان، پیامک هایی برای واریز مبالغ بیشتر دریافت کرده‌اند مراتب را به دستگاه های مربوطه اطلاع دهند.
واریز نشدن وجه اولیه به معنای انصراف از طرح اقدام ملی مسکن است
۱۳۹۹/۰۵/۲۴ / طرح اقدام ملی مسکن / مسکن / محمود محمودزاده / وزارت راه و شهرسازی
واریز نشدن وجه اولیه به معنای انصراف از طرح اقدام ملی مسکن است
معاون وزیر راه گفت: کسانی که در مهلت تعیین شده نسبت به افتتاح حساب و واریز وجه اقدام نکنند جزو انصراف دهندگان و حذفی‌های طرح اقدام ملی مسکن به شمار می‌روند.
همه ایرادات وام ودیعه مسکن/ آغاز پرداخت تسهیلات از اول شهریور
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / افشین پروین‌پور / محمود محمودزاده / پروانه اصلانی / وام ودیعه مسکن / جمشید برزگر / تحلیل بازار مسکن
همه ایرادات وام ودیعه مسکن/ آغاز پرداخت تسهیلات از اول شهریور
در حالیکه مقامات ارشد بانک مرکزی از عدم ارسال اطلاعات متقاضیان وام ودیعه مسکن گلایه کرده و آنرا نوعی تاخیر در آغاز پرداخت این تسهیلات عنوان می کنند، خبرها از وزارت راه و شهرسازی حاکی از این است که مشخصات اولین گروه های اطلاعاتی به بانک ها ارسال شده است.
۱۳۹۹/۰۵/۲۱
پیامک مالیات تا شهریور به دست مالکان خانه‌های خالی می‌رسد
معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: لیست نهایی از شناسایی خانه‌های خالی به زودی به سازمان امور مالیاتی ارایه می‌شود. البته شناسایی خانه‌های خالی هرگز متوقف نمی‌شود و اقدام مقطعی نیست.به گزارش ایلنا، محمود محمودزاده با بیان اینکه شناسایی خانه‌های خالی برای تصمیم‌گیری‌های مجلس متوقف نماند و شناسایی‌ها در حال انجام است، اظهار کرد: طبق قانون و با استفاده از سامانه اسکان و املاک، محل اقامت تمام خانوار مشخص می‌شود و هر کد ملی به یک محل استقرار و پلاک اختصاص می‌یابد.وی با اشاره به شناسایی واحدهای خالی با یک کد ملی از طریق این سازوکار افزود: با این ساز و کار محل اصلی استقرار خانوار مشخص و اگر واحد دیگری با همان کد ملی ثبت شده باشد شناسایی می‌شود.معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه تعلیق کد ملی …
مجازات پنهان کردن اطلاعات از سامانه املاک
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ / بورس کالا / قانون / معاون / معاون وزیر / نمایندگان مجلس شورای اسلامی
مجازات پنهان کردن اطلاعات از سامانه املاک
آنگونه که محمود محمودزاده، معاون وزیر راه اعلام کرده، طبق قانون از این پس به افرادی که اطلاعات مربوطه و خواسته شده را در سامانه اسکان و املاک کشور ثبت نکنند، خدمات عمومی ارایه نمی‌شود.
مالیات خانه‌های خالی بانک‌ها و دستگاه‌های دولتی دو برابر می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / افزایش مالیات / بحران مسکن و خانه های خالی / خانه های خالی / مالیات / مالیات خانه های خالی
مالیات خانه‌های خالی بانک‌ها و دستگاه‌های دولتی دو برابر می‌شود
شفقنا- معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: برای خانه های خالی در تملک دستگاه های دولتی و بانک‌ها ضرایب مالیاتی دو برابر در نظر گرفته شده است. ایسنا نوشت: محمود محمودزاده اظهار کرد که مهمترین هدف طرح مالیات بر خانه...
آغاز تعیین سهمیه بانکها  برای پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن/ تعلل وزارت راه در توزیع استانی تسهیلات ودیعه مسکن
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / محمود محمودزاده / سید علی اصغر میرمحمد صادقی / تسهیلات کمک ودیعه مسکن
آغاز تعیین سهمیه بانکها برای پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن/ تعلل وزارت راه در توزیع استانی تسهیلات ودیعه مسکن
بانک مرکزی امروز در حالی توزیع بانکی و تعیین سهمیه بانکها را برای پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن آغاز کرده که وزارت راه و شهرسازی هنوز اقدامات لازم برای توزیع استانی را به بانک مرکزی ارائه نکرده است.
مُسکِن های دولتی برای اجاره نشینانی که هر روز زیادتر می شوند
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / محمود محمودزاده / حسام عقبایی / کمال علی‌پور خنکداری / مستأجران / اجاره نشینی
مُسکِن های دولتی برای اجاره نشینانی که هر روز زیادتر می شوند
در حالیکه از دو روز دیگر متقاضیان دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن به بانک ها و موسسات اعتباری معرفی می شوند سوالی که مطرح است این است که آیا اینگونه طرح ها می تواند جلوی رشد اجاره نشینی را در کشور و تهران بگیرد.
جزئیات برنامه حمایتی دولت از بازار مسکن/ تامین میلگرد و سیمان انبوه‌سازان خارج از مکانیزم بورس
۱۳۹۹/۰۵/۱۹ / محمود محمودزاده / طرح اقدام ملی مسکن / وام ودیعه مسکن / وزارت راه و شهرسازی / بازار مسکن
جزئیات برنامه حمایتی دولت از بازار مسکن/ تامین میلگرد و سیمان انبوه‌سازان خارج از مکانیزم بورس
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی جزئیات برنامه‌های حمایتی این وزارتخانه از بازار مسکن و اجاره بها را اعلام کرد.
۳۸ هزار واحد مسکن مهر در هفته دولت تحویل متقاضیان می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۱۹ / محمود محمودزاده / وزارت راه و شهرسازی / مسکن مهر
۳۸ هزار واحد مسکن مهر در هفته دولت تحویل متقاضیان می‌شود
محمودزاده، معاون مسکن و ساختمان از تحویل ۳۸ هزار واحد مسکون مهر به متقاضیان در هفته دولت خبر داد و گفت: منهای ۱۰۸ هزار واحدی که پرونده های قضایی و مشکلات تعاونی دارند، ۶۰ هزار واحد از دو میلیون و ۲۰۰ هزار واحد طرح اقدام ملی باقیمانده است که ۳۸ هزار واحد آن هفته دولت و مابقی تا پایان آبان امسال تحویل متقاضیان خواهد شد
آخرین اطلاعات از تسهیلات ودیعه مسکن | به چه کسانی وام رهن مسکن تعلق می‌گیرد؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۹
آخرین اطلاعات از تسهیلات ودیعه مسکن | به چه کسانی وام رهن مسکن تعلق می‌گیرد؟
محمود محمودزاده معاون وزیر راه و شهرسازی در گفت و گو با صدا و سیما درباره تسهیلات ودیعه مسکن توضیح داد.
۱۳۹۹/۰۵/۱۹
به بانک معرفی می‌شوند
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه از روز بیست و یکم مردادماه روند معرفی متقاضیان تسهیلات کمک ودیعه اجاره به ۱۹ بانک و موسسه اعتباری آغاز می شود گفت: در این مرحله تلاش این است که در کوتاه ترین زمان وام پرداخت شود.به گزارش ایسنا، محمود محمودزاده اظهار کرد: بخش زیادی از پالایش متقاضیان تسهیلات مرابحه خرید کالا و خدمات یا همان وام کمک ودیعه اجاره انجام شده و متقاضیان طبق اعلامی که از قبل صورت گرفت بر اساس رقم سمت راست کد ملی خود از روز ۱۴ مرداد نسبت به تکمیل اطلاعات خود اقدام کرده‌اند که این روند تا بیستم ادامه می‌یابد. از روز بیست و یکم معرفی افراد واجد شرایط را به بانک شروع می‌کنیم تا نسبت به تکمیل پرونده خود در بانک اقدام کنند.محمودزاده با بیان اینکه ۱۷ بانک و دو موسسه اعتباری برای پرداخت …
۱۳۹۹/۰۵/۱۸ / ثبت نام وام اجاره
متقاضیان وام اجاره از ۲۱ مرداد به بانک معرفی می شوند
محمود محمودزاده در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: بخش زیادی از پالایش متقاضیان تسهیلات مرابحه خرید کالا و خدمات یا همان وام کمک ودیعه اجاره انجام شده و متقاضیان طبق اعلامی که از قبل صورت گرفت بر اساس رقم سمت راست کد ملی خود از روز ۱۴ مرداد نسبت به تکمیل اطلاعات خود اقدام کرده‌اند که این روند تا بیستم ادامه می یابد.
خانه‌های خالی شهرهای بالای یکصد هزار نفر مشمول مالیات می‌شوند
۱۳۹۹/۰۵/۱۷ / مالیات بر خانه های خالی / مالیات / محمود محمودزاده
خانه‌های خالی شهرهای بالای یکصد هزار نفر مشمول مالیات می‌شوند
محمودزاده معاون مسکن گفت: واحدهای مسکونی واقع در شهرهای بالای یکصد هزار نفر جمعیت که در هر سال مالیاتی در مجموع بیش از چهار ماه به عنوان خانه خالی شناسایی شوند، به ازای هر ماه بیش از زمان مذکور، بدون لحاظ معافیت‌های مالیاتی مشمول مالیاتی بر مبنای مالیات بر درآمد اجاره ‌شوند.‌
آغاز بارگذاری اطلاعات مالکان بیش از ۲ واحد مسکونی خالی از سکنه/ماموریت جدید وزیر و انفصال موقت معاونان در صورت استنکاف
۱۳۹۹/۰۵/۱۶ / محمود محمودزاده / مالیات بر خانه های خالی / نمایندگان مجلس شورای اسلامی / معاونت وزیر راه و شهر سازی
آغاز بارگذاری اطلاعات مالکان بیش از ۲ واحد مسکونی خالی از سکنه/ماموریت جدید وزیر و انفصال موقت معاونان در صورت استنکاف
نمایندگان مجلس ساز و کار اخذ مالیات از خانه های خالی از سکنه را در حالی تعیین و مشخص کرده اند که بارگذاری اطلاعات مالکان بیش از دو واحد مسکونی آغاز شده است.
تغییر ناگهانی تسهیلات ودیعه مسکن به نفع مستاجران!
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / تسهیلات وام ودیعه مسکن / ستاد ملی مبارزه با کرونا / محمود محمودزاده / مستاجران / وام ودیعه مسکن
تغییر ناگهانی تسهیلات ودیعه مسکن به نفع مستاجران!
حسن‌ روحانی، رئیس‌جمهور در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا اعلام کرد، وام ودیعه مسکن با شرایط جدید در اختیار مستاجران قرار می‌گیرد. نوشته تغییر ناگهانی تسهیلات ودیعه مسکن به نفع مستاجران! اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
خبرهای خوش از تغییرات وام ودیعه در راه است/ احتمال حذف موجر ازوام
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / وام ودیعه مسکن / وام مرابحه خرید کالا و خدمات / محمود محمودزاده / وزارت راه و شهرسازی
خبرهای خوش از تغییرات وام ودیعه در راه است/ احتمال حذف موجر ازوام
معاون وزیر راه و شهرسازی از جزئیات جدید احتمالی وام ودیعه مستأجران و تغییر برنامه ریزی این تسهیلات با هدف کمک بیشتر به قشر مستأجر رونمایی کرد.
اعلام اسامی مشمولان وام ودیعه مسکن تا ۲۰مرداد به بانک مرکزی
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / نظام بانکی / محمود محمودزاده / وام ودیعه مسکن / وام مرابحه خرید کالا و خدمات
اعلام اسامی مشمولان وام ودیعه مسکن تا ۲۰مرداد به بانک مرکزی
معاون وزیر راه و شهرسازی از اعلام اسامی واجدین شرایط دریافت وام ودیعه مسکن به بانک مرکزی تا ۲۰ مرداد خبر داد .
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / حقوق / راه و شهرسازی استان / معاون / معاون وزیر / وزارت راه و شهرسازی
ایرانشهر
محمود محمودزاده، معاون وزیر راه از معرفی مستأجران به بانک برای دریافت وام ودیعه از ۲۰ مرداد خبر داد. به گفته مسوولان.وزارت راه و شهرسازى حدود ٢ میلیون و ٢٢٠ هزار نفر براى دریافت تسهیلات مرابحه کالا و خدمات، خبر داده است.
معرفی ۱۹ بانک و موسسه اعتباری از سوی بانک مرکزی برای پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / محمود محمودزاده / بانک مرکزی ایران / وام ودیعه مسکن
معرفی ۱۹ بانک و موسسه اعتباری از سوی بانک مرکزی برای پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن
محمودزاده، معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از معرفی ۱۹ بانک عامل از سوی بانک مرکزی برای پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن به مستاجران واجدشرایط خبر داد و گفت: قبل از ۲۰ مردادماه مستاجران واجد شرایط برای دریافت وام ودیعه مسکن به بانک‌ها معرفی می‌شوند.
مالیات بر خانه های خالی از احتکار مسکن جلوگیری می کند
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / محمود محمودزاده / مالیات بر خانه های خالی / وزارت راه و شهرسازی / احتکار مسکن
مالیات بر خانه های خالی از احتکار مسکن جلوگیری می کند
محمودزاده، معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی مالیات بر زمین و خانه های خالی را راهکاری مهم برای جلوگیری از احتکار محل سکونت در شهرها خواند و بر آن تأکید کرد.
۱۳۹۹/۰۵/۱۱
عـــدد خــبــــر
3 ماه مهلت برای مالکان خانه‌های خالی [ایلنا]معاون وزارت راه‌وشهرسازی گفت: «با اتمام شناسایی واحدهای مسکونی خالی تا بیستم مرداد، سه‌ماه به مالکان مهلت عرضه این واحدها را می‌دهیم و اگر این کار را انجام ندهند، فهرست آنها را اعلام عمومی می‌کنیم.» محمود محمودزاده در برنامه تلویزیونی اظهار داشت: «تأیید نهایی داده‌های سامانه املاک و اسکان کشور براساس خوداظهاری مالکان انجام می‌شود؛ یعنی وزارت راه‌وشهرسازی کار شناسایی خانه‌های خالی را انجام و اطلاعات آن را به صورت پیامک به مالکان این خانه‌ها ارسال می‌کند که اگر مالک اظهار کند واحد مسکونی مستأجر دارد، باید مدارک آن را ارایه کند، اما اگر مدارک ارایه نکند، یا تأیید کند خانه خالی است، …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •